• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
renco..no ona me je dala pac jsou drahe a kvalitni a nosene jen malicko..jinak mu kupuji v lekarne botky nebo s atestem...a myslela jsem samo ze krasne ale kvalitni..
23. říj 2009 ve 14:48  • Odpověz
Leni, já jsem to samé, jako Ty... raději si sama odepřu, hlavně at Maru nestrádá. Ale taky přesně nevím, jak ona to doma má. Vím, že je vdaná a že mají jen jedno dítko... tak mi přijde divný, že si nemohou dovolit koupit dobré boty malému.... když to tak vezmu, já jsem samoživitelka a na boty pro Maru teda peníze fakt najdu. Ale kdo ví... třeba prostě jen nechtěla vyvalit tolik peněz. Ptala se mě na můj názor, tak jsem jí ho řekla. A když už jsme se dnes tady bavily o botech, tak jsem se zeptala i vás, abych tak nějak zjistila, jestli jsem jí poradila dobře.
23. říj 2009 ve 14:50  • Odpověz
já teda mám přítele, ale i kdybych neměla tak na malým bych nikdy neštřila :wink:
23. říj 2009 ve 14:53  • Odpověz
holky kdyz jsme u te kvality..musim koupit autosedacku pac mame tu mezi tak ju petan dostane na vanoce..jakou me poradite?
no u nas je hnusne tak nevim jestli jit petoun ven kdyz mel rano zvysenou 37,4 vcera mel 38..
23. říj 2009 v 15:00  • Odpověz
Mizím, Maru je vzhůru. Pápá a hezký pátek všem, pusu batolátkům a mimískům v bříškách :slight_smile:
23. říj 2009 v 15:00  • Odpověz
Tak já bych taky volila raději kvalitní z bazaru než levný šunt z tržnice :confounded: Četla jsem článek, kde psali, že dědit botky by děti i mohli, tím, že jim noha rostě rychle a botu mají třeba měsíc a půl, že se ani nestihne ta botka nějak zdeformovat!!!!Takže jestli je bota už jetá, je třeba skouknout podrážku, jestli není sešmajdaná, jestli je jak nová, tak bych se toho nebála, když bych opravdu na nové neměla!!!!

Renčo, Ty jsi teda ale dobrák, nabízet takhle skoro cizí ženský prašule!!!! :fearful: :fearful:

Aduš, sedajdu neporadím, taky to po zimě budeme řešit, takže s radama sem holky :dizzy_face:
23. říj 2009 v 16:01  • Odpověz
No Renčo jelikož jsme loni kupovali asi o 1,5cm ty boty větší a měl je jen párkrát na nožičce a to asi jen vždycky tak na chvilku tak mu jsou i ted.Netlačila bych ho do bot který by mu byli těsný ikdyby v nich chodit mohl.Myslím si že mu akorát povyrostla o ten 1,5cm.Já to pozoruju i na ponožkách.Fakt má děsně malou nožku :sweat_smile: Od sestřenice holčička bude mít 25.11 rok a má větší nožku než Patriček :grinning: :grinning: Takže jako fakt mu tu nohu nemorduju prostě mu tak rychle neroste :sweat_smile: No a oproti jinejm jako je třeba Daník nebo Petřík tak to jsme prcci.Máme 12kg a 92vel. :sweat_smile:
23. říj 2009 v 17:08  • Odpověz
Míšo, no já jí je nakonec nenabídla, ale tak nějak mi bylo líto toho dítěte, že jsem o tom chvíli přemýšlela.... vždyť říkám, že jsem blázen.

Adi, já taky neporadím. Autosedačku jsem dostala poděděnou a půjčeným autem jedeme tak 1x za dva měsíce, takže jsem tohle neřešila.

Beny, no boty by měly bát větší od 1 - 1.5 cm, aby se jim dobře chodilo, bo při chůzi se nožička natahuje, konkrétně prsty, takže je potřeba,aby tam měly mezerku a teda obzvlášt zimní by měly být větší, aby dětem v nich nebyla zima. Pokud jsou akorát, snadno prochladnou. TO mi i říkala včera prodavačka v obuvi, aŤ raději vezmu větší, Maru podle měření by potřebovala 23,5, ale koupily jsme 24. No, ale je to jen na TObě, jen se snažím poradit,aby něco nebylo zbytečně špatně. Já jsem si taky myslela, že jsou Marušce na podzim jarní boty ještě akorát, bo do nich krásně vlezla a chodila v nich, ale když jsem přeměřila nohu a vnitřek obuvi, zjistila jsem, že tomu tak není. No bodejŤ, letní měla 22, takže na podzim už chodila ve 23, ačkoliv při chůzi ve 21 absolutně neprotestovala a na nic si nestěžovala, krásně se jí i obouvaly. Píšu Ti to, protože já mám takovou zkušenost, takže to tak může být i u vás.
23. říj 2009 v 17:46  • Odpověz
No ,snad jsem to dobře popsla, prostě podle měření má velikost 22, takže aby měla ten potřebný nadměrek, měla by mít 23,5. No a ty se nedělajé...... takže podzimní 23 jsou akorát a zimní 24 s teplou ponožkou taky :slight_smile:
23. říj 2009 v 17:51  • Odpověz
jo ja jsem ani nevedla ze o tolik ma bejt vetsi botka :confused:

ted jsem se pohada tak s petrem ze jsem kuwa uz pomalu balila kufr..nervy mam v riti,malej nedobry,ven jit nemuzem pac mel teplotu tak je protivny jak svina..do toho me petr volal snad 30x at mu zijistim vlak z phy do brna a hodonina pak bus 100x z kama kam a cim a jakou hodinu v 7 a 8,9,12...a porad dokola a v tom me petan ze siti sebral metr na kterem se me malem uskrtil (ja jsem se tak strasne lekla)a do toho dosla tch.me vypravet ze o me mluvila s pani a rikala ji jak jsem tlusta a ze ta pani me sestavi jidelnicek..kuwa teoret.to zname vsechny a nic radit nepotrebujem..a jako korunu malemu opet rekla 2x dereku..me tady asi mrdne..POMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOc
23. říj 2009 v 18:00  • Odpověz
Jejda jejda, Adélkoooo... to je mi lítooooo. VždyŤ se máte na sebe těšit a né hádat se po telefonu :frowning2:

No, ještě že jsi včas zareagovala a PEtulkovi metr vzala.

A jak mu řekla tchyně? Dereku? Co to je?
23. říj 2009 v 18:02  • Odpověz
Já mám teď dobrej zážitek s Maruškou. Včera, jak jsem měla šílenou migrénu, tak mě Patrik masíroval krk a záda a já doteď nesklidila tu mastičku. Maruška si ji vzala, přišla za mnou, ukázala na záda a řekla: Maminku bolí? Tak jsem řekla, že trošičku a ona ukazala mastičku a řekla: Jo? Tak jsem se ji zeptala, jesli mě chce masírovat jako tatínek a ona: Ano. Tak jsem se svlíkla a sedla na zem a ona mi masírovala záda... no, spíš je hnětla a hladila, ale bylo to mooooc příjemný. Pak jsem jí poděkovala a ona na to zcela nečekaně: Není zač.
No já z toho paf, protože tohle jsem ji fakt neučila. To je vidět, že prckové fakt odposlouchají kde co. :grinning: :grinning: :grinning:
23. říj 2009 v 18:05  • Odpověz
Renčo já neříkám že bych chtěla nějak šetřit to ne,zdraví dětí je na prvním místě ale když vím že mu ty boty jsou tak že když mu našahám paleček tak do špičky(ke kraji)má ještě místo tak si myslím že v nich klidně může ještě lítat.Jsou to asi 23 ted nevím přesně,nechce mi chodit dolů do verandy.Ale jako 24 nebo 25 tak v těch teda plave a padají mu ikdyž mu dám tlustou ponožku.Prostě je to mrňous s malejma nohama. :grinning: Mě se chlapi s velkejma nohama nikdy nelíbyli :grinning: :grinning:

zas nám asi porostou nějaký zuby bo co páč je denně 3x pos..nej a taky nespí pořád je mrzutej a mrčí :angry: :angry: :angry: Tak jdu zrovna koupat páč nemá smysl mu dávat novou plínku na chvilku :angry:
23. říj 2009 v 18:08  • Odpověz
PEti, však říkám, že Ty nejlíp víš.... ale prostě jsem chtěla popsat moji zkušenost, aby ses třeba vyvarovala případné chyby, kterou jsem málem udělala já. :confused:
23. říj 2009 v 18:13  • Odpověz
Uzavřené botičky by měly mít před prsty volný prostor, tzv. nadměrek (10 – 15 mm). U sandálků může být nadměrek menší (5 – 10 mm). Polovina nadměrku slouží jako rezerva pro volný pohyb prstů, druhá pro růst. Více na: http://www.fare.cz/content/view/63/46/ další info třeba tady:http://www.dpk.cz/cs/obouvani-deti/
23. říj 2009 v 18:21  • Odpověz
renčo :grinning: teda to zní jako kdyby už Maruška chodila do školy :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: šikulka jedna :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: to Jirka ještě skoro nemluví, teda říká nějaký slova, ale že by mluvil ve větách, to fakt ne :grinning:

no a ty zimní boty to je kapitola, co? A to budeme řešit každý rok :wink: my teda každopádně budeme asi muset koupit 26, aby mu to v zimě nebylo malý. Náš Jirka má prostě ploutev :grinning:
23. říj 2009 v 18:57  • Odpověz
adelko :confused: teda aby mi tchýně říkala, že jsem tlustá.....to je docela síla, ne? I kdyby to byla pravda, tak od tchýně si nechat říkat takový věci, divím se, to by si asi moje tchýně nedovolila......
a co to je dereku???
23. říj 2009 v 19:00  • Odpověz
holky, musím se pochlubit, už druhý den jsme bez plíny i venku :slight_smile: , čuráme na kanál (občas průser, když žádnej není, ale tak to zkoušíme i jinak). Včera jsme to riskli i do herničky a vydržel se nepočůrat celé odpoledne, chodili jsme tam na nočníček.
no, abych ho nepřechválila, venku je to ok, ale doma se mi občas počůrá, zrovna před chvilkou, už jsem ho dávala na nočník a on to neudržel a chytli jsme něco do kalhot :frowning2:
23. říj 2009 v 19:03  • Odpověz
autor
Holky tak k tem botkam-ja jsem teda taky cetla v Mami radi a psala to dets.dr. ze detem ta nozka roste tak strasne rychle ze je nemuze sesmajdat tak se muzou klidne nakupovat v sekaci :slight_smile: Presne jak psala Misa-Ondrovi bity u tamanu nekupuju-Stepovi uz jo.Ondrasek ma vesmes botky z MMB a troufam si rict ze kvalitni skoro jak novy-nektery uplne novy.Par jich ma i z lekarny.Ale taky uz noseny.Ted ma snehulky od sestrenky po Honzikovi ktere mel 3x na sobe,jsou jak nove.Ja teda muzu za sebe rict ze opravdu nemam na to jit a koupit 2x boty za 1000kc a to ani kdyz si odepru-pze se to odrazi na jinych vecech :confounded: :confounded: :rolling_eyes: :rolling_eyes: Uz ani nevim na cem usetrit-jsem z toho zu hotova-jenom ta aktovka pro Stepu 1500kc a to do toho taky penize dam nez aby mel nejakou skoliozu patere-ma k tomu predpoklady po Zdendovi :frowning2: :confounded: :confounded: :confounded: :confounded:
Renci-to je ono ze nikdo nevidime do domacnosti jinych-treba maji kamaradka hodne velke splaceni a opravdu na to nema koupit takhle drahy botky :slight_smile: :wink: :wink: Ja to vidim u brachy-vsude je neco :frowning2:
23. říj 2009 v 19:11  • Odpověz
holky, Jirka nosí boty tak krátcce (např. teď vyrůstá z bačkorek, který měl měsíc a půl a kupovala jsem mu o číslo větší), že druhýmu děcku je budu bez výčitek dávat. On v podstatě nenostil žádné boty dýl než 2 měsíce a proto je nestačil vůbec sešmajdat. Sandálky jsem na léto musela kupovat dokonce dvoje, začátkem července mu byly ty první malý. Ta nožička mu prostě roste tak rychle :slight_smile:
23. říj 2009 v 19:15  • Odpověz
aničko, my zatím víme prd o tom, jaké výdaje mají děti :unamused: to ty si už umíš představit, když máš doma většího kloučka. My jsme doteď měli fakt min. výdaje, oblečení hodně dědíme, tak vlastně kupuju jen pár kousků, co musím doplnit, botičky, Sunar a to je snad všechno.
Jo, autosedačku jsme kupovali novou - adelko, máme už rok Maxi Cosi Priori a jsme s ní spokojení. Ale ty už asi budeš kupovat větší, což? Já mám každopádně důvěru v tuhle značku (skrytá reklama :slight_smile: )
23. říj 2009 v 19:17  • Odpověz
Aničko, do vždyť jsem psala, že nevím, jak to doma má... prostě tak dobře ji neznám.

Tery a představ si, že ted Maru dokonce řekla slovo masáž :slight_smile: No je to legrace. A chtěla, abych ji masírovala já. Tak jsem ji vzala lenienskou :slight_smile: A teda tvářila se u toho doslova la bužnicky :slight_smile: A hezky si to vychutnala.

Musím mrknout, co žerou šneci. jeden se nám doma záhadně objevil, takový maličký, Maru je jím nadšená, pořád mu říká tu básničku šnečku, šmečku, vystrč růžky a chce, aby jí lozil po ruce :grinning: Je malušenký, tak ji nechávám. Dám ho do krabičky, at má zábavu i zítra, ale chci mu tam dát něco na papu,aby vydržel.
23. říj 2009 v 19:31  • Odpověz
autor
Terezko-no abych pravdu rekla tak ja jsem si to tak delala i u Stepanka.Preci jenom jsme z vesnice a koupit mu boty za 1000Kc na to ze je nosi casto a tim padem ven pred barak a nebo do blata po vsi tak to jako ne.Kolikrat jedeme nekam do mesta?Parkrat do mesice a to se mi zase nevyplati kupovat-takze aSI tak.Kazdy na to ma svuj nazor-Stzepanek mel skoeo vse podedene-nekoupila jsemskoro nic noveho-jen to co dostal kydz se anrodil od znamich.Taky to zu podle toho vypadalo-takze Ondrulka ma veci asi lepsi ale taky jety vetsinou z MMB-neumim si predstavit mu koupit bodycko za 200kc kdyz to ma na mesic dva :confounded:
Vubec mi nevadi kydz to maminky kupuji-kdyz na to maji proc ne :wink: Ale ani neodsuzuju maminky co kupuji u vietnamcu pac to jsou opravdu úpalky za veci a boty pro ty deti a kazdy na to nema :frowning2: :frowning2:
O Sunaru ani nemluvim,kupuju kazdy druhy tyden krabici za 223kc a to to mame jeste u nas v lekarne levnejsi-proste palka.
23. říj 2009 v 19:38  • Odpověz
autor
Renci-jj jasny ja jsem to tak pochopila jak jsi to psala :slight_smile: :wink: :wink:
Jinak sneci na 100% jedi listy a traviccku-kur...-.. sezrali mi jirinky se slimakama :angry: :angry: :angry: :angry:
No a ted jsem si to po sobe precetla pisu jak tatar-omlouvam se :frowning2: :frowning2: :grinning:
23. říj 2009 v 19:42  • Odpověz
renco..njn mame se tesit,ale ja uz jsem s nervama v riti jak jsem porad sama..ja na to proste nestacim a bud sekne s tou praci a nebo ja s nim pac uz me pred 3 rokama rikal ze odejde..

jo a derek je tch.pes..ona ho ma nejradej s cele rodiny..zitra jedou pryc a uz tady byla 3x at mu dat vodu a najest a at ho hlidam.....mimo to me rikala 4 roky ilonko(petrova bejvalka) a malemu pres rok co ma psa dereku a kdyz jsem ji rekla at mu tak nerika tak me rekla ze ona ma pejska tak rada ze se ji to plete...atd atd..to je majuska sikulka..petan umi par slovicek a to porad cteme a tak ale mu se nechce..jako se vsim..

terko..no ja mam tu mezi do 16 kilo nebo jak ..ale je dlouhej a ma tam tak divne nohy ze kdyz ridim se tam pomalu nevlezu ze sedackou..musela jsem ho dat za sedadlo spolujezdce..no aspon na nej dobre vidim..ja musim mit tu ted nevim presne 16 az 36 nebo jak jsou ty miry..
23. říj 2009 v 19:53  • Odpověz
autor
Adel-ja jsem si to myslela ze je to pes :grinning: :grinning: Hele ale to je normalni to jediny bych asi nemela nejak ze zli :wink: Kamoska ma psa a rikaji Ksando a kolikrat uz mim klukum rekla Ksando :slight_smile: :grinning: :grinning: Ona ma teda nejake vznesene jmeno a tak si to zkratili :wink: Ja zse kolikrat nez kluky vyjmenuju tak to je taky doba :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
No to se Ti nedivim ze jsi s nervama v pr.... ja kolikrat taky a to je Z doma-no i kdyz spis vetsinou neni no :confounded: :confounded: :confounded: :confounded:
23. říj 2009 ve 20:01  • Odpověz
Adélko, no tak když se Maruška narodila, tak já osobně jsem na ni nějakou dobu mluvila tímto způsobem: panička Ti dá mlíčko, panička přebalí... no jak magor :grinning: JSem byla zvyklá na pejska, no.... a ted, když přijdu k našim, tak říkám pro změnu Mufince: maminka dá čerstvou vodu.... no zas jak na dítě, se mi to plete :grinning: :grinning:
23. říj 2009 ve 20:30  • Odpověz
no tak ja jsem asi divna ale me to normalni neprijde..kdyz me nekdo rika 4 roky ilonko a malemu dereku a zz skoro dva roky s nim hrala pred navstevama tak dohromady cca 20 az 30 nikdy v zivote mu nic nedala ani pitome pohlazeni tak me to divne je!!!!!!!!!!!
23. říj 2009 ve 21:26  • Odpověz
Ták to mě taky nepřijde normální, aby Petíkovi říkala dereku :angry: :angry: to je kráááva :angry: to určitě dělá schválně, když Tobě říkala Ilonko :angry: ty vado, to musí být něco s ní :grinning:
Můj děda(74 let) taky nade vše miluje svoje psy, teda teď už má jen mamčinýho Dana :grinning: takže u nás je to jedno, pže máme jak psa, tak kluka Daníka :grinning: ...ale zase je teda fakt, že mě místo Michali dost často řekl Viky(kokřice, co mu loni zemřela) ale vždy si to hned uvědomil a zasmáli jsme se tomu. :grinning:

Jinak s těma věcma na děti, je fakt, že bydlet např.jako Anička, tak by mi taky bylo líto kupovat klukům drahé hadříky, protože fakt na té vesnici je to o něčem jiném!!!!!Kluci pořád vlajou někde na stromě, lítaj kolem baráku v bahně, takže na tohle jsou fakt věci z MMb to pravé :wink: :wink: :wink: :wink:

I mě je líto dát za boty 700,-, když je má za týden ojeté z motorky :angry: :angry: :angry: :angry: naštěstí mi teda boty zatím kupovala máma!!!!Ještě, že jí mám, ona mi vůbec vozí na Daníka pořád nějaké věci, já na něj hadry nekupovala už asi přes rok :sweat_smile: :sweat_smile: jen nějaké drobnosti - bodýčka, ponožky...
23. říj 2009 ve 21:42  • Odpověz
miso.. :dizzy_face:
no ja jsem z vesnice a me to povidej..kdyz jsem nebyla povesena na stromku tak jsem s holkamam kourila v seniku :grinning: :grinning: a same kraviny..petan ma 90proc.z anglickeho sekacku a i tak se fesak si nemyslim ze bych ho skarede oblekala..
tou ilonou to urco delala schvalne..pac rikat nekomu 4 roky ilonko a ilonka to delala tak a ilonka tak dala to a ono a i po svatbe jsem byla ilonka..mame spolecne zname tak vsude kde jsem ja a petr je i ona..a ikdyz me nic neudelala tak jsem si na nu vypestovala takovou alergii ...az letos v lete za mnou na jedne akci dosla a asi hodku si semnou povidala
23. říj 2009 ve 22:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.