• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
Tak to je Maruška fakt borka, tolik písmenek! Za rok už ti bude předčítat noviny :grinning: Holky zase strašně rády zpívají, dneska jak jsme šli po městě, tak Anička celou cestu zpívala, v těch prázdných ulicích se to krásně rozlíhalo, až nás jedna paní zastavila, že má moc krásný hlásek, a ať ji přihlásíme do dětskýho sboru :slight_smile: myslela to vážně a my si z toho dělali srandu, že ještě neumí pořádně mluvit, a už by měla zpívat ve sboru. Umí zatím Mámo, táto, a Hej, Macejko, jinak jen lalalá, lililá, atd. , ale s Lidunkou teda pějí pořád :dizzy_face: i když Andulka má opravdu ten hlásek nějak zvonivější :slight_smile:
24. říj 2009 ve 23:34  • Odpověz
NO, povalím spát, jsem zbodla celej okurek a dvě mozarely..... tak to už jsem dostatečně napapkaná a mohu jít s plným bříškem spokojeně spát za Marunkou.

Dobrou noc !!!
24. říj 2009 ve 23:35  • Odpověz
Kámoška ještě říkala, že se její chlapeček naučil ísmenka na pěnovým puzzle, prostě to učení hrou funguje asi už od malička :wink:

Tak na jaře už budem moct i do té ZOO :wink: :grinning: doufám, že to bude i někdy dřív, já bych teoreticky mohla někdy i dorazit s holkama do Přerova, ale moc se tam nevyznám, přijdou mně ty křižovatky všechny stejný :unamused:
24. říj 2009 ve 23:37  • Odpověz
Já už taky pomažu do peřin, ať tu Honzovi necvakám, když už zalehl, tak dobrou noc! :pensive:
24. říj 2009 ve 23:38  • Odpověz
JEště jsem mrkla.... tak to je super, kdyý má ANička hezký hlásek!! S tím sborem to nepodceňuj, bylo by to bezva, prý už fakt v tomto věku děti chodí zpívat, při do školičky Yamaha jsem někde četla. Maru se zpívat snaží, ale nejde jí to (no já ani Patrik zpívat neumíme, takže je to jasný), Když bylo ted pořád to deštivé počasí, tak pořád dokola zpívala Prší prší, leje, koníčky, jedeme, na luka, kukačka kuká. Neumí to pořádně, ale teda snaží se holka fest :grinning: A taky holka oká, dávej toka, holka oká dávej tam. voda očí, oči. Holka oká dávej tam.
Takové to je v jejím podání :grinning: :grinning: :grinning:
24. říj 2009 ve 23:39  • Odpověz
Jé Kristi, to bys mohláááá!!! Já bydlím kousek od nádražííí!!!!!
Navedla bych Tě si myslím :slight_smile: Bys prostě razila směr Zlín a bylo by to :slight_smile:

Tak papa a sladké spaní!!!! AHooooooj!!!!
24. říj 2009 ve 23:42  • Odpověz
prvniiiii :grinning:

akorat jsem se vratila z damsky jizdy a po litru vina mi fakt musite odpustit, ze vas nedocitam. ...jsem docetla jen posledni stranceku ...no to nebylo tak tezky. :sweat_smile: ...a to teda cubrnim, co Majuska vsechno dovede..?? :confused: :dizzy_face: ...ja jsem rada, ze mi risa rekne tato a majuska uz tu rika cely basnicky. :wink: :sunglasses:

no ale hlavne ze mame ty nase drobky zdravy .....a mame je vsechny rady ...takze preji vsem dobrou ..a ja doufam, ze me ten nas probudi nejdiv v osm, jinak budu zla matka. :grinning: :grinning:
25. říj 2009 v 00:17  • Odpověz
risa rekne mamo :grinning: ..... :sweat_smile: no nic jdu spat. brou. :pensive: :grinning: :grinning:
25. říj 2009 v 00:18  • Odpověz
Dobré ránko!!! Taky my už jsme vzhůru, no :rolling_eyes: Maruška nevěděla o posunu času :grinning: A tak vstávačka v pět a teĎ tlačí na hrnci a čte si :sunglasses:

Hani, jj, básničky umí, ale nedokonale... vynechává slova, některá nahrazuje svými. Třeba: Mámo, táto, myš. Pustime čičinku, myšku vyšťourá. Mámo, táto, myš.
nebo
Paci, paci, a pacičky, tátou oupil botičky a maminka myší oásek

U teda strašné spousty říkanek doplňuje většinou poslední slova slabik a slova, která důvěrně zná, to jí moc baví a teda je pravda, žek dyž ukazuju na obrázky tak dokáže pojmenovat strašnou spoustu věcí, i něktré barvy už jí jdou, ale občas se plete. A dost slov je teda zkomolených, že jí rozumím jen já, ostátní rozumí třeba pokud ví, co říká, jako třeba při těch obrázcích. šnečkovi říká - šnička, pavoukovi - pauk, a tak podobně :slight_smile:
25. říj 2009 v 06:04  • Odpověz
autor
Ahoj holky-tak Ondraska taky nejak zmena casu nezajima a tak budicek v 5 hod.Pak si ho vzal do parady Stepanek a prisli oba dva k nam do loznice :slight_smile: :wink: No a pak mi porad otviral oci tak jsem radsi vstala :slight_smile: :slight_smile:
Pujdu jim dat meducku,nakapat do nosu a odsat rymku a ustrojit :wink:
Vcera jsme koukali na Libas jako buh :slight_smile: Hezky ale myslela jsem ze to bude lepcejsi,jestli to treba v kine neni lepsi no :slight_smile: :grinning: :grinning:
Jinak Ondra zpiva Rikej mi tato-rikej mi tato,tvy zato,mivacek atd.kazde 5 slovo je jeho :grinning: Pisen z Bobuli uz taky umi kousek jak byla reklama v TV,NOddy je nas kamarad taky notuje,mamo tato v komore je mys taky skoro celou :grinning: :grinning: :wink: Ted tady haleka ze chce okurku-krasne si o vse rekne,okurku,banan,sušu atd.Tohle treba u Stepanka neznam-to bylo porad jen ham,brmm,brmm :wink: Ale zase uz byl uplne bez plinky no-kazdejje uplne jinej :grinning: :grinning: :grinning:
25. říj 2009 v 06:45  • Odpověz
autor
Ted povida Stepovi-Pepo ma okulku to je moje :grinning: :grinning: On mu rika Pepo :wink: :slight_smile:
25. říj 2009 v 06:47  • Odpověz
autor
No ale abych ho zase moc neprechvalila-je to peknej hajzlik vzteklej a zkousi to pekne :slight_smile: :wink: Kolikrat na nej mam nerva a do toho se jeste kolikrat prida Stepanek a jsem na prasky :frowning2: :confused: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
25. říj 2009 v 07:54  • Odpověz
ahojky
teda bzundi..mas muj obdiv..dvojcatka a uz pracujete na tretim..tak drzim palecky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

renco..no u nas je vse bud propiskou nebo voskovkou..ale ta kuchyn me nasrala vcera stala 110tis a on ji pomaloval.. :angry: ale kolikrat jdu na wc a decko neuhlidas a je to raz dva :confounded:

u nas budik v 7.30 a to jsem si rikala jak dlouho spinka a ja koza jsem nemela pretoceny cas :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
25. říj 2009 v 09:05  • Odpověz
autor
Adel-jj jasny to proste neuhlidas :wink:
My zase mame pomalu zdemolovanou stenu v obyvyku a takova nam prisla krasna :grinning: Stala 36000kc a jde pomalu do srotu :frowning2: :angry: Me teda zatim kluci nemalujou po zdech atd.ale maji jiny priority :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Kristi-jj jste dobry ze do toho jdete-ale tak holkam uz budou 2roky a i kdyby se to povedlo hned tak uz to bude rozumove mnohem lepsi :wink: :slight_smile: :slight_smile:
25. říj 2009 v 09:41  • Odpověz
bré ráno, právě jsem vypravila četu ven a do 12 hrajem bobříka neviditelnosti :sunglasses: , tak mám 2h klidek.. hurááááá...pujdu uklidit a pak se budu flákat, aspoň chvilku....odpolko asi pujdu na vycházku já spojím to s nákupem...jen nevím jak jít s Janinou a kočárkem do obchodu:grinning:

u nás se taky říká pár básniček, taky každý 3tí slovo, většinou je to podstatný jméno, někdy se přidá i sloveso...zvláštní jak si děti vybírají co z té básničky řeknou... z písniček máme kolo kolo mlýnský a pásla ovečky a prší prší....

je Renčo jak se ta knížka jmenuje, ta s abecedou, něco takovýho by se nám hodilo, zatím frčíme jen reporela (po mě už zničený :grinning:), papírový knížky zatím moc nevytahuju, číst nechce, když jí cxhci číst z knížky pohádku, tak mi to pořád bere a říká , že bude číst sama a knížky pak vypadají jak u čuňátek....ale minule přišla s knížečkou za bráchou a říkala "Jájinka báchovi číst sama" :grinning:....

a říkají vaše děti "já" a "moje"??? naše ne, sebe oslovuje jako Jájinka...moje neříká asi proto že to doma moc nepoužíváme

jinak říká barvy, někdy se jí i zadaří trefit..zná žlutou, bílou, červenou a zelenou a má ráda čísla 1,3,5,6,8 :grinning:

Je Bzundi, tak držím palce ať je u Vás brzo veselo... Michal to zhodnottil, že se bál, že 2 nebudem zvládat, ale že mu to přijde víc v pohodě než u prvního, tak že prý jdem do třetího :grinning:

Zdi už jsme okusili, takže už ví že se to nesmí...malujeme jen do sešitku a do časáků(to má od babičky jak luští křižovky :grinning:) a ted jsem našla kapesník čistej pomalovanej:grinning:
25. říj 2009 v 10:17  • Odpověz
autor
Tak Ondrasek teda pouziva-to je moje :wink: :wink: A taky si rika Ondra tam atd.ale ja teda ne :wink: :slight_smile:
Ta abeceda by se mi mozna taky libila :wink:
25. říj 2009 v 10:34  • Odpověz
Ahoj holky, tak u nás se spalo do 7, takže to docela šlo :slight_smile: i když jsem celou noc běhala do pokojíčku, protože holky mají rýmu a kašel a pořád se budily :unamused:

To je super si číst, jak jsou dětičky šikovný a krásně brebentí! :dizzy_face:

Renči, tak já o tom popřemýšlím, že bysme vás někdy přepadli, až nám Honza nechá auto :wink: ale stejně si myslím, že budu bloudit, mám orientační nesmysl :grinning:

Adel, Ani, zatím není co obdivovat, počkejte, až se opravdu zadaří a já nebudu stíhat :grinning:

Aničko, taky počítám s tím, že holky už budou větší a rozumnější, až bude další mimi :wink: že bych to nezvládla, toho se nebojím, spíš aby holky mezi sebe brášku nebo ségru přijaly, jsou taková silná dvojka, tak aby to další nebylo odstrčený a my nemuseli pořídit ještě jednoho kamaráda :wink: :grinning:

Janičko, vy jste taky teda akční, že už plánujete třetí :wink: asi to máme podobný, co? Jsme takový ty mateřský typy :grinning: :grinning:

Tak u nás se používá spojení "moje Lída" a "moje Anika", aby bylo jasný, čí ta věc opravdu je :grinning: já zatím taky neříkáme, to je prý normální v tomhle věku :wink:
25. říj 2009 v 11:13  • Odpověz
tak jsme po O petan spinka a tatka nam sel uvarit kaficko :dizzy_face:
udelal jsem babovku a par jednohubek a tatka rano koupil nejakou dobrutku tak kdyby nahodou tch.dosla poprat..

petrik rika jen mamo,tato,babi.dede,balooon,aubrm(auto) jo a joooooo, neeeeeeeeee mnam mnam..a par slovicek..zvirat napod.dodela dost..jinak krasne rozumi vsemu a vse udela a donese..porad cteme knizky ale mluvit ani omylem...ja na to seru pac by me muselo klepnout ze vseho..posledni tady delame vsechno..a tak ja uz jsem si zvykla.. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. říj 2009 ve 12:55  • Odpověz
jé, holky, dneska se měnil čas :slight_smile: ale zaznamenali jsme to až dopoledne :confused: jak se máte?

kristýnko, taky držíme palečky :grinning: ať se zadaří co nejdřív :wink:
25. říj 2009 ve 13:12  • Odpověz
Ahojky

Terýsku, chtěla jsem se Tě už dávno zeptat, zda víš o dobré prodejně botek v Dobřichovicích?????máma mi odtamtud dnes dovezla boty(takže nemusím kupovat žádné já :grinning: :dizzy_face: ) už tam v září kupovali ty Essi a paní je prý super a velice romu rozumí :dizzy_face:

U nás změna času úplně v poho, on teda Dáda zase v noci spal špatně :frowning2: takže to pak doháněl a vstávačka jako obvykle v 8 :sunglasses:

Kristý, tý jo :confused: :confused: jsi statečná, že pomalu pokoušíte další dvojčátka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak teda čučím, jak je Mája šikovná a i ostatní dětičky :dizzy_face: tak u nás se ani básničky ani písničky neříkají :grinning: jsem ráda, že se jakštakš rozmlouvá a snaží se říkat celá slova a ne jen první dvě písmena ze slova :grinning: ale jinak je na čísla, taky pozná spoustu čísel a umí počítat do tří.Bere auta a říká jedn, dva, čí :grinning: :grinning:
25. říj 2009 ve 13:51  • Odpověz
Míšo, tam snad bude jen jedna prodejna, teda aspoň pokud vím.

Je to v tom novém baráku kolmo na Česko spořitelnu/dětský obchod Dětské doupě - je to ono?

taky mě napadlo, co kdyby to byla opět dvojčátka :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
25. říj 2009 ve 13:59  • Odpověz
Jo ještě k Renčiným otázkám...víš, teď v práci je takový chaoz, protože nás schramstli Francouzi a nikdo pořádně neví, co má kdo na starost, šéf mi volal v pondělí, že je to v Praze schválený, akorát to čeká na podpis nějakýho toho Francouze, ale že prý snad ještě konkrétní manager, co by to měl mít na starost, není zvolený :angry: takže to nemá kdo podepsat :frowning2: no prostě trochu zmatek!!!!!Takže vážně nevím, jak tohle dopadne!!!!!!
Co se týká kamínků, tak jsem včera trochu tvořila a na to, že jsem absolutně na malování neschopná, tak je to celkem pěkné!!!!!Udělala jsem berušku, broučka, šnečka a rybu, pak jsem si malovala maják(ten na moři, to miluju) a nějaké kytičky, Daníkovi se to moc líbí :grinning: :grinning: Já bych tak strašně chtěla umět malovat :dizzy_face: mám oba dědy umělecky nadané, od mamky právě krásně maluje, má neuvěřitelnou představivost, vyřezává ze dřeva...a od táty je zase na muziku, je dirigent orch.Karla Vlacha, no já bohužel zdědila ty hudební sklony a přiotm bych to moc chtěla obráceně, ale možná, že kdybych uměla malovat, zase bych říkala, že chci umět zpívat :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. říj 2009 ve 14:02  • Odpověz
Terko, je to hned za mostem v pravo, když jedeš od Všenor, máma ríkala, že je to u nějakého nového domu, tak je to asi to, co říkáš!!!bylas tam už???
25. říj 2009 ve 14:03  • Odpověz
míšo, jo, o tom vím, zajdu se tam podívat :slight_smile:

hele, ty jdeš do práce????? :confused: :confused: :confused: :confused: téda, jestli jo, tak to uteklo, co?
25. říj 2009 ve 14:21  • Odpověz
už jsem tam byla, ale jen v létě, a to jsme botičky měli. Teď budu řešit ty zimní :wink: tak tam zajdu.
25. říj 2009 ve 14:23  • Odpověz
autor
Tak ja si uzivam posledni chvilky klidu.Za chvili asi prijedou kluci :wink:
Koukla jsem na Bobule 1-libili se mi vic nez Libas jako buh :slight_smile: :wink: A ted jsem zkoukla Divoky kocky :wink: Jeste jsem si to nacvakla opet dopredu-ten film miluju.Sice ujizdim na ceskych ale tohle a Brigitt Johnsnovou(nevim jak se to pise) a Cindy miluju :slight_smile: :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Klukum udelam k veceri hranolky a smazak-mame to jednou do roka tak at si daji milackove :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
25. říj 2009 v 16:21  • Odpověz
autor
Holky dneska je to presne rok co odvezli tatu a uz se nikdy nevratil :fearful: :fearful: :frowning2: :frowning2:
Ach jo v utery to bude rok co umrel-mam nejakej splin :fearful: Strasne to uteklo :confounded: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
25. říj 2009 v 16:24  • Odpověz
Terko, díky :wink:

Míšo, nech toho! My pracujem jenom na jednom, víš? Źádný další dvojčátka nebudou!!! :angry: :grinning: ale počítat se s tím musí, že se chybička vloudí, no :grinning: Jinak seš teda šikulka, že tak tvoříš, já akorát občas s holkama modeluju z plastelíny nebo vyrábíme přáníčka babičkám a toť vše, v práci jsem se naučila plést košíky z proutí, ale na to není teď čas :wink:
25. říj 2009 v 16:58  • Odpověz
Aničko, to je teda hrozný, jak ten čas letí :fearful:
25. říj 2009 v 16:59  • Odpověz
autor
Kristi-jj je to tak. :frowning2: :fearful: :fearful:
Jinak abych Te Kristi uklidnila tak primo u nas ve vsi mmela holky 2x dvojcata-jen z tech prvnich jedno potom umrelo ale ty dve ma :grinning: :grinning: :grinning: Takze 3 deticky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
25. říj 2009 v 17:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.