• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
Holky, s těma sousedama vám to nezávidím..moc dobře si na to pamatuju, když jsem bydlela s mamkou :rolling_eyes: kravál na chodbě klidně i v 11 večer, cigára od sousedů nekomentuju :angry: všelijaký pachy z vaření po celým baráku..atd.na to je zase ten vlastní dům super :wink: ale to je asi jediný :grinning: :grinning:

Terko, no andílek je ten váš Jiřík :grinning: :sweat_smile: asi nějaké pitomé období, i s tím usínáním :pensive: snad se mu to brzo srovná...no a pak ať mi někdo říká, že se nemají děti plácat, ale vysvětlovat.Jiřík je toho příkladem, dostal po prdce a byl klid. :wink:
Opravdu nelituju toho, že je Dan držený zkrátka už od roka, pže teď se nám tyhle výlevy teda vyhýbají!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
15. lis 2009 v 10:52  • Odpověz
taky gratulujeme Ríšovi, teda neříkejte mi, že už to jsou 2 roky :confused: :confused: tak Ríšo: všechno nej nej nej, ať jsi pořád príma kluk, a děláš mámě s tátou radost :grinning: :grinning:

K zubům: my máme 18 a rostou nám 2 poslední stoličky nahoře (je mléčných zubů 20, že jo????)

Míšo - já na to plácnutí přes zadeček nejsem pyšná....dost mě to trápí, ale jsem pruďas, prostě mi ujely nervy a přišlo mi, že v té chvíli jsem to prostě musela udělat :frowning2: mě to pak vždycky hrozně mrzí..... Jirka je ale ultra vztekloun a provokatér a já se prostě nechám vždycky vytočit. kdybyste někdo věděl, jak na to, uvítám každou radu. Asi počítat do sta.....nebo do tisíce, abych se uklidnila............
15. lis 2009 ve 12:47  • Odpověz
vždycky ráno si dám předsevzetí, že ten den vydržíme bez excesů. Teda tím spíš myslím sebe, Jirka má takové výlevy skoro každý den, někdy i víckrát. Já si pokaždé ráno říkám, že se budu ovládat, budu na něj mluvit, zkusíme si to vysvětlit....někdy to fakt funguje, ale on mi toho ještě moc neřekne a pak nějaký výstup pramení pouze z toho, že nerozumím, co chce. On se pak začne vztekat a konflikt je tu.......
Někdy jsou dny, kdy se v pohodě ovládám, jsem v klidu, klidně na něj mluvím, když se vzteká, tak ho prostě nechám, ale dneska ráno to bylo nějak narychlo. A pak mě ještě naštval před obědem, vraceli jsme se z hřiště, on byl hladový a unavený, mě se chtělo čurat a měla jsem žízeň - prostě dva pruďasové narazili. No, on se z toho vyspí, já si dám pauzu, uvařím si čaj a odpoledne zkusíme nanovo, snad to půjde.
15. lis 2009 ve 12:52  • Odpověz
holky, Risanek dekuje :dizzy_face: ....oslavicka bude odpol :wink: ...prijdou tchanovci s radkovou segrou a sestrenkou a 3 psi, tak tu asi bude veselo. :confused: :grinning:

Miso, ty mas pamatovaka. :fearful: :astonished: :slight_smile: :grinning: ...jen jsem teda tramvaji jela domu z poradny pro tasku do porodky a pak teda uz me dovezl do porodnice autem radek. ..ale tramvaj byla ...klobouk dolu. :dizzy_face: :slight_smile:

Ani, jojo, risa v poho drzi, ale jen chvilku, opravu jen jednu velikost, zadny sesmikavani ...ma to na 21mm po cele hlave. ..ale asi drzi, protoze striham i radka.:confused: ..ale jen co ho to zacne stipat, tak uz je to boj a fakt musim rychle. :slight_smile:

terko, jooo, tak s tim vztekloustvim, to mam taky ...nekdy kdyz se spatne vyspim ...tak to schyta i risa, kdyz je protivnej :sweat_smile: ..kdyz mam dobrou naladu, tak pri stejnym jsem klidna ..no asi to neni nejlepsi priklad, ale mne uz asi niko nezmeni :unamused:
15. lis 2009 ve 13:10  • Odpověz
Jééé, Ríša dnes slavíííí!!!!! Všechmo nejlepší, Ríšulíkůůů. Hlavně zdravíčko a štěstičko, dobrou náladu, milé rodiče, občas nějakou tu dobrotu a zajímavé hračky :slight_smile: Maru posílá pusinkuuuuuůůůůů :slight_smile:
15. lis 2009 ve 13:17  • Odpověz
Hani, jj vlastně jsi nejela na Bulovku tramkou :grinning: ale pamatuju si ten můj šok, že píšeš už 15.11. že to budeš mít ještě ten den za sebou, když termín byl až někdy 5.12.!!!!!!!Zrovna jsme teď s mamkou řešily ten můj porod, jaký to byli blbci, že mi rovnou neudělali CŘ, když věděli, jak je Daník veliký :rolling_eyes: zrovna včera jsem narazila na článek o CŘ, kde psali, že krok k CŘ je i díky velikosti mimi u prvorodiček u plodu nad 3,5kg u druho nad 3,8kg, tak co ty blbci jako zkoušeli, asi jak dlouho to vydržím :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: čím dýl je od porodu, tím víc jsem naštvaná a proklínám je, co všechno se mohlo stát za tragedii :frowning2: :frowning2: :frowning2:

Terko, mě prostě nikdo nevymluví, že dítě se dá zvládat jen domlouváním!!!Možná tak nějaké klidné, nevztekavé ano, mám dost kamarádek a tak mohu porovnávat, jak se ty jejich děti chovají :unamused: a prostě dítě, kterýmu se jen domlouvá je neskutečný výrostek, který je jak utržený z řetězu :rolling_eyes:A jedním uchem sem, druhým tam. Jako neříkám, že Daník je úplně klidný, taky se vzteká, ale tak nějak v míře např.když se mu něco nedaří - to neřeším, to je takové to zdravé vztekání, ale aby se vztekal kvůli čištění zubů, mytí rukou, to, že se má u oběda sedět u stolu ne jíst za běhu, vztekání v krámě kvůli tomu, že chce okamžitě hned bonbon...to pak vážně zase já nechápu ty mámi, že se nechají takhle tím dítětem komandovat a že si vlastně vše vztekem vyřvou a dostanou to...tohle není vůbec psané na Tebe, aby sis to tak nevzala, jen jsem tím chtěla říct, že prostě plácnutím se svět nezboří a ty děti prostě musí mít hranice, co se smí a co ne a když se to domlouváním nedá, tak holt se musí trochu přitvrdit...
15. lis 2009 ve 13:53  • Odpověz
Míšo, já nejsem vztahovačná :wink: to ne....... chápu tvůj názor, jen já ho mám trochu jiný. Stejně tak jako každý dítě je jiný, má jinou mámu s jiným názorem.

Víš, taky bych v tom chtěla mít jasno,jako máš ty, ale nemám........pořád si kladu otázky, jestli to jde nějak jinak, hrozně bych to chtěla změnit, ale nevím jak a bojím se, aby to nebyl takový začarovaný kruh. Spíš si myslím, že ty jeho vzteky mají nějakou příčinu, jen bych ráda přišla na to, jakou. Samo, že mi to v poslední době dost ujíždí a pak ho prostě plácnu.....

Komandovat se od něj nenechám, když mi udělá scénu v obchodě, tak prostě odejdu, přivážu ho do kočáru, snažím se napnout všechny nervy, ale rozhodně mu nekupuju, na co si ukáže, to taky nesnáším :grinning: :grinning: :grinning:
15. lis 2009 ve 14:03  • Odpověz
jo a tak to jsem taky bývala měla mít císaře :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jenže mně řekli, že budu mít "normální tříkilový miminko" a vyklubalo se z toho 3měsíční batole :grinning: :grinning:
15. lis 2009 ve 14:04  • Odpověz
Terko, jj je to tak, na každý dítě se musí určitě jinak :wink:
Já si teda taky myslím to, že ty vztekavé scény asi mají nějakou příčinu, je pravda, že kámošky, co jsou vážně takové flegmatické, klidné :grinning: mají i klidné děti.Určitě v tom hrají roli geny...např.nedávno jsme na snažilkách řešily s jednou holkou to, že její holčička plácá děti na potkání.Holčina je v březnu po našich...její mamka jí vůbec neplácá, takže to nemůže mít ani okoukané od ní..ale jak to řešit???V tomhle případě bych jí určitě neplácala, pže by vlastně ta máma trestala za to, co dělá i ta holčička, takže tady určitě plácnutí není na místě...
Já teda když jsem nervní, tak si to pořád říkám a když začne vyvádět tak ho neplácnu :grinning: protože právě nechci, aby ze mě vycítil, že si vybíjím zlost...takže max.zvyšuju hlas a nejlépe jdu někam vedle a tam si řeknu pěkně sprostou nadávku :grinning: nebo majznu do polštáře.Já plácám, když jsem v klidu a prostě po dvou až třech upozornění neposlechne, ba dokonce to s radostí a úsměvem, že to má zakázané, dělá dál...
Ne, je to těžký ta výchova, to je bez debat!!!!!!!
15. lis 2009 ve 14:13  • Odpověz
Terko, to beru, když to nevěděli!!!Ale já byla 27.12. ráno na UTZ, pže jsem přenášela a odhad byl 4,44kg :angry: :rolling_eyes:
15. lis 2009 ve 14:15  • Odpověz
Jirka jedno období taky plácal ostatní děti, bylo to někdy v létě. Pak jsem potkala na hřišti maminku, která to taky řešila přibližně ve stejném věku, tak je možné, že je to u nějakých dětí prostě jen "plácavé obodbí". u nás na to nic nezabíralo, musela jsem prostě na každým kroku, kdy to hrozilo, být s ním - tzn. na hřišti furt, při kontaktu s jinými dětmi. No a přešlo ho to samo.

Já jsem ho taky plácla právě proto, že mě napotřetí neposlechl. Myslím, že je už dost velký na to, aby tomu rozumněl, rozumí už spoustě jiným složitějším věcem, takže určitě rozumí, akorát nechce poslechnout..... no, musím se prostě víc ovládat.........to je úkol pro mě, ne pro něj.........
15. lis 2009 ve 14:20  • Odpověz
jinak jsem ráda, že jsem nešla na císaře, že se to podařilo normálně. Ale prý to furt viselo na sále ve vzduchu, to mi teda pak říkal jirka, já jsem to nevnímala, ale trvalo to dlouho. Naštěstí k tomu nedošlo :wink:
15. lis 2009 ve 14:21  • Odpověz
Já jsem té holčině taky psala, že je to možná jen obodbí a přejde to samo, ale je to nepříjemné!!daník teda tohle nikdy nedělal na děti, teď to zkouší na babičky :rolling_eyes: na tchýni nejvíc, pže ta mu ani nic neřekne :rolling_eyes: dnes to udělal mojí mamce, ta ho chytla pevně za ruku a vyčinila, že jestli to bude dělat, že sedne do auta a odjede :grinning: v tom se do toho pustil Petr, ať se babí omluví, Dan nechtěl, tak vzal Petr D.medvěda a dudlík a řekl, že když se nechce omluvit, že méďa ani dudu nebude.Tos měla vidět, jakou střelou běžel Dan k babí a hned říkal pomiň a dal jí pusu...takže teda u nás chápe velice dobře!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
15. lis 2009 ve 14:26  • Odpověz
no joooo, jsou to kuliši kulišácký........
15. lis 2009 ve 14:27  • Odpověz
ale jsou věci, co se prostě musí naučit - třeba omluva. :wink:
15. lis 2009 ve 14:29  • Odpověz
doufám, že snad i to nadměrné vztekání je jen nějaké období, i když u nás trvá zatraceně dlouho.......kuš....
15. lis 2009 ve 14:33  • Odpověz
Ahojky holky, tak zase po delší době nakukuju.

Dodatečně přeju vše nej Lidušce a Aničce a dneska Rýšovi k těm jejich dvouročkám. Uteklo to strašně.

U nás se od čtvrtka marůdkuje, laringitýda jak vyšitá, ale zvládáme to, doufám, že už bude líp, protože už jsem docela na chocholouška. Ondra zkouší co si může jako nemocný dovolit, člověk ho nechce trestat, ale neznamená, že když je nemocný, že může vše :grinning: Tak že u nás taky občas přiistane ta nějaká na zadek, a ač jsem to tak nechtěla nikdy řešitt, myslím, že bez toho to u nás nepůjde. :sweat_smile:
15. lis 2009 v 16:52  • Odpověz
autor
Ahoj holky-tajk jsem doma od tchanovcu :wink:
Risankovi taky vse nej,nej k narozeninkam klukovi velikemu :slight_smile: :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: A s tou tramvaji si to taky pamatuju ijak jsi sem psala ze uz balis a ua chvilku pojedes :wink:
U nas se taky sem tam da na zadek-v normalni mire to je asi normalni si myslim :wink:
15. lis 2009 v 17:58  • Odpověz
ahojky
tak ja jsem doma..
nejake darky pokoupeny ale pro maleho se me nic nelibilo a tak to opet jisti nakup pres net...
obidek u mamky mnam mnam
ted si davame vinko s milackem..

miso..kuwa co to ctu..tak nas tam nechaji trapit (me 18h) kdyz vedel dr.ze bude mit pres 4 kila..svine :angry: :angry: :angry: :angry:

risankovi..vse nej nej nej ke dvoum rockam...to je hrozne jako to leti :confused:
15. lis 2009 v 19:21  • Odpověz
autor
tak koukam na Superstar ale ty reklamy me pekne se...... :angry: :angry: :angry:
Miso-jj i Tebe si pamatuju jak jsi rodila.Psala jsi mi SMS jak jsi vyrizena ze brecis.No nekdy clovek na ty dr.zustane koukat co vymysleji :confounded: :angry: :angry: :angry:
15. lis 2009 ve 20:26  • Odpověz
autor
adel-IP :wink:
15. lis 2009 ve 21:03  • Odpověz
Risanek vsem dekuje za pranicka. :dizzy_face: ..myslim, ze si to dneska hezky uzil. ...kdyz se probudil odpoledne, tak uz mel nafouknuty balonky v obyvaku ...a asi 10x zopakoval "tyyyyjo" :grinning: :grinning: ...jinak tu mel psy, pak dostal dortik ...darky, takze mel o zabavu postarano az do spani ...a ted se ho prave radek snazi uspat, tak jsem zvedava jestli pres tu horu zazitku usne :confused: :wink:

Miso, jojo, tvuj porod si taky pamatuju :frowning2: ...myslim, ze ten zazitek by si neprala ani nejvetsimu nepriteli. ...taky nechapu, ze s takovym odhadem vahy mimca se nerozhodli pro cr hned a nechali te a danika tak dlouho trapit. :confounded: :frowning2:

jinak risa ma vztekaci, to jo ..ale nastesti nema tu placaci touhu :wink: ....je to takovej nas noumicek. :sweat_smile: :dizzy_face: ..no ale zase mi prijde, ze to bude mit asi horsi v kolektivu se nejak prosadit..? :confused: ..no uvidime, nechame se prekvapit, co se z toho naseho truhlika vyklube. :wink:

Ani a me ser*u, ze chodura davaj az nakonec, aby si zvysili sledovanost. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. lis 2009 ve 21:06  • Odpověz
autor
hani-tak super ze jste si to uzili-doufam ze hodis nejake fotecky :wink: :wink:
15. lis 2009 ve 21:08  • Odpověz
ani, diky :wink: ...jojo, jen co se k tomu dostanu, tak neco hodim :slight_smile:
..tak bendig zase nezklamal. :dizzy_face: ..a na ten jejich kolotoc bych nesla ani za boha. ..bych hodila savli. :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..a chodur jako obvykle bude posledni...chjo :unamused:
15. lis 2009 ve 21:43  • Odpověz
autor
jj,byl dobrej ale jako Smajda-kvalita teda :wink: :sweat_smile: :grinning: :grinning: No a Domca Stara je taky jednicka me se strasne libi :wink: :wink: Jeste Chodur ale ja uz to na nej asi nevydrzim jsem Ko :frowning2: :confounded:
15. lis 2009 ve 22:31  • Odpověz
tak mne smajda pripada takovej nejakej ...falesnej :confused: :zipper_mouth: :rolling_eyes: ...nevim, proste se mi nelibi. ...takze to ani nezmenila rockova pisnicka. ...proste se mi nelibi i kdyby zpival jak panbuh. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
...jinak domca. ..to se mi libilo. :slight_smile: ...sice jak porotci povidali, ze tam nebylo to neco (pro me mrazeni) ...coz u tyhle pisnicky vzdycky mam ..ale ted ne. ...ale ani mi to nevadilo, protoze je to proste mlada holka a shined si svoje odzila aby to zapivala jak to zpiva. ..a domca to zazpivala na to kolik ji je moc hezky. :wink:
no ja jinak vydrzela i chodura. ...teda rock mu nesedi, ale hlas ma a i anglictinu, tak to bylo dobry. :wink: ...a ja musela bejt vzhuru, protoze pecu sekanou na zejtra. ...noo,snad jsem ji nespalila. :confused: :sweat_smile:
15. lis 2009 ve 22:55  • Odpověz
Ahoj holky! :wink: Jdu vás pozdravit a koukám, co jste toho navykládaly :wink:

Haníííí, Ríšulkovi přejeme s holkama všechno nejlepší!!!!!!!!! Já jsem věděla, že jste nějak blízko nás, ale mám hrozně blbou paměť na data ;)

Dneska jsme byli skoro celej den doma, Liduška zas hrozně kašle, tak jsme aspoň vyrazili odpoledne kouknout do Kiku a koupit nějaký oblečeníčko, na vycházce jsme radši nebyli :unamused:

Jinak se musím pochlubit, jaký mám dvě šikovný žabičky, Anička se dneska ani jednou nepočůrala do gatí a Liduška jen dvakrát, takže z toho máme doma všichni obrovskou radost, jak to učení šlo rychle! V úterý jsme začali trénovat, to jsem fakt nečekala, že to holky tak rychle pochopí. Akorát teda bobíky pořád vytřepáváme z kalhotek :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: takže děkuju všem za podporu, hlavně Renči - jak jsi mi napsala, že mám vydržet týden, tak jsme se k tomu pořád upínala, abych nezblbla :slight_smile:

Tak a jdu dočítat, odpo jsem si hodila do tří šlofíčka, tak nevím, kdy půjdu do hajan. Už jsem uklidila čtyři šuplíky v obýváku a asi budu pokračovat:grinning:
15. lis 2009 ve 23:08  • Odpověz
ani IP :grinning:

jinak ja cekala taky na chodura je superrrrrrrr a cikanek taky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: denisa bych nakopala do pr...pac je tam drzi jen blbe pubertacky :angry: :angry: :angry: :angry:
15. lis 2009 ve 23:08  • Odpověz
Luci, děkujem za přáníčko :dizzy_face: :wink:

Míšo, k těm císařům, mně bylo v porodce řečeno, že mají určitý kvóty (asi od pojišťovny? :confused: , kolik CŘ smí udělat, a ty by neměli překročit, takže s něma šetří. Dokonce se mnou byla na pokoji paní s dvojčatama, obě KP, a té řekli, že bude rodit normálně. Přitom u dvojčat se smí přirozeně, jen když je první hlavičkou. Udělala jim tam takovou scénu, chtěla podepsat revers, až jí nakonec udělali ten CŘ, ale bylo to teda hustý :stuck_out_tongue_closed_eyes: je to smutný, že jsou na prvním místě nějaký směrnice a až na druhým zdraví miminka a rodičky :frowning2:

K tomu plácání, já myslím, že občas je to fakt nutnost, protože určitý hranice prckům dát musíme a někdy domluvu ani nevnímají, takže já s láskou plácám :grinning:
15. lis 2009 ve 23:26  • Odpověz
Jdu si umýt a fouknout vlasy, pak ještě juknu! :wink:
15. lis 2009 ve 23:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.