• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
tak radek prisel risovi pro nasup nutrose. :astonished: ..a to ho mel 300ml vody+10odmerek ..coz uz je tak 350ml urcite :astonished: ..tak jsem mu dodelala jeste 90+3 ..takze to vypada, ze da na noc skoro pul litru mlikaaaa...??? :astonished: :astonished: :sweat_smile: ...jestli se neprochcije, tak to bude zazrak. :sweat_smile: :pensive: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. lis 2009 ve 21:22  • Odpověz
Hani, díky za pochalu. Přilbu beru jako nutnost. Na kole je děcka mít musí do patnácti let, tak jsem si říkala, že odrážedlo je defakto to samé, protože tak rychlost, kterou jezdí je teda fakt docela velká a nerada bych, aby si někde rozbila hlavu. Když byl u nás v Přerově závod odrážedel, tak helmy byly podmínkou. Takže to beru prostě jako součást jízdy a Maruška se na helmu vždycky těší, líbí se v ní sama sobě i v zrcadle :slight_smile: DOkonce ji moc bavilo, když jsme helmu vybíraly, pořád chtěla zkoušet :slight_smile:

A díky za tip s těma balonkama, já to neznala, ale vyzkouším!!!!! fakt bezva nápad!!!

Mlíčka teda vypije Ríša hooooodně :slight_smile: To čučím :slight_smile:
17. lis 2009 ve 21:29  • Odpověz
tak ja jdu pomalu do postele
rano jedeme do atelieru se fotit tak at nemam pytle pod ocima :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

renco..pekne fotecky :dizzy_face:
17. lis 2009 ve 21:46  • Odpověz
už jen nakukuju a fičím do postele...prcci už spinkají....taťka je stále u známých a lehce popíjí, už mektal nesmysly, jsem zvědavá jak zítra bude vstávat :grinning:

Hani super balonkový nápad, vím že se tam vytvoří statická elektřina ale nenapadlo mě že to bude držet i u stropu:grinning:, jinak Ríša je teda mlíkař, janina se nějak odnutrilonovala, vubec to nechce pít, přešli jsme ted na kako z obyč mlíka a v poho...

Renči Majenka je krásná s helmou jí to moc sluší :wink:

já jsem snědla párek a asi budu běhat celou noc na wecko, jnže mi za chvíli dojde toaleťák.... není mi nějak extra blbě ale prujmoš teda mám...a ještě mě dorazí matka, místo toho aby mě politovala, tak mě ještě nadá, co když z toho něco bude malýmu...no já to asi mohla vědět, když jsem to jedla, že....tak jsem si postěžovala a jdu vytočená spát.... brou noc...
17. lis 2009 ve 21:49  • Odpověz
samo na kakao z obyč mlíka :grinning:
17. lis 2009 ve 21:50  • Odpověz
autor
Ahoj holky-krasne rano :wink:
Sice u nas noc dobra ale budicek pred 6hod :confused: :sweat_smile: :sweat_smile:
Hani-jj super napad s tim trenim-taky tak udelame :wink:
Jee tak to by me asi ani ve snu nenapadlo dat helmu na odstrkovadlo :confused: :confused: :confused: :grinning: :grinning:
18. lis 2009 v 06:49  • Odpověz
autor
Jani-tak hlavne ze pije Janicka vubec nejake mlicko :wink: Me Stepa nechtel pak vubec zadne :confused: :rolling_eyes:
Ale Ondra poras statecne Sunaruje i v noci bohuzel :grinning: :grinning: :grinning: :confused:
A vydrz prtka,vydrz :slight_smile: :slight_smile:
18. lis 2009 v 06:50  • Odpověz
ahojky holky,

tak risa si jen vyzadal mliko, ale uz si nedal ..jsem si rikala, ze by to uz bylo moc. :confused: :wink:

tak kakao davam jen obcas k snidani do hrnicku. ..kamaradka kakao jeste dava do flasky (kluk ma neco pres 2 a pul roku) ...prave misto nutrose, ...a to si rikam, ze az nebude pit nutros, tak aby nemel ani flasku a uz pil hezky z hrnku. ..a musim rict, ze pije z klasickyho hrnicku uz docela hezky. :dizzy_face: :sunglasses: ..ale ten ma doma jen u stolu.

Ani, no on risa jezdi na motorce jako drak :sweat_smile: ...no vsak jste to videli na vysocine, jak furt nekam uhanel ..a ted ma tu vyssi motorku jak mel Danik ..a kdyz se spusti z kopce, tak to je teda nekdy o dr*ku :sweat_smile: ..tak si rikam, ze cim driv, tim lip si zvykne a az presedla na kolo, tak nebude doufam proti prilbe protestovat. :confused:

renco, ..tak to jsem zvedava, jestli to risa taky prijme jako super modni doplnek. :confused: :slight_smile: ...jinak co se tyce nutrose ..tak zase da rano sotva 200 ..vetsinou nedopije a pres den uz mu nedavam. ..takze nakonec ma priblizne doporucenou denni davku. ..tim ze to dozene na noc. ..a pak v noci se nebudi a spi az do rana, tak jsem rada. :slight_smile:
18. lis 2009 v 08:34  • Odpověz
jani, co noc ..byla honicka..? :confused: :sweat_smile:
18. lis 2009 v 08:35  • Odpověz
autor
hani-jj jasny Ondra uz taky jezdi jako drakous-ze bych ji taky nasadila?Na kole mu teda nevadi :wink: :wink:
Jinak s mlikem u nas jenom vecer-pres den a rano vubec nechce :wink: a to vecer vypije tak 210-230ml :wink: A tak v noci-ale to uz mu jenom dam a jdu si lehnout.On se napije a vyhodi to ven z postele :wink: :grinning: :grinning: Donedavna jsem u nej sedela a ted uz to neresim :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. lis 2009 v 08:58  • Odpověz
Ahojky

Hani, fotky super, oslava se vydařila :dizzy_face: :dizzy_face: Ríša vypadá tak dospěle, ale už dlouho...asi to je vlasama, Daník mi přijde pořád výrazem obličeje jak mimino :grinning: sice trochu přerostlý, ale mimino... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Xky se doufám srovnají, ono taky když má nožičky jak hůlky :sweat_smile: jsem mu zrovna viděla lýtko na fotce a má ho jak daník ruku :sweat_smile: :grinning: :grinning: až zesílí, tak se to určitě zlepší!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jani, Vláďa je taky chlapák, krásnej!!!!!! :dizzy_face: Rozpočet si nevedu, jako, že bych dávala peníze do obálek, ale píšu si vše, co koupím, teda spíš za kolik a jestli jídlo nebo lékarna atd.abych měla přehled, kam ty peníze lítaj :cry: začínám být nervní, pže jsem zásoby dala na dozařízení spodku a počítala jsem s tím, že půjdu do té práce..to vypadá, že nevyjde, tak nevím, jak to budeme dělat :unamused:
Jinak u vás dudu asi bude horší, na odnaučení, když ho Janča uvidí u Vládíka :frowning2: ale s tím stěhováním a ztracením, to není špatný nápad!!!!!

Tak Dan teda na motorce taky helmu nemá, když jsem tu viděla pouze jedinýho klučíka s helmou z těch mnoha, co tu jezdí, tak mi to přišlo trochu divný :sweat_smile: ale určitě je to lepší nepodceňovat.Dan taky jezdí jak blázen a kolikrát už spadl...já budu dávat helmu až od Vánoc, co dostane to kolo/odstrkovadlo...
18. lis 2009 ve 13:05  • Odpověz
Aničko, Ti teda dík za mail o Pangasiusovi :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: zrovna ho mám od včera na dnešní večeři :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale je fakt, že mě mnohdy napadlo, jaká asi bude kvalita, když jsem viděla, že je dovezený z Vietnamu či od kud :confounded: :confounded:
18. lis 2009 ve 13:08  • Odpověz
autor
tak jsem byla ve skolce pro Stepu a na logopedii.Dostal pochvalu ze je sikula a snazi se.Pry je hodne dopredu.Tak jsem rada :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Miso-jj Risa opravdu vypada jako velky kluk.I me prijde Ondra jako miminko a ani ne prerostly :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. lis 2009 ve 13:24  • Odpověz
autor
Miso-no ja jsem na Tebe hned a na Hanku vzpomela jak jsem u nas vloni pred vanoci byla a ja Vam ho naaservirovala k obedu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: I Hance jsem to poslala :grinning: :grinning:
Me teda nechutnal nikdy-ja si nemuzu pomoct-myslim ze jsem to rikala i Vam-prijde mi takovy bez chuti a rozplzlej :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. lis 2009 ve 13:28  • Odpověz
AHoj holky!

Tak my byly dopoledne opět řádit na motorce. Venku je suprově, krásný den, sluníčko svítí!!! A ja musím za chvíli do práce :frowning2: Ale Patrik už je zdravý, tak přijde Máju hlídat a pošupajdí ven.
Jinak ještě k té helmě, tady jezdí hodně dětí na odstrkovadlu s helmou. Takže je to tu fakt normální a předpokládám teda, že přece jen bezpečnější. No, v Přerově je na toto docela dobrá osvěta, právě díky vyhlášeným závodům - pořadatel Autoršela maratonu (mezinárodní závod horských kol) právě dělá vždycky i ty závody pro děti a to jak na kolech tak odstrkovadlech, a helma je prostě podmínkou, takže většina dětí je zvyklá jezdit odmala s ní. A já jsem ráda, že Marušce helma nevadí, ba naopak, jak jsem už psala. Já třeba mám na kole taky vždycky helmu, no, možná jsem tak nějak zdeformovaná z práce, už kolikrát jsem točila, že si někdo způsobil dost blbý úraz hlavy na kole nebo kolečkových bruslích a pokaždé doktoři říkali, že kdyby měl helmu, mohl být v pohodě. Bohužel ale helma nezabrání vyražení zubů a rozbití hlavy :frowning2: Zrovna dneska jsem potkala maminku s holčičkou, a říkala, že její malá měla už dvakrát dost nepříjemně rozbitou pusinku (jednou najela na kanal a podruhé na nějakou vyvýšenou kachli a pokaždé přelítla přes motorku), že jí to zubaři museli dávat dohromady a že týden nemohla pořádně nic jíst, jen pila :frowning2: ALe na motorce zas řádí jak ďas. NO, jsou ti naši prďolci ale kaskadéři.

ANičko, ty jsi posílala nějaké mejly ohledně Pangase? JEstli se jedná o to, že pangas obsahuje malachitovou zelen a bůhvíjaké svinstvo, tak mě to onehdá volala mamka, že jí to říkal známý, že mu to přišlo mejlem a já se pak dívala na net a podle testů MF Dnes, co právěděli hygienici, tak je pangas v pořádku. Byla to poplašná zpráva, pravděpodobně vymyšlená tuzemskými chovateli ryb, bo jsou naštvaní, že lidé kupují více dováženého pangase, než místní sladkovodní ryby, jako je kapr a pod.
18. lis 2009 ve 13:30  • Odpověz
autor
Tak ne jak jsem u Vas byla ale jak jste u mebyli pred Vanoci :grinning: :grinning: :grinning: :confused: :confused: :rolling_eyes: Jsem opravdu jak tatar-pisu rychleji nez premyslim a jeste myslim na hodne veci najednou :confused: :sweat_smile:
18. lis 2009 ve 13:30  • Odpověz
autor
Renci-ne,ne tohle byl dokument myslim nejake francouzke tel-ja bych Ti to poslala ale asi uz jsem to vymazala a i z kose :confused: :rolling_eyes:
Tak mozna Misa,Hanka,Janca :sweat_smile:
18. lis 2009 ve 13:32  • Odpověz
Aha, tak holky, prosím pošlete mi to!!!!! My pangase jíme tak 1x týdně, bo dodržují zásadu, že rybka každý týden na stole a vzhledem k tomu, že pangas nemá kosti, dávám nejčastěji ho, kvůli Marušce. Ještě to teda střídám s mořským ďasem a ostrouhem (obě jsou to mořské ryby a jsou zdravější teda, bo mají jod, na rozdíl od sladkovodních vč. pangase)
18. lis 2009 ve 13:35  • Odpověz
Renčo, jj bylo to o tomhle, ten mail :slight_smile: tak jsem ráda, že je vše v pořádku :grinning: pže nám to chutná!!!!
Samo, že je lepší mít helmu!!!!!Daník mi taky už přeletěl přes řidítka, díky kanálu :confounded: ale on má nějakého anděla strážněho, pže se mu nikdy nic nestane....jemu na kole v sedačce helma taky nevadila...

Ani, na to jsem už zapomněla, že jsme ho měli u Tebe...od té doby jsem ho měla dalších asi 5kg :grinning: :grinning: já to dělám často!!!jj bez chuti je, to je fakt, ale já k němu dělám mraž.zeleninu a nakořením to vegetou a grilovacím a hned to chutná líp. :wink:
18. lis 2009 ve 13:36  • Odpověz
TExt mejlu kopíruju ( o tom mluvila ta moje mamka)

Máte rádi ryby.............?
Pangasius je chuťově velice dobrá ryba, jen je potřeba brát na zřetel v jakých podmínkách chov probíhá; jako každá sumcovitá ryba trpí tzv. kožovcem kožním parazitem, který způsobuje v prvním roce velké ztráty, proto se v odchovném prostředí přistupuje ke koupelím v malachitové zeleni,která je silně karcinogenní. Do některých evropských zemí je zákaz dovozu z těchto chovů, tak se to řeší přes třetí země.
Každý by měl toto riziko zvážit, naše ryby jsou kvalitní a dobré.
Pangasius je sladkovodní ryba a chová se v deltě Mekongu, což znamená:
1) Má méně jodu, protože je sladkovodní 2) Mekong stahuje všechnu špínu z Thajska, Vietnamu a Laosu.
To je přesně ta řeka, která sbírá všechny humusy, které do ni amíci naházeli ve válce s Vietnamem a do které taky tečou špíny z továren co jich jenom ve Vietnamu je.
3) Nikdy není čerstvý, vždy jenom dovezený přes půl planety.

NEBRAT. Lidi proboha proberte se. Ve všech článcích se tato ryba velmi oslavuje - jak nemá kosti, jak je strašně zdravá, jak je mořská.
Prd a bobek.
Chová se ve sladkých vodách, okolo Mekongu, v teplé vodě hodně rychle dorůstá do "jateční velikosti" - rybka to je nevídaně žravá, ovšem čím je krmena je vietnamským tajemstvím.
Opravdu není cítit po rybách - není, protože je napraná vodou (některé super levné filety v našich obchodech mají až 50% vody).

Laboratorně jsou výsledky výživových hodnot také nevalné - ryba v sobě nemá vůbec nic, totálně prázdné kalorie.
A vrchol všeho je, když se někde prodává jako čerstvá fileta - neexistuje, je to vyrobeno rozmražením - čerstvý pangas se sem vůbec nedodává. A poslední věc - už jste viděli kvalitu za takový mrzký peníz
18. lis 2009 ve 13:38  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: doufám, že jste si včera užily svátku. Já byla s malou u našich, ať nejsme sami, pže Peťa byl v práci :frowning2: dojede asi až zítra :frowning2: tak aspoň, že ty naše tady mám, jinak bych byla úplně v pr..:frowning2:
18. lis 2009 ve 13:40  • Odpověz
Hm, to s tím pangasem mi přišlo taky. Tak nevím, no :confused: ale mi zase teda chutná a mám ho ráda. A malá taky.
18. lis 2009 ve 13:42  • Odpověz
Tak s tím, že je Pangas vlastně nic souhlasím..hlídám si kalorie na jednom prográmku, takže můžete kouknout, kolik čeho má 100g Pangase, ale já ho mám ráda, právě za to, že ho můžu sníst kolik chci :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a nepřiberu
http://www.flora.cz/ekalkulacka/e_index.htm
18. lis 2009 ve 13:43  • Odpověz
18. lis 2009 ve 13:44  • Odpověz
autor
Ajo-my jsme taky byli sami :slight_smile: Taky nam tatka makal-bud uz jsem otupela a nebo vidina penez me zaslepila :sweat_smile: :grinning: :grinning: Uz ani neprotestuju :slight_smile:
Renco-jj tak asi to je ono a k tomu byl nejaky filmovy dokument :wink:
Ha, tak jste mě uklidnily, že ho nedělám sama :slight_smile: já ho dělávám taky hlavně kvůli Kláře, pže tam nebývají kosti. Kouknu ještě, co je v obchodě a zkusím to taky kombinovat.

Renčo, toho ďase a ostrouha ? (tu ani neznám) kupuješ normál mražený ?
Aha, tak ona se tam rybka nevložila :angry: tak v prostředním sloupvc zadejte maso a masné produkty a ve spodním řádku pak ryby a najděte si ho v seznamu, kdo má zájem :wink:
hoax.cz/hoax/diskuse/
18. lis 2009 ve 13:45  • Odpověz
Míšo, dík za tu kalkulačku kalorií :slight_smile: Začnu taky sledovat, bo jsem fakt přibrala :frowning2: Na jedněch riflí mi rupl zip a na druhých poutko, jak jsem se do nich rvala... a pneu kolem břicha přetíká, no je to hnus :frowning2:

Aji, kupuju u nás v rybárně mražené, je to pochoutka :slight_smile: A nejvíc mi to chutná jezky zapečené s bramborama, bylinkama a šlehačkou a sýrem, mňáááám :slight_smile:
18. lis 2009 ve 13:47  • Odpověz
A teda chutná i Marušce :slight_smile: Obě rygy jsou bez kostí, stejně jako pangas, jen vprostřed mají kulatou páteř, něco jako úhoř, ale jinak žádné kosti!!!! což je bezva.
18. lis 2009 ve 13:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.