• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
AHoj holky!!

Daníkovi vše nejlepší k svátkůůůůů!!

my máme dnes vánoční firmení večeři, takže nejdu z práce domů, ale tam. Zvažovala jsem, jeslti vůbec jít, ale na chvilku joooo. Maru to snad jeden celý den beze mne vydrží. Volala jsem domů a je v pohodě.

Dnes se mi povedla sehnat schodolez, aby mohla babička na Vánoce ke mě. Je blbé, že bydlím ve druhém patře bez výtahu. Babička váží 85 kg a fakt bych ji tam nevytáhla, do schodů ona vůbec nevyjde. Ke mě ji naši dovezou na vozíku a pak to zvládneme pomocí toho schodolezu, doufám. Půjčí mi ji místní svaz telesně postižený, tak mám radost. Už jsem to málem obrečela, že bude Štědrý den bez ní. Takhle to bude bezva.

Aji, jak je Klárce, už je to lepší?

KRis, šikulka, že máš hotovo.... u mě to nástupem do práce všechno zamrzlo... takže nemám nic nakoupené a v bytě čím dál větší nepořádek..... nejuklizeněji bylo, když začal advent. No, co už..... Ale příští týden mám ve středu volno, tak to musíme s Maru společně zvládnotu a vše nachystat tak, aby byl Štědrý den už v pohodě. JEště nemám ani stromeček :frowning2:
17. pro 2009 v 15:44  • Odpověz
Renčo, tak to je super, že babička bude k tobě moct. Ty schody a bez výtahu, to je kolikrát docela pohroma pro staré lidi.

Jo jo, Klárce už je mnohem lépe. Kašel téměř nemá a pusinka se jí hojí. Akorát už jí to taky leze doma na mozek, takže je taková ukňouraná.
17. pro 2009 v 15:49  • Odpověz
Tak jsme hodinu sáňkovaly a jsme tři zmrzliny, je tam docela kosa, ale holky i já jsme se vyřádily :dizzy_face:

Ajo, já jsem je ještě nedělala, mám jenom recept, tak snad to k něčemu bude:

Vídeňské mandlové kuličky:

240g krupicového cukru
100g nastrouhaných oloupaných mandlí
240g dětské krupičky
80g másla
půl lahvičky mandlového aroma
čtvrt konzervy Salka
kakao na obalení.

Smícháme cukr, mandle a krupičku. Pak přidáme vše ostatní a vytvoříme těsto, přes noc necháme v chladu odležet a druhý den děláme kuličky. Obalíme je v kakau, rozložíme na tác a necháme zaschnout.

Divadélko máme toto :wink:

http://obchod.zorin.cz/detail.php?zbozi=197876
17. pro 2009 v 16:06  • Odpověz
Renči, super, že babička bude na svátky s váma :wink:

Já myslím, že holky to tady taky ještě stihnou do Štědrého dne rozbordelit, takže to s tím pořádkem u nás není definitivní :sunglasses:

Tak než jsem Aje napsala recept, tak stihly na sebe vypatlat zimní krém na obličej, mají to i ve vlasech, na jazyku, všude :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes:
17. pro 2009 v 16:09  • Odpověz
jééé, ten recept zní dobře... akorát bych teda měla dětskou krupičku nahradit nečím jiným, abych to mohla i já... že by jáhlama?
17. pro 2009 v 16:48  • Odpověz
Aji, to je fajn, že už je lépe!!!! Však brzy ven vyrazíte, neboj!!!
17. pro 2009 v 16:49  • Odpověz
tak ja jsem dosla z venku a uz tam prituhuje...
bzun..je vy mate tolik snihu na sanky??u nas je tak 2 cm :grinning:
no nechtela jsem uzt nic delat ale vypaji ty kulicky dore..tak asi jeste udelam..to budu mit tak 12 druhu..no a to jsem rikala ze letos na to prdim... :grinning:

aji..to je fajn ze je klarce lip :dizzy_face:

jinak u nas hry stejne jako u vas asi vsude stejne :grinning:

podivam se na to divadlo :grinning:

terko..to je fajn ze je u vas tolik veci..u nas nic no :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

renco..neboj maruska to bez tebe zvladne a ty se trosku pobav...a je super ze babicka muze k tobe na vanoce :dizzy_face:
17. pro 2009 v 17:02  • Odpověz
Ahojky holky.Tak jsme byli včera v poradně na převážení a kontrole.Tak malá má už 3,140g a 49,5cm no na to když se narodila a měla jen 2,720g a 48cm tak přibyla a vyrostla pěkně.No taky přes den by co každou hodinu chtěla prso.Nevím asi je dosti závisláček. :sweat_smile: Ale byla moc hodná u dr.vůbec nebrečela a je v pořádku.Se mnou to je asi trochu horší.Doktorka si nejdřív proklepla mě a když jsem jí řekla že mě to stále bolí tak se divila a říkala že by to už bolet nemělo a dnes jsem si s tim asi dosti hnula.Bolí mě to teda děsně.Navíc mě do toho bolí i prsa jak se nalévají takže si užívám. :frowning2:
No a abych dnešek měla ještě víc zkaženej tak jsem dnes potkala někoho koho bych nejradši zahrabala tak 1ém pod zem :angry: :angry: asi všem dojde koho :unamused: Ale jsem dáma a tak jsem se nad to povznesla a je pro mě vzduch ikdyž dosti otrávenej. :angry:

No tak jdu dokoukat ordinačku a uspávat.Zatím pa a až bude chvilka tak vás dočtu.Pa pa
17. pro 2009 ve 20:56  • Odpověz
Kris, díky za recept. Vypadá to fakt zajímavě. Asi ještě překecám mamku a zkusíme to :slight_smile: ňami ňami :slight_smile:

Divadélko se mi líbí. To by mohlo zaujmout i Klárku. Asi kouknu ještě v obchodě, jestli ho někde neuvidím a když tak po Novém roce objednám z netu.

Vidím, že holky jsou šikulky a stoprocentně využijí každou nehlídanou chviličku :grinning:
17. pro 2009 ve 21:17  • Odpověz
My odpo vyrazily na dvě hoďky vedle k sousedce, pže už to fakt chtělo změnu. Oni už jsou taky skoro zdraví a tak jsme daly prcky dokupy a my drbaly u kafe :dizzy_face: ach to byla slast :grinning: :grinning: :grinning: a bylo vidět, že i prckové jsou nadšení, že mají změnu po tom dlouhodobém sezení doma.

Zítra už to taky rychle uteče. Dopo je v pohodě, odpo už dorazí Peťa a večer máme mecheche služebních maminek v herničce :grinning:
17. pro 2009 ve 21:20  • Odpověz
Peti, malá roste jako z vody :slight_smile: hezky vám to kojo jde :dizzy_face: jen tak dále :slight_smile:

Neměla by sis skočit k dr, ať se ti na to mrkne, když tě to pořád tak bolí ? Jen pro jistotu ?

A na tamtu kašli, přece tě někdo takový nerozhodí :wink:
17. pro 2009 ve 21:22  • Odpověz
tak jsem tu zas :grinning:
Peťko, Gábinka teda slušně roste :grinning: to aby za chvilku nedohnala Patrička :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: aby to nebylo jako u nás, kdy Jirka skoro dorostl svého pětiletého bratrance :grinning:

nevím, jak má bolet nebo nebolet břicho po císaři, ale pokud cítíš, že to není úplně v poho, tak bych asi taky někam zašla, aspoň pro jistotu, ať se na to někdo koukne a řekne, jestli je to v pořádku. Mně osobně teda všechno bolelo cca celý šestinedělí, kdy jsem měla problém si sednout a dojít na velkou, navíc se mi do šití dostal trochu zánět, který jsem rozháněla koupelema v heřmánku. Pokud tě bolí jizva a cuká ti v ní, zkus si jí potírat heřmánkem (třeba i pytlíčkovým čajem - namoč ho na chvilku do vody a potírej si to tím), mně to ohromně pomohlo.

ajo, montessori probíhá tak, že tam chodí cca 3 podobně staré děti a hrají si v duchu té metody - tzn. že dodržují daná pravidla, např. hraní probíhá na jejich vlastním koberečku = jejich pracovní prostor, do kterého jim nikdo nezasahuje. Hrají si s hračkami, které si sami vyberou, většina z nich je vyrobena speciálně pro tuto metodu, takže se dá říct, že to jsou většinou takové vzdělávácí hračky, které dítě něco naučí a navíc mají tu vlastnost, že dítě by mělo být schopné samo zjistit chybu při postupu (např. zasouvání různě dlouhých válečků do prkýnka). No a když ho to už nebaví, musí po sobě hračku zase uklidit a vzít si jinou. Metoda razí heslo "Pomoz mi, abych to dokázal sám", takže my jako rodiče společně s lektorkou jen občas navádíme dítě správným směrem, popř. korigujeme, když začně s hračkou dělat něco, co by nemělo. Mě to moc zajímá, psala jsem na to diplomku.
17. pro 2009 ve 21:41  • Odpověz
bzun, tak já zítra ty brambory zkusím, marcipán mám totiž strašně moc ráda :grinning: ale bojím se, že to zmizí dřív, než bude Štědrý den.
17. pro 2009 ve 21:43  • Odpověz
Teri, já jsem o tom něco málo četla a docela mě to zaujalo. Hlavně to kobereček=tvůj prostor...něco takového vlastně v herničce neexistuje. Tam všichni běhají tam a zpět, berou si hračky navzájem, buď zakročí maminky nebo silnější vyhrává. Jak na to reaguje Jiřík ? Zvládá v pohodě být ve svém prostoru a třeba nebrat hračky druhému ? Já si to totiž v praxi nedovedu představit. Klára se totiž taky kolikrát rve o hračky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. pro 2009 ve 21:48  • Odpověz
ajo, on to okamžitě akceptoval, první hodinu jsem mu to vysvětlovala, druhou hodinu to už dělal sám. Občas zvědavě kouká, s čím si hraje dítě vedle, ale stačí, abych mu řekla, že to má zrovna na koberečku Emička a tam že on nemůže, že musí počkat, až si s tím dohraje.
Nutno dodat, že to funguje jenom ve čtvrtek v Montessori pracovně, protože když přijedou bratranci, tak se normálně rvou o hračky :grinning: :grinning: :grinning: prostě jako kluci.
17. pro 2009 ve 21:54  • Odpověz
ale aspoň že to funguje tam, aspoň někde mám pocit, že je to hodné dítě :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a to není úplně k zahození :grinning:
17. pro 2009 ve 21:55  • Odpověz
anička zase dneska nekoňuje :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to je divný, ne? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
17. pro 2009 ve 22:15  • Odpověz
jj holky malá dlabe a jako jak nemá prso tak je zle :grinning: doufejme že nám to kojo půjde aspon do půl roka.Ráda bych.Ikdyž teda je fakt že na doma musím nosit v podprdě látkové pleny páč bych co 3h mohla měnit ty prsní vložky :grinning: :grinning:

S tou jizvou já nevím.Tak nějak mě přímo ten řez jen svědí a trochu to cuká ale myslím si že se to hojí a zánět tam není.Spíš mám takovou jako bolest uvnitř jako kdyby se ta děloha pořád zavinovala,ale třeba tím že je to řízlí a šitý tak to jde pomaleji a víc to bolí.Je fakt že po normal porodu jsem za 14dní byla fit a za 4týdny jsme už s taťkou juchali,což ted teda ani ve snu nehrozí :grinning: Uvidím,ted k dr stejně nemá cenu chodit páč by mě nevzal všude mají natřískáno tak počkám do toho 7.1.kdy jdu na kontrolu po šestinedělí a uvidíme co zjistí a řekne mi.Třeba to opravdu nic není jen se to pomaleji hojí. :wink:

Terko s tim heřmánkem to bych zkusit mohla.Tím snad nic nezkazím.Koupím si ho zítra v lékárně a zkusím trochu tu jizvu potírat a třeba se mi i lépe zatáhne.Děkuju za rady. :wink:

Aji kašlu na ni.Jen je škoda že jsem neměla malou sebou na ruce bych ji ukázala jak vypadá dítě z lásky počatý a že jsem ten nejštastnější človíček na světě :wink: Je to hold ubožačka a taky na ni dojde. :wink:
17. pro 2009 ve 22:28  • Odpověz
jasně, kašli na ní a věnuj se sobě a svojí rodině :wink: pipka jedna.

hmmmm, my jsme teda juchali asi až za 3 měsíce :unamused: já jsem dřív fit nebyla. Chudák Jirka, jestli ho to čeká znovu, tak potěš :grinning:
17. pro 2009 ve 22:38  • Odpověz
papapa, jdu spinkat, jsem pěkně unavená. Zítra musím dojet pro vysílačky, které jsem si objednala místo chůviček. Tak mi je přinese ježíšek :grinning: hurááááá. dobrou noc.
17. pro 2009 ve 22:46  • Odpověz
Holky, to mě těší, že budete všechny ty brambory zkoušet, jen abyste mě pak nehnaly, já je budu taky dělat poprvé :grinning: ale recept vypadá dobře, tak snad budou mňam :wink:

Renčo, já myslím, že ty jáhly klidně můžeš zkusit, aspoň to bude zdravější :wink:

Adel, my máme sněhu asi tak jako vy, ale u nás na Hané stejně žádný kopce nejsou a na to naše potáhnutí po rovince nám ta troška stačila :grinning: dokonce holky chtěly povozit i mě, tak jsem se u toho trochu odrážela nohama a taky to jelo :grinning:

Peti, super, že tak krásně Gábinka roste a cucá, je to holka šikovná a ty taky! A s tím bolením břicha neboj, to je po císaři normální, já jsem mohla normálně bezbolestně vstát z postele až 3 týdny po porodu, když už jsme si vezli holky domů. A když jsem je nosila do schodů, tak břicho pobolívalo ještě půl roku po porodu, tak neboj, ono to přebolí! Ale radši se v lednu dr. zeptej :wink: jinak já jsem jizvu mazala šípkovým olejem a bylo to super, ještě mi nějaký zbyl, škoda, že bydlíš tak daleko :wink:

Ajo, tak fajn, že jste si užily kafe s kámoškou :dizzy_face: ono to chce občas zrelaxovat a děti nechat ať se vyřádí samy :sunglasses:

Terko, my jsme na Montesorri taky jednou byli, ale moc nás to nenadchlo, tak radši chodíme na cvičení batolátek, kde je řízená činnost, to nám vyhovuje víc :wink: ale myšlenka je to zajímavá a možná bych mohla holkám udělat koberečky doma, pořád se perou o hračky :grinning:
17. pro 2009 ve 23:26  • Odpověz
Teri, tak to je zajímavé, že tam to tak hezky akceptuje a pak třeba doma nebo na návštěvě či herničce se chová jako ostatní děti. Že to umí tak hezky oddělit a ví, kdy může a kdy ne. Hm hm, to by mě zajímalo, jestli by to tak pochopila i Klárka. No, ale mám smůlu, pže to tu v blízkém okruhu nikde není.
17. pro 2009 ve 23:56  • Odpověz
Kris, jak ty koule nebudou dobré, tak ti je posílám PPL :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

No a s návštěvou sousedky ani nemluv. To byl balzám na duši po týdnu, co jsem byla s malou zavřená sama doma :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. pro 2009 ve 23:58  • Odpověz
Jo jo, Peti, na každého jednou dojde. Dříve či později se jí to všechno vrátí.
17. pro 2009 ve 23:58  • Odpověz
Utíkám do sprchy a spát.

Dobrou všem :pensive:
18. pro 2009 v 00:06  • Odpověz
autor
Ahoj holky-krasne rano vsem preju :wink:
A vsem posilam pranicko :dizzy_face:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3629324&vReferer=%2Fphotos%2Fnanda
Za chvilku jedu pro kluky tak zase bude veselo :wink:
18. pro 2009 v 07:49  • Odpověz
ahojky
u nas pekna kosa :stuck_out_tongue_closed_eyes:
dneska razime k mamce az do stredy..co doma sama..
stavime se ve meste na vanocni trhy na medovinu a trdelnik :grinning:

holky vozite decka v kocare jeste?no petan moc nechce ale kdyz nahoudou tak ja nemam fusak..tak premyslim zda nekoupit ten prodlouzeny od emitexu..ten ma 110cm..se me moc nechce pak mam doma beranka pro pripadne druhe ditko...
18. pro 2009 v 09:23  • Odpověz
dobré poledne :slight_smile:

adelko, já ho ještě vozím, protože bez kočáru zvládáme pouze nákup nebo krátkou procházku v nejbližším okolí, ale když potřebuju někam kousek dál - třeba do centra apod, tak to by mi neušel. Takže mu dám pod kalhoty punčocháče, navlíknu ho, aby mu nebyla zima a ještě mu nožičky zabalím do deky. Ale zase na nějaký dlouhý štreky nejezdíme, max. 3/4 hod než dojdeme do herničky, nikam dál nejezdíme, to by mi asi nastydl.
18. pro 2009 v 11:38  • Odpověz
aničko :grinning: včera jsme se divili, kde tě máme :grinning: a děkujeme za přáníčko :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. pro 2009 v 11:39  • Odpověz
adel, já bych asi další fusak nekupovala. My taky máme beránka, v tom se vozil loňskou zimu, ale teď vystačíme s dekou a dobrým oblečením.

Holky, poraďte mi, jak se dává dítě čůrat v kombinéze, když pod ní má ještě punčocháče? To asi budu muset sundat celej vršek ne?
18. pro 2009 v 11:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.