• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
autor
ja taky fusak teda uz nedavam-prijde mi to zbytecny vyhazovani penez :wink: :slight_smile:
U nas curani venku nehrozi zatim tak jsem v klidku :slight_smile: :wink:
18. pro 2009 ve 12:04  • Odpověz
aničko, Jíra mě s tím čůráním teď trochu trápí - vymýšlí si, kde a jak bude čůrat, třeba si vymyslí, že se vyčůrá jen na kulatý kanál :frowning2: , holomek jedem.

Dneska v tescu na nákupu chtěl jít čůrat na záchod, ven na kanál to odmítl, tak to musel vydržet domů. Naštěstí se to povedlo.........ale před pár dny to nedonesl a to bylo všechno durch. :confounded:
18. pro 2009 ve 12:06  • Odpověz
autor
Ondra uz si doma taky rika a ted zrovna sedi na nocniku :slight_smile: :wink: ale na ven bez plinky to teda neni :slight_smile:
Jinak se stepiu jsem to resila v kombineze tak ze byl normalne v puncochach a rozepla jsem kombinezu stahla trochu puncosky a vyndala pindoura ven a bylo to :slight_smile: :wink: :wink:
18. pro 2009 ve 12:20  • Odpověz
Aničko, asi to budu muset nějak vyzkoušet. Když čůráme venku, tak mám strach, aby nenastydl, svlékám mu kalhoty, punčocháče a slipy, pak má celou prdku venku nahatou. Dokud nemrzlo, tak to nevadilo.
18. pro 2009 ve 12:22  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: dopo u nás pohoda :slight_smile: bylo tvůrčí, takže jsme malovaly a malovaly a lepily :slight_smile: malá spokojená, že je opět vše zelené :grinning:

Já do sebe teď nacpala oběd a sedím s nohama nahoře :sunglasses: odpo ještě musím uvařit véču, pže máme to mecheche, tak ať tu Peťa nezhyne hlady. No a ještě bych měla zabalit dárky pro taťku na narozky. Zítra slavíme.
18. pro 2009 ve 13:04  • Odpověz
Ani, teeeda, tak jsi byla bez kluků a ani na nás nekoukla ??? Že vy jste se Zdendou pracovali pilně na Kačence :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ???
18. pro 2009 ve 13:05  • Odpověz
Jo jo, kombinézy jsem se z důvodu venkovního čúrání obávala. Tak máme komplet oteplovačky a bunda. Ale vy to máte přece jen u kluků trošku lepší, pže vytáhnete pindíka a je to :slight_smile: já bych jí z té kombinézy musela fakt svlíknout do půlky. No, ale stejně zatím čúrá akorát do plínky, tak co řeším, že :sweat_smile:
18. pro 2009 ve 13:08  • Odpověz
Adel, další fusak určo ne. Zbytečný penízky. Já teda s malou jezdím převážně s kočárkem a zatím měla jen punčochy, zateplené rifle a nánožník. Teď už budu přidávat deku.
18. pro 2009 ve 13:09  • Odpověz
Ahojky

Tak tady je toho nakecáno :fearful:

Adel, fusak už určo ne, řešily jsme to tu v září..já teda mám už i kočár schovaný na případné druhé mimi, 2 měsíce už kočár vůbec nepoužíváme!!kdyby jo, řešila bych to jako Terka, deku, nánožník, ve fusaku by se zbláznil :grinning: jako v kazajce :grinning: :grinning:

Terko, já myslela, že už jste přestěhovaný :confused: a budete v D. vůbec bydlet??
No čůrání venku je taky má noční můra :fearful: zatím to tuhle zimu neřeším, prostě má na ven plínu, stejnak přijdeme a plína je suchá :dizzy_face: ale další rok to bude zajímavý :pensive: já se chystám na ven bez plíny až na jaře!!!

Peti, taky bych řekla, že 14 dní po CR je to normálka, že to není ono!!!!A to cukání uvnitř je určo stahování dělohy, cítíš to víc při kojení????????
Já teda taky to břicho cítila celý 6.nedělí a stejně jako Kristi, při tahání Dáni jsem o tom věděla ještě hoooodně měsíců po porodu!!!!
Já se teda přiznám, že úplně v normálu jsem byla až rok po porodu :pensive: stále bylo to břicho jakoby necitlivé, jako cizí :sweat_smile: :sweat_smile:
18. pro 2009 ve 14:27  • Odpověz
míšo, v D. budeme bydlet, ale musíme nejdřív kompletně zrekonstruovat.....takže bůhví, jestli to do porodu vůbec stihneme.

vrátili jsme se z venku, pěkně vymrzlí, ale naštěstí se mi nepočůral, zvládli jsme to venku 2x, ale jak jsme vlezli do sekáče kouknout se na nějaký zimní kombinézy, tak tam začal dělat scénu, že chce na záchod....vysvětlování, že tam záchod nemají, nepomohlo, tak jsme vypadli z obchodu, venku se válel po zemi, ale za 5 min byl klid.... pak jsme se vyčůrali z mostu do potoka, takže nadšení veliký, čůral do vody. Já nevím, že k tomu potřebuje vždycky něco extra. na to, že mrzlo, jsem z toho byla docela orosená.
Zkusili jsme houpačky na hřišti, ale všechno bylo zasněžený a mokrý, tak jsem ho přesvědčila, aby jel chvilku na odstrkovadle, ale v tom sněhu to nebyla žádná sláva. Ty letní procházky mi schází, teď je to fakt jen vyřídit nejnutnější a hurá zkátky domů do tepla. Včera jsme začali topit :grinning:
18. pro 2009 v 16:54  • Odpověz
jo, zapomněla jsem napsat, že jsem zadělala na ty marcipánový brambory, tak jsem zvědavá, jestli se povedou. Mám celý ostrouhaný prsty, páč nemám mlýnek na ořechy, takže jsem to dělala růčo. Tak snad bude výsledek stát za to, pustím se do tvarování v noci, až uložím Jirku. Teda jestli nezůstanu v posteli taky :grinning:
18. pro 2009 v 17:08  • Odpověz
pak písnu, jestli se povedly :slight_smile:
18. pro 2009 v 17:08  • Odpověz
a ještě jsem si zadělala těsto na ježky

http://recepty.vareni.cz/vanocni-jezci/

to bude taky experiment, tak jsem zvědavá
18. pro 2009 v 18:09  • Odpověz
ahojky
tak ja jsem u mamky,odpolko jsem byla na trhu vanocnim a pak v hernicce...
jinak ja jsem si ten fusak koupila stal 999 coz neni takova hruza...pac ja nemam zadnou vhodnou deku a ani nanoznik tak bych si to stejne musela koupit a nez nanoznik to radej husak a zustane me i na druhe no..
18. pro 2009 ve 20:23  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: jdu za váma zrelaxovat, mužíček šel na pivo a já sama samotinká, unavená ženuška nemám chuť už nic dělat :stuck_out_tongue_closed_eyes: dneska jsem byla s holkama v práci, naštěstí silnice byly posypaný, tak jsme cestu zvládly v pohodě a holky se v autě i docela vyspaly. Zato já jsem byla tak unavená, že když jsme přijely domů, tak mně holky chtěly zahrát divadlo a já jsem u toho úplně vytuhla :grinning: vzbudilo mě až "Likuka čuala, ajejeje, kam se čuá?" Liduška v zápalu hraní zapomněla na nočník a bylo po spaní :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Ajo, tak já s těma bramborama ještě vyčkávám, kdybys mně je náhodou poslala , tak je aspoň nemusím dělat :grinning: ale ne, už mám nastrouhaný mandle a musím ještě dneska uplácat těsto, snad budou k jídlu :wink:

Terko, teda klobouk dolů, strouhat to ručně, to sis teda dala :stuck_out_tongue_closed_eyes: ježci vypadají super, ale asi to bude hodně pracný a já už mám toho pečení dost, hodím si to na příští rok do oblíbených :wink:

Adel, my už fusaky taky nemáme, stačí nám tři deky - jedna pod holky a pak mají každá svoji na zakrytí nožiček. Stejně se vezou tak 10 minut, pak ťapou, pak zas chvilku sedí, takže pasovat je furt do fusaku by se mně nechtělo, nehledě na to, že nemáme odepínací nožičky a už loni jsme fusaky slušně zaprasili :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale koukám, že už jsi pořídila, cena dobrá, tak aspoň bude Petříkovi teploučko :wink:
18. pro 2009 ve 21:25  • Odpověz
Tak těstíčko na brambory mám hotový, vypadá to dobře, akorát jsem dala víc Salka, protože se to pořád drolilo. A samo že jsem to mlsoun nevydržela a obalila si už jednu brambůrku v kakau a je to teda dobrota :dizzy_face: :dizzy_face: Až se to zaleží, tak budou mňam :slight_smile: teď se tady cpu čerstvým ananasem, co dostaly holky k Mikuláši:grinning:

Jinak s pečením asi ještě nekončím, protože jsem našla dva dia recepty pro taťku, takže zítra mu asi napeču, ať si taky smlsne :sunglasses:
18. pro 2009 ve 23:07  • Odpověz
První :grinning:
19. pro 2009 v 00:15  • Odpověz
ˇHolky, jste šikulky,že pečete :slight_smile: Já mám štěstí, že peče mamka, jinak bych snad cukroví musela koupit v obchodě :slight_smile: ALe kokosové kuličky udělám :slight_smile:

Včera firemní večírek fajn, měli jsme dobrou mňamku.. ale já odcházela mezi prvními, moc jsem se těšial domu za Maruškou... až se k ní přitulím. Moc mi chyběla. TeĎ se těším, že si spolu užijeme víkend. Asi vyrazíme se sáňkama... teda pokud nebude mínus deset.... ten mráz je děs. Jsem dnes ani pořádně nemohla mluvit, jak jsem měla mrazem ztuhlou pusu.

Tak dám sprchu a hají.

papapap
19. pro 2009 v 00:19  • Odpověz
Dvojnásobně první :grinning: :grinning:
19. pro 2009 v 08:36  • Odpověz
Ü nás je strašná kosa :frowning2: Mínus deset! Chtěla jsem jít s malou na saně, ale moc to teda nevypadá. Navíc špatné rozptylové podmínky, nedoporučuje se chodit ven dětem a starším lidem :frowning2: Takže Mája nejspíš zůstane s taťkou doma (má přijít v devět) a já vyrazím koupit vánoční stromek.

Jinak budeme mít domácí pohodičku. Já teda musím udělat pár restů, co jsem před týden, kdy jsem byla v práci nesithla, ale nebudu to přehánět. Možná přijde kámoška s dcerkou, ještě má volat, tak si holky pohrají.

Měla bych začít balit dárky.... asi když bude Maruška po obědě spinkat... pokud teda neskončím tady na koníkovi, mám abstáka :slight_smile:

Přeji všem hezký den!!!!!
19. pro 2009 v 08:39  • Odpověz
ahojky
preji hezkou sobotu...no u nas noc super byl hore ve dve a v pul sedme a pak me dosla mamku budit v devet ze jsem chtela jit nakoupit..a petan vstal dneska v devet..jsem hledela

ted se chystame na oslavu..petrikuv kamos ma 4 a tak delam i dortik :grinning:

preji pekny vikend..

bzun..tak nez ho motat do tri dek tak radej fusak a cena dobra byla nejaka akce.. :grinning:
19. pro 2009 ve 13:37  • Odpověz
Tak jsme nakonec na hoďku na sáňky vyrazili ... s kámoškou a její dcerkou + Patrikem..... ale zima zimoucí..... já byla totál promrzla, měla jsem si vzít hezky punčocháče a oteplovačky, jako měla Maruška... ta byla v teplíčku... ale já v kalhotách byla jak rampouch. čÁST CESTY NÁS I TAŤKA táhnul obě na sáňkách a Maru na něj pokřikovala-... ¨vje koníku vjéééé!!!! JEdu na sáňkách s maminkou !!! a chvilku s taťkou tahli i mě .... a to zas říkala té naší kamarádce Elišce - Eliško, dívej, vezu maminku :slight_smile: no prostě paráda,byla v sedmém nebi..... po návratu jsme si ohřáli obídek a teď chrupká.

Stromeček už máme na balkoně, sice je trošku křivej, ale je to jedlička a dala jsem za ni jen 300, tak jsem spokojená. Je totiž docela velikááá. Kdo ví, jestli se nám vleze na komodu :slight_smile: Když tak kvůli Vánocům vystěhuju obývák, aby byl pořádnej strom :slight_smile: Jsem pako, no.

Tak, kafčo vypité,tak jdu trochu poklidit. Dárky jsem si sem do kuchyně nevzala, abych mohla balit, tak mám smolíka.... ale práce i tak dost... musím pověsit prádlo a sundat na kost zmrzlé ručníkly z balkonu :grinning: :grinning: :grinning:
19. pro 2009 ve 13:45  • Odpověz
ahojky holky,

tak jen nakukuju. ...vcera jsme s risou byli prvne na bobech a risa se 2x vyklopil, tak uz se mu na ne moc nechce. ..ale zase se mu libi je tahnout. :wink: ...tak dneska jsme vyrazili ven i s tatkou. ..a zkusili risu pustit 2x z pidikopecka, co tu mame ...ze ja jsem ho dole chytala, aby se neprevratil, ale i tak pak rikal "staci,staci" ...takze jsme sli putovat sidlistem se mrknout na zasnezeny detsky hriste. :wink: ..jinak na to putovani bylo u nas -10. ...takze klendra. ..ale risa kdyz jsem ho doma vybalila z toho zazimovani, tak byl teplouckej, tak jsem rada. :slight_smile:
..no a tak nejak prubezne dodelavam cukrovi ...vcera jsem delala burizonovy kulicky. ..jsem nasla recept v kauflandskym letaku, ...tak jsem zvedava jak to bude ostatnim chutnat. :confused: :wink: a napatlala par lineckyho marmeladou...no a dnes jsem jeste doslepovala par lineckejch s maslovym kremem a vecer je jeste namocim v cokoladovy poleve. ...a pak mi uz jen zbevaj kokosovy kulicky s mandli a mam hotovo co jsem chtela :sunglasses:

risa ted juka s tatikem na polarni expers. ...vzdycky rekne šuuuu a vytahne ruce nahoru jako ze mame pustit velkou masinku :slight_smile: ..protoze jinak šuuu je masinka tomas. :sunglasses: ...takhle tohle mu ted poustime snad kazdej den/ob den. :sweat_smile:

a jinak jestli se nic nestane, tak by mel bejt radek s nama uz doma az do novyho roku. :sunglasses: (jestli si ho nezavolaj z prace, ze s necim potrebujou pomoct)

a co se tyce kocarku, tak do ted jsem s nim obcas chodila, kdyz jsem musela nekam putovat na dyl, ale treba co jsem byla ve ct dopol v praci ..tak jsem jela s risou mhd bez nej, protoze se mi ho nechtelo tahat do tramvaje. :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...a ted se mi ho zase nechce brat do snehu, protoze bych mela na kolech snih a tahala ho do bytu. ..ale treba asi na jare ho zase pouziju do zoo a pod. ...a jestli to budu pouzivat ted v zime, tak jen s dekou (mozna nanoznikem ...to asi kdyz bude 5 a vic pod nulou) ...a tou spodni casti fusaku pod zadek a zadicka. :wink:
19. pro 2009 v 18:03  • Odpověz
Ahojky no koukám že dnes to tu frčí :unamused: Já jsem uspala opičku a tygr dneska spinká u babi.Tak mám ted chvilku klídek sama na sebe.Tak nějak si ráda natáhnu nožky a budu koukat na tv.Jsem nějaká divná.Bud na mě něco leze,ale manža to není,nebo jsem jen přetažená.Nevím.Snad to nebude žádná nemoc.Zatím se s malou docela držíme.Patriček a taťka jsou nějací nachcípaní :frowning2:

Jo a jinak u nás mrze tak neskutečně že je zima jak v ruskym filmu :angry: :grinning:
19. pro 2009 ve 20:43  • Odpověz
jj a stim břichem no cítím to při kojení ale taky si myslím že to víc bolí proto,protože když se ta děloha zavinuje a ted je tam vlastně šití a jizva tak se přes to asi ta děloha zavinuje pomaleji a bolestivěji.Po normal porodu jsem teda nic necítila jen 14dní trochu ty 4stehy na nástřihu,ale pak odpadly a já byla úplně v pohodě. :wink: Ted teda mi příjde jako kdybych měla v podbřišku nafouklej balonek kterej se tam napíná a trochu to bolí.Je to takový divně nepříjemný.Nevím jak to popsat.No prostě jakopo operaci.Tak nějak si říkám jak to asi bude až budeme s taťkou chuťkovat.Jestli mě to nějak bude bolet. :confused: No hold je jasný že to nebude za týden zahojený no.Navíc ještě trochu krvácím takže fakt supr.Doufám že do ledna přestanu.Mám jít na kontrolu a nerada bych to přeobjednávala jen proto že ještě krvácím.A hlavně se mi nechce celý šestinedělí nosit vložka.Ach jo.Máme to my ženský ale trápení :sweat_smile: :angry:
19. pro 2009 ve 20:50  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: konečně v klidu chvilku sedím. Dopo jsme se přesunuli k našim, nechali tam malou a jeli po nákupech. V Tescu jsem si vybrala knihy na Vánoce, pže mají 20% slevy, dostanu celou serii Stmívání :dizzy_face: jupí, už se těším, to asi pak nebudu ani stíhat net :sweat_smile: pro malou jsme vzali ještě Medvídka Pú, pak nějaké hadříky, co ještě potřebovala, pže taky měli slevy, Huggiesky, pže mají dvoje za cenu jedněch. Pak jsme se přesunuli pro stromeček, takže už máme schováno ve sklepě :slight_smile: a jeli ještě shánět pro malou kufřík nářadím. Taťkovi jsem ještě dokoupila diář, pže si ho přál, nakoupili v Albertu jídlo a milion zase utraceno :stuck_out_tongue_closed_eyes: teď ještě Peťa jel do Ikey pro židličku a box na hračky.

Zítra jedu ještě nakupovat s našima, pže nám brácha dal za úkol, ať si něco koupíme a ještě nemám všechno pro Peťu. Akorát už mě bolí ze dneška nohy, tak jsem zvědavá, jak se mi zítra bude chtít :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jo, a ještě jsme koupili svítící řetěz do okna s LED diodkami a byla na něj 300 sleva, takže stál sotva kilčo :grinning: ani to tam hajzlíci neměli nikde napsané, takže jsme u pokladny docela koukali. Tak Peťa říkal, že sjede ještě pro jeden a ty staré zrušíme.
19. pro 2009 ve 21:15  • Odpověz
A zima je u nás taky solidní -11st, takže jsem myslela, že umrznu :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to jsme jen přebíhali různě z auta do auta :rolling_eyes:

Jsem chtěla zítra dopo poslat Peťu s malou na půl hoďku na sáňky, tak nevím nevím. Ať se jí ta nemoc zase nevrátí. V po jde na kontrolu, tak snad už je vše ok.
19. pro 2009 ve 21:17  • Odpověz
Aji tak koukám že jsi taky solidně vytížená.No já nikam nechodím páč se spíš belhám než frčím tak jsem radši doma s malou.Ven nám dr.dovolila jen do max.-5st.což teda ted nehrozí když přes den je tu i -10st.No takže jsme tak nějak doma no.Mazlikujeme se doma :grinning: Dárky jsou źabalený a ještě udělat vánoční nákup což bude asi v pondělí jestli mamka bude ochotná hlídat.Nebo si malou vezmem sebou.Kojit jí můžu i v autě :sweat_smile: :wink:
19. pro 2009 ve 21:52  • Odpověz
ahojky
tak oslava super..deticky si pohraly a taky byl malej ohnostroj
ale uz pujdu do postele jsem k.o.

aji..no me by bavilo chodit po nakupech kdybych mela zac :grinning: :grinning:

u nas snezi a tak pujdeme zitra na boby
dobrou noc
19. pro 2009 ve 22:20  • Odpověz
Peti, malá jak se narodila, tak jsem už taky moc nos do obchodů nevstrčila. A ani bych ji tam mezi všechny ty chrchlající lidi nebrala. Takže se nedivím, že jste radši doma v klidu. Tam je vám určo lépe :dizzy_face:
19. pro 2009 ve 22:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.