• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
Jj doma je nám líp.A hlavně odpočívám a snažím se nabírat síly.Nějak se pořád necítím.Bud na mě fakt něco leze nebo je to ještě nějaká poporodní únava :grinning: Nic loučím se jdu nakojit a chrnět.ZAtím pa pa a dobrou :dizzy_face:
19. pro 2009 ve 22:38  • Odpověz
Adel, tak ono zase tolik moc peněz není, jak se zdá. Potraviny a stromek se koupit musí, že jo. Bez toho by to nebyly Vánoce :grinning: plenky jsou holt zatím taky nutnost. Nějaké ty slevy jsem taky musela využít :grinning: :grinning: :grinning: no a zítra jdeme nakupovat za bráchovi penízky :grinning: pro něho je to tak pohodlnější a pro nás výhodnější, pže si aspoň vyberu přesně, co chci.
Ale je fakt, že pro naše jsem brala ještě nějaké drobnosti a ono se to nezdá, ale něco to teda hodilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: a i tak mám dojem, že toho moc pro ně nemám :confounded: ale tak možná je to jen můj dojem nebo je to holt tím, že letos opravdu těch peněz zase tak moc není :frowning2:
19. pro 2009 ve 22:38  • Odpověz
Peti, to může být kombinace poporodní únavy, předvánoční únavy a pochmurného zimního počasí. Snad na tebe fakt nic neleze, pže to by nebylo asi moc příjemné :confounded: nemocná, Vánoce před dveřmi a ještě se starat o dva prcky, to by nebyla ta pravá ořechová kombinace :rolling_eyes: tak se dobře vyspi a třeba bude zítra už lépe.
19. pro 2009 ve 22:40  • Odpověz
První :slight_smile:
20. pro 2009 v 08:11  • Odpověz
Tak jsem dočetla :slight_smile:

Peti, vždyť je to teprve chvilka, co jsi rodila a navíc císařákem. Po jakékoliv jiné operaci lidi ještě po propuštění z nemocnice leží minimálně 14 dnů doma v posteli, ale my maminy holt musíme kmitat hned po propuštění, protože nikdo jiný se nám o dětičky nepostará. Tak opatrně a radši odpočívej, když máš možnost.

Jinak mě ta jizva po CŘ někdy zabolí ještě i teď. Třeba když mě Patrik vyzvedává do vzduchu ve stojačky, tak to zabolí fest, že kolikrát vyjeknu bolestí. On se pak vždycky lekne a omlouvá se, že zapomněl. Ptala jsem se na to dr., díval se na to a říkal, že by to mělo být v pořádku. Co si tak vzpomínám, tak já po porodu dost často spala s malou, a protože ona de fakto skoro pořád kromě kojení a přebalování spala, tak jsem odpočívala docela dost a přitom jsem i tak si připadala hodně unavená. Jednak vyčerpává časté kojení a taky to noční buzení na kojení. Navíc Ty se staráš ještě o Patrička, takže únava je asi normální. Takže já bych poradila, poslouchej své tělo a odpočívej, ať nabíráš sílu a máš dost mlíčka pro malou. A zaukoluj všechny ostatní, ať pomáhají :wink:
20. pro 2009 v 08:25  • Odpověz
Co se týče dárku, taky nemám všechny.... a nevím kdy nakoupím. Z práce letím rovnou pro malou a to se pak tak těším domů, že na nákupy není energie... a navíc ji nechci tahat mezi lidi, pořád je tolik viroz :frowning2: A abych ji dávala hlídat ještě kvůli nákupům... to se mi nechce. Takže holt dám jen to co jsem stihla nakoupit před nástupem do práce, no. Navíc stejně nemám za co nakupovat, na účtě mám za ty da roky na mateřské mínus 15 tisíc, tak se nedá nic dělat. A vzhledem k tomu, že na částečnej úvazek mám stejné peníze, tak rozpočet moc nevylepším. Teď jsem sice v práci podstatně dýl, než bych měla, ale zase si mohu vybrat 23. a 31. 12 náhradní volno a nebudu muset do práce.

Tak mízím, Maruška chce číst.

papapa a hezou neděli!!!

U nás sněžíííííí a mooooooc, krásné velké sněhové vločky padají, je to jako v pohádce.... ale ziiiiimááááá, máme mínus 10 stupnů.

Tak už fakt letííím. AHpooooooj!!!
20. pro 2009 v 08:34  • Odpověz
ahojky holky,

tak teda nevim, jestli dnes pujdem ven, protoze u nas je -15 :fearful: ...vcera pri -10ti byla zima, ale tohle teda je. ...za chvili budem jak v rusku. :zipper_mouth: :sweat_smile:

no tak toho moc nenapisu, uz tu mam zase risu a taha me pryc. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. pro 2009 v 09:00  • Odpověz
dobre ranko...
u nas napadl shizek ale je -13 tak na ven to moc nevypada :unamused:
preji hezkou nedeli :dizzy_face:
20. pro 2009 v 09:01  • Odpověz
Ahojky

to je kosáááá :grinning: :grinning: my dnes ráno byli na 45 min. a byli jsme už totál promrzlý, přitom jsme měli na nohách dvě vrstvy a nahoře 4 a bundu :grinning: :grinning: no síla :grinning:

Peti, tak to je určitě zavinování tý dělohy, když to víc cítíš při kojení, přitom se totiž vyplavuje jeden hormon, už jsem zapomněla za ty dva roky jeho název a ten právě napomáhá zavinování dělohy!!!Já tím, že jsem už v porodce nekojila, tak mi prali ten hormon infůzně a to byla panečku řezavá bolest :confounded: :confounded: :confounded: :confounded:

Já za chvilku vyjíždím na vánoční posezení s mýma nej kámošema a strašně se těším, domů teda spěchat nebudu :grinning: :grinning: už jsem nikde nebyla zase extra dlouho, když teda nepočítám tu večeři s kolegama min.týden :wink:

Tak nezmrzněte a hezkou neděli :dizzy_face:

Zítra budu až večer, jedu k mojí babi a dědovi :wink: Petr má odpolední, tak se mi nechce trčet doma.
20. pro 2009 ve 13:28  • Odpověz
teda holky, pred tema vanocema to tu ale frci. :grinning: ...tak my jsme nikam nakonec ven nesli. ..jen radek skocil pro fotky, co jsem dala vyvolat. ..tak se vratil totalne promrzlej. ....tak snad zejtra to bude lepsi. :confused: :wink:
..a ja si dala odpoledni spani s risou. :sunglasses: ..a pak jsem jeste preci jen neodolala a mela jsem tu nejaky burizony, tak je udelala jeste v cokolade. :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..a vecer udelam ty kokosovy kulicky. ...a nebo budu balit darky ....do toho se mi teda vubec nechce, protoze to trva vzdycky strasne dlouho. :rolling_eyes:

Miso, uzij si predvanocni posezeni. :wink: :dizzy_face:
20. pro 2009 v 19:50  • Odpověz
jeee a jeste jsem zapomnela. ..dodatecne vsechno nej.. Danikovi k svatecku. :dizzy_face:
20. pro 2009 v 19:54  • Odpověz
ahoj holky!!

tak my byli dnes na oslavě padesátin mého skorošvagra.... a jela jsem tam s Májou na saních.... jenomže jsme byli pozvaní na oběd, takže Mája mi cestou na saních usnula.... a spala tak 10 minut, po příjezdu už spát nechtěla v jejich posteli, takže vydržela dnes celý den, až těsně před osmou usnula u prsa, ani zuby jsme dnes nestihly vyčistit, tak se snad nic pro jednou nestane. Jinak teda kosa fakt pořádná, do těch Lověšich, kde ségra se skorošvagrem bydlí, je to na těch saních asi půlhoďka a jako měla jsem oblečené pod riflema i moirové podvlíkačky a stejně mi byla na stehna zima. Mája si teda na zimu nestězovala, měla teplé punčocháče, na tom moirové podvlíkačky (já vím, správně by to mělo být naopak, ale neměla jsem nervy jí pořád oblíkat a vyslíkat ty punčochy, tak jsem to vyřešila takhle), bodýčko s dlouhým, teplejší rolák, mikinu a na tom všem zimní kombinézu. Na hlavě čepici, kolem pusy šálu a ještě i kapucu. Teď mi teploměru ukazuje -13, takže fakt klemra. Zpátky jsme to už vzali raději autobusem, sáně zůstaly tam, ségra mi je zítra hodí autkem, stejně jedou do Přerova nakupovat.

Holky, jak děti spolupracují teď v zimě při oblékání? U nás je to vždycky horor dne. Kdyby celej den nezaknourala, tak při oblíkaní ven vždycky. Musím ji honit po bytě, nechce se oblíkat ani za nic. Křičí, že chce zůstat doma, že nikam nejde. Ani slíbené koko nepomůže... prostě je u toho vždycky virvál. Přes leté i podzim to byla pohoda, teď peklo. Dělá to i Patrikovi i babičce... tak fakt nevím, co s tím. Přece nemůže být celou zimu zalezlá doma. Ale jak je oblečená a venku, tak už je spokojená. Na saních úplně v sedmém nebi, 'ťapání ve sněhu ji baví. Když je teď přes týden na hlídání, tak oblíkaní s virválem musíme absolvovat i několikrát denně, při přechodech k tatkovi nebo babičce a pak zase zpět, popř. někdy jdou ještě i na prochajdu, nebo ke druhé babičce na oběd.
20. pro 2009 ve 20:27  • Odpověz
Tak jdu žehlit. Ale ještě mrknu, jestli se tu některá z vás objeví. Teď před Vánocemi teda slabota!!!! Asi všechny pečete a uklízíte a balíte dárky, že?
20. pro 2009 ve 20:28  • Odpověz
autor
ahoj holky-krasne mrazive rano :confused: :wink:
Vcera jsme si byli pro Matyska v decaku v Hrochove Tynci :slight_smile: Tak ho tu mame na svatky az do 3.1.-jeste musime vymyslet nejake darky :slight_smile: :slight_smile:
21. pro 2009 v 06:39  • Odpověz
dobre ranko
no u nas vecer -19 :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak ven to asi nehrozi...dneska jdu k holicce a pak jeste dvoje nehty s babickou na hrbitov...a snad uz nic..
dneska nebo zitra pojede uz domu..se me ani nechce
21. pro 2009 v 08:58  • Odpověz
tak jsme po víkendu zpátky, ani jsem nestihla napsat, že ty marcipánový koule se povedly a jsou super :slight_smile: mňam, díky bzun :grinning:

o víkendu to fakt bylo jako v rusku, chodili jsme na chviličku ven, ale ne víc, jak hoďku, to nevydržel nikdo z nás,, navíc dávat Jíru čůrat v -15 se mi fakt nechtělo. Renčo, když začnu s oblíkáním, tak mi Jirka taky začne zdrhat, někdy fakt musím silou, jinak bychom se nikam nedostali. A taky mi pořád říká "goma", jako že chce být doma :grinning: nikam se mu moc do zimy nechce. Jak jsme venku, tak je to dobrý, dneska zkusíme jít do parku bobovat, už není zdaleka takový kosa.

aničko :confused: vy si berete chlapečka z děcáku na Vánoce :grinning: to je super, jak vás to napadlo? To je poprvé nebo jste ho už u sebe měli?
21. pro 2009 v 11:55  • Odpověz
jo a před chvilkou jsem si byla pro vysílačky (místo chůvičky), tak si je zabalím a pak mi je u našich přinese Ježíšek pod stromeček :grinning: Až pojedeme na hory na Silvestra, tak je užijeme, doteď jsem furt s koupí váhala a nějak jsme to na výletech bez chůvičky zvládli, ale až pojedeme nějak ve 4 s mimčem, tak už se mi nechce furt odbíhat a kontrolovat, jestli děti spí. No a až kluci vyrostou, tak s vysílačkama bude ještě hodně legrace.
21. pro 2009 v 11:57  • Odpověz
napsala jsem kluci :wink: ledaže by to byla holčička :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: já jen, aby v tom bylo jasno :grinning:
21. pro 2009 ve 12:03  • Odpověz
Ahojky

zdravíme od mojí babi s dědou, jako moderní lidé mají NB a net :wink: :sunglasses: :dizzy_face:

Tak dnes je venku proti včerejšku vedro :grinning: :grinning: konečně normálně :wink:

Mě Daník při oblékání nezdrhá, normálně drží a pomáhá :sunglasses:

Terko, Anička si vzala klučinu od její ségry, víš :wink:

Včera posezení dobrý, ale doma jsem byla celkem brzo, už v sedm, bylo to takové pochmurnější, před tím koncem roku jsou všichni takoví vyčerpaní, se mi zdá..takže to bylo spíš v takovém vážnějším duchu, ale jinak fajn :wink:
21. pro 2009 ve 12:33  • Odpověz
ahoj Míšo :grinning:

konečně slušný počasí, viď? Už se těším odpo na boby :grinning:

díky za info o Matýskovi - to jsem nevěděla :confused:
21. pro 2009 ve 12:39  • Odpověz
Ahoj holky, já teď taky moc nestíhám, sice doma už má skoro všechno hotovo - krom ještě jednoho druhu dia cukroví pro taťku a žehlení, ale Honza už je s náma doma, tak na net teď není moc čas. Teď odešel na povinný punč s kolegama, tak mám aspoň chvilku :wink:

Taky jsem teď dva dny řešila tchánovce, potkala jsem minulý týden ve městě švagrovou a byla celkem v pohodě (ona bydlí s něma a měla na nás vždycky stejný názor, jako oni), tak jsem Honzu překecala, že tam teda zkusíme zajet a zase se udobřit. Psala jsem švagrové SMS, neozvala se, tak jsem zkoušela volat tchánovi, ale ten to nezvedal ( přitom nosí mobil pořád u sebe) a už se neozval. Dneska švagrová napsala, tak jsem jí zavolala a prý tchýně by nás chtěla vidět a tchán ne, že radši teda jezdit nemáme. Tak jsem navrhla sejít se ve městě na punč, prý do města se jim nechce. Tak jsem jí řekla, že až nás budou chtít vidět, ať zavolají sami. Zas další Vánoce bez nich, přitom my se můžem snažit a stejně je to na houby. A co mně to dalo práce, než jsem přemluvila Honzu, chjo :frowning2: tak z toho mám trošku depku, ale zároveň dobrý pocit, že jsem se aspoň snažila, teď je to fakt už jenom na nich :unamused:

Tak jsem se trošku vypovídala, omlouvám se, Honza není doma a já už to v sobě nevydržím dusit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. pro 2009 ve 13:25  • Odpověz
Aničko, to je fajn, že bude mít Matýsek hezké Vánoce :dizzy_face: jste moc hodní, že jste si ho vzali :wink: to je ten mladší asi, že?
21. pro 2009 ve 13:26  • Odpověz
bzun :frowning2: podle toho, co jsi psala, asi nic víc udělat nešlo. Když není na druhé straně odezva, tak se člověk těžko může vnutit. Ale mrzí mě to za tebe, já se taky vždycky snažím mít dobré vztahy v rodině, ale občas to jde ztuha. Jenže my proti tobě nemáme takhle blbou situaci, my se všichni stýkáme, jen občas to trochu zaskřípe, ale to je asi normální.
21. pro 2009 ve 14:24  • Odpověz
tak my jdeme na ty boby. Jirka se už vzbudil, jenže oběd si před spaním nevzal a teď ho taky nechtěl......no, zkusím mu ještě něco podstrčit.
21. pro 2009 ve 14:24  • Odpověz
Terko, je to tak, ale stejně mě to obrovsky moc mrzí, že jsou vůči nám tak zatrpklí. Vždyť holky jsou jejich jediný vnoučátka a ještě s něma neoslavili ani jedny narozeniny a Vánoce jen ty první, když už jim my nejsme po chuti, tak aspoň kvůli holkám by se mohli snažit. No nic, asi to už nemá cenu řešit :pensive:

Užijte si boby, my za chvilku vyrazíme za Honzou, máme sraz ve městě na punči :dizzy_face:
21. pro 2009 ve 14:37  • Odpověz
autor
Kristi-to je ale tchan peknej bulik hloupej :frowning2: :angry: :angry: Co jste mu tak strasnyho udelali ze je na Vas takovej :confused: :angry: :angry: :angry: Je mi jasny ze nic a proto se ptam :slight_smile: :wink: Uz klvuli holkam by se mohl chytit za frnak-jelito :frowning2: :frowning2: :confounded: :angry:
JJ,jsem rada ze je u nas a on asi taky.Dnes jsme byli vybirat darky a on je tak skromnej a nic nechtel.Tak jsem mu koupila zimni boty,slipy,ponozky,tricko,dostal tu peknou norskou usatku-cepici,dostane po me mobil,perinu a polstar pac mu je v decaku zima.Jo a jeste Mp 3-tak snad bude spokojenej :slight_smile: :wink:
Jinak s oblikanim jsme taky v pohode-chodi rad ven tak je v pohode. :wink: :slight_smile: :slight_smile:
21. pro 2009 v 17:01  • Odpověz
Tak jsme zpátky z trhů, zvládla jsem 2 punče, dokoupili jsme poslední dárečky a taky jmelí, už mám nazdobený dvě vázičky a krásně to tu voní chvojím :dizzy_face:

Ani, nic zásadního, kvůli čemu by mohl být na nás tak naštvanej, jsme mu neudělali. Je to o jeho celkovým přístupu k životu, to, že se nebaví s celým příbuzenstvem kromě své maminky, už o něčem svědčí. On hlavně neunesl to, že se Honza oženil a že už ho neposlouchá na slovo, a pak stačí maličkost a je oheň na střeše. Mohla bych o tom tady psát litanie, co všechno už na nás zkoušel, jak nás chtěl připravit o byt, vydědit a kdovíco, možná je v tom i nějaká psychická porucha, ale já to stejně pořád nemůžu pochopit a smířit se s tím :frowning2: Tak tak nějak to je s tím mým tchánem, ale stejně ho mám ráda i tchýni a mrzí mě to, jak to mezi náma je, protože mají i spostu dobrých vlastností :unamused:

To je super, že uděláte Matýskovi takový krásný Vánoce :dizzy_face: ale je to stejně smutný, že musí být v děcáku, tak aspoň že má vás :wink:
21. pro 2009 v 18:38  • Odpověz
ahojky..
ja dneska jedu domu ..a snad nam tatka dojede zitra nebo ctvrtek :frowning2: jinak dispecera zabiju aj s reditelem :angry: :angry: :angry:
ani..je to je od vas moc hezke delat tak nekomu vanoce :dizzy_face: urcite bude mit velkou radost s darku

bzun..no to je spatne takove vztahy..je to pekny........bulik jak pise anicka je slabe slovo...u nas je to podobne a o to smutne ze jsme v jednom baraku a nedojdou
22. pro 2009 v 08:35  • Odpověz
Ahojky hlásím návrat ztracené dcery:grinning:....

trochu jsem Vás pročetla ale za ten týden, co jsem se sem pomalu nedostala ani neumím psát na klavošce...

ve čtvrtek jsem byla s kamoškou na chvíli na vánočním firemním večírku, jen tak na 2h...bylo fajn se vidět s kolegy...možná už naposled:grinning:
v pátek jsem se nějak k PC nedostala a v sobotu ráno jsem frčeli na domeček, kde jsme byli až do včerejška, nezmrzli jsme i když v noci bylo -17°C...trochu nám zamrzla v baráku voda a tak jsme museli improvizovat, ale aspoň byla sranda... na pití jsme meli koupenou, a na wecko ze studny ,ale ta je taková kalnější takže na nádobí a na ruce to moc není, tak jsme nahrabali sníh a nechali vždycky rozpustit... takže jsme to zvládli...jezdili jsme s Janinou na bobech, moc se jí to líbilo, příští rok určo pořídíme sáňky, pže já zaberu 90% bobu a 2 děti už se tam nevejdou:grinning:

včera jsme si vyzvedli doklady a já konečně zažádala o porodné, tak jsem zvědavá, kdy se to vyřídí...

čtu tady Peťku ta by chtěla 14 dní po CŘ lítat jak fretka, já bych ležela s nohama nahoře a kašlala na celý vánoce:grinning:

ten odkaz na ježečky je krásnej, třeba se kvuli Janině vybičuju, ale jen když pujde spát dřív jak v 23h... za 3 dny na domku se to trochu zlepšílo, sice přes den nespala ani chvilku ale v 20h si vlezla do postele a spala...tak byl klídek...včera večer, taky žádná scena že chce za babičkou, takže si v pohodě snad zvykne na domečku....

Aničko vaše přáníčko je moc pěkný, máš odkaz kde se berou takový rámečky na přáníčka...prosím prosím....

jdu ještě dočíst poslední stránku, co jste nakecaly a uvidím, jak mi prcci dají chvilku abych ještě mohla napsat, budu muset se psem a odpolko pujdem s babi do obchodu....
22. pro 2009 v 10:53  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: vidím, že všechny ještě vyřizujete poslední věci před Vánoci. My taky, takže jsem na net nějak neměla čas. A včera večer jsem konečně zasedla ke knížce, co jsem si teď koupila a celou ji přečetla :grinning: mamka vždycky říkala, že pro mě kupovat knížky je zbytečné, ať chodím raději do knihovny. Což jsem teda chodila, pže tam jich je milion, takže jsem furt četla a četla a četla. Ale teď už nějak není čas. Knihovnu mám celkem z ruky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Peťa odjel mrknout ještě na nějaké dárky, co dostal za úkol od bráchy si koupit pod stromek :slight_smile: tak mám klid. Malá spinká, snad ještě chvilku bude. Já se teď najedla a koukám na Básníky. Miluju Vánoce a všechny ty filmy a pohádky, co běží v telce :dizzy_face:
22. pro 2009 ve 12:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.