• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
haniku..tak jsem se s tim zrnim zasmala :grinning: u nas taky jen kolecka nekolecka a carky
8. led 2010 ve 13:35  • Odpověz
Tak jsem se vrátila z venku jako sněhulák... šíleně tam fučí a sníh chrstá přímo do očí :frowning2:

HOlky, takže myslíte, že to úpnlě běžné není, že ve dvou letech takhle maluje? No, že by přece jenom to bubnování v těhu k něčemu bylo :grinning: :grinning:

Adi a Míšo, zkuste na růst zoubků homeopatikum Chamomillla Vulgaris.... pomáhá to. My teda, hahaha, s růstem zoubků extra problém nemámje (máme pořád jen 10, už půl roku nic nového neraší), ale když rostly a cítila jsem, že je protivnější a v noci neklidná, tak jsem jí dala homeopatiku a pohoda. Ale je fakt, že Mařenka ty zuby nijak extra neprožívá.

Kristi, taky¨bych brala takovou sousedku, ale mám smolíka.... žehlení mě čeká o víkendu, asi oba dny... chjo :frowning2: A to už teda spustu věcí nežehlím, ty co jsou na doma, tak na to kašlu, a to jak moje, tak Majenčiny.
Ale i tak toho je dost. Hlavně já teď do práce mám košile a halenky... když jsem byla doma, tak to byla jen trika na ven a to se dalo... ale teď je to trošku horší....

a jednu výhodu chození do práce má.... míň utratím :slight_smile: Nemám čas chodit do obchodu... takže většinou jen z práce v rychlosti máslo, chleba pro Maru a nějakej ten sýr na snídani či večeři + jogurty, ovoce a zelenina a toť vše...... ale budu muset udělat větší nákup... už nemám doma ani kapku octu (leju ho i do pračky místo Calgonu a do vody na mytí podhahy) no a čistící prostředek taky dochází..

ale táááák se mií v té sněhové kalamitě nechce....
8. led 2010 ve 14:06  • Odpověz
renci..ja mela chamomilu a nic
ted jsem byla odmetat no des :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. led 2010 ve 14:10  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: rychle využívám chvilky než mladá vyleze z postýlky :slight_smile:

Tady od včerejška furt chumelí a chumelí. To je děs. A to hlásí, že do úterka bude ještě hodně sněžit. Tak nevím, jestli na těch horách nezapadnem :unamused: hm, jestli tam vůbec projede :unamused: doufám, že někde neuvízneme. Nerada jezdím v takovém počasí.

Odpo musím balit a už teď z toho mám hrůzu, pže nevím, co všechno tam mám brát.
8. led 2010 ve 14:19  • Odpověz
Aby jsme na těch horách vůbec vylezli z chalupy :confused: v takovém počasí se nedá jít ani pořádně ven :unamused: malá pak za nějakou chvíli začne řvát, že jí sněží do očí :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Peťa jí teď jel koupit ještě termo ponožky, ať je vybavena.
8. led 2010 ve 14:25  • Odpověz
Kris, takovou sousedku bych taky brala :slight_smile: asi se přestěhujeme k vám :grinning: není tam nějaký volný byt ??? :grinning:
8. led 2010 ve 14:26  • Odpověz
Renčo, Mája je šikovná :dizzy_face: Klárka kreslí akorát kolečka, čárky, tečky. Vymalovává taky ráda, především zelenou :grinning: na Vánoce dostala nějaké omalovánky, takže Hello Kitty je od hlavy až k patě zelená :grinning: pak jí naštěstí chytla ta plastelína, takže nějaké omalovánky ještě máme, jinak už by byly taky v tahu.
8. led 2010 ve 14:29  • Odpověz
Renčo, no to víš, že to není běžné, aby ve dvou letech takhle kreslila a vymalovávala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Vidíš, že ty ostatní naše děti jsou na tom stejně a jen Maju kreslí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:Fakt šikulka!!!!!!!!!!!!!!Třeba bude ale nějak extrémně na malování nadaná, uvidíš :wink:

Aji, teda hory moc nezávidím :stuck_out_tongue_closed_eyes: taky zimu nemusím a nelyžuju.... a zvlášť v té kalamitě, budu na vás myslet, aby jste dobře dojeli a nikde neuvízli :pensive:
Daník taky ječí, když mu sněží na xichtík :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
8. led 2010 v 15:55  • Odpověz
8. led 2010 v 16:45  • Odpověz
gratulujeme marušce a milu k holčičkám!!!!!!!!!!! tak snad přecejen princezny budou :grinning:

holky, včera jsem úplně odkouřila náš kočárek. Zlomila se mi tam středová tyč a dnes ráno mi upadlo kolo........na opravu asi kašlu, byl už po 3. dítěti, takže to asi nemá cenu. Jen musím honem rychle koupit nějaký jiný, nemáme v čem jezdit. V čem jezdítě vy a jste spokojené???? Dík za radu.
8. led 2010 v 16:47  • Odpověz
přidala jsem slíbene fotky výtvorů Marušky
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3675556&vReferer=

Jinak děs běs cesta domů, Maru nechtěla na sáních, foukal šílený vítr, zvedal se sníh z chodníků a foukal přímo do obličeje, tak ji Patrik nesl v náruči a já tahla prázdné sáňky. Ještě, že s námi šel od něho domů, sama teda nevím nevím, jak bych to dělala... vítr fakt hnus
8. led 2010 v 18:34  • Odpověz
Ahoj TEry. Já mám jané slalom a jsem hodně spokojená, je lehoučký, má velká nafukovací kola, snadno se ovládá jednou rukou, je to trojkolka. Nevyměnila bych ho za nic na světě, i když drobné mouchy taky má. Vůbec jsem nemusela kupovat golfáč a ani ho kupovat už nebudu bo běžné golfáče váží 8kg a to má jané taky. JE dost široký i pro velké dítě, seděla v něm tříletá holčička, co má 20 kilo a v pohodě se tam vlezla.... ale teda podle návodu je určený pro děti do 15 kg, ale to jsme tady už kdysi probíraly, že je to jen podle nějaké normy EU či co, že vydrží kočáry víc kg, jen tam musí výrobci uvádět do 15 kg. Když jsem ho měla ještě přestavěny pro miminko, tak tak korba je taky na trojkolku dost velká, ale lehká (5,5kg) a snadno se z podvozku bere jednou rukou. fakt hodně praktickej kočár. A na to, že jsem ho několikrát denně tahala do druhého patra včetně Máji teda dost vydržel. Ale jak říkám drobné chybičky byly, třeba mi padala přední bzrda, což ale stačilo spravit gumičkou (nechtělo se mi reklamovat) no a te´d se mi začala trhat slída, ale to je tím, jak s ním zacházím a že ho fakt tahám nahoru... ostatní kámošky, co mají Jané mají slídu pořád v pořádku a to třeba i po druhém dítěti, takže to bylo mnou. No, dost ódy na Jané :slight_smile: By mi mohla ta firma zaplatit něco za reklamu, že :grinning: :grinning:
8. led 2010 v 19:41  • Odpověz
Míšo, tak to jsem ráda, že nejsem sama, kdo nemá zimu a lyže moc ráda :stuck_out_tongue_closed_eyes: ble ble ble :grinning: jak bude Klára v tomhle celý tatínek, tak si pěkně budou na hory jezdit sami a já se budu válet doma s nohama nahoře :grinning: :grinning:

Jinak sněhová kalamita mě teda děsí a trošku obavy už má i Peťa. Tak snad ty cesty budou ok a v pořádku dojedeme na místo. Jedeme kolem 12hod., takže by silnice měly být protáhnuté. Tož snad nikde nezapadneme. A to ještě hlásili jakési mrazy -20st. :confounded: Silně mi to připomíná minulý rok, kdy jsme byli na horách první týden v lednu a přes den bylo -14st., takže s roční Klárkou to venku nebylo na dlouho. Vždycky jen chvilka a šup zpátky do chalupy. Ke konci týdne už pak bylo fajn. No a letos to vypadá s počasím obdobně. Ještěže je na pokoji telka :grinning: a vezeme dvd :grinning: a taky motorku pro Klárku, ať může hrkat na chodbách :grinning:
8. led 2010 ve 20:18  • Odpověz
Renčo, výtvory má Maruška moc pěkné. Je opravdu šikovná :dizzy_face: Je vidět, že se jí maminka moooooc a moooooc věnuje :dizzy_face:
8. led 2010 ve 20:20  • Odpověz
Hm, jdu žehlit, ať můžu dobalit věci.
8. led 2010 ve 20:20  • Odpověz
Aji, jj taky jsem si vzpomněla na minulý rok, když v lednu bylo tolik sněhu a ty mrazy taky :stuck_out_tongue_closed_eyes: tenkrát byl Daník v kombinéze a ještě ve fusaku :sweat_smile: to musela být extra kláda, pže já ho normálně moc nenavlékávám!!!!Byli jsme venku půl hodky a honem domů...

My poslední dobou chodíme ven 3x 10-11:15, 15:30-16:30 a pak po šesté tak na 40 min.už se šíleně těším na jaro a léto :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

No Maruščiny výtvory úplně super :dizzy_face: :dizzy_face: fakt je vidět, že ví vo co go, jak se snaží namalovat očka, vlásky...a vymalovávat různýma barvama :sunglasses:

Já se teda taky musím něčím pochlubit, co určitě vaše dítka neumějí :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to, že Daník pozná už 7 značek aut :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: audi, ford, škoda, renauld,citroen, kia, mercedes a pomalu se učíme BMW, Wolsfagen(asi blbě napsaný, sorry) ale tečh 7 pozná úplně s přehledem, dokonce i když jedou rychle po silnici, tak hned hlásí např.mamíí mecedes :grinning: :grinning: no je holt trénovaný automobilovýma maniakama :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
8. led 2010 ve 21:01  • Odpověz
PRvníííí!!! :grinning: :grinning:
9. led 2010 v 09:09  • Odpověz
Nám včera nešla večer už elektrika.... tak jsem měla smolíka.... a musela jsem jít s Maru spát - žádné žehlení u TV (jsem neviděla sex ve městě už asi měsíc :frowning2:) ani brouzdání na netu se tak nemohlo konat. Ale aspon jsem se zas vyspala, chrněli jsme s májou dnes do 8:15!!!! Což je teda výkon.... usnuly jsme před desátou.

Míšo, téééédááááá, to fakt koukám, jak je Daník nadaný!!!! Přiznávám, že značky aut dělají problém i mě, abych to rozeznala :grinning: :grinning: :grinning: Ale to je asi tím, že já nějak auta moc nemusím, však víš.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: My s Maru si maximálně na autech určujeme barvy... jdeme kolem šňůry zaparkovaných aut a říkáme si: bíle, červené, vínové, stříbré, černé, zelené atd. ale na značky u nás asi nedojde, nemá ji to ani kdo učit. Já je neznám, bych musela nejdřív čučet na ty odznáčky na autech, i když na některých to ani není napsané, takže bych nevěděla :slight_smile: - No tak poznám ještě tak škodovku a audinu, jo a tatra 603 a 613, ale těch už moc nejezdí. Jo a traboša, na toho bych zapomněla, žigula a to je fakt všechno. A Patrik taky auta nemusí, takže holt má Maru smolíka. Leda že by děda nebo strýc učili, jinak nemá šanci, až potom někdy samostudiem :grinning: :grinning:

Chtěla jsem s Maru na sáně, ale hodně tam fučí ledovej, tak ještě počkám do 10, 10,30 a bu´d vyrazíme aspon kousek kolem baráku, nebo zůstaneme doma v teple.
9. led 2010 v 09:16  • Odpověz
Aji, šťastnou cestůůůů!!!!
9. led 2010 v 09:20  • Odpověz
ahojky
tak u nas porad stejne :stuck_out_tongue_closed_eyes: protivka

jinak pocasi desne..cely den snezilo a pak asi 4hodiny prselo tak mega ledovka..silene..ja vyjedu autem tak v breznu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale jinak mam zimu rada...vcera jsem byla s petanem venku a tomu nevadi kdyz mu pada snih na pusu..

majuska sikovna..to u nas nic..

petan je hold poleno..ja se nemam ani cim chvalit...mluvit nechce o nocniku ani nemluvim...atd atd
9. led 2010 v 09:21  • Odpověz
ahojky holky,

tak my vcera odvezli risu v tom snehovym privalu ke tchanovcum a dnes se chcem mrknout risovi na pokojicek. ..jestli to vyjde, tak za tydne - 14 dni ...podle pocasi bychom odvezli babin nabytek a byl by konecne volnej pokoj pro risuv pokojicek. ...tak uvidime, jak uspejem. :confused: :wink:

renco, teeeda, tak hezky auto bych nenamalovala ani ja. :astonished: ..to je fakt Majuska sikulka. :dizzy_face:
..a s tim vybarvovanim. ....to risa u nas taky vsechno preskrta hlava nehlava ..nejaky rozlisovani ze tohle je obleceni a tohle nohy,ruce. ....to ho nejak nebere. :sweat_smile:

Miso, jeee, Danik teda vali. :dizzy_face: ...s tim bych teda taky mela problemy. .ja poznam jen skodovku kdyz nemrknu na znak. :sweat_smile: ...ale kdyz jdem kolem aut, tak se kouknu na znacku a rikam risovi taky co to je za druh auta. ..jen teda jak on neumi mluvit, tak i kdyby auta rozeznaval, tak mi na to maximalne rekne "tata" ...takze poznam kulovy. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: ..ale aspon taky poznava hezky barvicky jako Majuska. ...na hravym uceni uz si sam tuka ktera je jaka barva. ...a uz nam tu krasne masti clifforda. ...takze my zase budem mit asi ITaka. :grinning:
9. led 2010 v 10:51  • Odpověz
Ahoooj

holky to je mazec s tím sněhem, my máme už tak přes 20 čísel, měřili jsme jak je vysoká "čepice" :grinning: na střeše auta...teda na Prahu je to vážně jak na velehorách :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Tak my samo taky říkáme barvy, takže např...žutá audy :grinning: :grinning: jo, je to bezva, že si civčí mozek, ale zrovna tohle mu teda v životě bude na prd :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: kdyby raději tak hezky maloval :sweat_smile: :sweat_smile: :pensive:
Tak my auta můžeme oba s Petrem, hlavně já, ale Daníkvoi jsem to nějak nenutila, to on pořád ukazoval na auta ještě, když nemluvil a já vždy řekla, no auto :grinning: :grinning: a on furt ukazoval, až mě po dlouhé době trklo, že možná chce říct něco víc k tomu autu, tak jsem vždy řekla značku a byl spokojený :grinning: ale teď si vlastně tak uvědomuju, že vlastně jak to věděl, že chce říct něco víc :fearful: že mají auta nějaké jméno???? :fearful: :fearful: Tak třeba bude fakt zase Daník talentovaný na auta a bude třeba mít jednou svou automobilku a bude vyrábět nějaké Danomobily :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Renčo, no to je teda pech s tou elektrikou, zrovna, když máš takové haldy prádla, co :angry:

Hani, no bezvááááá, tak to by mohl mít Ríšula do jara svůj pokoj, co :dizzy_face:
9. led 2010 ve 13:42  • Odpověz
ahoj holky, díky za gratulace :slight_smile:
jen bych opravila janičku, malá vážila 3130g....takže se musela tak dlouho dopíkat :grinning:
fotky taky hodím, ale teď už ne
renco Maruška teda kreslí fakt skvěle, koukám jak blázen! jinak jsem nedočítala, tak ani reagovat nebudu, jsem nějaká unavená nebo co :grinning: :pensive:
9. led 2010 ve 22:23  • Odpověz
Prvnííí :grinning: :grinning:
10. led 2010 v 07:41  • Odpověz
Maruško, vítej doma!!! Už se těším na fotečky!!!! A není divu, že jsi unavenááááá, to je přece takhle krátce po porodu normálníííííí :slight_smile:

Holky, u nás zas včera nešla elektrika.... nějak se to tu stává pravidlem.... njn, venku děs, všude ledovka, večer zas na ten sníh pršelo, takže tu máme v celém Přerově obrovské kluziště.... no hnus.... takže to počasí nejspíš dráty nevydržely.... ale bylo to náhodou prima při svíčkách, byl tu i Patrik, tak jsme si všichni tři zalezli do postele a povídali si..... Mája se teda evidentě bála, pořád takových přiškrceným hlasem říkala babičkám do telefonu (obě volaly, jestli jsme taky potmě), že nejde elektrika, že nesvítí světýlka, že je tma a že ¨máme svíčky. A to mlela pořád dokola. Jsme se s Patrikem lámaly smíchy, nad tím jejím monologem. Ještě, že mám s oběma babičkama volání zadara, jinak by to asi rychle utnuly a řekly jí, ať předá maminku :slight_smile:

Kopa prádla mi tu ale jaksi zůstala...přibylo totiž další, které mi uschlo.... tak snad dnes když bude Mája spinkat po obědě budu zas žehlit.... fuuuuuj

Odpoledné máme jít ke kámošce... tož nevím, jak tam dojdeme... je to fakt na zlomení noh....:angry: :cry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. led 2010 v 07:48  • Odpověz
ahojky
u nas noc opet des..co hodku hore :stuck_out_tongue_closed_eyes:
renco u nas uz je led dva dny..tady prselo nekolik hodin..ja mam na aute 2cm ledu..dneska to musim nejak odsekat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

byyz..vtej doma :dizzy_face:

renco.. takova romantika :grinning: :dizzy_face:
10. led 2010 v 09:50  • Odpověz
Adi, u nás jet taky ta ledovka už druhý den... včera jsme ale nikam nemusely, takže mi to nevadilo.... ale dnes jsem domluvená s tou kámoškou... ještě zvážím, jestli to neodvolám, ale zas děti se už moc těší.... tak asi tak nějak dokloužeme...

Jinak už mám oběd skoro hotový... králičí polívečka + pečené kuře na zázvoru (to se ještě dopíká). Už jen uvařit rýži (zatím ji máčím, vařím basmati) a šup, můžeme brzy papat, ať mužeme brzy spinkat a co nejdřív pak vyrazit k té kámošce. Dnes jsme vstávaly v půl sedmé obě, takže počítám, že půjde Mája nejpozději ve dvanáct hajat.
10. led 2010 v 10:19  • Odpověz
autor
Ahooooooj holky-zdravim z hor a hned jak bude trocha casu tak hodim fotecky :wink:
10. led 2010 ve 14:15  • Odpověz
ahojky zravím, u nás počásko hnus, zase tam padá něco mezi sněhem a vodou... škoda, to co krásně napadlo, uplně zmoklo a je z toho poledovatice, u nás kolem baráku na chodínících je souvislá vrstva ledu... včera jsem šla s kamoškou na kafčo a vzala jsem jen Vládíka, pže s Janinou bych asi ani nedošla... dnes nikam nejdem, pže je to hnus...

Jsem nějaká přejetáá, otrávená a unavená, Vládí ted už hodinku spí a Janina běhá z pokoje do pokoje... ta už odpolko nespává... asi si pujdu na chvíli zalehnout.... rádno mě drobet bolelo v krčku

Zítra asi pujdu s Janinou k dr. má nějaký prujmik už delší dobu, dietka trochu pomohla, týden jsme jedli fakt jen suchý nudle, rýži, mrkev a banány a ok , dnes jsem dala pribinák a prujem je zpět... navíc neřekla že kakala a natáhla si kalhoty bez utření a měla to na stehně a má z toho hnusnou opruzeninu a vyrážku, která se nám nedáří nijak vyléčit, tak jsem zvědavá, co nám na to mudr. dá...
10. led 2010 ve 14:23  • Odpověz
Ahoj ANičko, doufám, že se máte parádně na horách!!!

Ahoj Janičko, to je blbý, že už Janinka nepsává po obědě.... Mája naštěstí jo, ale zas chodíme spávat spolu až kolem desáté večer.... ale o víkendu je to prima, že po obědě spává, ledasoc strihnu udělat.

S tou oprozeninou je to teda divný, jsem netušila, že se to takhle z hovínka může udělat i na stehně....

ááá., už slyším volání, tak jsme vzhuru. Dáme sváču a pofrčíme za kámoškou.
10. led 2010 ve 14:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.