• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
já právě doufám, že budeme oba dojíždět s Michalem do Vyškova za prací (z Rozstání to je 17km, a když budeme jezdit 2 jedním autem), právě mi jde o to, že Michal musí být na 7 v práci, přes to nejede vlak, to znamená před půl 7 dovest děti do školky (naštěstí jí mám asi 200m za barákem), ale i tak budou muset vstávat v 6 (ne li dřív) a pak Michal končí v 16h, takže než zase dojedem domu tak bude půl páté a oni tam budou celou dobu trčet, tak si říkám, že kdyby se mi povedlo je dát do Vyškova, tak je přeci jen mužu vyzvednout dřív a jít třeba nakoupit, nebo tak...no uvidím jak se k tomu postaví, obešlu pár školek, co a jak...

Stejně si myslím, že pokud stát umožňuje matkám aby byly doma jen 2 nebo 3 roky a pak šly pracovat, tak by měly i školky (pokud teda v obci nejsou jesle, což nejsou skoro nikde) taky zaujmout takový postoj, je to přeci jen státní zařízení, na děti dostávají od státu peníze a nějaká úča (promiň Bzun :sweat_smile: ) nemuže přeci rozhodnout o tom, že nebude děti přijímat, protože se jí nechcou utírat zadky....myslím, že tohle by měli na ministerstvu nějak ošetřit a ty školky by měli mít nějaké směrnice....a ne jak se vychovatelka vyspí :frowning2:

JAnina muže být doma do 4 nebo 5 ti let, když budu doma s Vládíkem, ale ona má tak ráda děti, že bych to chtěla hlavně kvuli ní, myslím, že jí by se tam mooooc líbilo....a určo by jí to víc bavilo, jak každej den s náma se plandit kolem domku...
3. únor 2010 v 09:45  • Odpověz
no u nas je pristup jak svina...

dokonce holka jedne maminky co se s ni bavim chodila do skolky s bolesti bricha..pac mela trauma tam chodit..ted je v prvni tride a pohodka...

tak kdyz se podari mphla bych dat maleho k nam kde jsem bydlela...prej by me ho pani ucitelka vzala..ale je to daleko..nebo muzu ke zname do soukrome a to je jen skolne 1500 a vse je 17 tak a 17km zpet :unamused:

a taky si na jare otviram u nas obchudek..tak snad to pujde a petr by byl s druhym doma..ale to bych musela mit dost prijem pro nas :confounded:
3. únor 2010 v 11:44  • Odpověz
autor
AHOJ Holky :wink:
Tak o ridicaku jeste nic nevim.9.2. ma nastup na magistrat a tam uz se to snad konecne dozvi.Ale jako asi kdyby se nestaral tak to nevime nikdy.Musel za nima asi 2x dojit co a jak.Clovek aby se jeste doprosoval o pokutu :confused: :rolling_eyes: :confounded: :angry:
Ja jsem zabalila veci+jidlo na hory.Jeste jsem koupila nejake jidlo a Stepovi bryle na lyze-290kc-me picne :frowning2: :unamused: ale potrebuje je no :confounded: :confounded: :confounded:
Kris-taky drzim palecky :wink:
Jo a odpol.hned valime k zapisu :wink: :wink: a tam se dozvime ortel. :wink:
3. únor 2010 ve 12:59  • Odpověz
Potká stará blecha mladou blechu a ta se úplne třese zimou. "Prosím tě, co je to s tebou?" "Ale, chtěla jsem se trochu zahřát, tak jsem vlezla hajnému do vousu a on celý den jezdil po revíru na motorce a to jsem sakra vymrzla." "No jo, to je hned vidět, že jsi ješte mladá. To si musíš vlézt nějaký mladý holce do kalhotek a uvidíš jaký tam je teplo." Po nějaké době se opět sejdou a mladá je zase úplně zmrzlá. "Proč jsi mě neposlechla?" říká stará. "Ale já jsem to udělala přesně tak, jak jsi mi radila. Vlezla jsem holce do kalhotek, tam ti bylo takový teploučko, že jsem hned usnula. No a pak jsem se probudila hajnému ve vousech a zase jel na motorce!"
3. únor 2010 ve 13:18  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: u nás je to počasí taky nějaké divoké. Momentálně je tam nějak moc šero :rolling_eyes: chvílemi sněží a docela dost fouká. Ani jsme dopo nevystrčily čumáky ven. Odpo dorazí mamka, tak si bude s malou hrát a já skočím do obchodu a vybrat penízky.

Dneska mi došel balíček pro malou s novým pyžamkem a županem. Hned si musela všechno obléct, chodit v tom a nakonec tak šla i spát :confused: :sweat_smile: v županu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. únor 2010 ve 13:22  • Odpověz
U nás je zápis do školky nějak v půlce března, tak jsem zvědavá, jak dopadneme. Máme jí taky hned u baráku, navíc tam chodí děti od nás ze vchodu s kterými se Klárka stýká, tak o to by to bylo lepší. Kdyby ji vzali, tak na požádání by s nimi mohla být i ve třídě. Tož tak uvidíme, jak to bude. Byla bych ráda, kdyby jí vzali, pže děti a společnost miluje. Navíc už jen ta hernička jí prospívá, je více samostatnější. Takže by to bylo fajn i pro ni. Malá od druhé sousedky tam chodí už od 2,5 let. Tak třeba zbyde i nějaké místečko pro nás.
3. únor 2010 ve 13:28  • Odpověz
Kris, budu se těšit na testování :dizzy_face: takže o víkendu ??
3. únor 2010 ve 13:29  • Odpověz
Ade:grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Aji to znám, my jsme včera koupili takové levné šatičky, jen na blbnutí a na hraní, naštěstí jsme se šly večer koupat, jinak by v nich taky chrněla :grinning: :grinning:
3. únor 2010 ve 13:30  • Odpověz
Adel, tak u vás se s tím teda ve školce moc neserou :stuck_out_tongue_closed_eyes: takovou učitelku bych teda taky chtěla potkat :rolling_eyes: to jsou pak ti praví lidé na pravém místě :rolling_eyes: radost tam pak dávat dítě :rolling_eyes: a to by člověk řekl, že na malém městě budou mít k těm dětem a lidem lepší přístup.
3. únor 2010 ve 13:31  • Odpověz
Heh, koukám, že s těmi dětmi je to všude stejné :grinning: :grinning: :grinning: tak doufám, že jak se vyspí, budu jí moct už to pyžamko a župan sundat :sweat_smile:
3. únor 2010 ve 13:32  • Odpověz
Blechu znám :grinning: ta je dobrá :grinning:
3. únor 2010 ve 13:32  • Odpověz
Tak už vím, proč je šero....mega chumelí :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: už mi to leze krkem :rolling_eyes: to se zase zítra do herničky budeme brodit v závějích. Budu muset vytáhnout sáňky.
3. únor 2010 ve 13:34  • Odpověz
Ahojky

jsem doma z roboty :wink: dneska to teda pěkně uteklo, od rána byla práce :sunglasses:

Adel, hele to je teda pipka ta úča :angry: jak píše Hanka, tky bych se bála do takové školky malýho dávat, když se takhle hezky vyjadřují :confused: :cry:
Jaký obchůdek budeš otevírat??????

Krísti, tak superka, že se nic špatného nepotvrdilo a budu držet palečky, aby to za týden už bylo vidět a na testu // :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Ani, užijte si hory!!!!!

My máme zápis do MŠ během dubna, datum ještě ředitelka upřesní, taky se nebojím, teď v listopadu se dodělaly nové třídy, které jsou poloprázdné a berou dokonce i děti 3 leté, jejichž maminky jsou s mimi doma...a ředitelka je tchýně známá :zipper_mouth: tak na to tak trochu spoléhám!!!!!!!

No a počásko je jak v dubnu, dopo jsem byla ráda, že nemusím být s Danem venku já :sweat_smile: :grinning: pže byla vánice a teď vítí slunko jak na jaře, fakt blázinec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. únor 2010 ve 13:37  • Odpověz
Chjo, malej spal zase jen pul hoďky a zase tam mečí...já tu nemužu mít 5 minut klid... ani ve dne ani v noci....už 4 měsíce spím ve 2hodinových intervalech a přes den se s Janinou doplňují, když je v klidu jeden tak potřebuje něco druhej...njn... nic se nedá dělat...

Já ted obeslala 3 školky s dotazem jestli berou i 2 leté děti tu co mám za domem a 2 ve Vyškově, z čehož je jedna soukromá, jak jsem vyčetla, tak jsem zvědavá jak mě vyfakujou :grinning:
3. únor 2010 ve 13:42  • Odpověz
slíbila jsem Janině, že jestli zítra pěkně vstane, nasnídá se bez nucení a oblíkne se v klidu, tak pujdeme cvičit do sokola...ona si ted lehla asi na 10 minut do peřin a ted mi řekla: JAnička se už vypinkala, už jdeme za dětma??? :grinning: :grinning: :grinning: ...ta mě fakt baví :grinning: :grinning: :grinning:
pak taky sem tam říká místo slova nelíbí slovo nechutná... takže minule došla a povídá: Maminko mě už nechutná krtek:grinning:....chvíli jsem civěla a pak pochopila že jí mám jít přepnout dvd :grinning:
3. únor 2010 ve 13:47  • Odpověz
no tady jsou takove starsi kravky...

miso s oblecenim..panske,damske ,detske..tak v srpnu vemte kesenky na nakup :grinning:

no tak ja uvidim..chtela bych ho tam dat mezi decka..mozna mu zaplatim tu soukrom.ale je to zase jezdeni :stuck_out_tongue_closed_eyes: moje kamoska je reditelka a vzala by ho uz ted od zari..ani plenka ji nevadi :grinning:
3. únor 2010 v 16:28  • Odpověz
tak jsem pred chvilkou dorazila z prace. ...delala jsem uctovy inventury a rozvahu a vykaz zisku a ztrat. ...tak snad to mam dobre. :confused: :wink: ..no asi to jde mimo vas, ze.
a info ze zapisu ...no zacal tak, ze jen co risa vlezl do chodby u reditelny, tak se natahnul a pusou padnul na roh lavicky :rolling_eyes: ..nastesti je to snad bez nasledku..rano okouknu bradu, ejstli tam nema nejakou modrinu? ...no a pak jsme si museli pockat asi pul hodky, nez na nas prisla rada. Reditelka byla moc prijemna :wink: ..i kdyz nam teda moc pozitivniho nerekla, :sweat_smile: ...ze nevi, jestli bude moct vzit listopadovy dite (rikala to s takovou litosti). ..ze jsou sice velka skolka a loni rozsirovali o jednu tridu, takze listopadovy deti brali, ale ze nemuze zarucit jak to bude letos. :unamused: ..a ze pokud nas vezmou ze budem muset platit uz od zari, coz rikala taky, jako kdyby byli vydridusi....ze ji je to lito. :sweat_smile: ...a taky nam dala nejaky 3 papiry na vyplneni z nichz se tam ve dvou z nich vyplnujou hygienicke a socialni navyky. :confounded: ..jako jestli je risa bez plenek, samostatne se oblika, obouva a ji. ...takze to splnujem jen jednu vec a to jen castecne, ..a to kdyz risovi chutna. :confused: :sweat_smile: :zipper_mouth: ..tak snad pocitaj s tim, ze takhle maly deti to jeste pres prazdniny dopilujou..? :confused:
..a kazdopadne jeste budem muset k dr. pro potvrzeni, ze je risa schopnej chodit do skolky a pak jeste budu muset dodat evidencni list, aby si overili, ze jsem zamestnana. ..tak ted nevim, jeslti mi ho loni z prace davali..? ...letos je jeste brzo ..se muze delat az do konce brezna. ..no ale zkusim se poptat v praci. ...jinak jsem jeste reditelce rikala, kdyz se ptala na praci, ze se budem taky pokouset o dalsi a ze nevim, jak to bude s nastupem do prace, tak rikala, ze to at tam urcite nepisu, ze je dulezitej ten zamestnavatel ..takze je fakt dobra, kdyz to bere takhle. :wink: :sunglasses: ..jo a taky ze si urcite budou overovat, jestli bydlime, kde ji tvrdime, ..ze jsme opravdu z obce. ...no, takze nas ceka jeste jedna navsteva za tyden. ..tak snad vsechno do ty doby splasim, co chtej. ....uuuuf, jsem se teda vykecala. :sweat_smile:
3. únor 2010 ve 23:16  • Odpověz
ahojky
u nas mlha jak blazen..fuuuuuuuuuuuuuj..

haniku..no to jsi dopalal porad lip jak ja :grinning:
4. únor 2010 v 08:25  • Odpověz
Ahojky holky, tak jsem se už probrala z postátnicovýho komatu :grinning: Ondrulku už mám doma, tak je zase o něco veseleji.

Koukám, že řešíte školky, tak u nás máme 4 státní, ale loni brali jen čtyřltáky, a některý tříleťáky až od letošního ledna. No já Ondru teď dávám na dva dny do soukromí, ale kdyby tam měl chodit celý týden, tak se nedoplatíme :sweat_smile: No tak se chystáme taky k zápisu, a jestli teda bude možnost si platit místo, jak psala Hanka od září, tak jsem rozhodnutá,že to za to dáme, jen teda nevím, jestli u nás to taky tak bude fungovat. Zatím co jsem mluvila s holkama tak všude jinde to jde. No já Ondrulu musím do školky protlačit, chca nechca, páč od prosince nastupuju zpět do práce, teda pokud se rozhodnu jít dál studovat na magisterský, ale zatím to vypadá že jo, tak podle toho bude druhé mimčo :slight_smile:

Hani neboj, Ríša to všechno dožene, Ondrula, když nastoupil do týhle školky, tak neuměl moc sám jíst, pít z hrníčku a jak to rychle ve školce okoukal :slight_smile: No a u nás je to s plínkama tak že je přes den nemá, ale stoprocentní není a taky si neříká, né že by nevěděl, ale on nechce :sweat_smile: No období vzdoru je období vzdoru :grinning:
4. únor 2010 v 08:46  • Odpověz
Ahoj holky, srdečně zdravím!!!!

Lucce gratuluji ke zkouškám.

Bohužel nemohu dočíst, bo jsem tu fakt dlouho nebyla a tolik času bohužel nemám. Jen vidím, že jste řešili školku. My se chystáme k zápisu v březnu. Vybrala jsem pro Máju školku na okraji města, tak snad nám to vyjde. Má velkou zahradu, auto okolo jezdí minimálně, tak snad tam bude i čistější vzduch než v centru. A není to až tak daleko od místa, kde bydlí i naši i já, tak snad to nebude problém ji denně pěšky vodit. Jiné školky jsou prý vybavenější než ta, co jsem vybrala, ale vzdálenost od bydliště je podstatně větší a vzhledem k tomu, že nemáme auto, tak nevím, jestli by Mája takovou vzdálenost ušla.
4. únor 2010 v 10:20  • Odpověz
Jinak jsem vám chtěla ještě popsat příběh mémho spolužáka a kamaráda. Jsem toho totiž plná. Minulý týden jeho ex-maželka vyhodila jejich sedmiletou dcerku z balkonu ve 13. patře a pak taky sama skočila. Pomstila se mu za to, že on dcerku dostal do péče. Mluví se o tom, že dcerka měla po celém těle fialovo-modré flíčky, takže ji její máma asi něčím přiotrávila, než ji shodila dolů. Ex manželka byla závislá na alkoholu, léčila se na psychiatrii...... Teď tam chudák skončil můj kamarád, protože tohle by asi zvládl málokdo. Ještě pár dnů před tím, ji měl u sebe a dcerka nechtěla zpět k mámě, on měl ale strach ze soudního popotahování, tak ji vrátil mámě zpět. Už pro ni měl připravený pokojíček, protože chvíle, kdy už měla dcerka žít s ním se blížila. Je to fakt strašné, snad milionkrát si bude přehrávat tu chvíli, kdy ho prosila, ať k mámě nemusí zpět. Do smrti si bude vyčítat, že to raději nerisknul a nenechal si ji už předčasně u sebe. Já nevím jak mu pomoct, vůbec nevím, jak se k němu mám chovat, až se uvidíme..... Hodně jsme se spolu bavívali o dětech, když jsme se potkali......ach jo.
4. únor 2010 v 10:22  • Odpověz
renco..jezis to je hrozne..nevim jak bych se chovala ..a kdyby to vedel jak to dopadne tak by urco malou nikam neposlal..vubec nechapu jak takova matka muze mit dite u sebe..chudak chlap..no snad se to casem nejak zpravi :pensive:
4. únor 2010 v 11:06  • Odpověz
:wink: Ahojky

Renči, tak o tom případu vím :frowning2: četla jsem to na seznamu a viděla ve zprávách a bylo mi do breku, co ta malá žába musela protrpět a proklínala tu krávu zasr.. že tohle dokáže udělat svému dítěti!!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry: Je to vážně tragedie a vůbec si tohle nedokážu představit, chudák ten chlap, zvlášť, když je to tak pohodový táta a o dceru měl zájem :cry: :cry: vůbec Ti nedokážu říct, jak bych se k němu chovala já, to se prostě nedá říct..hlavně aby se dal psych.dohromady a byl schopný jít dál životem :unamused: :frowning2: ach jo..lidi jsou fakt hnusný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hani, teda tak zápis celkem ok, ředitelka v pohodě :sunglasses: tak na to vyplňování je vážně brzo..já prostě napíšu, že umí vše :sweat_smile: a holt budeme trénovat, ostatně jedení už trénujeme, doteď na to byl fakt nešika a já neměla nervy a tak jsem ho krmila...takže teď má Petr, když je s ním doma a nic jinýho na starosti, veliký úkol a baští D.sám a celkem i dobrý :dizzy_face: pleny si myslím budou do těch tří let absolutně v pohodě!!!Už by to zvládl i venku bez ní, akorát se mi nechce v té zimě ho vysvlékat a čůrat někde na sníh :grinning: takže to oblékání prostě dopilovat.....

Adel, tak hadříky :wink: tak snad Ti to půjde a budou chodit lidi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :dizzy_face:
4. únor 2010 ve 13:45  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: jen v rychlosti probíhám :slight_smile:

Renči, ten příběh jsem taky podchytila :frowning2: fakt hrůza :frowning2: nejhorší, že už byla holčička dost velká a tudíž chápající toho, co s ní matka dělá :frowning2: :frowning2: :frowning2: někde ve zprávách uváděli, že tím, že nebylo slyšet žádný výkřik, vypadá to, že tu malou omámila. Takže tak jak píšeš. Aspoň tohle, pže kdyby byla při vědomí, tak to by byl fakt úplně mega hnus :frowning2: no, ale ani tohle ji samože neomlouvá :frowning2: já tohle nechápu, jak to někdo může dítěti udělat :astonished: ? Než aby jí nechala prožít spokojené dětství u táty, tak ji radši zabuje :frowning2:
Pro tebe o to horší, že je to tvůj kamarád :cry:
4. únor 2010 ve 14:02  • Odpověz
Ahojky ani se mi to nechce číst Renči... brrrr....

tak já jsem zatím jen obepsala 3 školky, ze 2 (z Vyškova) se ani neobtěžovali ani napsat, tak snad to brzy napraví a z té co mám za domečkem mi paní ředitelka napsala, že by mi byla ochotna vzít Vládíka i ve 2 letech, pokud nebude plno, že se jí mám ozvat... takže snad dopadnem dobře :slight_smile: , musím jí zavolat a domluvit si schuzku...

dnes jsme celý den byli ve cviču ráno s Janinou v sokolíku odpolko s Vládíkem na cvičení s miminky a Janina si tam hrála v herně, tak mám radost, bylo to lepší jak se plandat doma, ted jsme dorazili, jdu se najíst a za chvíli je tu táta...
4. únor 2010 v 16:29  • Odpověz
no tak vidim ze jen u nas je skolka na pi...... :angry:
4. únor 2010 v 17:10  • Odpověz
Adel, u nás to je taky naprd, u nás prý tomu komu nebudou do 31.8.2010 3 roky, tak ho prý ani nechtějí pustit k zápisu, ale nesmím se prý dát. Tak jsem na to zvědavá, ale sokromou fakt celou neutáhneme. Já se z toho taky tady pos..u, starostka tady povolila mraky nové výstavby, ale aby to vyřešili i obsazením se školkama to né, prosazuje neustále důchodce atak.
4. únor 2010 v 19:02  • Odpověz
Jak ten Vladimír muže vždyckyz pokoje poznat že si sednu k PC, tak ni zase jdu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. únor 2010 ve 21:50  • Odpověz
kurna prvni :grinning:
dobre ranko
no ja jsem uplne nemozna...
naposled jsem nechala petana usnout odpoledne..vcera usl az 23.30...kuwa ja myslela ze ho zabiju..ted jsem jak palicou prastena :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. únor 2010 v 09:09  • Odpověz
ahojky holky,

tak dnes pojedem na chalupu, takze ted tak nejak balim veci ...pak jeste vyrazim s risou k dr. ..snad tam nebudou nemocny, to bych se asi otocila a zavolala dr. kdy mam dojit pro potvrzeni do skolky, aby se mi nenachcipl nekdy mezi zvanejma detma.

Luco, gratuluju ke statnicim. :dizzy_face: ..jsem predtim zapomnela uplne reagovat. :zipper_mouth: ...a jak vidim, jsem ti chtela napsat, ze uz budes mit konecne klid a ty se vrhas do dalsiho studia. :grinning: :wink: ..tak to risa jist a pit umi, to je prave jediny, ale myslim, ze spis horsi jsou ty pleny. ...no ja doufam ze se to poda. :confused: :wink: ..jinak v jakym ses obvode, ze to mas se statni skolkou spatny? :confused:

Renco, taky jsem to videla ve zpravach :frowning2: ...a uz tehdy jsem rikala, jak je to strasny, ze matka nejen dokaze zabit dite ...ale jeste takhle hnusne. :angry: :angry: :frowning2: :cry: ...no a tohle je teda jeste strasnejsi, kdyz znas tatinka. :cry: :frowning2: :frowning2: ...ja bych vubec nevedela jak s nim mluvit. :confused: :zipper_mouth: :rolling_eyes: ..asi bych ho hlavne objala a poslouchala ...a sama teda o detech nemluvila. ....ma jinak jeste nejaky dalsi dite a nebo to byla jedina dcerka..?? :confused: :confounded: :frowning2:

Miso, tak ty uz mas dobre s Danikem naslapnuto. :wink: ...to risa s nocnikem protestuje. ....a kdyz jsem mu zkusila dat obleceni, aby se zkusil obliknout sam, tak proste rekl ne mama a pres to vlak nejel. :unamused: ...takze ja budu asi ta blba matka, ktera tam napise pravdu, ze neumi, ale taky tam asi pisnu, ze to do tri let zvladnem :wink: :sweat_smile: ..doufam. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. únor 2010 v 09:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.