• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
adel, ...a vstaval aspon pozdejs ..kdyz uz usnul takhle pozde...?? :confused: :wink: ..i kdyz on se asi zase budil v noci co..? :unamused:
5. únor 2010 v 09:20  • Odpověz
Ahojky tak mám chvilku Vlaďulín usnul, a babička vedle sekýruje Janu, nebo ona ji:grinning: no zlobí se tam obě dvě:grinning:

Ade budeš mít hadříky i pro moji štíhlou linii??? :grinning:

Luco taky gratuluji ke státnicím a držím palečky na magisterský:slight_smile:

k nám dnes přijde návštěva, ta musím trochu poklidit, ale mám tu záškodníka, který to všechno zase vytahá...

příští týden mi dovezou na domek pračku a ledničku , tak je zase se na co těšit...hurááááá

my pilujem oblíkání, Janina umí ponožky, kalhotky a tepláky sama, aji si sundat na nočník a sama oblíknout, i triko jí docela jde, boty si obuje(na sucháč, tkaničky rozhodně ne:grinning:)...punčocháče neumí a taky celkový dojem se musí trochu poladit, sem tam jí někde něco trčí nebo má zase někde něco zastrčeno, co nemá být... ale umí to jen po jednom, jako že bych jí udělala hromádku a ona se oblekla sama tak to neumí....a taky se oblíká asi hodinu, pže u toho dělá hovadiny...už se nenervím, začnu prostě hodinu předem, pže jinak by dostala na prdel, když někam spěchám a ona dělá lumpiny...

jí i pije sama a na nočníka taky chodí, tak ještě Vladimíra to naučit a mužem jít školkovat :grinning:

my budeme tento víkend doma, pojedeme na domeček zase příští týden, snad mi tam lednici neožerou myši, z toho mám trochu strach....ale snad když bude smrdět novotou...právě nevíme, jestli lezou do kuchyně nebo ne, ted jsme nalícili pastičku, pže tam sem tam nějaký bobek najdem, tak jsem zvědavá...
5. únor 2010 v 09:42  • Odpověz
hani..no budil se asi jen 3x :grinning: :grinning: a budik jako vzdy...

janicko..jasne i pro svoji stihlou linii :grinning: budu tam mit i levnejsi ceske jako wolf ale i jsem dostala nabidku na next a mexx..atd i pradlo i xxl....

tak ja nic pilovat nemusim :angry: :angry: :angry: bude doma
5. únor 2010 v 10:46  • Odpověz
:grinning: baf :grinning:

to jste se lekly, co? Nestíhám dočítat..... veškerou energii teď věnuju nové kuchyni, takže sedím furt u počítače a vybírám indukční desky, lednice, sporáky, dřezy.......uf, už mi jde hlava kolem..... jak mám sakra zjistit, co je dobrý a co ne?

Jinak novinky z domova: Jirka mluví jak o závod, snad i ze spaní
:grinning: občas je to fakt prča, když vymýšlí nová slova nebo se snaží něco zopakovat. V podstatě během 3 dnů začal mluvit ve větách, do té doby to byla izolovaná slova bez sloves. Vzbudí se a jede.......pak po obědě chvilku pauza (to spinká) a pak nanovo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Už si umí krásně říct na záchod, na nočním moc nechce, jenom na kakání. takže teď je zase období, kdy to krásně jde, jsem zvědavá, kdy se to pokazí. Vyrostl zase ze všeho oblečení, musím nakoupit nějakou 110, hlavně tepláčky, aby měl na doma. Jenže mu všechno padá v pase, je nějakej dlouhej a hubenej.

S tou mojí těhotenskou cukrovkou to byl naštěstí omyl, po telefonu jsme se s doktorkou nějak nemohly dohodnout, ale když jsem jí donesla papír s výsledky, tak ona tam našla nějaký jiný hodnoty, než o kterých jsem si myslela, že jsou moje - ty byly stanoveny laboratoří jako hraniční, nicméně to bylo napsaný tak, že jsem myslela, že právě ty hodnoty, který byly pod tabulkou napsaný tučným písmem, jsou ty moje :confounded: takže uf, velká úleva, můžu se zase cpát sladkým. Vlastně ty moje hodnoty byly naopak trochu podprůměrný, takže to možná vysvětluje mojí chuť na sladký.......podle několika známých je to známka toho, že čekáme holku :grinning: :grinning: :grinning: takže začínáme vymýšlet holčičí jméno :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. únor 2010 ve 13:04  • Odpověz
Ade, když koukám na ty vaše obrázky, tak Peťa je moc šikovnej, Jana auto nenamaluje (to má asi po taťkovi:grinning:), zatím to neumí spojit, namaluje kola, ale ne kapotu...chtěla jsem se zeptat jestli mu barvy podáváš nebo si je bere sám, Janina barvy nestřídá, prostě si veme pastelku a tou počmárá celej papír

jinak poslední foto Petříka spícího na zemi je super... :slight_smile:

na mě něco leze, včera jsme šli po dlouhé době mezi děti a já prostě nesnesu dětský bacily a už mě bolí nosohltan, hlava, za krkem a cítím se pod psa, tak u mě začíná každá chřipka... doufám, že tahle bude ta chro chro... super :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. únor 2010 ve 13:08  • Odpověz
jani tak snad to nebude ta chrochtavá chřipka :confused: :confused: :confused: držím palce, ať jsi fit.

Jíra taky neumí kreslit, on má problém i s tím kolem. "maluje" křídou na tabuli, ale výsledek je ten, že začmárá to, co jsem nakreslila já. Dneska jsme koupili flipchartový papír a vodovky, tak to zkusíme odpoledne rozložit na zem, jestli ho to chytne. Ale zatím to vypadá, že uměleckej talent v něm budu budit zbytečně. Ono ostatně není po kom ho dědit :grinning: :grinning: :grinning:
5. únor 2010 ve 13:12  • Odpověz
jo a na shánění kočáru jsme rezignovali, už jsme 3 týdny bez kočárku, jezdíme mhd a chodíme pěšky. Pěkně se rozchodil, je schopný jít třeb 1,5 hod v kuse a vypadá to, že mu to nevadí. Takže golfáče budu pořizovat až na druhý mimčo, až to bude aktuální. Zatím koupím jen skejtík na hlubokej kočár.

jani, máte taky skejt nebo chodí Jáňa pěšky vedle kočárku? Stíháte někam dojít? My když se zasekneme u kanálu, tak je konec.....
5. únor 2010 ve 13:15  • Odpověz
Terko, když někam spěchám, nebo jdem tak , že vím že mi usne(ona normal doma nespí, ale v MHD vždy spolehlivě zaspí) beru Janinu do nosítka ...mám takovéhle...domácí výroby(snad se to otevře tak jak má)

http://www.mokosha.info/content/view/54/86/

a pak takové ale z pevnější tkaniny, tak to nepruží a dá se vzít Janina tak jako na bok

http://haipa-daipa.com/media/gallery/2009-Nov/baby_vak_Haipa-daipa_bio_wb.jpg

(pak mám tohle i z deky na Vládíka jako vak)

http://haipa-daipa.com/media/gallery/2009-Jul/Adam_ve_vaku_II_midsz.jpg

když jdeme na prochajdu, jede s motorkou (odrážedlem), na kratší tratě i s tříkolkou(mám s tím madlem tak jí tlačím ale je to fuška s tím kočárem), a ted v zimě jede na bobech, které mám přes tlusté vodítko na psa zaháknuté za madlo kočáru, takže tlačím kočár a zároveň táhnu Janinu a nebo jde pěšo

Board jsem nekupovala, pže si myslím, že na vesnický prochajdy mi bude k ničemu, že to tam nepojede na polňačce...na domeček pak na delší prochajdy uvažuju koupit ojetej dvojčecí kočár s gumovejma kolama...

ale do obchodu a na poštu to máme 300m a do školky, na uřad, do hospody:grinning: a na zastávku taky... :grinning: , takže vyloženě jen na procházky do lesa a podobně
5. únor 2010 ve 13:26  • Odpověz
Ale v tom nosítku nosím na zádech...
5. únor 2010 ve 13:27  • Odpověz
5. únor 2010 ve 13:29  • Odpověz
AHojky

Terýý, tak to jsem moc ráda, že se cukrovka nepotvrdila :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tu bych nepřála ani největší nepřítelkyni :dizzy_face: hele s tím sladkým...si musím prohlídnout Daníka líp, jestli jsem se nepřekoukla a není to fakt nakonec holka :grinning: :grinning: :grinning: pže já v těhu jela jen na sladký a to jsem ho nikdy moc nemusela, spíš salámy apod.....takže na to se fakt spoléhat nedá, já si spíš myslím, že spolehlivější ukazatel, zda se čeká holka nebo kluk je, jak ta ženská v těhu vypadá..když má krásnou, rozjasněnou pleť kvalitní lesklý vlasy a sluší jí to, je to kluk, když je to opačně i se trochu změní výraz v obličeji - holka :wink:

Jani, tak se o víkondu vylež, ať se to nerozjee..Janina je moc šikovná holčina, jak se krásně obléká, teda i boty :fearful: :fearful: šikula :dizzy_face:

Hani, užijte si chaloupku :dizzy_face:

Adel, fotka krásná..akorát teda kdybych nevěděla, že to je Petík, tak si řeknu, že je to 4.letý kluk :sweat_smile: to je strašná čára ten Péťa :sunglasses: kolik měří?????????
5. únor 2010 ve 13:33  • Odpověz
ne i boty, boty především, to má po mamince, doma chodí v sněhulích, gumákách a podobně :grinning: :grinning:
5. únor 2010 ve 13:36  • Odpověz
Ahoj holky!!

Tak koukám, že Janička nosí Janičku.... tÝ JOOOO, jANI.... ty ji uneseš? To bych teda nedala..... kousek jo, ale delší procházky ee. Mája se ráda nosí "na koníka",. ale pokud je venku ledovka, má smůlu.
5. únor 2010 ve 13:36  • Odpověz
Ahojky holky tak mám zase chvilku když výmečně malej spí ted mu rostou vrchní stoličky ,tak je pořád nevrlej to už jsou snad poslední, spodní stoličky už máme.To mi moc nekreslíme pastelky pořád okusuje, tak musím vymyslet něco jinýho.
5. únor 2010 ve 13:38  • Odpověz
já taky Janinu nosila na koníka, ale když ted musím tlačit kočár... jinak má 13kg, tak to není tak hrozný...na procházky jí nenosím, to je od toho aby se prošla, ale když jdeme na bus a někam spěcháme, nebo jdeme do obchodu, aspoň mi nebere všechno z regálu a vím kde jí mám, včera jsem jí nesla ze cvíča, byli jsme na 2 cvičeních a věděla jsem že 100% usne, takže hodinku mi spala na zádech než jsme došli domů... je to v poho...v tom se ta váha rozloží, je to lehčí než batoh na čundr :grinning:
5. únor 2010 ve 13:44  • Odpověz
Jani :grinning: :grinning: jak po mamince, Ty doma taky chodíš v gumákách??? :grinning: :grinning:

No tak to Daník má chudáček s koníkem smolíka, pomalu i u taťky, pže nosit 18kg za krkem, to prostě já už nedávám :pensive: :pensive:

Perlorodko, to se máš, že už vám rostou poslední stoličky!!!!!Dan nemá ani jednu pětku a ještě jednu trojku :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: se už pos... z těch zubů :angry: :unamused: :frowning2:
5. únor 2010 ve 13:46  • Odpověz
Včera jsem uděala nechtěný pokus s normoš mlíkem :sweat_smile: já jsem fakt tupec a vůbec mi nedošlo, že polévka Kulajda je s mlíkem...každý den nosím Daníkovi polívku z práce a má jí večer a včera tu kulajdu....večer jí nedojedl, tak jsem 4 lžíce měla já...ve 23:30 mě vzbudila strašná bolest břicha a hned jsem věděla, co bude následovat, pak na WC jsem přemýšlela, co jsem zase sežrala :sweat_smile: už jsem se nepos.. hooodně dlouho a pak mi to docvaklo a začala jsem se modlit, aby se nevzbudil s tím samým i Daník :pensive: ten naštěstí v pohodě, takže z toho asi vyrostl :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ale stejnak mu budu vařit z toho bezlaktozového, když to vařím i sobě :wink:
5. únor 2010 ve 13:52  • Odpověz
:grinning: jani, teda to koukám, Jíra má sice cca 15 kg, ale v nosítku bych ho asi moc daleko nedonesla........ sice jsme na čundry nosili i těžší bágly, na hory 100%, to mělo i 25kg, ale s dítětem bych to asi nedala...... no, my nejspíš koupíme skejtíka, snad na tom bude chtít jezdit, kdyžtak to budu muset řešit nosítkem pro miminko a Jíru v kočáru (kterej nemáme)....no, ono to nějak vyplyne.
Babyvak jsem měla na jirku, ale v podstatě je nepoužitej, on nechtěl ležet ve skrčený poloze, jen nataženej. Nejlíp mu bylo v kočáru a v posteli - to mu zůstalo, lenochovi :grinning: Včera mi řekl, že nebude vstávat, že bude celej den v posteli :grinning:

Míšo, já jsem v těhotenství s Jirkou začala jíst salámy, jakmile jsem si dala kolečko choriza (španělskej salám) do pusy, tak začal okamžitě kopat (předtím jsem salámy vůbec nejedla). Teď ujíždím strašně na sladkým a na mandarinkách :grinning: :grinning: :grinning: no a jestli vypadám jinak - to fakt netuším.....vlasy lesklý nemám (to jsem neměla ani předtím), o rozjasněné pleti bych taky pomlčela :grinning: :grinning: :grinning: výraz v obličeji se mění každou chvíli v závislosti na činnosti mého dítka :grinning: :grinning: :grinning: a teď babo raď, co se v bříšku schovává :grinning: :grinning: :grinning:
5. únor 2010 ve 13:53  • Odpověz
nošení na koníka jsme museli odbourat, protože jakmile se šlo někam s taťkou, tak Jirka se před něj postavil, zvednul ruce a začal mlaskat jako kůň a to se moc venku neprošel. Teď jsem ráda za každý proběhnutí venku, aspoň je večer unavenej :grinning:

jinak zuby máme až na jednu poslední horní zadní stoličku všechny, už cca od října. od té doby nic nenarostlo.
5. únor 2010 ve 13:55  • Odpověz
jani, koukala jsem na ten odkaz - to sis šila sama? Já bych se trochu obávala z domácí kvality šití - jestli stehy budou dost pevný, aby to třeba nikde neprasklo..... stalo se ti to nebo je to jen moje paranoidní představa?
5. únor 2010 ve 14:07  • Odpověz
ptám se proto, že třebas jednou jsem jirkovi uvázala brynďák a on ho po skončení jídla chtěl sundat. Nenapadlo ho nic lepšího, než za to vzít vepředu a urvat to (ale ne, že by vytrhl šňůrky v místě přišití, on ty šňůrky prostě přetrhl :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ) tak s takovým herkulesem bych se trochu bála jít v doma šitém nosítku, protože kdyby se mu to nějak znelíbilo, tak za to vezme a celý mi to roztrhá :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

teď je ještě otázka, jak moc dobře jsou šitý ty z obchodu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: stejně je všechno made in china.
5. únor 2010 ve 14:09  • Odpověz
to ne Mišo, ale brzo začnu, jen co budu na dědině:grinning:, po mamince získala lásku k botičkám:grinning:

jinak jsem zjistila, že Janině taky nesedne normoš mlíko, převařený teda OK, ale kakao a pribiňáky tak z toho všeho má prujem

Tak to máš dobrý Terko, já bych ležela hned a děti začnou v 7 ránoi (minule i v 5 ) a skončí v 22h večer...:grinning:...chutě na sladký tak to snad bude princezna...já jsem jela v čokošce furt....

já o zubech ani nevím , moc nás netrápily a tak ani nevím, co všechno je vylezlí, minule 5 neměla, ted se mi zdálo, že nahoře jsou už vyklubaný
5. únor 2010 ve 14:10  • Odpověz
Ahoj holky, tak už mě pobolívá břicho a vypadá to, že mrcha tu bude každou chvíli :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak miminko asi až někdy příště :sweat_smile:

Jani, koukám, jaká je Janinka šikula s oblíkáním! Naše holky se taky činí, ráno se oblečou komplet samy, poznají si, co které patří, kalhotky, ponožky, tepláky, triko, i papuče (na sucháč) bez problému, jen občas taky poopravím např. triko naopak. Teď si vymyslely novou hru, navlečou si "gombízu" (kombinézu), čepici, šálu a rukavice a řeknou "ahoj maminko, holky jdou do města" :grinning: pak to zase vyslečou a zas nanovo, takhle si vydrží hrát i půl hodiny :grinning: takže my bysme snad s tímhle neměly mít problém co se týče školky, nají se taky samy, akorát teda neumí pít z hrnku - když to trénujem, tak je musím celý komplet převlíct, jak jsou mokrý :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ten nočník ještě taky musíme dopilovat :wink:

Hani, mějte se hezky na chatě! :wink:

Terko, supeeeer že se cukrovka nepotvrdila! :dizzy_face: A paráda, že se Jiřík rozmluvil, hned je s ním větší zábava, co? :grinning:

Míšo, Daník má alergii na mlíko? :confused: to je blbý teda, nedáváš mu ani jogurty, nebo ty mu nevadí? U nás už je Sunar jen před spaním kvůli vitamínům, jinak holkám zachutnalo kakao z plnotučnýho mlíka.

Jinak my už kočár taky moc nepoužíváme, protože všude jsou odhrabaný chodníky tak akorát na projetí s normoš kočárem, takže bysme se stejně daleko nedostali :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale vůbec nám to neva, holky strašně rády ťapou, takže chodíme už všude pěšky nebo když se dá, tak na sáňkách. S kočárem jsme byli naposled před Vánocema:slight_smile:
5. únor 2010 ve 14:12  • Odpověz
jj, mám to sama jsem si šila...ten velký obdélník mám ze 3 vrstev 2 riflový a jednu mám takovej docela pevnej flanel, a kvalita ušití záleží na tobě, já mám každý šev přešitý min. 3x... prostě abych si byla jistá, že nikde nic nepraskne :wink:
5. únor 2010 ve 14:12  • Odpověz
jani..ne on si bere sam pastelky a kresli..ted uz mu jde auticko trosku lip :grinning: jo uz umin aj vlacek...siu na auto pridal kolecka a dela sisisisiiiiiiiiiiiiiiiii
:grinning:

miso..cca 102cm..to asi blbe nafocene..

tery..tak dobre zemuzes jit sladkeeeeeeeeeeee :grinning:

nam uz chybi taky jen jeden zub 5tka :grinning:
5. únor 2010 ve 14:16  • Odpověz
já jsem měla zkušenost s Janinou, že chodila moc ráda, v kočárku se už vozit nechtěla, ale jak jsme vytáhli v kočárku Vláďu tak chtěla taky...

děcka já asi padnu na držku..jdu si lehnout... pes štěká jana zlobí, Vláďa řve a bábi to tu řídí... no užasný homolkovi harda
5. únor 2010 ve 14:16  • Odpověz
Adel, tak to holky jsou proti Petříkovi úplní trpaslíci, posledně jsem jim naměřila 87 cm :grinning: jinak teda s tím malováním je fakt šikula :slight_smile:
5. únor 2010 ve 14:18  • Odpověz
Jani, máš recht, zalehni a nech tu bandu chvilku babičce, ať si taky užije! :wink:
5. únor 2010 ve 14:19  • Odpověz
kristýnko, já měla normoš bolesti jako od menstruace pokaždý, i když jsem už byla těhotná. Jen to prostě nedorazilo, ale bolesti jsem měla a to ještě v intervalu do 3.m., pokaždý jsem přesně věděla, kdy bych normálně mrchu měla mít. Tak třeba to bude tak i u tebe, jsem na to zvědavá a držím palce :slight_smile:

No a s oblíkáním u nás nic moc, ráno ho obleču, to mu spíš jde svlíkání, svleče si ponožky, slipy i kalhoty, jestě to legračně komentuje, slipům říká "pipi" a pokud mě náhodou vidí v kalhotkách, tak je jasný, že "pipi" nosím i já :grinning: :grinning: :grinning: No ale je to asi normální chlap, kterej nesnáší převlíkání, takže my s tím asi budeme trochu bojovat.

jani, tak to abych ty švy přešila tak 10x :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. únor 2010 ve 14:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.