• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
Vládín usnul, tak já jdu taky, na chvíli..
5. únor 2010 ve 14:22  • Odpověz
u nás to bude jak u homolků za pár měsíců :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: však ona si s tím babi poradí, jen jí nech trochu prostoru :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a hlavně si odpočiň.

adelko, to teda koukám, že péťa zvládá ty tvary krásně, to u nás fakt nehrozí :confounded: . No a 102 cm je taky dobrý, to tipuju na nejdelší prosinčátko - teda pokud ho Daník ještě nepředehnal. U nás máme cca 98-99 dle posledního 2-letého měření, a myslím, že asi tak 15 kg, čímž jsme dohnali 5,5 letého bratrance :grinning:
5. únor 2010 ve 14:23  • Odpověz
Terko, tak uvidíme, já vlastně teď ani nevím, kdy bych normálně měla MS dostat, tu poslední jsem měla 7. prosince :sweat_smile: taky by mě zajímalo, jak by se počítaly tt, kdybych byla těhotná, protože miminko by bylo určitě mladší než podle MS. No nechám to koňovi, ten má větší hlavu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

U nás zase tatínek nosí kalhotky :grinning: Holky taky koukají, když se oblíkám, posledně mě pozorovaly, jak si oblíkám podprdu, a pak říkaly tatínkovi, ať jim taky koupí "oplsenku" :grinning: :grinning: je s něma sranda s bobkama :wink:
5. únor 2010 ve 14:25  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tak "oplsenka" je taky dobrá :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

7. prosince????? tak to je teda docela zpoždění.......ještě počkej a pak testuj, u obou mých těhotenství byla čárka na testu patrná až dlouho po zpoždění. někdo jí tam má třeba ještě před očekávanou ms, ale já jsem si musela min. 10 dní počkat.

A nejlíp to spočítá doktor nebo ultrazvuk, já mám sice nějaký termín, ale jsme o kousek mladší, neb mám dlouhý cykly.
5. únor 2010 ve 14:29  • Odpověz
Jj, holky jsou takoví malí šmíráčci:grinning: Včera jsem si holila nohy a Liduška byla hned v koupelně, pak běžela do pokojíčku a prý "Aniko, honem do koupelny, maminka si šklabe nožičky" :grinning:

Já má právě taky dlouhý cykly, ale i tak už mám zpoždění skoro 2 měsíce a na UTZ nic vidět nebylo, takže spíš asi dorazí ta MS :unamused: uvidíme, uvidíme, uvidíme :grinning:
5. únor 2010 ve 14:35  • Odpověz
na holení nohou jirka taky jednou zíral jako puk :slight_smile: ale to ještě moc nemluvil.
právě se probudil, takže mi koníkovací chvilka nejspíš skončila. :slight_smile:
5. únor 2010 ve 14:41  • Odpověz
Já taky čekám, kdy se holky vzbudí, už spí přes 2 hoďky. Pak se půjdem provětrat s Bertem :slight_smile:
5. únor 2010 ve 14:43  • Odpověz
tak jirka mě poslal pryč, prý bude SÁM v postýlce :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

taky jsme plánovali jít se proběhnout ven, aby mu pak chutnalo líp :grinning: , asi půjdeme do parku, je to do kopce a jirku to baví. Možná ještě zkusíme boby, jestli to na to bude.
5. únor 2010 ve 14:46  • Odpověz
Tak to máš dobrý :grinning:

My jsme byly už dopoledne nakoupit, vždycky vezmu batoh abych měla volný obě ruce na holky (máme tady blbý přechody) a už šupem. Teď asi taky vezmem sáňky, máme tu jednu dlouhou ulici, kde se sníh neuklízí, tak je trošku provezu :slight_smile:
5. únor 2010 ve 14:50  • Odpověz
Ahojky holky,

tak jsem vás dočetla, děkuju všem za gratulaci :slight_smile: No jo vymyslela jsem si, že půjdu dál, když né teď tak už nikdy. Ale budu mít společníka ve studiu, přidá se ke mě ségra, tak to bude lepší :slight_smile:

Jinak musím říct, že máte pěkně šikovné všechny dětičky, Ondra umí skládat max. puzlíky, a tancovat na Kabáty :grinning: a pak pěkně zlobit. Jídlo už taky zvládá, pít z hrnku doma nee, a ve školce říkala účitelka, že uplně v pohodě, tak pak se v tom vyznej :grinning:

Já byla teď s Ondrou v servisu lyží dát si poštelovat svoje lyžičky, protože jedeme v úterý do Tater, je to tak trochu dárek za státnice :slight_smile:
5. únor 2010 v 15:52  • Odpověz
Kristi, Daník měl od malička intoleranci laktozy, já v těhu trochu taky, ale rozjelo se mi to až po porodu.Naštěstí to mám jen v malé míře, takže se podělám jen po mlíku a po jogurtu, ale např.smetana, sýry mi nevadí..takže si kupuju spešl mlíko bez laktozy, mají ho ve zdravé výživě dokonce se to už dostalo do obchodů, takže už ho seženu i v Globusu :dizzy_face: :dizzy_face: akorát teda litr stojí 40 KČ :pensive: A jogurty jsem nikdy nejedla, místo toho kupuju sojové dezerty - chutná to jako puding a to dávám i Daníkovi, on o jogurty a pribiňáky taky nestojí...a Daník má od 4.měsíce mlíko Nestlé AL 110, to je bez laktozy...no ale nejspíš po včerejšku mu to obyč.mlíko teda už taky nevadí :dizzy_face: :dizzy_face:
Holky jsou taky šikulky, asi jsou na tohle ty holčičky rychlejší :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ..no oni jsou asi na vše rychlejší :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ženská je ženská, no :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Já mám draka venku s tchýní, tak se jdu taky odchlupit :grinning:
5. únor 2010 v 15:55  • Odpověz
Jo a Daník tu vede pouze s váhou :grinning: ...má metr :wink: takže Petík je vyšší :sunglasses:
5. únor 2010 v 15:56  • Odpověz
tak ja jsem doma z venku
po ceste se me petan vyvalel v kaluzi..az po pas mokry a to je dva dny bez teplot...kdyz jsem dosla dom tak zrovna vylezla tch. :stuck_out_tongue_closed_eyes: a at si petrik hraje se psem..rikam ze ne ze je po pas mokry a ze jdem dom se oblect...a ona a proc..at si hraje ..ze nevadi ze je mokry....atd ..kuwa ja chytla zapla a obekla se na nu..pac do toho me volal snad 5x nekdo a vzdy jen funel do tel.a kdyz jsem to nasrane zvedla po 6 tak se ozval pan ze uz maji moji sedacku a prej proc na neho tak skarede...
dneska mam fakt den..

no aspon v necem vedem :grinning:
jdeme si vymalovavat :grinning:
5. únor 2010 v 16:39  • Odpověz
Ahojky holky tak nějak nestíhám si sem sednout a pořádně poklábosit.Třeba to zítra doženu.
Jdu jen písnout že jsme byli ve středu na převážení a tak má Gabrielka 4290g a 53,5cm.Je zdravá a čilá a krásně se na tu doktorskou můru smála. :sweat_smile: Za měsíc ale budu mít asi nervy na dranc.Mám vzít na dvojtý očko Gabču (hexa a na vakcína na toho pneumokoka)a zároveň s náma má přijít Patrik aby dostal druhou dávku proti spalničkám atd.No takže manža musí jít semnou jinak bych to asi nezvládla.S Gabčou to asi půjde ale horší to bude s mladým.Ten jak vidí doktorku tak už preventivně spustí hysterák. :angry:
No a jinak tak nějak vše v normálu.Skončí ulice a jdu ho uspat a malá snad taky už spinká. :wink:
5. únor 2010 v 19:12  • Odpověz
Ahojky všem :slight_smile:

Teri, tak to je moc fajn, že se cukrovka nepotvrdila. Teda ti dr dokážou člověka leknout :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. únor 2010 ve 21:20  • Odpověz
Adel, Petřík je šikula s tím malováním. Umí to moc krásně. Klárka tak hezky malovat neumí. Maluje akorát kolečka, sluníčko a spouuuuuuustu čar :slight_smile: a teda jsem úplně koukala, jak je dlouhatánskej. To bude asi po P., že ?
5. únor 2010 ve 21:25  • Odpověz
Kris, takže MS zatím nikde ? To je dobrá zpráva :dizzy_face: tak to zatím vypadá nadějně :dizzy_face: kdy bude případný test ?
5. únor 2010 ve 21:26  • Odpověz
Kuk

Aji, no Petr od Adel teda není zrovna čahoun :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile:

Adel, teda ta tchýně je fakt dobrá...ať si hraje se psem... ona fakt žije jen tím svým psem co :confounded: :angry:

Peti, ahojky, to je fajn, že je Gabča tak čilá a jak krásně nabrala :dizzy_face: no očko se dvěma si taky nedokážu představit, zvlášť teď v zimě, když tam s nima přojdeš s nabalenýma do všech možných vrstev, vím, jak mi to dávalo zabrat jen s Daníkem před tím rokem v zimě...tak je fajn, že s tebou půjde Martin!!!!!
5. únor 2010 ve 21:31  • Odpověz
Peti, takže malá roste jako z vody :dizzy_face: hm hm, očkovací maratón, tak to nezávidím. Ale tak snad to nakonec bude ok i s mladým.
5. únor 2010 ve 21:33  • Odpověz
Aha, já myslela, že je vysoký a Petřík je po něm.
5. únor 2010 ve 21:35  • Odpověz
My byly dneska dopo v herničce a teda těch dětí, co tam bylo :confused: chvílemi jsem přes všechny ty prďoly ani neviděla, kde je Klára. Ještěže zatím nemám služby dopo, pže to mě pak asi odvezou :sweat_smile: ale tak holky si to tam užily i tak, byly kupodivu hodné a k žádnému karambolu nedošlo. Dokonce se ani nepraly o hračky, jak mají obvykle ve zvyku :grinning:

Odpo jsem byla s kámoškou a její malou nakoupit, pak byly chvilku u nás a teď už se povaluju u telky. Stihla jsem uvařit na zítřek, takže dopo můžeme vyrazit opět do herničky. Klárka má slíbeného tatínka :slight_smile: tak půjdu s nimi a budu relaxovat s kávou u časáků :dizzy_face:
5. únor 2010 ve 21:39  • Odpověz
Zítra mají dorazit tchánovci, z čehož teda nejsme moc odvaření. Akorát nám to naruší víkend, pže jsme měli jiné plány. Ale holt s tím prd naděláme. Nechápu, jak někdo může den předem zavolat a oznámit, že chce mermomocí přijet. Chjo. My jim taky musíme hlásit snad měsíc dopředu, kdy chceme dorazit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. únor 2010 ve 21:43  • Odpověz
Míšo, tak to teda taky nemáte jednoduchý, co, pořád hlídat, jestli někde něco neobsahuje mlíko :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak aspoň že existuje náhrada, třeba se ti to taky časem spraví a Daník už z toho snad vyrostl :wink:

Peti, Gábinka krásně přibírá, to je super! Tak ať zvládnete v poho to očko :wink:

Aji, no zatím pořád nic a do testování se mně nějak nechce, protože si myslím, že z toho stejně nic nebude. A navíc došly testíky, takže musím napřed zavítat do lékárny a to je pro mě docela nepříjemná záležitost, protože všichni divně čučí, když jdu s dvěma prckama kupovat těhu testy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: ale vidím to tak nějak po víkendu, pak dám hned vědět, jak to dopadlo! :wink:

Míšo, tak já jsem očko s holkama hodněkrát sama absolvovala, Honza s náma byl asi jen dvakrát. Nejhorší asi bylo to všechno zorganizovat - vyslíkání a oblíkání, abych to stihla, než budem na řadě, a taky aby holky neseskočily z přebalováku, když byly ještě prťata, takže jsem byla celá zřícená, ale dalo se. V ordinaci už mně pomohla doktorka se sestřičkou, jsou strašně fajn, což byla obr výhoda - jinak bych si asi s sebou musela platit doprovod. To ale asi u Peťky není reálný, aby jí dr. pomohla, když je to nějaká můra :unamused: No a jinak holky teda řádily, ale vždycky jsem je nějak postupně uklidnila, chovala obě zaráz a tak, dokonce jsem s něma byla i sama píchat ouška. Když si na to zpětně vzpomenu, tak to vůbec nechápu, že jsem měla na takový akce odvahu:grinning:

Ajo, co já bych za to dala, kdyby tchánovci chtěli přijet na návštěvu :grinning: :grinning: ale vážně, asi by se vás taky měli zeptat, jestli nemáte jinej program, ne? :rolling_eyes:
5. únor 2010 ve 22:38  • Odpověz
Ahojky, dobré ráno! :wink: Honza vzal holky do muzea na vycpaný zvířátka, tak si užívám nezvyklé samoty :slight_smile: dělám br. salát a k tomu smaženýho kapra, takže si moc neodpočnu, ale to ticho tady :dizzy_face:
6. únor 2010 v 09:27  • Odpověz
Ahojky

Kristý, koukám, že se Ti stýská po Štědrém dnu, co??? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Já to ale dávno vím, že Ty jsi prostě machr :sunglasses: vůůbec, ale vůbec si nedovedu představit chodit s Daníkem, když byl mimčo a ještě ve dvojím provedení, sama :grinning: se přiznám, že když nemohl jít Petr, že jsem si sebou brala mamku, když mohla :sweat_smile: :sweat_smile: dnes už to taky vidím jinak, byla jsem z toho až moc vyplašená, dnes bych to s jedním zvládala v pohodě..ale fakt jen s jedním :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
No s tím mlíkem je to sice opruz, ale už vím, na co si mám dávat bacha a jde to..teď vím, že bacha i na kulajdu :grinning: a to jsem si dokonce dala v práci br.kaši, vůbec mi to opět nesecvaklo, snědla jsem jí půlku, ale naštěstí dobrý..ona to stejnak byla určitě ta prášková, rozmíchaná s vodou, pže to nebylo vůbec dobrý :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Aji, no s tchánovcema dobrý teda :rolling_eyes: :rolling_eyes: tak jim to schválně zkus říct, že vy se taky hlásíte hodně dopředu!!!!!
6. únor 2010 v 10:33  • Odpověz
Míšo, jj, stýská :grinning: měli jsme na Vánoce velkýho kapra a tak jsme si čtyři kousky zmrazili, a od té doby mně zavazely v mazáku (mám jen malinkej v ledničce) :wink: holkám udělám pangasa a brambory :slight_smile:

Já si zas nemyslím, že bych byla machr, ale když člověk musí, tak asi zvládne všechno :wink: kdybych měla jedno dítě, tak mně představa návštěvy dr. se dvěma taky přijde šílená :grinning:

No fakt to nemáš jednoduchý s tou alergií teda, zvlášť když chodíš na obědy v práci, to nikdy nevíš, kam všude narvou mlíko, co? :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak salát mám hotovej, skáknu pověsit prádlo a pustím se do kapra, to je pohodička :dizzy_face: natáhla jsem si repráky až do kuchyně, pouštím si písničky, nikde se nikdo nepere, neječí, nevylívá čaj a nedělá bobky do gatí, doufám, že si to Honza s holkama taky užívá :grinning:
6. únor 2010 v 10:47  • Odpověz
ahojky
tak me po vanocich smutno neni vubec :grinning:
aji..to prezijes..bud rada ze je nemas v jednom baraku jako ja :stuck_out_tongue_closed_eyes:

no uz mela aj neco zacit delat..sem se ted preslekla z pyzama :grinning: hodila pracku varit cocku na polevku :grinning:

bzun..uzivej si klidu :grinning:
6. únor 2010 v 11:00  • Odpověz
AHoj holky!!

Maru spinká, tak mám chvilku, abych za váma mrkla :slight_smile:

Kristi, jůůůů, to jsem nějak v týdnu zasklila, že by další prcek na cestě?

Peti, krásně rostete..... ale teda pokud mohu radit, tak bych nenechala dát dvě očkování najednou..... reakce mohou být podstatně horší....

Adi, ty máš teda zážitky s tchýní..... to fakt nechápu, jak může říct v zimě, že nevadí, když je Petřík celý mokrý. Jako ve 30 stupnových vedrech bych to ještě pochopila, ale v zimě...... asi ji něco spadlo na hlavu, ne?

Aji, no tak to Ti evidentně tchánovci návštěvou radost neudělali..... já tu měla tchány naposledy o Vánocích.... od té doby, co chodím do práce a Maru hlídá na střídačku Patrik s našima, tak tu nebyli.... ono to asi bude taky tak, že když hlídá Patrik, tak je Maru i s tchánovcema, protože občas Maruška mluví, že jí babička Eva dala to či ono.

Míšo, já tu intoleranci mléka mám asi taky, bo jde prý ruku v ruce s celiakií. Jako když si dám kafe s mlékem, tak jdu zaručeně do 10 minut na WC, čisté mléko jsem neměla ani nepamatuju a když si dám kakao, tak mě bolí břicho jako čert. No a po smetaně teda lítám jak namydlená a neodvažuji se odejít na větší vzdálenost od wecka. Maru byla ve středu na odběru krve pro testy na tu celiakii a prý ji udělaji i na mléčnou bílkovinu... na výsledky jsi mám volat příští pátek... tak doufám, že bude v pohodě. I když teda ona mlíko ještě taky neměla (pořád jede na mým, ale jogurty ji neva). No a na starvě s lepkem je 5 měsíců a ¨na žádné bolesti bříška si nestěžuje, tak snad to po mně nebude mít.
6. únor 2010 ve 14:54  • Odpověz
renco..no asi spadlo..byl mokry a jeste mel pres tyden teploty..ona me rekla ze 38.5 neni zadna teplota :confused: :rolling_eyes: no magor

petan dosel z venku uhoneny tak padl za vlast :grinning:

ja jsem uklidila a tatka ted umyva zem...ve 4 jde na pivko tak at se cini.. :grinning:
6. únor 2010 v 15:52  • Odpověz
Renčo, tak to je mi líto, že máš trápení ještě s mlíkem :cry: jakoby nestačil ten lepek :pensive: ale bacha na to, že alergie na mléč.bílkovinu je něco jiného než intolerance laktozy!!!Ta laktoza je vlastně to, že ve střevě chybí enzym, který štěpí laktozu na další látky, které se pak vyloučí z těla, takže pak se vlastně ta laktoza chová v těle jako cizorodá látka, se kterou si střeva neumí poradit, proto pak tak bolí břicho, jsi nafouklá a nakonec ještě ten průjem :rolling_eyes: existují ty štěpící enzymy v kapslích a stačí si vzít jednu kapsli hodinu před jídlem a pak se nic nestane, akorát, že je to šíleně drahý a prodává se to v Německu!!!!
Mě by klasická smetana do kávy taky prohnala, ale ta 12% na vaření mi nevadí, ani zakysaná ne, možná ani kyselý bílý jogurt ne..ono se říká, že čím kyselejší, že tím míň laktozy tam je, nejvíc je to ve smetanových jogurtech - Florián, Activie..
Zkus si teda koupit ve zdravé výživě to bezlaktozové mléko, či smetanu do kávy, abys nepřišla o dobrou chuť kávy :grinning: :sunglasses:
6. únor 2010 v 18:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.