• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
krásné ránko :slight_smile:

ájo zkusíme a uvidíme :slight_smile: stojí kolem 300,- to nezchudneme :slight_smile: když mě zase něco napadne přijdu pro radu :slight_smile: díky
22. únor 2010 v 08:31  • Odpověz
dobre ranko...
tak me uz je lip..no uz jsem tu samam tak musim fungovat..

berusko...ja mam taky tu na vysavac a je super..balonkovou bych rovnou vyhodila..
22. únor 2010 v 09:05  • Odpověz
Ahoj holky!!!

Všechny zdravíme, už jsem tu byla včera, ale než jsem napsala dlouhej vzkaz, tak mě to odhlásilo a nic se neuložila a já byla tak naštvaná, že jsem radši PC vypla. Tak zkusím povzpomínat, co jsem vám vlastně psala :slight_smile:

Míšo, to je fajn, že je manža v pořádku. Moc jsme na vás myslela. Auta je škoda, to jo, ale zdraví je nejdůležitější. I když je mi jasné, že asi budete dost škodní, pojištovna nikdy neuhradí plnou částku :frowning2: Tak ať to vyjde všechno co nejlíp.

Jani, uf, to bylo teda štěstí. JEště že Janulka utekla. Jak taje, tak je každou chvíli něco ze střechy dole. Už aby bylo jaro.

Adi, jsem ráda, že už je líp.

Holky snažilky - Aji, Kristi a Adi, přeji, ať se brzy mimísek povede... njn, to by fakt byl vlastně prosinec 2010 :slight_smile: Další prosincátka :slight_smile: Jak já vám závidím!!!!! Bohužel musím v tomto uvažovat racionálně, já dvě děti prostě neuživím. Dávám si ještě tak 2 roky a pokud se něco nezmění (nestaneme se úplnou rodinou v níž budou chodit všichni do práce tak jak mají), tak mám asi smolíka :frowning2:

Jak jsem teĎ přestala kojit, tak jsem prsíčkům poděkovala, že dobře tak dlouho sloužily. Mlíčko už ztrácím, včera jsem ani jednou nemusela odstříkávat, Maru to zvládá na jedničku, sice se ráno i večer po mlíčku ptám, ale stačí jí říct, že maminka už mlíčko nemá a dobrý. Ráno teda dáváme hned kousíček čokoládky¨místo mlíčka, ale večer v pohodě, stačilo změnit rituál, dřív jsme daly mlíčko v posteli a tam i čistily zoubky a pak si četly, teď čistíme zoubky v kuchyni nebo koupelně a v posteli si už občas na mlíčko ani nevzpomene, a když jo, stačí jí argument, že už máme vyčištěné zoubky, tak už se nic nepapá :slight_smile:
22. únor 2010 v 11:34  • Odpověz
jo a neptám se já po mlíčkou ale Maruška se ptá :slight_smile:

tak pokračuju:

Peti, to mě mrzí, že máte pořád nějaké nesnáze. Njn, peně na MD je fakt málo. Já, i když chodím do práce, tak tím, že jsem na částečnej, tak mám stejné peníze jako na MD. Ale nechci vidět teď tu almužnu, když jsem nemocná, tři dny jsem doma zadarmo a další dny jen 60 procent. To budu mít tak stěží sedm tisíc, chjo.... půjdu těžce na účtu do mínusu, no, co už... :frowning2: Zdraví je fakt přednější. Jinak hlava už se mi nemotá, ale občas si připadám jak na lodi, podlaha se mi zhoupne :frowning2: Ale je to lepší a lepší. Nachlazení si sice ještě drží, ale blízká se na lepší časy, pevně tomu věřím.

Venku u nás svítí sluníčko, tak šla Mája s taťkou na chvcíli ven, už je chudina týden doma zavřená..... zítra bere polsední atb, rýmu už tolik nemá, kašel ustoupil.... tak snad jí to provětrání neuškodí... až přijdou, dáme oběd a šup do hajan.

Beruško, my máme odsavačku na vysavač a je super. JEdině doporučuji. Kámošky měly jiné a když viděly, jak krásně jde ta moje na vysavač, hned si ji taky koupily. ODsahue podstatně víc než jiné odsavačky. Zkoušela jsem ji i na sobě a není to nijak nepříjemné. Maruška už si dlouho odsává sama, když je potřeba.
22. únor 2010 v 11:40  • Odpověz
Ahoj holky :wink: mně se dneska zdál krásnej sen, že jsem našla na testu dvě//, takový nádherný tlustice :grinning: tak snad už nám to konečně vyjde, už bych chtěla bříško :slight_smile: to by byla paráda, kdybysme s Adel a Ajou těhulily spolu :dizzy_face:

Jinak u našich to bylo super, krásně jsem tam zrelaxovala - mamka mě nechtěla k ničemu pustit, prý abych odpočívala, takže jsem chodila i chrupat po obědě :sunglasses:

Beruško, tak my máme osdávačku jen obyčejnou hadičkovou a stačí nám, ale je fakt, že holky moc na rýmu netrpí :wink: na vysavač jsem chtěla, ale jako malý se ho strašně bály, tak jsem to radši ani neriskovala, aby neměly nějaký trauma :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Renčo, snad budeš brzo v pořádku, kojení je škoda, ale vydržela jsi dlouho, mně se holky odstavily ve 13 měsících samy a taky mě to hrozně mrzelo :unamused:

Aničko, tak jak se zabydluje nový člen rodiny? :wink:

U nás je krásně, skoro 10 st. a svítí sluníčko, jdu holkám umýt kočárky a až se vyspí, tak půjdem vozit panenky :slight_smile:
22. únor 2010 ve 12:25  • Odpověz
bzun..me se zdalo ze se me narodila dvojcata kluci :stuck_out_tongue_closed_eyes:

renco..no vidis jak je majuska sikovna :dizzy_face: a co se tyce te rodinky..ja bych neprezila aby chlap nedelal..nerikam ze musi bejt zivitel rodiny ale nedelat nic a valet si sunky..bych ho nakopala nekde...promin..a miminko ti taky moc preji..no uvidis jak to bude

no asi pujdem na chvilku ven...se me moc nechce..ale treba me cerstvej vzduch udela dobre :dizzy_face:
22. únor 2010 ve 13:09  • Odpověz
Ahojky holky jsem totálně bezradná tak jdu pro radu nebo jestli nevíte jak mi pomoct. :cry:
Týká se to kojení.Malá mi u kojení poslední dobou hrozně brečí.A většinou to je u pravého prsa.Mlíka mám dost tak nedostatkem to být nemůže.Na levém prsu mám prasklou baradavku ale doktro mi řekl že i přes to musím kojit aby se stále dělalo mlíko.Tak se zatnutýmy zuby kojím ale ona dělá hrozný scény u toho pravého.Chytne se a začne tahat a pustí se a pak strašně řve.Dělá to asi poslední týden.Ani MS nemám aby jí to vadilo.Já už nevím.Když odstříkám do flašky tak z flašky nechce.Do toho mi tady malej taky pořád hystericky řve a vykručuje a ne a ne přestat.Holky prosím jestli víte co bych mohla udělat prosím poradte mi.Já už jsem z toho hotová do blázince. :cry: :cry: :cry:
22. únor 2010 v 15:03  • Odpověz
Beny, u nás pomohla změna polohy. Míša zase dělala jednu dobu scény u levýho prsa. Narvala jsem ji do fotbalové polohy (teda horkotěžko, bo ta mi nikdy moc nešla, pomáhala jsem si různě polštářema, byla jsem u toho pokroucená, ale nějak jsme to zvládly) a to pomohlo. Tak to zkus nějak poměnit a uvidíš, třeba to zabere ...
Kdyby to bylo chutí mlíka, nebude pít ani z levýho. Nebo se jí z něj hůř pije, třeba musí víc tahat nebo těžko říct. Tak mě ještě napadá rozmasírovat, nahřát před kojením, aby to nebylo pro ni tak těžký ...
22. únor 2010 v 15:16  • Odpověz
Hlavně se zklidni Ty! Tohle opravdu není důvod k zoufalství :wink:
Dítě ti hladem neumře, bude třeba chvíli vyvádět a pak si dá říct, nebo si vezme tu flašku (tady se dá ještě uvažovat o jiným dudlíku), ono to nějak půjde, neboj :wink:. Když z toho budeš nervózní, budou nervózní i děti ...
22. únor 2010 v 15:22  • Odpověz
Jiji co to je ta fotbalová poloha?Já to zkoušela v leže sedě nahrbená i na břicho jsem si ji položila.U mě to je horší že mám ty prsa dost vleký tak asi musí víc tahat.Ale od mala nám to šlo jako po másle a najednou problém.A že ot dělá ted poslední týden a jen u jednoho prsa.Já jsem z toho opravdu v háji.CHci kojit ale tohle řvaní pokaždé to mě asi zničí :frowning2:
22. únor 2010 v 15:23  • Odpověz
jenže já jsem jak sama dobře víš nervák od jakživa a tohle mi prostě nepřidá navíc když by do toho ještě začne vymrčovat Patrik a tlačit ze sebe řev aniž má důvod. :angry:
22. únor 2010 v 15:24  • Odpověz
Fotbalová poloha je takový to dítě pod paží :grinning:. Nevím, jak to jinak vysvětlit, počkej, zkusím ti najít nějakou fotku :wink:
22. únor 2010 v 15:25  • Odpověz
jj já asi vím co myslíš.Zkusit bych to mohla
22. únor 2010 v 15:26  • Odpověz
http://www.rodina.cz/dotaz19197.htm ... hele, tady má paní podobnej problém :wink:
http://www.medela.cz/informace-o-kojeni/?polohy-pri-kojeni ... tady máš nějaký fotečky
22. únor 2010 v 15:27  • Odpověz
Tady jsem k tomu našla ještě nějakou diskusi: http://www.emimino.cz/diskuse/problem-s-kojenim-1472/
22. únor 2010 v 15:29  • Odpověz
děkuju ti moc.Jo budete někdy kolem 5.3 v Křemílkově?My se tam chystáme :wink:
22. únor 2010 v 15:29  • Odpověz
No určitě jo ... jsme tam každej víkend :stuck_out_tongue_closed_eyes:. A to tu zrovna bude i marcela, psala od 6. do 14. :wink:
22. únor 2010 v 15:34  • Odpověz
no super my tam budeme asi celý týden.Doufám.No jdu vytřít a pak zkusím prozkoumat to kojení a uvidím jak dopadnu.Drž mi palce a děkuju. :wink:
22. únor 2010 v 15:37  • Odpověz
autor
Ahoj holky :wink:
Tak dnes jsem jezdila po uradech s Matyskem.
Tak jsme zarili skolu-nastup ve stredu a daji mi seznam co mu musim koupit :frowning2: :confused:
Nechal se vyfotit na obcanku a prukazku,koupili jsme boty a backory,objednali k zubari a ve ctvrtek jde na registr. :slight_smile:
Noa ve stredu pojedu do MB udelat mu pojist.karticku pac ma nejakou hutnickou a tu u nas nikdo nema :angry: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Jeste bude asi litani ale snad to bude vse ok :wink:
22. únor 2010 v 16:38  • Odpověz
ani..teda mas muj velkem obdiv..ty nase super mamino...

beny..no snad to rad od jiji pomuzou pac v tomhle jsem nepouzitelna :confounded:

odpolko dosel tchan a donesl malemu ovocny dort a darky..
jsem hledela jak puk..se prekonal... :confused: :confused: :confused:
22. únor 2010 v 17:30  • Odpověz
Ahoj kočky

jen se hlásím, že je u nás vše ok, já nestíhám sem zasednout.Zítra jdu do práce, tak se musím nachystat a za chvíli mi přijde návštěva.

Tak snad zítra nakouknu, mějte se všechny krásně :dizzy_face:
22. únor 2010 v 17:52  • Odpověz
ahojky holky,

tak jsem vas prubezne procitala, ale nejak nezvladala reagovat. ...a kdyz jsem to vcera zkusila, tak se mi to mazlo. :rolling_eyes: ...tak jeste na co si vzpomenu ve zkratce. :sweat_smile:

Jani, Janicka je sikula ze uhla pred tim padajicim snehem. ...uuuuf. ....taky jsem mela srdce az v krku, kdyz mi to zahucelo vedle hlavy.

Renco, drzim palecky at ses brzo vykuryrovana. :wink: ...jinak Maju fakt asi mela nejakyho tucha, kdyz si ted musela na kapacky. :fearful: :frowning2: ..tak hlavne aby se to rychle zlepsilo, byla si zdrava jak ripa a nemusela zit na almuzne z nemocensky a uzivat si Majusky. :slight_smile: ..jinak toho koja mi je lito, ze ti to takhle nucene odstavili. :frowning2: ...tak hlavne ze Maja to nese hezky statecne. :wink:

Anicko, ty ses proste borkyne. :dizzy_face: ...urcite Matyskovi bude u vas tisickrat lip, tak doufam, ze vam bude delat aspon jen samou radost a moc nezlobit. :wink: :sunglasses:

Misulko, tak to je dobre, ze je vse ok. :wink: ...a rizeni doufam, ze se ti vrati rychle do normalu, abys nebyla zbytecne vystresla. ...a Peta uz si za volant zase sedl?? :confused:

kristi, vitej doma a mamku mas hodnou, ze te nechala odpocinout. :dizzy_face:

Peti, tak z kojem ti taky neporadim :sweat_smile: :pensive: ...ale jak vidim jiji ti dala rad prehrsle, tak snad je to jen nejakej sprutik a brzo se Gabinka zase chytne. :wink:
22. únor 2010 v 18:44  • Odpověz
tak ještě jednou se hlásím!!

Jsem zjistila, že jsem přece jenom na něco zapomněla!!!

A to popřát Petříkovi k dnešnímu svátku!!! Všechno nej a hlavně hodně zdravíčka a štěstíčka a brzy nějakého toho sourozence :slight_smile:

A ještě jsem zapomněla napsat Aničce, že má můj velký obdiv za to, že si bere Matýska k sobě. Ani, at se brzy všichni sžijete a je fám všem fajn!!!!

PEti, taky bych Ti poradila vyzkoušet jinou polohu a hlavně vytvrvat.... pamatuji si, že Mája měla období, kdy taky u koja brečela, zkoušela jsem všechny možný polohy, nakonec nejvíc vyhovovala taková zvláštní, že jsem nad ní klečela v takové divné poloze a ona ležela na zádech na posteli :grinning: :grinning: Trvalo to asi tři dny a pak se to vrátilo do normálu. A prsíčka masírovat a nahřívat, pokud Gábinka sosá mín, tak odsříkávat a odstříkávat. Klidně jí nabízej co půl hodiny, ona se chytí a umoudří, uvidíš.

Jinak já to moje odstavení teda jako psychicky blbě nesu, pořád se mi chce z toho brečet... sice si pořád říkám, že jsem chtěla stejně za dva tři měsíce odstavit, ale prostě jsem na to ted nebyla připravená, no :frowning2: Pořád se s Maruškou k sobě tulíme, a dneska mi po odpoledním spánku dala na obě prsíčka pusinku a říkala, maminka už mlíčko nemá, mám ráda mlíčko, mlíčko tuli tuli a tulila se ke mě hodně mooooc. No, asi to chce čas no..... Třeba už tak nebudu bývat unavená, jak jsem bývala..... Pořád si říkám, že budu i nějaká pozitiva nekojení..... ale nějak mi to nepomáhá, no :frowning2:
22. únor 2010 v 19:46  • Odpověz
renatko..dekuji :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. únor 2010 ve 20:20  • Odpověz
Tak se hlásím z bojiště.Tak jsem to zkoušela jinak ale stále se nechytala.Sem tam teda něco nacucla ale žádnej zázrak uvidíme jak to proběhne zítra.V noci s tim problém není jen přes den.Tak nevím co si o tom mám myslet.Renatko děkuju za rady zkusím vše a uvidím.Musím to zvládnout nechci se vzdát kojení když mlíko mám.To by byla škoda.
Mrzí mě že tě to psychicky deptá že jsi se musela vzdát kojení ale třeba tím tulením a mazlením si to s Májou vynahradíš.A třeba budeš mít ještě někdy jedno mimi tak zas budeš kojit :wink:

Já doufám že to je opravdu jen třeba sprutík a že zas bude dobře.Nakrklo by mě to teda fest kdyby jsme skončili na flašce a UM :angry:

Jinak chci popřát všem Petrům a Petříkům vše nej nej nej :dizzy_face:

Tak mi holky držte palce at se to srovná a já se budu snažit být víc v klidu ikdyž s mýma nervama to moc nejde.Ale budu se snažit. :wink:
22. únor 2010 ve 22:07  • Odpověz
Peti mě když se malej nechce chytnout natřu bradavku sab simpolexem na prdíky, je to pro něj změna chuti a sosní hned...
jinak mi kojíme prakticky furt, řekla bycj jedna báseň, ale přírustky nic moc, takže jsem zvědavá na poradnu... nevím, jestli mu to teče rovnou do plínky nebo co....ale máme přírustky už jen tak 50-80g za týden, takže dáme 200-400g za měsíc....
22. únor 2010 ve 22:33  • Odpověz
autor
Ahoj holky :wink:
Tak u nas budicek ve 4,45hod :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confused: Me z toho kluka fakt hrabne :cry: :confounded: :grinning:
Ted tu prudi ze chce pustit Nem,nam Bobik :confounded: :grinning: :grinning:
Adel-preju opozdene Petulkovi vse nej,nej k svatku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Ondra ma zase rymu ja uz se z nej pos*....u a do toho samo kasel :frowning2: Zacnu zase varit cibulovy caj s medem a citronem :wink: :slight_smile: :slight_smile:
23. únor 2010 v 05:59  • Odpověz
bré ránko, jen probíhám, jdu se psem a pak asi pujdem na prochajdu s kamoškou...
23. únor 2010 v 07:24  • Odpověz
ahojky holky
anicko a peti dekuji za pranicka :dizzy_face:

ani..co davas na kasel..petan porad kasle a uz mame treti kapky a nic nepomaha :confounded: jak varis ten caj z cibule?
23. únor 2010 v 10:03  • Odpověz
AHoj holky!!!

Peti, ještě jsem si vzpomněla, že se radí i vyslíknout obě do naha, abyste byly přitulený tělo na tělo a přkrýt se společně dekou komplet..... a takhle pod dekou nahatý kojit..... no stačí do půl těla :slight_smile: ale obě :slight_smile: možná by Ti tohle pomohlo, když v noci sosá Gábinka hezky.

Jinak mě se zase motá hlava, ale nebolí... ta páteř je teda potvora.... tak nevím, jestlí jít zas k dr...... zítra mám jít na kontrolu, tak asi ještě vydržím.

Potřebovala bych jít v pátek do práce, ale ještě se mi nechce..... ale zas si říkám, ještě mám dva dny k dobru.... tak to bude třeba v pátek už lepší..... chjo. POřád nejsem fit.

Mája už tu lítá, nekašle, jen tak 2x denně odsávám, jinak pohoda. Začala kreslit vodovkama a moc ji to baví... sice máme od vodovek všechno, ale ona je šťastná.... musím koupit další bo včera celý den malovala a malovala a už toho tam moc není... nějak rychle se vypotřebovávají.

Přejeme všem hezký sluníčkový den a dobrou náladu!!!!
23. únor 2010 v 10:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.