• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
taky jsem si rikala ze mu koupim barvy ale do jara to vydrzi a pak mu dam ven stolik a muze cmarat a cmarat :grinning: ale doma ne....

dneska jak jsem chystala pracku tak odlepil novou dekoraci z pokojiku a ty rybky me nalepil na zed do obyvaku :grinning: :grinning: ohromne to vypada :grinning:
23. únor 2010 ve 14:47  • Odpověz
autor
Adel-nakrajim cibuli na kosticky a dam do umel.misky pak to jen sparim prevarenou vodou a necham louhovat i hodku :wink: Alůe uz jsem ji i uvarila :wink: Pak to precedim a do vivaru dam celej citron+med :slight_smile: :wink: :slight_smile: Ondrovi to chutna :dizzy_face: a hlavne pomaha-dnes jsem zase delala :slight_smile: :wink:
23. únor 2010 v 15:30  • Odpověz
ahojky tak mě tu máte zase :grinning: děvčátka cO takhle odsávačka, ale tentokráte na mléko???

jo tu na hleny jsem objednala tu na vysavač neb vám věřím a důvěřuju :grinning:
http://www.detskydum.cz/detail/arianna-babyvac-2-ergonomic-odsvaka-hlen-na-vysava-401201/

brzundi ty myslíš tuhle???
http://www.detskydum.cz/detail/odsvaka-hlen-pro-kojence-401101/
jestli jo tak tu ani boha :grinning: já mám pocit, že bych ty nudláky měla v puse a jen při pohledu na hadičky mam zvedlej žaludek :grinning:

beny vydrž určitě se Gábinka srovná držím palečky.
renčo to je krásný, že jsi poděkovala prsiskům :slight_smile: no hlavně, že to zvládá malá.

já bych chtěla kojit jen do roka tak uvidím....

nandi klobouk dolů, ale až dolítáš snad budete prima rodinka moc vám to přeju a co kluci, že maj najednou velkýho skoro brášku???
23. únor 2010 v 18:25  • Odpověz
beru ..ahojky..ja mam tu prvni a jsem spokojena a u te druhe jsem to jednou zkousela u kamosky a poblujkala jsem se i ted me nadrapuje jen si vzpomenu..fuuuuuuuuuuj
23. únor 2010 v 19:10  • Odpověz
Adelinko no právě jen jí vidím a blindila bych :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. únor 2010 v 19:20  • Odpověz
AHojky holčiny moje.Tak dnes už píši s klidnějšíma rukama.Včera mě to fakt dost vystresovalo :unamused: No ale tak nějak jak to probíhalo.Malá se v 15h trochu nasosla...tipuju tak 30ml víc asi ne no a večer po koupání vůbec nechtěla a to jsem málem dělala i stojku na hlavě a to nechtěla už ani jedno prso.No tak jsem ji uspala dali jsme ji do ložnice a ve 3h ráno budíček a hamání úplně v klidu.Pak ještě jedla a pak o půl osmé z pravého prsu a vše bez problémů.Po obědě dnes zase problém nechtěla ani jedno prso. :angry: Během odpoledne se to trochu vylepšilo ale jen tak trochu.No a ted večer po koupání sosala z pravého prsu úplně nádherně.Usnula a spí.A já jsem začla opět krvácet.Takže si myslím že to je asi chutí mléka protože dnes po obědě jsem začla krvácet takžet o bude nejspíš MS :unamused: :confounded: :angry: Takže budu bojovat aby nám kojo vydrželo.Nechci to vzdát ani za nic.Navíc ted ani na nutrilon ani na sunar nemám. :unamused:

A ještě bych potřebovala jestli nevíte co mám dělat když mám prasklou bradavku a strašně mě to bolí a nejen u kojení.Klobouček nechce a mažu bepanthenem a potírám mlíkem a chladím.Doktor mi řekl že musím zatnout zuby a kojit ikdyž to bolí jak čert.Klidně si pobrečte mi řekl.Jinak bych přišla o mlíko. :frowning2:
23. únor 2010 v 19:24  • Odpověz
AHojky beruskoverusko tak co malá jak se nám kulatíš.A kope pěkně? :dizzy_face: CO se týká odsávaček tak na hleny z nosu mám takovou tu hadičkovou obyč ale díky šikovnosti mého muže ji používám na vysavač.Takže mě stála jen 30kč a doma se upravila na vysavač.No a na mlíko mám od Aventu pístovou a jsem s ní spokojená úplně maximálně. :wink:
23. únor 2010 v 19:27  • Odpověz
no a jelikož m i to upravil na vysavař tak nehrozí že bych se poblindila :wink:
23. únor 2010 v 19:28  • Odpověz
Ahojky

Peti, tak pár rad, sice ode mě jako od nekojičky to sedí, ale předám dál, co si ještě pamatuju :grinning: to, že Gabča prso nechtěla, může klidně být tou MS, mléko má jinou chuť a nechutná jim, to jsem četla už milionkrát, takže určitě po MS bude zase vše jako dříve :dizzy_face: Na bradavky existuje jedna zázračná mast, která fakt zabírá, jmenuje se nějak jako Purelan, za chvíli juknu na net a dám odkaz, je drahá, ale prý vážně zázračná, já jí doma měla :grinning: :grinning: akorát jsem jí nepotřebovala a pak dala kámošce....

Hani, díky, díky..Petr ještě od té doby neřídil, nemůže otočit hlavu, tak to by vypadala ta jízda :grinning:a za druhý se mi nějak nechce mu půjčit autíko :grinning: vím, že je pravděpodobnost tak malá, že by se něco zase stalo, ale... :sweat_smile: :sweat_smile: já se bojím, když vezu je oba :unamused: to jsem našponovaná, jak struna..dnes jsem byla v práci a jela jsem úplně v pohodě, až bych řekla zase svým svižnějším způsobem :pensive: :sweat_smile: musím se krotit!!!!!!!

Aničko, krabička dnes odeslána :wink:

Renčo, nebuď smutná z toho koja :frowning2: já chápu, že prostě za tu dlouhou dobu se z toho stal rituál a byl to ten nejhezčí tělesný kontakt s Májou, ale holt to tak dopadlo a nedá se s tím nic ndělat, vždyť už stejnak Mája je dost veliká na kojo a když bys čekala až budeš připravená, tak bys třeba kojila do puberty :sweat_smile: ne si dělám srandu.. posílám alespoň trochu dobré nálady!!!!!!Hlavně abys byla ok a nezlobila Tě ta záda!!!!!!!!!!!!!
23. únor 2010 v 19:54  • Odpověz
Jo a ještě omluva, že jsem nepopřála Petříkovi, ač jednoho doma taky mám, je to tím, že můj P.to "slaví" v létě..takže Petíku vše NEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. únor 2010 v 19:55  • Odpověz
PETI....http://www.mimistyl.cz/hojiva-mast-medela-purelan-100/ myslím, že v lékárně to neseženeš, že jedině přes net....
23. únor 2010 v 19:56  • Odpověz
Hezký večer!!

Peti, s prasklinkou Ti neporádím, já to neměla.... mazala jsem jen bepantenem, když trochu zpočátku bolely.... ale jednou jsem měla zánět a to teda byla taky bolest jak prase... a musela jsem vydržet... jsem vždycky myslela, že se bolestí počůrám, když se Mája přisosla... ale asi během týdne to zmizlo díky slivovicovým obkladům :grinning:

Já dnes zas měla krizovku z motákem... šílenej kolotoč, humus, fuj.... jsem zas skončila s hlavou v záchodě :frowning2: chjo :frowning2: Ale jak to přišlo, zase odešlo... zítra jdu na tu kontrolu, tak se zeptám dr. co s tím.

Beruško s odsávačkou na mlíčko neporadím, měla jsem jen asi měsíc půjčenou nějakou mechanickou od Medely, ale použila jsem ji jen 2x, jinak jsem ji nepotřebovala, takže fakt nevím, jestli byla dobrá nebo ne....

Míšo, já myslím, že se z té depky z nekoja dostanu... jsem ráda, že to Mája bere dobře a že jsem neměla problém s odstavením, že by se mi nějak prsa nalívala a tak... prostě všechno proběhlo suprově... akorát tak psychika hapruje, ale to časem přejde, to je jasný... Tulíme se teď s Májou strašně strašně moc, každou chvíli mě hladí, když mi bylo dnes zas tak blbě, tak za mnou přišla do postele, dívala se mi hluboce do očí a hladila mě po tváři... a musím říct, že mi bylo najednou nějak líp, i když jsem byla totál hotová. Je to moje sluníčko milované.

Holky, tak mě napadlo, myslíte, že když jsem teď přestala kojit, že jí mám dávat nějakou UM? Zatím neměla nikdy obyč. mlíko ani UM, tak právě nevím.... Sní denně 1 jogurt, na chlebík dáváme Lučinu nebo pomaz. máslo, občas dělám mléčné omáčky.... tak 3x týdně acidofilní nápoj.... dnes chci na véču dát mléčnou kašičku.... co myslíte?
23. únor 2010 ve 20:32  • Odpověz
pěkný večer všem :grinning: :grinning:

nějak zase nejsem v obraze, jen čtu příspěvek od Renči - doufám, že je už trochu líp :frowning2: já si pamatuju, jaký to bylo, když se Jirka sám odstavil, bylo mi to strašně líto, chtěla jsem ho kojit dýl než 9 měsíců. A Maruška je už velká holčička, já si myslím, že už leccos pochopí, tak bych si s tím hlavu nelámala. UM bych už vůbec nezačínala, my jsme před týdnem vysadili Sunar, protože si myslím, že dětičky jsou už velké a že dostávají dostatek živin z normální pestré stravy. Podle toho, co píšeš, má snad vápníku dost. jestli sní 1 jogurt denně a sem tam nějakej sýr, tak je to asi ok. My dáváme tak obden křupinky do mlíčka nebo mu udělám do malého hrníčku kakao. Jak bude baštit mléčnou kašičku, to nevím, u nás bych s tím moc nepochodila, není v tom maso :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

holky, musím vám napsat, co se mi dneska stalo :unamused: Ráno jsem musela k doktorovi na prohlídku, mám ho cca 30 km z Prahy. Takže ráno budík, vstávačka před 7. (normálně vstáváme tak o hodinu později), takže ráno stálo za prd, Jirka to probrečel. Dojeli jsme, mamka mi Jiříka pohlídala, prohlídka byla ok, už naštěstí nejsme KP, takže se miminko muselo přetočit. Večer vyjedeme zpět směr Praha, kam jsme cca za 45 min dojeli. Parkování hrůza, musela jsem to tu 4x objet, než jsem našla místo a to bylo i tak hrozně daleko od baráku. Vezmu všechny krámy z auta, ruce jak opice, druhou rukou držím Jirku. Před barákem jsem zjistila, že jsem zapomněla u našich klíče :angry: :angry: :angry: Velkej Jirka je dneska pryč, takže jsem musela zase všechno natahat zpátky do auta a vydat se OPĚT (dnes podruhé) směr Řevnice :unamused: No, dorazili jsme ve 1/4 na 10, koupání byla rychlovka a já jsem totálně k.o. No, na zabití, co?
23. únor 2010 ve 22:08  • Odpověz
Peti, já jsem střídala bepanthen a kalciovou mast (kterou jsem před kojením musela smývat), a nějak se mi to podařilo zaléčit. Drž se, bolí to jak čert, viď? Myslím, že mi trvalo tak 2 dny, než se mi praskliny zahojily a do té doby mi taky tryskaly slzy, kdykoliv se do bradavky "zakousnul". O Purelanu nic nevím, ten jsem neměla. Jo a snažila jsem se dost větrat (tzn. že jsem chvílema chodila bez podprdy a hlavně jsem si tam nedávala ty sací tampóny, aby k tomu mohl vzduch.
23. únor 2010 ve 22:11  • Odpověz
ahojky
tak uý nas se jeste nespi...kuwa nevim kde ty decka berou energii... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

miso..v poho..dekujeme :dizzy_face:

terko..kurna by me jeblo asi :grinning:
23. únor 2010 ve 22:14  • Odpověz
beru, odsávačku na nudle máme tu úplně nejobyčejnější za 30 kč s hadičkama, uměla jsem to dát i do vysavače, ale Jirka se toho pak bál, tak jsme to přestali používat. Naštěstí vždycky když má rýmu, tak mu to vytéká z nosu ven, a teď už umí trochu smrkat. když byl úplný mimi, tak měl rýmu snad jen 1x, to jsem mu odsávala.

odsávačku na mlíko nemám, odstříkávala jsem rukou, ale to bylo maso :unamused: , takže si jí asi budu pořizovat. A vzhledem k tomu, že mám všechny flaštičky od Aventu, budu kupovat i Avanťáckou odsávačku.
23. únor 2010 ve 22:15  • Odpověz
adel, já myslela, že mě z toho klepne :angry: fakt :angry:

jo a zapomněla jsem napsat, že když jsme dojeli domů, tak se mi Jíra asi po měsíci počůral :confounded: už toho asi bylo na něj moc, chudák. Hlavně když to spočítám, tak dnes proseděl přes 3 hodiny v autě......
23. únor 2010 ve 22:17  • Odpověz
Míšo, sakryš, co se stalo s autem? Jsem nějak mimo, asi vás půjdu dočíst........
23. únor 2010 ve 22:18  • Odpověz
:confused: :confused: :confused: Míšo, už jsem to dočetla :cry: no, hlavně že se nic horšího nestalo.....a když si vezmu, jak jsem dneska jela (jako pra.e), tak je mi úzko, co se všechno může na silnici stát.....
23. únor 2010 ve 22:32  • Odpověz
terko...no chudacek..uz asi nevydrzel :cry:
tak u nas se spi a snad do rana :grinning: :grinning:

tak ja valim do vany
23. únor 2010 ve 23:06  • Odpověz
tak já už musím do sprchy, jsem úplně hotová. Objednala jsem si krásný noční košilky, tak jsem si udělala radost

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29230084

no, modelka v nich vypadá pěkně, jsem zvědavá na sebe :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
23. únor 2010 ve 23:06  • Odpověz
taky budes :dizzy_face:
23. únor 2010 ve 23:07  • Odpověz
adelko, tak držím palce, ať máte klidnou noc :grinning: u nás jsou v poslední době noce super (teda u nás byly skoro vždycky :sweat_smile: ), nemůžu si stěžovat.
23. únor 2010 ve 23:08  • Odpověz
adelko, já jsem šla do velikosti XL :grinning: (radši), ta modelka má tak XS :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
23. únor 2010 ve 23:08  • Odpověz
já budu jako hrošice (to mi říká moje sestra - potvora :grinning: )
23. únor 2010 ve 23:09  • Odpověz
Ahojky holky,

jsem predtim uplne zapomnela :sweat_smile: dodatecne vse nej Patrickovi a Petrikovi k jejich svatkum. :dizzy_face:

Terko, teeeda, tak to ja vzteklina ....to by mi sly asi nervy do kytek. :angry: :rolling_eyes: ...a teda Jirikovi se ani nedivim, jestli stravil pul dne na cestach ze jednou udelal karambol s curanim. ..co ja bych za to dala, kdyby byl jen jednou za mesic. :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ...tak hlavne ze uz jste doma. :wink:

Misul ..jeste me napadlo, jestli je Petr na neschopence, jestli nema narok z povinneho ruceni toho manika na dovyrovani ztraty na vydelku...??? :confused: :confused:
..a co se tyce rizeni ...myslim, ze muzes ridit jak pan buh a stejne nikdy nevis, kdy to do tebe nejakej deb*l nasije :zipper_mouth: :rolling_eyes: :angry: :confounded: ...takze myslim, ze je dulezity se cejtit za volantem v pohode a tak sam nedelat chyby. :sunglasses:
..a co prace. ...furt dobry na vsech frontach. :confused: :wink: :dizzy_face:

Renco, tak Majuska ma urcite pestrou stravu, tak bych asi taky nenajizdela uz na um. ....risa teda na nem jeste je, ale to proto, ze je na nem od narozeni a po zime mu ho uz taky prestanem davat. ..a myslim, ze Peta uz Patrickovi takdy dava jen kravsky ..jestli jsem kdysi postrehla dobre...? :confused: :wink:

tak uz mam notaska a ucto novy firmy ...tak jsem pred chvili aspon dohledala zustatek faktur prijatejch ...je v tom totalni bordel, takze to bude jeste zabava. ...no uvidime. ...chlapkovi jsem napsala, co delal to ucto do ted, at mi ted dohleda ten ctyricetitisicovej rozdil co jsem tam nasla :stuck_out_tongue_closed_eyes:. ...jen skoda ze je to jen zacatek a to bylo to nejlehci :rolling_eyes: ...jsem zvedava co me bude cekat u faktur vydanejch. :unamused: ..ty teda budou maso a myslim, ze to by nedohledal ani panbuh ..no nic, ..jdu spat. ...dopol s risou vyrazime na nakup ...uz tu nemame pomalu do ceho zakousnout ... a pak na plavco a odpol jdu do prace a budu se rozplyvat nad svoji praci, kterou mam v poradku. :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
24. únor 2010 v 00:37  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: malou už konečně opustily teploty a je zase fit. Ale byly to teda náročné 3 dny a stály mě tak 10 let života. Děs. Chuděrka moje, vůbec jí na ty teploty nic nezabíralo, furt měla 38,9 i po sirupech :frowning2: a ty noci byly taky děs. To jsem téměř nespala, pže hrozně špatně a nepravidelně dýchala, tak jsem trnula hrůzou, co bude. Dr říkala, že asi nějaká viróza. Hm, nechápu. A tak hlavně, že nic jiného než rýma se k tomu nepřidalo.

Teď už je zpátky ve své kůži :dizzy_face:
24. únor 2010 ve 12:47  • Odpověz
Jste toho napovídaly :slight_smile: že už zase nevím, na co jsem chtěla reagovat :slight_smile:
24. únor 2010 ve 12:49  • Odpověz
Jo, už vím. Na bradavky jsem taky měla PureLan a musím říct, že je opravdu zázračný. Takže u druhého prcka určo do něj zas investuju. Pro jsitotu. Ale je fakt, že problém jsem měla tak jednou dvakrát. Ale zas pak byl okamžitě pryč.

Odsávačku mléka jsem taky měla, Avent. A docela dost jsem jí využila. Takže taky doporučuju :wink:
24. únor 2010 ve 12:53  • Odpověz
Teri, ta košilka vypadá moc hezky. Já měla takové hrůzy obyčejné, že si teda na druhé taky něco takového pěkného pořídím :slight_smile: tak pak pisni, jak ti sedí a sluší :wink:

Jinak teda z toho přejíždění tam a zpět by mě asi kleplo. Ještěže to Jiřík tak bravurně zvládnul. Jedno počúrání nic není :wink: asi už toho měl taky plné zuby.
24. únor 2010 ve 12:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.