• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
autor
Miso-my jsme se jen tak nerozhodli spis nas to prinutilo :confused: :rolling_eyes: Mame si si vzit mega na tu kucu co v ni bydlime a vrazet do toho prachy do fondu oprav atd.... a nebo si vzit o trosku vic a budeme v novem a hlavne ve svem :wink: ale jeste to neni nic jisteho-treba neprojdem bankou a mame slus :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :frowning2: No uvidime :slight_smile: :wink:
To je dobre ze Ti to tak vyhovuje a jeste za to jsou korunky tak to je super :wink: :slight_smile: :slight_smile:
Adel-jj to znam i kluci mivaji sve dny-posledni dobou teda hlavne Stepa :angry: :angry: :angry: :angry:
4. bře 2010 v 19:17  • Odpověz
prvniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :grinning:
5. bře 2010 v 08:43  • Odpověz
Ahojky holky,

Ani no domecek by byl urcite super. ...tak hlavne aby vam dali uver a hura hledat pozemek. :wink: ..jinak je urcite dobry, ze jste si vzali financniho poradce, je lepsi kdyz se na danou situaci podiva nekdo zvenci kdo ma prehled o bankach a taky vas donuti zapremyslet kam mizi penize a kolik jich zbyva atd. :wink:
...a neuvazovali jste pripadne nez o novym domecku o necem jako udelala Janicka..? ...jako jit do jiz postavenyho starsiho domecku, ze by byl hned k pouzivani ale pritom teda by potreboval prubezne upravovat/poopravovat k obrazu svemu?? :confused: ..jestli by to nebylo rychlejsi? ....i kdyz ony ty drevostavby jsou postaveny rychle ne?? :confused: ...v tomhle jsem uplnej mimon. :sweat_smile: ...jinak ten vas vybranej domecek by se mi taky libil. :dizzy_face:
5. bře 2010 v 09:23  • Odpověz
Ani máš maila
5. bře 2010 ve 12:30  • Odpověz
tak vás zase nestíhám, poslední dny jsou u nás hrozný, jirkovi se zase vrátily ty vztekliny a já jsem z toho chytla nerva a jsem taky na všechny okolo protivná. Snad se to v dobrý obrátí.

beny, je to chlap a normálně žárlí :grinning: i když jen na maminku. U nás je to to samý, jakmile se nějak přiblížím nebo přivinu k jirkovi, tak malej je hnedka u nás a říká "nedž" (jako "nedrž") nějak je mu to taky proti srsti, když se třeba jen obejmeme :grinning:

Teda aničko, novej barák? :grinning: to bude spousta práce a starostí, i když je to zase super s prostorem, hlavně teď, když je vás víc......... no a třeba vás bude ještě víc :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: já to jen vidím s tím naším bytem, jak se to pomalu hýbe a my pořád ještě nebydlíme.....ale vy jste určitě akčnější než my :slight_smile:
5. bře 2010 ve 13:20  • Odpověz
a začala jsem si balit tašku do porodnice, protože tuhle jak se jirka vztekal, tak já jsem z toho normálně dostala bolesti :confused: fakt jsem si asi 2 hodiny myslela, že jdu rodit :grinning:
5. bře 2010 ve 13:21  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Tak už mi malá princezna před hoďkou odjela :cry: je to tu bez ní takové divné...smutné a prázdné :frowning2: potvora ani slzu neuronila, jak odjížděla :sweat_smile: jen zamávala a říká Maminko, já zase pijdu, buď hodná :grinning: chjo, jsem z toho úplně v pr...jak kdyby jela pryč na měsíc :frowning2: a přitom, když jede k našim, tak je to v pohodě a jsem ráda, že mám zase chvilku pro sebe. Tak nevím, proč teď jsem z toho tak hotová. Už ať je neděle :grinning:

Na půl čtvrtou jdu do herničky na poradu, tak to bude taky takové zvláštní, že tam budu sama bez ní :unamused:

Ale nejsem v tom sama :slight_smile: mamka mi volala, že je z toho taky hotová, jak kdyby jí odjížděla vlastní dcera :sweat_smile:
5. bře 2010 ve 13:37  • Odpověz
a přišly mi už poštou ty noční košilky :wink: a musím se pochválit, že v nich nevypadám tak hrozně, jak jsem si myslela. jsou super a určitě je budu nosit i když už nebudu kojit.

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29225240&tab=7

pak jsem ještě řešila skejtík na kočárek, tak to byla dobrá detektivka, protože jsem nemohla nikde najít, jaký typ půjde namontovat na inglesinu. Když jsem psala do inglesiny, tak mi chytře odpověděli, že nedoporučují žádný skejt, že na to kočár není konstruovaný a bla bla bla.......prostě se vyhýbají situacím, kdy někdo jde reklamovat kočár, že nevydržel podvozek z důvodu používání skejtíku, nebo co.
Tak jsem zkoušela různé diskuze, ale nikde jsem se nic pořádnýho nedočetla, až jsem se naštvala a obeslala jsem dětské obchody s dotazem a tak jsem se to konečně dozvěděla. Akorát ta cena - 1400 je teda pálka. jenže použitý přes inzerát je to třeba jen o 400 levnější a to mi už přijde lepší (třeba kvůli záruce) si koupit nový, je na tom spousta plastových věcí a bůhví, jestli nám to vydrží...... :unamused:
5. bře 2010 ve 13:39  • Odpověz
ajo :grinning: klid, je v dobrých rukou :grinning:

já si pamatuju, jak jsme v září poprvé nechávali Jirku u babičky a to rovnou na týden. Jela jsem domů vlakem a ronila jsem slzy :sweat_smile:
5. bře 2010 ve 13:41  • Odpověz
Teri, tak to mě mrzí, že má Jiřík teď špatné období :frowning2: to musí být asi dost nápo na psychiku. Tak snad to bude brzy v pohodě, ať nám neporodíš moc brzy.
5. bře 2010 ve 13:41  • Odpověz
Teri, tak týden u tchánstva bych snad nepřežila :sweat_smile: už jsem teď oplakala odjezd "pouze" na víkend :confused:

Příští pátek jdu na Montessorri přednášku, tak jsem zvědavá. Pak dám vědět.
5. bře 2010 ve 13:45  • Odpověz
A co ti napsali k tomu skejtíku ? Je tam nějaké univerzální nebo spešl ? Já jsem nedávno našla, že k našemu je třeba origoš, ale za 2500 :confused: a na to bych se jim teda mohla vyprdnout. Někde jsem zahlédla nějaký uni, ale nevím k tomu nic blíže.
5. bře 2010 ve 13:48  • Odpověz
ajo, jen mi napsali typ, který jde namontovat na náš kočár. K tomu bohužel žádný origoš neexistuje :unamused:
http://www.detskyraj.cz/zbozi/8592-lascal-buggy-board-maxi

pokud o něm uvěžuješ, tak bych se zkusila zeptat někoho, kdo má stejný kočár, jestli to třeba neřešil (např. koníkovská diskuze). Jo a ještě bych zvážila, jestli je to vůbec potřeba, vzhledem k věku staršího dítěte. Já ho teda určitě objednám, protože Jirka ještě není tak starej a občas budu potřebovat rychlejší přesun.
5. bře 2010 ve 13:52  • Odpověz
myslím, že žádný univerzál není, protože každej kočár má jinou konstrukci. Sice to u nějakých píšou, ale bojím se, že se vždycky najde nějaký kočár, na který to nepůjde (a při mé smůle to bude zrovna ten můj :grinning: )
5. bře 2010 ve 13:54  • Odpověz
no a nápor to je, jsem z toho nějaká nervní, to jsem nebývala. Svádím to na hormony, ale .......... :grinning:
Už jsem si myslela, že to máme za sebou a zase se mu ty vztekliny vrátily. O to hůř, že fyzicky na něj nestačím, už ho nemůžu prostě vzít do náruče a odnést. Dneska se mi asi 15 minut válel na chodníku a tloukl hlavou o zem :confused: to na mě bylo vážně moc, ale vydržela jsem to tu čtvrthodinu, pak se mi podařilo ho chytnout za ruku a odtáhnout domů....... :confounded:
5. bře 2010 ve 13:58  • Odpověz
Jo jo, u toho uni byl napsán seznam kočárku, na které může být použít. Takže, jak píšeš, sice univerzál, ale ne na všechny typy. U nás to zatím aktuální není. No a pak bych se rozhodovala podle toho, jaký bude Klárka v té době zhruba chodec. Zase kdyby se dal sehnat nějaký levnější typ, který by se dal použít na náš kočárek, tak bych do toho šla. Viděla jsem na tom jezdit i docela starší děti...cca 3-4roky. Takže uvidíme pak dle aktuální situace. Ve vašem případě bych do toho šla určo. Myslím, že si Jiřík sem tam určitě rád odpočine od ťapkání :grinning:

Tak to věřím, že je opravdu nepříjemné :frowning2: přece jen ve 33tt už nemůžeš reagovat tak jako normálně. Si to vůbec nedovedu představit to válení se po zemi venku :unamused: a z čeho to tak má ? Když mu třeba něco nedovolíš ? Nebo nekoupíš ? Nebo prostě jen tak z ničeho nic ?
5. bře 2010 ve 14:19  • Odpověz
ajo, je to někdy těžký, dneska to bylo asi kvůli tomu, že se mu prostě nechtělo jít ven.....na jednu stranu chápu, že se mu nechce, na druhou stranu mi nemůže takhle diktovat, co budeme dělat. Navíc ven musíme, aby se trochu prošel a unavil. Jediná omluva pro něj je, že je to asi genetický, já si podobné záchvaty pamatuju a to mi bylo asi tak jako Jirkovi. A naši mi tenkrát říkali, že se mi to vrátí :slight_smile: už je to tady.

A to jsem ho tu minule chválila, jaká je s ním domluva.....ona je, ale jen když má náladu. ještě si to vysvětluju tím, že cítí, že bude nějaká velká změna a snaží se urvat co nejvíc pozornosti.
5. bře 2010 ve 14:27  • Odpověz
s tím skejtíkem se trochu bojím, že nabourám naší chodeckou morálku - doteď vcelku dobrá, jíra je schopný venku ťapat i 2 hodiny a ujít třeba 3km. Minule jsme už vytáhli i motorku, ale před chvilkou u nás přestalo chumelit, tak nevím nevím, jestli to bude na motorku dneska odpoledne.
5. bře 2010 ve 14:28  • Odpověz
Tak je to sice nepříjemné, ale zase každý má právo nemít náladu. A oni jsou ještě maličcí na to, aby se uměli nějak ovládat ve svém vzteku. Někdy to nejde ani dospělákovi, že. Navíc jsem někde četla, že tak vyjadřují své emoce, které ještě neumí popsat.

Taky čekám, kdy s něčím takovým dorazí Klárka, pže mamka říkala, že jsme jako malí s bráchou byli vztekliny :sweat_smile: brácha teda prý větší než já. Ale zase Peťa prý byl hodný jak byl malý. Tak třeba bude po něm :grinning:
5. bře 2010 ve 14:34  • Odpověz
Ty jo, tak to je fakt dobrý, že tak dlouho a hezky chodí. To malá začala chodit až teď. Předtím po pár krocích se chtěla nést nebo šup zpátky do kočárku :sweat_smile:

A tak je třeba ten skejtík kupovat, když mu dlouhodobé chození vůbec nedělá problém ?
5. bře 2010 ve 14:35  • Odpověz
Tak malá už je na Pradědu a do telefonu vykřikovala Hurrá, sníh, hurrá lyžovat :grinning: pche, a já ji tu tak oplakávám a ona tam je radostí bez sebe :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. bře 2010 ve 14:36  • Odpověz
ajo, my jsme začali chodit z nutnosti, rozlámali jsme golfky, tak prostě kočárek nebyl. Sice jsem už koupila nový, kdybycho ho potřebovala rychle někam převézt, ale měli jsme ho zatím jen jednou.

skejtík kupuju hlavně z toho důvodu, že teď jsme zvyklí nespěchat a mít na všechno hodně času. Jenže až bude mimi, tak budu třeba spěchat domů na kojení apod, takže budu potřebovat trochu zrychlit. Na to je asi skejtík dobrej.
5. bře 2010 ve 14:41  • Odpověz
dřív jsem chodila taky všude s kočárem, jenže jak byl kočár, tak panáček byl líný chodit. No a jakmile kočár nebyl a maminka ho nemůže nosit, tak po pár dnech začal krásně a daleko chodit.
5. bře 2010 ve 14:42  • Odpověz
Tak já musím pomalu valit na tu poradu. Moc se mi do té zimy nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. bře 2010 ve 14:45  • Odpověz
brrr, my tam taky půjdeme. Tedy jestli se mi nevztekne jako dopoledne........... ale musím koupit něco k večeři, tak snad to pro něj bude argument :wink:
5. bře 2010 ve 14:46  • Odpověz
Ahojky jen jsem proletěla co jste nakecaly...ani moc daleko nedočítám, pže už je to nějak bez šance...

jinak u nás normal, Vládík docela pohoda řekla bych že už jsem si i zvykla na to noční kojo non stop...

Janina nám ted začala vstávat ráno mezi 5,30-6,00...což mě muže teda trefit šlak, ale když se zadaří a nevzbudí Vládíka, tak stíhnu aspoň uvařit oběd a vypít kafe...

doma máme nějakou malou krizičku... s taťkou máme tichou domácnost, dnes jsem opět vedla monolog(on se nikdy nehádá a já se vždy cítím jako debil, že mu zase něco vyčítám... kua já chci chlapa co se hádá, to mlčení je horší)... no nějak to s ním moc nehlo, leží ukřivděně v posteli a dělá že spí...

Ani...domeček krááááásnej, držím palce ať Vám to vyjde,...do starýho nechoďte my stejně minimálně milion budeme muset do toho taky nalít, ne-li víc...budeš to mít nový a podle sebe...

Terko, Janina je dlouho zdatná chodička a lítačka, ale ty děti prostě asi trochu žárlí, takže když vidí Vládíka v kočárku, tak chce taky, a ¨když jdeme na čas tak ji nosím, to bychom nedošly nikam, ale to už jsem ti psala minule...takže ať je chodič nebo ne, radím něco pořídit...
Já chtěla na domeček dvojčecí kočár na vycházky, takže ted mám zálusk na tenhle, asi ho pořídím už teď, ať už mám klid

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=13070758&tab=2

ale od paní z Vyškova o tisícovku levněji.
5. bře 2010 v 19:02  • Odpověz
Tak jsem zpět z porady a obchodu. Porada super, pže jsme i dobře podrbaly :slight_smile: v březnu máme spoustu akcí, tak je na co těšit se :dizzy_face: nejlepší budou asi velikonoční tvoření a vynášení zimy :slight_smile: snad vyjde i počasí.
5. bře 2010 ve 20:11  • Odpověz
Mno, malá prý super, teď lítá s lyžemi po chodbě na hotelu :grinning: chjo, to vypadá, že bude milovnicí lyží po Peťovi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. bře 2010 ve 20:12  • Odpověz
Teri, tak to se hezky naučil chodit. By mě zajímalo, jestli by se tak pěkně rozchodila i Klárka, kdyby jsme byly bez kočáru. No, teď už to asi nezjistím :sweat_smile:

Aha, tak proto skejtík. To je fakt, že teď člověk, když je venku, tak nepotřebuje tak spěchat, ale jak je to druhé dítě, tak už sem tam musí trošku mrsknout. A ten skejtík by pro něj mohl být natolik zábavný, že rychlá přeprava bude v pohodě.
5. bře 2010 ve 20:14  • Odpověz
Tak jsem se natlačila salátek, mňam. Pustím si Slunce, seno... a budu relaxovat. Jako ňamku tu mám ještě nanukáč, tak snad už mi tu nebude tak smutno bez malé. Jsem jí aspoň podle šablon namalovala barvami na sklo velikonoční výzdobu. Zítra to vymaluju a pak si to může někam nalepit.
5. bře 2010 ve 20:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.