• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
Jo a poslední dobou mám hlavu jak pátrací balon, pže u nás začaly otázky typu čo to jé, ploč to jé :grinning: venku se mě při každém kolem jdoucím ptá, kam ten pán jde, co to je za paní, co ten pán papá, proč má pán hůlku :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: při koukání na telku je to to samé, proč má paní červený svetr, proč pán hlasitě mluví :grinning: :grinning: :grinning: no prostě milion otázek za den :grinning:
11. bře 2010 ve 13:11  • Odpověz
ahoj :slight_smile:

jen tiše závidím renče, že jsou na noc bez plenek a gratuluju :grinning: , to je super, ty holčičky jsou tak šikovné :grinning: já si teda nemůžu stěžovat, Jíra je v podstatě bez plínek cca od začátku podzimu, ale trénovali jsme to od jara, takže nám to docela dlouho trvalo. Teď se tak jednou za 2-3 týdny počůrá, občas se to stane, ale většinou si už řekne.

jo a jsem opožděnec, takže Gábince taky přejem všechno nej nej nej k svátku, ať má radost ze života a ať je hlavně zdravá!

Tak a teď co u nás: my jsme včera konečně smontovali všichni společně postýlku, koupili jsme nakonec tu úplně nejobyčejnější v ikea http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S39823978, protože se nám nejlíp hodí do pokoje. Jirka v ní spal první noc, sám usínal jako v malé postýlce a já jsem využila změny a řekla jsem mu, že v této postýlce spinkají velcí kluci (jako třeba bratranci) a ti už nenosí dudlíka. ještě jsem mu řekla, že si je odnesl skřítek z kanálu (to je takové naše specifikum, Jíra obdivuje všechno, co souvisí s umyvadly, kanály a záchody) a doma v umyvadle, jak je taková dírka pod baterií, aby umyvadlo nepřeteklo, tak tam bydlí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
No a včera večer skřítek odnesl všechny dudlíčky. Čekala jsem to horší, sice se po nich sháněl, ale neplakal a tak snad to vydržím i já a budu tvrdá a už je nikdy nevybalím.
Před chvilkou jsem ho uložila a furt čekám, kdy z té postele vyleze, protože už nemá šprušle, ale zatím si tam povídá a vypadá to dobře. Po dudu se zase sháněl, ale stačilo připomenout, že ho odnesl skřítek a bylo :grinning:
11. bře 2010 ve 13:12  • Odpověz
než jsem dopsala ty svoje romány, tak tu byla Míša :grinning: kříšťálové děti????? Tak to jsem nikdy neslyšela :confused:
11. bře 2010 ve 13:15  • Odpověz
míšo, tak to je dobrý, Jirka se teď stydí před cizími lidmi a jdeme po ulici a on klidně řekne: "nekoukej pane". Dneska dokonce v obchodě tohle řekl nějaké asi roční holčičce: "nekoukej, miminko" :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

si říkám, kdy žačne místo "nekoukej" používat "nečum" :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to by bylo něco :grinning:
11. bře 2010 ve 13:17  • Odpověz
tady se plánuje nějaký srazík? :confused:
11. bře 2010 ve 13:18  • Odpověz
u nás se už spí, juchúúúúúúú :grinning: poprvé v poledne ve velké postýlce :grinning: mám z toho radost.
11. bře 2010 ve 13:22  • Odpověz
Ahoj Terko :dizzy_face:

No super s dudlákem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: u nás to taky prošlo naprosto ok, na to, jaký závislák to byl :sunglasses: první dny se taky ptal, říkal že si chce podudat, tak jsem mu vždy dala 2 bonbonky jojo vexta - jsou takové měkoučké, pocucal si je a byl klid, za týden se po něm ani neptal!!!!!!
Hele Terko, tuhle postýlku jsme taky chtěli, ale když si na ní Daník sedl, tak jsme usoudili, že by jí měl tak na 2 roky s jeho tělem :grinning: :grinning: :grinning: Jířa taky není drobeček, tak jsem zvědavá, jak dlouho vám vydrží :grinning: ale jinak je pěkná, mě se taky moc líbí!!!!!!!

Daník je taky komentátor, např včera :sweat_smile: šli jsme v Pze kolem kontejneru ve kterém byl vlezlý bezdomovec a venku stála jeho družka, oba dosti zanedbaní, on scvrklý a zarostlý vousama a Dan " mami, to je klasavec" :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jsme s Petrem málem bouchli smíchy :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Jo a Mája je vážně šikulinka největší!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: U nás bude plína na noc asi dlouho, pořád je ráno nacucaná jak dělo :grinning:
11. bře 2010 ve 13:23  • Odpověz
chci se zeptat - máte chrániče matrace proti počůrání? Prý se to dělá z nějakého materiálu, který je prodyšný (tudíž ne igelit) a zároveň nepropustný..... jdu se kouknout na mmb, jestli se něco takového nedělá.
11. bře 2010 ve 13:24  • Odpověz
Míšo, nám se do starého bytu větší prostě nevejde :cry: máme to fakt na milimetry, ještě že dělají 160, jinak bychom si jí museli asi nechat udělat nebo pořídit druhou malou (dočasně). Do nového bytu tedy přestěhujeme tuhle a až mu bude malá, tak jí prostě prodáme. je mi jasný, že je to jen na chvíli.
11. bře 2010 ve 13:26  • Odpověz
A tu postýlku jsem chtěla vyřešit ještě před narozením miminka, aby Jirka neměl pocit, že se musí své malé postýlky vzdát ve prospěch někoho, to by třeba měl ještě větší problém se vyrovnat s novou situací. Už takhle je to občas ouvej, on přesně ví, že se něco chystá, možná i proto se začal zase tak vztekat. Ale ťuk ťuk, poslední 2 dny to docela jde.
11. bře 2010 ve 13:28  • Odpověz
Terko, tak to jo :unamused: kvůli místu to je jasný a je fakt, že mímu už tu bude za chvíli a máš recht s tím, aby si nemyslel, že je to kvůli mimču!!!!!

Jasně, mám super chránič matrace, je to z tužší látky, mají to v Ikee, ale teda na velkou postel :confounded: stálo to jen 199,-jdu to najít
11. bře 2010 ve 13:30  • Odpověz
nacucaná plína ráno je u nás taky, má aspoň půl kila :grinning: Na noc mu už dávno látkovky nedávám, protože to by asi žádná nepodržela a byl by celou noc v mokru. V zájmu vyspání nás všech teda má na noc papírkovku, po obědě mu dám látkovku, protože to je jen na hodinu na dvě a to se počůrá tak jednou, maximálně dvakrát, někdy výjimečně máme sucho.

no a závislák na dudu teda byl fakt strašnej, dokonce nám zubařka říkala, že už je to vidět na zoubcích, že se mu formuje trochu předkus. Tak mě to vyděsilo a chtěla jsem s tím přestat. jenže u nás byl ještě ten jeho palec, furt si ho cucal, dokonce radši, než dudlík. Zkusili jsme mu zalepovat palce na noc a přijde mi, že si je zdaleka tolik už necucá, takže to možná efekt mělo. A dneska v noci jsem ho ani neslyšela, že by si palec cucal (dělá při tom fakt hrozný zvuky, někdy mě to dokonce i vzbudí).
11. bře 2010 ve 13:32  • Odpověz
míšo, nehledej to, já jsem to už viděla, akorát potřebuju něco na tu naší 160 postýlku.
11. bře 2010 ve 13:33  • Odpověz
Tak dokonce jen 129,- :wink: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/40140541
zkus juknout v té Ikee, třebas tam najdeš i na tuhle malou postýlku :wink:
11. bře 2010 ve 13:34  • Odpověz
Aha, už jsi to viděla :grinning:
No ty palce jsou fakt horší, než dudu, tak to je bezva, že už ty palečky moc neobjíždí :wink:
11. bře 2010 ve 13:35  • Odpověz
on má ten svůj oblíbený palec už tak placatý a i nehet se mu od toho třepil :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: snad se toho zbavíme, jinak bude cucat až do školy......
11. bře 2010 ve 13:37  • Odpověz
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=28842227&tab=0 už jsem něco našla, to by snad mohlo fungovat? Ještě něco vyhledám a honem objednám. Koupili jsme nějakou dražší matraci, tak bych nechtěla aby si jí hned počůral. Jak je tou postelí nadšenej, tak tam furt leze i přes den, tak musím ještě vymyslet nějakej přehoz.
11. bře 2010 ve 13:40  • Odpověz
autor
ahoj holky-zdarvim v krasnem slunickovem dni :slight_smile: :wink:
Dnes mi prisla knizka Tvoje dite jako sance pro Tebe,tak se tesim az zacnu cist v klidu :wink:
11. bře 2010 ve 13:40  • Odpověz
tak si hezky počti, aničko :grinning: já mám sílu tak na jednu nebo 2 stránky před spaním a tak z toho nic nemám. Knížku čtu půl roku. Naposled do bylo Sto roků samoty od Marqueze, to se mi moc líbilo, teď jsem se začetla do Matějčka s nadějí, že najdu odpověď na to, jak mám vychovávat dítě. No a furt jsem ještě nic nenašla :grinning:
11. bře 2010 ve 13:44  • Odpověz
autor
Ondra je taky hlasic :wink: Klidne rekne milankovi Milo vypadni,S nekym volam a za chvili slysim kdo to byl mami?,prijdou domu kluci a uz hlasi-uz jsou tady mami,mami kde ses,porad dokola co to je?A proc?.... :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. bře 2010 ve 13:46  • Odpověz
hmmm, tak jsem právě snědla půl litru zmrzliny :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
11. bře 2010 ve 13:46  • Odpověz
autor
Jj,Terko neni to jednoduchy vychovavat deticky vid? :wink: :slight_smile: :slight_smile: :confused: :confused: Vsak to zvladnem neboj-ja zase bojuju se Stepou je to hrozny palicak a drzoun.Uz pomalu nevim jak na nej teda :frowning2: :unamused:
11. bře 2010 ve 13:48  • Odpověz
teda vam to tak jede..
zkusim taky neco napsat... :grinning:

ja jsem pro srazik :grinning: tak kdo neco najde???na jsem tele po me nic nechtit :grinning:

miso...jj juknu na ty deti kristalove :grinning:

renci..no migrena des..jsem ji mela jednou a dekuji pekne..jsem myslela ze umru :confounded:
jinak majuska sikula...jste uz aj pres noc bez plenek a to jeste petan ani pres den..on rve jen mu ji nedam..nezavola a ani si na nocnik ci wc sednou nechce...no necham

miso...ja bych se tam smichy posrala..krasavec :grinning: :grinning: :grinning:
11. bře 2010 ve 13:49  • Odpověz
autor
Mas narok cekas mimiska :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Ja si pamatuju jak jsme si tu coby tehu psali co jsme snedli :sweat_smile: :grinning: :grinning: a ja jsem psala ze jsem mela zmrazeny jahody s cukrem jak jsi psala at nedelam chte :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. bře 2010 ve 13:49  • Odpověz
autor
Ja jsem taky pro srazik i kdyz nevim jak to bude s tim nasim nasim novym bydlenickem tak nic neslibuju :wink: :slight_smile: :slight_smile:
Adel-u nas taky po ranu detonazni koule plinka-ale pres den teda ne-jen na ven :slight_smile: :wink: :wink: :wink:
11. bře 2010 ve 13:50  • Odpověz
tery..mnam taky bych si dala ale nemuzu :astonished:
jinak petan moc nemluvi tak nemam takove problemy zatim... :sweat_smile:
11. bře 2010 ve 13:51  • Odpověz
autor
Ja jsem migrenu nikdy nemela-tuk,tuk musim zaklepat :slight_smile: :wink:
11. bře 2010 ve 13:51  • Odpověz
autor
Adel-jakou drzis dietu? :confused: Chodis jeste do toho STOBU?A kolik mas dole?
11. bře 2010 ve 13:52  • Odpověz
Adel, jj sedělo to krásně na toho bezďáka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Tady je jeden takový shrnutý článek o těch křišťálových dětech :wink: http://www.deniky.zeny.cz/amalka/ostatni/indigove-a-kristalove-deti.html

já si dovoluji tvrdit, že jsou i holky od Kristý křišťálci :wink: :dizzy_face:

Aničko, tak hezké počtení, já to měla přečtené za týden, ale chystám se na to znova, přeci jen je to celkem těžké čtivo a je potřeba u toho dost myslet, tak to projedu znova :grinning: :wink:

Hele, já vybírala sraz minule, takže po mě taky nic nehctít :grinning: , navíc na to už nemám tak čas, když chodím ještě do práce :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. bře 2010 ve 13:53  • Odpověz
adelko, proč nemůžeš zmrzku??????? Teda já bych bez sladkýho asi umřela, ještě že se mi nepotvrdila ta těhotenská cukrovka, to by byl absťák jak blázen. Půjdu si udělat kafíčko, když mám chvilku volno :slight_smile:

jo teď mě napadlo, že na sraz to možná nestihnu - teda pokud plánujete nějaký pobyt. Pokud by to bylo jen něco pražského (např. na odpoledne), tak super, dál už nejedu :grinning: :grinning: :grinning: mám totiž problém někam dojít, břicho mě bolí skoro při každém kroku a mám pocit, aby ze mě to dítě nevypadlo na chodníku. To jsem teda při Jiříkovi vůbec necítila, to jsem ještě v 10. měsíci dobíhala tramvaj. Teď to fakt nehrozí, mám posly a takový divný tlaky. jsem zvědavá,jestli budu zase přenášet - jestli jo, tak to potěš :grinning: já bych se nezlobila, kdyby to na mě přišlo třeba za 3 neděle.
11. bře 2010 ve 13:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.