• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
Ahoj PEti!!

To je škoda :frowning2: Já zrovna mám teď plnej víkend oslav (kámoška v sobotu 30 a babičkav neděli 90, jinak bychom se mohly domluvit na sobotu nebo neděli a týdnu jsem v práci :frowning2:
12. bře 2010 v 09:19  • Odpověz
tak nás samozřejmě z FÚ vrátili, není úřední den :frowning2: já jsem si to myslela, ale zároveň jsem doufala, že mi tam někdo poradí i přes to, že je pátek.....tak nic...... :frowning2:
12. bře 2010 ve 12:59  • Odpověz
Ahoj holky :wink: včera tu byli naši, tak jsem ani nestihla net, tak snad mě dneska holky nechají a trošku si to vynahradím :sunglasses: bacilky už jsou na ústupu, ještě občas zakašlem a nudlička u nosu taky občas je, ale jinak už holky vypadají zdravě :slight_smile:

Taky se musím pochlubit, snad to nezakřiknu - Liduška už 4 dny po sobě bobkuje do nočníku, tak snad už jí to vydrží a brzo zaučí i Aničku. Je to obrovská úleva, protože teď peru polovinu kalhotek a je to znát :dizzy_face: (holky chodí na velkou i čtyřikrát za den každá :stuck_out_tongue_closed_eyes: )

Peti, to je jasný, že nebudete riskovat bacily, zvlášť když máte před očkováním. Příště už to snad vyjde a uvidíme se, hlavně jsme se s holkama těšily na mimi Gabrielku a taky na Patrička, jak povyrostl, no co se dá dělat :unamused: tak si ten zbytek pobytu hezky užijte a příjemnou cestu domů! :wink:

Adel, teda taková sázka, tak držím palce, ať vyhraješ! :dizzy_face:

Terko, to je teda pech s tím finančákem :angry: a nedá se někde třeba najít vyplněný vzor na netu?
Jinak my teda jsme na dudlu taky hrozní závisláci, už jsem se snažila o Vánocích holky přesvědčit, aby daly dudýnek Ježíškovi do jesliček, že chudák žádnej nemá, tak mu ho tam daly a hned při odpoledním spaní byl takovej řev, že jsem to nevydržela a dudlají vesele dál :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže se chystám dudlíky ustřihnout, abych zase nevyměkla, ale pořád k tomu nemám dost odvahy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. bře 2010 ve 13:44  • Odpověz
Míšo, story s bezdomovcem super :grinning: :grinning: :grinning:
12. bře 2010 ve 13:46  • Odpověz
Renčo, tak jak se oteplí, naplánujem ZOO :wink: už se těším!
12. bře 2010 ve 13:48  • Odpověz
Ahojky holky, zase nakukuju. Dočítám vás, ale absolutně jsem neměla sílu psát. teď mám docela dost práce, protože musím splnit nějaká kritéria do konce března, jinak končím., Ale musím říct že je to na dobré cestě a snad to zvládnu. S Ondrou jsem bud dopo nebo odpo, víc si ten čas s ním užívám a už mě tolik ty jeho lumpačiny, vzdory nevytáčí.
Taky jsem koukala na ty křišťálové dětičky, no úplně bych neřekla, že tam zapadá, ale něco na něj sedí :slight_smile:

Teri, jestli vyhrabu někde starý formulář tak ti to naskenuju a pošlu do mailíku, tak mi když tak na sebe písni mailík do IP. Ale až večír, šanony mám nahoře a Ondrula teď spinká :slight_smile:

Dudák, tak mi jsme už od začátku prosince bez, občas si vzpomene i teď, ale musím říct, že to zvládl na jedničku, vůbec neplakal, jen déle trvalo než zabral a občas se v noci probudil. Tak vám holky přeju pevný nervičky, vím co to je, my to zkoušeli v létě ale to jsem vzdala hned po prvním řevu :grinning: A v prosinci už to bylo v pohodě, myslím, že na to dětičky musí taky dozrát :slight_smile:

Nočník, tak přes den jsme bez plen, jen musím neustále Ondrulu komandovat, protože je to takový pohodář, že si sám moc neřekne, bobky u nás občas končili taky ve slípkách, ale teď už se i zadaří do záchodu a to je pak velká sláva. Občas se nám podaří i suchá plínka přes noc, zrovna dneska a s jakou slávou mi plínku donesl a říkal maminko čistá, Ondra je šikula :dizzy_face: :dizzy_face:

No co se týče srazíku, tak doufám, že se k vám letos už přidám, ale bude to bez manži, on na to není, ale já s Ondrulou ráda vyrazím :slight_smile:

Bzundi, holky jsou šikulky a je krásný jak o sebe pečujou :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Jani, teda to je pech s tím stěhováním, tak doufám, že to rychle uteče a vy si budete užívat v klidu na domečku :slight_smile:

No a už si moc dalšího nepamatuju
12. bře 2010 ve 14:55  • Odpověz
luci, poslala jsem ti ten mail do ip, díky moc :grinning: :grinning: jsi moje virtuální záchranka.

s tím dudlíkem to u nás asi bude na dýl, on na něj jen tak nezapomene, neustále chodí k umyvadlu a vyvolává skřítka, co "má v pušinče bubu bílýho". No, je to legrace, ale včerejší usínání bylo fakt jakt nejhorší sen. Snad se to upraví...... ale jednou jsem mu dudu vzala, tak nechci vyměknout a dát mu ho znovu. Je na dně zásuvky a při nejbližší příležitosti ho odvezu k našim a dám na půdu. Dudu už prostě nebude :grinning: hlavně kvůli těm našim zoubkům, nechci mu tím škodit, tak raději přežijeme nějaké špatné období a naučíme se to bez něj.

Suchá plínka přes noc u nás fakt nehrozí, Ondrášek je šikulka :slight_smile: luci, jak moc mu dáváš před spaním pít? My vyčeříme cca v 19hod, to má často polívku a pak třeba vypije 1-1,5 dcl tekutin, spát jdeme tak ve 20.15, takže jsem si myslela, že je dostatek času na to, aby to vyčůral před spaním. Stejně má ale po noci plínu úplně plnou, dneska mu dokonce přetekla, takže bylo mokrý pyžamo..........
Ono to je asi tím, že i to malé tělíčko musí dozrát, stejně tak jako přes den má určité intervaly, které se prodlužují, tak i v noci za začátku bude muset chodit čůrat, než se podaří být celou noc suchý......zatím to neřeším, říkám si, že jsou to malí kloučci a vůbec, jsem ráda, že jsme přes den už celkem dlouho bez plínek.
12. bře 2010 v 15:08  • Odpověz
Teri, no když nemá na noc mlíčko, tak to je v pohodě, může se napít naposledy kolem půl osmé, pak jdeme koupat a čůráme před i po.
12. bře 2010 v 17:23  • Odpověz
ahojky, my máme dnes za sebou výlet vláčkem ráno do Vyškova za taťkem , pak autem do Prostějova vyřídit rodičák..(vzala jsem si na 2 roky) a pak zastávka a oběd na domečku (měli jsme nudle od číňana ohřátý v mikrovlnce , byli super) a pak nákup v hypošce ve Vyškově a zpět domů, bylo to náročné, ale děti dnes byly super v pohodě, takže pěkný výlet

Paní mi volala, takže snad v pondělí by mi měl dojít kočárek, tak se těším, snad nebudu zklamaná

nevím, jestli jsem to už nepsala (určo jo), my jsme oddudýnkovali na ježíška, dali jsme dudýnky pod stromeček a když jsme došli pak z venku, tak nám Jeříšek nadělil dárky a dudýnky si vzal... vzala to uplně super , ani Vládikovi dudle nebere a nezkouší dudlat, ani jednou kvuli nim nebrekla.... na to jaká byla zavislačka, tak jsem z ní nadšená... Vládí má dudyn pro parádu, sice někdy dudlá, ale víc nedudlá ... tak uvidíme jak se to vyvrbí... ale až ho budem odnaučovat, tak zase na ježíška, jednou to zabralo, tak to zabere podruhý...

snad až bude teplo, tak se holky z okolí a Peťa až pojede ke tchánovcum, mžeme sejít u nás, udělám nějakou mňamku, ale už nějak přivolejte jaro...nebo se neodstěhujem....chjo

nic děti spí manža ve vaně, tak valím do hajan, mám toho už dneska taky plnou kecku...mějte se brou brou
12. bře 2010 ve 20:41  • Odpověz
autor
Ahoj holky :wink:
Tak jsem Vas trosku docetla :wink:
Super uspechy s dudlikama :wink: Ja jsem ho Ondrovi vzala uz na 14 mes.Docela drasticky,prvni den to jsem ho uspavala v kocarku brecel ale ale pak uz super a po tydnu uz ho nechtel do pusinky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Bala jsem se prave toho predkusu jak pise Terezka,prave u Stepanka nam to zubarka rekla at uz to pomalu omezujem.Bylo mu 14 mes. a on jak kdyz tomu rozumel se ho pustil tenkrat :wink: :wink: :wink: Tak jsem ho vzala i Ondrovi :slight_smile:
Luci-Ty jsi takovy vecny student vid?To je fajn ze Ti to pali a jsi chytra.Ja jsem takovy mimon :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Kristi-super uspech s holkama-jen at se nam nevesty pekne uci-|Ondra uz teda pres den uplne bez nehody at na malou a nebo na velkou ale na ven si to jeste netroufnu a rano plina detonaz a nekdy i prochcajdenej :confused: :confounded: :cry:
13. bře 2010 v 07:24  • Odpověz
autor
Jani-drzim palecky at uz to pocasi polevi a Vy se stehujete konecne :slight_smile: :wink: Ale treba u nas jestte chumeli zrovna dnes :confused: :rolling_eyes:
Jo a to mi pripomina ze dnes po O jedeme lyzovat-tak se tesim.Jedeme do Vitkovic do Krkonos a snad stihnem i vecerni lyzovani to je super :wink: :slight_smile:
13. bře 2010 v 07:27  • Odpověz
ahojky
dobre ranko
teda tady nakecano....

Jani..super den :dizzy_face: deti hodne

ani...uzijte si lyzovacku..ja uz se tesim na dalsi rok jak budu ucit petana :grinning:

peknou sobotku :dizzy_face:
13. bře 2010 v 09:24  • Odpověz
Ani až tu budeš dej mi prosím odkaz, kde jsi sehnala tu nafukovací atrakci pro kluky...díky
13. bře 2010 v 15:53  • Odpověz
ahojky holky,

tak ja jsem dnes osirela ...teda jen od manzi, kterej sel s kamosem na pivko. ..ale dnes risa nesel odpol spat, takze pred chvilkou uz usnul. ..tak snad se nebude moc budit a ja budu mit dnes vecer pro sebe. :sunglasses:

Ani, jeee, uzijte si lyzeeee. :dizzy_face: ...no ja letos nebyla. :frowning2: ..za prve jsem pribrala, takze se nevejdu do kalhot. :stuck_out_tongue_closed_eyes: a za druhy jsem zjistila, ze se mi nejak proslapla po tehu noha, takze se nevejdu do mejch preskacu. :astonished: :confounded: :rolling_eyes: ...coz uz si myslim, ze je nevratna zalezitost a budu si muset poridit boty novy, coz me teda dost sejri. :angry: :unamused:

luco, teeeda, ty se toho zaprahu fakt nezbavis. ..tak at ti to dobre dopadne. :wink:

jinak jak ctu ty vase dudliky. ...tak mi prijde, ze vsechny odnaucujete ci se povedlo odnaucit. ..ale tak nejak jsem mela pocit, ze jsme s risou nebyli sami, kdo nemel dudlik. :confused: ..a nebo se pletu a risa byl jedinej bez dudliku??? :confused:
13. bře 2010 ve 20:28  • Odpověz
Ahoj holky, tak jste mě inspirovaly včera s odnaučováním dudlíku a zkusili jsme to taky - a výsledek- holky usnuly bez dudla a úplně bez problému :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

A jak jsme to provedli? Inspirovala jsem se Terčiným skřítkem a Janiččiným Ježíškem (holky, díky moc!). Řekli jsme holkám, že když dají dudýnky za okno, přinese jim dudlíkovej skřítek za ně dárečky. Kupodivu obě hned souhlasily a pak chodily pořád kontrolovat, jestli tam dudly jsou, no a večer před spaním už tam nebyly a holky tam měly každá látkovýho šnečka, co se z něho dá udělat polštářek. Chtěli jsme, aby měly za dudlíka nějakou náhradu do postýlky. Liduška sice jednou před spaním fňukla, ale zpátky měnit nechtěla :grinning: Anička prý že dudlíky odnesl voňavej skřítek :grinning: Tak máme s Honzou velkou radost, teď ještě uvidíme, co bude v noci, a taky se bojím odpoledního spaní, protože to nebudou tak unavený, ale co jednou skřítek schvátí, to už nenavrátí, nějak to zvládnem :sweat_smile: a to byly holky hrozný závislačky :wink:
13. bře 2010 ve 20:39  • Odpověz
Aničko, doufám, že jste si užili lyžování, teď jsou prý levnější permanentky, tak to muselo být fajn :dizzy_face:

My na ven taky ještě máme plínky, čekám až na jaro a pak je přestanu dávat. Jinak po spaní máme většinou sucho, jen když se mně ráno nechce holky hned dávat na nočník a chvilku se povalujem v posteli, tak jsou samo počůraný, ale to je spíš o mojí lenosti :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Hani, tak to jste fakt dobří, že jste byli bez dudla, holky ho ze začátku vlastně taky moc nechtěly, ale já jsem je naučila a kolikrát jsem pak velebila toho, kdo dudlíky vynalezl :grinning: ani si nedovedu představit mít dvojčata bez dudlíku :grinning:
13. bře 2010 ve 20:46  • Odpověz
ahojky
tak ja jsem doma z nakupu...koupila jsem si novy parni hrnec na zdrave jidelko..a pak byla u kamosky skoro do pul osme..

ted uz prcek spinka a ja mam klid..
asi dam vanu a postel..

bzun...no to jsou holky sikovne

haniku..taky nemam dudaka...uz pres rok :grinning:

holky pijou vam decka na noc nebo v noci jeste flasku??
13. bře 2010 ve 21:11  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: tak nějak utekl týden a já zjistila, že jsem se sem vůbec nedostala :frowning2: hrůza :sweat_smile:

Zrovna jsem dožehlila a dovařila guláš na zítřek, tak vás jdu dočítat u Popelky :slight_smile:
13. bře 2010 ve 21:30  • Odpověz
Koukám, že všechny oddudlíkováváte :slight_smile: tak bych o tom měla asi taky začít přemýšlet. No ale zatím ji nechám ještě s dudánkem. Do léta času dost a pak to začnu teprve řešit. Kdyby jí náhodou vzali do školky, tak ať tam nejde s dudánkem :grinning: a jak tak čtu, tak to vezmu asi způsobem dudlíkového skřítka, který za dudánka přinese dáreček :grinning: dobrý nápad.
13. bře 2010 ve 21:34  • Odpověz
Ve středu odpo jsme měly v herničce velikonoční tvoření. Jedna holčina nám ušila korpusy věnců a my zdobily :slight_smile: na to, že podle fotek jsem si myslela, že to bude děs, tak nakonec je nádherný :dizzy_face: už nám visí doma na stěně.

Příští pátek máme další velikonoční tvoření, pro změnu vajíčka :slight_smile: no to bude dílo :grinning:
13. bře 2010 ve 21:41  • Odpověz
Suchá plínka v noci u nás teda zatím taky nehrozí :stuck_out_tongue_closed_eyes: ráno je těžká jak dělová koule :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. bře 2010 ve 21:44  • Odpověz
Vidím, že se lehce plánuje srazík :slight_smile: tak pak dejte info. Moc ráda bych vás viděla. Jen netuším, jak to bude mít Peťa s prací a volnem, tak bysme se pak rozhodovali asi na poslední chvíli :frowning2: máme to teď trošku složitější. No co se dá dělat, že. Nikdo z nás to nemá zrovna moc jednoduché. Ale tak pevně věřím, že bude líp :dizzy_face:
13. bře 2010 ve 21:48  • Odpověz
Ahojky

teda tady se rozjela lavina bez dudánků :grinning: tak nápad se skřítkem a Ježíškem je moc fajn a jak je vidět, tak už to na takhle veliké děti zabírá, zvlášť výměnou za hračku :dizzy_face: super....já teda Daníka odnaučovala tak, že jsem viděla, že už ho tolik nepotřebuje, např.když jsme jezdili k mojí mamce, že ho po O na spaní vůbec nevyžadoval a usnul bez něj, takže jsme počkali zase na takový den a večer jak jsme dojeli od mamky ho ani doma nechtěl, dokonce šel bez něj spát, nemohl zabrat(usínal s ním Petr) a najednou si na něj vzpomněl a P.mu řekl, že když to vydržel celý den bez něj, že i to spinkání zvládne a zvládl :dizzy_face: :dizzy_face: bylo mu asi 23 měs.....

My taky s plínkou chodíme ven, v té zimě by mi ho bylo líto dávat čůrat :sweat_smile: a sundat mu gatě :sweat_smile: ale jakmile bude alespoň 10 nad nulou, už budeme chodit na "ostro" :grinning: problém nevidím žádný, horší bude ta noc no :confounded:

Adel, Dan teda mlíko v noci nevyžaduje už od roka a 3/4 a nepije už ani před spaním, cca měsíc :wink: když vím, že měl malou večeři nebo byl dlouhý interval mezi večeří a spaním, tak mu dělám Caro, napůl s mlékem - už normálním, ne UM :wink:

Hani, já myslím, že jste bez dudu byli jediní :wink: A hezký večer v klídku :wink:
13. bře 2010 ve 22:01  • Odpověz
Holky začínáme řešit jednu věc a to, že Daník dává před slovo co začíná na O, V takže vokno,voko, vokolo, voběd, vomáčka :unamused: nevím, zda to dělá schválně, že ví, že ho opravujeme nebo mu to nejde přes pysky :confused: mluví taky takhle vaše děti????Já se bojím, aby pak zase neříkal místo voda - oda, vodník - odník :grinning: :grinning: :sweat_smile:
13. bře 2010 ve 22:05  • Odpověz
Adel, co myslíš tou flaškou na noc nebo v noci ? Jako mlíko před spaním nebo v noci ? Nebo čaj či vodu v průběhu noci ?

Klárka mlíko zatím před spaním pořád pije. Má ho místo večeře. Pak se ještě napije čaje, než přečtu pohádku. A v noci sice mám u postele připravenou lahvičku s čajem, ale chce ho výjimečně.
13. bře 2010 ve 22:10  • Odpověz
Míšo, my s tímhle zatím problém nemáme. Se mi ježí chlupy na rukách, když někoho slyším tak mluvit :sweat_smile: a nemůže to být třeba tím, že to někde slýchává ? Nemyslím od vás, ale od někoho s kým se častěji vídává ?
13. bře 2010 ve 22:13  • Odpověz
No Aji, to víš, že to má od nás :sweat_smile: :pensive: :sweat_smile: mě to nikdy nepřišlo, ale teď jak na to dáváme pozor, tak to slyšíme a oba prostě tak mluvíme :pensive: ale Daník to říkával dobře a začal až teď, tak doufám, že teda když to te´d uslyší dobře, tak to tak bude i říkat!!!!
13. bře 2010 ve 22:23  • Odpověz
Aha :slight_smile: tak to je jasné, proč tak taky mluví :slight_smile: oni jsou jako zrcadla, jak ty, tak oni :slight_smile: Klára tak krásně kolikrát kopíruje moje slova nebo pohyby, že se musím až smát :slight_smile:
13. bře 2010 ve 22:25  • Odpověz
No jsou fakt jak papoušci, akorát mě tohle mrzí, pže jsme si to vůbec neuvědomovali a teď teda doufám, že to zase vymizí, když budeme mluvit spisovně, zda to teda zvládneme :grinning: :grinning: :grinning: on pražský jazyk je spíš taková hovorová Čeština :sweat_smile:
To je stejný jako se sprostýma slovama, člověk si dává bacha a pak stačí jeden vůl na silnici, když jedeme autem a zná hned blba, idiota apod. :sweat_smile:
13. bře 2010 ve 22:35  • Odpověz
No jo, každý kraj či město má svá specifika :slight_smile: to my s těmi kratkymi zobaky :grinning: :grinning: :grinning: ale tak taky se snažím mluvit spisovně. Ať si pak malá ten jazyk zkazí sama až třeba v pubertě :grinning: mno, ale doufám, že bude inteligent po rodičích :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. bře 2010 ve 22:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.