• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka Prosinec 2007

(Zamčená)
22. března 2010 
Tak, jsem ospršená a valím do postýlky :pensive:

Dobrou všem :dizzy_face:
13. bře 2010 ve 23:34  • Odpověz
tak ja jsem zkoukla 2 dily hrdinu. (heroes) ...mame stazenou uplne novou serii, co bezi v americe ..myslim ze ctvrta..?? :confused: ...a nejaci manici tomu dodelaj titulky. :wink: ...sikovni kluci :grinning: :sunglasses:

Adel, tak risa snad v noci nemel mliko pomalu od pul roka...?? :confused: ....jen vyjmecne, kdyz se nahodou probudil, tak jsem mu udelala mliko v noci. ..to podle obdobi, kterym prochazel. ..ale vesmes teda mu v noci piti zadny nedavam. ...ale taky ma pred spanim 330ml mlika :sweat_smile: ..tak pres noc nema na piti narok. :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...jen kdyz je nemocnej. ..tak jsem obcas i hodna matka a dala jsem i trochu caje. ..a nebo kdyz bylo v lete vedro. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :grinning:

holky, tak to jsem teda bez dudlana trpela jen ja. :fearful: ....ale proste z toho neteklo, tak co by to v ty puse zmoulal, ze. :sweat_smile: ...zato jsem si uzivala jecaku plnymi dousky. :confounded: :zipper_mouth: :pensive: ..nepreju ani nejvetsimu nepriteli. ...no mozna tomu jo. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

...no nic, ja musim taky mizet do hajan. ...risa jak ve dne nespal, tak ted ma co hodinu histerii, takze me to asi za chvili zase ceka. :unamused: :confused: ...dobrou. :pensive:
13. bře 2010 ve 23:54  • Odpověz
miso, risa nemluvi ...teda ne jeste v takovy mire, takze nemohu posoudit. ..ale asi jak zacne, tak bude nejspis hodne sprostej. :sweat_smile: :zipper_mouth: :pensive: :sweat_smile:

brou
13. bře 2010 ve 23:56  • Odpověz
ahojly
peknou nedelu

aji..no on usina s flaskou a i v noci se chce aspon 3x napit caje...jinak rve jak blazen..a ja sama doma nemam silu ho to odnaucovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. bře 2010 v 09:31  • Odpověz
Ahojky jdu jen pozdravit, a musím trochu poklidit, včera jsme byli jen venku a celý den se váleli, takže ted to budu dohánět, taťku s dětma a psem jsme vyslala na chvíli ven, tak snad to tu dám trochu dohromady..

Míšo u nás byl zas problém slovo auto, říkala pořád anto- opravování nepomohlo, spíš si pak z toho dělala srandu a říkala pořád anto anto.. pak zabrala básnička, a už říká krásně auto... tak zkuste zpívat pěkně pod naším okýnkem, nebo okolo hradce v malé zahrádce... :wink:

tady je tak hnusný počasí, chjo, chi aby už bylo hezky....

no nic jdu na to ..mějte se...
14. bře 2010 v 10:03  • Odpověz
jo a čurání veknku- no u nás se nemilosrdně vyslíká :grinning:, janina má z toho srandu a ještě když jde tak volá...mami chci čurat na tento kanál i když se jí čurat nechce :sunglasses:

jinak budu muset začít i s Vládikem trošku bezplenkovat a látkovat (chtěla jsem na domku s vlastní pračkou, abych tu nemusela pořád poslouchat, jak tady někomu ničím pračku :angry: , takže ted tady zásady neperu, hážu jen do koše na prádlo a čekám až nám to matka vypere sama ve svý pračce podle svýho...ale to je z jiného soudku), pže Janina vidí Vládika s plinkama a chce to taky zkoušet do plínek :sweat_smile: ... takže jsem začala s Vládikem kakat do nočníku(jako jsem to dělávala s Janinou) a jak se opteplí začneme vychytávat i čůrání...
14. bře 2010 v 10:08  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem v rychlosti dočetla. Mája si vyžádala Teletabíky, tak mám chviličku, než si začneme spolu hrát.

Info od nás: Máme výsledky z krevních testů na celiakii a Maruška ji nemááááá, hurááááá!!! Ale teda není to stopro, nicméně když nemá ani žádné průvodní jevy, tak by ji opravdu mít neměla (já podle krve jsem taky zdravá, ale vzhledem k tomu, že mám v dětství celiakii prokázanou biopsií střeva, tak ji prostě mám a přes to nejede vlak - navíc já opravdu v dětství velké problémy měla, takže z toho je nutné vycházet). Ale když ji dělali ty testy na lepek, udělali rovnou i mléko a zjitili, že má mírnou intoleranci kravského mléka, takže musíme z jídleníčku alespoň do tří let odbourat vše z mléka, můžeme ale kysané věci ,takže jogurty, acidofilní mlíčka, kysané smetany můžeme + tvrdé sýry, ale klasickej sunar, mléko, smetanu, lipánka apod. nesmíme. A to jsem jí blbka ve středu koupila sunar a ve čtvrtek zjistila, že ho nemůže. Nicméně jí stejně nechutnal a nechtěla ho, a dr. mi říkala, že pokud jsem ji tak dlouho kojila, tak je jasný, že jí UM chutnat nebude a že ty kysané věcí bohatě stačí.

Jinak my jsme byly bez dudlíka zhruba od půl roku nechtěla ho, takže jsme byly pak už bez něj, ale ona zas místo něj měla prsíčko :slight_smile: Ale jak píše Haník, s dudu jste to asi měly jednodušší, bo když dítě mrčelo, mohly jste jej dudlíkem utišit. To já zas takhle lehce prso v zimě venku nebo před haldou lidí nevytáhla ani za nic :slight_smile: Ale naštěstí Maruška nebyla moc umrčené dítko, tak se to dalo zvládnout :slight_smile:

Adi, my jsme celou dobu bez flašky, když byla menší, měla čajík v takovém tom nekapajícím hrnečku a teď už pije z klasického hrnku, takže u postele mám na nočním stolku její hrneček z čajem nachystáný v pohotovosti, většinou se večer těsně před spinkáním po přečtení pohádky napije, ale v noci se už kvůli žízni teda nebudí.

Jinak my máme teď za sebou blinkací den, včera vnoci se vzbudila a volala, mamínko co to je, co to je... a poblinkala se... pak každou další půlhodinu, takže jsem skoro oka nezamhouřila, měla jsem strach, aby se mi zvratkama neudusila... jednou jsem musela převlíkat komplet postel - to bylo poprvní, pak už jen ji... a pak to vyřešil lavor u postele, vždycky, když se jí zvedal žaludek, začala kvikat a to bylo znamení, rychle lavor a tak jsme to už pak vždycky vychytaly do lavoru. Byla z toho ale táááák moc neštastná. Tohle blinkání (pak už neměla ani co blinkat, tak jen štávy) trvalo až do dopledne, ani dětský čaj v ní nevydržel, ale zabral silný černý čaj hodně oslazený gulkopurem a studený, dáváný po lžičkách. Až do večera nic nejedla a večer měla trochu hooodně rozvařené rýže a dnes se zdá být už dobrý. Vůbec nevím, co to mohlo být, byla z toho chudinka tááák neštastný, bylo to její první takovéto dlouhodobější zvracení, dřív se třeba jednorázově při velkým kašli podařilo si ublinknout, ale tohle jsme měly fakt poprvé. A stěžovala si, že ji bolí bříško, ale průjem neměla.

Míšo, s tím komolením slov... asi je to u dětí normální, ale jestli tak mluvíte vy, tak je to zcela jasné :slight_smile:))) Dětičky nás fakt hodně napodobují a mají nás za svůj vzor. U nás je třeba záhadnost tohle: místo tuli tuli pořád říká kuli kuli a přitom t říct krásně umí.
Minulý týden jí něco upadlo a ona řekla: Ale doprdele.
Jsem vytřeštila oči a říkám: Cože, co jsi to řekla a ona: Upadlo mi to. A já na to: Ale tohle jsi neřekla, ty jsi řekla něco jiného. A ona: Do prdele? A já: Ano, toto. KDe jsi to slyšela, vždyť to se přece neříká. A Mája na to: Tatínek to říká.
No a je to v pytli. Když jsem se no to Patrika ptala, tak říkal, že mu to jednou přední ujelo, když se mu rozsypaly šroubky po zemi. A teĎ se tu už bude asi horko těžko odnaučovat, bo se jí to slovo hodně líbi.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak si říkám, že je štěstí, že mu ujelo tohle a né třeba něco jiného :grinning:
14. bře 2010 v 10:15  • Odpověz
Jo a mojí šéfové se včera narodila holčička Zuzanka :slight_smile:
14. bře 2010 v 10:17  • Odpověz
Renčo.. přeju brzské uzdraveníčko...chudinka Májuška, takovou náročnou noc...

Sprostá slova(i když já se bohužel moc nekontroluju), zatím Janina nepoužívá...někdy si dělá srandu a říká ježiš marija, nebo pane bože, nebo kuš, nebo hergot, ale to mi spíš přijde usměvné
jediný co použila tak "tady je to posraný", venku když viděla psí hromadu...to má od babičky, babička to takhle komentuje...tak jsme jí vysvětlila že to říká babička, ale my bude říkat pokakaný(že to je hezčí) a víc to neřekla :wink: zatím... :grinning:
14. bře 2010 v 10:23  • Odpověz
Ad. plínky, no jsme totál bez, no..... i venku, většinou teď přes zimu nechodíme na moc dlouho, takže čůrání venku jsme absolvovat nemusely, ale když by chtěla čůrat, tak samozřejmě bych ji dala.. Vyčůrá se vždycky těsně než odcházíme doma a pak hned když přijdeme. Ale obecně mi přijde, že Mája asi hodně málo pije, ale víc nechce, a nevím, jak ji přinutit. Tak za celý den vypije půl litra čaje a vody, někdy o něco míň + polívka a to je vše. Jo a tak deci acidofilního mlíčka. No, pití nic moc, ale myslím, že v létě bude chlemtat víc :slight_smile:
14. bře 2010 v 10:23  • Odpověz
Janičko, děkujeme, ale dnes už se zdá být v pohodě, na snídani zblajzla dětské piškoty s čajem (raději jsem nechtěla dávat ještě namazanej chleba) a je spokojená... dnešní jídlo dáme ještě dietnější, ale zítra snad už bude normoš.

Janičko, vy jste fakt super cestovatelé, se dvěma dětma vláčkem, to musí být náročné....

Mája teda jízdu vlakem miluje, tak se těším, až se oteplí, že vyrazíme do Olmika do zoo za Bzundičkama :slight_smile:

Jo a ještě předtím tam zajedeme na jarní boty :slight_smile:

Tak Maruška si přinesla knížku Ferdy Mravence, tak jdeme číst.... zatím ahooooj!!!
14. bře 2010 v 10:27  • Odpověz
tak pak napište zkusíme to zorganizovat, jestli budeme na domečku už a pojedem s Váma, pak se domluvíme, jak bude léto a teplo a mužete dojet k nám, máme bazén a houpajdu, tak mužete u nás být celý den :wink:

Vláčkem je to v poho, malýho narvu do šátku a janina tape... do Vyškova mi stačí na záda batoh, ale s krosnou bych to už asi nedala.... zítra nám dojde kočárek pro oba, Janina se těší, jak se bude vozit...opice jedna
14. bře 2010 v 10:33  • Odpověz
Ahojky

Renčo, to byla rychlost se Zuzankou :dizzy_face: vždyť šéfka byla ještě nědávno v práci, ne :confused: tak gratulujeme :dizzy_face: :dizzy_face:
No tak to s tím do prdele, to je hned no :pensive: tak my se vážně s takovýma výrazama krotíme a před Daníkem to neříkáme, ale teda zná toho taky dost - debil, blbec, idiot...právě z toho auta, ale už se hlídám a vždy zařvu to je ťululum :grinning: to se Daníkovi taky moc líbí :grinning: :grinning:
Dnes jsem poučila i mamku s těma slovama začínajícíma od o..jsem tak uvažovala a opravdu tak mluvíme snad všichni, tak asi je to vážně nějaké pražské :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: nikdy mi to nepřišlo, ale od toho dítěte to zní hrozně!!!!!!!!

Renčo supééééééér, že ta celiakie je nepotvrzená :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: to mléko je taky špatný, ale bez toho se fakt dá!!A zvlášť když kysané a jogurtíky může :dizzy_face:

Jani, máš recht, že čím víc opravujeme, tím víc to s úsměvem říká :grinning: :grinning:

Hani, copak u vás :grinning: to budou slova, co z Ríši budou padat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Aji, jj vy s těma krátkýma zobákama..je fakt, že všichni krátkozobí :grinning: mluví spisovně to je teda pravda!!!!Taky na srazu, když Adel spustila, to byla prdel :sweat_smile: Další přažský je, že říkame blbej, malej, hezkej :confounded: to je taky šílený..ale je fakt, že když vy nadáváte a řeknete "ten je ale blbý" že to zní zvláštně, že nadáváte a přitom spisovně :grinning:
14. bře 2010 v 11:03  • Odpověz
Jé jsem ani nereagovala na noční blinkání :confounded: tak snad to bylo jen to jednorázové a dneska bude Majušce už dobře!!!!!!chuděrka, byla asi dobře vyplašená, co to je, že :cry:
14. bře 2010 v 11:13  • Odpověz
ahojky,

talk my jsme dneska odpolko byli na kouzelné školce - Michalovi mazlíčci, no Ondra naprosto nadšený, fakt mě překvapil :dizzy_face: :dizzy_face:

Co se týče mluvení, tak s Ondra je taky opička, ale dávám si fakt pozor. Sem tam mi ulítne v tom autě sprosté slůvko, ale Ondra zatím neopakoval a ani nereagoval.

Renčo, tak to je super že celiakie nepotvrzená, a doufám, že to blinkání bylo jednodenní, a Maru bude v pohodě.
14. bře 2010 v 18:38  • Odpověz
ahojky
no jo vy mate sikovne decka..ja uz jsem si zvykla ze je petan posledni vsude a ve vsem...

sem asi prestanu chodit mam pak depku :cry:

ale dneska chtel petan odpolko spinkat a tak si lehl bez flasky..sice 35min rval ale usnul.....tak zkusim aj vecer..petan taky pije pres den z hrnku...ale teda rozhodne me prijde blbejsi kdyz ma decko dlouho cumel jak flasku na noc..tak snad ji ted odbourame..asi mu taky za flasku neco koupim... :grinning:

ren...no petan taky min ule po mem brachovy rekl "ty vole"...ale to bylo jen jednou..ale ja si taky do huby nevidim nekdy..a na hristi se neco taky pochyti...decka jsou hrozne sproste :confounded:

vam ty kocarky nekdy zavidim..petan nechce od zacatku listopadu a kdyz potrebuji rychle na postu nebo nakoupit... :angry:
14. bře 2010 v 18:41  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: tak víkend opět u konce, škoda, že netrvá déle :frowning2: zase budeme celý týden samy :frowning2: no, ale je fakt, že po dnešku mě z těch dvou třeští hlava :grinning: oni jsou oba taaaak hlasití :grinning:

Dopo jsem se povalovali, trochu pouklízeli a odpo tady byli naši, takže pohoda.
14. bře 2010 ve 20:45  • Odpověz
Dneska mi sousedka donesla odrážedlo a motorku, jestli nechceme pro malou, že se stěhují a jejich malá už z toho vyrostla, tak to nechtějí tahat sebou. Takže tu teď máme dvě odrážedla a dvě motorky :slight_smile: no super ve 2+1 :grinning: ale v týdnu je vezmu do herničky pro děti. I když Klárka vypadala, že se jich nevzdá :slight_smile: nevěděla na čem dříve jezdit :grinning:
14. bře 2010 ve 20:49  • Odpověz
Adel, neblázni :wink: přece bys nás tu nenechala :wink: víš, že každý prcek je specifický a šikovný na něco jiného. Nezapomeň, že Petřík třeba hezky maluje.

No, a s flaškou uvidíš. Klárka taky docela dlouho měla potřebu v noci pít. Tak jsem si říkala, že asi z nějakého důvodu tu potřebu holt má, tak jsem to neřešila. A sama pak zase z ničeho nic přestala pití v noci vyžadovat. Teď jí dávám napít třeba když je nemocná a dost kašle. Jinak jí stačí to, co vypije než přečteme pohádku.

A v noci moc pláče, když mu nechceš dát napít ?
14. bře 2010 ve 20:54  • Odpověz
No, Míšo, je to kolikrát sranda s tou krajovou řečí :grinning: jako třeba tady když pojedeš kousek dál na Karvinsko Třinecko, tak to je teprve masakr. Oni to mají řízlé tou polštinou a to kolikrát nechápu ani já.

Si třeba pamatuju, jak jsem se vždycky nasmála s bratránkem, který bydlí v Pardubicích. Jak jsem dali dokupy ty jeho protáhlé koncovky s mojím kratkym zobakem, tak jsme se smíchy kolikrát váleli po zemi :grinning: :grinning: :grinning:
14. bře 2010 ve 20:57  • Odpověz
Renčo, super, že se Marušce celiakie nepotvrdila. Mléko se dá naštěstí nahradit, obzvláště když Mája tak pěkně jí zakysané věci a acidofilní mléko. To jí bohatě to kravské vyváží :wink: vlastně je to pro ni mnohem lepší. Klárka třeba zakysané věci moc nemusí. Což mi přijde škoda. Ale tak třeba jim ještě přijde na chuť.

S tím blinkáním jste to teda měly náročné. Tak snad už bude ok. Ono prý teď hodně řádí ty střevní a žaludeční virózy. Vždycky tak den dva a pak ok. Ale u těch děti je to vždycky horší. Tak fajn, že jste to tak zvládly.
14. bře 2010 ve 21:01  • Odpověz
Ahojky první
15. bře 2010 v 08:03  • Odpověz
:grinning: u nás už se dělá binec, Jája mučí Vláďu...no radost

tak doufám holky že mi rozumíte i když su z Brna :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

já už uvažuju o nějaké 3 kolce, nebo kolu, Janina jela minule na odrážedle a přišlo mi , že je to pro ni už malé, měla kolena až pod krkem a to si myslím, máme docela velký to odrážedlo

Včera jsme zkoušela podle receptu mazanec a vyšel docela dobře, možná ho upeču na Velikonoce
15. bře 2010 v 08:10  • Odpověz
dobre ranko
aji..no on nepise on chlasta...kdybych mu dala kybl tak ho vyzere...ale me to stve z duvodu toho ze kazde rano je durch prochcany a porad peru prosterdlo a i duchny procura a pyzamo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jak mu nedam rve jak najaty..dneska byl hore co hodku :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
15. bře 2010 v 08:20  • Odpověz
tak nám přišel kočárek, je super, krásnej čistej, asi se mi teda nevejde do výtahu(to budu muset zkusit) a pozeptat se paní z domu kde je kočárkárna a jestli má někdo klíče... na domečku to už bude jedno, tam se toho vejde :grinning: Janina je z něj nadšená,hned v něm chtěla jet ven :grinning:
15. bře 2010 ve 12:30  • Odpověz
dobré poledne, tak jsme dorazili opět z FÚ, paní byla příjemná, daň mi sama spočítala, zkontrolovala, co jsem vyplnila a spolu jsme vyplnily to, co jsem nevěděla :grinning: uf, tak to mám z krku. Ještě to dám Jirkovi podepsat a pak už to jen pošlu nebo tam zaběhnu do podatelny. Jirka tam byl hodný, čmáral si tužkou na papír, takže pohoda.

ad flaška: my jsme mlíčko dávali cca do 2 let a to: po večeři těsně před spaním, občas když se náhodou v noci vzbudil, ale to nebylo moc často (po mlíčku zase pěkně usnul) a pak ještě ráno hned jak se vzbudil. Pak někdy po Vánocích občas mlíčko chtěl, občas ne, tak si to nějak sám rozhodoval, vždycky jsem se ho zeptala. No a když to bylo tak půl na půl (jednou jo, jednou ne), tak jsme to prostě utli tak, jako s dudlíkem a po flašce se od té doby ani jednou nesháněl. Spíš to bylo o mé pohodlnosti ho ráno hned vylifrovat z postele do koupelny a pak na snídani, protože jsme se ještě chvíli váleli. Teď ale musím co nejrychleji připravit snídani, aby nebyl protiva (znáte to: hladovej chlap :grinning: )

čůrání venku - to je u nás taky nemilosrdný, v podstatě jsme začali v létě, na podzim už celkem spolehlivě čůral venku, takže pohoda. Pak měl jedno období okolo Vánoc, kdy nechtěl venku vůbec čůrat, tak jsme chodili ven tak, abychom to stihli domů cca do 45 min, víc nevydržel. A teď je to zase ok, sám si vybere kanál nebo odpadkovej koš a tam chce čůrat. No a občas to taky přehání, že se mu líbí nějakej kanál, tak chce čůrat znova třeba za 10 min :slight_smile:

Renčo, tak to mám taky radost, že se celiakie nepotvrdila, přecejen s touto diagnózou je to hrozně složitý s jídlem, musíš furt hlídat, co bude baštit a co už nesmí - ale to znáš nejlíp sama, viď? No a s blinkáním bych si asi nedělala moc starosti, děti to tak občas mají a druhý den jsou ok - tak to aspoň funguje u nás, i když Jirka není moc blinkací, měli jsme to max. dvakrát a druhý den už normálně jedl (tedy dietně, ale už měl chuť k jídlu). Tak držím palce, ať jste zdrávy.
15. bře 2010 ve 13:12  • Odpověz
jani, my máme nějaké extra velké odrážedlo od ježíška (a je mu úplně akorát i při našich rozměrech cca 1 metr výšky), taky mu bylo to předchozí malé, ale teď drandí jak o život, vůbec ho nestíhám. Občas se mi stane, že musím popoběhnout zrovna ve chvíli, kdy mám problém i s rychlejší chůzí a pak mi hrozně tvrdne břicho :unamused: tuhle mi úplně brutálně ujel, naštěstí zastavuje u přechodů, tak se nevrhl do silnice. Ale vlaju za ním jak hadr na holi :slight_smile:
15. bře 2010 ve 13:15  • Odpověz
Ahoj holky :wink: my jsme byly dneska na zápisu a rovnou nám řekli, že moc šancí nemáme, takže zítra jdem ještě do jedné školky a tam to naštěstí máme domluvený přes sousedku (má známou na odboru školství) a měli by tam holky vzít. Je to šílený, vůbec nikde neberou děti, který budou mít 3 roky až po 1. září :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak nemít naši zlatou sousedku, tak bych snad ani nemohla do práce (teda pokud nevyjde to mimčo :sweat_smile: ).

Jinak holky se tam hned předvedly - dostaly od paní ředitelky kokinko a zatímco jsem se s ní pak bavila, stouply si k misce s těma kokinkama a nacpaly si obě plný kapsy :angry: takže nás tam asi tím tuplem nevezmou :grinning: pak jsme se šly mrknout do třídy a holky se hned vrhly mezi děti, nemohla jsem je odsud vůbec dostat a Liduška pak celou cestu domů ječela, že chce zpátky do školky :grinning:
15. bře 2010 ve 13:59  • Odpověz
Jani, jakej máte kočár - značku? Super, že jsi spokojená! :dizzy_face:

Terko, tak fajn, že máte finančák vyřízenej :wink:

Adel, my flašku na noc nikdy nedávali, asi v 11 měsících jsem holky odstavila od nočního kojení a od té doby dostanou jen maximálně napít vody, ale už ani to není moc často. Jinak ráno mají hned snídani - do 13 měs. jsme kojili a pak už dostávaly snídani. UM mají už jen před spaním. To je blbý, že Petřík v noci tak nasává a pak se pročůrá:unamused:

Holky, u nás je úplná chumelenice, fuj :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. bře 2010 ve 14:07  • Odpověz
Ahojky Kristy mám deltim duo , prakticky stejnej jako jsem měla ted ten roan po janičce, akorát je pro dva i stejnou barevnost...
15. bře 2010 ve 14:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.