• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
ahojdá!

zdravím po 3 dnech, které byly teda fíčák - ve středu večer mi zavolá kámoška, která ted bydlí v Kanadě, že ve čtvrtek dopo dorazí na návštěvu a zdrží se do pátku a že už na čtvrtek večer sehnala lístky na Shakespearov.slavnosti a to i s našim společným kamarádem...takže diky akčnosti bezdětné kámošky (bo já jako dětná vše moc řeším a vše mi nějako trvá) jsem strávila po 2 letech úžasný večer s kulturou a procházkou po noční Praze (při pohledu na noční Prahu z Hradčan jsem brečela :cry: :grinning: ..přišlo mi to tak neuvěřitelné, že tam jsem sama, bez kočáru, o pulnoci :grinning: )...díky bohu za bezdětné kámošky :grinning: akorát teda nemusela dnes provokovat se spánkem do 10.15, zatímco já vstávala s KUboušem s kouhoutím zakokrháním před šestou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:
31. črc 2009 ve 22:31  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
agi - teda ufff..taky fičák s tou teplotou..byla jsi nakonec u dr.? hlavně , že je ondráškovi líp...

zuuzi - zdravím do antikoncepčního tábora :grinning: ..a na utz držím palečky :wink:

ad vztekání dítěte - zrovna dnes jsem tu jednoho malého vzteklouna měla...začne nejdřív pobekávat a pak spustí šííleně uječený brekot..v ten moment vypínám v hlavě audio a vidím jen rudocha otevírající pusinku...vysvětlím, proč nevyhovuji jeho požadavku a bud dělám dál svou práci či se snažím odvést pozornost někam jinam...no zatím to má uspěch..postupně zjištuje, že ten jekot na mne neplatí...čekám, kdy vytasí nějakou jinou zbran :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
31. črc 2009 ve 22:36  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
ale musím se pochlubit, že jinak vzteklounek má velice kladný vztah k uklidu..nevim, kde se tato genová informace u něj vzala :grinning: ...je to až úsměvné: když mu z lahvičky ukápne jen pidikapka na podlahu, hned letí do koupelny pro hadr na zem a už šuruje...a pak sbírá drobky po pokoji a nosí je do odpadkáče..a dnes to vygradovalo tím, že uklidil okolí píškoviště od cigárových vajglů a jiných odpadků - začal je nosit sám od sebe do odpadkového koše..já jen čuměla a neměla ani sílu ho okřiknout..dělal to s takovým zápalem a u každého vyhozeného odpadku si odfrknul : Bak! (..překlad...moravský rodinný výraz pro fuj :sweat_smile: ) :grinning:

..takže díky kuboušovi máme doma a ve městě vůbec uklizeno :grinning: (o tom, že nám díky jeho zahradnické vášni zalévat a hladit kytičky přežívá flora v domácnosti, ani nemluvím.. :grinning: )
31. črc 2009 ve 22:44  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
..a poslední příspěvek...resp. otázka do fora: když vám dítě začne na wécku utírat pipku toaletakem, je asi čas začít se zavírat na wc, co? :confused: :grinning: (aneb taky už před svými dětmi nemáte momentálně žádné tajemství? :grinning: )..

přeji brou brou....a pěkný víkend!
31. črc 2009 ve 22:48  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
ránko

Zuhav: :fearful: :fearful: :sweat_smile: :astonished: :grinning: :grinning: :grinning: to jako vážně?? (ten poslední příspěvek)

a uklízeče teda závidím!!
tady přibejvá dětí co pomáhaj v domácnosti a u nás nic, maximálně odnese plínku nebo dá mokrej bryndák na šňůru :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jsem se konečně trochu vyspala od tý dobu co jsem těhu... to musí bejt těma bylinkama :slight_smile:

hezkou sobotu!
1. srp 2009 v 07:40  • Odpověz
Dobré ráníčko,
Zuzko :confused: :grinning: :grinning: Tam jsme ještě nedošli... :wink:
Lu, těhulinko, jak je dnes?
A co ostatní těhulky?
A co ostatní netěhulky? :wink:

Jedeme fotit svatbu, tak se pak u úpravy fotek ukážu :wink:
1. srp 2009 v 08:10  • Odpověz
dobré ráno

zuzi: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: .ondra mě neutírá,ale občas při koupání ukáže tamtím směrem a říká bu (buchta :grinning: ).Já jsem teda stydlín na druhou,takže mě chytá amok :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

My dneska spali do půl 9, páč před pátou se už skoro vstávalo a v noci se tak hrozně brečelo,až mi to rvalo srdce.Jemu prostě musej růst zuby,to bylo šílený.chtěl jenom mě,nakonec mi usnul vysílením na prsou :frowning2: :frowning2:

zuzi:u dr. jsme nebyli,volala jsem jedný,co zastupuje tu mojí (má do pondělí dovču).Ale v pondělí ho nechám pro jistotu prohlédnout,jeslti nemá náhodou nález v krčku apod..rýmu,kašel nemá, jazyk má čistý,tak já nevím.buď je to to přehřátí,nebo zuby,nebo se zítra celý osype :confused:
1. srp 2009 v 09:04  • Odpověz
zdravím při sobotě

olejíčkem po koupání nemažeme. Celkem jsem mazala asi 3x. Máme dobrou vodu a nemeju ani mýdlem..:slight_smile:. ale po bazéně mažeme, to zase jo..:slight_smile:

zuby-2x denně nečistíme. Většinou jen ráno. Večer dostává v postýlce mlíko a hned jde spinkat, tak nic..

a jak se má Lucijana? a Natálka?

Agi-super, že je Ondráškovi lepší..bobíšek malej..

Zuzi-teda dítko mne neutírá. to ne.. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:. ALe jinak žádné tajemství.. :grinning: :grinning: :grinning:. Tuhle u nás byla návštěva a já rozvalený dveře..No, blbo matka! :slight_smile:
1. srp 2009 ve 12:17  • Odpověz
zuzi-a co Kuboušova averze k dětem??
Jsem si na vás tuhle vzpomněla. v Ji v Zoo byl hooodně podobný chlapeček - kudrny, tmavé očka,..prostě jako Kuboušek.. A maminka říkala, že miluje děti a hlavně jejich maminky!! :grinning: :grinning: . Tak mne napadlo, že je to nějaká upgrade verze! :grinning: :grinning: :grinning:
1. srp 2009 ve 12:20  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

průběžně jsem dočítala, ale nepsala, myslela jsem na Ondáška, to je dobře, že teplotka klesla!! Agi, beztak jsou to zuby...mám podezření, že dnešní zvýšená teplotka u Robiška je taky od nich..pořád si dává prstíky do pusiny a všimla jsem si, že stoličky zas cosik povyrostly :confounded: jen doufám, že nic nechytl, dvě děti z písku měly teploty, průjem a i zvracely :frowning2: zas nějaký bordel vzduchem :angry:

Jinak jsem holky absolvovala 28.7. ten porod u kamarádky :dizzy_face: Hodně zajímavé vidět to z druhé strany :confused: :slight_smile: ten den se narodilo ve Frýdku 11 miminek!! Z toho pět jsem slyšela přicházet na svět....

mi, už se těším na fotky :wink:

zubky taky jen jednou denně :sweat_smile:

je tu ještě nějaký všivák, co si nehraje sám a potřebuje přítomnost maminky?
1. srp 2009 ve 12:53  • Odpověz
peti pusu robiškovi :slight_smile: :slight_smile: .hrozně mě zajímá ten porod,jaké to bylo? byla jsi nervózní? a fakt jsi tam byla jen ty? a pomáhala jsi nějak?

všiváka mám doma :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , občas si ale hraje už sám,ale jen chvíli.většinou když mu dám něco,co nesmí (mobil,ovladač,klíče, lux,toal.papír apod...).Lux teda smí :grinning: :grinning: , ale je to vzácnost :grinning:
1. srp 2009 ve 13:16  • Odpověz
agatko :grinning: :grinning:
a k tomu porodu: nervozní jsem byla, shodila jsem za ty dva dny dvě kila :sweat_smile: volala mi o půlnoci, že ji praskla voda, tak jsem k ní fičela a viděla na vlastní oči, jak to vypadá :astonished: , přijeli jsme na příjem a tam řekli, že není vůbec otevřená, že porod začne později, že mi Kača zavolá...tak jsem jela domů (tu noc jsme spala tři hodiny)o půl dvanácté dopoledne mi přišla sms: Peto dojed..tak jsem skočila do auta a tradááá..zastihla jsem ji ve sprše po klystýru. Přesunuly jsme se na sál, to bylo půl jedné, to ji začaly bolesti - byla na 3cm otevřena..mezitím bobek pospávala, páč vůbec nespala, drtila mi ruku....v 16h se měnili doktoři, to byla otevřena na 5cm...v 17h si nechala píchnout epidural a nastala změna - vykecávala, pustila se mé dlaně, bavíčko jak na kafíčku :grinning: fakt jsem nechápala..kolem řev ostatních mamin..před 19h se zcela otevřela, ale malá byla pořád hodně nahoře, tak ji doktor pomáhal dlaní na břichu..a v 19:09 se malá Klárka narodila :dizzy_face: tlačení "díky" epidurálu bylo hodně těžké, nerozeznávala kontrakce..a nastala komplikace a to že Klárka nemohla popadnout dech, páč se drala bobišek oběma ramínkama, tak ji museli zas dát zpátky..no docela zmatek, to mě trošku postrašilo, doutíkal další doktor a malou hnedka odnesli, nic nám neřekli..Kačík byla boroček vystrašená, neboť maličká neplakala..až za půl hodiny přišel pediatr, že je malá na kyslíku...takže jsme malou vůbec po porodě na sále neměly :frowning2: o půl desáté jsme se však vnutily na poporodní, že chceme Klárku vidět :slight_smile: moc krásná holčička...druhý den už ji měla u sebe a dnes je pustily obě domů.... :dizzy_face: :dizzy_face:
Poučení, kdybych zas šla někdy k porodu: jíííííídlo :grinning: měla jsem blbec jen pití...jo a ještě bandasku s kafem :grinning:
1. srp 2009 ve 13:33  • Odpověz
a ještě byla prča, jak přišel doktor a dívaje se na obě, se ptal: tohle je vaše první??? :grinning: a jak jsme se šly večer podívat na maličkou, tak sestřička na mě: a vy ste k mamince co? :grinning:
1. srp 2009 ve 13:37  • Odpověz
ahoj, tak dneska čůrání do nočníku zatim dvakrát, o velký posteli zatim neuvažuju, dítko mě taky neutírá,jen míi trhá papír, ale je fakt, že když mi vleze na záchod a já si zavádim tampon 2x příjemný to neni, ale musim mít pootevříno, abych ho měla na očích, Hrát si sám dokáže
ad pomáhání v domácnosti: nehrozí, sebere drobek z koberce a donese mi ho, umí ručním šlehačem ušlehat z bílků sníh, jinak nic
1. srp 2009 ve 13:38  • Odpověz
no teda já bych byla vystresovaná i za tu kamarádku.jsi borka,žes tam šla :slight_smile: :slight_smile: .Nemysleli jsi v nemocnici,že jsi partnerka? :grinning:
1. srp 2009 ve 13:43  • Odpověz
Petise: všivák :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: tak u nás to tak je bohužel tak 80 procent času... kde jsou ty doby, kdy si krásně hrál nebo stavěl věž nebo prohlížel knížku i hodinu sám!!!

popis porodu ohromně zajímavej, taky jsem čekala co napíšeš...
ad jídlo: můj muž když si balil svůj batoh do porodnice, tak tam měl věci jako buráky a asi milion konzerv plus spacák atd. :sweat_smile: jsem mu musela říct, ať se uklidní a něco vybalí, on to měl pro případ, že by se ho snažili vyhodit, tak aby mohl spát na podlaze třeba vedle mě.. láska moje :sweat_smile: :dizzy_face:

Petise: to tam v životě neměly kámošku nebo ségru u porodu? :sweat_smile: :sweat_smile:

a fakt klobouk dolů, jsi dobrá, že jsi to dala! ono možná koukat na to je horší než rodit, protože se člověk cejtí bezmocně..
1. srp 2009 ve 14:55  • Odpověz
týjo já nemám co dělat, muž chtěl abych s nima šla ven ale tam je vedro na mě teĎ moc, tak jsem zůstala doma a nudím se... to je teda výjimka to jsem už dlouho nezažila :sweat_smile: :sweat_smile:
asi jim aspoň spáchám nějakou dobrou večeři
1. srp 2009 ve 14:57  • Odpověz
Peti, to je teda jízda. Byly to asi nervy, co. A taky si myslím, že dnes už žena u porodu není nic zvláštního, jako doprovod myslím :grinning: :grinning: V okolí to nějaké kámošky tak měly a u nás hrozí, že se mnou půjd švagrová, protože termín porodu mám na dobu, kdy má Míra šňůru s kapelou a tam si bohužel nemůže udělat volno, když to vyjde na dobu některého koncertu Takže pokud bych začala rodit "blbej" termín, tak se mnou bude švagrová, sama už tady má dítě + bývala zdravotní sestra.
Lu, ty taky nejsi normální, ty relaxuješ v těhu vařením? jdi si dát studenou sprchu a čti si knížku, k plotně ani na krok. ještě v tom vedru! :grinning:
1. srp 2009 v 15:13  • Odpověz
Peťo, dyť já už se stydím, muž dneska i luxoval!
fakt je, že ten první trimestr jsem měla vždycky takovej na vážkách, tak dělám jen co musím .. a nebo když už se stydím jako dneska :pensive: :sweat_smile:
furt koukám na okna ale to fakt nemůžu, tak aspoň bělím prádlo zatím :grinning:

a se švagrovou si rozumíš? kam jsi vlastně zaregistrovaná? k Apolináři?
1. srp 2009 v 15:24  • Odpověz
Jo, jdu zas k Apolináři, mám domluvenou stejnou doktorku, co mě rodila minule. byla jsem tam spokojená. A švagrová je super, proto jsem ji požádala. je s ní děsná prdel, věřím, že ta mě právě během toho dlouhého čekání a funění i rozptýlí. :grinning: A hlavně je myslím pohodová v tom, že se tam se setrama v klídku na všem domluví, akční, takže zařídí a opečovávatelka, to bych se měla :grinning:. No popravdě by v mnohém byla lepší než vyděšenej chlap. Ale s Mírou to zas bylo intimnější a je to jeho miminko, že... jsem zvědavá, jak se to vyvine. :grinning: A těším se, je to divný, ale po svém ultradlouhém porodu se zase těším. :sweat_smile: Akorát si musím tentokrát hned nafouknout ten kruh na sezení, už když pojedeme. Podle UTZ má Mamutka zas velkou hlavičku, takže auauau. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses:
1. srp 2009 v 15:30  • Odpověz
tak to je super, že máš vlastně dvě dobrý možnosti doprovodu :slight_smile:

já myslela, že u porodu se zblázním bolestí, ten konec byl fakt brutální :zipper_mouth: a taky se vcelku těším :sweat_smile: muž říkal, že jsem asi na hlavu, že on to viděl jen z venku a stačilo mu to jednou, že nechápe jak někdo může dobrovolně do něčeho takovýho jít znova :sweat_smile:

kruh jsem taky měla... akorát byl aušusovej a třetí den mi prdnul :angry: :grinning:
1. srp 2009 v 15:33  • Odpověz
..tak Robinson šel na pivo :angry: Robišek před spaním měl teplotu 38.6 bez odečtu...dala jsem sirup...ať je noc dobrá a hlavně ať neblinčí, z toho mám největší strach...

ještě k tomu porodu..no nemůžu posoudit, zda jsem tam byla nějaký ojedinělý případ u porodu..já si myslím, že už tam určo nějaká kámoška byla :slight_smile: ale od toho poledne byli jako doprovod jen tatíkové :slight_smile: ale fakt to bylo super, když si to přehrávám zpátky..jsem moc ráda, že si vybrala mě..a sama sebe jsem překvapila, jak jsem pěkně hrála, že mě křičící novorozeňátka nechávají v klidu :sweat_smile: vevnitřku jsem dojetím brečela a navenek jen málo slziček v očích, páč jsem měla strach, ať mě nevyvedou ze sálu :grinning: :grinning: a náročný byl určitě konec, kdy jsme fakt nevěděli, co s Klárkou je a já utěšovala Kačusku, že je vše dobré...

Peti, jak ti selže Míra i švagrovka, přijedu :grinning: :grinning: :wink:

Já už se těším na vaše porody :dizzy_face: :dizzy_face:

Lu, a fakt nic nerob, když nemusíš...všiváku :grinning: :wink:

mishu, Robik mi taky pomáhá šlehat bílek :grinning:
1. srp 2009 ve 20:37  • Odpověz
Peti, dobře, píšu si tě. Vzhledem k rychlosti, jakou umím rodit, bys to stihla i s mezizastávkou na nákupy v Praze. :grinning:
1. srp 2009 ve 21:20  • Odpověz
á, tak Petise bude naše skupinová porodní bába! :grinning: :grinning:
tož si taky píšu :grinning:
1. srp 2009 ve 21:34  • Odpověz
peti držím palce s robiškem,ať mu to klesne a je líp!!!! u nás se usnulo před pěti minutama :angry: :angry: :angry: ,já se cpu melounem,to zas budu celou noc lítat na záchod, hihi :grinning:

lu:odpočala sis dneska,nebo jsi makala???? :slight_smile:

pa,jdu chrnět
1. srp 2009 ve 22:02  • Odpověz
Zdravím!

jsme zpátky z Harryho! Super!!!! Mělo to vtip, což bylo super ... prostě naprostá spokojenost.
Matýsek byl vzorný, takže spokojenost dvojnásobná :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Noc předtím opět příšerná, tak snad bude dnes líp. Jsem zdecimovaná ze včerejšího miniflámu, následné noci a dnešného prvního kola oslav. Ale zas to byl supr večer!!!!

Peti, muselo to být zajímavé vidět vše z druhé strany. A určitě zážitek na celý život!!!!
Robiškovi i Tobě přeju klidnou noc, ať je zítra zdravý!!!!

Zuhav :grinning: :grinning: :grinning:
Matyáš je taky pořádný - kapky sice nevytírá - vytírá jen imaginární věci, ale veškeré papíry (i venku) s výrazem "ble" krčí a nosí do koše. A odnáší hrnky do dřezu.

Dobrou noc všem!!!!
1. srp 2009 ve 22:30  • Odpověz
dobré ránko

sylvi to je super,že se líbilo, já se furt chystám,že si nějakýho Harryho přečtu, nejlépe toho prvního :grinning:

petise jak je Robiškovi? My jsme zatím úplně bez teploty,ale radši budem ještě dneska doma.

a panáček nám dorazil z hospody ve tři ráno a nemohl se trefit klíčem do zámku,jak byl ožralý :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. srp 2009 v 08:11  • Odpověz
Ahojky,
nevím co to, ale děti doma spí o trochu hůř než na Slovensku :confused: To jsem vám ani nenapsala, ale Máju jsme tam každý večer položili do postýlky, ona si usnula a ráno se budila kolem půl osmé - no nemáme my vzorné dítě :sweat_smile: To i starší brácha se budí víc :slight_smile:

Sylvi, to jste byli v kině? Já teď čtu první díl (už podruhé) - docela fajn.
2. srp 2009 v 08:15  • Odpověz
ahoj

Agi: tak to jsme asi lítaly na záchod spolu :grinning:
jj, včera jsem si odpočala, ale dneska jsem nejdřív převlíkla dítě a pak snídala a je mi zas pěkně blbě... jsem trubka :rolling_eyes:

Sylvi: super, že jste si užili rande a kino :slight_smile: :slight_smile:

tak Ondráškovi je snad dobře, co Robišek??
2. srp 2009 v 08:34  • Odpověz
Dobré ráno,
Matýsek vstával v pět :rolling_eyes: S Jindrou :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Teď šli ven, aby neusnul a nebyl tak protivný, že chce spát :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Mi, byli jsme v kině :slight_smile: A bylo supr! A spinkání teda závidím - máš úúúúúúúúžasné děti!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Agi, přečti :wink: Já mám přečteno vše a do kina si to chodím oživovit. Dvakrát jsem ale nečetla ani jeden díl a v televizi se mi ty filmy taky nechce sledovat - nemá to ono kouzlo.

A přemýšlíme, že bychom nechali Matýska v září hlídat přes celý víkend, ale nevím :pensive: Kdyby aspoň spal slušně, ale takhle :rolling_eyes:

Jdu ZAS uklízet a chystat na dnešní kolo oslav :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. srp 2009 v 09:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.