• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Miško, no to kecáš. :astonished: :sunglasses: Co to jako znamená? :confused: :grinning:
3. srp 2009 v 09:54  • Odpověz
Nic, nic :grinning: Jen z toho mám takový vítr :wink:
3. srp 2009 v 09:57  • Odpověz
No co, karkula ještě nedošla, mám chutě na pomerančovou limču a jsem unavená jak prase :grinning:
Ale nebojte, na 99% to možné není...To už bych pak nemohla taťkovi prát ani trenky :grinning: :grinning:
3. srp 2009 v 10:00  • Odpověz
3. srp 2009 v 10:01  • Odpověz
Teď mi došla hračka pro Márinku - kupovali jsem Pampersky v Bille a po nasbírání nějakých bodů se mohlo napsat o hračku - ani jsem nečekala, že to dojde :wink:
3. srp 2009 v 10:02  • Odpověz
Jééé Lído teď se musím smát, asi mě odsoudíte, ale i Jájinka měla na dovču nalakované nehtíky na nožkách, sice jen perletí, ale jak viděla mě jak se lakuji, řvala pořád to cíííí :grinning: Tak jsem jednou tu vyjímku udělala :wink: :sweat_smile: Na dovče byla nadšená, že dostala stejný náramek na ručku s mušličkama jako já :grinning: No je to fintilka

Miško : ahojky, děkujeme :slight_smile: Babí s dědou sem tam hlídali, ale my jsme vždy byli z toho dne tak ulítaný a unavený, že jsme se vždy šli projít večer s Jájinkou na kolotoče, na zmrzku a na kapelu která tam venku hráli a padli vyčerpaní do postele a ještě kevšemu jsem dostala dřív mensku :frowning2: My jsme si moc užili ty výlety a pak dva večery kdy jsme byli spolu na jídle a pak se procházeli v noci v moři a pusinkovali se, nádhera :dizzy_face: :zipper_mouth:
A téééda, neříkej že byste měli třetí, vauuuu

Petí a jiné maminky co máte pokojíčky ve stylu afrických zvířátek, tady je nějaký nábyteček
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25029987&tab=0
3. srp 2009 v 10:19  • Odpověz
Miško, teda Marinka je kus ženský! :dizzy_face: a Denýsek jí krade oblečky už teď? :grinning:
3. srp 2009 v 10:20  • Odpověz
holky já vím, že je to docela brzo, ale už tak máte nějak představu co budete kupovat děckám k Vánocům a k narozkám???
3. srp 2009 v 10:22  • Odpověz
Hani, my už máme plnou skříňku hraček :grinning: Říkali jsme si, že je lepší kupovat postupně... Spíš jsou to takové drobnější hračky - knížky, stavebnice.... Chceme ale koupit hračkyz kolekce Little people - Denísko letadlo a Márince kočár s princem a princeznou.. Deny má už mašinku a strašně si s ní vyhraje.

Lu, já jsem mu ty plavky zkoušela, protože jsem měla strach, že budou Máje za rok malé :slight_smile:
3. srp 2009 v 10:27  • Odpověz
Aco: co bych Tě odsuzovala! mně přišlo v tom Německu směšný, že dítě pije z flašky v 6 letech, vozí se v golfáči a k tomu ty nalakovaný nehty :rolling_eyes:

Miško: no to je výbornej nápad s tím zkoušením velikosti... ale není Márinka větší než byl Denýsek touhle dobou?
3. srp 2009 v 10:32  • Odpověz
Mája je asi větší, ale zase bude o dva měsíce mladší...Nebo vlastně skoro o čtyři, protože dovču máme v plánu už v půlce června :slight_smile:
3. srp 2009 v 10:34  • Odpověz
ahooooj

aco: koukám, že jste si dovču užili..Však Jájinka bude parádnice, už je teďka, princeznička! :dizzy_face: :dizzy_face:

No a k těm dárkům, já už taky pomalu začínám uvažovat a zatímjsem vymyslela kuchyňku, vysavač s úklidovým vozíkem, a dřevěnou vláčkodráhu, protože Anička je teď unešená z vlaků...Ale kam to pak všechno dáme, to už netuším, budu se muset pomalu začít zbavovat mimihraček... :grinning: :grinning:
3. srp 2009 v 10:37  •  1 dítě  • Odpověz
Dobré dopoledne,
nejdřív musím pochválit Aco a Mi los fotos, moc pěkný :slight_smile:

včera se slavnostně vyčůrala do nočníku, chválili jsme a tleskali tak, že celý Český Bukov si musel myslet, že přijeli umělci z Prahy, ale dnes ani kapička :zipper_mouth:

taky jsme měli navečer 38,5, ale dnes ok, tak asi z toho vedra :confused:
3. srp 2009 v 10:40  • Odpověz
Teru, nočníkový úspěch je super :dizzy_face:
3. srp 2009 v 10:53  • Odpověz
Lu : no je to zajímavý to vidět , v tom hotýlku byla italská rodinka co měli dvě děti. Klučina měl tak 5let, v puse cumel, pil z flašky a neuměl ani pořádně jíst, mluvil přes dudlík, no to jsem fakt čučela. Když jsem si ho přirovnala k naší Jáje která seděla, sama jedla dospěláckým příborem a pila z flašky s brčkem. Pak si sama utřela pusinku ubrouskem a chodila takové dálky pešky a to je vlastně o tolik mladší jak on. Takže si myslím, že naše české dětičky jsou vývojově dost vepředu a velmi šikovné

No tak my máme z Little People tu archu, s tou si hraje, ale koukám že zbytek hraček půjde uklidit do pytle a koupím asi pořásnou panenku Baby Annabel, s postýlkou a přebalovací taškou, nádobíčko a umělé jídlo do kuchyňky. Dětský vysavač, asi pokladnu a nějaké knížky a zbytek si kdyžtak vybere sama. Nejvíc jí stejně už zajímá panenka a vaření v kuchyňce

No tak já jdu se přimět vyprat věci z dovči a udělat obýdek pa
3. srp 2009 v 10:54  • Odpověz
ahoj holky,

Aco- fotky jsou nádherné,jájinka krásná a vůbec celá rodina - velcí sympoši.Četla jsem tvůj odkaz,co k moři s dítětem.Když už máš praktickou zkušenost,je něco spešl,co určitě ano,nebo co bylo naopak zbytečné? prostě nějaké vychytávky? Pořád doufám,že nám to Řecko klapne.tak díky za rady.

Mariannka je velikáá a krásná.
Elí - šikula s nočníkem.
jo a naše Mári měla včera rok a půl .zatím nedostala nic,no ostuda.
3. srp 2009 v 11:02  • Odpověz
prami: tak Márince posíláme pusinu :wink:
3. srp 2009 v 11:06  • Odpověz
Hani, hračky na Vánoce a narozky už nakupuju, průběžně. Dostane velkou kuchyňku a k ní krájecí ovoce. Dřevěnou stavebnici (zatím má jen kostky a lego), něco s Pingu (objednám v zahraničí, asi přímo ty figurky, miluje ho, u nás se daj sehnat jen dývka), houpací kůň nebo něco jiného houpacího, CD přehrávač nebo minipočítač, abychom mohli pouštět písničky a pohádky v pokojíčku, taštičku na rameno, aby byla za slečnu (do ní asi vlastní peněženku), Fanynku (máme jen Františka a líbí se jí) a nějakou sadu k lego duplo, máme základ a pár figurek, tak dokoupím další díl. A uvidíme, co ještě přijde do kurzu. A mamutce koupím něco od lamaze, ostatní všechno podědí, tak ať dostane aspoň jednu vlastní hračku. No a samo nějakou knížku, ale to je u nás standard, nejoblíbenější hračky, ty kupuju průběžně
3. srp 2009 v 11:17  • Odpověz
Peťo, Marianka taky všechno podědila. Jen hračku od Lamaze jsem si neodpustila :grinning: Máme panenku Emilku a je úžasná :dizzy_face:
3. srp 2009 v 11:21  • Odpověz
Teru: tak máte pokřtíno :slight_smile: :slight_smile:
hele my vždycky tleskáme, vyhazujem do stropu a bublifukujeme (má takovou bublifukovou pistolku).. a on dělá jakože nic a jakože jsme trapný :sweat_smile:

teď byl 4 hodiny suchej, kroužil okolo nočníku, posadila jsem ho, seděl snad čtvrt hodiny a nic... já to nechápu :sweat_smile: :sweat_smile:

Prami: Márince vše nej k roku a půl !! :dizzy_face:

náš Matýsek dostal k roku a půl slavnostně první Lipánek :grinning:
my teda darama nezahrnujeme, koupíme ale nějak to nepřeháníme... totéž k Vánocům nebo narozkám... jeho nejvíc stejně baví lítat, koukat do knížek a aby mu furt někdo zpíval

Peti: co je krájecí ovoce?
3. srp 2009 ve 12:00  • Odpověz
Krájecí ovoce je umělohmotný ovoce, co má uprostřed suchej zip, takže se dá jakože rozdělat na půlky :grinning: U nás hraček dost (i když vidím jiné pokojíčky, tak spíš průměr), Týnka je po mně, hrací typ. Fakt si hraje se vším, každý den část hraček vytáhne a zkoumá, přemisťuje a tak. takže u nás hračky jsou a budou v kurzu dlouho. Navíc te'd můžu bezstarostěn kupovat ty holčičí, když na to budou dvě, tak aspoň kedný se to bude líbit. zatím nemusí moc panenky, v kočárku vozí plyšovýho psa, kterýmu říká miminko, toho krmí a tak. Panenky má dvě a ty leží v krabici, občas si je prohlídne ale zatím jinak nic.
3. srp 2009 ve 12:08  • Odpověz
Holky, už mám zapsány vzadu v diáři tipy na dárečky:slight_smile: Ještě jsem zvědavá, co napadne maminky klučíků. A dnes přednesu manželovi požadavek, že jakmile si odbudeme letní dovolené, začneme nakupovat na Vánoce - ten se ze mne zjančí :grinning:

Hani, to je šikulka, že tu cestu jasmínka takhle zvládla. U nás by to stopro nehrozilo... :angry: A co změna režimu? V pohodě tam Jájinka spinkala?

Luu, že bych taky zkusila bublifukový ohňostroj? Bo naše děti se tedy neobtěžují dělat nám radost a věnovat se nočníkování :slight_smile:

Mi, ty vaše fotky mě hrozně pobavily, fakt :grinning: Denda v plavkách, líbačky, Denda v postýlce pro panenku či co to je...no prostě prča :grinning:

Tak a dnes jsem definitivně uzavřela miminčí éru - prodala jsem náš miminkovský kočár. Holky, mě se chtělo brečet, jak si ho noví majitelé skládali do auta :zipper_mouth:
3. srp 2009 ve 12:23  • Odpověz
ahoj holky,
nedá mi to nereagovat na Petisku a její přítomnost u porodu. Peti, obdivuju tě! jsi borka! Hrozně mne zajímají tvoje pocity z druhé strany! Chtěla bys další porod, když jsi to viděla, jinak?

Petrolejko-super za švagrovou u porodu. Výborný nápad! :grinning:. Ze všeho nejhorší je, když je tam člověk sám...

super, že se ozvala Danča, že jsou v pořádku! A blinčení at už je pryč!

jéé, a těhu Miška to by byla bomba!! týýjo! :grinning:

a u Terusů byli umělci z Prahy,jo? No, až na Vysočinu byl slyšet potlesk!! :grinning: :grinning: Nebo to byly blesky a hromy? :grinning:

hračky-zatím nepřemýšlím. a určo to nebudu přehánět! Stejně si nejvíc hraje se smetáčkem a lopatkou, kelímky od jogurtu..a se vším, v čem je voda (louže, konev, květináč,...)))
3. srp 2009 ve 12:27  • Odpověz
hihihii,tak tentokrát jsem se u mišky fotek pěkně nasmála :grinning: :grinning: : Denísek v holčičích plavkách super a super jak každýho líbá! :slight_smile: :slight_smile: a jak jsi ho pak dala do té malé postýlky,ze které mu čouhají nožičky :grinning: :grinning:

ad Vánoce:nemám zatím lautr nic :unamused: ,ale asi bych měla začít a to i s ostatními členy rodiny.Letos to bude poprvé,co budu bez příjmů,tak nevim, jak to dopadne,nebudou to nějaké dražší dárky a bude jich míň.Ondráškovi koupíme určitě nějaké knížky,protože ty vedou zatím ze všeho nejvíc.Pak asi přikoupíme ke stavebnici žako další díly (stříšky,okýnka, postavičky a tak). a pak má malou sadu nádobí,tak k tomu mu kuchyňku kupovat nebudu,vystačí si s tím,ale až bude starší,tak určitě chci pořídit obchod.Synovec ho má dodnes a je to úžasně vděčná hra,na dlouho a i pro víc dětí najednou (kasu s jezdícím pásem,nákupní košík,umělé peníze,peněženka,ovoce a zelenina,krabičky od zboží, poličky jako regály apod..).Ale nechci to s hračkama přehánět.A pak do domečku koupíme i vlastní stolek s židličkami,aby si tam mohl malovat,nebo hrát s kostkama.toť vše :wink:

terezko ty teploty teď lítaj,co? :frowning2: .Dneska jsem byla u sousedky na kávě a přišla tam paní Zlatová, mluvila o tom,že u vás byli na chalupě :slight_smile: , to je svět malej,co? :grinning:
3. srp 2009 ve 12:30  • Odpověz
jo a možná dřevěnou vláčkodráhu,nebo mašinku Tomáše,ale to třeba k druhým narozkám,když to má tak blízko vánoc
3. srp 2009 ve 12:30  • Odpověz
Hani, krásný fotečky, takový pohodový..:slight_smile:

Miško-fotečky úžasný! Rozesmál mne Deny v postýlce!a v plavečkách! Hezká holčička! A marijánka je baculíček miminkovskej..:slight_smile: Krásný..
3. srp 2009 ve 12:32  • Odpověz
Jinak msím pochválit Týnku, má za sebou dvě noci prospané ve větší postýlce bez šprušlí a naprosto bez problémů. takže jsem dnes sundala všechny hračky z té miminkovské a peru je už pro mamutku. No, Kristýnka už opravdu není miminko ... a mně odpadlo večerní přenášení do postýlky, o tahání míň :grinning: Ještě ten nočník, ale to bude na dlouho. Dnes třeba nemám vůbec sílu to řešti, sama sotva lezu natož se shýbat a posazovat ji, když sedět nechce.
3. srp 2009 ve 12:34  • Odpověz
Petí : jojo na krájecí ovoce mám také spadeno spolu s nádobíček. A vy máte lego Duplo, není to pro ně malé, mám obavy aby mi to nenarvala do krku

Prami : no zbytečné asi nic :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale byla jsem ráda, že jsem vzala Jáje skleničky, jak psala Péťa že v Řecku sehnala jen cibulové, tak my jsme tam teda sehnali ale malé lahvičky v přepočtu by vyšli na 100kč. Pak jsem byla ráda že jsem jí nakoupila více bodýnek bez rukávku, takové ty tílečkové, v tom tam lítala nejvíce. Šatičky a kraťásky s tričkem měla jen když jsme jeli na výlet a když jsme šli na véču aby byla trochu ustrojená. Jinak nevím jak to mají v Řecku, ale v Itošce měli blbé el. zásuvky nešla nám tam strčit konvice, takže jsme si nemohli udělat ani polívku a kafčo, to mě štvalo. Pak byl super stan na pláž, protože tam dost foukalo a lítal tam všude nepříjemnej písek. Tam jsme jí koupili super crosíky, v těch se jí chodilo nejlíp. Nějak jsem tam nic nepostrádala, to co jsme měli jsme plně využili.

Kačí : nějak jsme ani změnu režimu moc neměli, ráno snídaně - pak jsme šli k moři nebo jeli na výlet, v poledne měla obýdek, buď skleničku na hotelu nebo něco s náma na výletě, odpoledne se prochrupla, pak se šlo na véču, po večeři jsme šli ještě ven a usínali jsme všichni tak kolem 22hod. Jediné co tam bylo jiné, tak že spinkala třeba dvakrát denně, to doma nehrozí, tam byla asi více unavená, spinkala ve stanu na pláži, nebo na výletě v kočíku a pak ještě odpoledne po jídle.

Jo a teda totál nám tam přestala chodit na nočník potvůrka,jsi zvykla že má na pláži holou prdelku a může čůrat jak chce. Taky mi udělala bpbíka za hlavou když jsem se opalovala, takže musíme doma zas na to najet :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Agi : ten obchůdek je super

No my jsme před dovčou Jájince trochu předělávali pokojíček, nebo spíš jen to teochu jinak uspořádali, aby se jí tam vešel stoleček se židličkou a větší postel co budeme kupovat ( nejspíš v Ikea ). A já bych jí tam chtěla udělat takový hrací koutek kde bude mít takový kouteček na hraní s kuchyňkou a panenkou, takže k tomu chci koupit nějaké to nádobí, přebalovací pultík a postýlku, nádobíčko, nějakou tu pokladnu, vysavač, krájecí jídlo atd... aby si už hrála takhle, jako malá maminka a hospodyňka
3. srp 2009 ve 12:55  • Odpověz
Peto-super. Se chystáme taky pořídit postel, tak hltám zkušenosti! zatím u všech bez problémů...:slight_smile:

dárky-ještě mne ted napadlo. byli jsme dopo u kamarádky a ti mají takovej traktor na šlapání. Tomíkovi byl ještě velkej, ale myslím, že by příští rok už šlapat mohl. takže možná jako velký dárek takový traktor..
a taky mají velkou trampolínu! super věc! průměr snad 4 metry a větší děcka i rodiče se tam vyblbnou..Jsme tam s Tomeme takv vlezly, ale já jsem nechtěla skákat a Tomí tam dováděl a moc se smál! :slight_smile:

a dotaz- na dětském hřišti- koužete se s dětmi na skluzavce? my tu máme takovou velkou a já tam s Tomem vylezu, posadím ho na klín a jedeme..Nejsem za exota?? :grinning:

a ještě jeden-jsou vaše děti taky čuníci? Náš Tom je hned v kaluži, hned v blátě, na hřišti si lehne na břicho do písku a "plave tam prsa"..Nejlepší písek je za trikem nebo v hlavě...
Kamarádky holčička když si zašpiní ručičky, tak běží k mamince a ta jí je otře..Před kaluží se zastaví a maminka jí přenese..
takže my jdeme z hřiště jako prasata a oni jako do divadla!! :grinning:
3. srp 2009 ve 13:00  • Odpověz
Halkac: ale jemu je ten bublifuk po nočníku šumák! zajímá ho jen když docvičí rehab. cvičení :sweat_smile:
kočárek jsem taky skoro obrečela!
já včera uklidila sterilizátor, furt tu ležel, tak jsem ho vydrhla a schovala pro miminko

to krájecí ovoce mě teda zaujalo, Peťo... někdy se na to musím podívat... jednou jsem viděla dřevěný a to zas držela magnetama :grinning:

Peti: takže Týnka nevylízá z tý postýlky, jo? já si to neumím představit :grinning: :sweat_smile: a přijde za váma ráno do ložnice? Matýsek totiž když se vzbudí tak je často takovej napůl v polospánku, někdy i padá a brečí...
3. srp 2009 ve 13:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.