• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Hani: hezké fotky!! Ty jsi moc sympatická a tááák štihlounká jééé :dizzy_face:
11. srp 2009 ve 22:54  •  2 děti  • Odpověz
no přesně!! :dizzy_face: :dizzy_face:

dobrou
11. srp 2009 ve 23:23  • Odpověz
Ahojky, moc děkujeme za přání pro Zuzanku :slight_smile: nám svátek vůbec nevyšel, místo plánované oslavy jsem se pohádala s našima a potažmo pak i s Vladem - staré téma - problém uvolnit se z práce a přijet aspoň trochu včas versus má očekávání, že minimálně na svátek a narozeniny by mohla mít v podvečer Zuzka doma oba rodiče :unamused: Nakonec jsme Zuzance ani dárky nedali, přesunuli jsme to na neděli, jen jeden za naše, protože budou odjíždět. Nemělo to význam v tu hodinu, kdy jsme se sešli + rozhádaní... nic moc atmosféra. Je mi z toho hrozně smutno a unaveně, moc jsem se těšila a i nahonila. Dárky mám připravené, chlebíčky letěly do koše (nikdo je ode mě nechtěl), zbytek občerstvení vlastně též, snědla jsem si jen tak pro sebe. O to víc potěšilo, že jste si vzpomněly :slight_smile:.

S chutí jsem dočetla sourozenecké téma. Já bych přes veškerou skepsi, že budu s dvěmi dětmi až do večera sama, druhé mimčo chtěla, třeba i hned. Moc se mi líbil příspěvek lu - i proto, že se to vlastně moc hezky vyřešilo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Marti, parádní Krétu přeju. Já bych asi nebyla schopná závazku válet se dostát, ale o to víc závidím. :slight_smile: Bude to prima!
12. srp 2009 v 00:40  • Odpověz
Dobré ráno,

předně:
Marti- Mao, užijte dovolenou, jen se válejte a vycucejte z moře a sluníčka co nejvíc energie!!!! :wink:

Kreksi, první jsem přečetla komentář sourozeneckého tématu a říkala jsem si, že jsi úžasná. Já jsem si naopak včera, kdy jsem byla celý den sama s jedním dítětem, říkala že rozhodně ne.
A když jsem pak dočetla první odstavec, tak obdiv k Tvé osobě ještě víc vzrostl. Moc mě mrzí, jak oslava dopadla :pensive: a nevím, co dál napsat, protože mě by to mrzelo i u té náhradní.
Snad jen tolik, že Zuzanka si to užije i jindy a u vás se to uklidní - jako (většinou) vždy a všude :fearful: :wink:

Lu, nás si Matýsek našel taky náhodně a nečekaně, Jindra studoval, ani jsme spolu nebydleli, nicméně od první vteřiny kdy vystupovala druhá čárka, jsem byla šťastná. Takže tě chápu.
je možné, že právě proto teď zase chvíli nechci počítat každou kačku ..... ale hlavně vím, že bych to nedala. že za ty depky, stavy vyčerpanosti, atd..... co je mi už teď důvěrně známe, i to v tuto chvíli nestojí :slight_smile:

Agi, už jsem chtěla psát včera, ale raději jsem to spolkla :slight_smile: Myslím, že ani za šest let není tak pozdě :slight_smile: Shodou okolností, jsem se teď bavila s tak nějak starými maminkami, co mají děti do dvou let věku a opravdu se shodli, že je to dítě jakoby "hodilo zpět", že se cítí mladší, že jim to moc prospělo. A to stejné tvrdí i moje mamka, která mě měla v pětatřiceti.

No, my vstávali v pět :rolling_eyes: , takže jsem tu u svého elaborátu nabrala sil a jdu něco dělat.
Hezký den!
12. srp 2009 v 07:22  • Odpověz
A přece jenom :grinning:

Hani, fotky krásné, jde vidět, že jste si odpočinuli :wink:

Jo, a otázku "A kdy plánujete další?" jsem zařadila do "oblíbených" - Rodíš? Nerodíš? Kojíš? Ty nekojíš? Sedí, chodí, mluví? " :angry: :angry: :grinning: :grinning: :grinning:
12. srp 2009 v 07:25  • Odpověz
Dobré ráno,
Hani, pěkné fotky, moc ti to sluší, jsi jak proutek :slight_smile:
Mao: užij si krásně dovolenou

Kreksi: opožděně Zuzance vše nej, doufám, že posunutá oslava se vydaří

všem ostatním Zuzankám taky gratulace

Lu: souhlas co jsi napsala, všichni řeší, počítaj, kdy děti, co práce, peníze, hypotéka...chápu to, ale dle svých vlastních výpočtů bychom se k dítěti nedopracovali ani ve 40ti, takže jsem ráda, že jsem s Elí taky neočekávaně otěhotněla a najednou se to vyřešilo. S dalším mimčem čekám jen z důvodu aby Elí už byla trochu samostatná, to že mi nikdo nebude platit mateřskou mě sejří(páč mi skončil prac.poměr)ale dítě chceme a zkrátka to půjde-musí
12. srp 2009 v 08:13  • Odpověz
Ahoj holky, dočetla jsem vaší diskusi... Lu, ty jsi to napsala strašně moc pěkně :dizzy_face: Máte pravdu, že i na tom věkovém odstupu něco je. Kdybysme s Vladíkem plánovali dvě děti, tak bych možná i ten větší odstup brala, ale vzhledem k tomu, že už teď se těšíme na třetí :dizzy_face: , nechávám si to "omládnutí" k němu :wink:
Jinak my jsme dnes spali celou noc :slight_smile: Marianka měla mlíčko ve čtvrt na osm a zase chrupe :dizzy_face:
Sylvinko, vzpomněla jsem si na tebe - už spí Matýsek líp?
12. srp 2009 v 08:18  • Odpověz
Miško, díky za optání!
Spí o něco líp, ale stoprocentně to určitě nezabralo. Včera zas tři hodiny vyvřeskoval, dnes vstával v pět :rolling_eyes: Ale narozdíl stavu předtím někdy spí v kuse třeba do sedmi, takže aspoň tak.

No, já právě říkám, napůl v žertu, že do druhého miminka půjdu až prospím aspoň 300 nocí v roce a podívám se k moři (nebo někam do zahraničí). Obojí je zatím v nedohlednu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:

A teď zaprudím - stejně jako Miška, mám věk na to si ještě v sedmatřiceti pořídit mazlíka :dizzy_face: a ani tomuto rozhodně neříkám ne. :wink:
12. srp 2009 v 08:29  • Odpověz
dobré ránko

hani moc krásné fotky,moc moc ti to sluší! :slight_smile:

Marti tak si užijte válecí dovču :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: , nasportovali jste se už dost,viď?
12. srp 2009 v 08:30  • Odpověz
sylvi a nejsi už na to noční ponocování Matýska zvyklá??? :wink: .Druhé miminko Ti určitě bude spát jako andílek, další děti prý bývají úplně jiné.Já se zas těším,že nebudem mít tu hnusnou tříměsíční koliku a reflux :slight_smile: (snad )

tak pa, my dokoukáme Pošťáka a valíme ven
12. srp 2009 v 08:36  • Odpověz
:slight_smile: dobré ráno... děkuju. sylvi - úplně tu potřebu počkat s druhým mimčem a mít možnost myslet zase i trochu na sebe chápu. u nás je to "snažší" v tom, že už moc volit nelze. mně je 36 už teď... a Vladovi čerstvých 37. :grinning:. to už je takové buď teď, nebo třeba už taky nikdy. ozvlášť když si nemyslím, že by se podařilo otěhotnět hned. jinak bych váhala - malý věkový rozestup by mě lákal, na druhou stranu bych sama pro sebe ráda protáhla ten čas, kdy jsou děti malé, a zvolila delší.
12. srp 2009 v 08:40  • Odpověz
Ahojky a dobré ránko,

sourozeneské téma je fakt zajímavé - a absolutně souhlasím s názorem, že na každém věkovém odstupu je něco, vše má své výhody i nevýhody. Vlastně já osobně bych brala děti jako stupínky, nejlépe kdyby jich bylo tak pět :grinning: :grinning: :grinning: Ale tak nějak cítím, že na to fakt nemám (fyzicky, psychicky, finančně)...takže na to třetí poslední si taky ještě počkáme :slight_smile: A věřím, že i to pozdní dítko bude mít svoje :slight_smile:

Včera jsem vyhlásila beznetí, tak aspoň dnes dodatečně přeji velkým Zuzajdám i malé Zuzance všechno nejlepšejší k svátečku. A Kreksi, ať se oslavička vydaří. Vím, že to asi nebude lehké oprostit se od blbé nálady :pensive: Taky bych byla zlá, že se na oslavu nemůže dojet včas...
12. srp 2009 v 08:41  • Odpověz
ránko

Kreksi, to mě mrzí, že to s oslavou dopadlo takhle :unamused: my to takhle měli s prvníma narozeninama, ale taky jsme to dohnali o pár dní později...

jinak ad sourozenci: jsem si vzpomněla na moji mamku, která měla čtyři děti a totálně nepomáhajícího manžela a obracela opravdu každou korunu... i po těch letech si stojí za svým, že by do toho šla znova to mě tuhle překvapila :slight_smile: ona měla třeba problémy s bráchou (špatně jedl, nespal, byl divokej) a pak když otěhotněla, tak na něj přitvrdila a najednou se srovnal a byl pak fakt bezva, hrozně jsem s i s ním vyhrála
jo a čtvrté dítě měla v 37... ale mladší brácha byl ještě větší divoch a říkala, že na něj občas už úplně fyzicky nestačila... ale to je individuální

Teru: no my kdybysme měli počítat, tak taky nikdy nikam nedojdeme.. byt kterej si pronajímáme (2 plus 1) by stál asi 5-6 milionů hypotéku si muž ve svým věku skoro už ani nemůže vzít a já na MD teprve ne... auto nemáme...
mě peníze nějak nestrašej... já Matýska miluju, ale nejsem člověk, kterej si plánuje utrhovat od huby pro dítě to se klidně přiznám... já nic zadarmo nedostala, takže neplánuju nějak moc mu podstrojovat...

Sylvi: ještě je jedna prudící otázka: "už chodí na nočník?" :grinning:
a pak od některých lidí (mě se to teda týkat nebude): "cože?? vy chcete třetí?" :sweat_smile:
12. srp 2009 v 08:53  • Odpověz
ad myšlení na sebe: tak já jsem asi sobecká matka, já kromě prvních několika měsíců jsem čas na sebe měla :confused:
na dovolené jsme byli několikrát, i sami, pravidelně jsme chodili večer ven, taky i sami, chodila jsem na cvičení, koupila jsem si novou kosmetiku, oblečení, s Matýskem jsme byli všude možně, už v měsíci jsem ho dala do šátku a šli jsme na výstavu...
můj muž se dokonce nedávno ptal jestli ho můžeme vzít už do kina :grinning:

takže sice je věkový rozdíl menší než jsme si naplánovali, ale vcelku jsem se "vylítala" :sweat_smile:
je pravda, že jsem dělala věci, které jsem si před mateřstvím neuměla představit a připadaly mi nepřípustný - první hlídání měl ve 3 měsících (paní na hlídání), v tu dobu taky letěl letadlem... z obojího jsem měla vítr a obojí dopadlo výborně a Matýskovi se to líbilo...

já se teĎ spíš těším až bude miminko tak půlroční, že budu moct jít třeba někam sama s Matýskem, až manžel pohlídá, na nějakou loutkovou pohádku nebo tak :slight_smile:
12. srp 2009 v 09:12  • Odpověz
Lu, přesně..."cože, vy chcete třetí? " :grinning: A pozor! moje kamarádka této otázce ještě nasadila korunu: " A proč?" I proto jsem ted tady nedávno psala, jak mě potěšili kamarádi, že chtějí 5 - 6 dětí.

Já taky chci prckům dopřát co nejvíc, ale myslím, že nepotřebují úplně všechno,. Už teď mám problém s tím, že máme hodně hraček - tedy dle mě, dle ostatních to tak hrozné není. Ale mně z nich většina připadá zbytečná.. Teď jsem rodině nakázala, že nemají chodit na návštěvu s plastovým autkem, ale raději s příkrmem :grinning:
12. srp 2009 v 09:14  • Odpověz
Hm, tak te'd mi zmizel celej příspěvek, sorry, znovu to psát nemám sílu. Resumé : jsem happy za malý věkový rozdíl, byl u nás nutností, ale nakonec je to ideální varianta. :grinning: Tak to je hodně stručně. :sweat_smile:
12. srp 2009 v 09:15  • Odpověz
:grinning: :grinning:
mně taky připadá že má hraček i oblečení moc :sweat_smile: rozhodně se má o sto procent líp než já když jsem byla dítě, takže to by mu mohlo stačit :grinning: :grinning:
12. srp 2009 v 09:15  • Odpověz
čus bus maminy a dabl maminy :slight_smile:
měli jste někdo reakci na 4. hexu? u nás horečky 39 a průjem :unamused:
12. srp 2009 v 09:40  • Odpověz
Ao: jj, u nás 4. hexa byla nejhorší - horečka, bolesti svalů, průjem :zipper_mouth:
12. srp 2009 v 09:43  • Odpověz
čauky Lído :slight_smile: u nás koukám stejné, akorát mu to vrzla dost brzo po neštovicích, tak jsem jak na trní, aby z toho nebylo něco horšího
12. srp 2009 v 10:06  • Odpověz
Ahoj holky, zase po dlouhé době nakukuju a vidím, že v pravou chvíli :unamused: Před chviulkou jsme přišli od mudry, byli jsme na čtvrté hexe. Trošku opožděně.
Za jak dlouho po píchnutí se to začlo projevovat? Potřebuju dnesak něco poběhat a asi to teda neklapne.
12. srp 2009 v 10:08  • Odpověz
Lucijo: u nás hned první noc se začal budit a od té doby máme noci problém. ale teploty až tak 5. den
12. srp 2009 v 10:10  • Odpověz
Andy díky, takže dneska by měl být relativně v klidu? Aspoň teda do večera?
12. srp 2009 v 10:11  • Odpověz
jinak Sylvinko, nám na neklidné noci pomohl homeopatický sirup SEDALIA, dává se 10 dní ráno a večer na plastovou lžičku (homeo nesmí přijít do kontaktu s tvýma rukama nebo kovem) a pak se vysadí. nám pomohlo hned asi 2 noc. pak delší dobu spal skoro celou noc
12. srp 2009 v 10:13  • Odpověz
Luci: u nás do pár hodin, ani chodit nemohl... ale za asi tři dny to bylo pryč

držím palce ať je Páťovi i Šimonkovi co nejlíp
12. srp 2009 v 10:15  • Odpověz
Lucijo: asi je to dost indivudální... u nás se to sbíralo pomalounku až propuklo a teď už má teploty 3. den
12. srp 2009 v 10:17  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

Ono fakt není striktně napsaná doba, kdy je mít dítko nejlepší :wink: :slight_smile: My i s tím, že mě bude teď ( šmankote toto letí :confused: :sweat_smile: ) 26let a Martinovi 27, tak pořád budeme za ty 3 - 4 roky docela mladí na druhé dítko. Takže i proto to odsouváme. Já jsem říkala Martíkovi, že bych chtěla mít druhé kolem té třicítky. A hlavně také to, že náš táta tak jak u Kreksíkovic rodiny není pořád doma, naštěstí mi tedy máme tady babí a dědu, kteří sem tam pohlídaj, pomůžou, ale také ne pořád chodí do práce, takže jsem většinu času s Jájinkou na vše sami a vše absolvuji s ní. Mě i Martík říkal, že by chtěl mít mimi dýl aby si ho i on mohl více užít, protože takhle by byl ještě víc v práci aby jsme pokryli náklady na hypotéku, půjčky a 4členou rodinu.

Andy : ahojík, my jsme reakci na poslední hexu neměli, ale zas jsme měli reakce na první dvě Hexy, horečky přes 39 a průjem. Tak ať je bobíškovi brzo lépe
12. srp 2009 v 10:19  • Odpověz
Ježiš holky, to je hnus to očko, no co se dá dělat. Nutné zlo. Tak ať je Páťulovi brzo fajn.
Jinak to SEDALIA jsme dávali taky, poradila mi ho mudra v nemocnici, když jsme tam byli s afektivněrespiračníma záchvatama. A můžu říct, že nám taky pomohl :slight_smile:
12. srp 2009 v 10:20  • Odpověz
lucijo: a vrátili jste se k té Sedalii ještě znovu nebo už pak vůbec?
12. srp 2009 v 10:25  • Odpověz
Mám ji doma, ale už ji nepoužíváme :wink: Díky bohu není třeba :slight_smile:
12. srp 2009 v 10:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.