• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Teda ne, že by ty záchvaty už neměl, má je ojediněle, ale tehdá měl třeba i tři čtyři denně :confounded:
12. srp 2009 v 10:28  • Odpověz
já uvidím teď po očku, jestli se to srovná. zas ty šílené noci a pak ráno budík a vstávání do práce, to moc nedávám :unamused:
12. srp 2009 v 10:28  • Odpověz
Tak to se Ti ani nedivím. Musím běžet. Tak ať je líp. Ahoj a díky za odpovědi. Pa :dizzy_face:
12. srp 2009 v 10:29  • Odpověz
ahojky :slight_smile:
no jo, sourozenci... :slight_smile: v době neexistující antikoncepce to bylo skoro lehčí, co? :wink: a to většina rodin ani neměla peníze... Já jsem prdlouš, pro něco se rozhodnu, nekoukám doprava doleva a jednám... no střelec :sweat_smile: Dvouletý rozdíl jsem plánovala (přiznám se, že to máme o to lehčí, že nemusíme tolik řešit finance...já vydělávala hodně, něco malinko našetřila...a navíc byt nám nechala mamina, čili nás netíží strašák hypotéky... do většího chceme, ale až děti povyrostou). Druhý miminko si nadělím ke třicátinám nebo Honzovým 33 (třeba se trefím přesně :grinning:)...a chci si nechat prostor rozhodnout se, jestli mám síly ještě na třetí dítko :wink:. A jak píše Lu o Matýskovi, ona je Katy dost vnímavá, hezky vidí, že se už svět točí kolem ní, začala žárlit... takže prostě dostane vánoční dárek ségru a bude se s tím v dobrém poprat...též příliš neuznávám ono "chci dát dítěti všechno..." a líbí se mi teorie, že dítě je šťastné, pokud je šťastná matka, která má čas na sebe, své známé, zájmy :slight_smile:
Znám spoustu sourozenců a nezáleží na pohlaví, co spolu nevychází a jsou 2 roky po sobě...a hodně těch, co spolu krásně soužijí a mají rozdíl víc než 5 let :wink:
A dítě do 40? nevidím v tom žádnej problém...

ať je Šimonkovi i Páťovi brzy líp...taky ty očka nesnáším...a to má Katy reakce celkem v pohodě...
12. srp 2009 v 11:06  • Odpověz
Sirup SEDALIA mám doma, nepomohl, ale když jsem to pročetla, tak zkusíme ještě jednou. Třeba v kombinaci s režimem, zabere.

Reakce na 4. hexu byla nejmírnější. Jen večer horečka a nevrlost. Pak už dobré.

Lu, no, my jedeme příští víkend (snad) do dvakrát odložené Karlovy Studánky a budete vlastně naše svatební cesta, oslava výročí a dovolená v jednom. Navíc prostě peníze nemáme, zvlášť když je třeba zaplatit školné.
Takže věřím, že příští rok bez školného bude konečně pro dovolenou u móře příznivější :wink:
12. srp 2009 v 11:33  • Odpověz
12. srp 2009 v 11:36  • Odpověz
12. srp 2009 v 11:37  • Odpověz
tak jsme zpět z kontroly....máme něco přes 13 kg a 85 cm, nevím, proč tu Barča straší se 14 kilovým Ondráškem, když ho včera Eliška převažovala na houpačce :wink:

Zuuu: pěkně jsi to napsala, dítě nepotřebuje luxus, jezdit na dovolený, stačí, že je šťastný, má rodinu a na to není potřeba kupa peněz...můj děda byl z chudý rodiny, 8 dětí a jeho sourozenci jsou tak skvělý a šťastný lidi hlavně proto, že fungovala rodina.

Teď vidím, že jak se dítě dostane třeba už do té školky a nemá značkový hadry a boty atd...tak mu ti ostatní dávají sežrat a vyřadí ho z kolektivu :fearful: Mates takhle přišel a bulel, že on má normální boty a kluci mají Adidas, a že se mu smějou... všichni mu vysvětlovali, domlouvali a nakonec to po týdnu švára nevydržel a šel mu je koupit. Prostě v určitých rodinách se i ven na písek chodí ve značkovým :stuck_out_tongue_closed_eyes: a on zrovna chytil školku, kam chodí dětičky "bahatých"
12. srp 2009 v 11:40  • Odpověz
Ao: taková reakce na Hexu :unamused: my byly úplně v pohodě, tak ať je brzy líp
12. srp 2009 v 11:44  • Odpověz
Ahoj holky,
k tématu druhé miminko: já můžu napsat svojí situaci - Terka plánované nebyla a narodila se, když mi bylo necelých 22 let. Rozhodně nelituji, že přišla takhle brzo. Naopak to, že máme Terku mi hodně pomohlo v době kdy jsem nemohla otěhotnět. Ale Karel moc nepomáhal, myslím, že peněz bylo ještě míň než teď a i když byla Terka zlatý dítě, tak můj pocit z první mateřský byl, že to není až taková pohoda. Terka šla do školky v necelých 3 letech a já nastoupila do práce. Několik dalších let pro mě další těhotenství bylo noční můrou - praktikovali jsme v podstatě "bezpečný sex" i přes antikoncepci. Až mě samotnou překvapovalo, že vůbec nemám náladu na další dítě, protože se sourezencema mám výborný vztah (jsme po 4 letech - já, ségra, brácha) a hodně často jsme všichni byli u babičky + bratránkové - já ze všech nejstarší, hodně jsem s mladšíma pomáhala. Někdy jsem se tím až užírala, že jako teoreticky další dítě chci, ale prakticky mě to děsilo.
Pak když Terka nastoupila do školy, tak se začala ptát proč nemá sourozence - nějakou dobu jsem si vystačila s né moc chytrou odpovědí "protože by jsme měli míň peněz a nemohli by jsme ti koupit ...". Na to mi Terka po čase řekla, že je ochotná jíst suchý rohlíky, když bude mít bráchu nebo ségru.
Párkrát jsme téma dalšího miminky nadhodili, ale zase zavrhli až po dovolený ve Španělsku (mě bylo 29) jsme se rozhodli, že do toho jdem. Takže když jsem konečně měla pocit, že jsem si to vnitřně srovnala, tak se nám 3 roky nedařilo.
A ještě moje zkušenost z druhou mateřskou - Lukáš se narodil, když mi bylo necelých 33 - já jsem tentokrát nějak celkově psychicky vyrovnanější, mateřskou si užívám, Karel se taky zapojuje mnohem víc.
Takže u nás rozdíl mezi dětma je 11 let - výhodou je že Terka pomůže, když je potřeba a nevýhodu vidím trošku v tom, že každý z nich má přes den úplně jiný program. Někdy je těžké zavděčit se oboum. A taky večer už si připadám většinou vysátá a když uložím Lukáše tak nastoupí pubertální Terka :grinning:
Když nás teď vezl z dovolený autobus na letiště, tak jsme seděli Karel a Terka a za nima já a Lukáš a měla jsem strašně hezký pocit, že takhle jsem si to moc přála. Sice mi to několik let trvalo, než jsem si to uvědomila, ale o to víc si to teď užívám :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
12. srp 2009 ve 12:12  • Odpověz
Sylvi: v Karlově studánce jsme byli taky, minulý rok v září :slight_smile: bylo to prima, jen je to výš nad mořem, takže je tam vcelku chladno :wink: ale fakt jsme si to užili, i malej byl v bazéně a v solný jeskyni, my na procedurách jsme se prostřídali a bájo.. tak si to užij !!
já u moře nebyla nikdy...mě to nějak neláká, já jsem spíš na památky, mám ráda hory v létě a tak..

Teru: s těma reakcema ve školce a ve škole to je na hlavu.. :zipper_mouth: zvlášť u malých dětí, jim je šumák co mají na sobě a stejně oblečení za pár měsíců zničí... kdyby jim nikdo o značkách neřekl, tak na to podle mě přijdou někde v pubertě

zajímavý na tom pak je, že třeba chlapeček mojí kámošky (2 roky) chodí jedině ve značkovým, od narození, v půl roce měl značkový rifličky a botky Nike pro nechodící děti... a druhý prej nemají kvůli tomu, že na to nemají peníze... to jsem nějak nepochopila se přiznám :confused:

Gmol: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
jj, ten pomáhající tatínek je tam hodně důležitej faktor, aby se člověk na to mimčo mohl i víc těšit
12. srp 2009 ve 12:53  • Odpověz
Lu: to víš, děti si nic nedarujou, takže my do něho všichni hustíme jak ven se chodí v teplákách a obyč. tričku a pak ve školce tam děti lítaj po venku v Nike, Adidas a pokud to nemáš, jsi nula :sweat_smile:

svlíkla jsem Elí, nechala jí jen plínu, posadila do židličky a jí sama, úžasně jí to baví, nejlepší je to lžičou rozmatlat na hraně stolečku, ale krmit jí nesmím. Taky vám děti dělaj vyrvál, když nemůžou jíst samy a nechtějí krmit? Až mi tohle udělá někde v centru, tak buď bude řvát na celý kolo nebo bude umatlaná až na boty
12. srp 2009 ve 13:04  • Odpověz
Teru: nj, to je jedna z věcí se kterejma se budou muset vyrovnat... přece když je někdo z chudší rodiny, tak nebudou doma jíst suchý rohlíky aby dítě mělo značkový boty nebo bundu :sweat_smile:

s jídlem mi dělá to samý, už když to chystám tak křičí "šám, šám!" ... ale když je to třeba něco co barví a musím krmit já, tak mu to vysvětlím, zpívám u toho a dá se... když jdeme ven, tak má něco do ruky, ovocnou tyčku nebo jablko nebo křupky, matlací oběd má vždycky jen doma :grinning:

pobavil mě tuhle, když honil dlouho hrášek lžičkou a nemohl ho nabrat, tak mi ho bylo líto, jsem mu ho nandala na tu lžičku a on se mohl vzteknout, hned to otočil zpátky do misky :sweat_smile:
12. srp 2009 ve 13:09  • Odpověz
Ahoj holky,
taky jsem chtěla něco napsat sourozeneckému tématu, ale myslím že už vše bylo řečeno. Od některých autorek opravdu moc hezky, až se mi tu svíral krk dojetím :sweat_smile: Jen jsem chtěla dodat, že lze zvládnout dvě děti i když je na ně mamina většinou sama. Ne, že bych si to tak přála, ale sama jsem byla po celé těhotenství a pak prvních 8 měsíců Štěpánkova života. Tak trochu neplánovaně jsem otěhotněla v době, kdy jsme začali stavět barák, takže Honza trávil víkendy a v týdnu většinu večerů na stavbě. Jako hrdinka se necítím, přiznávám že párkrát jsem brečela i nadávala že už to nezvládnu, ale nakonec jsme to ve zdraví přežili všichni :wink: A dneska vím že to za to stálo.

Gratuluju Elišce ke krásným výsledkům z kontroly. My jdeme na kontrolu 20. a už teď se psychicky připravuju na ten řev a vztekání. Že by to proběhlo v klidu nepředpokládám.
12. srp 2009 ve 13:19  • Odpověz
terezko ondra jí sám,ale když ho chci nakrmit,tak už neprotestuje,to dělal dřív :grinning: :grinning: .jogurt i oběd sní v pohodě sám,ale tekutou polévku mu dávat ještě nemůžu.nejhorší je,že on si to jídlo pak patlá do vlasů,to mě bere šlak!"!!!!!

s tím značkovým oblečením mě to hrozně štve.já fakt miluju maminky,které oblékají dětičky na písek a do bláta do značkových džíneček a drahých bundiček,to mi vždycky hlava stojí kolem.a pak kolem nich lítaj,aby se neumazaly :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak já mám ségru o rok a třičtvrtě mladší a cestu jsme si k sobě našly až teď,co máme obě děti.takže je to asi úplně jedno,kdy má člověk sourozence,hlavně že ho má :wink:
12. srp 2009 ve 13:25  • Odpověz
Teru, u nás už asi měsíc nemůžu sáhnout na Štěpánovu lžičku. Prostě všechno jí sám. Raděj by neobědval než abych ho nakrmila. Každý můj pokus je odměněn vztekáním :angry: Takže buď ho k obědu svléknu jen do plíny, jako jsi popisovala, nebo jsem smířená s tím, že ho budu celého převlékat. Po dnešním obědě šel do sprchy.
12. srp 2009 ve 13:26  • Odpověz
Ahojky,
holky moc hezky řečeno.
Dneska jsem byla v baby kavárně s kamoškou která je v 18 tt a malej má 2 a půlroku a říkala že do druhého měli jít dřív. Malej už je moc rozumnej, pořád jí říká že nechce aby mimi šlo ven z bříška a ona je moc smutná. Je to ale dítě od dítěte že jo..

Jinak já su na hovno samice..sem měla vnitřní tušení že su těhu a vono NE! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. srp 2009 ve 13:27  •  2 děti  • Odpověz
Luci :grinning: No, hezky ses pojmenovala :grinning: Tak to vyjde příště, aspoň na srazu popijem :wink:
12. srp 2009 ve 13:30  • Odpověz
Miško jasně..má to hodně pozitiv! :grinning:
12. srp 2009 ve 13:31  •  2 děti  • Odpověz
labellko: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. srp 2009 ve 13:51  • Odpověz
tak to si musíme každá něco přát :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
12. srp 2009 ve 14:05  • Odpověz
Holky, jsem smutná. Za týden jsem měla fotit svatbu a teď mi volala nevěsta a odřekla - prý se v rodině špatně domluvili a rodiče už objednali jiného fotografa (těžko říct, jestli je to pravda). Je mi to strašně líto Tak jsem se na to těšíla... A navíc mám zase pocit, že prostě nebude co fotit, že nebudou mít lidi zájem. Ach jo :frowning2:
12. srp 2009 v 15:08  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Luci :grinning: samice :grinning: ti došly mensky?

A teď ste mě tu vyvředily....už vám prďolové sami jí???? A k polednímu spánku - teď posledních 14 dní se Robišek zase rozchrapává, spí i tři hodiny, je to ještě možné - normální?? :sweat_smile:

Teru, míry Elišky krásné...co já bych za to dala...jestli má Robik 10kg, tak budu ráda..mě přijde takový maličký :frowning2:

ao, Páťa ať je brzo bez teploty!! :pensive: a co ségra, má hodné mimi?
12. srp 2009 v 15:10  • Odpověz
Peťi, Denda jí rohlíky, piškoty atd.. Občas banán, ale jak ho má dlouho v ruce, tak oslizne a pak mu utíká z ruky :wink: Včera jedl polivku (hustou), ale ručičku jsem mu jistili... Jinak nabíral a dával do pusinky sám.
12. srp 2009 v 15:19  • Odpověz
Miši, to mě mrzí, že toto focení nevyšlo :unamused: a práce bude! Co reklamy po Vysočině, máte? To bude asi za úplatek, ale co rozdat vizitky s www.adresou do svatebních salonů, na úřad, do restaurací, zkrátka tam, kde se domlouvají svatby...do škol, do školek...
12. srp 2009 v 15:23  • Odpověz
Ahooooj :wink: díky za pochvalu foteček :dizzy_face: Andy:Patričkovi at je líp :wink: my zatím bez reakce,uvidíme :wink: gratulace Elince k váze,výšce :slight_smile: labellko: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: kásný den pá večer :wink:
12. srp 2009 v 15:23  • Odpověz
Peti, do nějakých salonu jsem dávala... Je to asi měsíc. A nic! Prostě je to buď hnusný nebo drahý :unamused:
12. srp 2009 v 15:26  • Odpověz
Mišulko je to krásný a levný..neblázni!!
12. srp 2009 v 15:33  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky,

no my jsme s bráchou o rok a čtvrt a asi do mých 20 jsme se nenáviděli :frowning2: , ano ale teď si voláme a píšeme. Moc tomu pomohlo, že jsem se odstěhovala z rodnýho města a taky to, že máme teď děti o tři měsce po sobě.

No a já jsem zvědavá, jak se k sobě budou mít mé děti. Onďula má děti rád, ale to se ještě do porodu může změnit, že :unamused:

Jinak dnes jsem byla na kontrole, odpovídáme 14+4, podle UTZ vše OK. 24.8 jdeme na triply, docela se jich bojím, ale snad bude vše OK. No a ještě jsem dostala doporučení na interní vyšetření a EKG kvůli tomu mojemu tlučení srdce, takjsem zvědavá jestli na něco přijdou :confused:

Malý momentálně krmí mašinku tyčinkama a strašně se tomu směje :grinning: :grinning:

FRU kde se touláš, jak dopadla kontrola. Měla jsi jít tento týden, ne? :astonished:
12. srp 2009 v 16:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.