• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
já si taky myslim, že pokud se zadaří s kojenim, tak výdaje nebudou tak hrozný a jak říkám ovoce a zeleninu dostáváme, takže i příkrmy se dají dělat levno
12. srp 2009 ve 20:57  • Odpověz
Mi: školu právě moc nee :frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. srp 2009 ve 20:58  • Odpověz
zrovna v pátek dělám opravnou zkoušku
12. srp 2009 ve 21:05  • Odpověz
Mishu: tak já mám doma pravej opak... řekne že má hlad a pokud mu HNED nezačnu připravovat jídlo, tak je schopnej si jít otevřít lednici :zipper_mouth: !
takže ono všecko má svoji výhodu a nevýhodu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

maso denně to teda nemáme :confused:

a kdy Ti končí škola, Mishu?
12. srp 2009 ve 21:05  • Odpověz
Mishu, já mám pocit, že tu školu taky nedám :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. srp 2009 ve 21:06  • Odpověz
v únoru dělám státnice., když zvládnu ještě dodělat zkoušku z AJ
12. srp 2009 ve 21:07  • Odpověz
autor
ahoj holky, ostuda se hlásí..
já občas něco dočtu, ale pak už není síla napsat, protože je mi dost často špatně a navíc jsem vždycky večer jak balon, strašně mě všechno nadýmá..jse, ráda, že ležím, ale už jsem si koupila espumisan, tak snad mi pomůže..

byla jsem na ko, vše ok, mimi má 2cm a odpovídá týdnům podle početí, takže se dr ms vůbec neřídí..

ad sourozenci a rozdíl mezi nima..já se toho teda zatím dost děsím..vždycky jsem chtěla větší věk.rozdíl, třeba i 5 let..teď už mi přišlo optimální tak 3-4 roky, no a najednou tohle..mám pocit, že to nebudu zvládat, jsem nervák a nechci, aby jedno nebo druhý dítko trpělo.. :unamused:
třeba si vůbec nedovedu představit jak to budu dělat večer, manža má většinou trénink nebo je v práci a veru první týdny měla hrozný koliky a třeba hodinu brečela..
no asi to moc prožívám, zvládly to jiné, zvládnu to taky..snad.. :wink:
určitě mám v plánu koupit si šátek..

uf, tak jsem se vykecala..
všechny vás moc zdravím, s těhulkama soucítím a doufám, že všechny děti jsou zdravé..
12. srp 2009 ve 21:07  • Odpověz
Mi: zbejvaj mi 2 zkoušky a předělat praktickou část BP, se z toho po...., když se to se... tak se to se..
12. srp 2009 ve 21:08  • Odpověz
Ahoj při večeru,
hlásím se po delší době,už jsme přestěhovaní a byla jsem bez netu.
Doufám,že jste všechny v pořádku,dočíst nemám absolutně šanci a dětičky vám dělají jen radost.

tak vám teda nevím s tím srazem,moc se těším,ale mám to celkem daleko a když nás tam bude pomálu :frowning2:
12. srp 2009 ve 21:27  • Odpověz
Holky, na 90% procent se k nám stěhuje děda ze Slovenska :dizzy_face: Doma nemá práci a Vladík mu sehnal něco u nich ve firmě. Mám obr radost :dizzy_face: Hlavně kvůli Vladíkovi - konečně bude mít zase rodinu (nebo část) nablízku. No, a taky kvůli dětem - budou znát dědu a naučí se slovensky :sweat_smile: Bude bydlet kousek od nás, my už to bohužel volný pokoj nemáme. Beztak bude většinu času trávit tu s námi :slight_smile:
Akorát je tím ohrožena naše účast na srazu :frowning2: Měl by nastupovat 1. září a my pro něj pojedeme, aby si odstěhoval nějaké věci....
12. srp 2009 ve 21:46  • Odpověz
Fru: super, že jsi se ukázala, už jsme o Tebe skoro měly starost!
gratuluju ke kontrole u dr. :wink: :slight_smile:

podle mě to bude záhul, ale jak říkáš, zvládly to jiný, zvládneme to taky :wink:

zapomněla sis změnit profil :wink: :dizzy_face:
12. srp 2009 ve 21:51  • Odpověz
Mi: tak ať to klapne s dědou :wink: vidíš, budeš mít dvojjazyčný děti :slight_smile:

Veru: kam jste se stěhovali??
12. srp 2009 ve 21:54  • Odpověz
Jj, Fru, taky jsem hledala týdny těhotenství :grinning: Super zprávy z kontroly..
Lucko, a kam jste se stěhovali?
12. srp 2009 ve 21:57  • Odpověz
Aha, Lu se už ptala :grinning:
12. srp 2009 ve 21:57  • Odpověz
Mišičko:nesmutni,zakázky budou,jsi šikulka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Dani,lu:gratulace ke ko :wink: Dani držím palečky na vyšetření :wink: verunko:gratulace k novému bydleníčku :wink: jooo a taky zdravím fru a i toě gratulace ke kontrole :slight_smile: tééda Matýsek a Denísek s tím mluvením válí :slight_smile: my včera byli na rehabilitaci a lidi chválili Patrička jaká je to šikulka,předváděl se fest :grinning: dělal paci,paci,tany,tany,nevidím,neslyším,hrál si na schovávanou,dělal baf a indiána no bavil všechny v čekárně :grinning: :grinning: a dnes jsme byli na kožním s tou vyrážko a Dr.byla tak hotová z Patričkových vlásků že dostal krásného plyšáka :dizzy_face:
12. srp 2009 ve 21:58  • Odpověz
teda s tím srazíkem to vypadá všelijak, co :frowning2:

Mi: někdo odvolá, jinej si Vás najde, neboj :wink:

Fru: moc gratuluju :wink:

dnes jsem si stahovala videa z telefonu, tak dávám jedno starší, dítě nám leze neustále do bot-jakýchkoliv http://www.youtube.com/watch?v=OwxGwKBEYKA

dobrou noc všem
12. srp 2009 ve 22:04  • Odpověz
12. srp 2009 ve 22:05  • Odpověz
teru: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: si říkám co toooooooooooooooooo???? :grinning: Eliška krásně papká a v botech??? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. srp 2009 ve 22:07  • Odpověz
Holky neblázněte!! Jeďte aspoň ty co jste nahlášené..i kdyby nás tam bylo 5 tak dobrej pokec né??

Elí je božíí..Amelku už to naštěstí přešlo to pošmatláničko v cizích botech..
12. srp 2009 ve 22:12  •  2 děti  • Odpověz
jdu chrnět dobrou,klidnou :pensive:
12. srp 2009 ve 22:19  • Odpověz
Já pro to udělám všechno, abych mohla jet - při nejhorším vezmu mamku nebo tak... Prostě CHCI jet! Dobrou noc :slight_smile:
12. srp 2009 ve 22:20  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

tohle mi přišlo dneska z www.rodina.cz:

Protože se vaše dítě zcela spřátelilo se slovem "ne", budete se asi pídit po způsobech, jak ho začít usměrňovat a vychovávat. Stanovte jasné hranice tím, že mu řeknete co je a co není přijatelné chování. Určitě si napoprvé vše nezapamatuje, ale když to budete neustále opakovat, začne si vytvářet povědomí o tom, co se smí a co ne. Snažte se mu být sama pozitivním příkladem. Ukažte mu názorně, jak vypadá laskavost, respekt a dobré způsoby tak, aby to mohlo po vás opakovat.

Co umí a dokáže?

V tomto měsíci si můžete všimnout výrazného skoku ve fyzickém vývoji. Váš miláček je již mnohem jistější na vlastních nohách a miluje, když může lézt po nábytku. Dokonce, ve chvíli, kdy se opravdu soustředí, dokáže kopnout do míče.

Dítě si také umí udržet v paměti určitý objekt dlouho poté, co mu ho odstraníte z dohledu. Využijte této dovednosti a hrajte si s ním na schovávanou s jeho oblíbenou hračkou.

Mohou však přijít dny, kdy se jeho nezkrotná fyzická aktivita stane pro vás nezvladatelnou. Lepší, než se svým stavem bojovat - protože svého drobečka stejně nezměníte - je zapnout nějakou hudbu, popadnout ho a vymýšlet spolu nějaké nové taneční variace.

Preventivní prohlídky u pediatra

V tomto měsíci si většina dětských lékařů zve dítě na preventivní prohlídku. Zde se posoudí celkový zdravotní stav dítěte včetně zraku, sluchu, vývoje řeči a psychomotorických schopností a posoudí se celková nemocnost dítěte.

Jak pomáhat ve vývoji a jak si hrát?

V tomto období je velmi vhodné s dítětem často zpívat a nechat ho, aby se samo snažilo hrát do rytmu nějakou hračkou - hudebním nástrojem.

Velmi dítě potěšíte hračkami na kolečkách, pro formování jemné práce rukou se zase ideálně hodí modelína, různé hračky, které se dají třídit a navlékat.

V tomto období již dítěti udělá radost i panenka nebo hračky, které vydávají zvuky zvířat.

Očkování

Mezi osmnáctým a dvacátým měsícem probíhá přeočkování proti záškrtu, tetanu a dávivému kašli

Tip pro vás

Dítko ve věku osmnácti měsíců již dokáže vytvářet lecjaká umělecká díla. Dokonce i jednoduché koláže. S takovým výtvorem však můžete dítěti pomoci i vy. Vystřihněte mu z dětského časopisu obrázky, které se mu líbí. Ono samo je zezadu potře lepidlem a nalepí na připravenou čtvrtku tak, jak chce. Malý umělec už má určitý smysl pro uspořádání věcí a obrázků, takže uvidíte, že výsledné dílo nebude pouze o bezcílném zmatku, ale budou to smysluplně umístěné obrázky.
13. srp 2009 v 07:16  • Odpověz
Dobré ránko,

právě mi volala těhotná kamarádka, že ji musí hospitalizovat kvůli vysokému KT a kvůli tomu, že přibrala 4 kg za poslední týden. Naštěstí už má jen tři týdny do porodu, tak je mimi připravené, i kdyby museli těhotenství ukončit. Myslím, že jí hrozí preeklampsie - měl ji tu někdo? No ale myslím, že jsem jí uklidnila: jak se hodil fakt, že jsem porodila už 33+1 a vše bylo nakonec OK :slight_smile:

Mi, musím ti říct, že se mi skoro nechce věřit, že zatím nemáš zakázky. U nás je o fotografy, kteří mají tak krásné fotky jako ty, opravdu nouze. Já hledala na svatbu snad tři měsíce a stejně tak jsem pátrala a pátrala, když jsem nechala fotit děti - dokonce jsem jela do 40km vzdáleného města. Chce to jen a jen reklamu: do svatebních salonů, do porodnic, mateřských center a na web. A myslím, že se budeš v nabídkách topit. A gratuluju k přestěhování dědy!

Fru, určitě bude brzy lépe. A neboj, ty zvládneš všechno! Vždyť já bývala vždycky v šoku, když jsem si tady před dvěma roky četla, co jsi všechno zvládla těhotná na stavbě :grinning:

Teruse, to je parádička, jak si Eliška ťapká:slight_smile: Schválně zkusím, jestli to zvládne naše parádnice :grinning:
13. srp 2009 v 08:17  • Odpověz
Dobré ránko,
Halkac: tak přeju kamarádce ať jsou hlavně oba v pořádku. Brzičko bude mít tu největší odměnu :dizzy_face:

Luci, Elí tohle dělá asi tak poslední měsíc a ještě jí to nepřešlo, vždycky přijde v nějakých křuskách a jednou i v Martinových botách k obleku(ty ale jen šoupala a měla zábavu na půl dne)

Baru: něco o nočníku by tam neměli ? :grinning:
13. srp 2009 v 08:51  • Odpověz
Tery Am chodila v mamčiných botách na klínku, zvládla už i žabky, na koupáku kradla lidem boty u bazénu no naštěstí už ji to tak nebere.. :grinning:
13. srp 2009 v 09:10  •  2 děti  • Odpověz
terez evidentně není důležitej :grinning:
13. srp 2009 v 09:14  • Odpověz
ránko

Teru: video: to je profesionálka :grinning: nebude z ní modelka? :wink:

Agi: mě pobavila část o lezení po nábytku... Matýsek mi teď leze na nejvyšší gauč a tam se snaží slízat druhou stranou dolů - to by si ale samozřejmě hrozně natloukl ne-li něco horšího (je to gauč do U a nejlíp se nám vejde když máme jednu tu stranu volně v místnost, tzn. za tím není žádná zeď)
mám hrůzu že tam spadne na hlavu z toho asi metru a půl... no přinejhorším budeme zas stěhovat nábytek, už dostal zostra vynadáno ode mě i od muže :stuck_out_tongue_closed_eyes:
takže to že se něco opakuje a dítě to nakonec pochopí, s tím bych polemizovala... já dodneška vysvětluju, že pračku nesmí zapínat nebo nesmí pouštět vodu v bidetu... mmch, respekt a laskavost vůbec nepomáhá, jedině zařvat :astonished: :sweat_smile:
13. srp 2009 v 09:14  • Odpověz
Dobré ráno!

Ať mi nikdo neříká, že tohle je ještě léto :angry: :angry: :angry:

Sraz holky, stále nás ubývá :frowning2: . Snížila jsem emailem rezervaci na deset pokojů, opravdu nevěřím, že nás pojede víc :pensive:
A přijde mi to nefér vůči hotelu je neinformovat.

Petisko, co ty?
13. srp 2009 v 09:15  • Odpověz
Teru: eště že tam o nočníku nic nemaj - jinak by nám mohli tvrdit, že 90 procent dětí na něj rádo a ochotně chodí a my bysme mohly mít depku že jsme vývojově pozadu :grinning:
13. srp 2009 v 09:16  • Odpověz
Sylvi: ach jo, já se taky těšila na hojnou účast, nemáme to trovna nejblíž, ale i tak se moc ráda uvidím s tím "zbytkem" :wink: abychom tam nebyli s Martinem sami :sweat_smile:

Lu: dnes mi opět udělala louži v kuchyni a ještě si pro mě došla do koupelny aby mi jí ukázala
13. srp 2009 v 09:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.