• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Luci, tak to je Am opravdu šikovná. Musela být kouzelná jak tam sama plavčila :dizzy_face:
17. srp 2009 ve 21:46  • Odpověz
Labell: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Amelka je moc šikovná!!!
17. srp 2009 ve 21:47  • Odpověz
:cry: :cry: děkuju :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
17. srp 2009 ve 21:48  •  2 děti  • Odpověz
Lu- tak Matýsek je vážně boží,hezkej,wauw :grinning: :grinning:

Am je šikulka,taky bych se dmula :wink:
17. srp 2009 ve 21:49  • Odpověz
Lu: :slight_smile: ba ne, já bych o ty pokroky přijít nechtěla, teď jdou do toho nádhrnýho věku
17. srp 2009 ve 21:49  • Odpověz
Dobré ránko,

tak holky, jak jsem psala o kamarádce, že ji hospitalizovali kvůli preeklampsi, tááák...má holčičku Sofinku :slight_smile: Dnes si ji jedu ošahat (Sofinku, ne kamarádku :slight_smile:, jsem hrozně zvědavá na ten pocit - beztak budu myslet, že ji nemůžu udržet :grinning:

Co se týče veder - taky nezvládám. Chodíme do lesa nebo na koupák, tam se to dá. Ale ta dopoledne bez táty jsou dlouhá a úmorná. Děti už v devět tasí boty a křičí na mě, ať se laskavě vyprdolíme ven. A já za nimi po zahradě běhám, furt je mažu, rovnám kloboučky a ochlazuju je vodou :frowning2:

Na druhou stranu určitě budu vzpomínat v zimních dnech - to se mi venku tedy chtít být nebude :slight_smile: A kroužky tu nemáme žádné - holt na Valachách si asi myslí, že děti mají sbírat slivky a obracet seno či co...

Jo a chtěla jsem si postěžovat. Můj 3letý bratranec má LMD, je opravdu hyperaktivní, ale k tomu přistoupila agresivita jak sviňa. Když jsme někde s nimi, pořád útočí na jiné děti - bouchá je pěstí do břicha a nebo pleskne přes pusu. A jsou to opravdu rány...Ale dobrá, chápu, že on v sobě má přemíru energie a neumí to ještě koordinovat. Ale ta moje teta (Ondrova teta), která je jinak úplně super, zlatá..., prostě nechce vidět a slyšet. Ondráškovi jen domluví, ale nepleskne ho po zadku...já mám vžycky sto chutí zliskat ho za ní :frowning2: A chudiny ty maminky zmlácených dětí...
18. srp 2009 v 07:16  • Odpověz
Ahoj,
Tak teď už to Am troubilo v zatáčce.. :grinning: :grinning: sedím v kuchyni, kolem mě prolítne malá..strašně prdění a za 20 sekund je zas u mě a v nočníku nakakčeno. :grinning: :grinning:
18. srp 2009 v 09:14  •  2 děti  • Odpověz
dobré ránko,

labellko: :grinning: :grinning: :grinning: , Amelka je rychlá!

lu:krásný malování, Matýsek je fakt šikula! a videa si pustím, až půjde odnrášek spinkat, on by chtěl hned pustit "tuťáka" :grinning: a ten už dneska jednou proběhl.Jsme vzhůru od šesti

kačí:to je blbé s tím bratránkem.Je mi líto jak těch dětiček,kterým ubližuje,tak jeho.Je to těžké.Ona ho za to ale asi bít nemůže,ne? Myslím, že on to stejně ovládat neumí.A pleskáním po zadku ho to stejně nenaučí.Myslím, že to přejde jenom věkem a trpělivým domlouváním a měla by mu teda trošku být za zadkem a dávat pozor na ostatní děti :frowning2: :frowning2:

terezko jak je Elišce?
18. srp 2009 v 09:44  • Odpověz
ahoj

jsem se vzbudila před půl hodinou :sweat_smile: :sweat_smile: muž se asi musel vyplížit s malým někam ven :confused: tak aspoň vařím oběd a peru, připadám si nemožná :sweat_smile:

Halkac: tak to je teda hustý... jestli ho ta maminka neusměrní, tak si bude myslet, že tohle je normální a děti ho budou nesnášet !! takovejch dětí je mi líto, ona jako rodič by měla vědět, že by měla zajít do nějaký pedagogickopsych. poradny a řešit to... nemůžeš s ní promluvit? vysvětlit, že to bude nakonec špatný pro něj? ve škole bude pozadu kvůli LMD a ještě se takhle bude chovat, to ho budou nesnášet děti i učitelé !!
copak jí to nedochází ??

já teda když někdo šáhne na Matýska tak se nežinýruju, zvlášť pokud je to o kus starší dítě a evidentně se vyžívá v bouchání nebo podrážení noh... klidně ho chytím silně za ruku a z očí do očí mu důrazně řeknu, že tohle se nedělá, že ho to bolí, že je ještě malej a tohle je zlomyslnost atd... pokud to dítě opakuje, tak ho klidně odnesu... jednou jsem musela cizímu dítěti dokonce jednu dát přes zadek (v USA bych za to šla asi k soudu :rolling_eyes: ).... ale jako pardon, pokud má někdo agresivní dítě, tak si ho má hlídat a hlásit se k němu aspoň když už to dítě někoho tluče :angry: :angry:
Agi: já Ti nevím, ono je něco jinýho když občas dítě někoho trochu strčí apod., ale dávat pěstí do břicha ???? :zipper_mouth:
18. srp 2009 v 10:06  • Odpověz
Ahoj děvčata,
Luci, teda Amelka, to čumím. Je šikovná. Elinka si stoupne jako chlap vyšpulí břuch, dá si ruce na imaginárního pindíka a čůrá, takže jí chytám, ona z toho má prču...a kadění si vůbec neříká.

Baru, je to ok, asi se vážně jen v tom bříško něco nepohodlo. Ale pořád jí radši dělám dietky

Halkačí, gratuluju k malinké princezně a s tím chlapečkem já nevím....usměrňovat se ty děti asi musí, ale tohle už je asi na radu od odborníka

Lu: já bych v USA žít nemohla, páč nemoct šáhnout na své dítě a dát mu přes zadek, to není nic pro mě.
18. srp 2009 v 11:03  • Odpověz
Ahoj,něco jsem dočetla :wink: včera bylo fáájn jsme byli celej den na koupáku až do 17 hod :slight_smile: gratulace Ondráškovi a Mári ke kontrolám :slight_smile: gabi:Emmince gratulace k oddudlíkování a domeček je fakt překrásnej a ta kuch.linka náááááááááááááádherná :slight_smile: :slight_smile: já doufám že se taky snad dočkáme nějakého baráčku až splatíme hypošku,už jen 9 let :sweat_smile: mějte krásný den :wink: dnes snad těhulkám bude líp aspon nesvítí sluníčko a není vedro :wink:
18. srp 2009 v 11:03  • Odpověz
dobré ranko:slight_smile:

gratulace Romče k těhu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: , opožděně Zuzkám, Hankám a Peťulám k svátku :dizzy_face:
halkac, asi bych kamarádce naznačila, že to takhle není ok a doporučila návštěvu odborníka
chtěla jsem se pochlubit, že Vašík udělal pokrok v mluvení :dizzy_face: , ale když tak dočítám a hodnotím dle zdejších mluvků, tak nemluví :sweat_smile: :grinning: taky jsem chtěla stáhnout fotky, ale ten můj raubíř někam zašantročil kabel :unamused:
18. srp 2009 v 11:14  • Odpověz
Teru: no však já bych tam taky žít nemohla :grinning: :grinning: !! já jsem za Američana vdaná asi nějak omylem.. ale on je dost neamerickej v mnoha směrech...
on byl třeba zděšenej když viděl že jsem Matýskovi dala přes ruku když opakovaně strkal ruce třeba do zásuvky když jsem vytahovala třeba žehličku...
no teď co je doma ho má na starosti mnohem víc, tak mi sám kolikrát řekne: "to se nedá, on prostě najednou letí do silnice co nejrychlejc to jde a vůbec neposlouchá, no musel jsem mu dát jednu přes zadek, dyť by ho srazilo auto, sotva jsem ho chytil! a ještě se u toho chechtá že to je legrace!"....
ono s jedním dítětem se to ještě možná dá i bez toho plácnutí, ale když si představím že se mi takhle z legrace vytrhne až půjdu s mimčem v kočárku, no ani nechci domýšlet..
prostě někdy je to nutný, on je fakt někdy divokej a neví co dělá... já ho mám moc ráda, ale zase po hlavě si skákat nenechám jak se říká... stačilo mi včera tady u nás na hřišti jedna rozmazlená holčička, taková scéna a máma jakože nic... no fakt půl hodiny řvaní na maximum, chudáci všichni okolo, to já už bych ho sbalila a šla domů!

mně stačily kamarádky z Británie co krmily děti v roce nebo v roce a čtvrt chipsama a čokoládou, naprosto běžně :zipper_mouth: fleky od čoko pak na záclonách, na koberci... jednou byly takhle u nás, jsem to normálně zabavila :zipper_mouth:
18. srp 2009 v 11:23  • Odpověz
Teru: ale zase v USA, kdyby nějakej chlapeček políbil Eli, tak bys mohla vysoudit třeba milion dolarů za sexuální obtěžování :wink: :grinning:
18. srp 2009 v 11:25  • Odpověz
eviku jen se pochlub :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

lu:ale já neříkám,že s tím nemá něco dělat, určo by se měla poradit s odborníky,ale bitím nic nevyřeší :wink:

terez to je super :wink: , třeba jí něco nesedlo.Ondra se včera koupal na Habráku a má kolem pindi vyrážku,ale jen slaboučkou.tak nevím co s tím,zatím jen větráme

lu: teda to je hnus v roce chipsy a čokoláda :angry: :angry: :angry: .
18. srp 2009 ve 12:21  • Odpověz
a matýsek je na videu boží, řádí teda a má z toho pěknou prču ! :grinning: :grinning:
18. srp 2009 ve 12:25  • Odpověz
lu, ještěže tam nežiju :sweat_smile: Venda tuhle "líbal" kamarádčina chlapečka :sweat_smile: :grinning: to bych se asi nedoplatila :grinning: :grinning: :grinning:
agi, tak se teda pochlubim:grinning: umí několik nových slov:grinning: dety(děti), koookej (koukej), kakýýýý(chce kakat/čůrat), cíííí(chci) :grinning: :grinning: :grinning: a dost papouškuje :dizzy_face:
jo a dneska jste řešily oslovování:grinning: tak u nás je mamíííííí, tááátííííí, babííííí :grinning: dědu neostovuje ani náhodou :sweat_smile: :grinning:
18. srp 2009 ve 12:30  • Odpověz
Lu, mám naprosto stejný názor...ten náš Ondra by měl dostat na prdel, vysvětlování nezabírá ani náhodou. Problém je v tom, že teta už s ním za psychologem chodí (proto má taky ověřenou tu LMD)...a ten jí řekl, že fyzické tresty nemá používat. Ale moje intuice říká něco jiného...prostě tak silná agrese se už musí řešit. A když vysvětlování nezabírá, asi potřebuje proplesknout.
Agatko, taky jsem nejprve byla pro domluvu...ale už opravdu mi připadá, že to Ondra dělá vyloženě naschvál, protože se baví tím, jaký je najednou kolem něho humbuk...

No ale nechci řešit jejich problémy - jen mi proletělo po dlouhé době hlavou, že jsem opravdu ráda, že mám bojínky a stydlínky, kteří jsou k sobě ohleduplní už teď.
18. srp 2009 ve 12:40  • Odpověz
Agi: no bití to určo nevyřeší, dyť já taky psala, že má zajít do pedagogicko psycholog. poradny :wink:
já jen myslela, že když nějaký dítě bije moje, tak mi je vcelku jedno jestli má LMD, tlouct ho teda nenechám :angry:
copak je to chyba toho dítěte který to dítě s LMD tluče?

Evi: tak to si připrav pár milionů! :grinning:
18. srp 2009 ve 12:40  • Odpověz
Halkac: aha, no tak s ním aspoň někam chodí, to je dobře... můj brácha měl taky LMD, fyzický tresty dr. řekl jen ve výjimečných případech... brácha je ale taky bojavej, takže agresivní rozhodně nebyl, spíš třeba neposlechl a trochu divočil, takže se to dalo, mamka se mu spíš snažila věnovat a motivovat ho... ale rozhodně ho nerozmazlovala, to
se u nás v rodině nenosilo, měla na starosti ještě další 3 děti, takže občas plesknutí bylo

já kdysi učila kluka kterej měl LMD a rodiče mu na to konto povolovali dost a on to používal jako výmluvu na všechno... zapomněl opakovaně úkol, mám LMD... byl drzej, mám LMD.. fakt hrozný, děti ho nesnášely a mě bylo hlavně líto, že výsledky měl hluboko pod tím na co měl, prostě proto, že tohle neměl zpracovaný :unamused:
mělo to na něj ohromnej vliv a on si drzostí a lajdáctvím a naschválama snažil zvyšovat sebevědomí... :confounded:
18. srp 2009 ve 12:54  • Odpověz
to je teda síla, neměl by užívat nějaký teda zklidňující lék?, nebo já nevím.já fakt pro bití nejsem, jasné je,že když něco hodně zlého provede,tak mu klidně prdel seřežu,ale já toho kluka neznám a nevím, jestli je schopný si po tom výprasku uvědomit,co udělal a že už nesmí, jestli to vnímá.Jestli prostě tu psychiku nemá natolik narušenou (nebo CNS), že si takovéhle věci prostě uvědomuje...nebudu to už komentovat,nepřísluší mi to

evi super!!!!!!!! :slight_smile: :slight_smile: ,krásnej pokrok !!!!
18. srp 2009 ve 12:54  • Odpověz
Ahoj :slight_smile:

81cm a 10.10 kg rovná se Robik v 18ti měsících :sunglasses: mudra byla spokojena, tak i já jsem spokojena :slight_smile: chvilku samozřejmě pobečel, ale dalo se to, mudra už ví :slight_smile: akorát pinďík není pořádně stahován, asi půjdem ve dvou letech na přetáhnutí do nemocnice :fearful:

lu, videa super, Máťa je fakt šikula v opakování slovíček :sweat_smile:

evčo, náhodou i tyhle slova jsou super, Venda je šikovný.. :dizzy_face:

labell, tak to se nedivím, že si byla na Amelku pyšná :slight_smile: a dnešní hovňajs akce super :grinning:
18. srp 2009 ve 13:05  • Odpověz
jo a prami, ty nekecej, žes nezhubla...kolik kolik kolik???? :grinning:
18. srp 2009 ve 13:07  • Odpověz
Agi: ono záleží jak je ta LMD silná... :confused: třeba můj brácha to měl středně silný a pak se to věkem a tréninkem zlepšilo a skoro mu to vymizelo...
ale jestli to má takhle výrazný ve 3 letech..

Petise: hezký míry :slight_smile: hm, s tím pindíkem jsi mě nepotěšila, u nás to bude to samý, mně to nejde, tak s tím už radši počítám :stuck_out_tongue_closed_eyes: jak se to jako dělá, proboha??
18. srp 2009 ve 13:07  • Odpověz
agi, Peti:slight_smile: děkuju :dizzy_face:
peti, míry skvělý :dizzy_face:
18. srp 2009 ve 13:11  • Odpověz
lu, evčo, díky - hranici deseti kil naštěstí přeskočil :grinning:
a s tím pinďajsem nevím :confounded: mu to kapku stáhla, ale bylo to pěkně hnusné, takové že šlo vidět fialové...no nevím, jak bych to popsala
18. srp 2009 ve 13:19  • Odpověz
zatím se tu mějte, jdu se natáhnout :slight_smile:
18. srp 2009 ve 13:19  • Odpověz
gratuluju ke kontrolám a mírám a váhám! super!

Amelinka je plavkyně! už jí vidím za 15 let na olympiádě jako nováčka :slight_smile: Opravdu je šikula!

a Vašík má pěknou zásobu slovíček! :grinning:
a ostatní děti také! Já stále čekám aspon na oslovení "mama"(čož bylo asi před 10 měsíci a pak se to zvrtlo v "hama"))..Sice říká kombajn, jogurt, bagr, motorka, traktor, auto, pivo, děda, teta, hají, Barta(náš pes),......ale na "Máma" stále čekám..:slight_smile: :grinning: :grinning:
18. srp 2009 ve 13:24  • Odpověz
petise, Venda jí na 18.měsíční nepřekročil :grinning: :grinning: :grinning: , ale teď už je asi má :grinning:

tím jsem si vzpomněla na Aco :wink: vůbec nic si z toho nedělej!!!pokud Jája papá dobře, tak se tím nezabívej:slight_smile: zkus jí někde převážit:wink:, ale myslím si, že jak vytáhla, tak se jí změnila postavička(jak už tu někdo psal :wink: ) drobné holčičky jsou roztomilé :wink: jinak ale vím, jak se cítíš! vždyť Venda měl v roce 8kg a do toho roka jsem mockrát brečela kvůli tomu, že je drobnej a nepřibírá :wink: teď už si s tím hlavu nelámu :wink:
18. srp 2009 ve 13:25  • Odpověz
Romí, dočkáš se:slight_smile:
18. srp 2009 ve 13:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.