• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
lu:určo něco muž brzy najde,i když je pravda že s tou krizí je to na pi.. :angry: každej je rád že se drží svýho kopyta :stuck_out_tongue_closed_eyes: jako přijít přítel o práci tak jsme v řiti jak Bat'a s dřevákama :stuck_out_tongue_closed_eyes: nikdy nevíš posrat se to může kdykoliv,ale oni maj práe že nevěděj kam dřív skočit,pže jeho šéf bere snad vše co se mu nabídne a to jsou kšefty sev.Morava,již.Morava apod.... :sweat_smile:
19. srp 2009 ve 22:23  • Odpověz
petisko:já mám hodně silný léky který mám brát jen v případě hodně silnejch bolestí což dnes teda mám,zatím to nezabralo :frowning2:
19. srp 2009 ve 22:25  • Odpověz
Petise: tak za takovej život bych byla vcelku ráda :stuck_out_tongue_closed_eyes: já bych taky ráda řekla, že bych to nedala, ale jiná možnost je, že práci půjdu hledat já hned po porodu a do tý doby budem žít fakt z ruky do huby, teď žijem ze soc. dávek a z úspor, to dlouho takhle nepůjde...
takže jestli mu práci nabídnou a bude to za to stát, tak budu muset držet hubu a krok... aspoň je to v Evropě a ne nějak Singapur nebo Dubaj jak mi vyhrožoval minulej rok :stuck_out_tongue_closed_eyes:

muž dělá do IT ale spíš jako manažer, naposledy dělal v softwaru pro mobily... poslal asi milion životopisů, zeptal se všech známých, fakt nechápu

ještě je jedna možnost, že abysme stáhli výdaje, tak se vystěhujeme z Prahy, všecky úspory nacpem do nějakýho minibytu, abysme nemuseli platit nájem a pak se něco s prací vymyslí, mohl by učit angličtinu, ale za to zas tak moc taky není.... ale jako někde na maloměstě, to by pro něj asi bylo hustý jako pro cizince... a nebo na vesnici, bez auta :sweat_smile: a to už bysme stejně přišli o všechny vazby a přátele tady v Praze, tak to asi nemá smysl..
19. srp 2009 ve 22:26  • Odpověz
holky, mangel mě vyhodil od pc:slight_smile:))
jdu popřát rýchlo dobrou...pááč tady se bude ještě pracovat.-) ale já to nebudu :wink:

hani:to může být opravdu momentální vypětí ,které třeba máš jako bolest hlavy a jak přišla tak zmizí a nikdo už se nedozví proč :frowning2: :frowning2: :frowning2: chuděrko ,vydržžžžž!!! Někdy to tělo s náma docela cvičí ja? :sweat_smile: :sweat_smile:

jéés, já blinkám aj v těctho pokročilých týdnech těhu :sweat_smile: :sweat_smile: ale jsem zvyklá ,u Adinky i ve 20tt :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:

simi: :slight_smile: danke, můžu jít v klidu šláfn :slight_smile:

lůů:já reagovala na petisku bo mě pobavilo jak napsala ,že žijou obyč. život ja? :wink: inak proti niiicccc :zipper_mouth: :sunglasses:

holky bááájjj, všem dobrouu a haniiiipeli at nebolí to hlaviskoooooooooo!!!!! :confounded: :confounded:
19. srp 2009 ve 22:27  • Odpověz
a ted čtu po sobě zpět,mně to fakt nemyslí :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: já chválím Nikolku že má nové fotečky a jak je roztomilá a to je Emminka :grinning: :grinning: já se vzdáááááááááávám :sweat_smile: :sweat_smile: tak tedy fotečky Emm božíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: když mně se zdá že jsou snad stejný :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. srp 2009 ve 22:30  • Odpověz
Moci: jsem úplně zapomněla sobecky zareagovat na Tebe... holka co to bylo s tím zvracením?? držím hrozně palce ať se to už neopakuje, Ty jseš dost štíhlá takže tohle fakt teda nepotřebuješ... ještě že byla malá tak hodná :slight_smile:

Hani: a máš v pořádku krční páteř? a štítku? :confused:
19. srp 2009 ve 22:30  • Odpověz
mocinko:díííííííííííííííííííííky a tobě taky at je líp :dizzy_face:
19. srp 2009 ve 22:31  • Odpověz
lu, náhodou takový život musí být zajímavý, ale třebas pro mě fakt ne...já jsem spíše pro jistotu..ale ty taky a jsi šikovná, že přemýšlíš, jak jinak z toho ven :slight_smile: na vesnici by se určitě nudil, jak píšeš, že chodíte do divadla atd...benzín taky něco stojí....ale vy na něco příjdete :slight_smile:

Hani :frowning2:

a už valím do pelechu, snad budu tvrdějc spát, když jsem odpo vydržela...bobrou noc :slight_smile:
19. srp 2009 ve 22:32  • Odpověz
hani:díky za pochvalu dcerky :grinning: fakt jsou si podobný :wink:
19. srp 2009 ve 22:35  • Odpověz
lu:páte tenkát Dr.říkal že mám mírnou skoliozu ale nc vážného,a kr.páteř,to zase říkala na neuro že je hodně ohebná,prostě otočím krkem víc než je normální,mně to nepříjde ale přítel říkal že jo,má to nějakej název ale nevím....tak jsem byla na rehabce,tam mi s krke párkrát hejbnul a bylo vymalováno,nic víc neřek jen že mám sedět vzpříma,nepředklánět a hlavu a tak.. :sweat_smile:
19. srp 2009 ve 22:37  • Odpověz
simi:to říkám :grinning: obě blondýnky s culíčkama a obě rozkošný :dizzy_face: :dizzy_face: lu:držím palečky at najdete řešení :wink:
19. srp 2009 ve 22:39  • Odpověz
hani:na krční pátř bych to nehádala,to by ti pomohl prášek a hlavně by jsin s tím nemohla hnout,vím o čem mluvím-byla jsem bloklá asi před 14 dny :unamused:
19. srp 2009 ve 22:41  • Odpověz
Petise: já jsem taky víc pro jistotu, ale nemám na výběr... já si jako jedinou podmínku dala, že do USA ne... a to je velký omezení, je to jeho rodná země :unamused: a kvůli mně tam nemůže...
takže takový atraktivní země jako Anglie, Francie, Německo, Itálie - tam fakt nemůžu ani ceknout pak :sweat_smile:

Hani: hm... hlava bejvá hodně od stresu, od hormonů, od páteře... a nebo taky od slabších ledvin ...
19. srp 2009 ve 22:42  • Odpověz
Hezký večer :slight_smile:

Label: video s malou je super...Anička je také takový vodník, jen má místo rybičky pásečky :slight_smile:

Lu: domácí finanční krizi úplně chápu, zrovna tím také procházím :unamused: :confounded:
19. srp 2009 ve 22:46  • Odpověz
simi:já už taky párkrát měla bloklou kr.páteř ale to jsem málem učurkávala bolestí :stuck_out_tongue_closed_eyes: mně pomohl hodně obstřik :wink: jo páteř je nezmar :stuck_out_tongue_closed_eyes:už mně nic nenapadá :sweat_smile: lu:a proč myslíš štítku??já vůbec nevím zda s tím může mít něco společnýho??ted zrovna myslím byla Dani se štítkou??a mishu??holky jaký jsou příčiny štítky?? :confused: :confused: :confused: lu:já bych jinej stát nedala ale když by nebylo východisko :frowning2:
19. srp 2009 ve 22:48  • Odpověz
hani:Hypofunkce štítné žlázy
Rozvinuté příznaky z nedostatečné činnosti štítné žlázy nazýváme myxedém. Vykytuje se časteji u žen a vzniká při deficitu jódu, selenu, po zevních ozářeních, po léčbě radiojódem, při užívání léků (např. Lithium, perorální antidiabetika...).

Projevy hypofunkce štítné žlázy
1. přibírání na váze
2. spavost, zapomínání
3. bolesti svalů, syndrom karpálního tunelu
4. zácpa, zvětšený jazyk
5. zpomalení srdeční činnosti
6. suchá, drsná pokožka, vypadávání vlasů
7. mírná anemie

Diagnostikuje se ze zvýšené hodnoty TSH a ze snížené hodnoty volného thyroxinu v krvi. Pokud trpíte výše uvedenými projevy, vyžádejte si vyšetření krve na přítomnost hormonů štítné žlázy. Hypothyreoza se dá jednoduše léčit.
Hyperfunkce štítné žlázy
Graves-Basedowova choroba
Postihuje častěji ženy mladšího věku a je to nejčastější choroba projevující se zvýšenou produkcí hormonu štítné žlázy. Je to tzv. autoimunitní onemocnění, což znamená, že je způsobené protilátkami vlastního těla.

Projevy
1. nervozita, hubnutí
2. řídnutí kostí (osteoporóza)
3. nepravidelná menstruace
4. teplá, zpocená kůže
5. vykulené oči – exoftlamus
6. bušení srdce, dušnost
7. zvýšený krevní tlak
8. průjem, žízeň
Pro Graves-Basedowovu nemoc je typické postižení očí a to ve formě exoftalmu – vykulených očí. Často bývá prvým příznakem. Vzniká zmnožením retrobulbárního vaziva a může ohrozit zrak. Proto je důležité navštívit oftalmologa. Koncentrace TSH bývá snížená a značně zvýšené jsou volné hormony T3 a T4. Léčí se tzv. tyreostatiky – látky brzdící činnost štítné žlázy. Patří k nim carbimazol, thiamazol.
19. srp 2009 ve 22:54  • Odpověz
simi:díky zrovna jsem studovala :confused: tak to jsem ready ne?? :sweat_smile:
19. srp 2009 ve 22:56  • Odpověz
já bych snad radši byla těhu :stuck_out_tongue_closed_eyes: mně nic nebolelo teda krom toho že jsem furt blinčila :sweat_smile:
19. srp 2009 ve 22:59  • Odpověz
Hani: no mě to napadlo žes psala že jsi přibrala jestli si to dobře pamatuju?
a moje kámoška od štítky měla bolesti hlavy

já mívám bolesti hlavy od krční páteře... mám dlouhej krk a malý to prohnutí, takže nemusím mít ani nic bloklýho

může to bejt od ledvin, do jater, od leccčeho.. nebo fakt "jen" stres... zkusila jsi homeopatika? nebo bylinky? nebo cvičení na páteř? ono to srovná pak i ty dráhy energie k různým orgánům, takže to může leccos srovnat...

Majenka: muž taky přišel o práci? :confused:
jdu chrnět,dobrou a díky za podporu :wink: :pensive:
hani:tak přestat simulovat a hurá do dalšího dne :grinning: ba ne,ať jsi brzy fit a žádné bolesti tě netrápí :wink:

dobrou
19. srp 2009 ve 23:15  • Odpověz
Já mám bolesti hlavy také od krční páteře...jak sedím déle u PC, hned je to znát :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Kvůli kojení jsem se naučila to rozhýbávat cvičením, když nemůžu zblajznout prášek...ale cca 2x už jsem si brala i ten prášek, protože se to nedalo :unamused:

Lu: Ne ne, ale rozvedli jsme se, takže jsem typická samoživitelka na mateřské...a zrovna dneska mi na sociálce řekli, že nemám nárok na žádné dávky, protože mám velký příjem (oficiálně: 7600 mateřská+1500 alimenty) :grinning: :grinning: :grinning: . Ale to že mám jenom nutné výdaje cca 11 tis, samozřejmě nikoho nezajímá (nájem+hypotéka+telefon). Naštěstí si teda něco malinko vydělám účtem, jinak bychom asi bydleli pod mostem a ne v Mostě :grinning: . Takže jsem rozhodila sítě a akutně hledám práci...doufám, že něco najdu-potřebuju ale účtovat doma s tím, že bych k Aničce našla chůvu a 1-2 dopoledne v týdnu bych mohla chodit i do kanceláře. Navíc jsem chtěla prodat byt, abych doplatila hypotéku a vyplatila ex-manžela (což musím do Vánoc), ale v době hosp.krize se moc neprodává a hlavně šly byty zoufale dolů, takže by to můjí situaci nevyřešilo...Ale co, Anička je šťastná a zdravá, já také...a peníze...nějak bude :wink:
19. srp 2009 ve 23:17  • Odpověz
Maji: no pane jo.. tak to máš teda hustý... takže 9 tisíc jim na dva lidi připadá hodně jo?
prosím Tě alimenty 1500, není to nějaký nízký? :confused:

my máme jen nájem 17 tisíc (s poplatkama a to nemáme velkej byt a ještě jsme cenu srazili dolů).. v Praze je prostě draze no...

nj, taky si říkám že dokud máme co jíst tak to není tak hrozný... když muž panikaří tak říkám vždycky Dokud jsme zdraví a máme se rádi, tak je to dobrý :slight_smile:
19. srp 2009 ve 23:21  • Odpověz
Lu: jojo, protože životní minimum 2 člené rodiny je cca 4480 Kč :grinning: a na dávku máš nárok, když máš příjmy menší jež dvojnásobek ŽM...což my teda máme více. Prý mám moc vysoké alimenty... Původně jsme teda byli domluveni na 5 tis., dokud jsem na mateřské...pak mi začal posílat 3 tis...teď 2 tis...a mám pocit, že začne těch 1,5 tis. co máme v rozsudku (zbytek prý bude Aničce šetřit, tak to jsem zvědavá)
19. srp 2009 ve 23:30  • Odpověz
vysoký alimenty?? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: teď nevím jestli se mám smát nebo brečet :zipper_mouth:
19. srp 2009 ve 23:35  • Odpověz
Lu: já už se jenom směju :grinning: . A říkám si, že je štěstí, že jsem účetní a můžu pracovat kdekoliv, tedy i doma. Jo a v těch dávkách je velký rozdíl, jestli má ženská 1 nebo 2 děti! S tím jedním prostě nedosáhne téměř na nic.
19. srp 2009 ve 23:40  • Odpověz
dobré ránko

teda mají máš můj obdiv, musí to být šíleně těžké,klobouk dolů ! :frowning2:

simčo: hihi :grinning: :grinning: :grinning: , já bych přijela ráda,ale v sobotu odjíždíme do Jizerek a to už jaksi nestihnu,tak pak jo? a moc se těšíme!!!!!

lu:Matýsek je boží! a úžasnej,to prostě není možný

dneska má být šílený vedro,tak se těhulky schovejte do stínu,nebo zalezte doma zády k ledničce, nanukáč do ruky a hotovo,jo? :slight_smile: .My půjdem asi jen na poštu a k sousedce na kafíčko a odpolko vyfásne Ondráška Petr a pojedou se ráchat na koupaliště
20. srp 2009 v 07:08  • Odpověz
Bré ranko :wink: simi:ty,ty :angry: :angry: :angry: majenko:tý brd'o,taky máš můj obdiv :frowning2: agátko:dnes má bejt vedro jako prase to máš pravdu,zrovna jsem si říkala že ani nejdeš na koupák?a on jde muž tak je to správné :grinning: já jdu s kámoškou zase zejtra,zejtra má bejt až 32 :astonished: :confused: :confused: krásnej slunnej den a těhulinky přežívejte :wink: jo a mimochodem u nás vstávačka v 6 už 3 dny asi mně trefí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. srp 2009 v 08:28  • Odpověz
to ž jsme se vstáváním asi lepší ak u agátků což? :unamused:
20. srp 2009 v 08:29  • Odpověz
Dobré ránko,

nejprve oooobr pochvala Amelce, moc šikovná akvabelka, fakt rozkošná !! :slight_smile::slight_smile: Luci, fakt je ji jen 1,5 roků ?? :grinning: :grinning:

Majenka teda klobouK dolů, jak to všechno zvládáš !!! :sweat_smile: :fearful:

děkujeme za pochvalu jak Emmi tak domečku...:slight_smile:
Ad. kuchyň.linka: když ji namontovali, tak jsem si říkala, že je taky nějaká veliká co tam všechno dám,ale vzhledem k tomu, že mě příbuzentvo neustále zasypává spotřebiči do kuchyně / asi stále doufají v mé do budoucna nabité kuchařské umění/, už ted kuchyň praská ve švech a nemám to kam dávat... :grinning: :grinning:

Těším se na novou image Haničky, potřebuji dodat odvahu taky ke změně... :wink: pořád my padají vlasy a mám jich na hlavě 5 a půl, takže bych to ráda zkrátila, i kadeřník mi to doporučuje,ale jsem zatím srab...
20. srp 2009 v 08:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.