• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
A at je Hanipelíšku brzo zase fit !!! :slight_smile:

A taky please o nějaký recepisko na cuketu, dostala jsem a nevím co s ní...:frowning2:
20. srp 2009 v 08:43  • Odpověz
Ahojky,

díky za držení palečků a podporu :wink:

Hani co máte proti vstávání v 6, to já bych byla štěstím bez sebe, unás se vstává mezi 4-5hod, dnes 4,30 :stuck_out_tongue_closed_eyes: jak má pak být to druhé dítě spavé, když mamka nemůže dospávat, to nevím :unamused:

Moci: to mě mrzí, že ještě blinčíš, já už moc nééé, jen někdy mě dost natahuje :zipper_mouth:

Maji: držím palečky ať něco rychle najdeš, hlavně že jste zdraví a držte se holky :wink:

ad ta štítka, zítra jdu teprve na krev, ale už mi ji bral můj dr po porodu, že jsem se mu zdála být bledá a nic nezjistil, tak snad to bude OK, ale na druhou stranu by mě zajímalo z čeho to bušení je :angry:

Dnes jdeme na 18m kontrolu, jsem stalá přes dvě hodiny u malého a chytala moč. Nechce sedět na nočníku, tak to bylo rodeo, ale podařilo se, ikdyž jsem už nedoufala. U chlapečka to poznám, ale jak bych to chytala u děvčátka to nevím :grinning:

LU: snad se něco najde v Praze a nebudete muset vycestovat, si to nedovedu představit. Já si totiž nedovedu představit ani jak budeme rekonstruovat. V úterý jsme podepsali kupní smlouvu a teď hurá do toho, ale já se děsím, jak budu vařit a vozit jim to tam atd :astonished: :astonished: no uvidíme, nějak to budeme muset udělat

Simi: hřišťátko závidíme, malej má udělané takové provizorní pískoviště z rámu od okna a je to super, ale už je mu to docela malé, tak jsem zvědavá, co manža vymyslí na novém baráku

Zuuu: drž se a nic nedělaj, já taky nic nemám dělat, ale to se jednosuše říká, hlavně když nejsou hlídací babičky

Uf, tak jsem se vypsala a jdu se mrknout na videa
20. srp 2009 v 08:47  • Odpověz
Gabcos já dělám z cekuty řízky a nebo přistrouhávám do bramboráku :wink:

Jo a Hanipeli, ať je ti líp, vím co to jsou bolesti hlavy, mě nějak poslední měsíc bolí furt :confounded:
20. srp 2009 v 08:49  • Odpověz
amely. úúúúžasná, to ten náš "plaváček" moc nechce plavčit

Emm je fakt strašně podobná na Nikolku, krááááááása

Mishu: fotky super, mě by se taky něco takového líbilo, ale nedostanu tam taťku :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No a Matýsek, to je prostě pecka :dizzy_face:
20. srp 2009 v 08:54  • Odpověz
gabi:dííky :wink: Dani:tý brd'o vstávačka v půl 5???tak to jsme na tom dobře co agátko?? :grinning:
20. srp 2009 v 09:12  • Odpověz
Dobré dopoledne,
tak jsem diskuzi jen prolítla, ale Amelka je boží, stejně tak Matýsek a Emminka teda celá Nikolka od Simči :wink:

Simi, pokud bude pěkně, moc rádi dorazíme

a někdo tu stoná, tak brzké uzdravení
20. srp 2009 v 09:15  • Odpověz
Ahoj,
Gabčo já dělala tohle a je to dobré :wink:
Ingredience:
1 menší žlutá cuketa,
15 dkg eidamu,
1 cibule,
olej,
2 - 4 stroužky česneku,
1 kypřící prášek,
několik lžic hladké mouky,
3 vejce,
majoránka (cca 1 lžička),
pepř,
sladká paprika (cca 1/2 lžičky),
drcený kmín,
sůl.

Příprava:
Omytou cuketu společně se sýrem nastrouhat nahrubo. Na oleji osmahnout nakrájenou cibuli a přidat jí k cuketě se sýrem. Přidat vejce, koření,česnek, sůl, kypřící prášek a zahustit několika lžícemi mouky. Těsto má být husté asi jako na bramborák. Menší plech vymazat olejem a rozetřít těsto. Peče se při 180 stupních
20. srp 2009 v 09:34  •  2 děti  • Odpověz
téda labellko to může bejt dobrý :wink: já dělám jen smaženou nebo klasickej cuket'ák
20. srp 2009 v 09:42  • Odpověz
dobré ranko:slight_smile:

Labellko, to zní docela jedle:slight_smile: asi vyzkouším:slight_smile: Amelka je boží :dizzy_face: :dizzy_face: budoucí akvabela :dizzy_face:
lu, Matýsek je kouzelnej :dizzy_face: snad se to s tou prací brzo nějak vyvrbí k Tvé spokojenosti:slight_smile:
Dani, jsem ráda, že kontrola dopadla dobře:slight_smile: šelestu se neboj :wink:
Hanip, ta bolest opravdu může být s vnitřního napětí :wink: mně kdysi brněla ruka a bolela hlava- byla jsem na neurologii, vypadala jsem jako blázen, pže mi nic nebylo :sweat_smile: tak jsem byla poslaná na RHB a tam mi říkala, že je vidět, že se neumím uvolnit...snažila se mně naučit pár cvičení...spíš mi ale pomohlo vyřešit si osobní problémy, změnit práci a uklidnit se :wink: od tý doby mám klid :wink:
majenko, klobouk dolů :wink: přidávám se k obdivu:slight_smile:
petisko, gratulace k pokroku :dizzy_face:

ještě jsem určo něco chtěla, ale prostě nevím :sweat_smile: třeba si vzpomenu :sweat_smile:

dneska mně Venda překvapil:grinning: mluví ve "větách" :grinning: :grinning: :grinning: mamííííí namíííí gult :grinning: :grinning: :grinning: (mami, mňami jogurt :grinning: ) a číčíííí mňam(cpal kočce rohlík :grinning: )
pár staronových fotek zde: http://www.facebook.com/album.php?aid=2015737&id=1393242064&l=cbe2dbcccd
20. srp 2009 v 10:26  • Odpověz
Evísku:Vašíček je taky ve vodě moc rád vid koukám??fotečky krááása,nejhezčí jak jste tam všichni tři :wink: holky nechcete zejtra s náma někdo na Petynku?mla jsem jet s kamarádkou ale ta nemůže :unamused: a nevím kde jinde přežít to mega vedro :frowning2: jo a Evísku já žádné vnitřní napětí nemám,nejsem si vědoma :sweat_smile: v práci gut,doma taky jinak nevím co jiného by mně mělo stresovat :sweat_smile:
20. srp 2009 v 10:37  • Odpověz
hani, mně to taky do tý chvíle nepřišlo:slight_smile: krom stresíku v práci:slight_smile:, kterek mi přišel normál :sweat_smile:
Vašík vodu rád :dizzy_face: jen už na plavčo nechodíme :cry: je to strašlivě drahý :zipper_mouth: :angry:
na Petynku bych šla, ale zítra jedem hned po poledni na chalupu(to tvrdí manža, já tvrdím, že dřív než v 5 nevyrazíme, jako obvykle :sweat_smile: )
20. srp 2009 v 10:41  • Odpověz
Ahoj,
jsme zpět z 18 měsíční kontroly. Štěpán má 13,3kg a 91 cm. Je to kus chlapa, ale u dr. brečel jak želva. Byla jsem zpocená až na zadku, ale doktorka mě uklidňovala, že je to normální, že 18 měsíční je pro mrňousky nejhorší. Prostě mají strach a neumí to jinak vyjádřit. Ptala se mě, jestli Štěpán mluví ve větách a měla na mysli, přesně to, co popisuje Evča.

Jinak je venku na padnutí. Nejlepší by bylo naložit se do vody, ale my zrovinka máme odpol. návštěvu. No tak je k bazénu zaženu až po chvilce :wink:

Amelka je super. Dostalo mě jak se odrazila a plavala chviličku jakoby na zádech :astonished: :dizzy_face:

Hanipeli a Moci, ať je vám oběma líp.
20. srp 2009 v 10:46  • Odpověz
ahoj, taky my taky byli na 18 -m prohlídce...
u nás 10.7 kg a 79 cm
a hlásím, že se přidáváme k bulícím - dneska poprvé bylo vidět, že se bojí, brečel už na váze, u měření a jakmile ho dr. položila že ho poslechne tak bylo hotovo... divila se, říkala co se stalo, že Matýsek se vždycky usmíval..
nevím jestli to nebylo tím, že tam byl manžel, on je vystresovanej z dr. a očkování :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak se dohromady na nic neptala, malej furt něco vyprávěl, tak mu jen zkontrolovala oči a bylo

ad penísková debata: říkala jsem to mužovi, večer jsem mu ukazovala co myslím (on je obřezanej, v USA to má víc než půlka chlapů, takže nevěděl vůbec o čem melu nejdřív)... ráno se nabídl, že by to zkusil, řekla jsem ať je opatrnej, no zabral a půlka žaludu venku a malej brečel... no ale jinak to vypadalo ok, tak jsem si oddechla...
jenže pak malej přišel a že "au au" a já se ptala co a on řekl "bíško" a držel se za pimpulu... tak jsem se na něj podívala a zrovna dočural a asi ho to u toho bolelo a měl to červenější...
u dr. jsem řekla, že mně to nejde a mužovi to dneska šlo, ale takhle to dopadlo... řekla, že to asi dělal silou a to se nesmí (nevím ale jak jinak, já sílu nepoužiju a nejde mi to vůbec)...
že radši jen uvolňovat zlehýnka, netahat vyloženě... a dala nám nějakou slabou atb mast, aby se mu to nepodebralo... tak držte palce
tož tak :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: když si vzpomenu, jak manželova maminka prosazovala obřízku, že je to hygieničtější, tak jsem možná měla kejvnout :stuck_out_tongue_closed_eyes: je to sice šmik, ale je to hned a hotovo... mně ale vadilo, že za něj jako rozhodnu a v takový intimní oblasti

no dr. řekla, že prej do 2 let času dost a opatrnost, jinak se to zjizví a pak je to tuhý a to je malér...
radši pak prej jít na tu sondu na urologii, to taky bolí, ale aspoň je to odborně udělaný..

nechápu proč je penis tak blbě zkonstruovanej ??? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
20. srp 2009 v 11:16  • Odpověz
je to fakt, že s pinďulama to neni jednoduchý, vždycky když o tom mluvim, tak švagrová kouká, protože má holčičku, jsem ráda, že se tu můžu porad
20. srp 2009 v 11:54  • Odpověz
it aspoň s váma, jinak jsem šla včera, že koupim framykoin, kdyby se náhodou při přetahování objevily ty prasklinky a koukala jsem jak tele, že je na předpis, já vim, je to ATB, ale my ho ještě před pár lety kupovali v LB normálně
20. srp 2009 v 11:56  • Odpověz
Evísku:to je škodááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: a koukám 3těpánek je kus chlapa,já dnes naměřila hrubej odhad taky 91 cm a Dr.před 3 tejdnama 84 :confused: :confused: :confused:adinko:nechcete zejtra na koupák?? :slight_smile:
20. srp 2009 ve 12:01  • Odpověz
lu, gratulka k mírám:slight_smile:
mishulle, zapomněla jsem Ti pochválit fotky:slight_smile:
ejani, taky gratuluju k mírám:slight_smile: Štěpa je kus chlapa :dizzy_face:
20. srp 2009 ve 12:02  • Odpověz
evi: děkujeme
no nic, jdu vyndat z myčky nádobí, až se malej vyspí, tak jedeme busem k babí a dědovi do LB, kočár už tam s sebou nevozim, stejně ho tam nevyužijem, jsme kolem baráčku, nebo chodíme na krátký prochajdy, který Kuba ujde
20. srp 2009 ve 12:05  • Odpověz
jo ještě jsem se chtěla zeptat, dáváte už dvouchodový obědy dětem? a k večeři pořád kaši, nebo už něco jiného?
20. srp 2009 ve 12:12  • Odpověz
http://recepty.vareni.cz/zapeceny-lilek-s-ryzi/ hodila jsem i do receptů. Dnes slavil u Týnky velký úspěch. Mischulle, ani my nejíme dvouchodový oběd, takže ne a nebudeme. Večeři máme už několik měsíců různou, někdy polívku, někdy, když zbyde od oběda jídlo, někdy pečivo, když přes odpoledne moc dlábí, tak jen ovoce. Málokdy mléčnou kaši. prostě dle nálady a zásob. :wink:
20. srp 2009 ve 12:20  • Odpověz
děkuju, no my i Kuba už máme oběd dvouchodový a právě přemýšlím, že změnim i večeře, ačkoliv kaše ho asi zasytí nejlíp
20. srp 2009 ve 12:23  • Odpověz
Mishu: nedávám, je to práce navíc a on není polívkovej, tak to nehrotím... občas polívku udělám a dám mu hustější a nebo k tomu chleba a máme to jako hlavní chod...
jako dva chody teda fakt nemám čas vařit :sweat_smile: to jsem nikdy nevařila ani nám, možná tak jednou za čas v neděli

k večeři většinou kaši ale někdy chleba se sýrem, salát, vajíčko, šunka nebo třeba pudink
20. srp 2009 ve 12:39  • Odpověz
jé, Peťo, díky, zrovna mám lilky a nevěděla jsem co s nima (jelikož maso k nim se mi zkazilo kvůli tý lednici)... tak to je super, hned si to pročtu a udělám dneska nebo zítra :slight_smile:
20. srp 2009 ve 12:40  • Odpověz
já jsem ráda, že uvařím jeden oběd, takže vařit dva chody je nad mé schopnosti :zipper_mouth: :sweat_smile: navíc venda polívky docela nemusí, sní jen zeleninu a vodu rozlije po půlce kuchyně :unamused: dva až tři chody máme u tchýně :grinning: přežraný jsme až do večera :grinning:
k véče střídám kaši, pudink, studenou véču- dle zásob, chuti a nálady :grinning:
20. srp 2009 ve 12:50  • Odpověz
Evi: nádherný fotky :dizzy_face: Vašík opravdu vypadá že se vytáhnul.. a taky je štíhlej, ale už není tak drobounkej.. prostě začíná bejt chlap :dizzy_face:

my na plavčo už taky nechodíme, 5 tisíc te'd fakt nemáme... měl tři kurzy, tak to zatím stačí

Dani: já vstávat ve 4.30 tak mám bušení taky, bez legrace, já jak nespím tak to je konečná.. počítám, že příští duben -červenec budu zase spát ve stoje :zipper_mouth:
s rekonstrukcí teda nezávidím, to je snad horší než stěhování.. i když aspoň budeš v prostředí který znáš

je zajímavý jak se všude dr. ptaj jestli děti mluví ve větách - nás se nikdo neptá... dr. asi stačí že říká i delší slova a ve dvou jazykách, takže na tohle se nikdy neptala... on teda větu řekne, ale opakuje jenom...
třeba mužovi včera řekl anglicky "tak pojď ven, chlape" ... je to sranda :grinning:
20. srp 2009 ve 12:51  • Odpověz
jo a ještě ad očkování trojkombinace: jdeme začátkem října.. nemám z toho radost, bojím se reakce, ale podařilo se mi to oddálit o víc jak půl roku, tak snad to nějak dáme...
dneska chtěla dát očkování a já hned řekla, že měl šestou nemoc, řekla jsem že před týdnem... a ona: tak přijďte za týden... a já jí řekla, že jsem těhotná a radši bych až po 1. trimestru.. jsem z toho taková nervozní, asi to je blbost, ale zrovna tohle očkování s takovejma nemocema co má silný reakce :pensive: :pensive:
no tak řekla, že do školky nejde tak se o nic zas tak nejedná a že teda až ve 2. trimestru...
uff... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jen přemejšlím jestli nakonec nedat i proti těm neštovicím... nechtěla jsem, ale teď mi to vrtá hlavou - kdyby to přinesl domů, aby to pak nechytilo malý :confused: :confused:

těhulky jak jste to dávaly vy???? uvažovaly jste nad tímhle nebo jste prostě daly jen priorix?
20. srp 2009 ve 12:58  • Odpověz
lu, děkuju :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: mně to plavčo hrozně mrzí, ale ty ceny jsou strašlivý:frowning2: chodili jsme 3/4roku(dokonce i já jsem chodila plavat ráda a to mám z vody strašlivej strach)...teď plánujem cvíčo, kde je cena čtvrtinová, tak snad nís to bude bavit oba :slight_smile:
mně se dr. na prohlídce ptala na ty věty, ale to tak fakt nemluvil:slight_smile:, ale Tebe se ptát ani nemusí, páč jí to matýsek řekne sám:slight_smile:

očkování- já budu volat na podzim, kdy můžem dorazit...bojim, bojim:slight_smile: naštěstí naše dr. s tím nespěchá :wink: no a neštovice- no minulý týden jmse byli u známých a dva dny po tom mi volali, že jejich nejmladší má asi neštovice..myslela jsem, že mně klepne, pže příští pá jedem na dovču :sweat_smile: naštěstí se nakonec nepotvrdily :sunglasses: , ale vyčítala jsem si, že jsem ho nenechala očkovat :sweat_smile: (a to jsem dost proti tomuhle očku :sweat_smile: )no moc jsem Ti nepomohla:grinning:
20. srp 2009 ve 13:10  • Odpověz
Evi: Ty máš z vody strach?? já zrovna jak viděla fotky tak jsem si říkala jakej jseš vodní živel, vysmátá... a záviděla jsem... já skoro neplavu, protože jsem se dvakrát topila, vodu mám moc ráda, ale prostě mám blok :stuck_out_tongue_closed_eyes: a se.e mě to :angry: protože je to super na záda a s těma mám potíže

a kam chodíš na to cvičení??

Matýsek věty neříká.. on je jen opakuje... občas sice dá něco vedle sebe, ale to není věta... třeba řekne "táta... pišel" (přišel)... ale to slyší ode mě, tak to jako s pauzou řekne...

no s tím očko jsi mi fakt nepomohla :grinning: já jsem taky proti a radši bych aby to prodělal jen aby to pak třeba nechytnul až přijdeme z porodky nebo tak... no počkám co napíšou těhulky :confused:
20. srp 2009 ve 13:25  • Odpověz
lu, mám strach z vody přesně ze stejnýho důvodu jako Ty :wink: plavat umím, ale plavu jen tam kde stačím, jakmile je pode mnou hloubka tak začnu panikařit, nedotahuju tempa a jsem po 2 metrech ztahaná jako kůň :sweat_smile: prvních několik lekcí učila lektorka mně, jak mám hlavu potopit :grinning: :grinning: :grinning: asi po 3měsících říkala, že dělám veliký pokroky:grinning:(že už nedělám ksichty:grinning:) a mně to i začalo bavit :slight_smile:
jsem ráda, že jsem na fotkách vzbudila dojem pohody :grinning: :grinning: :grinning:
cvičit budem chodit do místního domu mládeže nebo kulturního centra:slight_smile:snad se nám podaří se tam dostat, pže v době zápisů jsme mimo čr
20. srp 2009 ve 13:32  • Odpověz
ahoj holky,
Maji, tedaaa..sama s dítkem! Poklonu ti skláním! Si pamatuju, ještě jako těhu, nebo krátce po porodu, že jsi tu psala něco o manžovi mamánkovi, že jo? A i jsi semo tamo zmínila problémy a tak..Proto jste se rozvedli?
a je pravda teda, že 1500 alimenty je dooost málo!
Přeju ti, at najdeš super práci, aby jsi mohla míti dost času na malou i na sebe. Držím palce!

Simi-tééda, máte dětské hříště doma! :slight_smile: :slight_smile:

gabi-cuketa- výborná je hlavička ) nastrouhat sýr, cuketu a salám, zamíchat, dát vajíčka, trochu mouky, marjánku, cibule..vlastně takový bramborák..dát na plech nebo kutchan a do trouby! výborné se zeleninovým salátem! :slight_smile:
Koukám, že něco podobného dávala Lucka..:slight_smile:

Am ve vodě báječná. Maty se slovní zásobou boží.Vašík ve vodě skvělej!
20. srp 2009 ve 14:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.