• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
jinak ad šrumec: jsem včera koukala na starší Výměnu manželek se čtyřčátkama :sweat_smile: to je něco! :sweat_smile:
21. srp 2009 ve 14:26  • Odpověz
AHOJKY

jdu pozdravit, Jája se cáká v bazénku na balkoně a já tady porovnávám takový střední výbuch po návštěvě babí a Martíkovi sestřenky které je 14let :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak jsme se měly s Jájinkou fain, byl doma pěknej babinec a Jasmínka se s Karčou nadováděla blbostí. No a my s tchýňkou utratily nějaké penízky za oblečení :sweat_smile:

Holky nebojte fotečka účesu bude, jen jak jste psaly k tomu musím mít namalovanej obličej, ikdyž bez namalování v tom vypadám jak pubina a zas jsem se trochu víc přiblížila stylem k Jájince :sweat_smile: Jsem byla včera v té Praze a v bývalé práci mě nemohli poznat. Znali mě s dlouhýma tmavýma vlasama tak to byl pro ně fakt šok :grinning:

Agi to je super že si můžeš sbalit sama, naši jak jeli s námi tak toho také měli nad hlavu a tak jsem balila skoro tři dny po trochách s Jájinou ale šlo to. Jinak přeji krásnou dovolenku :wink: :sunglasses:

Těhulinky jak zvládáte to vedro berušky??? Myslím na Vás, musí to být děs
21. srp 2009 ve 14:38  • Odpověz
tak jsem dočetla pindíkové story, teda holky ty klučíci to taky nemaj jednoduchý co. Mě stačilo když mi vyprávěl manža jak ho držela sestra s maminou a doktor kterému se říkalo ,, Mengelev" mu předkožku rychle přetáhl a tím to strhl, od té doby prý nmazal mastičkou a ve vaně masíroval a byl klid, byl taky docela malej

Haní : co škeblička, jak to vypadá???

Majenka : držím pěstě ať to vše s Aničkou zvládáte
21. srp 2009 ve 14:51  • Odpověz
Ahoj holky, jdu pozdravit :wink:
občas šmiruju, ale nestíhám napsat :confounded: - minulý týden byl s námi ještě doma taťka a tenhle týden se věnuji úklidu baráku, protože jsem v poslední době furt řešila dovolenou a prach a bordel jsem přehlížela, ale jak nám ten byteček zešednul pod vrstvou prachu, tak jsem to psychicky nevydržela a dala se do generálního úklidu :grinning: :grinning: :grinning: Trošku tedy zneužívám toho, že je doma ještě Terka, která pomůže s Lukášem, protože je vám jasný, že vyklízet šuplíky s malýma dětičkama se nedá :grinning:

A u nás novinka - Lukáš krásně zvládnul chození na načník - byl to pro mě trošku šok jak to šlo hladce, protože po Terce jsem byla připravená na všechno (Terka věděla co po ní chci, jenom mi tenkrát nechtěla udělat tu radost a očůrávala a posr... kde co :confounded: :grinning: ) Takže mi to chtěl asi Lukáš vynahradit, řekla jsem mu, že si musí říct když chce čůrat - takže říká "bíbo" - znamená to obojí čůrat i kakat. 3 dny se k večeru většinou připočůral i když si řekl, ale přišlo mi, že jak je unavený, tak si řekne, ale hned koná. No a po těch 3 dnech je plína suchá ve dne v noci :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
No třeba už mě čekají s dětma jenom samá pozitiva a kdyby Lukáš předvedl i mírnější formu puberty, vůbec bych se nezlobila :grinning: :grinning: :grinning:

Romče moc gratuluju k těhotenství :dizzy_face: :dizzy_face:

Majenko: držím palce ať jsou příští dny veselejší :dizzy_face: :dizzy_face:

Já jsem si našla nový žrout času - rozhodla jsem se vytvořit fotoknihu :confounded: :wink:
21. srp 2009 v 15:02  • Odpověz
Gmol, Lukášek je šikulka s nočníkem. Týnka včera perlila. nejdřív se vedle nočníku vykadila (ona ho použila jako úložnej prostor pro svý pitíčko, ví, že se tam "kaká", ale zatím ani jeden úspěšný pokus tam něco načurat) a pak ještě vyčurala. No a odpoledne podobně, akorát to stál nočník v obýváku, takže to udělala vedle a schytal to gauč. :grinning: Já to nehrotím, asi není správný čas, ví, že se do nočníku kaká, po potřebě hlásí, ale to je vše. No snad zvládneme do tří let odplínkovat, vyšší cíle si nekladu. :sunglasses:
Tady se začíná lehce zatahovat, žeby buřina? Mooc si to přeju, i když poslední dny jsem docela fit, sice vedro nic moc, furt zpocená, takže věčně ve sprše, ale jinak mě konečně nic nebolí (zázrak) a nálada dobrá. takže jsem různě šila domácí resty a tak. Týnka celkem v pohodě, hodně poslední dny rozšiřuje slovní zásobu a chce si prohlížet knížky. Momentálně je unešená ze slova "králík", ona teda říká "kálík" a řve to, kdykoliv se v knížce či televizi objeví nějké ušatější zvíře. :sweat_smile: Naučila se dost slov pro další jídla a zvířátka a taky hlásí, když u sousedů "mimiko pláče". je u toho totálně sladká.
No a včera proběhla oprava kočárku, strhla jsem brzdu, oprava na místě + kontrola, tak mě potěšili, že maj dobrý servis, když už byl ten kočár drahej jak prase. no a v prodejně měli zrovna slevy, takže Míra samozřejmě koupil skejt (až budu od jara vozit mimi, aby se Týnka u kočárku vezla) a další rostoucí židličku Stokke, už pro Berunku. Jen dokoupím pár věcí na Vánoce a mám snad na půl roku vystaráno s nákupy, to pro případ, že bych po porodu nic nestíhala, tak te'd přemýšlím a dokupuju, co nám ještě chybí. V září vyperu mimivěcičky, na to se hrozně těším ... však víte. Praní, žehlení, třídění a srovnávání. :wink:
21. srp 2009 v 15:30  • Odpověz
Zdravím!

Jani, děti jsou krásné! A ty jsi moc šikovná, že všechno zvládáš! Super :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Gmol, gratuluju k nočníkaření! Lukášek je šikula!
Naše telátko furt řve jen co nočník spatří :unamused: Takže já bych hrdě hlásala do světa, že si tam nahatý sedl a neplakal, ani by e tam nemusel vyčůrat :grinning:

Lu, anemii měla dost velkou moje mamka, ležela i v nemocnici. Porod jsem měla v pohodě, krevní ztráta v propouštěcí zprávě byla 150ml :sunglasses: , což je, myslím, fakt zanedbatelné (i když přišlo mi, že jsou to litry, jak odnášeli furt ty krvavé prostěradla :stuck_out_tongue_closed_eyes: ). Jo, ale druhý den ráno jsem omdlela na chodbě a vyfásla železo a kyselinu listovou. Pak už se o mě z hlediska krve nikdo nezajímal :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Na tu hematologii jmě objednali na 31. - to je sraz, tak to musím v pondělí pořešit. Dnes už mi to nikdo nebral.

Jo, a brutálně mě škrábe v krku :angry: - ale statečně jdu balit, ještě jsem nezačala :slight_smile:
21. srp 2009 v 15:38  • Odpověz
to je vedro :rolling_eyes: my tu s malým chodíme skoro nahý a máme puštěnou klimošku furt... už jsem si i namočila vlasy a snědli jsme společně kus melouna, za chvíli jdem do vany

ad pindík: jako nevím jak budu pokračovat v přetahování... malej to má červený a popraskaný (společná práce manžela a doktorky), takže je boj tam dostat i tu trochy atb masti... ve vaně si ani nesedne...
takže se jen snažím aby se mu to zahojilo a mám sto chutí se na to vyprdnout... takový nervy a pak ho to stejně bolí... to fakt může jít rovnou pak na tu sondu k dr, než aby mu to mělo popraskat pak takhle znova :astonished: teď už teprv budu mít hrůzu mu na to sáhnout :zipper_mouth:

Gmol: blahopřeju a zírám !! :dizzy_face: fakt i v noci?? to je bomba!! :dizzy_face: takže teď už jen samá pozitiva a sociální jistoty :grinning:

u nás je momentální fascinace nakupováním... stačí aby muž řekl že za chvíli přijde a Matýsek už křičí "Billa? nakopit? jogulty? zapatit.." a podobný vejšplechty :sweat_smile: :sweat_smile: jsem se mu snažila dneska vysvětlit co jsou peníze, koukal na mě dost zvláštně :grinning:

a furt si prohlíží Velkou knihu o mateřství - nejvíc stránku Návrat k milostnému životu po porodu :grinning: nevíte co to znamená? :sweat_smile:

Peťo: jak je to prosím Tě se skejtama? jde jakejkoli typ na jakejkoli typ kočáru? a na co dát při nákupu bacha? :confused:
já jsem hrozně zvědavá jestli to naše šídlo tam bude ochotný stát a držet se :sweat_smile:
21. srp 2009 v 16:07  • Odpověz
Sylvi: prosím Tě jak mohli tak přesně vědět tu krevní ztrátu? :confused:
držím palce na tu hematologii !!

Matýsek si na nočník nahej sedne, někdy i sám... ale tím to končí v 99 procentech případů...
tuhle přišel a hlásil "bobek" tak já šťastná že hlásí, ať už před nebo po... jenže cestou k přebalováku říká "z kobouku" a už mi bylo jasno - chtěl pohádku !
21. srp 2009 v 16:10  • Odpověz
Lu, skejt netuším, já to vůbec eřešila, Míra v prodejně viděl slevu, tak koupil typ k našemu kočárku, mám pocit, že ta firma to dělá přímo pro ten kočár. ještě jsem ho nezkoumala, je v bedně pod postelí :grinning: . takže neporadím. Taky jsem na Týnku zvědavá, proto to odkládám až na jaro, te'd by mi z něj akorát zdrhala. Doma už mám hnědnou manducu a do jara budu Týnku vozit ve spotáku a berunku nosit v manduce.
No Týnku placení nezajímá, při vstupu do jakéhokoliv obchodu křičí "rohlíííí", takže musím vždycka první k pečivu, ale to se to pak nakupuje, když si v klidu žmoulá, že ...
Týnka si zas prohlíží Mírovy prospekty a furt mi ukazuje nějakej ultradrahej program na hudební software, takže vidím, že každý ma jiné preference. :wink:
21. srp 2009 v 16:13  • Odpověz
Lu, bobek :grinning: Já mám zas hokej v "kaká", u nás "kaká" znamená, že kakala nebo čurala nebo taky, že někdě vidí kachnu nebo chce kachnu z vany. takže už jsem taky přebalovala suché dítě naštvané, že jsem mu tu kachnu nedala. :grinning:
21. srp 2009 v 16:16  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning:

jo je to hokej, M mi říká zásadně jen "ne" když se zeptám jestli chce čurat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
no doufám, že do jara to dá :sweat_smile:

jinak taky přemejšlím, že budu M vozit ve sporťáku a malý mít v Ergu :confused: tak dva tři měsíce to bude v pohodě, to je mimi lehký, tak to snad dám bez nějakýho ohromnýho strhání... nebo jsem možná naivní :sweat_smile:
21. srp 2009 v 16:43  • Odpověz
Peťo a tak teda nebudeš vůbec kupovat hlubokej kočárek?? nebo ještě máš doma po Týnce, viď?
my ho prodali tak nevím, asi koupím nějakej levnej, z druhý ruky na těch pár měsíců zvlášť když nevím nakolik bude M schopnej trochu rozumně jít vedle kočáru v městkým provozu, že
21. srp 2009 v 16:44  • Odpověz
jééé se s Vámi musím podělit o naší humornou vložku :wink:

Jája běhala nahá po bytě, na balkon a do pokojíku takže všude voda že, ale to teď sem nepatří :sweat_smile: No a pak se zadrhla nějakou dobu v pokojíku a byl tam šílenej klid, což u nás znamená vždycky nějakej ,, průser" :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: nebo že spí. Tak tam potichu nakukuji za dveřma a vidím jak má Jájina na sobě naruby bodýnko, navlečený jen jeden rukáv a sedí na rozbalené plínce a a snaží se jí zapnout :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Musela jsem se šíleně smát ale taky mě dost překvapilo jak je šikovná :slight_smile:

Jinak u nás se musí v obchoďáku hned koupit koblížek, pak je spokojená a nákup je v poho
21. srp 2009 v 16:46  • Odpověz
a já mám zas hokej v papat a pápá, někdy to vyzní stejně a já se pak jak debil musím ptát a Jájina samozřejmě na mě kouká jak na blbce, protže jí nerozumím ač to říká tak jasně že :wink: :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. srp 2009 v 16:49  • Odpověz
Já hlubokej mám, takže ho od jara použiju. Mám vlastně všechno, nemusím skoro nakupovat. Schovávala jsem věci, protože jsme plánovali malý věkový odstup a celkem vše se mi osvědčilo. Nepoužila jsem akorát klasika zavinovačky a peřinky do kočárku.
21. srp 2009 v 17:09  • Odpověz
Aco: tak to je fakt šikulka !!

Peti: já mám taky všecko co je ve slušným stavu schovaný... jenže jsme měli půlku oblečka od kamarádky a to jsem musela vrátit a kočár jsme prodali (nevyhovoval sporťák a prodat ho samotnej se dost nevyplatilo)

no a pokud to bude holčička, tak budu muset něco dokoupit.. no vlastně i tak, protože mimi bude jarní takže velikost 56 nebo 62 s dlouhejma rukávama a k tomu zimní kombinézky asi nevyužije a na podzim naopak, že...

Matýska nechápu, šla jsem koupat a byl suchej (asi 4 hodiny, to teď má dost často), ale na záchod nechtěl, tak jsem vykoupala a utřela, zeptala se jestli nechce na nočník, samozřejmě Nééé... ale vztekal se dost a padal okolo nočníku.. nakonec se mi to nezdálo a vysadila jsem ho tam násilím skoro a načural snad půlku nočníku...
tak proč mi to neřekne? :sweat_smile: :sweat_smile:
21. srp 2009 v 17:56  • Odpověz
to se nedá vy jste ukecaný :grinning: Janino:s tat'kou mně to mrzí ale fajn že se dobrovolně rozhod :unamused: lu:jo,jo já se z toho vykecala :grinning: jinak koupák bezva,ani jsme nezmokly,sice se kolem 14 zatáhlo tak lidi brali dráhu ale my vydrželi až do 18 bylo fajn :slight_smile: Haničko:díky za optání včera se mi hlava málem rozskočila,dnes trošinku lepší,zatím :unamused: taky se těším na novej účes :slight_smile:
21. srp 2009 v 18:57  • Odpověz
Jooooooooo Jani fotky dětiček kráááááááááááááááááááááááááááása :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
21. srp 2009 v 18:58  • Odpověz
Tu zkoušku mi DALA! moc děkuju za držení palců
21. srp 2009 v 18:59  • Odpověz
Mishu: to je SUPER !! :dizzy_face: :dizzy_face:
21. srp 2009 v 19:03  • Odpověz
Mischu: gratulace :slight_smile:
Aco: Jája je koumák šikulka :slight_smile:
a Lukášek? za 3 dny bez plen? je to borec ledoborec, jak říkáme u nás :grinning: U nás se nočníkuje celkem úspěšně - když je nahá, chodí si sama čůrat i kakat na nočník...vůbec mi to nehlásí, jen pak zařve HOTOVO! (to začala dělat po 2 odpoledních bez pleny - kvůli opruzenině) Ale teď už jí zkouším dávat kalhotky a to je horší - jak cítí, že má něco na sobě, učurne si, nebo se počůrá...ale už i párkrát hlásí ČŮŮŮAT, takže dobrý :slight_smile:
Jen vaše 4 hodny bez čůrání, nebo noc suchá, i denní spaní suché - mně to přijde sci-fi, páč Katy čůrá každých 20 minut :sweat_smile: (vypije přes den tak 800ml tekutin + 300ml mlíka) Uchcánek můj :slight_smile: Venku jí musím říkat, to se bez vysazování na travičku počůrává :wink:

Sylvi: možná budeš muset chodit na injekce železa...myslím... já měla anemii - slabou, už i teď mě straší, že musím jíst železo (celý těhu s katy taky, i po porodu), jenže já mám i tak šílený zácpy, takže ho nejím, to se nedá... tak snad Ti pomůžou a i ta velká únava poleví :slight_smile:
21. srp 2009 v 19:34  • Odpověz
Zuuu: nj, Matýsek je dlouho kolikrát suchej (ale spolíhat se na to nedá), ale on vypije 150 ml mlíka plus asi 200 ml čaje nebo vody (někdy 300 ml) plus šíleně sliní neustále, takže se skoro divím, že má co čurat ! :sweat_smile:
je fakt, že za poslední měsíc má intervaly výrazně delší a i noční plena už není tak těžká... ale suchá teda nehrozí, to vysazujete i v noci??? to bych teda nerada, jsem ráda, že spí v kuse!

venku nebo když je zaměstnanej tak to nehrozí... dneska se vyčural dvakrát do nočníku, ale když jsme se pak dívali na video chvilku, tak nadšeně vykřikoval a už byl počuranej gauč :stuck_out_tongue_closed_eyes: ani si toho nevšiml :sweat_smile:

Sylvi: já taky měla anemii, brala jsem kapsle... v těhu jsem byla v pohodě, protože jsem brala čínský byliny, takže jsem na konci měla lepší výsledky než na začátku :slight_smile:
21. srp 2009 ve 20:01  • Odpověz
Lu: já v noci teda vysazovat nebudu...má tam načůráno tak 2-3x odhaduju...a přes denní spaní tak 1-2x... prostě spací čůrání řešit nebudu...však ono se to nějak upraví samo :wink:

Jen poznámka k Tchibo nepromavým kaťatům...vevnitř flees nemají - ta letošní kolekce :wink: a Katy je velikost 86/92 tak akorát - počítám, že vydrží zimu :wink:
21. srp 2009 ve 20:24  • Odpověz
mishu:HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ !!!!

Lu:něco mi to připomíná, ondra taky běhá nahatej tři hodiny po bytě a furt se ho ptám, jestli nepotřebuje čůrat a pak po těch třech hodinách se mi vyčůrá na plovoučku :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .A s pitím se už trošku zlepšil, počítám,že vypije tak 400 ml čaje a 500 ml mlíčka denně,ale stejně čůrá málo (respektive hodně,ale málo často)

gábi Lukášek je fakt šikovnej,takovej rychlo nočníkovej zlom!!!! ty jo! závidím :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .A mega debordelizaci bych taky potřebovala udělat,ale to by si musel někdo vzít ondru na celej víkend
21. srp 2009 ve 20:35  • Odpověz
Tak náš syn je taky velice šikovný, babí ho naučila jíst samotnýho, sice tak, že ona nabere jídlo na lžičku, předá to na lžičku jemu a on si to dá do pusy, ale i to je úspěch, dnes se totál celej pomatlaj bahnem a byl spokojenej, a taky si 4x řek že chce čůrat a pokaždý se vyčural do nočníku
21. srp 2009 ve 20:41  • Odpověz
Agi: nj, to mi dělal taky... teď to vypadá trochu jinak.... já chápu, že na to M prdí, ale proč pak teda chodí třeba okolo nočníku a brečí? :sweat_smile: sednout si umí, mluvit taky umí, tak nechápu v čem je problém?

Mishu: tak to by u nás nešlo, Matýsek musí "šám!" ... když mu to nandám na lžičku, tak to demonstrativně vyklopí a ještě zařve :sweat_smile:

nočníkování závidím... ale my to teď fakt netlačíme, to jen že teď bylo vedro a má červenýho pindíka, tak nosil slipy... ale pomalinku si to spojuje, občas hlásí když má plínu, občas si jen tak s oblečením sedne na nočník, takže určo posun tam je
21. srp 2009 ve 20:50  • Odpověz
Lukášek je šikulka :dizzy_face: :dizzy_face: mishu:no vidííííííííííííííííííííš,gratulace :wink: já zkoušela posazovat po delší době na nočník a????on je mu malej :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: já myslela že nočník je prostě nožník,máme takovej ten obyč s tou opěrkou :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pát'a už asi není na noník stavěnej :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: co s tím???
21. srp 2009 ve 20:51  • Odpověz
Lu: tak Matýsek už je šikula, Kuba odmítal jíst sám, muselo bejt mamí, takže jsem ráda spoň za tento pokrok
21. srp 2009 ve 20:52  • Odpověz
a ještě něco :grinning: u nás jede furt cizí jazyk :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
21. srp 2009 ve 20:52  • Odpověz
mishu:no paráda,Pát'ovi když dám lžičku tak z ní vše vyklopí a narve si ji do tlaminky prázdnou a okusuje :sweat_smile: když mu dám na talíř chleba tak ho drtí mezi prstama :sweat_smile:
21. srp 2009 ve 20:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.