• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Ahoj holky,
Péťo, já jsem svému doktorovi fakt věřila, to máš pravdu. Poprvé mě ani nenapadlo přemýšlet, že by se to příště mělo opakovat. Strach byl, to jo, ale prostě jsem si to nepřipouštěla. A podruhé jsem měla cerclage a píchala si ten heparin, tak jsem to brala, že tohle už pomůže :frowning2: A neměla jsem další informace, ani třeba na netu, když jsem zadala dotaz, tak mi nikdo nic dalšího neporadil. A najednou teď jsem zjistila, že jsou ještě další možné příčiny, o kterých se můj doktor ani nezmínil a vlastně když jsem mu řekla o vadách dělohy, tak jenom díky tomu to zkontroluje :frowning2: Jinak by to ani neudělal. Teď právě vůbec nevím, jestli něj zůstat a nechat udělat ještě ten jiný steh. Říkám si, že to možná ani jinde dělat nebudou a přece jenom i v tom vidíme malou naději. Ještě tohle chci probrat s tím dalším doktorem, co na tenhle steh říká.

agatko, ten doktor se přímo nespecializuje na potraty, ale jinak bude asi docela dobrý. Těžko říct, mám pocit, že co doktor to názor. Některý infekce vyloučí, některý se k nim přiklání, jiný zase řekne, že to nemůže být nedostatečnost děložního hrdla, druhý zase, že to tak vidí .... a tak pořád dokola :frowning2: Já bych jenom teď chtěla mít hotové všechno co jde, opravdu tomu dávám asi poslední šanci, protože víckrát už nic takové prožívat nechceme a abychom si řekli, udělali jsme všechno a víc prostě nejde a ne zase příště zjistit, že šlo ještě to a to ... :frowning2:

kreksi, děkujeme :slight_smile: Já si taky myslím, že jsme se pro adopci oba rozhodli a na všechen ten kolotoč se těšíme. Prostě i když by to nebylo naše miminko geneticky, tak naše bude a prostě ho budeme milovat tak jako tak :slight_smile:

lu, tu mojžíšku cvičím poctivě pravidlně, zítra jdu zase k fyzioterapeutce a teď, když už máme po dovolených, tak bych chtěla zkusit i nějaké ty bylinky a tyhle další věci. Myslím, že zkusím kontakt od tebe a možná ještě něco, uvidím, jak to nějak dáme dohromady, všechny kontakty co máme. Ale prostě zkusíme toho hodně :slight_smile:

hani, děkujeme :slight_smile:

zuu, ten Koucký, taky jsem si říkala, že by to nebylo špatné za ním zajít. Jenže jak právě napsal, že má péči až o těhotné, tak jsem o tom už přestala přemýšlet. Já to neumím nějak se k němu vnucovat nebo tak :frowning2: Můžu to ještě nějak přes tu poradnu zkusit, nevím.

aco, děkujeme :slight_smile:
25. srp 2009 v 11:23  • Odpověz
A k pohlaví :slight_smile: Já jsem to dřív měla tak, že bych aspoň jedno děťátko chtěla holčičku, takže jsem si tajně možná přála víc holčičku, i když mi to jinak bylo jedno. Při každém dalším těhotenství jsem zjišťovala, že je mi to úplně jedno, hlavně, ať je miminko v pořádku a pak se narodil Matyášek a já jsem byla strašně šťastná, že máme chlapečka (u holčičky by to bylo určitě taky tak :wink:). No a teď, když už Matyáška nemáme, tak mě chvíli drželo to, že bych příště chtěla strašně chlapečka ... a teď už mi přijde, že je to zase jedno, hlavně ať všechno dobře dopadne. A ani u adopce nebudeme upřednostňovat pohlaví.
25. srp 2009 v 11:25  • Odpověz
Martinko, to jsou super zprávy
a ohledně adopce, kamarádka má teď adoptovasného chlapečka, prý po nich chtěli i fotky a tak má chlapeček podobnej nos jako tatínek a barvu očí jako maminka
25. srp 2009 v 11:33  • Odpověz
mishu, taky už jsem slyšela, že adoptované děti jsou pak rodičům hodně podobné, oni právě asi hodně zkoumají všechno možné, jak povahy, tak i pak tu podobu :slight_smile: Ale jinak je mi to jedno, klidně bych měla blonďaté děťátko :slight_smile: Ale když uvidí naše fotky, přítel takový čertík :grinning: , já taky černý vlasy, tak si myslím, že blonďaté teda nedostaneme :grinning:
25. srp 2009 v 11:36  • Odpověz
Ejana: hezky jsi to napsala... vidíš, já jako holčička moc vychovaná nebyla zrovna, já byla takovej kluk v sukních :sweat_smile:
ani nevím proč bych ji chtěla, asi proto, abych si "vyzkoušela" obě pohlaví :grinning: :grinning:

já tím vůbec nemyslela, že kluci jsou horší nebo co!!! proboha, to mě vůbec nenapadlo!! mně se třeba šíleně líbí jak jsou už teď parťáci s mým mužem, to je tak dojemný, jak si plácnou a jdou třeba spolu něco dělat!
co by se mi líbilo kdybych měla dva kluky, by bylo právě to ochranitelství pak až by vyrostli, to bych si užívala :dizzy_face:

Aco: to mi připomíná jak můj šéf, Američan, šel do hospody a když měl platit tak na svoji přítelkyni Rusku se snažil přes celej lokál zavolat a vyšlo z toho "nemám penís!!" :grinning: :grinning:
neměl s sebou totiž peníze :sweat_smile: :sweat_smile:
25. srp 2009 v 11:38  • Odpověz
Marti: já bych asi dr. změnila... zdá se mi, že není dostatečně důkladný a to je v tém případě potřeba hodně moc...
hlavně si dej čas, hledej na netu, jestli chceš, tak Ti pomůžu i s hledáním v angličtině (ono 80 procent info na netu je v angličtině, takže tam se leccos najde)... napiš mi kdyžtak do IP..

s dalším těhu bych počkala jak kvůli tomu, že tělo si potřebuje odpočinout, tak i proto, aby sis mohla vyhledat další informace...
jinak teda jsem hodně překvapená, že Ti nikdy nedělali vyšetření např. na vady dělohy.. :zipper_mouth: to by mě napadlo asi jako jedna z prvních věcí..

a neboj se vnucovat, my si taky leccos museli vydupat! pamatuju jak muž na vedoucí IVF křičel, ten se teda umí zaseknout, díky bohu za to... řekl, že se odtamtud nehne dokud nebudou věci tak jak mají být, abysme si byli jistí, že jsme udělali maximum, že ho klidně můžou nechat vyvést.... byl připravenej jít i za ředitelem nemocnice... hledali jsme na netu celý měsíce, vybralo půlku úspor na zákrok v zahraničí zatímco já cvičila jak o život a brala hromady bylin... zní to šíleně, ale stojí to za to!
buď asertivní, plno věcí si člověk musí vydupat... já když už nebylo kudy kam tak jsem u jednoho vyšetření řekla, že si ho zaplatíme, že na ty peníze kašlu... no a pak to najednou šlo !
25. srp 2009 v 11:49  • Odpověz
A ještě jsem si vzpomněla, že jsem tady od jedné hodné koníkovky dostala tip na imunoložku, tak jsem jí psala, dlouho se neozvala, pak napsala, když jsme byli zrovna na dovolené, ale teď jsme se konečně domluvili, že mám zavolat myslím 9. a domluvím se s ní a asi objednám. Takže necháme znovu udělat i imunologii.
25. srp 2009 v 11:56  • Odpověz
Mischu : jojo to je pravda že se snaží vybírat dětičky podobné adoptivním rodičům. Také znám jednu rodinu co mají holčinku, která je opravdu celá maminka, modrooká blondýnečka i ten úsměv má podobnej a nikdo by neřekl že není pokrevně jejich.

Mě se někdy stane že i mě řeknou že jsem podobná i tatínkovi ikdyž jsem víc na mamku, tak se tomu hezky usmívám. No a Jájinka má barvu očí jako má můj taťka, všichni říkaj že má oči po tatínkovi ale Marťas je má do zelena a Jája čistě pomněnkově modrý. Takže když se mě někdo zeptá po kom má Jájinka krásné oči tak řeknu vždycky po dědečkovi když tam je taťka a moc mě dojímá jak deděček Jáju s hrdostí drží a lesknou se mu oči. Stejně je tak krásný je vidět, ti dva mají tak nepopsatelně krásný vztah. Už od narození když nás byli naši poprvé na návštěve a děda Jáju poprvé choval dokázala se na něj dívat upřeně celou dobu, to u nikoho jiného nebylo. Jsem moc ráda, že taťka si mohl od začátku vychutnat to malé miminko a i tím že jsme u nich bydleli mohl být s Jájinkou co nejvíce. I mamka mu schválně nechává Jáju víc pro něj aby si jí užil :slight_smile: ikdyž by jí taky nejradši pořád muchlala :wink:

Jo mám dotázek dělám na večer pangase, jak dlouho ho děláte v troubě když je zmrzlej??? Hodinu??? Já ho vždy zapíkala rozmraženýho tak teď nevím :sweat_smile:

a pomalu jsem taky můžete házet nějaké tipy na hračky na Vánoce a narozky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: a taky jsem se chtěla zeptat jak to budete řešit se stromeček. Tenhle rok už děti budou vše vnímat než loni, budete zdobit stromeček s nimi pro Ježíška, nebo stromeček přinese Ježíšek. A co Mikulda, já přemýšlím že z dědy uděláme Mikuláše a přinese Jájince dárečky :slight_smile: čerta ještě asi radši ne, stačí ten Mikuláš co myslíte
25. srp 2009 v 11:59  • Odpověz
teda holky, já když čtu jak jste měli některé dlouho a strastiplnou cestu za miminkem, mám z toho až slzy v očích. Opravdu si to ani nedokážu představit, muselo to být strašně težké, moc Vás obdivuji a dětičky Vám ze srdce přeji. Tak jako Martince aby si i knim našlo mimi cestičku.
25. srp 2009 ve 12:01  • Odpověz
lu, moc děkuju, napíšu IP. Když já jsem děsný trdlo v tomhle. Navíc teď jsem ze všeho strašně přecitlivělá a někdo se na mě jenom špatně podívá a já už brečím. Takže vůbec nedokážu nějak jednat víc rázně a nějak si něco obhájit. Naštěstí Pavel chodí všude se mnou, tak to aspoň za mě zachraňuje. Musíme se teď domluvit co všechno chceme a fakt si na tom trvat. Taky už jsem říkala, že si ty vyšetření zaplatíme, když to půjde, ale přijde mi, že Podolí je velké, že tam by to pro ně neměl být přece problém, jako někde jinde. Ale asi i tak je. Zpětně taky dost věcí nechápu a trochu si vyčítám, že jsem se o to víc nezajímala, ale prostě jsem pořád věřila :frowning2:
25. srp 2009 ve 12:03  • Odpověz
Martinko, víš ono ikdyž je velká nemocnice, ze zkušenosti sestry i osobní vím, že se zrovna nepřetrhnou aby udělali něco navíc. Já si třeba moc chválím genetičku v Motole, ikdyž jsem neměla velké riziko na vadu srdíčka atd.... udělala nám docela podrobný rozbor z krve, nechala udělat UZ atd... Takže to bylo fain. Ale nakonec nám to bylo trochu k ničemu díky nepozornosti gynokologa. Také si říkám, že jsme tenkrát měli stát s manžou na prošetření a uvalit na něj žalobu, jenže my jsme byli v té době rádi, že se Jájinka vůbec zachránila. No a pan doktor si sedí v ambulanci vesele dál a náš případ nebyl prý jediný. Jenže ruka ruku myje že, bohužel je tomu tak.Takže tím chci jen říct že je moc fain, že přítel je stebou a snaží se Vám vybojovat na co máte právo. Držte se, máte od nás velkou podporu a obdiv a pokud bys i chtěla, zajela bych s tebou klidně do Motola a přes mojí bývalou vrchní bychom třeba vymysleli další jiný postup a konzultaci s lékařema :wink:
25. srp 2009 ve 12:13  • Odpověz
aco, moc děkuju, jsi moc hodná. Já se snažím teď sehnat co nejvíc názorů od doktorů, aby se vyloučilo opravdu všechno. Napíšu ti IP.
25. srp 2009 ve 12:26  • Odpověz
Aco: to jsem ještě nějak neřešila
ale co se vánoc týče, záleží na tom, zda si to chcete užít a nezáleží ti na ztrátách na ozdobách, tak to budeme řešit my, prostě musíme mít krásný stromeček, aby měl kam ježíšek dárečky dát, nebo o moment překvapení a rozzářených očiček, když ozdobíte stromeček sami, ráno ho rosvítíte a ukážete prckovi stím, že ho dones ježíšek, obojí má své kouzlo
Mikulášek bude asi dělat můj taťka, má ještě schovanej oblek z dob, kdy jsme byly malý
25. srp 2009 ve 12:29  • Odpověz
Hani, Vánoce - stromeček se bude zdobit společně, je to hezký, my jako děti jsme to měly na starost a hodně jsme se snažily ( i když letos s berunkou na jedný ruce a ostřížím zrakem, aby Týnka nerzbila baňky, to jsem na to zvědavá :grinning: ). Mikuláše hodně zvažuju.Čerta ještě v žádném případě, ale asi ani Mikuláše, nějak mi to připadá brzo, aby k nám dorazil chlápek s dlouhejma fousama a červenýma tvářema :sunglasses: . asi počkáme na příští rok. Tipy na dárky jsem psala (nevím, co z toho dáme na Vánoce a aco na narozky) - knížky, kuchyňka s jídlem, postavičky z Pingu, parádnickou taštičku na rameno ke kočárku :dizzy_face:, Fanynku maňáska (tu možná dostane už k narození Berunky), DVD s pohádkama a asi nějakej přehrávač CD do pokojíčku, velkýho plyšovýho psa, boby nebo sáňky, modelínu (tu nelepivou), možná nějaký doplňky k lego duplo, co už má základní sadu, nový pastelky (půlka voskovek zmizla bůhvíkam). Budu muset promyslet, co je lepší už na Vánoce a co na narozky, ať má vždycky jeden velkej hlavní dárek a k tomu ty menší. :wink:
25. srp 2009 ve 12:35  • Odpověz
Já myslim, že po domluvě s manžou Kubovi dovybavíme pokojíček, koupíme velkou postel a cestovní postýlku v který spí teď přes den už uložíme
25. srp 2009 ve 12:43  • Odpověz
Maova: Ty chodíš do Podolí? tam jsme právě taky chodili ale do IVF centra, Ty asi chodíš k nějakýmu gynekologovi, vi'd? Podolí je dobrý ale je to tam trochu továrna, takže určitě je potřeba se ozvat a klidně přestoupit k někomu jinýmu, nenechávej to jen na nich, oni nikdy nemůžou mít takovej zájem jakej by člověk potřeboval..

jinak imunologie je výborná ve Střešovický nemocnici, já tam chodila s únav. syndromem a fakt jsem byla dost spokojená
25. srp 2009 ve 12:44  • Odpověz
25. srp 2009 ve 12:47  • Odpověz
a ještě se zeptám, slavil ste někdo jako dítě Barborku, u nás se to slavilo ale koukám, že skoro nikdo jinej to nezná, prostě sme večer 3.12. dali za okno punčochu a ráno sme v ní našli buráky, pomeranče...
25. srp 2009 ve 12:52  • Odpověz
Barborku slavili všichni co znám :confused: :sweat_smile:
25. srp 2009 ve 13:00  • Odpověz
a popravdě zvažuju, že Mikuláše ještě tenhle rok ne, ale tu Barborku bysme mohli.. prostě mu nacpu punčochu něčím co má rád a ráno ho nechám ať si to najde a zláduje - určitě si nebude stěžovat! :grinning:
25. srp 2009 ve 13:00  • Odpověz
no tak já to vidím takto : my asi budem zdobit stromeček společně, vzhledem k tomu, že musí být ve vejšce a nikam jinam se nevejde než do obýváku, který na celý den uzamnkout nemůžeme kvůli pohádkám atd... Takže u nás se bude zdobit stromeček pro Ježíška. Já to měla jako malá že stromeček přinesl Ježíšek. Ještě jsem mluvila o víkendu s kamarádkou která má jednu holčinu o rok starší a druhá jde v září do školy a dělají to prý taky tak. Mají hezký zvyk že chodí před barák zapalovat s tatínkem prskavky a tím tak ukazují Ježíškovi cestu aby věděl kam má přiletět, a maminka zatím dává dárečky pod stromeček a pak nedočkavě vletí domů a hrnou se ke stromečku, to se mi moc zalíbilo. Takže to také zkusíme tak udělat. Jo a taky dáme pod stromeček trochu cukroví a salát s rybou pro Ježíška. Ze kterého se pak když budou venku trochu ubere aby Jájinka viděla že tady opravdu Ježíšek byl :slight_smile:
No a Mikuláše zkusíme, uvidíme jak to vezme, čerta až tak příští rok

dárečky na Mikuláše
ovoce
nějaké mlsky
voskovky s omalovánkama
boby nebo sáňky

dárečky k Vánocům
miminko Baby Annabel
kočárek s peřinkama a taškou
výbavičku pro mimi ( vanička, lahvička, plínky, atd...)
dětský vysavač a pračka
nádobíčko do kuchyňky a krájecí ovoce
oblečení

dárečky k narozkám
cca 10zvířátek LPS + domeček
plyšová kočička LPS
Barbie
kabelka a v ní dětskej mobil, sponečky, dětský parfémek a korálky na ruku a krk
plastelína
knížky
lego
25. srp 2009 ve 13:02  • Odpověz
Aco: co jsou zvířátka LPS?
25. srp 2009 ve 13:06  • Odpověz
už jsem si to našla
25. srp 2009 ve 13:08  • Odpověz
a koukám po nějakých dětských autodráhách, ať si maj s taťkou s čim hrát :wink:
25. srp 2009 ve 13:12  • Odpověz
tý bláho holky, já kdybych takovýhle seznamy ukázala doma, tak to by muž asi nevydýchal :sweat_smile: :sweat_smile: !!
tolik toho Matýsek dostane tak za rok :sweat_smile:
a teď se bude muset ještě uskromnit :sweat_smile:
25. srp 2009 ve 13:16  • Odpověz
Lu : no ono to v tom seznamu vyšlo jako hodně věcí ale přeci jenom ty velké dárky je panenka s výbavičkou a vybavení do kuchyňky a LPS, ostatek jsou blbosti. Já jsem jí totiž všechny hračky teď vyházela, krom kuchyňky, panenek a kostek, s ničím jiným s nehraje a půlku dostane od babiček a dědečků atd.... takže my zas moc kupovat nebudeme, půlku mám už stejně nasyslenou od začátku srpna ve skříňy, vždy když najdu nějakou slevu nebo akci tak to koupím, se to vyplatí víc než všechno kupovat před Vánoci

jo a Barborku se u nás nedržela a ani jí nebudu u Jáji zavádět :slight_smile: myslím že nám postačí Mikulda
25. srp 2009 ve 13:31  • Odpověz
Tak kde je ta nositelka malého chlapečka... paní mocindová??? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
25. srp 2009 ve 13:41  •  2 děti  • Odpověz
Aco: tak to máš dobrý, já počítám, že to bude jako minulej rok, tzn. od našich nedostane nic a od manželovy rodiny možná přijdou nějaký knížky v angličtině nebo něco na sebe...

holky viděly jste tohle? to je síla ta nahrávka toho rozhovoru :astonished:
http://www.novinky.cz/krimi/177243-exkluzivni-audio-dispecer-zachranne-sluzby-radi-otci-pri-nahlem-porodu.html
25. srp 2009 ve 13:42  • Odpověz
Aco, u nás taktéž, boby a playšáka zadám asi rodině, ostatní se rozmělní. Něco už mám koupený. Třeba magnetickou kreslící tabulku už jsem jí dala, do Vánoc nešlo vydržet :grinning:
25. srp 2009 ve 13:45  • Odpověz
Jé, tady už jsou vánoce :slight_smile: Zatím vůbec netuším co budeme kupovat. Stromeček u nás nosí Ježíšek. Děláme to podobně jako Aco kamarádka. Tchýňáci odpol. vezmou kluky na procházku a my mezitím nazdobíme stromeček a spolu s dárky ho dáme do spodní koupelny, která přímo sousedí s obývákem a je pak už zamčená. Po večeři jdeme s dětmi do patra z oken vyhlížet Ježíška a taťka mezitím přestěhuje stromeček. Pak dojde za námi. Načasovaná věž spustí zvonek a koledy a pak jdeme společně ke stromečku. Stromek budeme zdobit všichni společně až kluci přestanou věřit.

Mikulášů máme několik. Jednoho od kolegů z práce v rámci firemního vánočního večírku. Dalšího u babičky na vsi při rozsvěcování vánočního stromku, kde se hrají a zpívají koledy, děti dělají betlem a mezi lidmi chodí několik Mikulášů a posledního doma. Tam dochází kamarádi, takže je už mezi dveřmi usměrňujeme. V loni je ještě Štěpánek neviděl a letos zatím nevím. On je dost hrdina, jen tak něčeho se nebojí, ale zas bych mu nerada zadělala na nějaké trauma.

Barborku asi vynecháme. Už takhle se po Mikulášovi u nás kupí hromada sladkostí.
25. srp 2009 ve 13:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.