• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
to je jim jedno, jsou to .... Lu: popravdě kdyby to nedopadlo, zklamala bych mamku, ale já bych si oddychla, už je to moc, furt se někde dohadovat aby ti vůbec dovolili dodělat školu, teď jsem si tu našla nějaký kurzy, konečně si udělám znakovku, to jsem vždycky chtěla, vlastně jsem kvůli ní šla i na VŠ, ale to jí zrovna zrušila, protože jim odešla učitelka
28. srp 2009 v 19:52  • Odpověz
Děkuju a já musim jít žehlit, mám tam toho kupu, čekala jsem až malej padne, papa
28. srp 2009 ve 20:05  • Odpověz
Mishu, rozhodovat za tebe nemůžu, ale neblázni. Když to děkanovi hezky napíšeš, tak ti to uzná. Narození dítěte je velký důvod a samozřejmě si musíš sypat popel na hlavu. Já vím, že titul není všechno, ale máš napsanou bakalářku, ostatní zkoušky, tak mi to přijde škoda :slight_smile: Držím moc pěsti, ať se to vyřeší co nejlépe!

Lu, supr, že kontrola dopadla dobře.
A k Matýskovu horolezectví - kolegyně, co je u nás výchovná poradkyně (čerstvá, momentálně ještě na MD) mi říkala, když jsem říkala,že jsem M. plácla a mrzí mě to, že psychologové se shodují, že pokud dítě ohrožuje svůj život, je namístě fyzický trest.
Nevím, jestli se shodují fakt všichni :stuck_out_tongue_closed_eyes:, ale mně tohle přijde fakt dobrá pomůcka. Ne že bych ho neplácla i jindy, ale minimálně- ale silnice například je tabu a plácanec a ostré ne následují vždy, jak tam bez doržení za ruku vkročí.
28. srp 2009 ve 20:15  • Odpověz
Mishu: mně nemusíš říkat co jsou to :zipper_mouth: já nedodělala VŠ těsně na konci, protože jsem zkolabovala kvůli únav. syndromu... měla jsem papír od dr., požádala jsem o individuální studium (ani ne o přerušení, jen o individuální!) a zamítli mi to...
normálně jsem to nebyla schopná zvládnout (sotva jsem se tehdy oblíkla nebo najedla), takže po 5 letech makačky, kdy mě rodina nepodporovala a já žila z ruky do huby a počítala jsem fakt padesátníky, tak jsem to musela vzdát...
ale kašlu na to, můj muž říká, že to mám dodělaný podle něj :sunglasses:

hele ale neházej flintu do žita, ženská!!! :angry: :angry:
čekáme tu na report, že jsi tu žádost sepsala !!! přeci si to nenecháš třeba zbytečně takhle sebrat, sakra :angry:
28. srp 2009 ve 20:21  • Odpověz
Sylvi: nj, já si taky myslím, že když někam šplhá nebo strká ruku do zásuvky nebo letí k silnici tak je to na místě...
akorát teda mě štve, kolikrát to musím i tak opakovat...
večer zase začínal na ten nábytek lízt, muž mu ty šuplíky zalepil, tak si přinesl krabici že vyleze po ní :rolling_eyes:
jak jsem jen vešla do místnosti tak se letěl schovat a bylo vidět, že ví, že bude sekec, ale udělal to 3x za sebou...
no jestli bude takhle pokračovat, tak hifi klidně odpojíme, tohle mi za to nestojí, radši holobyt než abych se bála otočit a udělat si čaj...
fakt obdivuju kdo nemáte doma dětský zámky nebo máte otevřený police a dosažitelnou elektroniku...
u nás je všecko zamčený, vystěhovaný, zablokovaný, fakt jak u blbů :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a pak jdu na kurz Montessori a tam nám říkají, že tohle se vůbec nemá dělat, ale jak mám nechat takovýho aktivku v přirozeným prostředí a nezbláznit se? :sweat_smile: :sweat_smile:
28. srp 2009 ve 20:26  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

mishu, zkus opravdu něco sepsat, nebo dojít osobně nebo cokoliv jiného, byla by to velká škoda!!!

lu, Matýsek je číslo :sweat_smile: :grinning:

Nám zřejmě včerejším dnem skončilo povídání u pískoviště :grinning:...děcka nám začínají zdrhat dál a dál, nejlépe co nejblíž k cestě :fearful:bábovičky už nejsou in, i když jak jsme doma, tak neslyším nic jiného než babu /bábovičky/ :sunglasses:
28. srp 2009 ve 20:33  • Odpověz
Petise: nj, u nás hřiště už taky není moc relax, on všecko všem bere (jakože pořád)...
ad zdrhání: tak já chodím jen tam kde je plot :grinning:
minule ho nejvíc zaujal pán co měl obr nanuk, měla jsem ho co držet

holky já mám teď nos citlivej jak pes :stuck_out_tongue_closed_eyes: jsem tu teď málem vrhla jak jsem ucejtila mýdlo :sweat_smile: chudák muž, ten už neví co má dělat, včera si vyčistil zuby a já pak musela sedět půl hodiny na balkoně jak mi bylo blbě :sweat_smile: :sweat_smile:
tohle teda z těhu s Matýskem neznám :fearful:
28. srp 2009 ve 20:58  • Odpověz
Dobrý večer,

Mishu: džím palce
Lu: jé, já se v těhu namazala krémem a musela jsem se jít umejt, páč se mi zvedal kufr...nevadily mi ani tak živočišný pachy( teda kromě opilců a našich opálených spoluobčanů) jako krémy, parfémy, aviváž, WC smrady....)

hřiště taky jen oplocený, ale i tak mám o zábavu postaráno
28. srp 2009 ve 21:05  • Odpověz
Ahoj,
Mishu, přidávám se k holkám. Věřím, že už jsi z toho učení a starání se o dítě unavená, ale dotáhla jsi to až sem, kde už je kousek do konce. Nevzdávej to! Jednou toho budeš litovat. Držím palce, aby Ti dovolili 3 termín.

Lu, Matýsek je vážně horolezec :astonished: U nás se plácá přes zadeček i přes ručičku. Ne nějak často, ale když by ublížil sobě, nebo někomu poblíž, tak je to potřeba. Nikdy nepláče, jen udělá podkovičku a sklopí oči :frowning2:

Jinak na začátku těhu jsem nesnesla taky nic. Pachy i vůně. Vadilo mi i pítí, žádný mi nechutnalo.
28. srp 2009 ve 21:13  • Odpověz
:sweat_smile: tak tady žádné oplocené hřiště nemáme
28. srp 2009 ve 21:14  • Odpověz
holky, a co odrážedlo, je u vás v kurzu? My bez něj skoro ani ránu....jako u čeho nejvíc vydrží je balon, odrážedlo a doma autíčka
28. srp 2009 ve 21:15  • Odpověz
petis: u nás jedou golfky a stoletá panenka..
28. srp 2009 ve 21:20  • Odpověz
Štěpán o odrážedlo nemá vůbec zájem. Asi proto, že na něm nejezdí Vojta. Protože by klidně jezdil i sám na kole. Když vidí že si Vojtík bere helmu, tak nosí tu svou a chce taky jezdit. Za to Vojtíšek měl na odrážedlo závislost. My jsme bez něj neudělali ani krok. Už se pod ním skoro rozpadlo než jsme ho zrušili, aby vůbec začal jezdit na kole. A ty boty... :confounded:
28. srp 2009 ve 21:20  • Odpověz
Teru: tak to mám teď totéž, nejhorší je koš a pak hned ty smrady z kosmetiky a drogerie :zipper_mouth:
včera jsem si vůbec nemohla vyčistit zuby, tak jsem to večer zazdila

my odrážedlo nemáme, on u ničeho moc nevydrží (kromě knížek a běhání), takže sice si ho vždycky od někoho lohne, ale hned ho zas zahodí :sweat_smile:
ale musím mu objednat ten stolek a židličku, doma se mi doslova cpe na vysoký židle a dneska ho vzal muž do Ikea a tam prej ho nezajímalo skoro nic kromě malýho stolečku se židličkou :sweat_smile:

Ejana: já byla minulej rok u kamarádky, její klučík byl tehdy starej asi jako únorovčátka a než jsme se otočili tak vyšplhal asi 2 metry vysoko na police... jsem si tehdy naivka říkala, že to je nějaký zdivočelý dítě :zipper_mouth: :sweat_smile:
28. srp 2009 ve 21:22  • Odpověz
ještě musím napsat jak nás dneska dostal před spaním: my mu vždycky zpíváme, já Spi děťátko spi a muž zpívá Twinkle twinkle little star ...
a dneska jsem začla Spi děťátko spi a Matýsek koukal na mýho muže a pak mu začal některý slova překládat :fearful:
28. srp 2009 ve 21:26  • Odpověz
kéž by nás tyhle šplhy minuly :sweat_smile: Robik je doma relativně hodný, už ani neleze do šuplů pro hrnce, sice mi furt chodí za sukní, ale nic nevyvádí. A ten stoleček máme a je u něho furt, hraje si na něm s autíčky :dizzy_face:
28. srp 2009 ve 21:30  • Odpověz
lu, marááááás :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :grinning: :grinning: :grinning:
28. srp 2009 ve 21:31  • Odpověz
Lu, židličky a stolek máme prá dní a Týnka je z toho hotová. Furt si přenáší židličky ke mně a tam si sedá, střídá je, pak si to dá ke stolečku, sedne si a před sebe postaví pití a tak furt. No nadšená, to na tom stolečku ani nic nedělá, já myslela, že si tam bude malovat, jrát, na to teprve asi dojde, zatím ji prostě baví sedět. :grinning: Odrážedlo nemáme, ona je tak malá že jí na všem visej nohy v luftě, tak nevím a já ji venku z kočárku nepustím, protože ji fyzicky s tím břichem nedoženu, takže zatím má teda smůlu :sunglasses:
28. srp 2009 ve 21:35  • Odpověz
Peťo tak to jsi mě potěšila... já myslím, že tak tejden to bude taky nadšeně obhlížet :grinning:
objednala jsem tu modrou sadu s rybkama

já ho venku pustím, ale teď co jsem těhu tak jen před barákem na hřiště a za roh do Billy, to je fakt 100 metrů...
jinak je všecko u silnice a on nechce za ruku moc, takže to zatím nehrotím
28. srp 2009 ve 21:40  • Odpověz
bobrou noc :pensive:
28. srp 2009 ve 21:52  • Odpověz
Týnka za ruku vůbec nechodí, přivádí ji k šílenství, že jí chci určovat směr :grinning: Takže oplocené hřiště jedině. většinou e ani neposlechne na zavolání, takže u nás fakt volný pohyb po ulici nehrozí. proto jsem koupila manducu a mimi budu nosit a Týnku dál přikurtovanou vozit. Ona je fakt sprinterka, je hrozně rychlá. :sweat_smile: Matýsek je teda kanón s tím překládáním. :grinning:
Šplhání u nás dote'd nehrozilo, ale poslední dny začala dělat jakési kaskadérské kousky včetně zakázaného poskakování po gauči, vytahování se na linku apod. A zjevně se baví pozorováním mých reakcí. Trtka jedna. A hlavně dvakrát otevřela troubu (naštětí chladnou, já to hlídám), ale jak je výklopná a pověsila se na tu rukojeť, tak jednou ji to slušně katapultovalo na zem. Se lekla až brečela a druhej den na tom visela zas. :grinning:
28. srp 2009 ve 22:11  • Odpověz
ahojky :wink:

lu:my nemáme nic zabezpečenýho,ani skříňky-prostě nic,televize jí zajímala před půl rokem-pořád jí zapínala a vypínala,naštěstí í to brzy přešlo :wink: jen zamykám dětským zámkem pračku-tu šteluje ráda :grinning: asi jak vidí mě

ad nočník:Nikolka ho po sobě i vynáší,sundá si kalhotky,vyčůrá se,zvedne se a se staženýma kalhotkama jde vylejt obsah do záchoda :wink: položí nočník,zaklapne víko záchoda,vyleze na něj a spláchne,je prostě skvělá :grinning: ale nejradči čůrá a kajdí venku,jsem zvědavá jak to budem dělat až přituhne :sweat_smile:

mishu:nevzdávej to,třeba bys jednou litovala,vždyť už jsi v cílové rovince :wink:
28. srp 2009 ve 22:14  • Odpověz
Simi, to si děláš prdel, takhle soběstačná? :astonished: :grinning: úžasná. To je u nás naprostý scifi, navíc jsem dnes usoudila, že do porodu ani nemám šanci ji odplenkovat už jen kvůli své nemohoucnosti se shýbat a na nočňajz ji vysazovat a učit. Takže pokud se něco nezlomí samo, tak odkládám, už ji ani nenechám moc pobíhat nahatou, že si někde učurne, ne že by mi to vadilo, ale prostě všechny "přízemní" práce jsou pro mě s megapupkem hrozně vyčerpávající. :grinning: No ale koukala jsem do různých diskuzí a usoudila, že děti, co umějí na nočňajz v roce a půl jsou hodně šikovné a rozhodně to není běžný průměr. takže jsem v klidu. většinou se odplenkovávají až po těch dvou letech a noční plínku klidně až ve třech letech. Čili na to prdím, akorát bych při dvou dětech na ty plínky potřebovala sklad a sponzora :grinning: .
28. srp 2009 ve 22:20  • Odpověz
petru:já být těhu,tak se Nikča ani nenají :grinning: bych chcípla s pupkem,když jsem čekala Nikolku,tak jsem jen chrápala nebo blila :wink:

naše houpajda http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3209372&vReferer=
28. srp 2009 ve 22:25  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

Ad dětské zámečky: nemáme zamčeno nic a zatím je to v pohodě...ťuk ťuk ťuk...Ančí má ale dovoleno téměř vše...a stejně ji lákají ty věci, co nesmí :sweat_smile:

Ad lezení do výšek: zatím ji nenapadlo, že se dá vyšplhat po otevřených šuplících...když chce dosáhnout do šuplíku u linky, přinese si z koupelny stupínek...když je to málo, tak si přitáhne židli a tam ji postavím (sama zatím nevyleze)...nebo ji posadím rovnou na linku a tam sedí a já můžu v klidu lítat kolem plotny. Jo a když se chce přehrabovat v šuplících, kde jsou velké nože, tak je nejdříve vyndá na linku a pak si hraje s tím ostatním :sweat_smile:

Ad odrážedlo: máme tu berušku od scuttle (nebo jak se to píše) a venku s ní jezdíme hodně často-mám ji přivázanou a táhnu jí. Výhodou je, že se krásně složí do kočáru, ale většinou stejně chodíme jen s ní...

Ad nočník: výtvoru na nočníku se nediví, asi proto, že s ním vyrůstala téměř od narození. Svléknout se na nočník neumí a pořádně ani obléknout...nočník vyleje a spláchne (stupínek si donese k záchodu a vyleze tam...a splachuje a splachuje a splachuje...a já ječím a ječím a ječím :grinning: )-splachuje samozřejmě i po mě...a i jen tak-z ničeho nic slyším záchod a ona je tam potmě a splachuje (to jí teda zakazuju, protože nechci, aby tam šplhala po tmě-navíc, slézt neumí, musím ji sundavat)

Ad utíkání: oplocené hřiště nemáme, takže z písku docela úspěšně zdrhá...silnice je dost daleko, takže ji nechávám poměrně veliký okruh, kam může...obvykle se za chvíli vrátí...když ne, občas platí, že na ní zavolám a jdu na druhou stranu-tak to letí za mnou...no ale často pro ní letím a ona jásajíc, že ji honím, letí pryč :sweat_smile: . Ale hlavně každému chce brát hračky! Vezmu jí kočárek...bere odrážedla...vezmu odrážedlo...bere kočárky...vezmu bábovy...bere míče... :stuck_out_tongue_closed_eyes: . A dělá šílené scény, když odcházíme domů :angry: . Ale na procházce, když je venku z kočáru, tak kupodivu neutíká a přes silnici jde dobrovolně za ruku :slight_smile:

Užijte si srazík!!!
28. srp 2009 ve 22:49  • Odpověz
ahojky,vstávat a cvičit,kde jste kdo :grinning:

my dnes vstávali brzy :stuck_out_tongue_closed_eyes: Petr jel na závody a musely jsme ho s Nikolínou odvést,bo potřebujeme auto,jinak nevyzlézáme před osmou :wink:
29. srp 2009 v 07:40  • Odpověz
Ahojky,
simirek: Nikolka je šikulinka..já bych Am vylívání nočňajzu nesvěřila..kolikrát ucmrndnu i já.. :grinning:
Am si jen utře "pipi"..zavře dekl a spláchne..
29. srp 2009 v 07:50  •  2 děti  • Odpověz
Jéé tak i Anička vylívá :slight_smile:
29. srp 2009 v 07:54  •  2 děti  • Odpověz
ahojky a hezkou sobotu :slight_smile:
ad nočník: dostala jsem nějaký časáky a tam se píše, že podle WHO je normální, když se dítě odnaučí od plenek do 4 let přes den a do 5 let přes noc :slight_smile: :wink: Tak to asi Češi zase zbytečně řeší dopředu oproti zahraničí :wink: Ale Nikča, Verča a Lukášek, Kubík a další jsou moc šikovní :slight_smile: :dizzy_face: U nás je to o Katynčině šprajcu - doma už byla normálně měsíc bez plenky bez nehody (musí tedy být nahá, bez kalhotek) - kakala a čůrala jen do nočníku. Venku už začala normálně hlásit "čůůůůat" - v autě dokonce zahlásila, já řekla, ať nečůrá a vydrží, až dojedeme na místo (i 15 minut)...vydržela a vyčůrala se až jsme dorazili... A najednou po měsíci si stoupne uprostřed obýváku a udělá louži...a několikrát...venku nehlásí vůbec, čůrá do tréninkové plenky jako by se nechumelilo... tak uvidíme, co bude dál... :wink:
ad plácání: Katy dostala asi 2krát na zadek, já jsem z toho teda špatná vždycky, ale dám jí jen když neposlechne povel "stůj" a letí směr nebezpečí - silnice a tak... jinak plácám po ruce...to si to hned pofouká a chce, ať jí to pofoukám i já :sweat_smile: :grinning:

Dneska byla divná noc :confounded: doufám, že bude dobře :slight_smile: počasí celkem příjemný :slight_smile:
29. srp 2009 v 08:41  • Odpověz
zuuu:co bylo v noci,něco s mimi :confused:

ad nočník:kdyby to nešlo nehrotila bych to,ale u nás to šlo skoro samo :wink:
29. srp 2009 v 08:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.