• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Lu. tak to já mám hodnotu úplně krásnou 1:300 a on říkal, že kdyby to bylo pod 300, tak že už posílají na plodovku. Já taky doufám, že je to OK, ale zamávalo to s námi dost. Ve výsledku je napsané negativní a kdyby on neměl tento dovětek, že je to hraniční, tak bych to vůbec neřešila. Stačilo říct, že je to OK. mJá jsem se ho ptala, jestli se dělá ještě nějaký UTZ kde by se to zjistilo, že je fak s Downem a on mi říkal, že ne. přitom od vás vím, že jste některé byly na to genetickém UTZ :unamused: Prý jedině amnio. No asi to nebudu řešit, páč je fakt holek s mnohem nižším číslem a je vše OK, tak já budu věřit, že i u nás bude vše OK.

Děkuji vám za podporu

Hani, já bych to přerušení holčiček raději přenechala někomu jinému, my si přáli holčičku :sweat_smile:
2. zář 2009 v 10:53  • Odpověz
No nic, jdu dočíst a mrknout na fotky
2. zář 2009 v 10:53  • Odpověz
lu:je to o hodně nechám je ségře pokud se jí budou líbit,jí budou snad akorát :wink: Dani:já vím,vždyt' to ještě není offico néé?
2. zář 2009 v 10:54  • Odpověz
Dani, pozjišťuj si, kde by ti ten UZ udělali. Myslím, že i kdybyste to měli zaplatit, vyplatí se to - pro váš klid... Drřím palečky. A třeba se z toho ještě ta holčička vyklube :wink:

Mimochodem Lu, ty máš tušení, jestlsi to bude klučík nebo holčička? :wink:
2. zář 2009 v 10:55  • Odpověz
Lu:tipuji holčičku a Danči taky :wink: ale počkáme na přebornici labellku :slight_smile:
2. zář 2009 v 11:01  • Odpověz
Dani: no tak to je doktor blázen, s prominutím... 1 ku 300? když to přepočítáš na procenta tak to je 0.33 procenta!
takový doktory mám nejradši :angry:
(já když šla pro výsledky po revizi když jsme přišli o mimi, tak mi dr. jen tak na chodbě řekl, že mám asi rakovinu :zipper_mouth: a hned mi tam začal jmenovat co to znamená a že musím ještě jednou na nějaký testy... já byla tak mimo, že jsem skoro nemohla mluvit... druhej den byly testy a byly v pořádku, prostě jen dotáhl jednu hypotézu, že kdyby jedna hodnota která byla hraniční byla o kousek vyšší, tak by to mohlo možná znamenat :rolling_eyes: )

na genetický utz se určo jít dá... jestli Tě tam nechce poslat, tak si sama zavolej někam do porodky a objednej se a zaplať si to... taková pálka to nebude a budeš klidnější.. NT screening stojí asi 1200 tak tenhle utz by měl být míň...

Miško: tušení radši nemám, u Matýska jsem byla na 200 procent přesvědčená, že to je holčička :grinning:
spíš jsem teď ráda a těším se až to oznámíme přátelům a tak za pár týdnů... včera jsem viděla kámošku co má stejně starou holčičku jako je Matýsek a musím říct že když mluvila o práci, tak jsem byla fakt mimo, asi je ze mě domácí slípka, ale po těch bojích o dítě mi to na pár let vůbec nevadí :dizzy_face: :grinning:
2. zář 2009 v 11:05  • Odpověz
Dani a kolik Ti je let? ono to číslo je hodně hodně ovlivněný věkem, takže jak je člověku přes 30 nebo 35 tak oni to nějak násobí či co
2. zář 2009 v 11:06  • Odpověz
Je mi 28. A já jdu za tři týdny na ten velký UTZ, tam mají zjišťovat to srdíčko, tak tam by to mělo být vidět, ne? No on ten dr mi říkal, že on dělá ve 13tt šíjové projasnění(jinak ten můj původní dr to nedělal vůbec), ale to měl zrovna dovolenou, tak jsem se tam nevlezla :stuck_out_tongue_closed_eyes: No sestra o tomhle novým dr říká, že je to moc velký chytrák, kdyby tam byl můj !starý! dr tak ten by to vůbec neřešil, řekl by mi, že je to OK, a já bych šla s klidným srdcem.

No a viz klučák, já bych tomu možná věřila, mám stejnoupleť jako při malým, tak se holt musím smířit s dalším klukem, no. Já jsem si to tak podvědomě cpala do té hlavy, ale když mi dnes řekl tohle a pak mi řekl, že to vypadá na kluka, že mezi nožkama něco má, ale že teď je to ještě malý, tak mě to tak trošku dorazilo :zipper_mouth: No ještě by to mohla být holčička s palcem mezi nožkama :grinning:

No a k tomu co jsem stihla odčíst, moc toho není. Sylvi nejdou mi otevřít ty fotečky.
2. zář 2009 v 11:56  • Odpověz
tak co šlo, takjsem omrkla, no nádhera, Ondrášek by se tam vyřádil. Jsem se dívala, co to tam máte za modelku a to je Teruse :dizzy_face: , jinak to všem moc sluší, dětičky spokojené, tak to má být a teď už jdu vařit oběd, díky za podporu
2. zář 2009 ve 12:24  • Odpověz
Dani, já měla 1:190, amniocentézu jsme omítla a hle...ty dva naši prcci jsou zdraví jak řípy!

Kamarádka měla 1:280 - v popisku měla napsané, že doporučují amniocentézu, ale její doktroka jí řekla, že v žádném případě jí to neradí. Že by tam poslala pacientku, kdyby to byla třebas 1:100 a níže. Ona se beztak objednala a pan doktor Polák jí víceméně taky přesvědčoval, ať nepanikaří...a Šárka na tu amnio skutečně nešla a narodil se chlapeček, jak má být.

Ale genetický UTZ ve 19., 20. tt bych si pro jisotu nechala udělat...někde na specializovaném pracovišti. Ať jsi klidná po zbytek těhu...
2. zář 2009 ve 12:31  • Odpověz
Dani: tak to jsi mladice! :slight_smile:
a ten dr. , takhle strašit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak se na tom velkým utz zeptej, řekni jim ať na to kouknou podrobnějc :wink:
já takhle nahlásila že tři generace v rodině jsou potíže se srdcem tak Matýska taky víc kontrolovali.. pak se jim něco nezdálo tak jsme byli až na fetálním kardiografickým utz v Motole, byla jsem z toho trochu vybrkaná, ale byla jsem ráda, že jsme šli

s tou amniocentézou to myslím fakt přehánějí, pokud to není tak jedna ku stu nebo ku padesáti tak je to riziko potíží po ní větší než to riziko výv. vady, ne?
uf, se mi nedivte, že co jde tak řeším alternativní medicínou, už se mi to ani nechce komentovat

fotky nádherný !!! sakra, měla jsem otěhotnět tak o měsíc dva dřív :grinning:
2. zář 2009 ve 12:43  • Odpověz
Dani taky bych se přikláněla ke Kačce a genetickej UTZ udělat nechala,budu držet palečky at je vše v pořádku a dej vědět :wink:
2. zář 2009 ve 12:43  • Odpověz
tak jsem zpět, vše je ok,cysta tam stále je,ale nemění se,tak zas na rok klid :wink:

Ondrášek nechce usnout,ale už mě po půl hodině nebavilo ho uspávat,tak jsem ho tam nechala a vypráví něco medvídkovi :grinning: , snad usne...

dani:to mě moc mrzí,že tě doktor tak vystrašil,ale opravdu se nenech vylekat,doktoři dokážou pěkně vystresovat.pro jistotu bych si také zařídila to šíjové projasnění, resp.UTZ,ať máš klidnou dušičku a těšíš se ze zdravého bříška.určitě to bude dobré,věř tomu! :slight_smile:

fotky ze srazu jsou krásné, počasí vám nádherně vyšlo, a o tom,že teru je modelka, není žádná!!!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

lu:ad holínky,my je máme po lukáškovi doma a ještě ani jednou jsme je nepoužili :grinning: .v dešti ven nechodíme a když jdeme někam po dešti,tak dostane pogumované gatě a boty na písek,co nosí běžně

tak teď si tam zpívá mámo,táto....myš :grinning: :grinning:
2. zář 2009 ve 12:44  • Odpověz
lu:všechny jsme mladice :slight_smile: proč by jsi chtěla bejt těhu dříve?? :confused:
2. zář 2009 ve 12:45  • Odpověz
že bych jela na ten sraz!! jak vidím ty fotky tak úplně slintám :angry:
2. zář 2009 ve 12:48  • Odpověz
Agi: tak to je výborná zpráva, že cysta se nemění :slight_smile: sis oddychla, viď?

hele on vám tu myš nakonec přivolá :grinning:

náš malej si dneska zpíval Spi děťátko spi... taková samoobsluha :grinning: :grinning:
2. zář 2009 ve 12:50  • Odpověz
agátko: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to na spánek nevypadá :grinning: :grinning: a teru je kost :slight_smile: a agi taky :slight_smile:lu:ahááá :unamused: holky:mám přiblblej dotaz :sweat_smile: loupat či neloupat rajčata do leča?už jsem to nedělala ani nepamatuju tak nevím,a než koukat do kuchařky tak tady se to dozvím raz dva :wink:
2. zář 2009 ve 12:51  • Odpověz
Hani: já je loupala i neloupala, dá se tak i tak... ale pro malýho bych asi oloupala ať s tím nebojuje
2. zář 2009 ve 12:52  • Odpověz
no jo čtu letem,agátko s cystou fajn že se nemění :wink: a já jdu uklízet :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. zář 2009 ve 12:53  • Odpověz
no právě lu,kvůli malému aby to vůbec snědl :sweat_smile: dííky
2. zář 2009 ve 12:54  • Odpověz
sem tam musela jít a uspat ho,to by si tam zpíval do večera :grinning:

lu:oddychla jsem si, bojim bojim...mamka pracuje na rtg a mamografii a prý je hrozně moc rakovin, i mezi mladými :frowning2:

hani:já rajčata do leča neloupu :wink:
2. zář 2009 ve 13:11  • Odpověz
jéé. ted jsem doprohlídla fotečky ze srazíku! skvělé!! Dětičky nádherný! a maminky!! KOčandy! :wink:

agát-super za zprávy s cystou! paráda!

dani-zapomen na to, co říkal doktor. Plná huba blbejch keců! nenech se vynervovat! Miminko je v pořádku! Jen on má blbý kecy! debílek!
a chlapeček by byl taky fajn..už jste uvažovali o jménech?

holky, mne je to normálně tak strašně jedno, co to bude. ˇUplně šumafuk..hlavně, aby to bylo zdravé a byli jsme jako rodinka v pohodě! :slight_smile:.. Před těhu jsem říkala, že chci druhého chlapečka, abych šla do třetí holčičky..:slight_smile:..a tak nějak mám pocit, že to bude holčička.. :grinning: :grinning: :grinning:
a u Tomíka jsem si celé těhu myslela, že to bude taky holka! a kluk jak buk! :slight_smile:..

rajčata neloupu. a když jí se slupkou syrové, tak proč by slupky nejedl v leču?
2. zář 2009 ve 13:27  • Odpověz
agi - ještě dotázek..spíš na tvou mamku..ale vrtá mi to hlavou. Mamky kolegyně chodí na mamograf. naposledy před rokem a OK. před 3 měsíci si něco našla v prsu - snad ani né bulku, spíš cosi...takže jí to vyřízly a je to zhoubné. ted začala chodit na chemoterapii a pak i ozařování..
je vůbec ta prevence - mamograf - k něčemu, když intervali jsou 2 roky??
2. zář 2009 ve 13:30  • Odpověz
agátko:dík za názor :slight_smile:tééda to je šílený s těma rakovinama co?jak často agátko chodíš na mamograf?já byla jedenkrát v životě :sweat_smile: ženy po 30 by měli chodit asi pravidelněj ne?a na to je asi nutné doporučení od gyndaře?nevíte někdo? :confused:
2. zář 2009 ve 13:30  • Odpověz
no já je pro malýho loupu, protože jinak mi ty šlupky vyhazuje na zem :sweat_smile:
vařený je prostě jíst nechce, syrové je jí normálně...

Agi: nj, není divu, teď jsou rakovinotvorný látky ve všem :stuck_out_tongue_closed_eyes: včera jsem četla, že testovali kočárky a ve většině těch materiálů je to taky!! většina kočárků neprošla a i ty co prošly tak měly vysoký hodnoty.. dokonce i značky jako Bugaboo, Quinny, Teutonia :zipper_mouth:
prej kočárky pro panenky jsou z tohohle hlediska na tom mnohem líp!

no on ten mamograf taky není až tak zdravej, je to ozáření... četla jsem o tom různý články, nevím, já se tam zatím neženu...
manželova sestra měla rakovinu dvakrát a nakonec jí vzali prso, pro jistotu si nechala vzít i to druhý, protože se jí to vracelo.. ale je fakt, že ona měla i cysty, mimoděložní těhu atd.... přitom jinak je zdravá jak řípa, hele ta jí tak zdravě že když jsme u nich byli, tak já se pak už musela vyplížit ven a jít si koupit čokoládu aspoň malou! samá zelenina a ovoce (ale vaří naprosto úžasně)...
a denně hodinu cvičí a plave, fakt i v neděli, nekouří, nepije skoro nikdy.... no tak já fakt už nevím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. zář 2009 ve 13:38  • Odpověz
lu:já je taky oloupu pže u nás se fluše vše v a to i v syrovém stavu :stuck_out_tongue_closed_eyes: max banán ale to jen malinko,nechce prostě nic :confused: týý jo lu já jíst jen samou zeleninu a ovoce tak taky neodolám,to teda kamarádce závidím :sweat_smile: s tou rakovinou je to blbý :pensive: mije teta jí měla taky na prsu doktoři hodně doporučovali černé moře a do půl roku zemřela :pensive: ono asi lepší nevědět :stuck_out_tongue_closed_eyes: vždy když jde člověk k Dr.tak pokaždé něco zjistěj :zipper_mouth:
2. zář 2009 ve 13:48  • Odpověz
Danuš, jak psaly holky. To není žádná hrozná hodnota a navíc, jestli Ti to vyšlo z triplů, tak bych se tím už vůbec nrzabývala. Pokud jsi nervní, tak si nkde zaři'd podrobný UTZ, určitě to jde i bez chytrého pana doktora, když si to zaplatíš. Na amnio je riziko, že zákrok dopadne špatně vyšší než Tvoje procento, že mimi není OK, takže už to samo o sobě je bláznovtství. A ten věk tu hodnotu hodně sráží, já o tom něco vím :grinning: Mimísek je naprosto v pořádku, určitě to sama cítíš. Nikdy mě nepřestane zlobit, jak se doktoři sichrujou a klidně maminky nechají podstupovat taková náročná a stersující vyšetření, jen aby byli z obliga. nejen zdravoitní stránku, ale hlavně psychiku těhotných je třeba opečovávat. :angry:
2. zář 2009 ve 13:57  • Odpověz
nj, oni na to jaksi zapomínají u všech pacientů, že :angry: :angry:
2. zář 2009 ve 14:01  • Odpověz
romčo já se mamky optám, ale myslím si,že zas tak rychle se to bujení nevytváří a měla jsem zato,že pokud má někdo dědičné dispozice,nebo už nějaký konkrétní problém, tak chodí minimálně jednou ročně :confused: .Smysl to určitě má, někdo nechodí vůbec a dokonce tam jednu paní musel přitáhnout manžel násilím (se bála), jenže už měla černé prso... :frowning2: :frowning2:

hani chodím jednou ročně a teprve asi třetí rok.od té doby,co jsem si nahmatala bouličku při samovyšetřování (na které fakt zapomínám).Žádanku ti vypíše třeba gynekolog a pak to máš zdarma.Mladé ženy chodí jenom na sono (to je ultrazvuk, aby nebyly zatěžovány rtg zářením) a starší už na mamograf (který ale odhalí víc).Pokud j ena sonu nějaká nejasnost, tak i mladou ženskou šoupnou na mamo.

souhlasím s hani,měly by chodit pravidelně,jenže on tě tam žádnej doktor sám od sebe nepošle.v tomhle státě je systém prevence trošku nedokonalý.vše si člověk musí vydupat a vyběhat sám :unamused: , zas na druhou stranu, každý je zodpovědný sám za sebe

lu:ten článek o kočárcích jsem četla taky a děs hrůza,bugaboo z něj nevyšel ale tak špatně,ale queeny speedi nejhůř (a já měla queeny freestyle :frowning2: )

lu:proto mladé ženské nechodí na mamo,ale na sono :wink:
2. zář 2009 ve 14:01  • Odpověz
lu:to není zdravý jíst takhle zdravě, ne? :grinning:
2. zář 2009 ve 14:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.