• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Tery jako bys psala o Am..asi reagují na to počasí
4. zář 2009 ve 20:41  •  2 děti  • Odpověz
Teru, my dnes měli to samé, X-krát jsem byla vytočená do ruda - furt jsme mu sahala na čelo a i teď mám ještě obavy, zda na něj něco neleze.

Ejani (a vlastně i Teru a Miško), dodatečně - děkuju za podporu s Matýskem a jak byl uřvaný. On se až takto extrémně nechová, to co předváděl tam, bylo šílené, byli jsme z toho opravdu vyvedení z míry. Do teď o tom přemýšlím a nevím příčiny. Jediné mě napadá žárlivost, že viděl, že se nevěnujeme jen mu.
Byl zatím ve společnosti (nějak trošku dýl) jen jednoho až dvou dětí, tak jestli ho to tak vzalo .... nevím .... ale choval se fakt hrozně
4. zář 2009 ve 20:44  • Odpověz
a je úplněk, ne?
4. zář 2009 ve 20:44  • Odpověz
Sylvi, já nevím, ale mě to jako žádný extrém nepřišlo. Někdy Elí něco vezmu a je v pohodě, někdy ječí jak siréna...prostě dětičky ještě nezvládají emoce( a já už někdy taky ne :grinning: ) takže buď v klidu :slight_smile: jinak je přece usměvavý sluníčko :wink:
4. zář 2009 ve 20:49  • Odpověz
dočítám: Martinko máš IP !! - zavolej k té dr. a odvolej se na mě, viz info v IP, tu dr. znám léta a je výborná, já už Tě tam nějak protlačím :wink:
4. zář 2009 ve 20:51  • Odpověz
autor
veru byla dneska taky protiva protivná..vždycky potěší, když člověk čte, že to nedělá jen jeho dítě.. :sweat_smile:

jinak teĎ je na mě fixovaná fakt hodně, i v noci když se vzbudí, tak se mě drží jako klíště a nechce se vůbec pustit, no a když nemůže usnou, tak mi šátrá po výstřihu..řekla bych, že se to "zhoršilo" když jsem přestala kojit..

sylvi, o úplňku radši nepsat..Veru teĎ dvě noci měla po dlouhý době pauzu.. :confounded:

jo a zapomněla jsem napsat, jak mě dostala Katynka svojí vnímavostí, je úžasná.. :dizzy_face:
Veru tak řekně, že v bříšku je mimi a dá mu pusinku, lae zatím se teda nevyjádřila, co to bude.. :sweat_smile: když se zaptám, jestli to bude kluk nebo holka, řekne ano.. :grinning:
4. zář 2009 ve 20:54  • Odpověz
holky díky za reakce na to oblečko.. asi teda koupím triko s dlouhým rukávem místo bodýček..

Sylvi: Ty zakládáš kalhoty v pase, já na dýlku :grinning:
já naopak musím kalhoty prckovi zkoušet, protože některý jsou tak na fest, že se mu do toho nevejde bříško :grinning:

Fru: že se taky ozveš, těhulindo... já už si tuhle říkala jestli jsi ok...
téda Ty se honíš... není divu, že jsi unavená, ono stačí to těhu samo o sobě...
to já zpomalila hodně... a kupodivu to má dobrej vliv na Matýska, zvyká si, že některý věci nejsou tak rychle a to je dobrej trénink na jaro :grinning: já si toho všimla už když tu byla moje mamka, že se chvíli vztekal, pak pochopil, že s babičkou jdou věci o dost pomalejc a za tak tejden si vcelku zvykl a byl i klidnější

Miško: vyfoť dortík!.. já na marcipán mám recept, ale vzhledem k tomu, že můj muž marcipán nesnáší, tak ho asi dělat moc nebudu
4. zář 2009 ve 20:58  • Odpověz
Hm, tak koukám, že dnes bylo husto všude. U nás totiž proběhlo něco nového, Týnka se občas vztekává, to jo (když si chce třeba něco vydobýt), ale já si jí nevšímám a ona toho nechá (bez publika není zábava). Dnes ale 15 minut dostala takovej hysterák a vůbec nevěděla co chce, já s ní i chětla spolupracovat, ale jí vadilo naprosto všechno a furt to gradovalo, až se začala válet po zemi, šílená sama ze sebe, mávala ruka a nohama, dvkrát praštila hlavou o zem, jednou o skříň než mě napadlo ji pevně chytit ... jsem měla strach že si něco udělá. Pak jsme se praly, byla hrozně silná a vzteklá, chtěla mi vyškrábat oči nebo co :astonished: , ale já ji úplně pevně tiskla a lupla jednu přes plínku, ona se lekla, trošku se z toho hysteráku probrala a pak jsem ji v náručí uklidnila. myslím, že sama nevěděla co chce ani co se děje, totální emocionální tsunami. Zbytek dne už byla pohodová ... no potěš, jestli tohle bude pravidelně, tak z druhýho mimi bude pěknej neurotik, protože jsem se bála, aby si Týnka při tom lískání sebou o zem něco neudělala a jak se bránila, tak jsem se bála, že mě kopne do břicha. No hustý ...
4. zář 2009 ve 20:59  • Odpověz
No u nás byl Deny dnes dopoledne taky strašně protivnej.. Vztekal se a když jsem na něj promluvila, bylo to ještě horší :unamused: Sylvi, Matýsek je přece sluníčko. U toho focení byl naprosto úžasnej :dizzy_face:

Stahuju fotky....
4. zář 2009 ve 21:08  • Odpověz
Martinko, no to je informací! Jen se do toho nezamotat, viď.. Ale jak píšou holky, je super, že jsou dalšía další možnosti, šance.. A co ta adopce? Už něco vyřizujete? No a na bruslích? To bych se asi zabila :sweat_smile:
4. zář 2009 ve 21:10  • Odpověz
fru se ukázala bezva :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Pát'a je taky pěknej mamánek :sweat_smile: a dnes je úplněk jo?a já věřila že se bude spát celou noc,hm tak asi nee....Miší:o víkendu nebudu tak Mariannce vše nej,nej k svátečku a krásně si to oslavte :dizzy_face: s dortíkem tě obdivuju jsi šikulka :dizzy_face: :dizzy_face: a prosím fotku :dizzy_face: a kde máme Madonnu?co Haní??koukala jsi se po tom Dr?jinak se asi nic moc nemění vid?lepší to asi není vid? :frowning2: já jdu žehlit a ještě snad nakouknu :slight_smile: ještě reakce na zimní oblečení :wink: my snad toho máme dost nevím co dostaneme od ségry ale ještě podzimní obleče z min.roku co bylo o dost větší :slight_smile: ale koukala jsem na botky,tak ty máme jen 24 a 25 a v tom je Pát'a jak plaváček :sweat_smile: takže musíme koupit a pak i papučky na doma,jsou tip,t'op :unamused:
4. zář 2009 ve 21:11  • Odpověz
Barčo (Fru), ukaž pupendo, když už je vidět :wink:
4. zář 2009 ve 21:17  • Odpověz
ahojky :slight_smile:
fru: ukaž se častějc prosím :slight_smile: ať víme, že jste v pořádku... :wink: :dizzy_face: Hele, ono mě taky tvrdnutí přepadlo už takhle brzy...ale bylo to vždycky třeba půlden a pak týden nic... docela v klídku to takhle nárazově bylo cca do minulýho týdne, tedy do 24tt...teď už mám bříško tužší dost a tvrdne taky o dost víc...Ellinka si dělá místo :dizzy_face: :dizzy_face:
ad mamánkovsvtí a vztekání... Katy mamánek není vůbec... miluje tatínka (no já taky, je úžasnej táta, že :dizzy_face: ), babičky, dědu...i tety, co se vídáme víc má ráda a říká : teta těší, láda... :dizzy_face: Vlastně na mě se lepí a tiskne jen když jsme v cizím prostředí. Jen doufám, že na ní podvědomě nepřenáším divnej vztah s mojí maminou... :confounded: A vztekání: zatím to jde, i když teda zkouší to někdy pěkně...a dneska byla megaprotivka...takže asi koukám počasí :sweat_smile:
No a vnímavá je opravdu hodně...už i okolí se tomu dost diví, na to jak je malá... :slight_smile: si vždycky vzpomenu na Matýskovi hlášky, jak to pro mě bylo neuvěřitelný...a jak je to fakt kráááásný :dizzy_face: :dizzy_face: Každej večer si s Honzou v posteli přeříkáváme ty její hlášky a tlemíme se jako pitomečci pitomý :grinning:

Martinko: opravdu jste statečný...a vůbec se neospravedlňuj, že je toho moc, že nestíháš názory, doktory...je v tom chaos... Na vašem místě by prostě každý byl zmatený :slight_smile: Procházíte toho opravdu hodně... Já ti s tím ležením doma rozumím, ale od 20tt bych si natvrdo šla lehnout do Podolí... ať už steh bude nebo ne! Však i tak má člověk nervy, jestli je všechno v pořádku, tohle bolení, píchání, tvrdnutí něco znamená nebo ne... tam bych byla mnohem klidnější :wink: A vůbec bych se nedivila, kdybyste rozjeli teď adopci a pak začali s odstupem třeba až po novém roce řešit těhoteství...ono ten sběr dalších a dalších informací bude ještě zdlouhavý...je to problematika, ke které nikdo nic neřekne jednoznačně a jasně... Držím vám moc palce :slight_smile:

a u nás? dnes byla kontrola :slight_smile: a až posldní týden mi přijde, že jsem snad otevřená jak vrata, všechno je jak má :slight_smile: Tak máme radost :slight_smile:
4. zář 2009 ve 21:18  • Odpověz
Peťo: :astonished: tak tohle je moje noční můra.. my teda vztekačky kdy jsem nevěděla naprosto co se děje už měli, ale zatím tak max. 5 minut... i hlavou do zdi se bouchal atd... ale většinou se vcelku rychle probere... já mám hrůzu, aby nezačal házet vším co mu přijde do ruky nebo si ubližovat a hlavně aby to neudělal venku, když mám třeba plný ruce a prší (jako dneska)...
no bude to ještě zajímavý :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak teda zírám, že všude tsunami a věšáky a u nás dneska den nejvzornější... :fearful: :fearful: ??
já si to tak užila jak mě držel za ruku a capkal a povídal :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: to je fakt ten den úplně o něčem jiným
ale nebojte holky, na mě to zas dorazí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

a k věšení: my teda máme typ "ovčáckej pes"... nedává přednost ani jednomu ani druhýmu, spíš jednomu v tomhle a druhýmu v tomhle a chce abysme byli doma oba...
4. zář 2009 ve 21:20  • Odpověz
http://pavlikovi1.rajce.idnes.cz/Nase_slunicka_od_1._8._2009/#DSC07118.JPG
Tady je Deny na svém novém křesílku, Májinka plaváček a dortík (je maličkej, ale měla jsem dost :sweat_smile: )
4. zář 2009 ve 21:20  • Odpověz
Zuzi, super zprávičky z kontroly :dizzy_face: Jen tak dál!
4. zář 2009 ve 21:22  • Odpověz
Miško, až na to že nechtěl ke mně :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..... on to dělává, jak je dýl intenzivně s tátou - dnes třeba se třeba věšel výhradně po mně

Peťo, to je strašný stav. Matýsek tohle taky předvedl, ale až tahle asi ne. Jinak opravdu pomáhá odejít a nevšímat, ale já to někdy nezvládnu a křiknu a je ještě hůř :pensive:
4. zář 2009 ve 21:26  • Odpověz
Sylvi, taky odcházíš když se vzteká? Já nejdřív zkouším všechno možný, ale většinou je to pak ještě horší. Tak je fakt lepší kousek odejít (i když z něj nespouštím oči, aby si něco neudělal - občas bouchne hlavičkou o zem - taky proto ho většinou okládám na puclíky, když má vztekavou....)
4. zář 2009 ve 21:27  • Odpověz
MI: super fotečky, to křesílko je úžasný, jak pro dospěláka :slight_smile: . A dortík je moc hezkej, tos dělala už k svátku? A co máte pro Marianku? Jsem totiž ¨matka-ostuda, nemám pro naší Máju ani jeden dárek. A ani nevím, co se tak kupuje. Ze svetru asi nebude mít radost, že?
4. zář 2009 ve 21:28  • Odpověz
U nás při vztekání nepomáhá odejít. Teda většinou. Občas když jsou hysteráčky větší, tak na něj zvýším hlas a nebo i plesknu přes plínku. Cítí se ukřivděný, začne nakrabovat a příjde se pomazlit. Ale důležitý je, že vztekání je pryč. Párkrát jsem ho nechala ať se vyvzteká a bylo to jak u Týnky, akorát se to zhoršovalo. Ale je zajímavý, že i po takový bouřce dokáže být ve vteřině jak sluníčko. Prostě je to emoční houpačka.
4. zář 2009 ve 21:32  • Odpověz
Ingrid, my budem slavit v neděli, když jsou všichni doma, takže dortík jsem udělala už dnes :slight_smile: A ještě že tak, dělat o ho den dýl už bych to snad nestihla :grinning: Tempo to bylo fakt závratné :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No já právě taky nic moc nemám.... Plyšovou berušku se zrcaden z Ikea a takovou pyramidu - kroužky (ale z látky)... Nevím moc co kupovat - navíc z toho Mári ještě nemá tak rozum a má spoustu hraček po bráškovi (bohužel :frowning2: )
4. zář 2009 ve 21:33  • Odpověz
Míšo, dort vypadá jak od profíka, jsi šikovná. Když to vidím, tak mě to láká si ho taky vyzkoušet :wink:

Běžím za Honzou. Popíjíme burčák, tak ať tam nesedí sám
4. zář 2009 ve 21:35  • Odpověz
no jo vlastně Mariannek máme více tak prostě Mariannkám vše nej nej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Miško:to říkám šikulka jsi :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a křesílko krásný,jak si v něm Denísek hezky hoví :slight_smile: :slight_smile: zuuuzanko:fajn že na k vše o.k. :slight_smile: :slight_smile: těhulky ukažte pupenda :wink:
4. zář 2009 ve 21:37  • Odpověz
Jůůůůůůůůů, burčák :dizzy_face:
Jani, nešlo mi to, ale nakonec jsem sedla k internetu a ještě něco nastudovalo a povedlo se.... :slight_smile: A ještě jsem měla rádce na telefonu - Haničku :sweat_smile: Nejdřív mi zvedla telefon Jasmínka :sweat_smile: A Hanča je nemocná, ma angínu :frowning2:
4. zář 2009 ve 21:38  • Odpověz
ejanko:dej si i za mně :slight_smile: a svetřík určitě taky potěší :slight_smile:
4. zář 2009 ve 21:38  • Odpověz
Miší:Jasmínka bere mamince i tel jo? :grinning: tééda chudinka Haní tak at se brzy vykurýruje :frowning2: :frowning2:
4. zář 2009 ve 21:40  • Odpověz
Mi, jak kdy. Ono strašně záleží na charakteru toho řevu, to se nedá popsat. Ale třeba u těch, co předváděl na srazu, bych asi dost často odešla nebýt to u snídaně apod. A myslím, že i on moc dobře věděl, že nás má v hrsti :rolling_eyes:
Dnes se rozčílil na krabičku od pastelek, nepomohla nabídka, že mu pomůžu (mrsknul tím) ani okřiknutí, tak jsme řekla, že jdu vedle. Vypadalo to, že to nezabírá, ale on šel jen jinýma dveřma :wink: ( Máme to tu všechno průchozí.)

U těch drobnějších vztekaček pomůže zabavit, u horších i to okřiknutí, ale někdy jen odejití. jo, a pak se přijde přitulit .... asi usmířit :dizzy_face:

Dobrou noc!
4. zář 2009 ve 22:16  • Odpověz
Hezký večer

Ad adopce: jedni známí měli zažádáno o adopci...řekli jim cca 2 roky...po cca 7 měsících jim volali, že by pro ně měli mimčo a ať se na něj jedou podívat do kojeňáku, jestli by měli zájem....samozřejmě doják a láska na první pohled, tak se ptali, kdy si ho budou moci odvézt...připravíme vám ho na ráno :astonished: :sweat_smile: ...samozřejmě nadšení, ale během jednoho odpoledne museli nakoupit úplně všechno, doma vykrámovat pokoj, který byl skladiště a měl být pokojem pro miminko a do rána z něj udělat dětský pokojíček...takže někdy to je fakt rychlovka :sweat_smile: . Paní jen zavolala do práce, že nastupuje na mateřskou... :grinning:

Zimní věci: drtivou většinu budeme kupovat, možná malé ještě bude kabátek (teď jí je) a jedna bunda určitě...jo a čepice jí jsou všechny (vloni byly velké).

Bodýčka: nenosíme od té doby, co chodí bez plen....v chladnějším počasí řešíme delší košilkou, která z kalhot nevylézá

Nějak jsem mimo z toho, kdo všechno dneska slaví svátek, protože já tam mám jen Jindřišku...tak vše nej všem oslavencům :sweat_smile:
4. zář 2009 ve 22:27  • Odpověz
tak já jdu zalehnout,všem krásný víkend a v pondělí pááááááááááááá :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: dobrou :pensive:
4. zář 2009 ve 23:06  • Odpověz
ránko

Sylvi: přesně vím co myslíš, nejhorší je když prcek řve a člověk nemůže nebo nechce odejít... i když asi se to budeme muset naučit, protože jinak se ta scéna prodlužuje a pak člověku můžou taky bouchnout nervy a to je nejhorší... u nás vztekačky zvládnutelný, ale musím se hodně kontrolovat, aby to na mě nepřelezlo... k

já zatím když se vzteká tak pokud to není fakt demonstračka na zemi od začátku, tak se spíš snažím opakovaně ptát co se děje, aby se naučil to normálně říct... někdy to zafunguje a s brekem mi to prostě řekne a buď to dostane nebo najdeme něco náhradního...

jinak souhlas s Ejanou, že nechat vyvztekat platí jen u menších věcí, u těch větších se mi taky osvědčllo spíš třeba popadnout a jít okamžitě ven (z překvapení zapomene proč se vztekal) a nebo zpívat oblíbenou písničku, v krizi bych asi udělala to co Peťa, prostě držet, aby si neublížil a nějak to přečkat

hezkou sobotu :slight_smile: venku je teda pěkná kosa! ale lepší než vedro, aspoň pro těhule :grinning:
5. zář 2009 v 08:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.