• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
dobré ránko

Miško dort je moc krásný a nepřeplácaný, jsi šikula! to potahování marcipánem je piplačka,viď? :wink:

U nás prší a prší, tak jsme doma, naštěstí přijde sousedka na kafčo.Teď mi počůral gauč a polštář, tak už nevím, furt se ho ptám a čůrat nechce,drží to fakt dlouho,dlouho sedí na nočníku a pak se stejně vyčůrá ven :unamused:
5. zář 2009 v 09:35  • Odpověz
teď dávají na ČT1 Ovečku Shaun, to se mi líbí, krásně udělali tu animaci, je to úžasný. :slight_smile:
5. zář 2009 v 09:36  • Odpověz
Agi: no tak to je jak u nás...!
a pak si chodí sedat sám a nebo chodí za mnou a i říká "čulat" nebo "nočík" ale co to je platný, když tam sedí a nic... deset minut kecáme a zpíváme, nic, ale když ho chci ustrojit tak se zlobí, že chce čurat...
to nechápu :sweat_smile: no ale zase popravdě úspěch je, že tam docela posedí někdy, to jsem nečekala...
5. zář 2009 v 10:27  • Odpověz
mi, krásný dortík, jsi šikulka :dizzy_face: A máš ten marcipán krásně vyhlazený :slight_smile:

zuu, děkuju. Zatím pořád nejsem rozhodnutá a mám pocit, že se stejně všechno rozhodne až na poslední chvíli, ta nemocnice určitě. Myslím, že uvidím až podle toho, jak mi třeba kolem toho 20tt bude. Ale pravda je, že v nemocnici bych byla asi klidnější.

majenko, teda 7 měsíců, to je krásný :dizzy_face: To měli štěstí a myslím, že i ta probdělá noc jim za to stála :slight_smile: Jen v práci se asi museli docela divit :sweat_smile:

Normálně jsem z toho všeho už tak mimo, že jsem si včera zapomněla dojít k doktorce ukončit neschopenku :sweat_smile: V pondělí mám ještě dovolenou, ale musíme na desátou do Brna, tak doufám, že to ráno všechno nějak stihneme. A to jsme ještě ve čtvrtek mluvili o tom, že k té doktorce musíme ráno zajet a zapomněli jsme na to oba :fearful:
5. zář 2009 v 11:35  • Odpověz
Dobré poledne,
Baru, to máš jedno, já když jí řeknu aby se vyčůrala do nočníku, tak se vyčůrá, ale co je to platný, když pak schválně po večerním koupání jde a počůrá podlahu a ještě se tomu tlemí...kajdění si vůbec neříká, mám pocit, že plíny u nás ještě nějakou dobu budou
5. zář 2009 ve 12:28  • Odpověz
holky, ani mi nemluvte.. dneska od rána nečural, tzn. 6 hodin!!!
na nočníku seděl dvakrát, naposledy asi čtvrt hodiny.... a nic :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jediný plus je že si tam hraje s pimpulou, takže to je asi dobrý aspoň na tu předkožku :sunglasses: :grinning:
5. zář 2009 ve 12:41  • Odpověz
jo a ovečka Shaun je parádní, bavím se u ní hlavně já :slight_smile:
dítě spí a spí...to počasí dělá divy.Tak těhulkám je líp, ne :wink:
5. zář 2009 ve 13:09  • Odpověz
Zdravím!

A jdu si postěžovat - dali jsme se do prací na Matýskově pokoji - mám všechno vycházeno ze skříní a jsem zoufalá, co s tím.
Strašně moc skříněk, co nám se narvala mamka narvala, vyhazujeme, ale počáteční nadšení, jak se tu odlehčí, střídá panika, kam všechny věci dáme.

ještě ráno jsem si pískala, jak si to užiju, kluci pryč, radio na plné kule .... teď už ztrácím i to odhodlání :pensive:

Nu, jdu si zalít kafe a zase do víru bordelu.
5. zář 2009 ve 13:44  • Odpověz
Sylvi, to vymyslíš. Já taky debordelizuju a přenáším věci pro mimčo spíš do ložnice, do toho Týnka vždycky něco ukořistí a hned s tím vymetá všechny kouty. :grinning: No banánovek se ještě nějakou dobu nezbavím, do toho půlroku to mimčo má takovejch kravin, co už pak k ničemu nejsou. takže já život ve skladišti budu muset ještě chvilku snášet. :sunglasses: A vy jste koupili nový nábytek? Nebo co měníte? Já v rámci skříni v pokojíčku vše rozdělila na tři sekce. nahoře jsou úložňáky s palstovejma krabicema, kde jsou větší velikosti do zásoby. uprostřed poličky a nově zásuvky, kde je aktuální oblečení a dole otevřené poličky na hračky. Máme to momentálně dva sloupce, dohromady 1,20 a za rok, až se berunka přestěhuje do pokojíku, tak přidáme ještě jeden "sloup" široký 60 cm. Víc skříní se nám tam nevejde ani náhodou, takže je to jediný úložný prostor. Pro mimi mám zatím komodu v přdsíni a ostatní věci v krabicích v ložnici. No vypadáme, že tu bydlíme týden a ne rok. :grinning:
5. zář 2009 ve 13:56  • Odpověz
Sylvi: a to máš tolik věcí na malýho? nebo máš všecky hračky ve skříni? :confused: já to nějak nechápu

my v pokojíčku nemáme žádnou skříň, protože je pidi midi a oblečko má ve čtyřech přihrádkách v úzký skříni v obýváku (kde ho přebalujem a převlíkáme)... hračky má na zemi nebo v koších..
a věci co nepotřebuju, tak putujou vždycky co nejdřív do plastovýho pytle a do sklepa...

takže v pohodě... ale zatím radši nepřemejšlím kam dám věci druhýmu bobkovi :sweat_smile:
no přinejhorším třeba dám do sklepa knížky z knihovny :grinning: :grinning: a nebo mu věnuju skříň kde máme čistící prostředky... ale neptejte se mě kam je potom dám...

ale my dělali takový šílený přesuny několikrát co máme Matýska že už věřím, že možný je naprosto všechno! :grinning:
5. zář 2009 v 15:09  • Odpověz
Dík za podporu, pomalu to mizí. Ale fakt hodně pomalu. Taky hodně tím, že krabice s různými věcmi nosím do kuchyně, odkud popují do sklepa, až ho zítra dopoledne Jindra vyklidí :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Peťo, je to nábytek z mého studentského pokoje, co dáváme pryč. Moje mamka strašně skrblí každý kus nábytku, pak z něj dělá poličky a tak, takže nepřenesla, že bychom to dali k popelnici a raději si to vzala zase zpátky.
No, a necháváme jen dvě menší skříňky - nejsou prachy ani na Ikeu :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ale hlavně Ikeu nábytek nechceme, chceme masiv, Jindra nesnáší plast (teda prozatím .... s naším nespořením, tam nakonec stejně možná skončíme), takže definitivní verze se plánuje, až bude Matýsek předškolák. Taky možná mezitím rozlouskneme, kdy toho sourozence. Pokud by to bylo do tří let, tak by se asi spolu stěhovali do jiného pokoje - ložnice nebo možná i obýváku, ten je největší.
Ono těch plánů je fakt moc, chceme výhledově i něco bourat.
No, a tím se dostávám k tomu, že momentálně jde především o zkulturnění této místnosti. Vymaluje se tu, nalepí bordura, koupí závěsy a nějaké další roztomilé píčovinky, aby to nebylo skladiště.

Lu, ne nemáme tolik věcí - Matýsek má komodu s věcmi u nás v ložnici, hračky v obýváku. Tady byl čistě sklad všeho, prádla na žehlení, ponožek na spárování, peřin navíc, zimního oblečení a všech jiných nezbytností, které nebylo kam dát. .... No, ani není. Třeba nemám místo na vysavač :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak nevím, jestli je to srozumitelné, píšu to rychle, šetřím časem :grinning: :grinning: :grinning: Však se ptejte :grinning: :grinning: :grinning:
5. zář 2009 v 15:48  • Odpověz
ty,jo,já nečíst koně,tak ani nevím,že bude Mariany.Vy jste tdy chvlálily nějaký LSD :grinning: hračky,ne ?
5. zář 2009 v 15:56  • Odpověz
Sylvi ahá, takže to je velká debordelizace skladu a sklepa.. tak to nezávidím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale udělat se to musí a kolikrát se pak člověk diví jak se to srovnalo a že je místo... teda pokud jste vyhazovací typy... my když se do toho s mužem pustíme, tak to je pak tornádo! asi je to i tím, že moji rodiče jsou hrozný skladovací krysy jak se tomu říká v angličtině :grinning: :grinning:

my teda máme Ikea skoro všecko.... masiv teď ani nechci, ještě mám v živý paměti jak moji malí bráchové otloukli nábytek :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže slušnější nábytek jedině až odrostou
5. zář 2009 v 16:03  • Odpověz
LSD? :astonished: :sweat_smile: :sweat_smile: ? a to děti nějak zklidňuje? :grinning:
5. zář 2009 v 16:04  • Odpověz
No, právě proto my necháváme ty dvě skříňky - kupovat i něco levného mi přijde zbytečné, když ty skříňky jsou a jsou ok.
Takže opravdu jdeme cestou nejmenšího odporu a kupovat budeme jen dekorace.

Jinak mě se ikea líbí moc, třeba jak tu dávala Zuhav Kuby pokojík, tak to bylo supr. A i někdo jiný .... Petrolejka? Nevím už.
Ale JIndra furt pindá, že ty plastové boxy NE, tak ne .... aspoň zatím :sunglasses:
5. zář 2009 v 16:11  • Odpověz
Prosím vás, kde sušíte prádlo? Myslím na tom domácím sušáku?
jsem teď přišla na to, že jediné místo je v ložnici :stuck_out_tongue_closed_eyes: A nebo vše nosit do sušárny ..... zlaté léto a věšení venku.
5. zář 2009 v 16:58  • Odpověz
Hele masiv jse super ... my hochtěli taky ... ale nemáme z masivu nic ... páč peníze a děti, myslím, že ještě pár let kvůli otloukání a pomalovávání z masivu nebude. Já nejsem úplně ikea žena (jak tak sleduju některý kámošky), ale nakonec z Ikei hodně věcí máme, protože se to dá dobře doplňovat, takže jsme např. před půl rokem koupili základ skříně a doteď to byly oteřvený police u Týnky, teď jsme dokoupili dvířka, šuplíky a krabice. A čase se dokoupí i dvířka dolů a ten další sloup. To je velká výhoda, že u Ikei v těch základních sadách (my máme bestu v pokojíku bílou a tmavou v obýváku) můžeš dokupovat lety a furt to dělaj stejný, rozměr Ti sedí. A cena samozřejmě super. Navíc mě právně nešlahne, když to Týnka kreativně vylepší :grinning: Na bílou sedačku a vydesignovanej obávýček si tak deset let počkám. :sunglasses: Plastové boxy se schovaj a sorry, ale jako hospodyňka musíš sama uznat, že plast se skvěle udržuje. Já do toho dávám dole hračky (plast v modré a vypadá to fakt hezky) a bílé v úložňáku na oblečení, to bude schované. Navíc když koupíš průhledný plastovky, tak i na první pohled vidíš, co tam je a do horních skříněk jsou krabice vždy lepší, že to celý vyndáš a nakoukneš a nemusíš někde od stropu harašit v komínkách oblečení. Jako mně se líbí tvrdý papírový nebo látkový krabice, ale plastovku prostě osprchuju a je čistá, s těma jinejma už to teda tak jednoduchý není :grinning: . My jsme se rozhodli pro dřevěný jídelní židličky, ty byly teda drahý jak prase, ale zas je to hezký a furt na očích, kdežto ty krabice se schovaj a navíc jak maj děcka tejně půlku hraček umělohmotnejch, tak to ani nevadí. Já když tak pokojík nafotím, až bude, te'd je tam děsnej čurbes. fakt to vypadá dobře. Třeba jak máme výrazně barevné stěny a k tomu tu bílou ikeu, tak to dohromady hezky ladí. Navíc u dřeva je problém, že musíš dolaďovat s něčím, my máme dubový dveře, jasanovou podlahu a okna podivné barvy (dřevo), takže k tomu dokupovat jakékoliv jiné dřevo je už dost zmatek. Čili díky za bílej nátěr nábytku, to nikoho neurazí :sweat_smile:
5. zář 2009 v 16:59  • Odpověz
No já suším přendáváním, mně se te'd už sušák dovnitř nikam nevejde. takže z pračky šupnu na balkon a část rovnou na žebřík v koupelně (i vyplej, ale prostě do bytu) a radiátor v ložnici, až to uschne, tak tam přemístím další část ze sušáku. je to na hlavu, ale aspoň nikde nezakopávám o sušák a celej sušák takhle za 24 hodin vysuším, takže mi to nenasmrádne. Jinak to asi nepůjde, předtím jsem dávala sušák do pokojíčku, když Týnka ještě lezla, ale teď už by se tam nevešel, respektive by mi to furt stahovala dolů, tak na to fakt kašlu.
5. zář 2009 v 17:02  • Odpověz
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F&vImageID=3241439#navigator a dvě fotky za tím. Vyblejska jsem to, ale nekoukejte na zem, po celodenním přesouvání věcí je tam hroznej bordel. :grinning:
5. zář 2009 v 17:19  • Odpověz
Peťo, to je supr. Hlavně se mi strašně líbí, že je to až ke stropu. Strašně trpím tím nevyužitým prostorem.
A ty židličky budeme mít taky - jen vše modré :grinning:

Jinak než si to dala, tak jsem ty policové díly zkoumala a je to fakt promyšlené. O údržbě plastových boxů se absolutně nepřu. A krabice látkové se mi hrozně líbí. Víš jak, Jindřich je hrozně rád v opozici a věci nedomýšlí. Nemá to zapotřebí, on to neřeší, kam s věcmi.
No, nicméně jsi mě těma policema nahlodala.

A to sušení řeším na zimu - teď přes léto jsem sušák vytáhla dvakrát.
5. zář 2009 v 17:42  • Odpověz
Sylvi, no jo chlapi, to zas chápu, že má nějakou ideu a jak to nemusí řešit prakticky, protože uklízíš ty, tak mu to nedojde. U nás to bylo nejdřív to samý, vysoký nároky a já postavenou stěnu z banánovek. :grinning: A to sama jsem si vždycky kupovala věci dřevěný, i ty nejobyčejnější, jen prkýnka poskládaný, ale s plastem aniťuk ... jenže s dítěetm jsem dost věcí přehodnotila ... u nás problém vyřešily peníze. Nemáme je a ještě nějakou dobu než splatíme byt, ani mít nebudeme, takže jsme museli kupovat věci z ikei a světe div se, ony fakt vypadají dobře, jsou praktické a začaly se nám i líbit :grinning: . A my všechno ženeme do stropu, protože vždycky máš věci, co nepotřebuješ denně (ani každý týden), třeba sezonní oblečení, encyklopedie :grinning:, věci do foroty). my nemáme sklep ani půdu, takže bychom to ani jinak dělat nemohli. Máme skříň do stropu v pokojíčku, v obýváku, v předsíni (tam jsme si teda nechali udělat Woodface na míru, aby to padlo do výklenku) a v komoře komplet. Jinak do budoucna určitě uděláme i ložnici (až berunku vystrnadíme cca po roce do pokojíku), kde chceme udělat dokonce obrácené účko do stropu a pod ním postel s nočníma stolkama. Míra navíc často dělá doma, tak aby si tam mohl dát kytary a ty šlapátka k tomu a tak)
No v zimě to dělám stejně, co nejvíc rozhážu po topení a zbytek čeká na balkoně, až se uvolní místo ... jistě znáš, jak vypadají zmrzlé rifle :grinning: Ale tady v bytě jiná možnost není
5. zář 2009 v 17:55  • Odpověz
taky už bych ráda řešila pokojíček, ale snad se dočkám a v zimě začneme makat na horním bytě. Kámoška má taky z Ikea ten systém plastových boxů a to je dost praktický.
Prádlo teď sušíme v prádelně, v bytě budu mít pračku v kuchyni a to pak budu dávat buď do ložnice na sušák nebo ven na zahradu, popřípadě na balkon

dnes je mi jak když mě někdo vzal holí přes hlavu, zatuhlý krk a celkově nějak zpomalená
5. zář 2009 v 17:58  • Odpověz
Sylvi: v zimě sušíme v ložnici, v případě nouze v sušičce (když je hodně prádla nebo to neschne když nejde topení a už je kosa)
ad plast a Ikea: no jasně že chlap praktičnost moc neřeší, protože on to neudržuje... můj muž plno věcí pochopil až teď co je od března doma... najednou chápe proč tohle dělám tak a tohle onak a proč dítě učím tohle a ne tohle... zjistil, že denodenní údržba domácnosti je něco jinýho než párhodinový pohlídání nebo vytření podlahy jednou za rok... takže na tohle je to dobrý

Peťo pokojíček se mi moc líbí :dizzy_face:
u nás by to takhle nešlo jednak proto, že není místo a druhak proto, že u nás je otevřená a bez zámku jen malá knihovnička a ta musí být zablokovaná, jinak bysme se z toho Hraboše zbláznili :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: :sweat_smile:
takže takový krásný skříňky jsou pro mě sci-fi...
5. zář 2009 v 19:53  • Odpověz
Teru: neleze na Tebe nachlazení?
5. zář 2009 ve 20:30  • Odpověz
Peťo, koumám Bestu a je to super. Čumím, jak krásně by to šlo sestavit.
Jindra dokonce říkal, ať se po tom podívám a zjistím co a jak :confused: :grinning: Tak musím teď zjistit, jak moc vážně to myslel.
A prosím tě, ty dvířka jsou dokoupit na každý ten díl? Nějak jsem se k tomu nedoklikala.

Jo, ale nechce sem pro změnu koupit nový koberec :rolling_eyes:
5. zář 2009 ve 20:44  • Odpověz
lu: nevím, zatím jsem jen přejetá, tak uvidíme
sylvi: manželství je jeden velkej kompromis,co :wink: i když my se celkem shodneme - ale to poznám, až budeme zařizovat ten vrchní byt
5. zář 2009 ve 20:48  • Odpověz
Dvířka podle toho jaký chceš, my koupili besta vara sadu, to je obyčejný (právě jsem si říkala, že to možná holky pokreslej) a pak je vyšší řada s leskem besta norum. Dvířka mají tři velikosti a ty se dají právě kombinovat podle toho, jak vysokou máš skříň. Suporvý je, že vzhledem k těm různým rozměrům skříní se to dá nakombinovat skoro na jakoukoliv výšku, nám do stropu schází asi 7 cm a není to poznat. Já to budu dělat tak, že ten horní díl (na fotce pokračuje tím horním elkem), vysloveně úložný bude mít dvířka (ani nechci madla, jen ten systém, že zmáčkneš a otevře se, už to máme koupený), pod tím v části oblečení zas stejně vysoký dvířka (přes tři poličky), pod tím dva šuplíky (na to drobnější oblečení) a pod tím otevřené police na hračky. Kobereck jsme kupovali v ikee, stál jen 1200 a je fakt velkej, na tom tmavým je teda hodně vidět bordel, ale zas to pěkně kontrastuje s tou bílou skříní
http://www.ikea.com/cz/cs/search/?query=besta+vara odkaz na tu vara kolekci dvířek
5. zář 2009 ve 20:50  • Odpověz
Peťo, už vím, jde to :sunglasses:

Teru, no, to určitě - ale Jindra, jak už jsem psala, je hrozně rád v opozici a hledá problémy. Na jednu stranu řekne, že by teda možná stálo za to,ty police koupit,že to bude vypadat líp a bude to praktičtější a pak řekne, že nový koberec, které je stovková položka a klidně ho koupím z mateřské, je zbytečnost (nemluvil teda konkretně o penězích, ale tuším, že tak to myslel)
Ale to půjde .... když tak jakože na Vánoce :sunglasses: :grinning:
5. zář 2009 ve 20:51  • Odpověz
http://www.ikea.com/cz/cs/search/?query=besta+norum a to je ta dražší varianta (podle mě vhodnější spíš do obýváku. Zásuvky se dokupují buď z besty, ale ty jsou spíš na DVD (ona je to původně totiž skříň do obýváku, ale dá se to upravit i pro pokojík) http://www.ikea.com/cz/cs/search/?query=zásuvka+inreda. Jště mají sestavu Billy, tu máme v předsíni, ale ta není tak hluboká, proto jsme ji zavrhli, spíš nám přišla dobrá na knížky.
5. zář 2009 ve 20:53  • Odpověz
Peťo, já ti snad políbím obě ruce i nohy. Odkryla jsi mi úplné zázraky :grinning:
My (no, spíš já) jsme furt řešili, jak udělat předsíň - a vždycky jsem došla k tomu, že jen na míru. A teď jsem tu poletovala, jak pako s metrem a ono by to tam nádherně šlo. A šla by vykrýt krásně ta místa u stropu.
A vyšlo by to na pár tisíc, což už se dá, navíc to jde rozložit. No, já jsem u vytržení :grinning:
5. zář 2009 ve 21:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.