• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
mishu huráááá, tak šprtat šprtat,ať to dáš! držím pěsti :slight_smile:
11. zář 2009 v 18:19  • Odpověz
mishu: moc gratuluju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
11. zář 2009 v 18:22  •  2 děti  • Odpověz
jinak dotazník
kartáček colgate, pasta dětská aquafresh
doma chodí v ponožkách, doma a jinde ve vázazích bačkůrkách, ale má i s přezkou
maso moc nejí, do jídla mu přidávám mletý hovězí, tuňáka, Ryby má rád, jinak maso spíše žužlá a pak vyplivne
vodu z kohoutku dávám buď s dětským čajem nebo trochou šťávy
Vypije asi 500ml mléka + jeden jogurt+ kaše nebo puding

agat: šprtám, šprtám když dítko spí, občas u toho až padnu
11. zář 2009 v 18:23  • Odpověz
Teru: to je hrozný, to fakt nic nezabírá? :unamused: jak jste na tom, holky???

Aco:
1. kartáček jsme měli z DM, teď máme nějakej obyč, ale ten je teda na houbeles, takže jakmile si doléčí rýmu, tak jdu zase pro ten z DM
pastu máme Perličku s krtkem... to je hlavní motivace pro čištění zubů

2.textilní sandálky

3. vepřové maso měl doteď asi třikrát, ani nám ho moc nevařím, spíš rybu nebo krůtu nebo hovězí, ale jemu chutná všecko, jen králičí odmítá, ale to mi nevadí, protože mně taky moc nejede

4. vodu nepřevařuju, ale filtruju... tak každý druhý den míchám s čajem (ovocným nebo na bříško)

5. mlíko moc rád, takže má 150 ml UM a 150 ml kaše a 200 g jogurt plus sýr tak každý druhý den

Mishu: to je SUPER !!!! :slight_smile: tak šprtej :grinning:
11. zář 2009 v 19:35  • Odpověz
:grinning: :grinning: omlouvám se..jsem už skoro 20.měsíc na mateřské :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ..ano, emitex není emitex, ale elmex :wink: :grinning:
11. zář 2009 v 19:49  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
Peťo fotky moc pěkný, takový živý a neokoukaný :slight_smile: nejvíc se mi líbí ta první jak malou chováš :dizzy_face:

Aco: fakt 8 zubů? Matýsek má 16, ale brousí to teda na všem, dneska na mojí ruce :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Zuhav: malej taky miluje pití z Pet lahví (i když hodně bryndá), prostě tam přes trychtýř leju filtrovanou vodu... dost se tím i ušetří a je to podle mě kvalitnější voda....

jinak teda musím napsat že to dítko mi dává zabrat, ale jak píše Aco, taky ho žeru čím dál tím víc... dneska začal mužovi říkat "tatýnek" :dizzy_face: a ráno mě obejmul... a pak ještě zvlášť bříško :dizzy_face:
a teď večer měl supr "proslov", bylo to něco jako "pšinesu kížku, poádku pšečíst" - jakože abych přinesla knížku, že budeme číst pohádku... on se tak snaží mluvit a je k sežrání jak komolí, nejlepší je "komosnát" (kosmonaut), "helitéra" (helikoptéra) a "daekoléd" (dalekohled) :grinning: :grinning:
a dostal mě před pár dny, když jsem si všimla že rozlišuje u několika slov množný číslo... třeba pejsek - pejskové... i jsem se několikrát zeptala v jiný situaci a pozná to.. zato barvy má jen dvě, v češtině červenou a v angličtině modrou!

ale muže pěkně vytáčí, protože se někdy trefí do koncovky a on ne, takže Matýsek řekne "koupit šunku, koupit meouna" a muž se ptá jak to ví :sweat_smile: jsem mu řekla ať přestane analyzovat a prostě opakuje po mě jako Matýsek :grinning:
11. zář 2009 v 19:57  • Odpověz
lu, ten váš malej pěkně mluví, to Kuba tak dobře ne, ale taky celkem slušně, barvy ještě nezvládá, ale říká škokovka - škodovka a bezpečně ji pozná -no jo MB :wink:
11. zář 2009 ve 20:01  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning:

Mishu, tak to teda malej auta nepozná... jen motorku od skútru :grinning: a když vidí moped tak se nemůže rozhodnout jestli je to motorka nebo kolo :sweat_smile:
11. zář 2009 ve 20:05  • Odpověz
motorka je u nás zatim motovka a natata je náklaďák, musíme to ještě vypylovat, no
11. zář 2009 ve 20:06  • Odpověz
tak to vypadá, že ty dekorace do pokojíku vyhraju, hurrá
11. zář 2009 ve 20:08  • Odpověz
zuhav:ale dostala jsi mě, na chvilku jsem začala přemejšlet,jestli fakt neexistuje zubní pasta Emitex! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

lu:to je dobrý,že je malej šikovnější na jazyk než tatínek ,hihi :grinning: :grinning:
11. zář 2009 ve 20:18  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
rychle odepíšu na anketu a možná ještě cosik, a pak fičím ležink k tv, páč jsem ko....dnes mi Robika nikdo nehlídal :stuck_out_tongue_closed_eyes: a celý den jsme byli doma (to už se asi půl roku nestalo, hihi)
1- kartáček MAM, pasta Perlička
2- chodí ve fusaklách, ale jak se teďko ochladí, tak opět začnu dávat papučky
3- vepřové má max. třikrát do měsíce, s masem nemáme problém, vlastně jí všecko kromě rajské
4- nepřevařuju
5- ráno 150ml UM, pak chleba nebo rohlík s různými sýry, odpo jogurt, večer 230ml UM - toť mléčné výrobky od nás

a s mluvením se každým dnem lepší, neříká slova zřetelně, ale hlavně že cosik opakuje, teprve tento týden začal říkat třeba hačí, tam, děkuji...co už umí delší dobu auto, autobus, kolo, balon...a teď nově to opakování, ale je to spíš na zasmátí, třeba streja Libča řekne Lípa :slight_smile:

mishu, gratuluju :dizzy_face:

možná ještě nakuknu :wink:
11. zář 2009 ve 20:18  • Odpověz
joooo a hlavně brzké bezteplotkování Elišce bobišce :frowning2: budu na vás myslet....a vlastně ještě Anička...ať ji ty zubiska vyraší a je klid!!

a agatko, tobě gratuluju k dennímu spánku :grinning:
11. zář 2009 ve 20:20  • Odpověz
no nevim, teď v posledních minutách se to tam pěkně přihazuje, ale do 400 do toho du
11. zář 2009 ve 20:38  • Odpověz
tak jsem na chvilku uspala, od sedmi nemůže zabrat...hoří pořád, v půl desátý jí zkusím dát čípek, uvidím, jdu se vykoupat a hlavně najíst, snad už i Martin dorazí.
11. zář 2009 ve 21:00  • Odpověz
Teru, nevím co všechno už jsi vyzkoušela, ale já jsem dávala Vojtovi při vysokých horečkách octový ponožky. Namočila jsem ponožky v octové vodě a často je měnila. Kňučel, protože je to studený, ale pomohlo to. Budu na vás moc myslet, aby byla Elí bez teplot. Je to hrůza, když člověk nemůže srazit horečku :frowning2:
11. zář 2009 ve 21:06  • Odpověz
Jani, děkuju, mamča mi to taky radila, takže kdyby v noci hodně hořela, zkusím to
11. zář 2009 ve 21:10  • Odpověz
ahoj při večeru :wink:

terezko:taky nemám co poradit,zkoušíš fakt vše,u nás nejlíp zabíral Nurofen sirup a tvarohové zábaly na zápěstí+vlažná sprcha,myslím na tebe,drž se

ad anketa:kartáček elektrický Braun-máme ho všichni-jiný nechtěla,pasta Perlička a zubů má Nikča jen 6 :sweat_smile:
vodu nepřevařuji a nikdy jsem jí ani nepřevařovala-dělám šťávu
doma nosí bačkůrky-máme všude podlahy a to není dobré chodit bosa,má takové s dírou vepředu a
držící patičku-samozřejmě se žirafkou,na zimu pořídím kotníčkové bez díry
maso těžce bojkotuje,většinou požvýká a vyflusne :grinning: vepřové skoro nejíme
mléčné výrobky vpravuji nebo se o to snažím 2x denně+ ráno a odpoledne ještě kojba :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. zář 2009 ve 21:20  • Odpověz
petrolejko:fotky budou dokonalé a tobě to moc sluší :dizzy_face:
11. zář 2009 ve 21:21  • Odpověz
nakukuju...koukáme na cinemax na Bredíka Pitta :slight_smile:
simča mi připoměla, že jsem nepochválila fotky petrolejky...Peti, úžasné, těším se na další...Týnka je krásňoučká a ty moc hezká (brzo) dablmáma :dizzy_face:
11. zář 2009 ve 21:48  • Odpověz
no jo, já fotky pochválila, ale zapomněla jsem napsat, jak to Petě sluší :dizzy_face: máš krásný akurátní bříško a fakt Ti to sekne!!
11. zář 2009 ve 22:29  • Odpověz
taky ještě nakukuju, abych byla trochu v obraze :slight_smile:
holky, díky za odpovědi k té lhůtě :wink:

Teruse, chudinka Eliška, moc držíme palce aby ta horečka opadla, jak píše Ejana ty octové ponožky prý zabírají, ale nemám vlastní zkušennost, my jsme naštěstí ještě takhle vysoké horečky neměli

a tady odpovědi, 1. pastu máme dětský Elmex, kartáček myslím Colgate, 2. běhá nejradši ve fuseklích, ale máme zavazovací bačkůrky, 3. vepřové jí Tomík když ho máme my, není to zas tak často, ale u nás není jídlo které by Tomík nejedl :grinning: 4. vodu beru z kohoutku, ještě převařuju, 5.ráno 150ml UM, pak pečivo se sýrem, většinou Kidibo, jogurt ke sváče a večer 230ml UM

napadá mě... dáváte večeři a pak ještě mlíko před spaním? (teda pokud vám drobci um pijí) nebo dávíte jen jednu večeři? :confused: :dizzy_face:
11. zář 2009 ve 22:32  • Odpověz
Dobré ránko

terez jak je Elišce?

maxi já dávám v 6,nebo později večeři a v 8 před spaním UM.Bez mlíka to u nás nejde,má ho rád
12. zář 2009 v 07:11  • Odpověz
z rodiny.cz

Váš potomek je čím dál samostatnější osobnost. To však může někdy ústit doslova v boje o prosazení svého jak na straně dítěte, tak na vaší. Nedovolte však, aby v takové situaci docházelo k nepříjemnému nátlaku na dítě, Snažte se zacházet s ním tak, jak byste chtěla aby druzí zacházeli s vámi. Zkuste nahradit příkazy kompromisem. Místo nesmlouvavého: "teď nemůžeš jít ven" nabídněte něco jiného. Například: "můžeme si spolu číst pohádky a ven půjdeme později. A namísto: "musíš sesbírat tu stavebnici, než půjdeš k večeři", mu nabídněte pomoc. "Já sesbírám puzzle stavebnici a ty ostatní hračky".

Co umí a dokáže?

Ve věku okolo devatenácti měsíců již dokáže chápat, když se něco neděje tak, jak by mělo podle představ dospělých. Bude se smát tomu, co je jasně chybné. Když například žirafu nazvete zebrou, nebo bratříčka sestřičkou.

Všimne si také určitých změn v bytě nebo na svých hračkách. Když třeba medvídkovi chybí jedno očíčko, nebo dítěti pořídíte do pokojíčku nový koberec.

Přestože pravděpodobně rozumíte tak polovině toho, co váš drobeček říká, většinu často užívaných slůvek vyslovuje čím dál zřetelněji.

Rozšiřuje si také výrazové prostředky, takže už dokáže spojit dvě slova jako "táta pápá" nebo "mami dej".

Jak pomáhat ve vývoji a jak si hrát?

Pokud jde o společenský vývoj, není kam spěchat. Vaše dítě získává veškerou potřebnou stimulaci z nijak nestrukturovaných her, proto zatím zapomeňte na takové koordinované činnosti, jakými je třeba tanec nebo hudba. S těmi vyčkejte až do tří let dítěte.

Hraní v parcích dává děťátku příležitost pohybovat se v blízkosti svých vrstevníků, skutečnou interakci mezi nimi však ještě neočekávejte.

Tip pro vás

Zahrajte si spolu kuželky! K tomu vám postačí několik plastových PET láhví a tři tenisové míčky. Láhve barevně odlište třeba je polepte barevným papírem a naplňte je částečně vodou, aby měly lepší stabilitu. Ale ne moc, aby je mohly shodit tenisáky. Když zvolíte devět kuželek, jednu vyrobte červenou. Ta má nejvyšší cenu. Pak obarvěte třeba tři na žluto, tři na modro atd. Protože malé dítě ještě nerozumí smyslu bodování, stačí pouze, aby se naučilo kuželky barevně odlišit a pokoušelo se na ně cíleně zaměřit. Láhve můžete shazovat i jinou láhví zavěšenou nad nimi na provázku.
12. zář 2009 v 07:13  • Odpověz
ahoj

jak je Eli ???

s těma kulželkama, já tuhle koukala na set plastových kuželek a míčku bylo to fakt levný, že bych to koupila

Maxo: já už mlíko po kaši nedávám, jsme to snižovali až jsem to odbourala když mu byl asi rok a čtvrt... a v pohodě, tím se i zjednodušil ten uspávací rituál, nejdřív dudel na flašce, pak dudel :grinning:

holky, to zas ráno byla nálož, já nechápu kde to to dítě furt bere :zipper_mouth: vypadá to fakt divně, tak jen doufám, že se mu prostě čistí střeva po tom Hylaku a tý čínský medicíně.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak na něm není vůbec poznat, že mu něco je... no aspoň už si trošku zvykl na tu hořkou chuť a bez řečí spolkne co mu dám
mně se trochu zklidnil žaludek po těch bylinách, tak teď budu opatrná aby to vydrželo :slight_smile:

dneska jsme chtěli oznámit těhu našim nejbližším přátelům, ale zrovna tenhle víkend nemají čas... no tak budu muset vydržet :grinning:
12. zář 2009 v 08:20  • Odpověz
Dobré ráno,
tak noc nebyla tak hororová jak jsme předpokládali. Čípek jsem dala ve 23 h., to měla zas bezmála 40 a ráno, když jsme měřili měla 38,5 bez odečtu, takže zatím jsem jí nic nedávala..ale počítám, že se jí bude s postupujícím dnes zvyšovat. Do toho má průjem, takže musíme nějakou dietku a asi skočíme pro Hylak
12. zář 2009 v 09:29  • Odpověz
dnem ne dnes
12. zář 2009 v 09:29  • Odpověz
Ahoj holky,
Teru, ach jo :frowning2: To je hrozný, taková horečka....

Prosím o radu - když dám Hylak je nutné asi vysadit i mléčné výrobky, že? Deny zase začíná tak divně srandit......

Včera mne táta vyvezl do té Jihlavy, abych si vybrala šperk. Dostala jsem ocelový prstýnek STORM s diamantem :dizzy_face: Vladík si koupil (koupili jsme) stejný, sundali jsme snubáky a máme místo nich tyto nové :dizzy_face: Pak večeře a večer burčák :wink: Příjemný den :wink:

Dnes se chystáme slavit Denískův svátek, jdu matlat dort :wink:

Ivi, my mlíko před spaním nedáváme... Deny ho ale moc nemusí - kolikrát nedopije ani ráno tu trošku, co mu dělám....
12. zář 2009 v 09:41  • Odpověz
Miško, když je průjem, tak by se mlíko a mléčný výrobky neměly dávat vůbec, já kráva taky ráno dala mlíko a teď už dvakrát srajdila
12. zář 2009 v 09:49  • Odpověz
No on právě nemá vyloženě průjem. Jen občas nestrávený kousky a kadí 2x denně (což dřív nebývalo). TO je téma :sweat_smile:
Jak je Elí? Snad jí teplota nestoupá....
12. zář 2009 v 09:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.