• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Martinko, já vím.... já tehdy na to vybrala z úspor, taky jsem ležela a do práce jsem nechodila...
ale tak hrozný to nakonec nebylo, je to "jen" 9 měsíců plus pár předtím a stojí to za to :dizzy_face:
já kdybych měla spočítat kolik nás Matýsek stál když to tak ošklivě řeknu, tak manželova operace plus moje byliny, to by byl majlant.. je to náš drahoušek :grinning: :dizzy_face:
13. zář 2009 ve 13:47  • Odpověz
Ahoooooooooooj :slight_smile: tak my si užíváme oslavy a pojídáme chlebíčky a večer si dáme vínko,těch 12 se msí přeci zapít néé? :slight_smile: Martinko:jsi hodná že podáváš informace :slight_smile: držím palečky i nadále :wink: teru:jak je Elišce? :frowning2: petisko:a co ty a tvoje ušátko? :frowning2: tééda Miší ty jsi šikulka dort vypadá nádherně :slight_smile: a fotečky z oslavy moc,moc hezký :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: mějte se třeba ještě juknu pááá :slight_smile:
13. zář 2009 v 18:15  • Odpověz
Ahojky,

Martinko, dolší pohled, další možnost.... Nepřestávám držet palečky! Nevím, na kolik ty čínské bylinky vyjdou, ale já říkám, že miminko si zaslouží každou korunku, kterou mu můžeme "dát". My jsme taky zaplatili hromadu peněz za umělé oplodnění - bylo neúspěšné a obě děti máme nakonec přirozenou cestou. Možná nám to ale pomohlo po psychické stránce - měli jsme naději.... Takže těch peněz opravdu nelituju. Ale chápu tě :pensive:

Hani, jen slavte, užijte si to :dizzy_face:
Co marůdci?

My jsme dnes byli na pouti a takhle si to Denísek užíval :sweat_smile:
http://pavlikovi1.rajce.idnes.cz/Nase_slunicka_od_1._8._2009/#P1060608.JPG a dál :wink:
13. zář 2009 v 18:38  • Odpověz
ahojky

mám dotázek,jak jste dávali prosím často Chamomillu na zoubky?? Mám jí doma ale nějak jsem to zapomněla, jednu kuličku do převařené vody a jak často? Jáje se klubou čtyři stoličky najednou a je to maso :frowning2: Díky za odpověď
13. zář 2009 v 19:46  • Odpověz
hani já dávala arnicu montanu a to každou hodinu 3 kuličky, chamomilla nám nepomohla.držím palce.Musím letět, pá
13. zář 2009 v 19:53  • Odpověz
Miší:děkujuuuuuu :slight_smile: :slight_smile: tééda Denísek si to vážně užíval vid? :wink: Han'ulí:at' má Jájika brzy pokoj a zoubky jsou co nevidět venku :slight_smile: nám homeo taky nepomohly :frowning2: Pát'ovi zabírá jen ten gelík :wink: Martinko:jako by mi Miška mluvila z duše :slight_smile: nás umělko tay stálo spousta peněz,poprvé to nedopadlo ale podruhé už jo :slight_smile: ty penízky za to vážně stojej,bylo to to nejmenší co jsme pro miláčka mohli udělat :slight_smile:
13. zář 2009 ve 20:23  • Odpověz
holky koukám co vás tu má zkušenost s IVF :fearful:

no já byla tak natěšená na mimi a tak motivovaná po tom IVF, že peníze teda moc roli nehrály, i když určitej stres samozřejmě znamenaly... byla jsem ochotná se přestěhovat do menšího bytu, nejet na dovolenou a nic si nekoupit....
byla jsem naprosto přesvědčená, že se nám miminko narodí (pamatuju si, jak mě po revizi po potratu vezli přes novorozenecký oddělení.... já z toho měla šok, ale zároveň jsem najednou byla zaskočená, protože jsem naprosto přesně věděla, že tam jednou budu taky s miminkem) ....
prostě jsem nebyla ochotná to vzdát, ale možná to bylo tím, že jsem paličák a trošku blázen :sweat_smile:

ono celkově dítě hodně stojí...... muž z toho měl hodně strach a i teď má, nevím jak to budeme plést když nemůže sehnat práci, ale odmítám stát vyděšeně při zdi.....myslím, že když naši vychovali s polovičníma příjmama 4 děti, tak my dvě zvládneme taky...

ale to jsem odbočila :sweat_smile:
13. zář 2009 ve 20:50  • Odpověz
Miško: fotky nádherný jako vždycky... a zírám jak Deny fakt jezdil na všech kolotočích, to Matýsek to viděl před třema měsíci a bál se tam sám!

Aco: já taky dávala Arnicu Montanu... nám zas nezabíral ten gel, teda zabíral, ale jen na tak čtvrt hoďky
13. zář 2009 ve 20:52  • Odpověz
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F&vImageID=3274662#navigator. Dnešní foto břišouna, jsem koukala, že ty poslední tři fotky je vidět, jak porostlo, už jen centimetr a bude na obvodu, co jsem měla s Týnkou před porodem :astonished: Čili sbohem navždy mé staré oblečení :grinning: Dnes žehlím mimioblečky, už je mám roztříděné a seřazené a pak jen naskládám do komody ... uf, nějak se mi to krátí :sweat_smile:
13. zář 2009 ve 21:19  • Odpověz
Teda, abych řekla pravdu, tak si teď připadám trochu divně :sweat_smile: , že se mi to zdá drahý :frowning2: Jenže máme dvě hypotéky, půjčku na auto a všechno tak tip ťop. Letos jsme jeli na dovolenou za peníze na miminko, které jsme měli ušetřené, protože jsme si řekli, že si potřebujeme odpočinout. Takže se bojím, že by nebylo kde brát :frowning2: No nevím, třeba jo, třeba se uskromnit v jiných věcech a třeba by to šlo. Když vás slyším, tak mám pocit, že nejsem ochotná udělat všechno :frowning2: Jenže těch věcí je tolik, že nevím, co vybrat a platit dřív :frowning2: No, budeme to muset ještě probrat a říct si, co vyzkoušíme. Navíc to IVF taky nevíme, zda nebude nutné. Acho jo, acho jo, je to nějak těžké rozhodování a někdy nevím, pro co se rozhodnout.
13. zář 2009 ve 21:54  • Odpověz
Martinko,co to povídáš? :angry: neznám nikoho kdo by udělal víc než vy!!!!!já tě nepřestanu obdivovat jak strašně jsi silná,já jsem hroznej zbabělec a posera a vy strašně velký bojovníci :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: peněz na dovolenou přeci litovat nemůžeš nikdo si to nezasloužil víc než vy :slight_smile: věřím v to že nakonec se rozhodnete správně,já vím je to těžký rozhodováníale stále slýcháš zase další a další názory jinejch lékařů a já prostě věřím v to že jednou bude příčina odhalena a miminečko bude :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: nepřestávám pouštět palečky a neustále na vás myslím :dizzy_face: :dizzy_face:
13. zář 2009 ve 22:21  • Odpověz
maova:určitě si tak připadat nemusíš,myslim že je dobře,že jste jeli na dovču :wink: a věřím tomu,že bys udělala cokoli,abys dítě měla :wink:
13. zář 2009 ve 22:21  • Odpověz
já nepochválila Pétě pupíka :slight_smile: no jo Pét'o už se ti to krátí vid? :slight_smile:
13. zář 2009 ve 22:22  • Odpověz
Marti: pro miminko jsi udělala hrozně moc, nemáš naprosto důvod se cítit divně!!

záleží na prioritách, já bych kvůli miminku byla schopná i prodat byt (kdybysme nějakej měli teda) nebo se zadlužit... asi to bude znít jako fráze, ale pro mě to byla otázka smyslu života, být mámou.... prostě jedno děťátko jsem si vybojovat chtěla moc... jsou prostě momenty, který stojej za všechny peníze co jich kdy člověku za život projde rukama...
já Tě obdivuju v tý psychický síle... já bych jedla suchej chleba, s tím problém až tak nemám, ale skláním se před tím jak jseš silná...

jestli Tě netlačí věk (což asi ne?), tak bych si hlavně teď odpočala, nemá smysl se do něčeho hrnout, i když vím jak je těžký čekat, když ostatní okolo rodí jedno miminko za druhým :pensive: ale radši jeden pokus, s rozmyslem a dát do toho všechno... ať se rozhodneš pro cokoli tak nikdo nemůže garantovat úspěch... proto je to tak těžký, asi nejvíc je to o instinktu, ale ten ve stresu nebo při velký únavě moc nefunguje, takže hlavně bych si teď dala pauzu, ono se to pak rozleží a něco se vytříbí....
(píšu to i proto, že já jsem první IVF promrhala, protože jsem si nechala poradit od doktorů a neměla jsem to dělat... výsledek byl katastrofální a ještě jsem měla zdr. problémy... až při třetím IVF jsem si uvědomovala všechny důsledky naplno a že to co mi nabízejí nemusí odpovídat tomu co já zvládnu nebo co mi sedne.....i když to třeba myslej dobře a pro někoho jinýho to fungovat může.... i proto jsem pak šla k altern. doktorovi, uvědomiila jsem si, že problém je asi v tom, že potřebujeme maximálně individuální péči)

všichni ti tady držíme palce Marti :wink:
13. zář 2009 ve 22:26  • Odpověz
Peťo bříško je krásný... nejvíc se mi líbí jak si překliknu a ta fotka je tak stejná, že to vypadá, že jedním klikem Ti to bříško narostlo :grinning: :dizzy_face:
13. zář 2009 ve 22:27  • Odpověz
hani, simi děkuju. Padla na mě trochu depka, tak jsem to tak nějak napsala. Ani jsem nechtěla, ale děkuju. Prostě to nějak dopadne, snad uděláme ta nejlepší rozhodnutí. Jedna plánovaná věc už nevyšla, takže něco odsouváme a jdeme dál. Pomalu se to začíná zužovat a my k nějakému cíly dojdeme. Teď nás čeká v nejbližší době ještě imunologie, i když můj doktor říká, že tam problém nebude, tak jsme se stejně objednali a hned potom ten CAR.
13. zář 2009 ve 22:28  • Odpověz
lu:ty jsi to napsala moc hezky :slight_smile: a koukám taky jste si prožili víc než dost vid? :pensive: mně někdy chování doktorů taky zaráží :zipper_mouth:
13. zář 2009 ve 22:30  • Odpověz
lu, děkuju moc. My byt prodat nemůžeme, bydlíme nad rodičema :grinning: Jedině tak Pavlův a to mu přece jenom navrhnout nemůžu :wink: Já mám zase najednou v sobě ten pocit beznaděje, ale ono to zase přejde. Musí přece. Taky je pro mě být mámou smysl života, tak doufám, že jednou se nám to taky podaří. Asi největší šance dávám pořád adopci, i když si strašně moc přeju, aby nám teď vyšlo už vlastní miminko. Určitě počkáme teď ještě nějakou dobu. Včera mi ještě doktor řekl, že by navrhoval na tři měsíce antikoncepci. Hodně o ní přemýšlím, jen se trochu bojím, protože poprvé jsem měla po vysazení mimoděložní těhotenství a jak to s tím mám spojené, tak se bojím, aby se to neopakovalo a nezůstala jsem i bez druhého vejcovodu. I když je to asi nesmysl, nevím. To musím ještě zvážit, zase byl to byla jistota, že opravdu neotěhotním.
13. zář 2009 ve 22:33  • Odpověz
Martinko:jak píšu vím že je to hodně náročný ale věřím že se rozhodnete správně a všechno dobře dopadne :dizzy_face: :dizzy_face:
13. zář 2009 ve 22:34  • Odpověz
já bych asi byt neprodala,však kde bychom pak všichni bydleli :wink: ale asi bych se dokázala uskromnit-to jó,je super být matkou-škoda,že někdo jako Martinka nemůže mít dítě prostě ,,zadara,,když pak dávají reportáže o tom co všechno dokážou matky svým dětem provést,tak si vždycky vzpomenu na Marťu...........moc držíme palce,určitě to vyjde :wink:
13. zář 2009 ve 22:36  • Odpověz
a já fičím do peřin :wink: Martinko:držím palečky na imuno,CARu a všude jinde :slight_smile: :slight_smile: zase až budeš vědět víc dej nám prosím vědět :wink: dobrou,klidnou :pensive:
13. zář 2009 ve 22:49  • Odpověz
dobrou
13. zář 2009 ve 23:01  • Odpověz
Ahoj holky,
Raduš věe nej k svátku!!
14. zář 2009 v 08:30  •  2 děti  • Odpověz
Bré ranko,Radušce Vše néééj k svátku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
14. zář 2009 v 09:08  • Odpověz
ahoj

jé a kdo je Radka? :fearful:
každopádně krásnej svátek! :grinning:

Hani: nj, já se nachodila po dr. jak při únav. syndromu tak pak při snaze o miminko (a přitom problém byl u manžela)... kdybych se neodhodlala (já, šílenej materialista, u kterýho byli všichni altern. doktoři blázni a šamani) tam dojít (teda doslova mě tam dotáhla násilím ségra), tak bych dneska byla na 99 procent na vozejčku a bez dětí :pensive: klasická medicína je jen jeden pohled na věc... alternativní jich mají hafo, ale některý nejsou tak propracovaný... často je nejlepší je zkombinovat... já to tak udělala v těch kritických momentech a až tehdy se věci zlepšily... ale ani altern. dr. ani ten klasickej o sobě prakticky nevěděli :wink: mě už to dohadování pak nebavilo, ty jejich ega jsou fakt únavný.. hlavně klasický doktoři je maj ohromný a přitom je plno věcí kde můžou jen říct "nevíme"...

Martinko: já nevím, ale antikoncepci bych se pokud možno vyhla, tý hormonální, Tvůj organismus je podle mě z toho všeho dost unavenej a umělý hormony vyčerpávaj ještě víc.... však se dá chránit i jinak :wink:
ono nejlepší by bylo to pustit teď z hlavy, je toho na vás moc... ale to se lehko řekne a těžko udělá, mně to někdo říkal pořád, už jsem na to byla alergická
depka je v týhle situaci normální, je těžký to všechno vstřebat a jít dál... to mi taky připadalo nejtěžší na IVF, furt se "zvedat z popela"....
posílám objetí, Marti, drž se!!
14. zář 2009 v 09:47  • Odpověz
kaffi je Radka :wink: a doufám že v tomto tvaru..
14. zář 2009 v 09:49  •  2 děti  • Odpověz
lu:ty budeš taky velkej bojovník a jdeš si za svým vid?? :slight_smile: my se miminku nebránili nikdy jak jsem psala nikdy jsem nic nebrala,furt naplno od začátku vztahu :sweat_smile:nepřemejšla jsem o tom že bych někdy mohla (resp.mohli mít nějaký problémy) :stuck_out_tongue_closed_eyes: pak už když jsme spolu byli fakt dlouho a miminko jsme chtěli tak jsme to teprve řešili,možná jsme toto mohli vyzkoušet i dříve ale jak říkám pořád jsme věřili že miminko bude přirozenou cestou :slight_smile: když jsme přišli o prvního mimíska tak jsem byla hroznej sobec a řekla jsem že podruhé už prostě NE!!!i přesto že jsem věděla kolika procentní šance je že o miminko můžemepřijít a néé hned napoprvé to dycky výjde :frowning2: nebejt prostě rodiny a přítele tak nevím.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: ohužel i tyto věci se stávaj ale já si sáhla hodně na dno :frowning2: ale za odměnu nám bylo vše vynahrazeno Patričkem :slight_smile: :slight_smile: vím že spousta lidí si myslí že jsem snobácká a nechci pro Patrička sourozenečka,ale je to prostě pořád ve mně,stejně celé těhu bych byla ve stresu co a jak :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: my jsme vděčný za jedno a stačí nám :slight_smile: je mi jedno co slýchám kolem,mně to nebere já mám na to prostě svůj názor a hotovo :slight_smile:proto nepřestanu obdivovat Martinku v too jak strašně je silná :slight_smile: labellko:já myslím že je Radka :slight_smile:
14. zář 2009 v 10:09  • Odpověz
holky jakej máte na to názor? :sweat_smile: ted jsem volala Dr.na kalmetizaci ohledně přeočkování po TBC a ona mi řekla že dnes už to není povinné že záleží pouze na mně pokud malého nechám přeočkovat nebo ne :confused: navíc Pát'a má problém v tom že ted zase bere ten Broncho...a to se přeočovávat nemůže to jsem z toho jelen :stuck_out_tongue_closed_eyes: navíc říkala že tento tejden je přeočkování ještě grátis a pak už si to každej hradí sám :confused: navíc tato ordinace se ruší a že prej budeme odkázáni asi na P7,no bordel v tom je :stuck_out_tongue_closed_eyes: vy budete nechávat děti přeočkovávat nebo ne? :confused: dík za odpověd :wink:
14. zář 2009 v 10:27  • Odpověz
Hani: já jsem spíš palice dubová víš :sweat_smile: kvůli únav. syndromu jsem se dost věcí musela vzdát, ale o to mateřství jsem se prostě nechtěla nechat připravit..

koukám, že jste měli taky těžkou cestu :pensive: já se taky cejtila hrozně, ale nejhorší bylo když nám řekli v CARu, že manželovy spermie (který museli vyndat přímo z chámovodu, protože on žádný neměl normálně), tak že se nehýbou... jakože vůbec... takže ani nedokázali říct jestli jsou živý nebo ne, ale spíš že jsou asi mrtvý a mimoto mají 99 procentní imunoblokádu, takže nedokážou oplodnit ani při vpravení jehlou při ICSI... to bylo hrozný, když máš někoho tak moc ráda a nemůžeš s ním mít miminko, pamatuju si, že jsem šla z Podolí pěšky, podél Vltavy a vážně jsem uvažovala, že tam prostě skočím, zní to debilně, ale v ten moment jsem měla pocit, že je to neunesu...
protože tam nebyla naprosto žádná naděje...
a pak mě teda dorazil manžel, když po dvou nepovedených IVF řekl, že s adopcí nesouhlasí... to jsem se sesypala a uvažovala jsem i o rozvodu, život bez dítěte jsem si neuměla představit a už to že bych se vzdala vlastního dítěte bylo pro mě těžký, takže tohle jsem už od něj brala jako podraz....
no nakonec jsem to řekla jedný kamarádce a ta je taková bojovnice, vzala si manžela tak do prádla, že do týdne souhlasil :sweat_smile: :sweat_smile: a jak už byla na cestě adopce, tak se mi ulevilo, přesně jak píše Martinka, věděla jsem že to bude trvat, ale aspoň bylo světlo na konci tunelu

Hani a Ty jsi měla problémy v těhu? nebo jsi prostě byla ve stresu jestli je malej v pořádku?

ale Patriček se vám moc povedl :wink: :dizzy_face:
14. zář 2009 v 10:31  • Odpověz
Hani: tak to vůbec nevím, my nikam nemusíme :confused: malej jako neměl tu správnou reakci?
asi bych si zavolala na imunologii a zeptala bych se :confused:
14. zář 2009 v 10:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.