• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
lu na něm to ani nepoznáš,já ho stříhala nůžkama přes hřeben,jen jsem zkracovala.Jemu se to hodně kroutí a jak to má pak delší,tak má takové ty zkroucené ocásky a vlasy všemi směry, takže teď to má jen bez těch kudrn.Stříhání proběhlo už dvakrát a je to teda umění ho ostříhat, vydrží chvíli a pak už se kroutí. :dizzy_face: .Mašinkou ho asi nevezmu, to by mi bylo líto....

sakryš tenhle víkend mi fakt doma chybí Petr, jsem potřebovala i vytřít
20. zář 2009 ve 14:01  • Odpověz
jsme museli odsávat nudle luxem a říkám odnrovi aby si šel lehnout na gauč a udělal hají na záda a on šel a udělal hají, hihi :grinning: .A sice u toho nadával,ale držel :slight_smile:

a už v půlce každého jídla hlásí, že:"není" :grinning: .a naučil se říkat svoje jméno ODRA :grinning: :grinning: .Teď dojedl pudink a obrátil ho ještě se zbytkem na dně a dělá bábovky.prča :grinning: :grinning: :grinning:
20. zář 2009 ve 14:08  • Odpověz
Agi: jé, tak to my ty ocásky máme taky, ale já mu je teď pěstuju :grinning: a když vedle mě sedí a čteme, tak mu to furt prohrabávám, on pak sedí jak přibitej :sweat_smile:

uff, manžel je nějakej poslední dobou laxní s tou prací, začíná nějak po těch měsících už rezignovat.... jsem mu musela vysvětlit, že jestli se budeme muset stěhovat někam do menšího města kvůli bytu nebo nájmu, tak to fakt nemůžu dělat někde v březnu nebo v dubnu :stuck_out_tongue_closed_eyes: (v květnu mu přestanou vyplácet podporu)
mně připadá, že zase jako u prvního dítěte nechápe co se na nás žene za změnu a pak to bude chtít zachraňovat těsně před porodem nebo po něm... já chci okolo porodu klid, hlavně na kojení a tak, minule tu muž pěkně chaosil a podle toho to pak vypadalo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jsem tu nastínila možnost, že v krajním případě budeme bydlet na vesnici s našima (v prastarým domku se dvěma místnostma :sweat_smile: ), jako nerada, ale už jsem to musela vytáhnout....tak doufám, že aspoň ho to trochu vyděsilo, jako bylo by to maso, ale aspoň bych věděla, kam z porodky půjdu, že...
do teď jsem neřekla prakticky ani popel, ale asi začnu víc tlačit, chlapům všecko dochází drobek pozdě, se obávám... prostě když nebude jiná práce, tak bude muset bejt třeba manuální....
20. zář 2009 ve 14:38  • Odpověz
jo Lu to by mohlo zabrat s tím bydlením na vesnici s vašima :grinning: :grinning: , Petr by si teda okamžitě něco sehnal, než aby bydlel s našima ! :grinning: :grinning: :grinning: .A co hledá za práci? Asi to nemá lehké, když je cizinec,viď?

Malej mi hlásí, že prdí :grinning: :grinning: a přišel za mnou do koupelny,když jsem se sprchovala a prý:"ahoj" a zase utekl pryč :grinning: .Petr je už doma,tak si hrajou a já tu poklízím a poslouchám je.Ondra má zase 38,1 :frowning2:
20. zář 2009 v 16:11  • Odpověz
Agi: zas to stoupá, co? nj, je odpolko, ono to vždycky trochu vyleze... držím pěsti ať se v noci vyspíte :pensive:

Agi: no jako on na to řekl, že pojede do USA, si furt myslí že tam někdo na nás čeká :sweat_smile: tam je sociální síť slabá, takže tam nesehnat práci, tak nemáme ani pořádný zdr. pojištění, takže jedině přes moji mrtvolu...(zrovna teď jsem četla, že tam ročně umře asi 20-40,000 lidí protože nemají pojištění a nebo má hrozně malý pokrytí)
nemluvě o tom, že veřejný školy tam jsou slabota, takže pak je to buď blbý vzdělání pro děti a nebo půlku výdělku vrazit do slušnější školy... tam je fakt všecko o prachách :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

no má to ztížený, nemluví plynně česky... nechci znít debilně, ale já mu už od začátku tlačím do hlavy aby buď makal na češtině nebo aspoň na němčině... byt koupit nějakej únosnej menší jsem navrhovala už před několika lety taky já... on prostě nemyslí dopředu...
se nebudu rozčilovat, u chalupy s babičkou je taky místo :sweat_smile: :sweat_smile: je tam teda jedna světnice a topí se uhlím, na dvorku bahníčko a slepice... já bych to snad přežila, ale manžel by měl asi kulturní šok, bez netu na vesnici... :sweat_smile:

ale stejně to nechápu, má takový zkušenosti, je pracovitej, super CV i doporučení a práce furt nikde :angry:
20. zář 2009 v 17:40  • Odpověz
tyjo tak do států by se mi teda nechtělo s těmahle vyhlídkama, bála bych se, navíc s druhým mimčem na cestě.Taky si myslím, že se tam musí vydělávat hodně peněz, aby sis zajistila slušnou úroveň pro svoje děti i sebe, i co se týče zdravotního systému.My tu furt nadáváme, ale na druhou stranu máme tolik věcí zdarma, nebo za poplatek

ta chalupa s babičkou je fakt dobrá :grinning: , toho ani tohle nenakoplo?
20. zář 2009 v 19:35  • Odpověz
Agi: zrovna to tu probíráme, tzn. já se snažím o konstruktivní řešení, v horizontu několika let a on má pocit, že ho napadám :stuck_out_tongue_closed_eyes: no klasika :stuck_out_tongue_closed_eyes:
se ho snažím ukecat abysme např. koupili byt na nějakým praž. sídlišti, dostal odstupný, tak než ho rozfofrujem za denodenní výdaje nad rámec soc. podpory, tak to radši něco koupit a tím nemuset platit nájem, nebyli bysme v takovým presu... když on pořád uvažuje jak bez dětí, mluví jak před 5 lety, totál to samý :sweat_smile:
20. zář 2009 ve 20:43  • Odpověz
Ahoj holky,
Lu, okoukla jsem Ti bříšánek, je opravdu pidi :dizzy_face: A koukala jsem, jak Matýsek vydrží sedět a číst a stavět atd. U nás je to záležitost několika málo minut. Knížky ho moc nebaví a staví zásadně jen s Vojtíškem. My dospělci to asi tak dobře neumíme :sweat_smile: Ale připomnělo mi to našeho malého Vojtího, ten byl taky knihomol. Vlastně nebyl, stále je :wink:

Agi, snad už bude Ondráškovi zítra líp. Hlavně aby se zbavil těch teplot. Štěpán taky dneska začal nudlit. Chjo, blíží se nám zas období nemocí :frowning2: A bude tááák dlouhý.

Jinak včera jsme byli v Roudnici na vinobraní. Honza byl na fotbale, ale naštěstí se mnou a s klukama jeli naši, tak jsem si mohla dát i burčák. Byl výborný. Potkala jsem tam spoustu známých - bezdětných, kteří mě lákali ať necháme děti babičce a dědovi a večer dorazíme s Honzou. Když už jsme o tom doma začali uvažovat, tak se stavil soused, že se mu narodila holčička (třetí) a že musíme jít zapíjet. Byla tam snad půlka vesnice, ale bavili jsme se skvěle. Zuzanku jsme důkladně zapili, určitě bude zdravá jak řípa. Jo a měla 4500gr. a 54 cm :slight_smile: A její mamina má lehce přes metr padesát.

Lu, a proč manžel nevyužije angličtinu a nevyučuje jí?
20. zář 2009 ve 20:45  • Odpověz
Lu, taky bych investovala do bytu. Jinak se penízky rozkutálí, ani člověk neví jak a za co. Byt je rozumná investice.
20. zář 2009 ve 20:47  • Odpověz
Ahojdáá :slight_smile: Haničce vše néééééééééééééééééééééééééééj k narozeninkám :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Emilka je koička s náušničkama :dizzy_face: Matýsek boží a rozkošnej jako vždy :dizzy_face: lu:tak držím palečky at muž brzy najde práci :wink: a Ondrášek???co toooo?brouček malej,at teploty rychle zmizí :frowning2: a s těho jeho hláškama tu cvrkám :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: agátko:máte doma veselo vid?? :grinning: petisko:čtu letem :wink: Pát'a chodí spát tak mezi 20.30.-21 :wink: ale nemysli si to dá hodně přemlouvání ho v těch 7 hod po mlíku udržet ještě v posteli,někdy usne klidně až po hodině,ale on vidí že já prostě v 7 vstávat nebudu a nevylejzám tak mně občas vezme na milost :slight_smile: asi ví že maminka má vybitý baterky :stuck_out_tongue_closed_eyes: a já se fičím koupat a pak hádejte :grinning: krásnej večer :wink:
20. zář 2009 ve 20:49  • Odpověz
Ahojky při večeru :slight_smile:
lu, to mě mrzí, že se furt nemůžete těšit z lepších vyhlídek, že by byla na obzoru nějaká fajn práce pro muže...ale není možné, aby se něco nenaskytlo..
ejani, takhle neplánovaně popít je super :slight_smile:
agatko, tak ať teplota neleze výš!! A ahoj v koupelně dobré :grinning:
hani, hihi, já žehlila ráno...normálně Robik seděl a koukal v kuse na ranní pohádky na barandově - skoro hodinu..

A byli jsme dopo v zoo a super, jak už takhle reaguje na zvířátka, hned je to o něčem jiném :dizzy_face: a odpo jsme byli v ikee a HM - jéé, tam by se pro prďolu nakupovalo, mít prachy, tak si tam dnes dost věcí vyberu :slight_smile:

Já jdu ještě cosik poklidit a mám otázku do placu - kolik utratíce měsíčně za jídlo?? :confused: :sweat_smile:
20. zář 2009 ve 21:30  • Odpověz
Ejana: no o vyučování angličtiny už taky uvažoval, jen to chce najít školu kde platěj trošku slušnějc, jinak to taky ani nezaplatí nájem...
teď taky koukám na ty regulovaný nájmy, ale nevím když někdo prodává k tomu tu smlouvu, je to legální??
nejsou s tím pak problémy??

to by se dala tak půlka nájmu ušetřit, to by si pak muž mohl dovolit vzít i míň placenou práci a rozšířilo by to dost možnosti hledání...
20. zář 2009 ve 21:33  • Odpověz
Lu: krásný fotečky...ta čtecí je super :dizzy_face: ...hele s takovým bříškem bys mohla být ta mamina, která jede do porodnice, aniž by tušila, že je těhotná....no, ale to zase vylučují ty tvoje nevolnosti :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Agi: jééé, chuďátko Ondrášek...ať už je lépe :wink:

Jééé, holky, to nikdo nebudete v zimě sáňkovat a bobovat??? Já fakt nevím, co pořídit...nevím, jestli pro takovéto boby nejsou už prckové velcí...
http://www.sportovni-potreby.cz/produkt/boby-eda-baby-sleigh/

Mě se osobně líbí plastové sáňky, ale na ty jsou zase ještě malincí, ne??? Nevím, jestli by se udržela, když by měla rukavice.... :unamused:
http://www.sport365.cz/kamzik-plastove-sane/
20. zář 2009 ve 21:52  • Odpověz
áááááááá petiska bingooo :grinning: já jdu na to :grinning: fajn že jste si užili ZOO :slight_smile: ejanko:to je jasný to se musí zapít :slight_smile: lu:jo,jo rozumná investice :wink: petisko:za jídlo utratíme hodně,ani to raděj nepočítám,my jsme labužníci až to hezký není a to něco stojí žéé? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. zář 2009 ve 21:53  • Odpověz
majenko, my máme dřevěné sáňky a lopatu, které zřejmě ještě nejsou vhodné pro samostatnou jízdu....ještě jsem nad tím pořádně nepřemýšlela...v tuto chvíli si myslím, že asi budu jezdit na těch sáňkách s Robiškem :sweat_smile: nebo se nechám inspirovat aktuální situací v zimě, na čem tu budou jezdit ostatní děcka...tak jsem ti teda neporadila :zipper_mouth: :slight_smile:

hani, tak ať to brzo dožehlíš, já už fičím spát...

bobrou noc všem :slight_smile:
20. zář 2009 ve 22:02  • Odpověz
Lu, já spíš myslela, že by dával nějaký soukr. hodiny.

Majenko, nevyjadřovala jsem se, protože my máme jak boby, tak saně. Klasický dřevěný, ne tyhle plastový. Na obojím jezdí Vojta. Boby máme poděděný, ale jsou super. Takový pevný, nepřeklápí se z nich a taky je nikdy nerozlomil, což jsem viděla, že u těch běžných není zas takový problém. Ale jelikož my stejně ještě mrňousky nebudeme pouštět samotný z kopce, tak bych pořídila saně. Na bobech se mi zdá, že snáz prochladnou.

Petise, taky jsme dnes taky měli zoo den a je pravda, že už i Štěpulku zvířátka zajímala víc než naposledy.
20. zář 2009 ve 22:06  • Odpověz
Ejana: jojo, přesně to si myslím, že prochladnou, když budou sedět na zemi na bobech...a hlavně se tam nevejdu s ní, když bych chtěla s ní jezdit z kopce....no a chci je hlavně kvůli tomu, že půjdeme ven místo s kočárem, se sáňkama/bobama...tak sáňky lépe jezdí, když se táhnou, ne (menší odpor na sněhu a stačí méně sněhu)? Viděla jsem prodávat také kovové sáňky s pleteným sedátkem, jako je na klasických-prý jsou ještě lehčí a také by se tam dala přidělat na ohrádka na opření...

Malá byla v ZOO nadšená, byly jsme na začátku září...furt tam honila kůzlátka a tahala kozy za rohy :sweat_smile: :zipper_mouth:
20. zář 2009 ve 22:13  • Odpověz
petisko:díky,hotovo :slight_smile: maji:já bych se přikláněla taky k sán'kám :slight_smile:
20. zář 2009 ve 22:20  • Odpověz
Liduš:ale vždyt' už manžapřeci o té gličtině přemejšlel ne?a už to zavrhl?já myslím že by to nemusel bejt špatnej nápad ne? :wink:
20. zář 2009 ve 22:22  • Odpověz
Ejana: jj, to by taky šlo, soukr. hodiny

no špatnej nápad to určitě není, ale tak nějak to necháváme až jako záložní řešení... není to jeho obor, tudíž by nemohl vyučovat např. obchodní angličtinu, to spíš konverzaci, výslovnost a tak... a ztratil by kontakt s oborem (IT a telekomunikace)...

teď jsem se vrhla na net a asi budu prohledávat i já, já jsem hroznej mezek, jsem schopná projít seznam všech firem podle abecedy, přece když pošle 100 životopisů tak se musí aspoň někdo ozvat :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
20. zář 2009 ve 22:38  • Odpověz
Lu: na chlapa se nespoléhej...vrhni se na to :wink: . Myslím, že mu spíše najdeš práci ty, než on sám... :wink:
20. zář 2009 ve 22:45  • Odpověz
nj, tu minulou jsem našla já.. ale to byla fakt náhoda, jsem se někde nachomejtla a byl to supr job... to se jen tak nepoštěstí :stuck_out_tongue_closed_eyes:

prostě ho budu bombardovat linkama :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. zář 2009 ve 22:59  • Odpověz
lu:bombarduj,určitě budeš mít štěstí :slight_smile: a jdu chrnět dobrou :pensive: vložila jsem nějaké recepty na zapečený mn'amky,co mi přišly na mail :wink:
20. zář 2009 ve 23:04  • Odpověz
Také jdu na kutě...dobrou :slight_smile:
20. zář 2009 ve 23:10  • Odpověz
Dobré ráno všichni!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Hlásím se po odmlce - malovali jsme, pak jsme byli týden u našich a teď o víkendu se potento internet - Jindra to nahodil až včera večer.

Dočteno mám tak letem světem, tak snad ani nevím na co reagovat.

Viděla jsem, že Elinka byla nemocná a teď marodí Ondrášek - moc přeju, ať je rychle fit!!!!

Lu, krásné mini bříško a chlapy je třeba furt popohánět - já jsem teď na nervy z rychlosti toho mého. Ale u nás jde vcelku o prd.

Bobování - kupovali jsme dřevěné sáňky, určitě budeme jezdit ve dvou :slight_smile: Už se těším :dizzy_face: Ale, Majenko, u nás bylo loni sněhu mrtě, když nebylo prohrnuto, tak se s kočárem fakt nedalo - ale sáňky jsou jen opravdu na krátko, nadřeš se jako kůň, reagují na každou nerovnost vývratem. Ale lépe si razí cestu, s kočárkem to nešlo. Takže na prohrnutý, ušlapaný sníh určitě super, ale to mi přijde, že se zvládne i s kočárem, s kterým nemusíš vydat tolik síly.

No, a já jdu za Matýskem - nějak vymizely časy, kdy si krásně zahrál sám. Teď nám pořád něco nosí a jsme zapřáhnutí na sto procent :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face: :dizzy_face:
21. zář 2009 v 08:03  • Odpověz
ještě jsem chtěla ...

Labell, Luci, dívala jsem se vám na rajče a byla fakt vedle - v Benkově jsme byli na týden ze začátku prázdnin. Jsme to tu koumali i na google maps a nemůže být mýlky, je to ten stejný :grinning: :grinning: :grinning: A přitom je to díra světa :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
21. zář 2009 v 08:30  • Odpověz
Dobré ránko :wink:

u nás se kašle a nudlí o sto šest :frowning2: , fakt nic moc a vstávali jsme před šestou, něco na mě taky sedlo, je mi furt zima, bolí mě v krku a hlava :frowning2:

jinak taky máte doma takovou zimu? my máme plovoučku a teda je mi chladno furt a to je zrovna tenhle týden fakt teploučko.Já se tak netěším na tu dlouhou zimu a tmu už ve čtyři odpoledne!

sylvi:jé vymalováno máte? to musí být krása, jaké barvy jste si vybrali? a spojila jsi to rovnou s generálním úklidem? Nechcete mi někdo přijet umýt okna? už přes ně skoro nevidím :grinning:

saně ani boby nemáme,ale něco koupíme, asi spíš boby, teple ho navleču a budu stejně jezdit s ním, budu ho mít na klíně.na těch saních se bojím, přijdou mi divoké a taky těžké.

hani jaká byla noc? :grinning:
21. zář 2009 v 08:31  • Odpověz
ahoj

Agi: a sakra, tak to je blbej den, když jsi to chytla i Ty :confounded:
kosa tomu moc nepřidá... my máme koupenej jeden přímotop, v období jako je tohle se to šikne protože teplo je jen odpoledne a topná sezona ještě nezačala, takže už jsem to taky párkrát pustila na půl hoďky, fakt to rychle ohřeje jednu dvě místnosti...

holky, mně docházej písničky, to dítko po mě furt chce nový :sweat_smile: a to zpívám blbě a nemám moc paměť na slova... no eště že existujou cédéčka, on je rozlepí očka a už "mami, zpívej!"...
je úplně blázen do písniček, když chci zjistit, jeslti potřebuje čurat, tak to musím nejdřív stopnout, vůbec nic nevnímá :sweat_smile:

ale včera se třikrát vyčural bez nějakýho prošení, prostě si buď řekl a nebo mi už normálně odpoví po pravdě když potřebuje... ale má to spojený jen se mnou... stačí abych se přiblížila že vyměním bryndák nebo ho pochovám a už si hned vzpomene, myslí si že ho jdu svlíkat na nočňajs :sweat_smile:

s tím odkupem smlouvy s regul. nájmem asi nikdo nemáte zkušenost, že? :confused: no nejdřív zjistím kolik to vůbec je, ono to šlo nahoru, tak abych se pak nedivila
21. zář 2009 v 09:41  • Odpověz
kuk :slight_smile: sylvinko:jo,jo moc dobře si pamatuju minulou zimu jak jsi dávala fotky na koníka kolik jste měli sněhu :confused: takže vám se sánky fakt šiknou,my asi nic kupovat nebudeme :stuck_out_tongue_closed_eyes: agátko:to mně mrzíat je vám brzy líp :frowning2: já už se z toho naštěstí vysekala ale je to hnus,bolí v krku a celé tělo a člověk nemá náladu na nic vid? :unamused: jinak noc strašnááááááááááááááááááá,já mám pocit že jsem vůbec nespala,prostě furt brečí a odstrkuje mně z postele :confused: :confused: pak ráno to ale ještě vynahradil po mlíčku do 9.30.aspon že tohle občas funguje :wink: všem krásný den :wink:
21. zář 2009 v 10:40  • Odpověz
ahoj, jdu jen na chvilku, dítě mi asi jentak neusne, nalepila jsem mu nad postýlku dekoraci balonů, tak je z toho úplně paf, jinak jsem zapomněla říct, že už jsme tejden oddudlený
21. zář 2009 v 11:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.