• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Ach jo, mám pocit, že jde kójo do kopru... :frowning2: Ještě to zkouším nahodit těma homeopatikama, tak uvidíme... Mája zatím nepláče, ale prostě je nějak prázdno :wink:
24. čer 2009 ve 13:13  • Odpověz
hanipeli:lymfomasáž je právě na celulitidu,nastartování hubnutí,otoky,povzbuzuje lymfatický systém (očistu těla).Spolu s masážemi, úpravou jídelníčku a cvičením bys jí mohla zmírnit,nebo vyzmizíkovat :wink:

miší držím palečky,třeba je to jen krize,přikládej co můžeš,třeba to pomůže :slight_smile:

My byli dopoledne s ústečandama v mat.centru,bylo to super,ondra si hrál s nářadím,vozil panenky,skákal na trampolíně a v kuličkách :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
24. čer 2009 ve 13:32  • Odpověz
Jééé- halčátkům vše nej k mininarozkám!! :slight_smile: Tak šup na nočník a dělat rodičům zase jenom radost! :slight_smile: :grinning:
jo, a u nás ted vede jako hračka- skřínka se zavařeninama a prázdnými sklenicemi. Nosí je po bytě, dává si tam hračky, rozšroubovává víčka a zase nandává...Ted tu chodil se zavařeným hráškem a hrozně se tomu tlemil.. :sunglasses: :grinning: :grinning:

Zuzi-úplně jsi mne dostala zmínkou o Vánocích! Ježíš..to bude krásný...s prckama..

Miško-ještě vydrž, ja říká Agi, přikládej co můžeš..je to třeba období! Jak Mári přibírá? Už jí budou 3 měsíce - toto letí! :slight_smile:. A homeo taky vyzkoušej..a taky můžeš si dělat meltu na pití! To taky pomáhá!..

agi-super, že jste si to užili! v tomhle počasí to venku ani moc nejde..U nás zase leje. aspon jsme stihli jít ven, když nepršelo..
24. čer 2009 ve 13:41  • Odpověz
Lu: sázím nejkrásnější kousek výbavičky, že na Vánoce už budu doma :wink: Já přenášet nebudu...

Miško, právě kole 2-3. měsíce se přestávají prsa nalívat a mlíčko se tvoří na základě sání miminka :wink: Tak nad tím zkus nepřemýšlet, Mája vypadá moc dobře a když nepláče, kašli na to :slight_smile: (mně se v noci zdálo, že kojím...holčičku...a nechtěla se přisávat a pít...no prokojila jsem snad půlku noci :grinning: - byl to zvláštní pocit, jsem na to znova zvědavá :wink: )
24. čer 2009 ve 13:43  • Odpověz
agi:a kolik to tak stojí? :wink: fajn že jste si užili den :slight_smile: Miško:vydrž a nevzdávej to,držím palečky :slight_smile: zuuuuzi:ty máš sny :sweat_smile: já je měla taky nedávno ale ty na to máš nárok bo čekáš mimíska ale já??nechápu :sweat_smile: taky se těším ná vánoce :slight_smile: Pát'a na vánoce dostane asi dospělácký pantofle a kelímky od perly,bo to je u nás hit :grinning:
24. čer 2009 ve 13:58  • Odpověz
pár fotek z dneška:slight_smile:

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2937478&vReferer=

Zuu:to bych Ti přála být na Vánoce už všichni spolu doma :slight_smile: :slight_smile:
24. čer 2009 ve 14:11  • Odpověz
hani:jedna procedura stojí 200,- Kč a trvá 45 minut plus čaj
24. čer 2009 ve 14:11  • Odpověz
Zuzi-tak začni nakupovat dárky na Vánoce, at máš vlistopadu nakoupeno, zabaleno..a už můžeš jenom čekat, až to na tebe přijde..:slight_smile: :slight_smile:

hani-a jak vlastně minulý týden na gyndě? co ty tvoje netěhu pohyby?? :grinning: :grinning:

agi-fotky parádní. Ondrášek je koumák..:slight_smile:
24. čer 2009 ve 14:17  • Odpověz
lituju Petisku v tomhle počasí na dovolený...To si venku moc neužijou! Třeba si dovezou nějaký suvenýr z dovolený, když budou furt doma!! :grinning: :grinning: :grinning:
24. čer 2009 ve 14:18  • Odpověz
Co vás holky, ted první napadne, s odstupem roku a půl, když se řekne porod? Já nevidím bolest, že to dlouho trvalo,vyčerpání ani žádný problémy před tím nebo potom! Já se vidím doma ve vaně, jak si sprchuju břicho a rozháním kontrakce (no, ty po 3 minutách se už doma rozháněly blbě!)..

a pak si hodně vybavuju, tak manžel držel Toma a jaký měl výraz v očích!.. :wink:
24. čer 2009 ve 14:22  • Odpověz
romčo já si vybavím jen to zavádění epidurálu do zad,jinak nic a pak rozmazaný obličej ondry.....Bolesti jsem neměla žádný,ale pak ty tři dny stály za to...Je to tak dávno ! :slight_smile:
24. čer 2009 ve 14:26  • Odpověz
Já si vybavuju, jak jsem v tom světle rozmazaně viděla, jak malou vytáhli jak králíčka. Detaily jsem neviděla, ale to klubíčko mrňavý, jak zvedaj ... a pak zářícího Míru, když mi ji přinesl v zavinovajdě. Bolesti už nevím, cosik bylo, ale nestálo to za řeč. :wink:
Miko, vydrž, nemá malá spurt? Že by víc sála a Tobě se ještě nestačilo dotvářet dost mlíčka ... Jak píšou holky, prostě hodně přikládat, pokud to v těle je, tak se mlíčko tvořit začne.
24. čer 2009 ve 14:47  • Odpověz
Ahojte holčiny :slight_smile: ,
vše nej nej dvojčátkům k ročku a půl :dizzy_face: :dizzy_face:
Strašně to letí. Já si teda dost živě vybavuju, jak jsem bolestma lezla v koupelně v podolí na porodním pokoji téměř po zdi, nejvíc pomáhalo chodit po špičkách :grinning: :grinning: :grinning: , musela jsem vypadat směšně, ještě že mě nenutili ležet na monitoru to bych teda nedala. Epi jsem tentokrát neměla, museli dělat nějaké testy jestli ho můžu dostat, prej budou do 20 minut, po třech hodinách, pořád nic, ale to už nemělo cenu, protože už by bylo stejně pozdě. Pak jsem slyšela, že prej druhorodičkám moc epi dávat nechtějí, to teda nevím proč :unamused: .
24. čer 2009 ve 14:49  • Odpověz
Kluci jsou ve společném pokoji a řekla bych že žádnej problém není, večer usínají spolu a je teda pravda, že ráno občas probudí Marťas Kubíka když leze z postele, nebo Kubík Marťase, když si bere auta a podává je Marťovi na postel aby si sním hrál. Ale jinak je to v pohodě, v noci se navzájem nebudí, Kubík spí celou noc už tak 3/4roku, sem tam ze spaní brečí, když se mu něco zdá, a to pomůže dát dudana.
24. čer 2009 ve 14:54  • Odpověz
Marťas šel do normální postele v roce a 8měsících a bylo to v pohodě, v malé postýlce nikdy moc spát nechtěl, většinou v ní usnul a kolem půlnoci přišel za náma, když měl už tu normální, tak to bylo v pohodě, to už za náma moc nechodil, tak 2krát do tejdne
24. čer 2009 ve 14:58  • Odpověz
Holky, děkujeme za přání, jsem dnes nějak dojatá - už toliko moc měsíců jsem maminkou :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Dnes jsme byli s dětmi na jedenapůlroční prohlídce a Jonášek to tam totálně probrečel. Tak zničeného a hotového jsem ho snad ještě nikdy neviděla. Začal brečet už při měření hlavinky :unamused: A nebyl k utišení. ..Jak se k němu přiblížila sestra či paní doktorka, ymslela jsem, že z breku omdlí....Doma je nám teď už dobře, ale tam...tam to tedy byla hrůza. Myslím, že celá čekárna se divila, co tam s ním doktorka dělá !!!

Doktorce jsem přiznala, že děti skoro vůbec nemluví, tak si ověřila, že rozumí a hodila mě do klidu - prý tam takových za ta léta měla stovky:slight_smile:

Jsme naočkovaní Priorixem, tak jsem zvědavá, zda bude za ten týden až deset dnů nějaká reakce.

A váhy a míry:
Jonda 81 cm, 11,4 kg
Madí: 79 cm, 12,3 kg (Magdalénka je značně nad průměrem v percentilovém grafu - budu jí muset skutečně přestat sladit čaj a dávat pribináčky :grinning:

A dakší kontrola až ve 3 letech !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
24. čer 2009 v 15:06  • Odpověz
Holky, jak já vám závidím ty miminečka v bříšku...a ty Vánoce s pididěťátkem !!!
24. čer 2009 v 15:08  • Odpověz
Jo pozoooor, my jsme barometr...přesně za půlroku je tady Štědrý den!!! Hlásím Vám to tu každý rok, tak nesmím zapomenout ani letos :slight_smile: Pomalu nakupujte dárky :grinning: :grinning:
24. čer 2009 v 15:10  • Odpověz
Zdravím a Jonáškovi a Magdalenkou přeju krásné mininarozky :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

U nás dnes akce kulový blesk - stěhovali jsme ložnici úplně naopak, jak nám to tu vyměřil jeden pán "přes negativní zóny" Nakonec jsme ani nemuseli zablokovat jedny dveře, kvůli kterým se to pořád odkládalo. Možná nás k tomu ještě okolnosti doženou, ale zatím dobré. Nicméně ten bordel, co je v obýváku ... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: .... vůbec nechápu. že se do úložných prostor toho tolik vlezlo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
myslím, že ještě dva dny budu mít co dělat .... ale hlavně že už ležíme po proudu :wink:

Jo, a při tom všem jsme vyhodili pojistky k celému bytu a elektrikář řekl, že přijde zítra :confused: - má na starosti naši bytovku. Tak jsme sehnali jiného, co přijde a tomuhle ještě zatopíme :angry:
24. čer 2009 v 16:01  • Odpověz
Kačí, ať žijou percentilové grafy! :grinning: Já bych musela Katy s těmi 89cm zamačkávat do země :sweat_smile: :grinning:

a porod...já nemám špatné vzpomínky, po pravdě jsem měla štěstí a nenám na co :wink: ale dobře vím, že to tak nemusí být znova, mám respekt, ale ničeho se nebojím :slight_smile: až přečkám 2v1 do prosince, pak si oddechnu :slight_smile: . Představuju si, jak sem Péťa bude dávat fotky maličkaté krásné holčičky a psát, jak je to hračka se dvěma dětma, já se budu rozněžňovat a těšit a dopejkat to naše zlato dozlatova :slight_smile: )
Radši bych si Vánoce užila ještě ve 3 a třeba hned po uspinkání Katy jela rodit, ale je mi to vlastně jedno, hlavně ať je ta naše druhorozená láska Honzík nebo Ellinka dopečená a zdravá :slight_smile:

Myslím na Janinu :slight_smile: už se těším na další miminečko tady :slight_smile: (proč se vlastně Jiříček narodil dřív? To bylo taky z ničeho nic, že? praskla voda...nebo se pletu?)
24. čer 2009 v 16:05  • Odpověz
agi:fotečky parádní,Ondrášek je pěknej šibálek vid? :wink: Pát'a do minulého tejdne uměl vlézt jen na pohovku v obejváku a to musela bejt rozložená a ted??je mu to fuk vleze tam i tak vyháže všechny polštáře aby měl prostor a je to :sweat_smile: a v ložnici je postel trochu vyšší tak to bere přes noční stolkystejně jsem na mrtvici když vařím a najdu ho na posteli,pže člověk neví,může e špatně otočit a slítne dolů :confused: juj zuuuzi ty máš tedy pamět' já si nepamatuji že Jani rodila dřív :sweat_smile: a přeju vám at máte miminečko do vánoc doma :dizzy_face:halkáčkům gratulace ke ko a krásnou oslavu :dizzy_face: agi:já jsem hrozná že se pořád ptám ale jak často chodit aby to mělo účinek? :stuck_out_tongue_closed_eyes: Romí:ko na gyndě snad v poho výsledky za měsíc já byla jen na preven.prohlídce a pohybech,nepohybech jsem se raděj nezminovala :sweat_smile: já vám taky závidím ty miminečka v bříšku tobylo táááák hezký :dizzy_face: :dizzy_face: já měla min.rok bolesti už den,ale vydržela jsem aby se mi ten porod zkrátil jen na těch 10 hod..ale bolesti jsme měli všechny ale u mně se to dalo,prostě za to všechno to stálo :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: já z toho holky měla tááááákovou hrůzu a nakonec dobrý :wink: tay myslím na Janinku myslím že miminečko už brzy bude mezi náma :dizzy_face: :dizzy_face: jůůůů to je zase román :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. čer 2009 v 16:48  • Odpověz
Miško: a není to růstový spurt zase? ve 3 měsících :confused:

Hani: taky bych ráda věděla co na celulitidu... mně teda skoro zmizela během první půlky těhu, protože jsem nejedla cukr ani maso nebo pečivo a pila tak 3 litry denně ... jakmile jsem s tím přestala, tak se zas vrátila :rolling_eyes:
lymfodrenáž za 200 bych si taky dala líbit... ježíš, mimo Prahu je plno věcí tak levnejch, že mi padá čelist :sweat_smile: :sweat_smile:
dneska jsem viděla kolik by stál další kurz plavání a mám dost (5,200 Kč)... :sweat_smile:

Ondrášek je naprosto k sežrání !!!! :dizzy_face: :dizzy_face:

z porodu si vzpomínám na přenášení, kdy se mi vzteky už dělaly mžitky před očima... a pak ostrý kontrakce, nejvíc do stehen :zipper_mouth: a pak že první co mi letělo hlavou že je Matýsek nějakej malinkatej (i když nebyl)... a pak jak mi usínal v náručí v porodnici a držel mě vší silou tý malinký ručičky za můj prst :dizzy_face: :dizzy_face:
24. čer 2009 v 17:03  • Odpověz
Kdopak to tu na mě myslí? :grinning: :dizzy_face: jsme stále 2v1, ale dneska mám divný pocit, no snad to nic není...chci ještě vydržet do příštího týdne to máme pouť.Zítra mám kontrolu tam uvidíme jak se jí vede a jestli se chystá ven:slight_smile:
zuuu: jo Jiříček byl z ničeho nic, i když předtím na kontrole byl nějakej problém, protože jsme musela ležet doma.
a na porod mám jen krásný vzpomínky, bylo to rychlý, že jsme si to nějak nestihla užít...škoda jen že Jiříka hned museli odnést, že jsme ho ani neviděli, ale teď už na to vzpomínám jen v dobrém, hlavně že to dobře dopadlo...ale hrozně to uteklo, už nemáme miminka ale velký dětičky :slight_smile: :dizzy_face:
24. čer 2009 v 17:07  • Odpověz
Ahoj holky,
tak dnes v mateřské centru to bylo super, jen dětí, že jsem měla pocit, že si je ušlapeme

halkačkům krásné minivýročí :wink:
Baru, Ondrášek jak sleduje kouzelnou školku je dobrej :grinning:

z porodu se mi bohužel vybaví ta neskutečná bolest u toho třetího šití :zipper_mouth: a převoz na sál....co se týče Elinky, tak jsem díky tomu všemu měla naprosto neutrální pocity a kdyby se mi býval narodil krokodýl, tak je mi to jedno...to všechno přišlo až ten den večer, kdy už jsem byla zpět z Jipu a nemohla jsem ani spát, jak jsem z ní byla vedle a přišla mi tááák krásná :slight_smile:
24. čer 2009 v 17:18  • Odpověz
Janino: jo, tak jsem si to nějak matně pamatovala (taky jste si užili :unamused:) :slight_smile: Tak Emi, vydrž ještě do příštího týdne! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Teru: oni prostě jsou...tááák krásný...strašně ráda sleduju v albíkách ty fotky únorovčátek, když byly miminečka :dizzy_face:

a Ondrášek mi někho připomíná :wink: :grinning: :grinning:
24. čer 2009 v 17:35  • Odpověz
hani:říkala,že optimální je 2xtýdně,aby to mělo nějaký efekt.a dneska mě normálně bolí celé nohy,tak to něco opravdu dělalo :grinning:

kači moc moc gratuluju ke kontrole v roce a půl, z váhy Madí si nic nedělej,my jim tam asi zbouráme váhu :unamused: , ondra má ke 14kg!!!!!,ale je dost vysoký,no...jinak každou návštěvu bohužel prořveme vždy,není to žádná výjimka,jak vidí sestřičku v plášti,tak ječí a nejvíc nesnáší tu dřevěnou špachtli do pusy,to se s doktorkou vyloženě pere a hystericky řve.jjjééééééé, jak já se už těším na další kontrolu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jani:to je hezký,jak chceš vydržet na pouť :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .a snad si ten druhý porod užiješ víc,ale bez bolesti :wink:

Zuu: :slight_smile:
24. čer 2009 v 17:48  • Odpověz
jé, to by bylo hezký si porod fakt užít, kdyby to nebylo tak hustý a dlouhý a člověk předem věděl, že mimi bude v pořádku :dizzy_face: :dizzy_face:

u nás je teĎ tak krásný období, jak přijela mamka, tak malej je zlatej - prostě miluje mít co nejvíc diváků :grinning:
hodně se tulí, pořád povídá a fakt spolupracuje, občasný scénky jsou fakt mírný a mezitím je k sežrání :dizzy_face: :dizzy_face:
si to konečně fakt užívám od rána do večera... :dizzy_face: jen kdyby to tak vydrželo!

večer musím dát recept, dělala jsem kari kuře s bulgurem, v receptu bylo snad všecko co se najde v kuchyni ale vyšlo to mňamózní :slight_smile:

jinak nevím co se u nás děje, ale "koáč plosím" teď slýchám tak desetkrát denně :sweat_smile:
24. čer 2009 v 19:55  • Odpověz
Ahoj,
připojuji se ke gratulantům s přáním všeho nej Magdalence a Jonáškovi :dizzy_face:

A moje vzpomínky na porod? Mám takové střípky. Jeden z nich je když jsem v noci ležela na monitoru bez bolestí se spícím miminkem v bříšku a pozorovala z okna postupně zhasínající světla v oknech protějšího baráku. Další z nich, kdy jsem byla po klystýru na záchodě a čekala na ten všemi popisující fofr a ono nic. A ten moment, kdy jsem si uvědomila, že vlastně rodím a že se z toho záchodu musím dostat sama ven. A další střípek - ten nejhezčí, kdy mi položili Štěpánka na břicho a on byl tak krásný. Vůbec nebyl fialový, pomačkaný nebo od krve, prostě krásné miminko. Hladila jsem ho a sestra mi říkala, že si ho musí na chviličku vzít, ale že mi ho hned přinese.
24. čer 2009 v 19:58  • Odpověz
lu:na recept se těším :wink: na lymf.masáže se půjdu zítra zeptat :wink: agi:díky za vyčerpávající odpovědi :slight_smile:Emilko vydrž ještě týden,Jani držím palce na zítřejší ko :slight_smile: a dej nám pak vědět juuuuu? :wink: a krásný večer já jdu víte co? :grinning:
24. čer 2009 ve 20:39  • Odpověz
žehlíííít :slight_smile:

taky musííííím, už 2. večééér, se mi to nějak nashromáždilooo :slight_smile:

dvojčátkům fše neeeej k ročku a půl, koukla jsem na fotečky, booooožííííí :wink:

a Ondrášek tože supéééér, O. na tem bude váhově dooost podobně :wink:

zdravím těhulé aj netěhulé aj mlžící těhulééé :grinning:

O. je těsně po laryngitidě, resp. už se mi to zdá trochu lepčí, chjo ať jsou bobešáčkové zdraví :wink:

nábytek Gazel vočumuju pokaždý když jdu po Vinohradský, gže dooost častooo :slight_smile:

majte sááá báááájó
24. čer 2009 ve 20:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.