• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
ahoj, Kuba má od narození úrazový Sluníčko a stavební spoření
23. zář 2009 v 19:58  • Odpověz
teda Peťo, jsem to dočetla, to je story jak od Haliny Pawlowský :grinning: :grinning:
no eště že jste se odstěhovali než z toho měla Týnka rozum :sweat_smile: :zipper_mouth:
23. zář 2009 ve 20:02  • Odpověz
23. zář 2009 ve 20:03  • Odpověz
mishu, a kolik platíte za měsíc? Jinak díky teru, peti za reakce, a prosím o další názory.. :dizzy_face:
23. zář 2009 ve 20:04  • Odpověz
Za sluníčko nebo stavební?
23. zář 2009 ve 20:06  • Odpověz
Za sluníčko nějakých 500,- a stavební 200,- myslim
23. zář 2009 ve 20:06  • Odpověz
jinak ad ceny: jsme se byli dneska podívat na byt na Letný kde byla nízká cena pronájmu (díky za link, Mishu :wink: )... byt samotnej vcelku dobrý, takovej průměr v paneláku, potřeboval nějaký opravy a tak, ale jinak dobrý....
ale teda ta vzdálenost, no ještě jsme tam ani nebyli a už jsme to skoro předem zavrhli, sice za rohem je školka a tři stanice obch. centrum, ale tam jako bez auta to teda nevím....
to se přiznám, že by mi samotný doma se dvěma prckama asi hráblo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a představila jsem si novorozeně v hlubokým jak ho táhnu do autobusu a malýho nevím jak...
no prostě zkusím hledat něco blíž, zítra možná půjdeme na prohlídku je to od nás kousek a je tam nějaká sleva kvůli neprůchozím pokojům

jinak jako byt kde jsme my by stál prej tak 5.5-6 milionů :zipper_mouth:

Teru: to s tou myší to jsme měli jednou taky, dostala se do 6. patra v paneláku... ale za pár dní se chytla... tak držím palce ať se jí zbavíte

Petise: kdyby byt v Praze stál míň, tak jsme dávno nějakej koupili... ono právě kdo tu nebydlí, tak když to pak slyší, tak málem omdlívá (jako naši když se nás ptali s údivem proč nekoupíme)...
kámoška koupila 3 plus 1 u Jičína za 320 tisíc... tady za to nekoupí člověk ani balkon :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. zář 2009 ve 20:12  • Odpověz
ad pojištění: nemáme nic a zatím neuvažujeme, možná později nějaký spořko nebo tak...
úrazový bych taky spíš dala třeba manželovi... nebo životní...
23. zář 2009 ve 20:14  • Odpověz
Lu: nemáš za co, já se v Praze moc nevyznám ,když mi písneš čtvrtě poblíž Vršovic, tak se ti ještě juknu po netu, a vy ste Praha kolik?
23. zář 2009 ve 20:14  • Odpověz
my jsme Praha 10, první ulice od Prahy 2 a 3, přesně na tom rozhraní :grinning:

no dohodli jsme se s mužem že budeme koukat na místa jako Vršovice, Nusle, Palmovka, Holešovice, Žižkov, prostě to širší centrum, občas něco vypluje a prostě pro nás je ten přechod na kraj na panelák fakt náraz... to by ta cena fakt musela bejt dobrá... ono totiž pak na nás pán vytáhl poplatky 5 tisíc....

ono kdyby byly děti větší, ale takhle je ten kraj bez auta fakr síla.... to cestování za nákupama a k dr. a do MC si myslím, že bude nářez i tak... zatím si vůbec neumím představit, že malej bude schopnej stát na skejtu nebo jít za ruku dýl jak dvě minuty :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
a až bude, tak zas začne to druhý, že jo :sweat_smile: !
takže budem koukat a zároveň asi zkusíme tu žádost o ten sociální byt, nic to nestojí, jen pár ověřených kopií a tak... a když to nevyjde, tak můžeme zkusit štěstí ve vánočních losování o byty s reg. nájmem..

jo, jinak muž byl dneska poprvý na tom kurzu češtiny... doma měl popsat obrázek a trénovat výslovnost... Matýsek stál půlku doby vedle něj a všecko opakoval, no chudák se ani neslyšel... asi holt bude muset dělat úkoly až půjde do postele :grinning:
23. zář 2009 ve 20:23  • Odpověz
já chci pro děti pak spořko a vždycky po5 letech vybrat a uložit někam, kde to bude narůstat (takže by jednou měly aspoň základ na byt, aby nedopadly jak já s holou řiťou, bez Míry bych nikdy ve svým nebydlela). Bohužel aktuálně neplatím spořko ani sobě, dokud nesplatíme byt, prostě těch posr ... 1500 už nemám kde vydolovat. Ale snad za rok už bude vše lepší, teď je to zrovna dost krizovka, ještě s přípravou na druhé mimi. :sweat_smile: A to jsem si vždycky myslela, že nejsem materialista a dnes jsem byla donucena si udělat rozpis až do konce roku - příjmů a výdajů, abych věděla, o kolik si mám Mírovi říct, protože se řítím s penězma do temné .... :grinning:
23. zář 2009 ve 20:27  • Odpověz
sociální byt-u nás to je děs a hrůza. v hrozný čtvrti, hrozný sousedi, po hrozných majitelích..fuj..tam bych si na záchod nedošla, i kdybych se měla po..:slight_smile:

pojištění-máme to jako Petrolejka, při pojištění domácnosti za pár peněz..když způsobí škodu..
má stavení spoření-od narození
úrazové - zatím dávat nebudeme. máme my dva. a dokud není větší a třeba nesportuje, tak dávat nebudeme. my s bráchou měli nejvíc úrazů v době 10-15 let, kdy jsme hodně sportovali a rostli a asi jsme měli křehčí kosti! :slight_smile:
23. zář 2009 ve 20:30  • Odpověz
jo tak v temné už jsem dost dlouho Peťu, 1500,- v mínusu na konci měsíce neni ojedinělý a to nekupuju kraviny
23. zář 2009 ve 20:30  • Odpověz
nespoříme, nepojišťujeme... pokud by zbývalo, pojistila bych toho hodně. sjednala bych si pojištění odpovědnosti za škody (bydlíme v dvojdomku, vypálit blbostí dům náš by by průser, připravit o bydlení i sousedy katastrofa...), pojištění neschopnosti splácet hypo (z důvodu nemoci, nezam. a podobně), bouchla bych stavební spoření a možná i důchodové připojištění. o úrazovém bych asi v první lajně neuvažovala, asi proto že předtím je daleko víc strašáků.
23. zář 2009 ve 21:00  • Odpověz
Peťo: no tak to jsme na tom momentálně stejně s tou temnou ... :grinning:

já ještě furt platím 700 na penzijní pojištění, z důchodu mám vítr víc než z bytu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

no tak my jsme momentálně na konci měsíce v minusu takovejch odhaduju 8 tisíc hrubým odhadem... dneska jsem se rvala s důchodcema o zlevněný banány a oblečení :grinning:
(ne, nakonec nervala, ale asi ty slevy začnu víc sledovat, prostě se zas musím přepnout do toho modu, ve kterým jsem byla kromě posledních pár let pořád)
23. zář 2009 ve 21:01  • Odpověz
no já si na úrazovym trvala když mi jako mímo spad z postele, prostě jsem chtěla mít jistotu
23. zář 2009 ve 21:02  • Odpověz
aha, tak to já o tomhle taky primárně neuvažuju Mishu... nikdy mi nespadl, i když teda jednou málem, byla jsem tak unavená, že jsem ho nezvládala držet, tak jsem ho prostě položila na zem a šla zavolat manžela z práce, eště dneska z toho mám husinu...
já nejsem nějaká hysterka, ale jakmile má jakejkoli problém tak to zkoumám a nejsem v klidu dokud to naprosto nezmizí, takže pojištění mi u tohohle vůbec v hlavě nenaskakuje...
23. zář 2009 ve 21:09  • Odpověz
já taky nejsem hysterka, ale než aby se pak něco stalo a já pojištění neměla, třeba kamarádce teď hlídala holčičku babička a holčička se začla topit v zahradnim jezírku
23. zář 2009 ve 21:17  • Odpověz
nj, ale kdyby se něco stalo tak jak malýmu pomůže pojištění? no fuj, ani na to nebudu myslet :fearful: :zipper_mouth:

holky zkoušel jste někdo prášek z Lidlu - Formil? prej dobře pere a je fakt levnej :confused:
23. zář 2009 ve 21:18  • Odpověz
ingrid, děkuju moc za radu :slight_smile:
23. zář 2009 ve 21:18  • Odpověz
no, pomůže mu jen formou finančního odškodnění bolesti a /částečným/ pokrytím přidružených výdajů. před úrazem samotným ho pochopitelně neochrání :slight_smile:.

o Lidloprášku jsem slyšela, ale nezkoušela jsem.
23. zář 2009 ve 21:30  • Odpověz
jsem chtěla něco napsat, ale radši o tom už ani nebudu přemejšlet, mně stačí když si odřel tuhle koleno a to bylo prd... kdyby bylo nějaký pojištění aby se nikdy nic nestalo, tak jo, do toho bych šla :slight_smile:
23. zář 2009 ve 21:47  • Odpověz
holky, díky za reakce - snad ještě zítra ostatní holky napíšou, jak to mají ony....zatím to tu vypadá, že to nikdo nedáváte....

fičím spát, zasekla jsem se na mmb a zas mám choutky objednávat :slight_smile:

bobrou noc :dizzy_face:
23. zář 2009 ve 22:16  • Odpověz
hm, tak ten Lidl prášek asi vyzkouším, prej vyšel v testech velice dobře...

taky jdu zalehnout, dobrou...
23. zář 2009 ve 22:25  • Odpověz
No já chápu význam úrazovka u dospělého člověka, že mu to nahradí tu újmu, třeba že nemůže pracovat a tak, ale u dítěte ... úrazu nezabrání, jako náhrada za ušlý zisk nefunguje a jak jsem pochopila, tak stejně pokryje jen část případných nákladů na léčení a u těch klasických drobných úrazů stejně jde o směšné částky. Tak bych ty peníze raději ukládala jinak. Jak jsem psala, Míra životko i úraz myslím má, on táhle rodinnej rozpočet a tam by případná nehoda byla problém a stop stav pro zajištění rodiny. :slight_smile:
A už mlčím, jdu zašít plyšovýho psa a chrnět, dnes byl náročný den, jsem pořád unavená ... ale zítra nám začíná zase hudebka, tak se moc těším. :sweat_smile:
23. zář 2009 ve 22:35  • Odpověz
Ahoj,
my oba máme úrazovky a máme tam Am zahrnutou, takže kdyby se jí něco stalo, tak bude mít plnění z našich pojistek. Jestli sme to dobře pochopili. :grinning:
23. zář 2009 ve 22:42  •  2 děti  • Odpověz
Ahojdá prdelinky :slight_smile: 2 dny nám nešel net nedočítám :stuck_out_tongue_closed_eyes: něco nového?nové těhulky nebo tak?čtu poslení řádky :wink: já si platím své důchodové plus úrazovy já a přítel,malému platíme akorát stavebko :slight_smile: dobrou,klidnou :wink: joo Pét'a je celá? :wink: :pensive:
23. zář 2009 ve 22:59  • Odpověz
Pét'a asi bude elá když tu byla před chvílí že :grinning: :grinning: jsem vemeno sem si nevšimla :sweat_smile:
23. zář 2009 ve 23:00  • Odpověz
Ahoj...dlouho jsem nepsala, jen dočítala, no šmírák největší!!

Mi: ty fotky jsou nádherné!! A Zuzanka je princezna!!

Lu: my bydlíme taky v obecním bytě, není sociální..to tady snad ani není, jen byty se sníženou kategorií a tam posílají ty soc. případy u kterých si nejsou jisti, jestli budou platit, ale jinak je tu hrozná tlačenka..my bez známosti taky nebydlíme..
Ale zas máme byt v nej vchodě, zamyká se tady, máme 2+1, ale mrňavý..super je, že pokud platíte, nemůžou vás z toho vyhodit jako v podnájmu a je reálná šance, že jednou ty byty bude obec prodávat a ty ceny nejsou zas tak šílené jako od realitky, soukrmého vlastníka, družstva, atd...NAvíc ten byt pak můžete vyměnit za větší, aspoň u nás to jde a máme to v plánu, on je sice 2+1, ale mrňavý, má nějakých 45m2, už se tu skoro nevlezem..
Nájem nám zvyšují, ale u nás v Ově to je "jen" 50kč/m2, zas ale tady se platy pohybují někde jinde než v Praze třeba...
Tady před babi před asi 7lety kupovala byt od obce za 70000 :wink: No dneska by to bylo tak za 200 000...
Já jsem spokojená, jen by to chtělo větší, ale to časem...
23. zář 2009 ve 23:27  •  1 dítě  • Odpověz
ad pojištění: já mám úrazovku a Nikču tam mám zahrnutou+jí od narození platíme stavebko a já mám taky stavebko+si platim na důchod :stuck_out_tongue_closed_eyes:

dobrou
23. zář 2009 ve 23:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.