• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
ránko :wink:

u nás se nudlí a kašle o sto šest :frowning2: , ale zaplaťbůh bez teplot.Já už rýmu nemám,ale jsem unavená a Ondra je poslední týden šílená ale fakt šílená vosinka,furt chce tahat,nosit a chovat,ale jen ode mně,furt křičí k mamice a to i když je Petr doma, nechápu........

my máme úrazové pojištění na nás dospělé a je v tom zahrnutý i Ondra a tento měsíc budem uzavírat Ondrovi i stavebko.Oba s Petrem máme ještě penzijní připojištění od ING, a to už dlouho, protože nám zaměstnavatel přispívá 3 procenta z hrubé mzdy, tak neberto to! už jsem ho jednou vybírala, když bylo třeba a mám ho uzavřené znovu.Já sama platím 300 měsíčně.Z důchodu mám obavy,ale ani nedůvěřuji dlouhodobě žádné instituci, tak jsem docela zvědavá, jestli to bude fungovat,jak dlouho a jakou hodnotu ty naspořené peníze budou mít, jestli se k nim vůbec někdy pak dostanu

ad bydlení: asi před 6 lety jsem kupovala na úvěr ze stavebka to moje 2+1 v OV a stálo mě to 420 tisíc.A to jsem se tenkrát hrozila, jak hodně je to peněz.Ale výborná investice to rozhodně je,teď ho nabízíme k prodeji za 1 200 000.Otázkou je, zda se prodá za tuto cenu vzhledem ke krizi a poklesu cen na realitním trhu :frowning2: ,a bohužel ho prodat musíme, protože potřebujeme splatit část hypotéky na domeček.A domeček jsme pořídili za 2 500 000, hypo máme na 25 let :frowning2: .V Praze bychom to s těmi penězi nezvládli, z těch cen bytů tam je mi fakt smutno...
24. zář 2009 v 08:18  • Odpověz
Dobré raničko :slight_smile: annynko:s velikostí bytu jsme na tom úplně stejně,už mně to tady taky štve ale holt hypoška je hypoška,jakmile se člověk uváže tak je to v řiti :stuck_out_tongue_closed_eyes: ad ceny bytů:svatou pravdu máš kamarádka z Opavy mi už to tenkrát vyprávla když koupili cosi v Kravařích :wink: u nás na Moravě na vísce je to taky takřka za pusu,tam bychom si za ty prachy co tady máme byt postavily,jenže co tam??je to katastrofa s prací,jedno jediné kde se dá tak nějak trošu najít práce je Znojmo nebo Brno,ale je to bída :unamused: simirku:my oba si důchodové platíme taky raděj,člověk stejně bůh ví jak to bude...... :stuck_out_tongue_closed_eyes: všem krásný den :wink: joooo a vééééééééééliká gratulae mocince k chlapečkovi,koukám ledy se prolamují co?
24. zář 2009 v 08:21  • Odpověz
anny a hani my máme teď taky 45 m čtverečních.Je to malinké,ale vybourali jsme celou jednu příčku a zrušili chodbu do kuchyně a jde to.spíme v ložnici všichni a v obýváku jsme přes den,ondra tam má hračky.Určitě si ale nedokážu představit, že bychom tam měli žít celý život.Bydleli jsme takhle s rodičema, čili dva dospělí a dvě děti ve 2+1 do mých 18.ti a katastrofa.Měla jsem se ségrou pokoj dohromady a naši měli v obýváku jak ložnici tak obývák.Naštěstí to byl celkem velký byt,ale žádné soukromí, kam utéct, úložné prostory chyběly a v pubertě pak těžká ponorka :grinning:
24. zář 2009 v 08:28  • Odpověz
agátko:já měla aky v pubertě ponorku :grinning: my jsme plánovaly za těch 9 let až splatím tak koupit nějakej domeček kousek od Prahy tak do 30 km,ale je to fakt děs takový šílený prachy :angry: :angry: :angry: přítl už začal mluvit cosi o větším bytu,ale přitom vím že strašně domeček chce,ale to je ještě dlouhá doba,zatím budeme hnít tady :sweat_smile:
24. zář 2009 v 08:31  • Odpověz
Dobré ráno,
dobře, že tu padlo téma úrazovek, Martin by si jí měl udělat, neustále dálky v autě a do toho si zahrne Elí, jak tu radíte.
Jinak já my oba máme stavebka, spoříme si na důchod, Elí má taky stavebko. Naštěstí díky prozíravý mamině máme se ségrou několik spoření a fondů, kam můžeme při potřebě šáhnout.

Akce myš stále trvá, ta moje mňamka jí asi neoslnila, tak musím přitvrdit.
Jinak začla nudlit i Elinka, v noci sem tam kašlala, ale jinak je (zatím)ok
24. zář 2009 v 09:03  • Odpověz
a koukám máme marůdky Elišku a Ondráška :frowning2: at je prcouškům brzy líp :slight_smile: ještě k úraz.poj.přítel tenkrát neměl a při práci stavbyvedoucího to prostě nejde,no a zrovna tenkrát mu přejel bagr nohy a co myslíte že dostal??hovn'ajs :angry:
24. zář 2009 v 09:20  • Odpověz
jj, je to naprd, s těmi malámi byty..nevleze se tu vůbec nic, hlavně těch hraček :grinning: JEn o to zakopáváme...:wink:

Já mám zatím životko od ING, je to taky spoření na důchod a malá má zatím spořící účet u Raifky, ale postupem času chci i nějaké stavebko pro ni asi...Teď se na ni bude přepisovat babiččin byt, právě proto, že my máme ten obecní a tak na sebe nemůžu mít napsanou žádnou nemovitost, jinak by nás vyrazili...A nezájem, že v tom bytu, který mám na sebe napsaný bydlí babi a my nemůžem... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes:
24. zář 2009 v 09:48  •  1 dítě  • Odpověz
ahoj

jo ponorka v pubertě :grinning: to my povídejte, já vyrostla v bytě kde byly dvě místnosti a 6 lidí :sweat_smile: vlastní pokoj nehrozil ani kdyby jsme se o něj podělili 2-3, prostě nebyl... eště že byla aspoň zahrada :stuck_out_tongue_closed_eyes:

včera jsem byla nadšená, že se půjdem podívat na byt, ale dneska se vynořil háček (něco tam muselo bejt, za takovej nájem tady) - za rok se bude rekonstruovat... takže nic, na rok nemá cenu se někam plahočit :stuck_out_tongue_closed_eyes:

s tím balíčkem úspor si dělají humor, ne? ať už se aspoň rozhodnou :sweat_smile:
24. zář 2009 v 11:59  • Odpověz
ahoj, bože já jsem zas tak naprdlá
24. zář 2009 ve 12:40  • Odpověz
Tak máme za sebou první letošní hudebku a supr. Týnka je fakt zlatá, ona ty kroužky miluje, jak se něco děje, děti kolem, tak září. :grinning: A já taky, akorát mi Lucijana řekla, že mi kleslo břicho a mně to dnes ráno taky tak připadlo. Tak snad se nic nechytsá, ale fazicky jsem hotovson.
24. zář 2009 ve 12:43  • Odpověz
peti: já měla břicho dole (a to, že fakt hodně dole) už od 26 tt a vydržely jsme, dokonce jsem přenášela, takže ještě tak 14 vydržte, holky :wink:
24. zář 2009 ve 12:50  • Odpověz
Mishu: co se stalo?

Peťo: tak hoď fotku do alba, ať to tetky posouděj :wink:
hele a Týnka tam zpívala nebo tancovala nebo co přesně jste tam dělaly?

Matýsek je taky hotovej z kroužků, ale on je hotovej jen z toho, že někam jdeme... dost blbě teď nese když někoho pozdraví a usměje se a dotyčnej nereaguje
24. zář 2009 ve 12:53  • Odpověz
Ahoj holky,
můj brácha i ségra jsou finanční poradci, takže mi tu udělali nějakou"optimalizaci"", atd. nerozumím tomu moc, jen jsem si všimla, že mám na malou nějaké investiční životní pojištění, já mám Evropskou penzi Plus (tam si už dost let šetřím na důchod), já mám ještě Flexi-moje životní pojištění, kde všechno dostane malá a je v tom i úrazovka. V pojštění domácnosti mám i takovou tu pojistku " na blbost", když někomu udělám škodu, tak to proplatí.Staveb. spoření mám na sebe, ale moc tam neposílám už.jen udržuju.
Petrolejko: prosím poraď mi: volala jsem u nás na Yamahu, řříkala jsem že malý je 19 měsíců a nechodila do první úrovně. Paní mi řekla, abych zkusila teda nejdřív Robátka a když bude malá šikovná, tak přešla do Krůčků. Jenže jestli půjdu s malou do batolat, tak je tam nejspíš jen ušlape a bude se nudit, si myslím. Podle mě je dost šikovná, notuje se mnou, tancuje, tleská do rytmu. Další věc, ta Krůčky jsou od 18měs-4let a to se taky děsím, aby bez zkušeností ze začátečníků jsme tam nechodily jen očumovat. Co myslíš, kam s náma??dík za odpověď
24. zář 2009 ve 12:59  • Odpověz
Teruse, makulka mě taky uklidňovala, že měla břicho dole měsíc. No a začalo mi i tvrdnout, to jsem v minulým těhu neměla, hmmm, moje výkonnost se začíná rovnat nuel a zrovna nám začaly ty kroužky :grinning: Zpívá se tam, ťuká do rytmu, i jsme lepily slona. Týnka tancuje a plácá radostí a lítá a tak, vůbec si mě během hodiny nevšímá :sweat_smile:
24. zář 2009 ve 13:00  • Odpověz
Ale zas ta Aj, změnil pravidla jak má vypadat seminárka, tak to tu budu muset přesmolit
24. zář 2009 ve 13:03  • Odpověz
Mishu: jako celý to musíš přepsat? nebo nějak přeorganizovat?
s tou školou Ti moc držím palce

Peťo: tak aspoň máš oraz, když se malá baví sama :wink: :grinning:

my chodili na kroužek s ťukáním rytmu a zpíváním před půl rokem, ale to se nechytal, i když ostatní děti jo... to až teď to vidím, že si i podupává nožičkou když pustím třeba rádio....

já dneska malýmu ukazovala jak vystřihovat obrázky, on teda nic nezkoušel eště, ale byl paf z toho jak můžu z kusu papíru cokoli vystřihnout a pak tu chodil s obrázekm medvěda a sklenice medu (z obalu kaše) asi hodinu v ruce a furt nám to ukazoval :sweat_smile: tak asi koupím nějaký kulatý nůžky a nechám ho zkusit... musíme vymyslet víc domácích aktivit na zimu... i když teda pastelky a modelína ho hrozně baví, ale to tam s ním musím sedět a nespusit z něj oči :stuck_out_tongue_closed_eyes: lepidlo mu asi radši ukazovat nebudu, on všecko jí :sweat_smile:
24. zář 2009 ve 13:08  • Odpověz
Přeorganizovat plus přidat nějaký odstavce, ale už mě to deptá, protože v červnu mi řek, že je práce v pořádku, že mi ji uzná a teď ji musim předělávat, fakt Kocourkov
24. zář 2009 ve 13:18  • Odpověz
zdravím,
peti, zrovna dneska jsem si říkala, že ještě 14 dní a pak už by jsi mohla..tak třeba bude bříško pomalu klesat..a za 14 dní se budeme těšít!! a co CS?
i když já byla od začátku ledna otevřená na1 cm..a když jsem přijela v únoru do porodky po 10 hodinách kontrakcí doma (jeli jsme a už jsem měla po 3minutách) a tam mi řekli, že jsem na 1,5cm..takže mazec..

a jak jste se bavili o penězích..vím, že už jsme to tu probírali..jakou máte banku (sporožirový účet) a jaké máte poplatky? my máme každý s manželem Českou spořitelnu a máme kartu, internet bankovnictví,..a platíme dost peněz..on asi 120 za poplatky měsíčně a já asi 60..
chceme dát účty dohromady=1účet, 2 karty, internet. bankovnictví..ted je myslím reklama na Reiffeisen bank, tak bychom to zkusili omrknout..
24. zář 2009 ve 13:28  • Odpověz
ahojky, tak ondra spinká, já ne, furt vymýšlím pokojíček

romčo:já mám Reiifku, bývalou E-banku,ale poplatky ze mě nedostaneš, je to už dýl a já to nějak od té doby zapoměla a neřeším, jsem lempl.vím, že bych měla.Ale systém jako takový mi max.vyhovuje (vše přes internet).Jinak máme každý svůj účet a byla bych ráda, kdyby to tak i zůstalo, mám ráda byť falešný pocit samostatnosti :slight_smile:

mishu to jsou paka, je mi to líto,ale stiskni zuby,je to poslední věc,tak a´t to máš z krku! :slight_smile:

Peťo držím palečky, ale přesně jak píšou holky, nemusí to vůbec nic znamenat, asi by to chtělo zvolnit a odpočívat co to jde (haha) a třeba užívat magnézko, nebo aspoň pít Magnesii
24. zář 2009 ve 13:40  • Odpověz
jj, stiskávám, už to mám dopsaný, ještě jsem to poslala ségře ke kontrole a konec, teď si dávám voraz, večer vlítnu juknout na AJ gramatiku a opáčko slovíček a od října se začnu učit na státnice
24. zář 2009 ve 13:42  • Odpověz
jj, pastelky už taky máme a modelínu chci koupit k mikuláši, ještě jsem koukala po těch vodovejch omalovánkách, co je dítě přejede jen vodou a oni se zabarví, nemáte s tim některá zkušenost?
24. zář 2009 ve 13:44  • Odpověz
Mishu: tak to by mě taky naštvalo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak s tím CS a tak... já byla na 1 cm taky chvíli... pak jsem měla hrozný posly, přemejšlela jsem jestli to není porod, ani v porodce nedokázali nejdřív říct, fakt síla... no a po ukončení poslů jsem byla na 0.5 cm...
tohle se párkrát opakovalo... takže ono to je s tím porodem takový zajímavý někdy, těžko něco usuzovat...
každopádně zvolni Peťo, budeš pak potřebovat energii

ad účet: muž má Raiffeisen, já mám Postžiro... mně vyhovuje že maj tolik poboček na těch poštách, účet tam mám už hrozně dlouho, takže ani nějak nehledám levnější variantu, i když určo by se nějaká našla...
jinak oddělený účty vyhovujou nám oběma, žijeme teda z manželova prakticky, k tomu mám kartu, já si na svým syslím rodičák a ten se pak kolikrát šikne, ono když mužovi ty prachy klesaj u něho, tak si pak dává víc majzla a tím pádem víc ušetříme jsem si všimla...
24. zář 2009 ve 13:51  • Odpověz
mishu-vodové omalovánky mne bavily, když jsem byla malá žaba..ale byly dost drahý, takže jenom když byl extra svátek! :slight_smile:..ale určo mi nebyly 2 roky, tak 10! :slight_smile:
24. zář 2009 ve 14:08  • Odpověz
ale já jsem viděla nějakej vodní koberec nebo omalovánky a holky tady na MK to měli pro děti tak 2 roky starý :confused:
24. zář 2009 ve 14:16  • Odpověz
já pro ti těm omalovánkám nic nemám..Když to bude dítko bavit, tak proč ne?

lu-a co kadění u matýska? Už je to dobrý?
24. zář 2009 ve 14:20  • Odpověz
ahojky, s těmi vodními omlovánkami si hrozně hezky vyhrála moje neteř - právě už od roku a půl. mám je vyhlídlé na MMB, ale ještě jsem se nedokopala je koupit. a obrázky i od takhle malého dítěte vypadaly k světu. :slight_smile: banky - už věčnost se dokopávám zrušit Českou spořitelnu. Jak jsem začala hodně nakupovat a prodávat na MMB, začaly mi dělat měsíční poplatky až ke 400,- Kč. založila jsem si účet u mBank, bez poplatků, tři výběry z jakéhokoliv bankomatu měsíčně zdarma mi stačí.

ingridsu: určo bych šla v YAMAZE s malou mezi stejně staré děti. malá zapadne hned, určitě není nic, co by musela dohánět z Robátek. Robátka byla fajn, ale to jsou Krůčky taky... Prostě bych volila kurz s vrstevníky. Ono se tam nic závratného neděje - je to fakt spíš zábava - mávaj třepetalkama, hrajou na rumbakoule, tyčky a podobně. a myslím, že není třeba řešit, jestli děti chytaj rytmus nebo ne. však víš - je kupa dospělejch, který ho nechytnou do smrti :slight_smile:. my si všechny s dětmi myslím YAMAHU užíváme, je to i tou partičkou (chodí tam hodně únorčat dohromady), máme fajn paní učitelku... jen pro mě je to trochu z ruky. Takže asi od příštího pololetí změníme lokál a budu chodit do vedlejší ulice :wink:.
24. zář 2009 ve 14:29  • Odpověz
mishu:jsou to paka :unamused: držím palce at vše zmákneš :slight_smile: Pét'o:vydrž :wink: Romi:u nás má účet jen L.u ČS,já ho měla taky u ČS,ale byl tam nějakej problém tak jsem bez účtu,ale já ho resp.nepotřebuju,všechny peníze choděj na účet přítele a já mám peníze na ruku,takže se vlastně žije z mejch,když potřebuju a už nemám tak si řeknu :wink: já teda čumím jak ty vaše dětičky jsou šikovný,modelovat,malovat,to bych chtěla vidět to naše šídlo,on nějak nevydrží u stoleču,ale třeba bych byla překvapená a bavilo by ho to,akorát ten čas u něj sedět :sweat_smile:jo a o vodovejch omalovánkách jsem neslyšela :sweat_smile:
24. zář 2009 ve 14:31  • Odpověz
Ingrid, rovnou do krůčků, to si nemysli, že tam i naše "zaškolené" děti hned spolupracují a zpívají a tak. Úplně v pohodě to malá zvládne i v tom vyšším levlu. :wink: Časem si zvykne, písničky by pro ni byly nové tak jako tak a je fakt, že v těch menších jsou ještě takové nemotornější děti a hodně se tam nosí, tak to by sis spíš zacvičila a zaposilovala :grinning: .
Romčo, CS nevím, Mudra mi ho nepíše, kontroluje přes UTZ, minulý týden říkala, že se porod určitě ještě nechystá. já minule byla právě taky jak zabetonová, při přijetí do porodnice otevřená na jeden. V sobotu začínám 35tt, taky si říkám, že ty dva týdny, aby měla dobrou váhu a sací reflex by stačily. Ono to hned tak nebude, spíš je blbý, že mi to dnes tvrdne skoro při všem a nějak nevím, jak nic nedělat? Potřebuju zařídit ještě pár věcí a nemáme oběhlou ani matriku, to by se malá te'd jmenovala po mně a to nechci.
Účet máme s Mírou oba u m-bank a jsem spokojená (oddělené, mně to vyhovuje). Poplatky nemaj, předtím jsem vystřídala 2 banky a tady jsem nejspokojenější, zvlášť s těma drobnýma nákupama a prodejem na MMB by se to hodně prodražilo.
Lu, no co myslíš? Lepidlo si rvala do pusy, modelínu koupím až v létě, tu by sežrala určitě. Slona jsem nalepila já, Týnka mu nejdřív urvala hlavu a pak teda milostivě dokreslila trávu, tohle mi na ni připadá ještě brzo, není kam spěchat.
Koukám, že Kreksi mě předběhla než jsem to dopsala :grinning:
24. zář 2009 ve 14:40  • Odpověz
Kreksi-mBank jsem zkoukla a super. Trošku mne mrzí, že nemá v Ji pobočku. No, zkusím to probrat s manželem..ale je to opravdu zajímací! :slight_smile:
a právě kvůli zvyšujícím se poplatkům u ČS (čím víc plateb, tím víc peněz) to chci zrušit..A to ještě chtějí každý rok 200 za kartu..Takže my bychom změnou banky "vydělali" víc jak 2 tisíce ročně! a za to už se dá něco koupit! :grinning: :grinning:

kdybyste měli odkaz na ty omalovánky, tak sem s nima! kouknu na to....a jak se znám, tak koupím! A když je to pro dvouleté, tak ještě lepší! :wink:
24. zář 2009 ve 14:41  • Odpověz
Ahoj!
Tak my jsme vyspaní, už jsme nechtěla reagovat, ale nedá mi to.

Peťo, nejsu doktor, jen podle sebe ..... My dvě jsme měli stejný termín, to jen že se mi nechtějí dopočítávat zpětně týdny. Celý prosinec jsem dělala v bytě, abychom na Vánoce bydleli. A těsně před Vánocema mi břicho tvrdlo jak šílené, celodenně. Dr. říkala, že jsem se na okna měla vyprdnout , že mám Vánoce proležet, abych vydržela. A čípkem to ale nic nedělalo a jak víme, Týnka Matýska o dost předehnala :slight_smile:

s úrazem - máme Sluníčko, 400 se spoří, zbytek jde na úraz. Máte pravdu, že pak člověk dostane celkem prd.... tak to možná ještě nějak zruším a pořeším. Ale zas peníze s mých úrazů mi mamka vždycky dala, ať si něco koupím, tak to bylo taky supr :wink:

a Česká spořitelna mě teda taky sere s těmi poplatky :angry: Asi to taktéž začnu řešit ... přesně jak píše Kreksi, čím více plateb tím hůř :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. zář 2009 ve 14:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.