• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
ahoj,
i u nás máme tu hudební školičku a jak tu o tom tak pěkně píšete chtěla jsem tam malého zapsat,ale máme dvě skupiny 4 - 18 M a 18M-4roky,kam teda patříme my,ale zdá se mi to hodně velký rozdíl,být ve skupině s mluvícíma dětma- -tak jsem z toho taková rozpačitá,
v té skupině co chodí únorčata je to věkově rozdělé jak prosím???)
díky díky
24. zář 2009 ve 14:52  • Odpověz
24. zář 2009 ve 14:55  • Odpověz
HOlky, děkuji za odpovědi. 3minuty pěšky od nás otevřeli kurz, právě jsem domluvila s lektorkou a teď mi řekla že určitě Krůčky. Jenže mají obsazeno, ale prý za měsíc budou muset pro velký zájem otevřít další kurz, takže jsem předběžně s malou nahlášená. Takže to máme plavání, bude Yamaha, tak teď ještě zaplnit aspoň jeden den v týdnu a budu spokojená :wink:
24. zář 2009 ve 14:57  • Odpověz
sylvinka: ano, ano, takhle nějak vypadají vodové omalovánky :slight_smile:. doporučuju vytrhnout z nich jeden list, jinak dítko zmáčí (a vybarví) celej sešit najednou :grinning:

romčo: mbank nějak moc pobočková není... já si uzavírala smlouvu někde v nákupním centru v Letňanech, jinak nabízejí, že dojdou za člověkem domů. možná se časem podmínky změní, ale zatím jsem pokojená (a nejen já). platby mi dokonce vyřizují rychleji než ČS. na Spořce mě bavil Bonusprogram, ale když jsem si přepočetla ty poplatky, tak si za ně dárků můžu za rok koupit dvojnásobek :D
24. zář 2009 v 15:08  • Odpověz
Veru, my chodíme v takovém počtu, že tam jsme krom dvou maminek jen my, tak to těžko říct, jak to vypadá běžně :grinning: . Dnes tam byla i o rok starší holčička, která právě už bezvadně reagovala a zpívala a bylo to naprosto v pohodě.
24. zář 2009 v 15:10  • Odpověz
Romčo, jak píše Ivča, zajela bych si někam m-bank vyřídit nebo ať dorazí poradce za tebou. Já pak pobočku potřebovala jen jednou při změně trvalé adresy. Vše ostatní jde přes net, proto je to levné, ta banka funguje díky málo pobočkám, hotovost vkládáš pokud chceš přes poštu s poplatkem (ten bys ale v bance platila taky). Takže je to hodně pohodlný, že všechno vyřídíš doma od počítače, max. s telefonem v ruce
24. zář 2009 v 15:16  • Odpověz
Peti díky,tak nejdřív zkusím zjistit jak velké děti by s námi případně chodily
24. zář 2009 v 15:16  • Odpověz
ještě k m Bank..takže žádné poplatky za převod peněz. za příchozí a odchozí platbu, za platební styk a tak..? To by bylo super..a vlastně, jak často jde člověk do banky, že jo?

zpívání-Toma to zatím moc nebere, raději pozoruje starší děti..ale já jsem spokojená. Pokecáme s maminkama, děti si pohrají,..vyblbnou..vždy se na to moc těším..:slight_smile:. takže já můžu jakékoliv kurzy jenom doporučit! :slight_smile:
24. zář 2009 v 15:17  • Odpověz
Romčo, co si budeme povídat. Týnce sice plavání i muzicírování jde, ale určitě bych chodila, i kdyby měla hudební hluch, prostě jde o kontakt s dětma, je tam určitý program, změna, něco se děje a já si vlastně i trochu odfrknu. A my máme bezva učitelku, je hrozně milá. :wink:
24. zář 2009 v 15:19  • Odpověz
romčo - nee, skutečně bez poplatků. ještě mám k mkontu zdarma zřízený spořící účet emax, který je úročený a emaxplus, který je úročený výš, ale tuším z něj mohu vybírat jen 1-krát měsíčně. takže to má praktické využití i u lidí, kteří mají přebytky. já mám na obou spořících nulu, ale kdyby bylo co, peníze bych mezi těmi třemi účty všelijak přešupovala.
24. zář 2009 v 15:23  • Odpověz
holky, s těma účtama jste zlaté! jsem si něco vyčetla, ale potřebovala jsem někoho, kdo s tím má dobrou zkušenost! :wink: Díky moc..

kroužky- my chodíme na plavčo a na cvičení po porodu. Ze cvičení po porodu jsme si ted udělali "zpívací a tancovací" kroužek. chodí tam stále ty stejné maminky, se kterými se už navštěvujeme doma...a tak.. Cenu vám snad ani nebudu psát..je to 50za hodinu (hodina je zavádějící, páč tam kolikrát zůstaneme i 3 a furt za stejnou cenu))). Můžeme si dát kafčo, vodu,..a dítka si hrají s hračkama a zpívá se ...maminky krafají, zpívají,..a taky hodně nakupujeme, páč maminky starších dětí donesou krabice s věcmi a my přebíráme..:slight_smile: :slight_smile: Takhle těch kurzů je tam víc(těhule, po porodu, starší,.. a je to super.
24. zář 2009 v 15:28  • Odpověz
holky, já jsem každej večer tak zmlácená, až je mi únavou špatně :confounded: zachraňuje to muž, aspoň s malým odcvičí nebo si chvíli hrajou, dneska udělal večeři, díky bohu za to....no doufám, že se to trochu upraví už :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Comra: no kadění nevím popravdě, odvážila jsem se trochu hovězího masa na sucho s rýží a říkal, že ho bolí bříško... no ale nic jsem jinak nepozorovala, tak jsem dneska dala trošinku másla na housku... tak uvidíme zejtra...
rozhodně budeme ještě tak dva týdny hylakovat, jak nám řekla dr.

Peťo: když modelínu nejí Matýsek, tak si myslím, že to prošlo zkouškou ohněm (on fakt sežere všechno co vidí, tuhle se snažil sníst kliku v herně :sweat_smile:)... jako Matýsek nemodeluje, ale baví ho že mu ukazuju jak dělat hada, kolo, pak třeba šneka a tak nebo uděláme kouli a na to tupým nožíkem oči a pusu a je to táta a je nadšenej...
učím ho krájet na prkýnku modelínu příborákem a tak... půl hoďky u toho vydrží, sedí mi na klíně samozřejmě

Veru: my chodili do Montessori kurzu taky s dětma do 4 let ... a to bylo Matýskovi 14 měsíců... samo rozdíl obrovskej, začátek tak měsíc maso, ale pak ho ty větší děti táhly... takže bych spíš šla do tý větší skupiny..

jinak my máme taky bezva učitelku, hrozně se mi líbí jak projde a třeba Matýska pohladí :slight_smile:
a on tam pak i jde do herny a to je snad jediný místo kde si fakt můžu sednout a odpočnout, tam nepotřebuje skoro žádnou asistenci nikdy a je hrozně nadšenej, vydrží tam i 3 hodiny, takže teď co jsem těhu tam ztvrdneme celý odpoledne :sweat_smile:
24. zář 2009 v 19:52  • Odpověz
Lu:díky,zkusím to a uvidíme
ty si nechodím s malým odpočinout?když spí?
jinak obdivuju tvůj klid ve vaší situaci bych byla pološílená,my když jsme šli z nájmu do domečku,tak jsem se klepala strachy,že to nezvládnem atd,ale pak si člověk uvědomí,že je lepší dávat měsíčně o něco víc a jednou to bude tvoje než mín a nikdy nemít nic - takhle sice hypo až do smrti,ale dětem tu něco zůstane
držím palce ať nejdete co nejlepší řešení a máte starosti z krku
24. zář 2009 ve 20:19  • Odpověz
Ahojky, zdravíme všechny a doufáme že nikoho netrápí žádné nemoci :slight_smile:
zase mám áčko, zkusím dočíst alespoˇn poslední stránky abych byla v obraze :wink:

můžete mi sem prosím hodit odkaz na dětskou postýlku ( kdo už jste ji pořizoval) hledám něco v přírodní barvě dřeva se zábranou, díky moc :grinning:
24. zář 2009 ve 20:55  • Odpověz
24. zář 2009 ve 21:07  •  2 děti  • Odpověz
Luci a kdy tam Málinku dáš?
24. zář 2009 ve 21:22  • Odpověz
Veru: no já úplně klidná nejsem, ale zase nešílím, asi je to tím, že jsem z hodně chudý rodiny, pak jsem byla vážně nemocná a pak to vypadalo, že vlastní miminko nikdy nebude.. takže jeden průser za druhým :sweat_smile:
mám velkou radost, že čekáme mimi, splnil se mi sen, moc jsem chtěla dvě děti :slight_smile: dneska jsem o tom přemejšlela když jsem byla s malým v MC... co jsem těhu, tak mám i Matýska snad ještě víc ráda :dizzy_face:

my nic kupovat teď ani nemůžem, hypošku Ti na podpoře a na MD nedají, mužovi by hypošku předtím dali, ale kvůli věku by byly hrozně vysoký splátky... ono se to nějak vyřeší, ne že bysme nečinně čekali, hledáme, přemejšlíme, ale už jsme oba byli v horších situacích, nějak bylo, nějak bude...
jako co já můžu dělat? hledat, obvolávat a zjišťovat info, ale práci si jít hledat nemůžu, mimoto když se rozčílím tak je mi dost blbě... hodně jsem začli šetřit, tak jsem klidnější že tolik nebereme z úspor..

odpočinout si s malým chodím furt, ale potřebovala bych 2x denně minimálně, k večeru už prostě melu z posledního i když míň uklízím, vařím jednoduššeji a snažím se si na chvíli vždycky sednout a vydýchat to...a jakmile je doma manžel z kurzu tak se snažím aby ho aspoň na chvilku pohlídal, abych se v klidu najedla a tak..
nj, touhle dobou s Matýskem v těhu jsem byla doma, žádná práce a spala jsem tak 12 hodin denně...
takže není divu, že jsem o hodně víc unavená :sweat_smile:
ale už mám třetinu těhu za sebou, fakt to letí :slight_smile:
24. zář 2009 ve 21:25  • Odpověz
Luci asi příští měsíc, jestli na tu betlu zbydou peníze, ona se v té postýlce jinak umlátí.
24. zář 2009 ve 21:35  •  2 děti  • Odpověz
Labell:já mám teď strach,že Vítek vypadne z postýlky,protože už vyndá nohu po koleno,ale z téhle bude jistě odcházet k nám,tak ted babo rad

Lu:super přístup-nák bylo,nák bude-hlavně že jsme zdraví
já teda taky chodím s Vítkem odpo spát a zatím mi to stačí

ted mám energie na rozdávání a tak si tu u tv žehlím
24. zář 2009 ve 21:41  • Odpověz
Lucko: Lukáš už spí ve velký posteli asi 4 měsíce a od prvního dne úplně v pohodě. V noci vůbec nezdrhá a přes den, když se vyspí tak sleze a přijde za mnou (to je novinka posledních 14 dnů, kdy došáhne na kliku). Takže se neboj a zkus to :wink: .
24. zář 2009 ve 21:45  • Odpověz
Veru-není tu nějaká mlha??? :grinning: :grinning: :grinning: Já taky chodila spát, když spinkal Tomíšek..(první 3 měsíce) :slight_smile: :grinning: :grinning:
24. zář 2009 ve 21:48  • Odpověz
oprava-první 3 těhu měsíce§ :grinning: :grinning:
24. zář 2009 ve 21:49  • Odpověz
Comra:já ti nevím - mlha přede mnou mlha za mnou :grinning:
24. zář 2009 ve 21:51  • Odpověz
Veru: no já jsem jinak vcelku plašan, občas plaším co bude na jaře až se narodí mimi, občas co bude s penězma... ale já se už v životě tolik nastresovala, že někdy už na to nemám sílu a nechávám to koňovi...
včera jsme to tu zas probírali horem a dolem jak jsme se jeli podívat na ten byt a prohlíželi jsme papíry ze sociálky...
nakonec jsme tu paradoxně slzeli jak jsme na tom dobře :sweat_smile: díky Bohu že jsme zdraví a miminko je na cestě a Matýsek je kouzelnej, furt na něj teď koukáme a dojímáme se a on nás chodí objímat, je teď fakt k sežrání...(dneska například sbíral kamínky, dával si je k uchu a říkal, že zpívaj písničku :sweat_smile:)
myslím, že ani takovej nedostatek peněz mi tohle období nemůže nějak pokazit... :slight_smile:
24. zář 2009 ve 21:52  • Odpověz
veruuu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
24. zář 2009 ve 21:56  • Odpověz
Chtěla jsem vydržet do příštího čtvrtka,kdy jdu na další kontrolu ale to už prostě nedám,obzvlášť když ta naše malá holka měla včera svátek (bylo Berty)mě totiž jedna čarodějka z Brna předpověděla děvčátko - tak jsem teda moc zvědavá jak jí to v květnu vyjde
24. zář 2009 ve 21:56  • Odpověz
Veru? :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
24. zář 2009 ve 21:58  • Odpověz
LUCKO GRATULUJU MOC :dizzy_face: :dizzy_face:
24. zář 2009 ve 21:58  • Odpověz
gratulace!!! Luci, to je super zpráva!!!! tak jste se nakonec s manželem i na ehm ehm sešli(prej při naší frekvenci by to byl zázrak!!!))!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Moc moc moc ti to přeji a fandím ti!! a jak ti to vychází!!!!
a jak ti je?? chci slyšet všechno!!
24. zář 2009 ve 21:59  • Odpověz
Lucinko!!! Jéééé si mě normálně rozbrečela!! :dizzy_face:
24. zář 2009 ve 22:00  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.