• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
začínám chápat Peťu že nevysazuje na nočňajs, já se tu teď málem přerazila, malej najednou zařval a seknul sebou o zem..
muž se leknul co se stalo, já už jsem tohle viděla, takže jsem všecko pustila a honem na nočník, sotva jsme to doběhli :stuck_out_tongue_closed_eyes: no lepší nějakej "signál" než žádnej, hádám, ale na konci těhu bych tohle teda nedala :sweat_smile:
a to jsme dneska takhle běželi potřetí... bude príma až mi to řekne normálně a trošku s předstihem :grinning:
26. zář 2009 v 11:21  • Odpověz
lu má to od minulého čtvrtka, tuším :unamused: . teploty nemá.Ale my měli vždycky rýmu tak deset dní,právě proto se děsím zimy,páč to je furt dokolečka

hihi s tím nočníkem to je dobrý, si to tady představuju a tlemím se :grinning:
26. zář 2009 ve 12:33  • Odpověz
Lu, termín "všecko pustila" u mně znamená pětiminutovej zvedací manévr, já už jsem tak pomalá, že bych to ani nestihla při vší snaze. Týnka měla krušnou noc, skoro jsem se nevyspala, asi zub, teď jí naskočila teplota, tak uvidíme. Šla spinkat a já to asi taky zalomím. navíc mi včera přibyl nový předporodní příznak, začala jsem otékat. večer jsem ztratila kotníky :grinning: , takže možná budu muset chodit v žabkách, podzimní boty jsou mi taktak a nohy mě docela bolej i od toho nošení nadváhy. No jdeme do finále. Ten měsíc to ještě vydržím, ale už jsem teda nepoužitelná skoro pro všechny činnosti :sweat_smile: . Takže dnes aspoň montuju v sedě šuplíky, co chceme přidělat. Vtipný je že Míra má asi po 3 měsísích den volna a hned chytl rýmu a je hotovej, prostě únava organismu jak vysadil z toho koloběhu, takže si to snad budu muset namontovat sama nebo co. My jsme teda rodinka :grinning:
26. zář 2009 ve 12:48  • Odpověz
Hezký den,
tak jsem pěkně nevyspalá, Martin dorazil ve 2 a pak začla stávkovat Eliška, takže do 4 jsme měli o zábavu postaráno

Peti: aha, tak už chápu, proč mi některý fotky vyhodili a některý nechali, stejně je to na bednu, jak psala Kreksi - jaký smysl má stopadesát fotek bodýček, výbavy atd..a pár fotek dvou lidí smáznou :fearful:

a ještě jeden dotaz, už se to tu určitě řešilo...jak to děláte se snahou o odplenkování? Když má plínu, tak vesele čůra tam, ani jí nenapadne si říct, když je nahatá, odbíhá si na nočník. Nechat jí celý den bez plíny a riskovat třeba obchoďák si vůbec nelajznu, jen mi jde o to, abych jí nemotala hlavu. Ale oni si to snad v těch makovičkách srovnají, že když je plína, může čůrat, když není, musí na nočnajs...nebo dělám chybu :confused:
26. zář 2009 ve 13:23  • Odpověz
Ahoj,
Andrejkám vše nej k svátku!!
26. zář 2009 ve 14:02  •  2 děti  • Odpověz
ahojda

agi : no to jsi trefila, já měním všechno a furt, manža už je zvyklej a i se mu to líbí, pořád má doma jinou ženskou :grinning: akorát to tělo je stejný :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Paruku mám takovou obyč, jen jsem chtěla vědět jak by mi seděly dlouhé hnědé vlasy ( které se nejvíc líbí Martíkovi ), které jsem nosila když jsme se poznali :wink: jen v té paruce je to moc umělé.

Miško : no jo musela jsem zaskočit :grinning: Tak přeji hezké foceníčko

Jája nám smrká sama do kapesníčku od roka, jsem ráda, to odsávání byl někdy fakt boj matka versus dítě

Chtěla jsem se ještě s Vámi poradit Petí, Lu atd... nějaké homeo nebo bylinky na imunitu atd... Je to děs ale mě se už podruhé vrací angína. Naštěstí Jájinka je v poho ( tukxy tuk ). Bohužel já jsem vždycky na to trpěla, mám abnormálně větší mandle na které se hned něco nachytá. Jenže dát je pryč nemůžu jinak bych zas měla všechno na průduškách což by bylo s mojí bronchitidou ještě horší. No jak říkám, zralá jsem na odpis :confounded:

Jinak venku je nádherně, jsme se vrátili z písečku a procházky, tak přejeme všem krásný prodloužený víkend
26. zář 2009 v 15:55  • Odpověz
Andrejkám Vše nej,nej k svátečku :slight_smile: agátko:Ondrášek stůně?já jak nedočítám nebo jen letem tak nevím :stuck_out_tongue_closed_eyes: at je broučkovi brzy líp,a jestli jsou i jiní marůdci tak i jim brzké uzdravení :wink:
26. zář 2009 v 15:56  • Odpověz
a ad nočníkování, já nevím, naše dítě se nějak zarazilo a na nočník si sedne ale potřebu neudělá no. Lítat nahou jí nechat nemůžu neboť máme dost chladnější byt. Takže jsem zvědavá kdy se to naučí. Já doufám že do těch dvou let to půjde. Nechci to hrotit, ale nechci aby měla ještě ve třech ketech plínu když by měla jít do školky, to by mi jí nikde nevzali.

Jinak u nás je to se školkou takto : v lednu musí nastoupit do jeslí ( takže doufám že jí tady vezmou, jsou jediné ) a pak od září až do školky :frowning2: Když jí nevezmou do jesliček tak nevím co budeme dělat.
26. zář 2009 v 16:01  • Odpověz
také přejeme vše nej Andrejkám :slight_smile:
26. zář 2009 v 16:02  • Odpověz
Tak vše nej Andrejkám. Hani, homeopatika na imunitu nevím.
Týnka furt teplotkuje, celý den s námi "skládala šuplíky" a držela se, ale k večeru už byla dost protivná a usla nakonec u nás na gauči. Uvidíme, co noc. Jsem sice hotová, ale nejhorší jsou ty její smutný očička, nemá nějakou hroznou teplotu, trošku rýma, ale mrzí mě, že do porodu už máme jen pár plavání a takto nebudeme moct jít a ji to tak baví. Bobinka. Noa ze skříně jsem hotová, hned víc místa v policích, porovnala jsem si všechno. Zas krůček blíž k porodu a o starost míň. :wink:
26. zář 2009 ve 20:15  • Odpověz
Agi: a co něco na posílení imunity? probiotika nebo homeo? nebo od kdy můžou dětskej Preventan? :confused:
Aco: mně nejvíc pomohl Preventan, brávala jsem to celou zimu... a doma jsem měla i tu variantu Akut a když něco přece jen začínalo tak rychle ještě to... a omezit cukr, ten hodně snižuje imunitu...

Peťo: nj, já si právě takhle nějak představuju zase ten konec těhu, proto jsem psala, že mi začíná docházet proč nevysazuješ :grinning: hlavně ať tu malou nemocnici co máte doma co nejdřív zas zrušíte

ad odplenkování: no když bylo teplo tak jsem ho nechala nahýho nebo ve slipech, teď prostě dám plenku a vím kolikrát zhruba nebo kdy asi tak čůrá (samozřejmě někdy je to jinak) a prostě se ptám tak co půl hoďky (zas ho nechci prudit furt, to nikam nevedlo)... občas tvrdí že ne a když si nejsem jistá že nekecá tak prostě řeknu že to jdeme zkusit... pak se většinou přizná že potřebuje... dřív mi říkal furt jen Ne, teď už se to neděje, spíš tvrdí že čurat bude a kde nic tu nic.. prostě ty svěrače ještě tak neovládá...

no a když má plenku a jsme třeba venku a mám pocit že asi čurá tak aspoň říkám Čuráš do plenky? Máš mokrou plenku? Až budeme doma tak do nočníku... apod. aby si to uvědomoval...
ale musím říct, že se už míň stává, že by doma čural do plenky... venku nebo když je hodně zaměstnanej tak to nejsou skoro žádný signály často a je naštvanej když se ho ptám.. ale doma už vidím snahu to zadržet... občas stačí se k němu přiblížit a říct že dám novej bryndák (furt sliní) a on jak mě vidí že se blížím tak najednou křičí Nočík! :grinning:
a i vidím že z plenky není moc nadšenej, posedí na nočníku a když vstává a je prázdnej, tak řeknu Chceš teda plenku? .... Ne!! Čulat :grinning: ... a jde si sám sednout... takhle třeba pětkrát, pak dám plínu a on se zlobí, ale nemůžu ho hlídat půl dne žejo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
no je to běh na dlouhou trať
26. zář 2009 ve 20:24  • Odpověz
Peťo: tak to jsou asi zoubky? a kdy máte další plavání? blbý je, že i když jsou to "jen" zuby třeba, tak je oslabenější imunita a to jsme taky párkrát nešli na plavčo, abych ho nedorazila
26. zář 2009 ve 20:32  • Odpověz
Lu, nevím, co to je, zub nevidím. Plavčo v úterý, to by musela být v pondělí OK, uvidíme. ráda bych šla. Zas se probrala, pobekávala, změřila jsem, ale má jen 37,5, tak nic dávat nebudu, jen jsem vystříkla nos homeo a zas usnula na gauči. Míra sedí vedle ní a spí taky :grinning: My jsme ospalá trojka, pořád jedeme na doraz. No ale kdyby to nedělalo rachot, tak bych šla přesunout mimipostýlku do ložnice a přesunula skříň, ale nechci je budit. Ale mám dnes zahnizďovcí náladu. Tak si nechám zajít chuť ... teda jinak se dnes cpu. Te'd jsem měla kyselý čočky-bonbony, housku se šunkou a ze stolu na mě mává puding. A to ještě zvažuju si k tomu prasácky otevřít colu. nebo bych je tu mohla nechat a jít přimontovávat úchyty na zbytek těch dveří na zítra, že? Prostě chci něco dělat.
26. zář 2009 ve 20:50  • Odpověz
Lu: Já jí taky nechci prudit a venku by si asi neřekla, nevím...ale jinak doma si na nočník přičapne sama a tím, že tu máme teplo, tak někdy běhá jen v tričku s nahou prdkou. A když nás chce naštvat, tak schválně čůra na chodbu nebo v kuchyni :angry:
26. zář 2009 ve 20:52  • Odpověz
Tak máme za sebou focení s Miškou :slight_smile: , jsem zvědavá jak to dopadne, protože když spolupracoval jeden tak se nechtělo druhýmu :grinning: , bylo pár okamžiků kdy se chtělo oboum, tak snad Miška něco stihla, ale je to velká šikula, tak věřím že fotečky budou krásný. Nebyl problém vyfotit každého zvlášť, spíš nás všechny pohromadě jako rodinu :slight_smile:
Nejvíc se mi líbil manža, když jsme šli na focení, tak se ptal co tam jako budem dělat celou hodinu, ale když to pak viděl, tak už to chápal :grinning: , nakonec jsme tam byli tak 1,5h, možná i déle :astonished:
26. zář 2009 ve 21:00  • Odpověz
Miška je moc fajn, příjemná a milá mamina :slight_smile: :dizzy_face: Ti cio jste se sní už setkali, tak to jistě víte :slight_smile:
26. zář 2009 ve 21:02  • Odpověz
já si otevřela Toffifee, sýrový tyčinky a k tomu jsem si v Makru koupila Squash Energy
26. zář 2009 ve 21:02  • Odpověz
Ahoj,
dneska máte všichni mužský doma? Já jsem tady sama. Ale zatím si neztěžuju. Sedím u televize s noťasem na klíně, stihla jsem si udělat nehty, vysprchovat se. A mohla jsem si dovolit vylézt z koupelny nahá bez toho, že by mě tu někdo mlsně osahával :wink: :grinning: Horší to bude až si půjdu lehnout. Asi se tu budu sama bát.

Je mi líto, že se zas tolik marodí :frowning2:

U nás je to s nočňajsem už o fous lepší, ale pořád hodně daleko k tomu, aby byl bez plínky. Jen už neprotestuje, když ho na něj posadím. O tom, že čůrá do plínky mě uporozní s tím, že tam má "hovno" :sweat_smile:
26. zář 2009 ve 21:18  • Odpověz
Teruse? Mlha? Ten výčet těch jídel dokupy mě zarazil. :grinning: Já furt odolala tý cole, ale vidím to bledě ... teda hnědě :sunglasses:
26. zář 2009 ve 21:18  • Odpověz
Makulko, neboj. Fotky určitě budou krásný. U nás kluci taky moc nespolupracovali. Štěpánkovi bylo šumák, že ho někdo fotí a Vojta stávkoval. Což mě překvapilo, jinak pózuje. Asi prostě neměl náladu. Ale Míša i z toho vykouzlila hezký fotky. Je šikulka.
26. zář 2009 ve 21:21  • Odpověz
Ahoj,
vím,že už se to tu psalo x krát,ale kdyby jste měly chuť můžete mi prosím napsat kolik čeho během dne vaše dítka sní.
to naše prťátko začíná pěkně stávkovat a nechce jíst,dosud měl třeba dobrou snídani,svačina nic,celkem v poho oběd a pak večeře,nebo dobré svačinky a ty hlavní jídla nic extra,ale ted nechce nic,chvílema to vypadá,že se baví,když mu servíruju jedno za druhým a on na to nenenenene
dnes večer Petr říkal když to viděll,že dřív když nechtěl nic jíst,šel od stolu a bylo,po chvilce se sám vrátil a dojedl co měl nandáno - tak to možná zase zkusím,jinak fakt nevím rozmlsánek náš milovanej hubenej

díky
26. zář 2009 ve 21:23  • Odpověz
Ejani no miška je šikulka, tak věřím že fotečky budou krásný :slight_smile: Pošleš mi do ip, jaké máte heslo a přihlašovací jméno na tom rajčeti, jak tam máte ty fotečky :slight_smile:
Marťas celkem i pozoval, ale když už seděl s náma kubík, tak on si šel k vodě :slight_smile: a tak podobně :wink:
Marťas se taky trochu předváděl
26. zář 2009 ve 21:24  • Odpověz
peti: no asi normální kombinace to není, Martin chvilku stál, koukal na stůl, zakroutil hlavou a vzdálil se :sweat_smile: :grinning:

a na fotky se zas moc těším, vždycky z nich na mě to něco dýchne....
26. zář 2009 ve 21:25  • Odpověz
Ejana: no to se malej už pěkně rozmluvil :grinning: :grinning:

na ty kombinace Teru taky koukám, já si tohle dát, tak strávím celou noc víte kde :sweat_smile:

což mi připomíná, že dneska jsem Matýskovi dala po měsíci půlku jogurt (kterej normálně miluje a dneska se ošklíbal) a on ak za hodinu na hřišti poblinkal pomalu celej kolotoč :sweat_smile: tak jsem zvědavá jestli to zvládne strávit :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Teru: nám taky čůral schválně na podlahu... když to dělal dva týdny, tak jsem viděla, že se tím baví a prostě dostal před zadek párkrát a už to nedělá, to spíš že nedoběhne ve stresu
26. zář 2009 ve 21:27  • Odpověz
Veru: já mám taky zkušenost, že jak jsem nabídla náhradu za jídlo, tak se pak rozcapoval eště víc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
takže některý jídla prostě dám co je (oběd), jiný se zeptám co chce z toho co máme doma... pokud nechce jíst někdy, tak se snažím do něj dostat půlku, jinak by se vztekal za hodinu dvě hlady a padal by atd..
ale pokud jíst nechce moc (dneska svačina venku), tak prostě dřív další jídlo nedostane... ono někdy to ani nejde, jsme třeba venku a když nechce co mám tak jiný ani není a třeba ani není hned kde koupit...
ale držím se hesla že když je hlad tak sníš co je

jinak u nás jídelníček
7.30 150 ml UM
9 ovoce plus pečivo nebo chleba se sýrem a zelenina (tak jeden krajíc, někdy půl)
12 oběd (většinou sní svoji misku, tak větší sklenička plus něco, někdy mu fakt chutná a sní i o trochu víc)
15 jogurt a polystyren nebo to co neměl dopoledne (jogurt 150-200 g a polystyreny tak 2-3, víc nedám)
18.-18.30 150 ml kaše nebo chleba se sýrem/vajíčkem a zeleninou apod., někdy pudink domácí nebo chleba s marmeládou bez cukru apod.
26. zář 2009 ve 21:36  • Odpověz
Jani, mužskýho mám doma, sice je to celý den ospalá lemra, ty ranní návraty mu už nesvědčí
Luci: u nás se jí hrozně - ráno mlíko 200ml
dopoledne jogurt nebo ovoce nebo sušenky, někdy nic
oběd jak kdy, většinou nedojí co jí nandám, někdy pár lžic
odpoledne ovoce nebo přesnídávka nebo pribiňák, nedojídá
večer 150 ml kaše nebo rohlík nebo chleba s lučinou(sní tak 5 malých kousků)
před spaním 200 ml mlíka
dnes jsem odpoledne zkoušela dát Hami mlíčko s kaší, to jí celkem jelo, někdy si dá trochu oběda od nás, přes den dám někdy buchtu, co máme ke kafi, sem tam povolím Lipo ovocné čočky
26. zář 2009 ve 21:37  • Odpověz
Lu, za to můžou tchánovci. Oni mají psy a tak po nich často uklízí. No a tak to i takhle pěkně pojmenovávají. Štěpánkovi se líbí nejen to slovo, ale i uklízení. Vždycky když k nim jdeme, tak hned běží pro lopatu a nese jí dědovi, aby šel uklízet. A je opravdu vytrvalý, nenechá se odbýt.

Luci, Štěpán taky jídlo bojkotuje. On chce všechno co vidí, co je na stole, ale jen tak do ruky a běhat s tím, ale u hlavních jídel je to divadlo. Ale jemu to zas tolik neuškodí :wink: Myslím, že je to jen období, vzpomínám že Vojta taky asi půl roku nejedl maso. Snad to Víťulku brzo přejde a bude pěkně baštit.
26. zář 2009 ve 21:39  • Odpověz
Lu: ona za to čůrání vedle taky dostane, až má někdy optisk ruky na zadnici, ale nic si z toho nedělá :confused:
26. zář 2009 ve 21:40  • Odpověz
Uf, jsme doma z Prahy :sweat_smile:
Taťka montuje v obýváku stolek na počítač, já ještě stáhnu fotky a pak hajíííííííííííííííííí :slight_smile: Je mi smutno podětech, celý den jsem je neviděla...... :pensive:

Marti, fotky budou hezký, neboj. Ale řeknu vám, že před Makulkou klobouk dolu, kluci jsou fakt čertiska :confused: :sweat_smile:
26. zář 2009 ve 21:42  • Odpověz
jé holky díky moc
jste mě uklidnily
já ho teda asi moc cpu

6-bo jak se vzbudí 180-210UM
8-snídaně-půl chleba s něčím
10-mám snahu dostat do něj sváču-jogurt
13-oběd-jí podle toho jak nejedl dopoledne
16-svačinka-ovoce to si většinou dá pěkně
19-večeře-to co nechtěl k obědu,nebo třeba chleba-kaše nechce ani vidět
a pak min 210 UM

Jani:taky doufám,za 14 dní máme jít na převážení,tak snad nebude mít ještě míň

nočník ted nechávám,na plavču v šatně čůrá jak starej mazák do nočníku,doma si ze mě děla srandu

já jsem taky doma sama,už jsem měla jeden jahodový zákusek a mám tam ještě dva,tak si pro jeden jdu

jé tak na fotky se těším
26. zář 2009 ve 21:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.