• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Ahoj!

Sleduju Pýchu a předsudek - máme to jako povinnou četbu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Veru, u nás se posledních pár dní nejí skoro vůbec. Sice jsem zvyklá ze starých dob, ale nervy z toho mám. Ten výčet jídel za den mi na klidu nepřidal. Krom ranního a večerního mlíka, snědl poslední čtyři dny vždy tak 7-10 lžiček obědu (asi půlku skleničky), jeden ze dnů ještě jogurt, jiná přesnídávku, dnes ten oběd a půlku chleba bez ničeho.

Dneska byl nádherný den - takový pohodový klidný. A máme položený koberec :grinning:

A přidala jsem pár fotek z posledních dnů (je tam i barva zdí v pokojíku)
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vReferer=&vImageID=3329440#navigator

Kdybyste měli čas, koukněte na konec tohoto alba - pouť a zvířata jsou tam taky, ale Matýsek v kombinéze :wink:
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=44153&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
26. zář 2009 ve 22:05  • Odpověz
Sylvi-můžeš být v klidu - píšu to co servíruju - i když byly doby kdy tak jedl
dnes- ráno a večer mléko,mezi tím 2x do pusy banán dopo,max. 5lžic polévky oběd,odpo 3lžičky lipánka-to je vše
26. zář 2009 ve 22:10  • Odpověz
Koukám na film na Nově O život, to je správná blbost

Lu : díky za rady

náš jídelníček
snídaně : piškoty, namazaný chlebík
sváča : ovoce
oběď : vařený, stejný co jíme my
sváča : piškoty, ovoce, jogurt, pečivo - sama si řekne na co má chuť
večeře : buď namazaný chleba se zeleninou, nebo teplé jídlo
26. zář 2009 ve 22:13  • Odpověz
Ono bylo lupičandě taky smutno :sweat_smile: Vzbudila se s pláčem, to nikdy nedělá. Tak jsem "musela" chovat :dizzy_face: :dizzy_face:
26. zář 2009 ve 22:18  • Odpověz
Miši, není proč klobouk dolů, kluci dnes sice řádili, ale Kubík je jinak hodnej a když zavolám skoro pokaždé hned přijde, ale dnes to měl nějak na háku :grinning: , Asi jak měl tolik prostoru v tom parku, tak z toho byl paf. Marťas ten je takové šídlo skoro pořád :grinning: , Pokud teda zrovna nekreslí nebo nestaví lego puzle nebo tak něco. Hlavně je to tvrdohalvec tvrdohlavej :slight_smile:
26. zář 2009 ve 22:21  • Odpověz
Je to sranda jak jsou každej jinej :slight_smile:
26. zář 2009 ve 22:24  • Odpověz
ejani, fotečky máte moc hezký :slight_smile:
26. zář 2009 ve 22:25  • Odpověz
U nás te'd jídlo taky horší a klasická scénka - "Chci papat" "A co chceš?" (umí pojmenovat většinu věcí, co jí) "Papat chci" "Chceš chleba, rohlík, banán, jabko ...?" "Chci papat" "Tady máš rohlík" "nene" "Tady máš jabko" "nene" "Chceš jogurt?" "nene. Rolik chci" :grinning: Prostě v tom má bu'd totál chaos nebo si ze mně dělá srandu.
Hani, ten film je kravina, co? A přitom původně ten scénář byl vtipnej, akorát během výroby se změnil v blábol v zájmu "divácké atraktivnosti" (producenti jsou blbci a Šteindler se nechal hodně ovlivňovat. No my si s tím užili, protože k tomu filmu skládal hudbu Míra v době, kdy jsem porodila Týnku a ta nejkrásnější písnička o milování a narození miminka (co je tak trochu o Týnce), tak tu dali akorát na Soundtrack. No prostě "nou koment"!!
26. zář 2009 ve 22:35  • Odpověz
Sylvi, Matyášek je kukadýlko, já ho žeru :slight_smile:

a rozhovory o jídle máme podobný jak u Petrolejků...vyndám půl lednice, pořád do ní ukazuje a na všechno co vyndám kroutí hlavou a háže ručkama, že jako ne
26. zář 2009 ve 23:00  • Odpověz
Tak ten film megablbost :angry:

Matýsek je šikulka,jak pomáhá taťkovi

jdu pomalu spát
dobrou klidnou
26. zář 2009 ve 23:16  • Odpověz
:slight_smile: při filmu jsem přejela žehličkou Zuzance po gumovým obrázku na nový mikince. :rolling_eyes: :grinning: Bob s Kotkem mi můžou na MMA ruku v ruce vydražit novou. :grinning: byla to blbost, ale některý momenty vtipný... no, teď jsem omrkla fotečky Matýska - je to megarfajer, blonďáček a šibálek nádhernej. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
26. zář 2009 ve 23:37  • Odpověz
JO, Matýsek je bombarďák, jen pořád nemůžu přijít na to, jestli je podobný Sylvince, nebo tatínkovi, ale spíš si myslím, že je na mamku. Anebo si jsou rodiče podobní.
Jídlo moc komentovat nebudu, u nás se jí vždy a všechno, někdy zbytečně moc :wink: .
Kreksi: v tuhle hodinu kdybych žehlila, tak vypálím nejenom gumový obrázek :sunglasses:,žehlím max. v devět večer, jinak si dělám zbytečně jizvy na předloktích
Dobrou noc a krásný víkend
27. zář 2009 v 00:10  • Odpověz
v devět bych ledaskdy ještě sežehla i dítě :grinning: myslím, že sylvinkovi jsou si podobní všichni dohromady. alespoň tak jsem to uzavřela sama pro sebe, "studovala" jsem je x-krát... dřív mi přišlo "celej táta", teď zas křičím "celá máma"... no povedenej, moc. takže tak. :slight_smile:
27. zář 2009 v 00:23  • Odpověz
Bré raničko :slight_smile: sylvi:koukám na Matýska je to šikulka roztomilej,taky nedokážu na 100% říct na koho je Matýsek víc,a mně taky říkali pořád na tatínka a ted prej už i na mně tak nevím,ale na looku mně vyšlo že se Pát'a podobá o 25% víc tatkovi,to byl zas na koni :grinning: krásnou neděli a marůdkům brzké uzdravení :wink:
27. zář 2009 v 07:42  • Odpověz
ahoj

jé Veru tak to je vidět jak má každý dítě jinej metabolismus... Matýsek jí teda míň než Vítek a přibýval i když měl průjem :sweat_smile:
zase kamarádčina holčička tak ta sní půl sklínky k obědu, dvakrát kousne do jablka ke svačině, furt lítá jak drak a váží o 3 kg víc než Matýsek..(ovšem je taky o kus vyšší)

rozhovory o jídle máme teda úplně jiný, on chce od šunky po meloun a vejce všecko :sweat_smile:

holky já kdybych žehlila přes den tak sežehnu dítě, kdybych žehlila večer, tak sežehnu sebe - tak nežehlím vůbec :grinning: :grinning:
27. zář 2009 v 07:52  • Odpověz
dočítám: Teru: no já mu ani tak neplácnu až tak moc když schválně čůrá na podlahu, ale řeknu, že se zlobím a třeba pět minut ho ignoruju (teda když přijde s prosíkem tak ho samozřejmě pochovám) a hrozím a to on bere vcelku vážně, někdy se sice usmívá, ale za chvíli ho to mrzí
samotný plácnutí tak nefunguje to je spíš pro legrandu, já to spíš okecávám a vysvětluju že tam je mokro, že na tom upadneme, že to musím uklidit a tak...
starším dětem když se počůrají do kalhot se např. má říct Tak se svlíkni a dej to do koše na prádlo a přines si nový kalhoty a slipy... aby si uvědomili ty důsledky, že ta máma má taky práci navíc

ještě k tomu jídlu: dr. mi na 1.5 roční prohlídce říkala, že kdyby nejedl, tak je to v tomhle období normální, ať se neplaším a třeba mu dám navíc mlíko nebo něco, prostě dělaj mezky a nebo maj moc "práce" a nechtějí ztrácet čas jídlem

Sylvi: fotky krásný hlavně ta zblízka :dizzy_face: malej mi připadá podobnej na oba...
u nás se taky všichni furt dohadujou, jednou je víc na muže, jednou na mě, ale myslím, že je to čistej mix :grinning:
27. zář 2009 v 08:20  • Odpověz
Dobré ránko

sylvi Matýsek je moc roztomilej a teda úplnej blonďáček :dizzy_face: .A barvičky v pokojíčku se mi líbí, tuhle zelenou jsem původně chtěla a možná ji i nakonec použiju

my koukáme s Ondrou na Hledá se Nemo :wink: a musím koukat s ním
27. zář 2009 v 08:47  • Odpověz
Ahoj, taky jsem Matýska zkoumala, protože na jedný fotce mi přišel jak kopie táty, ale myslím, že je pěkně mixlej a taky že Sylvinka s Jindrou jsou si podobní. Stejně je to legrace, jak se člověk těší, jak to miminko bude namixovaný, co bude z táty a co z mámy a jak se to "poskládá". A teď, co už máme Týnku tak jsem ještě zvědavější, jak bude vypadat berunka a jstli bude mít i podobnost na Týnku. To je dobrodružství.
Jinak noc dobrá, měla sice teplotu, ale nad 38 to nevylezlo. 5-6 nemohla spát, tak jsem utěšovala, pak usla ještě do osmé, takže proti včerejšku krása. Snad jsou to ty zuby.
27. zář 2009 v 08:48  • Odpověz
Peťo: no tak to už zní líp, možná se už zubisko chystá pod dásní, u nás bylo vždycky nejhorší buď to samotný proříznutí a nebo jak se to chystalo pod tím (a to jsem právě ještě nic neviděla ani necejtila)

tak a pas je fuč :sweat_smile:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3330200&vReferer=
27. zář 2009 v 10:05  • Odpověz
ahojky :wink:

samé super zprávy tad,to je fajn :wink:

Lucko gratulace k těhulkování :slight_smile:

Martinko gratulace ke svatbě :slight_smile: fotky jsem bohužel nestihla,snad je ještě někdy ukážeš :wink:

halkac:Jonáškovi všechno nejlepší k svátku :dizzy_face:

sylvi:Matýsek je krásnej blonďáček :dizzy_face: :dizzy_face:
27. zář 2009 ve 13:03  • Odpověz
ahojdááá!!!

jdu pogratulovat k největším novínám posledních dnů - lucce k těhulínování :dizzy_face: :dizzy_face: ( vidím, že plán "dovolené v jugoslavii" vyšel :sweat_smile: , tak at je luci vše ok a těhu si užíváš :slight_smile: ) a martince velké gratulace k novomanželství :dizzy_face: :dizzy_face: mrzí mě, že jsem nestihla fotky..budou marti ještě někde k nakouknutí(resp. nedávals je na beremese?)

my máme za sebou trochu adrenalínový týden...a to doslova...kubouš si užíval adrenalínové inhalace v nemocnici, kde nás hospitalizovali s těžkou laryngitidou..ted už jsme po 5 dnech doma (resp. u babí s dědou, chytlo nás to na cestách...) a dnes ráno po první noc bez sebemenšího záchvatu jsem fakt bulela dojetím...
27. zář 2009 ve 13:21  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz
cože Zuhav? :astonished: :astonished: chudák Kubulínek! :pensive:
tak ještě že je už v pořádku a že jste to oba zvládli!! to věřím, že to byl pořádnej stres :confounded:
a jak to začalo? jak bylo v nemocnici? napiš něco víc!
27. zář 2009 ve 14:22  • Odpověz
Dobrý podvečer,
Zuhav, tak to jsem zažila jednou u synovce a už nikdy více, doma nám sípal, nemohl dýchat, v nemocnic nám řekli, že jsme přijeli za 5 min dvanáct, fuj. Posíláme Kubouškovi pohlazení, dobře, že je to za vámi.

Lu: pidibříško moc pěkný :slight_smile:
27. zář 2009 v 17:56  • Odpověz
a Jonáškovi vše nej :slight_smile:
27. zář 2009 v 18:11  • Odpověz
Ahoj,
Jonáškovi pěkný zbytek jmeninového dne :slight_smile:
Zuhav:tak hlavně,že už je malému dobře,ale muselo to být hrozné viď,vím jak to neutíká v nemocnici s dítětem a to V nebylo nic,natož když mu je takhle špatně :frowning2:
27. zář 2009 v 19:05  • Odpověz
Jonáškovi vše nej,nej k svátečku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: zuhav:chudinka Kubíček,at je už jen a jen líp :frowning2: lu:bříško krásný :slight_smile: hezkej zbytek neděle,dnes budu užívat voln'asežehlením a zejtra zase do práce :sweat_smile:
27. zář 2009 v 19:34  • Odpověz
ahoj,
Jonáškovi vše nej nej nej..a pusinku od tety koníkovky
Zuzi-týjo, to musely být nervy! Hlavně, aby bylo brzo dobře a už se to neopakovalo!

ad jídlo- Tomí jí dost dobře. I když má dny, kdy mnohem mín, ale to neřeším..
7-200ml mléka
8-chleba (celý krajíc nebo 3/4) s máslem,...
11-jogurt nebo ovoce, zelenina
14-30 - po spaní - oběd, sní celý
17-ovoce, zelenina nebo jogurt
19-chleba s něčím nebo kaše
20-max 200ml mléka

někdy něco vynechá,protože mívá rohlík na "uklidnění". někdy sušenky nebo piškoty (velmi málo a musí dobře jíst ostatní věci)
začíná vstávat malinko dýl a proto se posunuje i malinko denní spánek. Někdy má sváču dřív a pak v 12-15 oběd, nebo část a po spaní to dojí..Ale mám v plánu celý oběd přesunout časem před spaní..:slight_smile: :slight_smile:
27. zář 2009 ve 20:08  • Odpověz
a chtěla bych se zeptat. dostala jsem dýni -asi 20kg:slight_smile:..Manža jí ani nedostal málem do auta..:slight_smile: :slight_smile:.
něco zavařím na kompot, něco sdělám jinak..ale mám v plánu marmeládu nebo džem. na to recept mám..ale nemám recept na přesnídávku..a nějak jsem to nenašla..Nevíte některá? díky..
27. zář 2009 ve 20:10  • Odpověz
Romi: takový monstrum? :sweat_smile: nevím jestli je tam recept na přesnídávku, ale tady je celý téma o dýni :grinning:
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=64074&vGroupOffset=0&vOffset=0#end
27. zář 2009 ve 20:13  • Odpověz
27. zář 2009 ve 20:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.