• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
No, Lu nechci tě strašit, ale bratranec slintal do pěti let :confused: Což u vás určo nebude :wink: Ale mamka říkala, že si o něm sousedi povídali, že "není normální" ..... a jaký je z něj šikula.
Náš Matýsek neslintal vlastně vůbec, max. na utření bradičky ..... by mě zajímalo čím to je :confused:

No,a oblečení . samo trika je třeba sem tam vyměnit a na ven má jiné oblečení, takže se pravda to oblékání nastřádá. Spíš jsem to myslela tak, že to co má na tělo, tak dávám pořád čisté, včetně pyžama. A ono tou zimou to pak ani tak neschne .... ale zas máme supr šušárnu, jen je trocha z ruky

No, a my jdeme ven ...
1. říj 2009 v 09:26  • Odpověz
Sylvi: no na nás taky občas lidi koukaj :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale on naštěstí hodně mluví a je hodně aktivní, takže si spíš myslej že mu rostou zuby
jsem se ptala i u dr. dětský i na rehabilitaci, prej to zdravotní problém není, ale nadměrný slinění se léčit nedá...
no prostě když dostanu pusu tak je jak francouzská, můžu si jít utřít obličej :grinning:

jj, my taky převlíkáme hodně, peru každej druhej den většinou.. ponožky někdy měním i několikrát za den, když si na ně načůrá, že... u nás to vcelku schne naštěstí... ale eště že nežehlím, to bych se užehlila k smrti :grinning:

jdu do sprchy než se chlapi vrátěj
1. říj 2009 v 09:30  • Odpověz
můj synovec slintal tak do 4, ale fakt brutálně :grinning:

punčošky máme tak desatery,ale poděděné.aspoň je nemusím tak často prát a počítám s nějakýma nehodama
1. říj 2009 v 10:01  • Odpověz
ježíš přestaňte mě strašit, ženský! :zipper_mouth: do 4 a do 5?? tak já mu asi dám po doma pláštěnku a kašlu na to :sweat_smile: si neumím představit jak budu mít čas tohle sledovat až se narodí malý... do toho ještě nočník... no asi se budu muset přepnout na podstatně vyšší level :grinning:
1. říj 2009 v 10:02  • Odpověz
lu prostě se na to vyprdni a neřeš to.Lukášek měl furt nacucaný tričko kolem otvoru pro hlavu,ale fakt fest.On totiž i neuměl zavřít pusinu,když jedl,pil a slintal,takže všechno prostě teklo ven.Je to úplně normální a zdravý,chytrý kluk :dizzy_face:
1. říj 2009 v 10:05  • Odpověz
Ahojda :wink: Márince Vše nééééj k prvnímu půlročku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Matýsek a Marijánka jsou šikulky :wink: Ondráškovi at' je líp a rýma co nejrychlejš zmizí :wink: mocinko:tebe jsem nevidělaaaaaaaaaaaaaaaaa :angry: :grinning: :grinning: takže ty a hroch??ukaž pupendíčka :wink: všem krásný den,jdeme ven se mi do té zimy nechce :sweat_smile: a už by nám taky mohli topit ne mně je normálně v bytě kosa :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. říj 2009 v 10:34  • Odpověz
Agi: to nejde, on slintá tak, že je mokrej až k pasu :sweat_smile: a pak nastydne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
i bryndák když nevyměním, tak je tak nacucanej, že jak leze po gaučích nebo po mě, tak máme na sobě fleky :sweat_smile:
1. říj 2009 v 10:39  • Odpověz
jé a co nosit ten plastový s tím zahnutým rohem?
1. říj 2009 v 10:40  • Odpověz
Agi: no ten zas nechce... a dr. mi řekla, že by mohl mít vyrážku kdyby to nosil pořád... je fakt, že ji míval i z dudlíku i z punčocháčů, má po mě citlivější kůži...
on taky nezavírá pusu... ještě se zeptám jestli nemůže mít něco s nosem, že furt otvírá pusu :sweat_smile: když on ale taky furt kecá a směje se dost, takže on tu papulu fakt nezavře :sweat_smile:
1. říj 2009 v 10:47  • Odpověz
ejanky chlapáci báječní! Kluci na ženění! a Štěpulka má takový dospělácký výraz..určitě bych mu řekla, že je mu víc..

já mám teda nahoře už 7 kilo..jsem koukala a je to přesně jako s Tomíčkem..Takže velryba je na Vysočině! :slight_smile:

a dneska ráno jsem zatopila v krbu. takovou jsme tu měli zimu! ale ted vylezlo sluníčko a venku nebylo a tak zle..
ráno 9°C, ven jsme šli, když bylo 13, měl teplejší tepláčky, body s krátkým, mikču a ještě jednu mikču. Čepičku už přes ušiska..

lu-a Calzedonia jsi na punčošky nezkoušela? Já jsem tam spokojená, ale nevím úplně přesně složení..

Míško-gratulace Mariannce..a včera jsi mě moc moc navnadila tou postelí. Máme totiž jeden pokojíček pro obě(všechny) děti. tak bych něco takového brala. Prvně jsem myslela, že koupíme obyčejnou jedno postel. ale pak mne napadlo, že za cvhilku budeme dokupovat další..tak aby ještě měli stejnou. tak to možná bude lepší koupit takhle naráz..díky moc za odkaz na váš pokojíček. Máš to krásně sladěný a "vymakaný" :slight_smile:
1. říj 2009 ve 12:34  • Odpověz
a mluvili jsme s manžou o jménech. Peti, nemáš náhodou odkaz, na ten rozbor jména? já nějaký mám, ale tam chcou i datum narození..
a samo se nemůžeme dohodnout. ale myslíte, že by bylo blbý, kdybychom dali jméno, jaké má můj bratránek? Líbí se nám Daniel a i Martin..a oba mám bratránky..rešily byste to?
1. říj 2009 ve 12:42  • Odpověz
Ahoj, Márince vše nej k půlročku. :dizzy_face:
Sylvi, říjen je doufám měsíc narození berunky, podle doktorky a mého odhadu, jak přibývám atd., budeme za měsíc doma z porodnice. :astonished: No v sobotu začínám 36tt, což byla od počátku moje meta jako nejdřívější možný porod, malá roste rychlejc než podle tabulek, takže by mohla mít (a asi určitě má) přes dva a půl kila, v 36tt je už i dobrý sací reflex, takže by bylo v pohodě kojení ... tak uvidíme, každopádně jsem klidnější, že teď už jsme fakt definitivně "za vodou".
Oblíkám tak přiměřeně (spíš míň než píšete), akorát budu muset koupit tílka, Týnka má dlouhej trup, ale je hubená, takže kalhoty jí sjížděj a trička většina končí u kalhot, takže jak se předehne, tak jí bude fučet na záda. Na zimu v bundičce ne, ale teď v těch přechodovývch věcech je to náročný. Lu, punčocháčků mám ... ehmehm ... na tuto zimu cca 20 kusů, ale většinu z MMB nošený, ale všechny v pohodě. :grinning: Však když je neunosí Týnka, unosí je berunka (toto heslo mě opravňuje nakoupit cokoliv jakémkoliv množství :sweat_smile: ) Rukavice mám jedny pletený prstovky tenký, jedny pletený palčáky středně teplý a jedny péřový palčáky k oteplovákům.
Jo a před hodinou mi začalo cosi v kyčlích, jak jsem tu sténala v létě v 7. měsíci, že mě bolí kyčle, jak se roztahujou, tak to začalo znova a fest. Sotva jsem došla z hudebky domů s kočárem, na zastávce už jsem se kroutila jak had od bolesti, komplet celá pánev mě bolí. No paráda, teda jsem samo debil, protože i tak jsem dala dva sprinty (na bezbariérák a na zelenou na přechodu), což mě dorazilo. :grinning: No a v noci jsem spala jen 5 hodin, pak už to nešlo, po šestý jsem to vzdala a šla uklízet kuchyň, prostě ani boha. Čili vypadám jak kruhoň podokoň obecný. No mamka k pohledání. :wink:
A hudebka byla opět skvělá. Týnka to miluje a já taky, jak koukám na ty naše dětičky, jak jsou šikovný a každý jiný a Katy zase dávala Týnce pusinku na uvítanou a Týnka tam pak zasněně stála, no vždycky jsem se Zuuu těsně před rozbrečením, co nám to ty naše cácorky předvádějí. :grinning:
1. říj 2009 ve 12:46  • Odpověz
Comra: nj však Ty jsi o kus dál, už jsi v půlce těhu :wink:

Calzedonia... já tam v životě nebyla, jen si matně vybavuju, že jsem ten nápis někde viděla... podívám se na net, díky za tip

holky, muž se mě ptal jestli bude příští květen nebo červen moct jet někam na dva tejdny na motorce... tak jako moje podezření, že se bude opakovat jeho chování po minulým porodu, se začíná tak nějak plíživě naplňovat...
to už je druhá a delší akce během prvních dvou měsíců po narození... nemluvě o tom, že šetříme každou kačku...
jsem mu teda se zaťatejma zubama řekla, že jedině pokud bude mimi v pohodě, Matýsek nebude stávkovat a bude mít do tý doby normální práci...
přitom tohle jaro nebo léto klidně mohl jet, nechápu...

ale víc mě teda vnitřně vytočilo jak se zase "chystá" na dítě... minule si měsíc před porodem koupil dvě vodní dýmky a ozdoby na motorku a iPod atd.. a mně pak předhodil že jsem koupila šátek nebo co to bylo pro malý... a po porodu no comment.... no už jsem ho varovala, že podruhý si na hlavu kálet nenechám.. :zipper_mouth:
jediný co mě uklidňuje je že tu bude jeho maminka, kdyžtak si ho srovná (jako minule, to bohužel už byly Matýskovi 4 měsíce)
uff, toť můj výlev, pardon :sweat_smile:

jdu hledat tu Calzedonii
1. říj 2009 ve 12:51  • Odpověz
Romčo pr'd na bratránky, dejte co se vám líbí.
http://www.horoskop.cz/on-line-vyklady/numerologie_jmena/#
http://www.babyweb.cz/Krestni-jmena.aspx?gclid=CIuC5sqroJsCFcIWzAodUmpLBg a tohle jsou odkazy ke jménům. Což mi připomíná, že u nás to není furt definitivní, zatím je to o kompromisu, my to vůbec nestihli probrat a s Mírou to už asi nestihnu nikdy :grinning: No prostě do porodu to už každopádně bude berunka (to je stejně neutrální, jakože beruška naše), ale dnes jsem nahlodána zkusit návrat k jedné starší variantě, ale jelikož se to furt mění, tak se výsledek dozvíte asi opravdu až po porodu (a my taky :grinning:).
1. říj 2009 ve 12:52  • Odpověz
Romi: to bych neřešila :wink:

Peťo: tak mu řekni, že když nedojde na tu matriku tak že dáš Bereniku :grinning: tím vyřešíš aspoň jedno
1. říj 2009 ve 12:56  • Odpověz
Lu, to už jsem tu začala nenápadně nadhazovat. Akorát že berenika je te'd u mě jako druhá. Já už jsem z toho totálně zmatená. O víkendu si projedu znovu seznam, najdu svátky a udělám numerologický rozbory a pak na něj udeřím, ať to vybereme. Chaos nad chaos
1. říj 2009 ve 12:57  • Odpověz
tak to jsem ráda, že tohle moc neřešíme, muž sice odmítl nějaký jména který by se mně líbily ale tím že na holku se shodnem a u kluka nemůžu najít prakticky nic do čeho bych se totálně zamilovala, tak je to tak nějak pořešený...
akorát nevím jestli je u nás registrovaný Zen, si to budu muset pozjišťovat..
1. říj 2009 ve 13:04  • Odpověz
Achoooooooj,
Mári dostala k půlročku píchaneček :sweat_smile: Ale byla statečná, zaplakala snad jen pět vteřin :dizzy_face: Váží 7820 gr. a měší 65 cm - jak Denda v půl roce :slight_smile:
1. říj 2009 ve 13:05  • Odpověz
Děkujeme všem za přáníčka :slight_smile:
1. říj 2009 ve 13:06  • Odpověz
Peti-moje kamarádka rodila minulý týden. Nedokončený 35tt a ještě konec pánevní. Rodila přirozeně po odtoku plodové vody. a malá měla 2650g a 47cm. takže vaše Berunka je úplně za vodou, jak píšeš..:slight_smile:. Holčička je v pohodě, jsou teda ještě v nemocnici, dokud se líp nerozpije..ale na fotečkách je nádherná..:slight_smile:

jo, a místo tílek dáváv bodyčka a nezapínám je dole. jsou delší a netáhne mu na zádíčka! :slight_smile:
peti, ty kyčle mne mrzí, ale třeba se tam Berunka chystá..a pak jen 2x zatlačíš a bude venku! :slight_smile:

já tu dneska taky skoro slzela..byla tu kamarádka s Nelinkou -1 rok. A jak jí dával Tomí pusinky a hladili se..ježíš, to je tak dojemný..:slight_smile: :slight_smile:

lu-prud na muže už od začátku. nepovol nic! pak můžeš být za hodnou..ale ted bych nic neslibovala! at pochopí, že se fakty chystá šrumec a bude i on potřeba! :slight_smile:

jména-mne včera taky manžel řekl, že nás určo cestou do porodky něco napadne! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Skoro jako minule! :slight_smile:
1. říj 2009 ve 13:08  • Odpověz
Romi: já mu přesně tohle řekla... a taky jsem ho dost nepříjemným tonem varovala, že podruhý teda absolvovat to co minule nebudu... ani kdybych měla bejt za semetriku, klidně udělám cirkus, ale dítě jsme si upletli oba a tak se k tomu musí tak postavit... (tiše teda doufám, že v tý době bude mít práci a bude makat :grinning:)

já nevím chlapi jsou tak líný, já budu měsíc dva po porodu tady ve 24-hodinovým kolotoči a on by se jel slunit na Jadran nebo kam, chápete?... tý woe, mě by tohle ani nenapadlo, natož abych něco takovýho pronesla nahlas :sweat_smile: :sweat_smile:
1. říj 2009 ve 13:25  • Odpověz
Lu:já bych asi nesvolila :sweat_smile: nebo jak píšeš at' se prostě snaží si aspon najít tu práci :angry: Mári je šikulka a míry krásný :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Romi bratrance bych neřešila :wink: i když my řešili ale to jsou jména synovců,Michal a Tomáš :wink:
1. říj 2009 ve 13:30  • Odpověz
tak jsem dělala ten cuketový pekáč co jsem dvala do receptů a je to výýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýborný :wink: :slight_smile: :dizzy_face:
1. říj 2009 ve 13:39  • Odpověz
Ahojky

Ad oblékání: už týden dáváme punčocháče (na zimu jich chci cca 8-10x-peru maximáně 1x týdně)+tepláky/kalhoty...tílko+triko s dlouhým rukávem+mikča+slabá bunda (spíše větrovka)... slabší čepice (když nefouká vítr, tak šáteček)...ale třeba v úterý to bylo i na rukavice, ale zatím je nedávám...fusak zatím také ne...Myslela jsem si, jak ji nenabaluju, ale po příchodu domů není vůbec spocená-spíše taková vlažná, až studená (ruce jak led-to je jasný, to má pořád, stejně jako já)

Lu: manža je vtipálek :astonished: ...však může rok počkat a pak můžete vyrazit všichni, ne (pokud to finance dovolí)?! Musíš mu důrazně vysvětlit, že "chvilku" trvá sladit 2 dětské režimy...a vůbec, že to není fér někam prchnout, když ty budeš doma (s prominutím) padat na hubu :confused:

Já nechápu, že už má Mariánka půl roku :astonished: :sweat_smile: ...já mám pocit, že byla Mi nedávno v porodnici :sweat_smile: ..tak všechno nééééjjj :dizzy_face:
1. říj 2009 ve 13:42  • Odpověz
Lu: jenže bacha, Peťa má sice nošený punčocháčky, ale odžmolkovaný :wink: já můžu mezi lidi tak se čtyřma kouskama :sweat_smile:

Romi, prď na bratránky
1. říj 2009 ve 13:46  • Odpověz
Teru: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: nj, ona má vlastně ty punčochy jak nový! :grinning:

Majenka: no to co píšeš to jsem mu taky řekla...ale on prej rok počkat nemůže... jsem na to opáčila, že teda v tom případě pokud mě chce vytočit už předem, tak mu tady děti nechám obě a v srpnu jedu na Jadran já :grinning: (to by čuměl! :sweat_smile: :sweat_smile: )

jdu se podívat na ten cuketovej koláč... a musím hodit recept na kuře na kari, dělá se to fakt samo a je výborný :dizzy_face:
1. říj 2009 ve 13:53  • Odpověz
Lu- ten tvůj husband,to je teda těžký kalibr :slight_smile: ,ne já se nesměju,nemáš to lehký,ale prostě mě ten chlapský náhled na svět baví.

Romi- taky bych to neřešila a bratránkům můžeš tvrdit,že jsou tak úžasní,že tě inspirovali k jménu :sunglasses:

A pozor- u nás úspěch s oddudlováním přes den.Chodí si pro něj kačenky( Petisko sorry,ale já jsem trapně neoriginální a mě v tu chvíli nic jiného nenapadlo :grinning: :grinning: ) a vždycky když se jde spát,tak nám dudan hodí zpátky na ploštář :wink:
A řekla bych,že i usínání se tím urychlilo.
1. říj 2009 ve 14:04  • Odpověz
1. říj 2009 ve 14:05  • Odpověz
Zapomněla jsem vám napsat - Deny včera poprvé vylezl sám na gauč v obýváku :grinning: Jsme prostě rychlíci :grinning: A Mája, ta se zahanbit nenechá, lupičanda!!!

Romí, na bratránky bych se vyprdla. Vladík má taky sestřenici Marianu. Navíc - těžko budeš hledat jméno, které nená nikdo v okolí :wink: A co holčička? Zůstává Danielka?
1. říj 2009 ve 14:07  • Odpověz
Prami: nj, taky si někdy říkám, že bych ráda měla takový "starosti"
mám pocit, že chlap chápe tak sotva půlku toho co to znamená nosit, porodit a starat se o malý dítě... a pak si ještě stěžujou, že jsou uvázaný :sweat_smile: :sweat_smile:

ten kámoš co s ním má jet na tu motorku, tak dělá pro velkou firmu, u který muž dělat v minulý práci docela velkou a úspěšnou zakázku.. tak jsem mu řekla ať mu napíše, že dostane výjezdní doložku, když mu kámoš sežene dobrou práci u nich :sweat_smile:
1. říj 2009 ve 14:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.