• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Prami: to asi dorazilo období vzdoru :stuck_out_tongue_closed_eyes: taky se děsím kdy to dorazí a jak to bude vypadat

ale četla jsem že to období vzdoru je důležitý, jakoby je to první stupeň oddělení od rodičů... když se to neodehraje, tak to většinou znamená problém v dospělosti... prostě se potřebujou oddělit, získat sebevědomí a určitou identitu...
5. říj 2009 v 15:28  • Odpověz
autor
jo a včera jsem objevila obě poslední dolní stoličky, už jsou skoro celý prořízlý..tak už zbývají jen 2 zuby.. :slight_smile:
5. říj 2009 v 15:31  • Odpověz
Holky, Marianka má prvníííííííííííííííííííííííííííí zoubeeeeeeeeeeeeeeeeeeek :sweat_smile:
5. říj 2009 v 15:37  • Odpověz
autor
jéé Míšo, tak to gratulujem.. a našla si ho Ty? to bys měla dostat na šaty.. :slight_smile:
5. říj 2009 v 15:39  • Odpověz
Našla našla :grinning:
Krmila jsem jí a nějak mi to drhlo o plastovou lžičku, tak jsem vzala kovovou a cinkáááááááááááááá :grinning:
5. říj 2009 v 15:40  • Odpověz
Miško:gratulujuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a jdu na fotky Verčulky :slight_smile:
5. říj 2009 v 15:43  • Odpověz
jé tak to je bobišek velikej už! :dizzy_face: :dizzy_face:
5. říj 2009 v 15:45  • Odpověz
LU- období vzdoru, nestraš,to je moc brzo,ne :astonished:

Fru+ Mi- fotky jsou fakt nádherné,Verunka je prostě panenka a vůbec vám to tam všem strašně sluší.Úžasnééé.

Gratulace Mariannce k prvnímu zoubku.
Mi- prosím tě,kdysi jsi psala,že začínáte chodit do posilovny.Chodíte furt? Co výsledky,už to na sobě vidíš? Já se tam chystám,tak sonduju :sunglasses:
5. říj 2009 v 15:46  • Odpověz
holky dejte prosím odkaz na Verčulky fotky já to nemůžu najít :frowning2:
5. říj 2009 v 15:50  • Odpověz
Miru, chodím pořád, ale ne úplně pravidelně, jak jsem si plánovala... Cítím se rozhodně líp, na kila nehubnu, ale tak 2 cm mám dole po celém těle. Není to moc, ale třeba to půjde postupně dál... Zatím tomu nechci obětovat vše, zkrátka cvičím, když je čas (a ono ho moc není :sweat_smile: )
Když jsem včera viděta Barču (Fru), tak jsem si přála, abych aspoň tak jak ona vypadá v půlce těhotenství vypadala někdy v budoucnu netěhotná :grinning: Barča je štíhlounká, strašně jí to sluší a má pidi bříško :slight_smile:

Holky, díky :slight_smile:
5. říj 2009 v 15:52  • Odpověz
Prami: brzo není, se zeptej např. na diskusi říjnovek nebo listopadovek, některý děti už to maj snad i za sebou :sweat_smile: já tam občas nakukuju abych věděla co tak čekat za tři měsíce...
prej vzdor může bejt kdykoli mezi 1.5 rokem až asi 3 rokama, typicky okolo 2. roku... no a to my už skoro jsme :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jako podle toho co píšeš tak to jsou scény vzdoru jak vyšitý... prostě si prosazujou vlastní vůli nebo se seknou a řvou a ani nevíš kvůli čemu... teď v pátek jsem byla u kámošky a její jindy pohodářská holčička vystřihla během oběda takovou scénu, že jsme obě zůstaly koukat... nevěděly jsme proč a nebylo možný ji zarazit, tak ji dala do postýlky a ignorovala a uklidnila se asi za dvacet minut....
ona z toho byla kámoška docela vykulená, má klidný dítě, takže tohle nečekala...
no tak já radši čekám cokoliv, rychlou vztekačku a lehnutí na zem máme už pár měsíců, ale to není klasickej vzdor, to prostě trvá minutu nebo dvě.... tohle vypadalo spíš jako emocionální bouře a ať děláš co děláš tak se vzteká, nic jí nebylo po chuti :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. říj 2009 v 15:54  • Odpověz
Fru nádhera :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: krásný kočky,teda :wink: :wink:

a gratuluju Mi,teda Mariannce :grinning: k prvnímu zubisku :wink:
u nás nálada lepší :slight_smile:po obídku spala hodku a půl :slight_smile:ale rýma stále ve velkým,má uplně skleněný očiska,chudátko moje :frowning2:
potřebuju sject něco nakoupit,jelikož doma vyjezeno :stuck_out_tongue_closed_eyes: a zvažuju jestli jí zas brát mezi lidi,nojo,ale samotnou doma jí nechat ještě nemůžu,což??? :grinning: :grinning:
5. říj 2009 v 15:55  • Odpověz
Lu- taky jsem právě koukala na net ,psali mezi 2-3 rokem,ale přesně,příznaky jak vyšitý- no potěš stehno,jako nemusí být zrovna v tomhle takhle napřed :stuck_out_tongue_closed_eyes: :unamused: :grinning:
5. říj 2009 v 15:56  • Odpověz
zlratka TP mi teda evokuje akorát termín porodu.
Holky, jméno překvápko. Já ani nevím, já nemlžím, já su prostě totál zmatená a fakt nemám odpově'd, jestli mi te'd praskne voda, tak su v řiti, páč fakt nejsme dohodnutí. :grinning: To bychom se pohádali ještě cestou v autě. :grinning:
Já myslím, že první puberta a období vzdoru je na spadnutí, ne? Nebo mi chcete říct, že ty občasné protesty tady u nás jsou normál? :rolling_eyes:
Pokojíček má myslím 13m2 a na dvě děti mi to přijde akorát, třetí bych tam nervala. Vím, že Míra vyrostl ve třech na stejné ploše, ale myslím, že dneska mají děti víc hraček, vymožeností, záj,mů a tak, takže by mi to přišlo trošku brutus, i kvůli soukromí. je to jeden z důvodů, proč nechci do třetího dítěte. vadilo by mi, že ho přistrčím do králíkárny, ve skutečnosti bych si přála pro každou z holek pokojík minimálně 12m2 velkej a samostatnej samozřejmě. :pensive:
Knížek jsem četla víc, některé rady a příklady dobré, ale vlastně nejvíc se mi osvědčilo komunikovat s Týnkou jako s rovnocenným partnerem, i když jde o usměrňování, samozřejmě že mnohdy reaguje jako dítě, neposlušné dítě, ale mně to pomáhá držet se na uzdě a nevydávat jen rozkazy. Hlavně jsem se naučila jí "povinné" věci sdělovat formou výběru. takže něco se musí, ale aspoň v rámci toho si může zvolit, takže zas tolik protestů není. U nás je problém, že mnohdy, hlavně venku na volání vůbec nereaguje, ani nedokážu poznat jestli schválně nebo je tak zaujatá oklím ... což je bohužel nebezpečné (silnice, schody, dav lidí atd.)
5. říj 2009 v 15:57  • Odpověz
Mi- 2 cm to je super :wink: ,musím vyrazit,bo jsem ze sebe znechucená.Já se snažím už dost dlouho cvičit doma,ale asi to nedělám neskutečně blbě,protože efekt je nula nula prd :unamused: .Tak zřeba odborník pomůže.
5. říj 2009 v 16:00  • Odpověz
Fotečky krásný. pro Verčulku já mám slabost. Fru nou koment, je to podobně jako Ejana nebo Makulka ten typ maminky, co vypadá skvěle za všech okolností. Bledá závist od velryby směrem k vám, mamky krasavice. :grinning:
My vyrazíme na hřiště, dnes mám celkem energii a to jsem po obědě nespala! Zázrak. :grinning:
5. říj 2009 v 16:03  • Odpověz
Prami: no já dřív taky četla mezi 2.-3. rokem, ale teď čím dál tím častějc čtu, že i po roce a půl... dneska jsem to četla zas...

přesně jak píše Peťa, mně se nejvíc osvědčilo
- zůstat v klidu (někdy dost těžký pro polocholerika jako jsem já :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
- komunikovat i když řve (pokud teda neřve tak že nemá šanci fakt nic slyšet)
- použít nějakej trik na uklidnění (lákačky typu jdeme domů z hřiště abysme viděli tátu... jdeme čistit zuby, ale potom do vany... jdeme cvičit ale potom budeme bublifukovat... oblíkneme se, ale pomůže mi..)
- když má fakt nějakou blbou náladu jakože celej den, tak vzít na nový místo, dělat novou aktivitu a nebo hodně pouštět muziku, to miluje

Venku se mi osvědčilo dost na něj mluvit, aby byl zaměstnanej (vypichuju kde co je, motivuju ho aby šel rovně, protože tam je nejdřív motorka zaparkovaná, pak fontána, pak pejsek atd...)... a mluvit ve stylu "my jdeme"... "spolu"...."s mamkou"... když má klidnější den tak to funguje dobře...
a nebo volám "pojď něco Ti ukážu" na to přijde skoro vždycky... akorát pak musím rychle něco vymyslet :sweat_smile:

a furt skenuju okolí jakmile je něco nebezpečnýho tak ho už předem držím za kapucu nebo ho radši poponesu než to mineme
5. říj 2009 v 16:07  • Odpověz
Fru to jsou boží fotky !! :dizzy_face: :dizzy_face: krásná rodinka jste :slight_smile:
Tobě to fakt ohromně sekne, bledá závist i ode mě :grinning:
5. říj 2009 v 16:13  • Odpověz
Lu - díky za tipy.
V tomhle stylu,jako odpoutání pozornosti,komunikace,těšení se na jinou činnost jsem se vždy snažila,ale fakt už to začíná být hustý :wink:

Peti- :grinning: :grinning: ,ty jseš boží
5. říj 2009 v 16:14  • Odpověz
autor
holky, jen na skok, Veru ještě nespí..
Míša je fakt kouzelnice..co vykouzĺila z těch ateliérovek, nádhera.. :dizzy_face:
Veru vůbec nespolupracovala, pořád odbíhala hrát si k Denískovi do pokoje, nechtěla se oblíkat, hned se svlíkala..
no já jsem narosto unešená.. :dizzy_face: :dizzy_face:
5. říj 2009 v 19:18  • Odpověz
ahojda...

ty jo, přišla jsem nakoukmnout právě včas.. :wink: :wink: hned jsem zkoukla fotečky od Verunky a musím říct, že ateliérovky mě totál nadchly, snad i předčily exterier !! Fakt náááádhera !!!!! Verčulka je prostě kukadylková modelka, no....:slight_smile::slight_smile:

Miško, gratulace k 1.zoubku..:slight_smile:
5. říj 2009 v 19:31  • Odpověz
Prami: no tak jestli to nefunguje, tak to bude ten vzdor :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: s tím je to horší, podle toho co čtu tak hlavně pevný nervy a vydržet, ono to zas odezní...

tady nějaký články k tomu
http://www.zbynekmlcoch.cz/info/rodice_a_deti/obdobi_vzdoru_u_ditete_kdy_nastupuje_a_jak_ho_resit_.html

http://www.prozeny.cz/magazin/deti-a-rodina/kojenec-a-batole/3637-obdobi-vzdoru-kdo-s-koho

http://www.senorita.cz/obdobi-vzdoru.html

jdu si to hned přečíst :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. říj 2009 ve 20:13  • Odpověz
Mariannce gratulace k zoubku! a Míška bude mít nový oblečení! :grinning: :grinning:

Fotečky Venčulky jsou bomba! Venku i vevnitř! Krásná modelka! Rodičové samo taky! Fotky na kalendář jsou skvělý nápad! :slight_smile:
jen mne ted napadlo, Míško, jakomožnost focení "podzimu" může být i dráček!.Jen takový tip na další dekoraci.. :wink:
5. říj 2009 ve 20:14  • Odpověz
jo, drak ten mě taky napadl, to by bylo pěkný :slight_smile:

tady ještě diskuse o vzdoru... podle toho jak starý děti tam ty maminky mají tak je to za dveřma :zipper_mouth:
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=20305&vGroupOffset=0
5. říj 2009 ve 20:26  • Odpověz
Jo drak mne taky napadl :wink: Asi ho pořídím na sobotu do Prahy. On ho pak Denda užije :slight_smile:

Verčulka je krásná a šikovná :dizzy_face:
5. říj 2009 ve 20:31  • Odpověz
Téda Verčulka naprosto úchvatná,leden u mě vede,to je jak na obálku Family Star - moc moc povedená fotečka

Lu:12 rodiček dle TP bez ohledu na ošetřujícího dr?

Prami:prý Pilates je dobrý na zpevnění postavy,já byla teda jen 1x,ale zdálo se mi to fajn
5. říj 2009 ve 20:42  • Odpověz
Veru: jj, přesně tak, dneska např. ženský s TP 5.4.

vtipný bylo že jsem tam potkala sousedku co chodí u nás před barákem na hřiště... ani jsem nevěděla, že je těhulka a ona má i stejnej TP :sweat_smile:

pardon, TP pro mě je momentálně taky termín porodu jako pro Peťu :grinning:
5. říj 2009 ve 20:51  • Odpověz
fru:dj prosím odkaz na ty fotky já nevím kde hledat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: nebo je prostě neuvidím no :unamused:
5. říj 2009 ve 21:22  • Odpověz
Ahoj,
tak teda fotky Verčulky jsou fakt bomba :dizzy_face: Těžko bych hledala nejlepší. Moc vám to tam celé rodince sluší.

Gratuluju Mariánce k prvnímu zoubku.

Prami, vydrž. Čeká nás to všechny, ale jednou i tohle období přejde.
5. říj 2009 ve 21:23  • Odpověz
už to mám jsem byla docela nasratá :angry: :angry: :angry: tééééééééééda Miší ty máš zlaté ruce :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Verunka je kráááááááááááááásná a fotogenická a to samé platí i pro rodiče,kráááásná rodinka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
5. říj 2009 ve 21:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.