• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
sylvi já na něj koukala s otevřenou pusou a nezmohla se ani na slovo (teda seděl mi na klíně a odtahoval se ode mě: chce chovat,ale tam se vzteká a odtrhuje se)...bojim bojim,jestli se to bude zhoršovat,tak to se mnou asi sekne
6. říj 2009 ve 20:35  • Odpověz
no co to je? vysvětlí mi to někdo? :grinning:
já už radši nic neslibuju, muž se těšil na 2. trimestr, ale já jsem teď víc unavená než v prvním :sweat_smile:

Teru: tak aspoň že to není pásák! snad to brzo poleví, to je hrozný, že se Ti to vrací i v takový formě :unamused:

Sylvi: tak hlavně abys mohla v noci spát... límec taky někdy nosím... hlavně buď v teple a malýho moc nenos

jinak dneska jsem měla taky anděloidní dítě :dizzy_face: jsem o něm skoro nevěděla! žádný šprajcy ani u nočníku (dneska 7x do nočníku nebo záchodu, i v MC a jen jednou mu to uteklo)

já miluju když se zklidní, je hrozně přemejšlivej a roztomilej... dneska uprostřed jídla mi najednou povídá "tam je miska"... to bylo tak jasný, žádná chyba, první fakt správná větička... jinak mluví pořád ostošest, ale pohuhlává, míchá slova za sebe jak mu přijde...
a začíná fakt chápat co je návštěva, včera jsem řekla, že k nám přijde jeden kamarád a on hned "náštěva - ahoj - poladit (pohladit) - hlát - pusinka" :sweat_smile:
a večer na mě doslova skočil a křičel "objímá máma!" :dizzy_face:

Agi: tím jsem Tě nechtěla naštvat, neboj já si to vyžeru zas jindy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
6. říj 2009 ve 20:41  • Odpověz
Hezký večer,
Agat,Sylvi:taky jsem slyšela,že studená sprcha zabírá,jen nevím jestli bych na to měla sílu
6. říj 2009 ve 20:44  • Odpověz
lu: dnes jsem jí dala nový klahotky, tak 3 hodiny to vydržela, ptala jsem se a vždycky se vyčůrala do nočníku a jak přišel synovec, tak si hrály a jen jsem slyšela "utžít" a už pod ní byla louže, někdy mám pocit, že schválně dělá loužičky, vylejvá pití a cejprá při jídle aby mohla křičet "utžít" to slovo se jí děsně líbí
6. říj 2009 ve 20:48  • Odpověz
Luci, já bych asi sílu měla, páč jsem nervák a než jí zabít, tak radši ta sprcha :wink:
6. říj 2009 ve 20:49  • Odpověz
Teru: nj, taky máme slova který se mu líběj... např. "tlhat" (trhat) - samozřejmě knížky :rolling_eyes:

no já se ptám, ale nevěřím mu stopro, zvlášť ne když je zaměstnanej (návštěva, MC, venku).... po jídle vysazuju vždycky, už si na to začíná zvykat a většinou to drží a pak se vyčůrá po...
když je zaměstnanej tak se nejdřív snažím upoutat pozornost (vypnu např. muziku nebo ho chytnu za ruku, dřepnu si k němu a zeptám se ještě jednou a pomalu nebo ho vezmu do náručí)....
a když mám podezření tak vysazuju ať tvrdí co tvrdí.... ale když nechce tak se nevyčůrá, to je jasný...
vidím, že to hodně závisí na tom v jaký náladě ten den je... dneska byl fakt v klidu, i spal skoro dvakrát tak dlouho po obědě a i ten nočník byl hned o 50 procent lepší....
prostě žádný veleskoky to nejsou, je to kousek po kousku :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak studená sprcha je fakt asi maso... já při hysterákách v pvním půlroce (kdy řval i 4 hodiny :zipper_mouth: ) dávala teplou vanu... většinou se uklidnil... ta studená je asi jako trest spíš, ale jestli mají takovou "emocionální bouři", tak jsem četla, že za to nemůžou, že to není běžný vztekání se, ale právě to je k tomu vzdoru a to se nemá trestat :confused:
6. říj 2009 ve 21:09  • Odpověz
já šla jednou pod sprchu, když už jsem byla větší, asi ve 3 letech(a to prý jsem dělala neuvěřitelnou scénu) a pak už jsem to nikdy víc neudělala...njn, babička se s námi neprděla
6. říj 2009 ve 21:14  • Odpověz
zdravice..
taky jsem koukala, že nešel kůn..kafe udělaný, dítě spící..a ono nic! :slight_smile:

sprcha-já si myslím, že je to trošku trest, ale hlavně se to dělá, když pak modrají a nejsou schopni se "dostat do reality". Tak je to probere! Lepší studená sprcha než udušené dítě..
6. říj 2009 ve 21:20  • Odpověz
teru-at je brzo líp! musí to být hnus..a dá se to nějak úplně vyléčit?
6. říj 2009 ve 21:23  • Odpověz
no mojí ségře to taky rodiče někdy dělali, ona mívala záchvaty když jí bylo asi 7-8 let... jako přestala řvát, ale do dneška si to pamatuje a má s našima divnej vztah, nevím jestli to s tím nějak nesouvisí...
ale to už byla starší, spíš asi měla nějakej problém a ten se měl řešit jinak

myslíte, že se dítě může fakt takhel udusit?? můj brácha taky dost řvával, bylo mu tak rok a u toho se hrozně prohejbal a býval i domodra, ale pak se zas uklidnil :confused:
6. říj 2009 ve 21:24  • Odpověz
jinak moje kámoška používala na tohle nějakou Bachovu esenci
6. říj 2009 ve 21:25  • Odpověz
jejejeje, mě tak uklidňuje, když čtu, že máte taky doma hysterický scény :sunglasses: . bohužel u nás to asi začlo taky, má momenty, že nechápu, lehne si na zem v obchodě a leží a nevnímá absolutně nic, jen máchá rukama a nohama (dělá andělíčky bez sněhu) a když jí vytáhnu ven a dám pořádnou na zadek tak spustí takový ryk, jakobych jí urvala kus ruky. A ani jedna slza! jen nenápadně pokukuje, jestli jsem si vědoma, jak jsem jí ublížila :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Nebo po denním spinkání vstane už s pláčem a sedíc na nočníku klidně propláče čtvrt hodiny (opět ani slza).
pomáhá, když si jí nevšímám. to jí celkem zarazí. Dnes po koupání si neuroticky rvala do pusy celou ruku a div se nepoblila, nekecám, už jsem viděla kousek večeře. pako!
A abych jen nekritizovala, tak umí počítat do deseti, celá mamka, počkářka :wink: :slight_smile:
6. říj 2009 ve 21:29  • Odpověz
někdo fouká do obličeje nebo rychle dítě chytne, obrátí a zase zpět...ale ono když bývalo v rodině třeba 5 dětí, tak se holt to jedno dalo pod sprchu a byl klid...na mě to myslím následky nezanechalo, o to víc mám pokřivenej vztak s tátou, který s námi nekomunikoval a ¨pro nás prostě nefungoval....

Romi, člověk to má prý v sobě už napořád, ale víc se asi dozvím na té imunologii
6. říj 2009 ve 21:31  • Odpověz
Ingrid: tak to je dobrý, až se bude vztekat, tak jí řekni a't počítá !- já to dělám a uklidňuju se tím :grinning:

(blbej vtip, já vím, ale jak jsem to dočetla, tak mi ten Tvůj příspěvek přímo v tohle vyústil)
6. říj 2009 ve 21:32  • Odpověz
počtářka :grinning:
tu cukynu jsem dnes pekla, vypadalo to jako nádivka ke kuřeti, tak jsem k tomu udělala br. kaši a okurkový salát a bylo to mňamózní
6. říj 2009 ve 21:32  • Odpověz
týý jo asi fakt začíná nějaké období vzdoru. Co někdy Jájina předvádí tak fakt čučím. Naštětsí ona je venku milionová, jakmile jsou kolem ní lidi, něco se děje tak je spokojená. Horší to je když si něco vezme do palice doma. Normálně sebou sekne na zem, řve a tříská pěstičkama kolem sebe. Jediný co s tím dělám je že jí nechám vyvztekat a nevšímám si jí, ono jí to přejde ( ale nemodrá tak to neřeším ) a když už to trvá moc dlouho tak jí bafnu, šupnu do pokojíku a zavřu dveře. Ono si to rychle rozmyslí. Začne normálně brečet a volat maminko. Tak jdu pro ní a to je najednou klid a mazlení se
6. říj 2009 ve 21:34  • Odpověz
Lu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: .no vidíš, dobrý nápad. já nepočítám. já jak nechápu a jsem z ní taky vzteklá, tak na nějaký počítání si ani nevzdechnu
6. říj 2009 ve 21:35  • Odpověz
no my tohle měli párkrát v létě... krátkou scénku jsem ignorovala, delší to jsem ho dala do ohrádky... a pustím muziku, na tu reaguje výborně skoro vždycky..
ale až to dorazí naplno tak nevím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. říj 2009 ve 21:36  • Odpověz
tyjo, tak u nás zatím scénka na zemi ještě neproběhla, zatím jen takový to když něco chce a není to, tak řve a slzy jak hrachy...tak to fakt skočím pro ty diazepamy, pro obě
6. říj 2009 ve 21:38  • Odpověz
Ingrid: to si děláš srandu, že počítá do deseti :astonished: :astonished: :astonished: ?! To u nás ani náhodou...jedna...dva...pět...obě...a konec :sweat_smile:

Teru: ať ta potvora rychle zmizí! To teda musí být nepříjemné... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

S tou sprchou mi říkalo více kamarádek, že to udělaly dítěti jednou a od té doby už nemusely...upřímně doufám, že do takového stádia se naše vztekání nedostane

Jo a od té doby, co jsem tady minule "pomlouvala" Aničku s počůráváním, tak nočník funguje na 100%...že by si to přečetla a zamyslela se nad sebou :sweat_smile: ?
6. říj 2009 ve 21:41  • Odpověz
tak to je Anička šikulka :dizzy_face: my budem za chvilku kupovat plíny velikost 16+ :sweat_smile:
6. říj 2009 ve 21:43  • Odpověz
U nás když se hodně vzteká (bouchání a kopání na zemi zatím není), tak jí řeknu "jestli chceš ječet, tak se seber a jdi do svého pokoje" a zároveň od ní odcházím pryč...věta, která z 99% zabere...začne natahovat na slzy a "nee maminko" a rychle se uklidňuje :wink:
6. říj 2009 ve 21:46  • Odpověz
taky to někdy zabere, už jednou jsem jí vzala do pokej, přivřela dveře a řekla, že pokud bude takhle plakt, že bude v pokoji...tak mě pak volala, vzala jsem jí do náruče a přestala
6. říj 2009 ve 21:49  • Odpověz
Terko, to přijde, ani nebudeš vědět jak....jednoho dne budeš čučet, že je Elí bez plen :wink: . Anička zase bude mít noční plenu asi do 10 let...v noci na záchod chodit nechce-což se nedivím-a pije x-krát za noc, takže je ráno plenka nacucaná k prasknutí...
6. říj 2009 ve 21:49  • Odpověz
majenka: vidíš, tvoje Anička ti čte na koňovi, moje počítá do deseti :grinning: :grinning: ale pozor, jinak toho zas tak moc nenamluví, spíš se teprve rozkecává, ale holt ty počty jsou v genech :wink:
Dnes jsem si byla koupit knížku, jsem členka Knižního klubu, jsem si byla splnit povinnost, tak mě nechala vybírat přesně dvě minuty. Už venku jsem začala vážně přemýšlet, jestli jsem tu knížku už nečetla a co myslíte???četla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jestli bude vážný důvod jí do sprchy strčit, tak bez milosti půjde, taky doufám,že k tomu snad nedospějeme
6. říj 2009 ve 21:51  • Odpověz
Maji: u nás se taky počítá do deseti, už pár měsíců... se to naučil když jsem mu dělala mlíko a počítala odměrky... najednou počítal do pěti, tak jsem ho naučila i ten zbytek... to se naučí jak básničku, nic to neznamená

Maji: tak tohle když jsem zkoušela říct Matýskovi, tak to ho spolehlivě rozběsní ještě víc :sweat_smile:
u nás většinou funguje zatnout zuby, zůstat v klidu a mluvit s ním jako s někým kdo potřebuje pomoct "Matýsku, co se stalo? potřebuješ obejmout?"
6. říj 2009 ve 21:53  • Odpověz
ingrid: zatím to u nás taky na sprchu nevypadá, ale kdyby někdy byla úplně bez sebe, tak bych jí tam asi taky šoupla...chudinka moje, má matku Herodese :sweat_smile:

tak dobrou noc všem
6. říj 2009 ve 21:54  • Odpověz
Lu: to já zkouším taky, ty otázky "co se děje" "bolí tě něco" "stalo se něco"... ale když to nezabírá a naopak to graduje, tak ji posílám do pokojíku. A už to poznám i podle toho, že u "tohohle" zvtekání má tendence mne uhodit-schválně máchá rukama směrem ke mě a absolutně nechce komunikovat...na všechno vztekle ječí "neee neeciii"
6. říj 2009 ve 22:03  • Odpověz
Maji: nj, tak to je asi ten pravej vzdor :stuck_out_tongue_closed_eyes:

my tohle měli snad už ve 3. a 4. měsíci.. on zavřel zničehonic oči a začal vřískat ostodvěstě... a vydržel kolik hodin.. nic ho nezastavilo... ani když jsem ho krmila, jen co dopil, tak řval dál... pak mi někdo poradil teplou vanu, tak ta někdy zabrala... ale celkově fakt nic, někdy už jsem ho dala do postýlky, svlíkla co nejvíc aby se tak nepotil a vzala si sluchátka :zipper_mouth: když přestal (jednou to trvalo i 4.5 hodiny, jsem už hledala na netu poradnu pro excesivní pláč, je to v Motole), tak jsem musela převlíka ti postel, všecko bylo durch propocený a probrečený :fearful:
několik lidí ho zkoušelo uklidnit, ale fakt nic nefungovalo... pak to začalo bejt kratší až to prakticky zmizelo....
obávám se, že se vzdorem to bude obdobně
6. říj 2009 ve 22:07  • Odpověz
ahoj :wink:

Elišce dodatečně všechno nejlepší k svátku :dizzy_face: Terezko-ať je opar brzy pryč

Verunka má moc krásné fotky :dizzy_face: radost na ně koukat

a musím se pochlubit,Nikča je bez plen i v noci :wink:
6. říj 2009 ve 22:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.