• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Lu, tak to je teda síla! My to teda máme (doufám, že se to nebude stupňovat) jen v malinkém měřítku...to trvá půl minuty-2 minuty (a to snad ani ne)...ona začne...otázky...nereaguje...posílám do pokojíku+odcházím...uklidňuje se. Pak si ji vezmu na klín a chviličku si o tom povídáme. To si vůbec neumím představit, že by mohla takhle řvát několik hodin :astonished: . Ale já si pamatuju, jak jsi o tom psala, když byl Matýsek malý... :confused:
6. říj 2009 ve 22:15  • Odpověz
Simi, tak to je super! Takhle to měla moje kámoška s dcerou...zhruba v tomhle stáří byla malá během týdne bez plen a najednou ve dne i v noci...U nás je tohle fakt nereálné...kojím minimálně 5x za noc a to většinou vícekrát...to by musela chodit na nočník u každého krmení a ráno by byla vyřízená...a já taky :sweat_smile: ...u nás to je holt vázané na odstavení...
6. říj 2009 ve 22:18  • Odpověz
Simirek: no tééééda, gratulace veliká, my noční odplenkování snad stihneme do školy :confounded: zatím to máme 3-4 pleny jen za noc (pije jak divá, v noci klidně i litr). přes den skoro nic.
Lu: u vás počítání do deseti asi nic neznamená, ale u nás je to super výkon :wink:
6. říj 2009 ve 22:24  • Odpověz
u nás se naštěstí v noci spí :slight_smile: žádný kojení,žádný pití,jen občas špatné sny :sweat_smile:
6. říj 2009 ve 22:35  • Odpověz
Ingrid: já jsem tím myslela, že prostě ty čísla jen opakujou, že jim nerozumí :wink:

jo holky musím vám říct jak jsem dneska dostala chuť na párek tak jako je normálně skoro nejím, tak jsem si dala... malej mě viděl a jak to nezná tak u mě stál a říká "mlkvička!! ňam ňam!"...
jsem se musela smát tý naivitě a čistotě :slight_smile:
tuhle jsem měla čokoládu a on si myslel zdálky, že to je chleba, tak jsem ho v tom taky nechala :sweat_smile:
6. říj 2009 ve 22:47  • Odpověz
Lu: teda ty jsi ale potvora (pardon :sweat_smile: )...chudák Matýsek...mrkvička, chlebík...a máma se zatím cpe párkem v čokoládě :grinning: :sweat_smile: . Moje malá teda zná párky a jednou za čas je dostává...tuhle jsem šla pro něco do mrazáku a ona se samozřejmě hrabošila za mnou a rozzářenýma očima říká "párek"....to byla játrová zavářka...to by teda byl mega párek :grinning:
6. říj 2009 ve 22:52  • Odpověz
Simi: protože chudinku Nikču honíš na zahradě do kopce...z kopce...do kopce...z kopce...večer pak padne a ani nemá sílu chtít mlíko :grinning: :sweat_smile: ...to je fakt nespravedlivý, že některé kojené děti se v noci nebudí... :grinning: Já už ani nevím, co to je spát 3 hodiny v kuse...to až nastane, tak snad vyvěsím vlajky!
6. říj 2009 ve 22:56  • Odpověz
Maji: ale já mu to netajím, na obrázku v knížce mu řeknu co to je :grinning:

hele my jsme v lecčems v jídle pozadu, on má slabej žaludek od narození... teď měl 5 týdnů dietu kvůli průjmu... dneska snědl v jahelníku dvě švestky a zas průjem :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže já ani kdybych chtěla, tak mu nějaký cukrátka nebo uzeniny nebo zmrzliny dát nemůžu, to by teprve byl mazec :sweat_smile:

to mi ale připomíná, že tuhle se vzbudil odpolko a že má velkej hlad... tak běžel a sednul si do židličky a já se ptám co by chtěl k jídlu... a on s tím rozespalým obličejíčkem mi tak nevinně řekl "piknik plosím" :sweat_smile: :sweat_smile:
6. říj 2009 ve 22:57  • Odpověz
maji:jj :grinning: zničit krakenku,to je můj cíl :grinning:
6. říj 2009 ve 23:03  • Odpověz
Lu: tak to je jasné, že musíš být opatrná...ale mě dostalo, jak si myslel, že je to mrkvička a chlebík a ty nic a "cpeš" se dál....mám tady z toho úplně záchvat smíchu :grinning: :grinning: :grinning:

Simi: :grinning: :grinning: :grinning:
6. říj 2009 ve 23:16  • Odpověz
Jdu do hajan...dobrou... :slight_smile:
7. říj 2009 v 00:10  • Odpověz
Dobré ranko :frowning2: u nás noc hrůza,byla jsem v práci,příjdu a vana plná prádla,ptám se co to??Patriček od 23 hod blinkal přítel 4 měnil pelíšek,prej to byly šavle že to neviděl,blinkal s pauzama až do 4 do rána ted zase,dohromady 8 krát :astonished: :astonished: :astonished: hrozně plakal a celou noc nespinkal,nevím co se děje s broučkem,to přece není normální :frowning2: :frowning2: v 7 jsem volala Dr.byla nepříjemná jak prdel a řekla v 10 teda přijdte,máme vzít moč,no to nevím jak to chytím :stuck_out_tongue_closed_eyes: všem krásný den
7. říj 2009 v 07:26  • Odpověz
ahoj

Hani co to?? :astonished: že by chytil nějakou střevní chřipku? bobišek malej, musí bejt slabej z toho :pensive: :pensive:
napiš pak co řekla dr.
7. říj 2009 v 07:28  • Odpověz
lu:já nevím,ale že by tolikrát blinkal?a z jídla tomu nevěřím nevařila jsem nic nového :confused: slabej to teda je,v ty 3 byl tak šíleně bílej,a koukal tak jak kdyby mně vůbec nevnímal,fakt mi je z toho na nic,doufám že to pomine :frowning2: ted se navíc 2 krát po sobě pokakal,jednou tak že to plína nevydržela,a byl to hroznej ale fakt hroznej smrad,takovej neznám :confused: určo dám vědět
7. říj 2009 v 07:42  • Odpověz
jo lu ty mi jistě poradíš,co mám dát Patričkovi na snídani?si nemám riskovat chleba lehounce namazanej,dyž vyhodil i mlíko co?? :confused:
7. říj 2009 v 07:43  • Odpověz
Dobré ráno!

Hani, to je mi líto, že je Patriček nemocný :pensive: Opravdu to vypadá na střevní chřipku, na nějaký bacil.
Mlíko se vysazuje při střevních potížích jako první. Zkus mu dát kousek rohlíku žužlat, já bych dala i piškot (ale někdo psal, že jeho dr. nedoporučovala). Ale všeho jen trošičku a uvidíš, zda to bříško zvládne.
7. říj 2009 v 07:50  • Odpověz
Na pití mi dr. říkal černý čaj oslazený. Megafyt dělá černý čaj pro děti, není tak silný. Žádné ovocné šťávy hlavně.

Jo, a namíchla jsi mě s protivnou dr. Já bych je kopala do prdele :angry: :angry: :angry:
7. říj 2009 v 07:53  • Odpověz
sylvinko:díky :slight_smile: jo moje Dr.mně fakt kolikrát sere,hlavně ta její arogantnost :angry: :angry: :angry: holky doufám že to bude fakt jen ta chřipka :frowning2:
7. říj 2009 v 07:56  • Odpověz
dobre rano, jen nakukuju - Patrickovi pohlazeni..a Hani, ja jsem si napsala tahak na prujem a blinkani, co mi diktovala moje dr., tak treba to pomuze.
Ale nekdo mozna poradi i lip:slight_smile:

v prvni rade vysadit mliko, jak psala sylvinka. A take min.dva dny bez mleka zustat.
piskoty mi nedoporucovala z duvodu obsahu vajec.
muze se be-be obycejne, rohlik, brambory, z ovoc a zeleniny se muze: banan, jablko, mrkev (ne syrova) - jako oslazeni kase treba
k piti: cerny caj chlazeny (lze i s glukopurem), kdyz pit odmita, pry lze oblafnout i redenym 100% pomeranc dzusem, ale hodne redenym nebo mattoni neperlivou
jako velky jidlo ryzova kase na sladko na mnoho zpusobu(viz vyse ovoce) anebo brambory

a co do "leku" - tak hylac, smecta (na prujem), nasadit laktobacily
a jinak klasika, rehydratacni roztok kulisek, ors200 to vsechno znate...

kdyz k tomu neni teplota, da se to za dva dny srovnat. Drzim palce a pozdravujeme.

PS: deticky mate vsechny moc sikovne. Stanous cural vcera poprvy do zachodu, to bylo slavy! Jinak nocnik se po letnim nacviku povaluje v koute. Davame si oraz. Mluvi ufounsky a za zadnou cenu nerekne mama. Kdyz se ptam kdo ja jsem tak odpovida otazkou "tata?", "baba?" jeste pripadne "bata?nebo taba?" - to uz si ze me vylozene dela prcu..to je na nem videt. A obdobi vzdoru se u nas projevuje tak, ze vsechna zviratka delaji čičččččííííí (jako kočka)...umi jich mnoho, ale ted delaji vsichni zatvrzele čččiiičččččí:slight_smile:)))
7. říj 2009 v 08:06  • Odpověz
sluníčko:děkuju :slight_smile: a gratulace Stáníčkovi k čúrání do záchodu :slight_smile:
7. říj 2009 v 08:11  • Odpověz
jeste jsem si vzpomnela: po blinkani pul hodiny nedavat nic do briska. Vyhodi pry vsechno, je to tam podrazdeny, tak neudrzi nic.

A kdyz neni teplota, krev a hlen ve stolici, tak se to jak jsem psala da zvladnout doma. H lavne se musi zabranit te dehydrataci.

Ale urcite nic nepodcenovat, znam hodne deticek co to slo horem spodem, byly bily, apaticky a skoncili v nemocnici - byly to rotaviry. To ale nechci strasit:slight_smile:
7. říj 2009 v 08:13  • Odpověz
sluní:on to vše vyhodí asi tak či tak,ted zase ale šííííííííííííííííííííleně pozvracel sedačku a koberec :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. říj 2009 v 08:31  • Odpověz
hani, vše jak psala sluni, nech mu klid zatím mu nic nedávej a tak za 15 20 minut bych mu dala jednu, dvě lžičky čajíku, neslazeného. Musí to být takhle pomalu pozvolna aby se ten žaludek sklidnil, taky hodně na žaludek pomáhá vybublinkovaná hodně studená kola. Bude to běh na dlouho, když marťas takhle zvracel, tak to bylo šílený, ale nejdůležitější je dávat ten čaj, kolu po lžičkách, když se napije víc, nebo mu dáš jíst, tak to vyhodí a bude to ještě horší, protože bude dehydrovanej.
7. říj 2009 v 08:39  • Odpověz
držím pěsti, ať je to brzo za váma. Když jsem dávala Marťovi co 10 15 minut dvě lžičky čaje, tak to bylo dobrý, po hodině a půl se víc napil a vše šlo ven a byli jsme zase na začátku :frowning2: Taky byl úplně bledej jak stěna a zhubnul 2kg za ten tejden než se dal dopořádku. Vyskoušej i tu kolu, když jsem jednou šíleně zvracela a nešlo to zastavit, bylo to strašný, tak to bylo jediné co pomohlo. Doporučila mi to tehdy i doktorka u Marťse.
7. říj 2009 v 08:44  • Odpověz
jj makulka ma pravdu s kolou, jen jsem myslela, ze jsou na to jeste maly, ale kdyz to pomuze...tak jasan. Ale stejne je to asi na doktora bych rekla. Jen aspon at potvrdi tu dietu a zkontroluje...
7. říj 2009 v 08:50  • Odpověz
Dobré ráno,
Hani, držím pěsti, bobik malej :unamused: pokud budeš dávat pití, tak zkus ten čaj - ledový s glukopurem a jen pár lžiček, počkat 5 minut a opět jen pár lžiček, a tak pokračovat
7. říj 2009 v 08:51  • Odpověz
dobré ránko

Patričkovi posíláme pusu a přejeme,ať to brzo přejde,když bude furt blinkat,tak radši asi sjeďte k doktorce....snad mu ten čajík uklidní bříško
7. říj 2009 v 08:51  • Odpověz
Hani: ty jo, chudák Patriček. Jak píše Makulka, první den nejíst, jen tu colu a černý glukopurem slazený čaj, potom co píše Sluní.Toto znám, malá to měla už dvakrát, dva dny apatická, začalo to blinkáním metr před sebe, potom jen kakala cca 10-15x za den a spinkala, dál se to hodně zlepšilo.Vážně pozor na jídlo, co mu budeš dávat, dr. ti určitě upřesní.Spíš nedat nic, než něco zkazit. Moc moc držím palce a posíláme posinku
7. říj 2009 v 09:07  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

jééééé,chudák Patriček :frowning2: :frowning2: bobišek malej!!!
to bude nejspíš virového :confounded:
drž se Hani.....a dej vědět co a jak!!!!!
a chování doktorky?????????fakt nemám slov a hlava mi to nebere :angry:
vždyt by to mělo být úplně jinak......maminka tam volá dost často absolutně nevyspalá,ustrašená,vystreslá a dočká se arogance a nadřazenosti.....fakt nakopat jim prdel :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

u nás už dobrý :slight_smile: sem tam sopl,ale jinak fajn,díkybohu :wink:
7. říj 2009 v 10:08  • Odpověz
Hani: suchej rohlík může maximálně... černej čaj s trochou hroznovýho cukru na energii...
jinak jestli zvrací takhle moc, tak nemůže skoro nic, až se mu trošku zklidní tak maximálně bezlaktozový mlíko, ale to určitě ne první den dva...... akorát možná ten drink s mrkví z lékárny co doplňuje ionty a tak... protože asi ztratil dost tekutin :unamused:
no a další den suchý těstoviny nebo brambory... banán... ale vždycky jen jednu věc a koukat co to s ním dělá, jak píše Sluníčko

jinak teda ta doktorka, no comment :zipper_mouth: nechceš si najít jinou?? co s takovou babou co na ní není spoleh když něco akutně potřebuješ?
to teda moje dr. když zavolám tak mi kdykoli vysvětlí dopodrobna po telefonu co dělat a je velice pečlivá
7. říj 2009 v 10:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.