• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
sylvi: mě to dělá taky Elí, že když jí za něco víc plácnu a začne bulet, tak ke mě přijde a chce pomazlit, já myslím, že to je asi ujištění, že jí mám pořád ráda nebo nevím...každopadně jí pochovám, přitisknu a přitom vysvětluju, že to nesmí a bla bla bla...já bych to pohlazení toho psa chtěla až po tom co se s Tebou pomazlí...ale nevím, zda je to tak správně :confused:
26. čer 2009 ve 12:36  • Odpověz
Jééé, Silvinko, já bych ti mohla vyprávět o živém a svérázném dítěti. Ale mám výhodu v tom, že ostatní vidí, že Madlenka je zlatá, hodná, mírná, samostatná...přestože vychovávám děti stejně. Prostě každý je jiná povaha...
A kluci jsou prostě šídla...začínám se s tím smiřovat.

Náš Jonda zase furt kňučí a kňourá, když není po jeho. Ale neříkám, že mi vůli tomu není někdy trapně. Ale pak je zase trapně mně, že mi je trapně za malé batole. Prostě vychovávám tak, jak to cítím ... jiná nebudu. proto konejším klidně brzy po trestu, protože mám za to, že to u mých dětí funguje.
26. čer 2009 ve 12:36  • Odpověz
Teruse, přesně toto pořadí mám já: plácnout - zvýšeným hlasem vyvětlit, proč se zlobím - pochovat a klidným hlasem vysvětlit, co se má dělat - ukázat to, co se má dělat - a říci děcku, at to taky udělá...a u nás to opravdu funguje. Nicméně věřím, že v jiných rodinách to může být klidně jinak :slight_smile:
26. čer 2009 ve 12:38  • Odpověz
Jojo, koukám že válející se a veštící příšerky jsou všude. Týnka je svéráz, poslouchá jen co chce, ale jinak je dost vysmátá a zlatá, pohodářka. Ale dost emotivní, takže jak není nálada, tak ty sudy na koberci a tlučení hlavou do země, to je soda. Já ji nechávám, když se do toho jakkoliv zaintesuju (uklidňuju, nadávám), tak to trvá dýl. takže si jdu po svým a dám jí prostor, aby se zklidnila. No ale někdy je to na nervy, když po mně už od rána řve, že dělám pomalu mlíko nebo snídani a ona chce jíst te'd hned :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Dnes jsem vzteky bouchla do stolu, abych vybila energii, jsem se bála, že ji lisknu, to bych nerada. Jinak když něco schválně ničí nebo nás bije, tak dostane po ruc, důrazně. To chvilku fňuká, ale pak je klid.
26. čer 2009 ve 12:39  • Odpověz
halkačí: jj, právě, že já jsem emotivní typ, takže někdy asi zvýším hlas víc a plácnu...tak pak se snažím v klidu vysvětlovat, proč to bylo...ona se vůbec tím vysvětlováním zklidní i když se vzteká
26. čer 2009 ve 12:43  • Odpověz
26. čer 2009 ve 12:44  • Odpověz
Dany: moc gratulujůů!!! :dizzy_face:
26. čer 2009 ve 12:47  •  2 děti  • Odpověz
26. čer 2009 ve 12:47  • Odpověz
ahojky,

bohužel nedočítám, není časík.. :frowning2: jen bych Vás ráda pozdravila a na pár dní se tímto rozloučila...stěhování nastalo právě dnes a tím i první noc v novém domečku.. :grinning: :grinning: nevím, kdy nám tam připojí netík a bude čas, tak všem co se budou dovolenkovat krásnou dovolenou a odpočinek a těhulkách at se daří a rostou bříška !!! :slight_smile:

tak zatím papa
26. čer 2009 ve 12:48  • Odpověz
Díky za postřehy!!!! Prostě bez i většího plácance to sem tam asi nepůjde :confounded:

Kači, taky to tak cítím - já ho chápu proč to dělá (myslím ten kočár) - on je společenský, ale musí mít k tomu prostor - takhle je přivázaný, cizí člověk s ním chce být největší kamarád, tak reaguje po svém. Ale má na to plné právo.
Jen ty pohledy sem tam nedávám - jedna kamarádka s opravdu hodnou holčičkou mě, myslím, upřímně lituje :pensive:

A dodatečně:

Dani, velká gratulace k miminku!!!! Srdíčko určitě bylo, to by Ti jinak nepřipsali osmý týden :dizzy_face: Super zprávy!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Anny, co voda????

Agi, fotky Ondráška jsou super! Je kouzelný velikán jeden :dizzy_face: Co popisuješ za situace k vztekání, tak pod ty se podepisuju :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...... A ke komentářům Matýska - je fakt teď úplně blond - myslím, že mu to šišlo i sluníčko. A asi se trochu změnil, je teď už víc chlapeček :wink:
26. čer 2009 ve 12:49  • Odpověz
peti:no vidíš,bouchnout do stolu mě nenapadlo, brzo vyzkouším :grinning: :grinning:

dani gratuluju!!!

gabi juchůůůůůůůůů, v novém domečku,těšíš se,viď? ať se vám tam 1.noc něco krásného zdá,třeba se to vyplní :wink: .a těším se na fotečky!
26. čer 2009 ve 12:50  • Odpověz
ad vztekání. u nás taky na denním pořádku, ale myslím, že se to dá. Já jsem nervák, takže klíďo dostane po plínce, ale on si z toho nic nedělá. Někdy když hodně zařvu, ale to už musím být fakt moc vytočená, tak se na mě podívá a zatřepe hlavičkou, jako že se otřepal a mě se pak chce smát, jako že to bere matka se vyřvala, jdu vymyslet něco nového a zas jde lumpačit. I dr mi říkala, že je to číslo, ale to já vím už 16měsíců :grinning:
Jinka jsem byli včera na priorixu, tak jsem zvědavá na reakce :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Annynka bude v poho, Odra v noci kulminovala, tak by to mělo být OK. Jsem se taky třepala, páč manža tam má zítra službu, tak jsem měla strach
26. čer 2009 ve 12:53  • Odpověz
Dani, gratuluji podruhé! A podle UTZ už jsi devátý týden, vlastně zítra už desátý :dizzy_face:

Gabi, tak se budeme těšit na fotky z nového bydlení :wink:
26. čer 2009 ve 12:54  • Odpověz
díky za gratulace

bouchnutí do stolu u nás proběhlo včera večer, jsem už fakt nemohla a co na to syn, otočil se a šel pryč :astonished:
26. čer 2009 ve 12:55  • Odpověz
no Sylvi, jak jsem ten UTZ zkoumala, tak jsem to tam taky vyčetla a TP bych měla mít 30.1.2010, což mi nesedí, ale uvidíme. Jájinka taky prý neseděla podle výpočtů, tak to naše druhý mimi taky nemusí :grinning:
26. čer 2009 ve 12:56  • Odpověz
dani: krásný puntík :slight_smile:
26. čer 2009 ve 12:57  • Odpověz
Ahojte holky :slight_smile: , nevím jestli mám strašit, ale nevím jestli tohle období skončí :unamused: , S Marťasem jsem si dost užili a že by ho to nšjak zvlᚡpřešlo to se říct nedá, je to v takovejch vlnách, někdy je půl roku klid a pak je na přezažení. Je strašně tvrdohlavej a jak je mu něco zakazováno, i když už ví že to nesmí, tak je zle, nikdy se teda neválel v obchodech po zemi a doma taky ne ale i tak je to hnus. A pohledy těch maminek co mají ty "hodné" dětičky to bych mohla povídat :frowning2: .
26. čer 2009 ve 12:58  • Odpověz
Dani, Týnka na to bouchnutí vůbec nereagovala, pištěla si dál svou otravnou a lomcovala talířkem. Ty jo a přitom jsem se až lekla, jestli jsem nezničila stůl a ruka mě bolí ještě teď. :grinning: Maj nás na háku. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. čer 2009 ve 12:58  • Odpověz
Já už ty pohledy maminek nevnímám, Marťas je ale na druhou stranu moc mazlivej a hodně si s náma povídá, tím jeak už je větší, tak je to lepčí, protože už se sním dá líp mluvit
Zato kubík je oproti němu pravej opak, je to kliďas, sem tam se trochu rozčiluje, když mu něco nejde, ale oproti Marťasovi je to pravej opak :slight_smile:
26. čer 2009 ve 13:02  • Odpověz
mně je jasný,že teď to začlo a už to nikdy neskončí :grinning: :grinning: :grinning: .Maku klidně straš :wink: .Já mám dobrou školu od svého pětiletého synovce,takže moc dobře vím, co mě čeká :grinning:
26. čer 2009 ve 13:05  • Odpověz
Ale mně náhodou připadá fajn, že se dítě snaží prosadit svou. Uznávám, že je to náročné, ale prostě je to pidičlověk, výrazná individualita se vou hlavou, svými přáními....a co se smí a nesmí, se teprve má naučit. Já třeba bych taky nesnesla, kdyby mi někdo na potkání řekl " a jak jsi veliká" nebo mně dokonce hladil po tváři. Prostě mi přijde přirozené, že se dítě brání a snaží se prasadit...ale holt rodič je silnější :grinning:
26. čer 2009 ve 13:05  • Odpověz
Sylvi: když dám fakt přes ruku, protože dělá něco co se fakt nesmí, tak ho chovám prakticky okamžitě, ta prodleva je tak deset vteřin... teda to je varianta, že pláče, on se taky někdy směje když dostane (i když je to víc), to ho pak prostě odnesu pryč

Labellko: šťastná to žena! myslím, že je to spíš temperamentem dítěte... já třeba vůbec kolikrát nemám prostor k jakýkoli akci, on je schopnej přejít z normálu do totálního prohnutí s řevem během vteřiny

ale taky si říkám, že aspoň ví co chce.. já byla děsně poslušná... a dostávala jsem se z toho tak do 20 let.. to taky není dobrý :wink:

běžím krmit dravou zvěř a pak s malým na kurz... dočtu večer snad...
26. čer 2009 ve 13:08  • Odpověz
autor
ahoj, koukám, že jdu právě včas.. :sweat_smile:
já jsem nervák, takže když se Veru vzteká, tak mám co dělat abych se udržela..když něco zakážu a začne se vztekat, tak jí buď nechám, nebo si k ní sednu na bobek a klidným hlasem jí vysvětluju proč ne a Veru se většinou přitulí..
před lidma se většinou nevzteká, takže si všichni myslí, že je to hodná holčička..jen je prostě taková akčnější.. :sweat_smile:

dani, moc gratuluju..

gabco, aŤ akce kulový blesk proběhne hladce :wink: , balení a vybalování nezávidím.. :sweat_smile:

Jackson byl pro mě v jednom období idol, co jsme se na něj natancovali..

doufám, že se annynka ozve, že je ok..

holky, strašně dlouho tu nebyla majenka, co.. snad se mají s Aničkou dobře..
26. čer 2009 ve 13:09  • Odpověz
Halkac: pěkně jsi to napsala... já si na to tu svéhlavost stěžuju, ale fakt je, že poslušný dítě by mě možná nudilo :confused: :sweat_smile:

my se taky kolikrát s malým "kousnem", ale já se pak třeba omluvím a on taky přijde a přitulí se... aspoň se učí že konflikty jsou, ale není to konec světa a ať se stane co se stane, pořád se máme rádi :dizzy_face:
26. čer 2009 ve 13:10  • Odpověz
a z dětiček,co se hodně vztekají a prosazují svou prý vyrostou sebevědomé, inteligentní osobnosti :wink: , tak se nebojte vztekání :slight_smile:
26. čer 2009 ve 13:13  • Odpověz
lu:ať je to čím chce, Am je od nás nás holek Brňaček jedno z nejživějších dětí, ale většinou poslechne, takže jsem jen ráda!

fru: majenku vidím dost často na regionech, takže jsou asi v poho. :wink:
26. čer 2009 ve 13:14  •  2 děti  • Odpověz
autor
no jo agi, ale za jak dlouho.. :grinning:
taky bych nechtěla hodnější a klidnější.. :slight_smile: :dizzy_face:
26. čer 2009 ve 13:15  • Odpověz
Gabcos: to vám upřímně závidím, teda ne to stěhování, ale to být ve svém a novém a krásném... :dizzy_face: ať jste brzy zabydlení

jinak, když jí vynadám nebo plácnu, automaticky nechovám, jen když přijde a natahuje ručky...a souhlasím s Halkač, je to přirozený ale dětičky půjdou tak daleko, kam je pustíme.
26. čer 2009 ve 13:16  • Odpověz
autor
jo a dnešní noc už byla lepší, takže to je jen lehčí forma laryngitidy, nejhorší byla noc na včerejšek..uf, tak snad už to bude jenom lepší..

labell, aha, já jen že se vždycky ohlásila a teĎ dlouho nic..

o tom vztekání to je docela dobře napsaný v Malým tyranovi..že dřív se děti "léčily" spíš z bázlivosti a dneska z panovačnosti..
ideální je zlatá střední ceta.. aby nám děti nepřerostly přes hlavu..ale jak se hledá, to nikdo neporadí.. :slight_smile:
26. čer 2009 ve 13:23  • Odpověz
fru takže na čípek nedošlo? to je super, teď už to bude dobré.A máte k tomu i rýmu, nebo teploty?
Malý tyran je od Satirové, nebo Matějčka?
26. čer 2009 ve 13:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.