• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
taky mám pocit, že Mudry z náš dělají hysterky co hned plaší. Takže já když volám, tak už dopředu hlásím, že ať si o mě myslí, co chtějí, budou mě mít asi za hysterku, ale já takhle vypadající dítě doma nechci. Většinou mi řekne, že je dobře, že jsem přišla, bla bla bla, ale ta naše drka umí být taky na pěst
7. říj 2009 v 11:27  • Odpověz
Ahojky, jen nakukuji...chystáme se na plavče...

Anička něco podobného měla cca před rokem...zničeho nic začala v noci zvracet...hrozně...převlékala jsem jednu postel za druhou...ráno k tomu dostala průjem a během dne horečky 40-ky...byla to viróza. Nemohla jsem se od ní hnout ani na záchod, všude chodila se mnou...takže jsem byla neustále poblitá já, ona i manduca, protože když zvracela, tak se mě křečovitě držela kolem krku...Mudra řekla, že řádí viroza a že s ní chodit nemusím, že jí na to stejně nic nedá-jen na průjem zkoušet Smectu+Hylak, ale že stejně asi nezaberou...
Měla to cca 3 dny...nejedla nic...pila MM+čaj (hodně, protože měla ty horečky)

Hani, tak vydržte...a doktorka no comment...ta moje je po telefonu ochota sama, zato sestra je občas krá-a.
7. říj 2009 ve 12:11  • Odpověz
Ahoj. Jejda Páťa má takový trápení a doktorku bych vyměnila, v tomhle jsem radikál - co se týče malé, tak očekávám vždy milý a profesionální přístup od zdravotníků.
A dnes se nám to splnilo, poprvé jsme byly u zubaře. Týnka si to moc užila, řvala jak tur jen 20 vteřin, těch co seděla na mně na křesle, já jí držela ruce, sestřička hlavu a doktor kontroloval. Jinak to fakt nešlo. Problém nebyl v prohlídce, ale v požadavku, aby seděla dýl než vteřinu, to ona totiž dělá jen při jídle, jinak sedět neumí. Jen jsme ji po prohlídce poustili, tak zas nasadila úsměv, hrála si ses sestřičkou na bafání, prolustrovala nástroje, zásuvky, čudlíky. No než mi dal doktor instruktáž k čištění, tak měla sestřička myslím dost, ale v dobrém slova smyslu. Pak mi svorně popřáli klidnej porod a že mě obdivují, že s tím břichem zvládám takový šídlo, že tam takhle akčních dětí přijde málo. Já nevím, jsem zvyklá, že furt něco dělá, někam jde, něco vyžaduje. Aspoň si udržuju kondičku. Jinak ale moc bezvadný dům péče o zuby, zaměřují se hlavně na děti, v čekárně hračky, knížky, od recepční po poslední sestřičku maximálně milý a vstřícný přístup. Měly jsme to dnes vlastně místo herny :sunglasses:
7. říj 2009 ve 12:36  • Odpověz
Peti to jste byli v tom novým Domě co je pro děti? a platí se za to něco?

jo, mně už pár lidí kterým jsem řekla, že čekáme mimíska buď řeklo, že si teda dám s tak aktivním dítětem... a nebo se rovnou skoro zhrozili, ale to mi zas přišlo přehnaný.... jako aktivní je aktivní, ale jen když spí a netluče děti... dneska jsme byli na hřišti a on si sice kromě chvíle na písku nesedne, ale je tak přátelskej, že je to až legrační... třeba se mu líbí něčí tatínek, tak se k nim prostě přestěhuje a do všeho se zapojí :slight_smile:

jinak každej je asi zvyklej na svoje dítě, já mám jednu kámošku a ta má hodně klidný dítě a já jsem z toho vždycky lehce mimo... nevím jak s ním jednat.. třeba se na něco zeptám a on mi odpoví až za pár minut... připadám si pak úplně nemožná :sweat_smile:
7. říj 2009 ve 12:44  • Odpověz
Lu http://praha10.pekarek.eu/ neplatila jsem nic. vy to máte za rohem (my MHD taky 20 minut, takže pohodička)
7. říj 2009 ve 13:05  • Odpověz
díky :slight_smile: my máme teda supr zubařku a vzala i malýho ale asi půjde do důchodu v dohledný době
7. říj 2009 ve 13:27  • Odpověz
jejda jejda. copak s Pátou? Čekám na info.
Já taky jednou jela s Tomem na pohotovost, protože hrozně blinkal. Tam mu píchli nějakou injekci, aby to blinkání zastavili. Poslali nás domů, rehydratovat..a přesné info o dietě, jak píší holky..Kdyby prý ještě blinčel, tak okamžitě do nemocnice. Prý měli plné dětské oddělení podobných případů..naštěstí jsme to už zvládli..

gratulace Nikče k odplenkování! to je šikulenka! :grinning: :grinning: fakty zírám!..Já počítám, že noční plínky budeme mít ještě dlouho. ale ty mi neva, takže jsem v klidu...-). Přes den si krásně říká, i venku i v cizím prostředí. ale máma je srab a furt mu plínku dávám..:slight_smile: a je suchá..
7. říj 2009 ve 14:02  • Odpověz
jé Romi, tak to já jsem opak, já ho měla bez plíny a ani si neříkal--
jinak Nikolku jsem zapomněla pochválit, to je paráda :slight_smile:

u nás byla dneska ta noční plenka poprvý nějaká lehčí... ale asi to bylo spíš tím, že jsme včera zapomněli pití a v MC měli jen lehce perlivou vodu a on ty bublinky nechtěl tak toho asi tak moc nevypil
7. říj 2009 ve 14:08  • Odpověz
a byla jsem ráno v Tescu nakupovat, bo jsme byli úplně vyžraný...a nakoukla jsem do oděvů.a koupila Tomíčkovi zimní bundičku za 238 korun. Byla zlevněná z 340..ale doma jsem koukala, že úplně původní cena byla 290! :slight_smile: Všiváci! :slight_smile: :slight_smile:

lu-doma je taky bez plín..to už dávno. ale ven jí dávám..

jo, a furt zpracovávám tu dýni..už teda skoro končím..a hlásím, že měla čisté váhy (bez slupky a vnitřku) 20 kilo..Mám džemů jak v prodejně, džusíky - ty jsou fakty výborný, zavařila jsem jí ala ananas, dělala jsem buchty a koláče, grilovali jsme ji,....No, ještě mám skoro 3 kila v lednici a dneska se na to chystám..:slight_smile:
7. říj 2009 ve 14:39  • Odpověz
Ahoj :slight_smile:
to se to počasí ještě povedlo co :dizzy_face: :dizzy_face:

Holky já tady mám 2 knížky těch slevových kupónů z DM a já z toho použiju už minimum. Kupóny jsou do 30.6.2010 (je to na pleny, zvlhčovací ubrousky, plenky do vody, kosmetika-Weleda, sebamed,hipp, nivea, kaše atd.) Kdyby se to někumu z vás hodilo - těhulím, netěhulím i mlžům :grinning: , tak dejte vědět :wink:

A myslím na Páťu i na Hanku - ať je už líp :slight_smile:
7. říj 2009 ve 14:52  • Odpověz
ahoj, Myslíme na Patrička
já chci taky odplenkováááát dítě, když ho dám na nočník, tak se vyčůrá, ale prostě si neřekne, já už nevim jak na něj
7. říj 2009 v 17:05  • Odpověz
jste všichni venku, co?
7. říj 2009 v 18:24  • Odpověz
tak co Páťa, jak je na tom ? :confused:
Romi, ségra mi dovezla z Tesca krásnou bundičku za 350-, původně za 420,- moc pěkná, na to, že jsem v Takku viděla sice pěkný ale za 590,- tak krásná cena.
7. říj 2009 v 19:27  • Odpověz
u zubařky byla Elí taky v pohodě, chodím k mamince mojí nej kámošky, tak jí nejdřív ukazovala hejblátka, foukátka atd...pak se jí podívala do pusiny, Elí jen koukala a pak už se jen tlemila. Doufám, že všechny návštěvy u Mudrů se budou odehrávat v podobném duchu
7. říj 2009 v 19:30  • Odpověz
Ahoj holky, jsem tady jen na skok, pořád děláme schodiště, tak nějak nestíháme, už se těším, až to bude hotové, už je to nějak dlouhý.
A jenom vám chci napsat, že příští středu k nám přijde paní z úřadu kvuli adopci :slight_smile: V pondělí jsem to byla podat :slight_smile:
7. říj 2009 v 19:42  • Odpověz
Ahoj Martinko, to je super, že se to hýbe s adopcí. :dizzy_face: Jsem zvědavá, co vám řekne a jak to probíhá ...
7. říj 2009 v 19:54  • Odpověz
Péťo, tak nějak víme, že se bude vyptávat, dala nám dopředu i nějaké otázky, na které se často ptají a tak budeme asi povídat. Některé ty otázky jsou teda šílený, kolikrát ani nevím, co na ně odpovědět, ještě to projedeme a prostě uvidíme, co jak nás pak bude napadat, to bude stejně nejlepší, než si to nějak úplně připravovat. Naštěstí je paní příjemná, tak doufám, že to bude dobrý.
7. říj 2009 v 19:58  • Odpověz
Marti, to bude dobrý.. hlavně když paní vypadá v pohodě... my byli taky tenkrát z toho pohovoru trochu vybrkaný a pak tu paní byla tři hodiny, furt jsme povídali a nasmáli jsme se... připravovat se to moc nedá, oni jsou stejně cvičený aby vytáhli to co potřebujou... podle mě se jen ujišťujou, že jde o společný a pevný rozhodnutí a že bude o mimi dobře postaráno... takže u vás v pohodě :wink: :grinning: :dizzy_face:
7. říj 2009 ve 20:07  • Odpověz
Mishu: aspoň že se vyčůrá :wink: náš si taky řekne jednou za uherskej rok... tak jsem začla pravidelný časy kdy vysazuju - když se probudí ráno a odpoledne, když přijdeme z venku a po každým jídle... mezitím podle toho jak se mi zdá že by mohl potřeboval nebo jak mi odpoví když se zeptám..
ale začíná bejt pěkně mazanej... tvrdí že chce čurat a sedí a nic (samozřejmě s knížkou nebo puštěnejma písničkama nebo zpíváme spolu).... stačí říct: chceš Tipa a Tapa? ... Jo! ... tak jo tak se podíváme na pohádku - nejdřív se vyčurej a pak uvidíme Tipa a Tapa a Fida, jo?
no a hned je vyčuranej... takovej malej a abych ho uplácela :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
někdy mě to frustruje, ale dlouhodobě, když mrknu do deníku, tak posun vidím, začíná bejt běžný že má jednu plenku za den a to se ptám o dost míň... jen teď začal blbej zvyk, že si drží u čurání pimpulu a pak si čůrá na ruku a na zem :rolling_eyes: :sweat_smile:
7. říj 2009 ve 20:15  • Odpověz
Ahoj :frowning2: jsem v jednm kole,peru furt dokola už to není kam dávat a za co vyměn'ovat,Patriček blinkal nposled v 16.30,snad už to sakriš přestane :frowning2: :frowning2: moc díky všem za rady a že na nás myslíte :slight_smile: jinak má pát'ulka takovou dietu,jen černý čaj,pár lžiček coly,kulíška a suchej rohlík,nejí nic pít taky nechce vypil asi 260 čaje za celej den,to je moc málo :frowning2: snažím se,snažím :frowning2: je to náročný,modlím se hlavně at už neblinká :frowning2: jenže ted o půl osmé jsem dala čípek pže jsem přijela z masáže a celej hořel,ani jsem neměřila,bylo to evidentní :frowning2: jinak Dr.řekla že zítra můž zkusit co píše lu pokud už bude mít trošku chut' :frowning2: achjo,je to děs průjem,zvracení a ještě teploty,bojím se noci,za 2 hodky na něj sáhnu jak je na tom s teplotkou a kdyžtak přidám nurofen,naštěstí vysokou tplotu poznám,pže ho zbytečně nechci trápit teploměrem,navíc má úplně zarudlou prdelinku jak furt kajdí,mažu,mažu,doufám že už zejtra bude aspon o malinečko líp :frowning2: ještě jednou díky za podporu,jste hodné :wink: Marti:držím palečky na příští týden :slight_smile:
7. říj 2009 ve 20:24  • Odpověz
Ahojky,
Hani :frowning2: :frowning2: Drž se! A dej echo, jestli už je Patričkovi líp, prosím....
7. říj 2009 ve 20:31  • Odpověz
Hani, tak to budete asi mít to samé, co jsme měli my, začla zvracet, pak horečky a nakonec průjem...naštěstí to trvalo jen 2dny, myslím na Vás a držím palce
7. říj 2009 ve 20:49  • Odpověz
Miší,teru,díky :slight_smile: teru:kéééééééééééééž máš pravdu :frowning2: chtěla jsem žehlit ale jsem jak zbitá :frowning2: jdu za prd'olkou a zkusím zalehnout,nevím jaká bude noc tak at nabereme sil,ještě že vás máme :slight_smile: dobrou :pensive:
7. říj 2009 ve 20:56  • Odpověz
gabi-vidíš to, slevové kupony..taky je tu někde mám..a asi nevyužiju..

teru-taky dobrý kauf! :slight_smile: A super u zubařky! Jste to dali Elince k svátku, co? :slight_smile:

marti-super s adopcí! Moc držím palečky, at rozhovor dobře dopadne! jste sehraní, tak ani nemusíte nic hrát a předstírat! .-)

Hani-držím palečky, at je Pátovi lepší!
7. říj 2009 ve 20:56  • Odpověz
Hani to je hrozný :confounded: snad už to brzo trochu poleví, aspoň v noci aby trochu nabral síly.. a Ty taky..
7. říj 2009 ve 20:59  • Odpověz
Hani, celý den na vás myslím! Přeju, ať už je lépe a naberete oba během noci trošku sil!
7. říj 2009 ve 21:20  • Odpověz
Marti,držím pěsti! Jste úžasný silný pár, tak čeho se bát! :wink:
7. říj 2009 ve 21:22  • Odpověz
Ahojky,
Hani, budu na vás myslet, ať máte klidnou noc a zítra ať už je lépe, hlavně bezblinčení :frowning2:
Marťo, ať zvládnete otázky levou zadaní :wink:
Simi, Niki je fakt třída s tím čůráním :sweat_smile: :dizzy_face:
7. říj 2009 ve 21:30  • Odpověz
nikdá nikdo, tak taky fičím :slight_smile: mějte všeci bobrou noc :slight_smile:
7. říj 2009 ve 22:04  • Odpověz
Dobré ránko,

jak je mým špatným zvykem - průběžně Vás čtu, ale nestíhám psát :zipper_mouth: Jsem prostě ostuda ostudná...A tak dnes se trochu napravím:slight_smile:

U nás vše funguje v zaběhnutých kolejích. Prcci jsou - nevím jak to nazvat - prostě "svoji" :grinning: Už jsem si připustila, že si ke všemu potřebují dojít sami, že moje vedení je k ničemu :slight_smile:

Na nočník se naučili chodit někdy před měsícem (opravdu bez mého jediného přičinění) - zatím jsme v takovém tom "mezikroku": pokud lécou s nahalatou prdelkou, dojdou si sami. Pokud jim dám byť jen kalhotky či slipečky, zapomínají se a pak vřeští, že jsou počůraní.

Dále zdravíme málomluvící děti - u nás jsou sice pokroky viditelné, ale neustále se pohybujeme v rozmezí několika slabik s pevnými významy. A spojování slov??? Ha, na to je podle našich dvojčat ještě čas :grinning:

Spí se celkem dobře, ale samozřejmě, že některé noci mi Jonášek připomíná, jaké to bylo vstávat co dvě hodiny k kmiminkům...

Spí v malé postýlce a dlouho ještě budou. Bo si teda neumím představit, že by se mi je nějako podařilo uspat v prostoru bez šprušlí :astonished:

A já? No musím říct, že se snažím zase zapojovat do normálního života. (Ehmm, to je, co? Téměř dva roky po porodu...) Takže už jsem jednou byla v kině, domácnost už mám taky zvládutou (s dílčími nedostatky :grinning:), vyrážím cvičit...a teď se snažím dokončit náš byteček - kdysi jsem si slíbila, že JEDNOU si pohraju s dekoracemi a drobnostmi...a je to tady :grinning:

Tak Vás všechny moc zdravíme a posíláme pusu.
8. říj 2009 v 07:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.