• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Dobré ránko,

Hani tak co Páťa?, jaká byla noc? Myslím na vás :frowning2:

My byli včera na očním, pediatrička nás tam poslala kvůli podezření na strabismus (myslela si,že mu utíká jedno očičko) a hurááááááááááááááááááááááá naštěstí se to nepotvrdilo.Malej by musel nosit okluzor (brýle s gumou přes jedno oko).Šilhání se ale ještě může objevit po druhém roce, takže jdeme ještě pro jistotu v květnu.A musím Ondráška pochválit, byl naprosto úžasnej,seděl mi na klíně, nebál se,držel plyšovou kočičku a fakt dělal, co mu doktorka řekla :dizzy_face:

Teď čekáme na tchýňku, dělala jsem kvůli ní nepečený dort a kuře na paprice, tak doufám, že si pošmákne.A odpoledne mám volno, musím do města zařizovat, na pojišťovnu, atd.....a sháním pro sebe učitele Aj, potřebovala bych ale rodilého mluvčího,abychom jen mluvili a to je hrozně drahé

ahoj kač :slight_smile: , co plánuješ na domečku?
8. říj 2009 v 08:19  • Odpověz
Dobré ranko :slight_smile: tak noc v poho :slight_smile:akorát o půl 2 jsem musela dát čípek pže byl Patriček hrozně horkej,pak ještě nuro v 7,ale už to bylo lepší,ted zatím v pohodě,tak snad už to pomalinku ustupuje :slight_smile: blinkal naposledy včera v těch 16.30.a od té doby nic :slight_smile: no abych to nezakřikla :unamused: ted spapkal půlku chleba pže jak viděl že jím chleba tak rohlík nechtěl,na oběd zkusím asi trošku brambor s mrkvičkou a večer jestli bude chtít kousek kuř.masa,uvidíme jak bude mít chut' :slight_smile: ještě jednou všem díky za podporu :slight_smile: jo pití se snad taky zlepší,už má v sobě celou láhev čaje :slight_smile: krásný den :wink:
8. říj 2009 v 08:43  • Odpověz
ahoj

Hani tak to je super :slight_smile: :slight_smile: snad se to už bude zlepšovat :dizzy_face:

my měli včera parádní odpoledne, šli jsme všichni tři jen tak podél Vltavy, koukali jsme na jachtičky a krmili jsme labutě a kačky... pak jsme se stavili v jedné restauraci na polívku, měli tam pec a dělali pizzu a Matýsek byl z toho tak hotovej, že pořád jen chodil a na střídačku nám říkal ať se tam s ním jdeme podívat a zdvihneme ho (sám měl strach, bylo tam fakt vedro)...
večer jsme se všichni tři naložili do vany (teda jen tak napůl, tak velkou nemáme :grinning:), bylo to bájo...
malej už je fakt společník, včera si vymyslel vlastní pidi básničku a pořád ji opakoval a měl z toho hroznou legraci :sweat_smile: začíná občas krátký větičky, má většinou přeházenej slovosled nebo mu chybí sloveso, ale už to není jednou za týden, ale několikrát za den, tak jsem zvědavá kdy se víc rozmluví, doteď jen věty opakoval

jdu dočíst
8. říj 2009 v 09:17  • Odpověz
Halkac Ty to vždycky tak pěkně popíšeš, že to úplně vidím :grinning:
super, že se vracíš do života :grinning: já se na jaře vrátila a už jsem zas mimo :grinning:

Agi: gratulka ke kontrole na očním :slight_smile: :slight_smile:

škoda že nebydlíš blíž, muž by Tě mohl učit tu anglinu
8. říj 2009 v 09:21  • Odpověz
Hani huráááááááááááááááá :slight_smile:

jo a včera po tom doktorovi jsme byli jen pěšky za ruku ve městě,pak na nádraží na mašinkách,pak jsme jeli autobusem za kamarádkou do dětské kavárny a pak zase domů pěšky a bylo to úplně v pohodě,malej capkal,je to šikulka :dizzy_face: , měla jsem z toho strach, páč jsme zapoměli kočár doma a bylo to dobrý

lu: :grinning: :grinning: , si vás představuju jak jste všichni tři ve vaně,to musela být sranda! a tu anglinu bych brala, to mě ani nenapadlo
8. říj 2009 v 09:26  • Odpověz
Agi: no vidíš, my měli včera po dlouhý době den, kdy sám chtěl za ruku.. je to hrozně roztomilý když se drží tou ručičkou :dizzy_face:

Agi: no já s malým byla ve vodě, muž tam měl většinu doby jen nohy :grinning:
malej byl vykulenej že jdu s ním do vany taky, protože od začátku těhu jsem nebyla... pořád říkal "a táta?" :sweat_smile:

chlapi jsou venku, tak se díky pračce, myčce a troubě válím :grinning:
8. říj 2009 v 09:42  • Odpověz
ahoj,tak jsem ráno na jedné pleně zjistili po jakých intervalech mám malýho dávat na nočník a od tý doby jedem na jedný plíně
8. říj 2009 v 10:08  • Odpověz
Mishu: a čurá Ti v těch intervalech? já to právě našla jako tip, ale u nás to funguje tak na 50 procent... on pije málo a pak má den že vypije třeba o půlku víc, nebo i dvakrát tolik a pak je schopnej čurat dost často...
a hodně záleží co jedl... jakmile se nají tak to těžko udrží taky

a zjistil, že když je chvilku v ohrádce tak stačí zakřičet "čulát" a matka ho hned vyndá :rolling_eyes:
8. říj 2009 v 10:13  • Odpověz
čurá, naštěstí
8. říj 2009 v 10:18  • Odpověz
no tak to máš dobrý :slight_smile:
8. říj 2009 v 10:21  • Odpověz
holky těhulky byly jste některá na 3D utz v Praze ?? a kde?? kolik to stálo?

pamatuju že byla Zuu, ale nevím kdy se objeví

sice nemáme prašule, ale zase si říkám, že to je asi poslední těhu, tak aby mě to pak nemrzelo že jsem ani jednou nešla :confused:
8. říj 2009 v 10:39  • Odpověz
Lu - Gennet (Letná), stálo to myslím 1200 - hodina prohlídky a DVD, fotkama na DVD a jednou vytištěnou.
Týnka je dnes šílenej nezmar, furt něco dělá, po hudebce jsme mazaly domů místo na hřiště, protože za tu hodinu mi odčerpala všekerou dnešní energii, představa, jak za ní lítám ještě na hřišti, kde by si našla ty nejnebezpečnější činnosti ... to fakt nedávám. :grinning: V hudebce všechny maminky dětem hezky lepily hřívu lva, tak jsem jim záviděla. U nás výsledek, matka 3x nalepila lepidýlkem, Týnka ve vtřeině urvala, pak se jí to přilepilo k dlaním, takže vypadala jako divnej hobit, popatlala mi tím knížku, Tak jsem to tam nadrsno přelepila izolepou a neukázala jí to, aby neurvala i tu izolepu. Všichni chodí v kroužku, děti se drží za ruce, kdo vždy poskakuje uprostřed, aniž by se zapojil do kruhu, natož poslechl zoufalé matčino volání? :grinning: No aspoň že si vždycky poradí, v životě se asi neztratí, ale mě mezitím klepne, zvlášť jestli to budu mít doma dvakrát, takovýho tajfuna.
8. říj 2009 v 11:35  • Odpověz
Jééé, Peti, to je přesně jak s naší Magdalénkou :grinning: :grinning: :grinning: Abych to přiblížila: chodíme na cvičení rodičů s dětmi. Protože Jonášek, když vidí tatínka, je jen a jen jeho, "zbude" na mě Madlenka. Moje dvě kamarádky se vždycky smějou už předem, když nás vidí, jak ruku v ruce kráčíme (ještě s úsměvem) do tělocvičny.
Naše madam Madí totiž NIKDY nedělá to, co druzí. A popravdě: je jediná, co se nezapojí ani náhodou. Ostatní děti třebas koukají a necvičí, ale víceméně třebas stojí v kruhu....Ale opica Magdica nejprve omrkne, co ostatní dělají (přitom někde leze na žebřiny, klouže se, utíká mi,...) a když jdou ostatní dělat další cvik, milostivě mi povolí vyzkoušet s ní ten první. Fjůůůů. Je sice samostatná, ale je to neuvěřitelná dubová nepřizpůsobivá palice !!! Násilím ji nedonutím ( to by řvala), domluva neplatí, tak dělám, že jsem ráda, že mám takovou samostatnou a svéráznou dcerku :grinning: :grinning: :grinning:

Luu, úplně to vidím - pražská romantika :slight_smile: My minule, když krmili kačenky, lovili našeho syna z Bečvy. Hned si tam musel ťápnout nohou :angry:
8. říj 2009 v 11:58  • Odpověz
tak mláček zase usíná,sněd 6 lžiček polívky a vypadá že na něj jde zase teplotka,zatím pořád bez blinkání,ale průjem a teplota trvá :frowning2: agátko:fajn že na očním v pořádku :slight_smile: tak já jdu něco málo dělat,přepasíruju rajskou a pak něco málo poklidím,papriky jsem naštěstí dělala včera :wink: Patričkovi jsem rozdělala sedačku v obejváku aby měl pohodlí,za normálních podmínek by tam přes den nespal,ale že je unavenej tak jo,dala jsem ho tam protože kdykoliv si k němu sednu,furt si na mně pokládá hlavičku :frowning2:
8. říj 2009 ve 12:35  • Odpověz
Peti: a kdy myslíš že je nejlepší jít? někdo říká ve 22., někdo ve 25. tt :confused:

já měla malýho jen jednu hodinu doteď, předtím to měl muž venku od rána.. za tu hoďku mi taky vyčerpal snad všecku energii :stuck_out_tongue_closed_eyes: eště že jdeme odpolko na kurz, tam mi sice dá zabrat, ale potom si v herně bude hrát a já budu mít klídek ..

jina na cvičení nechodíme, byla jsem na provaz už když mu bylo 9 až 12 měsíců a to ještě nechodil :sweat_smile:
jemu stačí když musí dvě minuty sedět nebo stát vedle mě když se na tom kurzu vítáme a zpíváme písničku.. každejch deset vteřin "Matýsku,ne, musíš počkat" a matka rvoucí ho vší silou zpátky ..
jo ale jak píšete, určitě se neztratěj :grinning: já byla poseroutka, jelikož jsem byla tak vychovaná a trvalo mi až do 25 se toho zbavit :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže jo, je to na bednu občas, ale jen když mají tu energii a odvahu :slight_smile:
8. říj 2009 ve 12:41  • Odpověz
holky u nás se dneska opět nespí a proč??? zase tu byla tchýně,ona má asi nějaké fluidum :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. říj 2009 ve 13:14  • Odpověz
Ahoj!!!!

Holky, vy my děláte takovou radost :grinning: Jak jsem četla příspěvek od Peti, říkala jsem si "jo, jo". Pak i Halkac - úžasné! Matýsek se absolutně nezapojí a minule skákal po matracích, kutálel gymnastické míče, tahal švihadla, uloupil balon, ...... ale jo, je náhodou super, že takový je :wink: . Sem tam na mě někdo kouká, ale ať si trhne.

Hani, super, že je lépe! I když mu zase leze teplota :frowning2: . Ale buď hlavně u něj, moc tě potřebuje.

Agi, super kontrola!

Jo, a ještě vám musím napsat - volala švagrová, jestli bych nepohlídal Filípka. Samo pohlídala, ale teda tóčo. Matýsek žárlil, Filípek tesknil, ale pak už dobré, i si hráli. Co mě ale vyvedlo z míry, že Filípek vůbec nereagoval na podněty, které Matýska vždy rozptýlí. Tak jsem byla chvíli v koncích, co s ním budu dělat :sweat_smile:

A poslední: Matýskovi padají kalhoty, které mu před třemi měsíci nepadaly :pensive: On vůbec nemá takové to bříško jako jiné děti, on má žebra a pod nimi propadliště :pensive:
8. říj 2009 ve 13:23  • Odpověz
Lu, my chodili 25tt, mimi už si je víc podobné, předtím, jak je menší, tak se sice vejde celé na obrazovku, ale zas je hubeňoučké a ještě takové nedodělané. Ten25tt, tam už je vidět hodně podoba, je to moc zajímavý.
Jinak Týnka je podle mě hodné dítě, ona ty kroužky miluje, jen není dobře organizovatelná (Míra je totál stejnej), ale sleduje všechno co se děje, to jo ... ani tam nějak neničí, jen je šíleně zvědavá a rychlá a to mě vyčerpává. Když ony jsou tam na zemi lákadla jako knížky jiných dětí, otevřené tašky maminek (no to trošku nechápu, to bych sama otevřené nenechala a moc by mi pomohlo, kdyby si je zavíraly :grinning:) plné různých zajímavostí. na volání neslyší a korigovat ji chci, takže se jak sud valím po zemi (zvedám se tak každej druhje pokus, to je moc náročný) a snažím se ji odervat od cizích věcí. Ona je ale dobračisko ... s vrtulí v zadku, no. Stejně, přijdeme domů a furt "mamo" a kontroluje, kde jsem, co dělám a venku, ona by si snad ani nevšimla, kdybych na tu hodinu zmizla. Je prostě hodně kontaktní.
8. říj 2009 ve 13:42  • Odpověz
chjo,před hodkou zase teplota ,vydržel asi hodinu vzhůru a zase spinká :frowning2:
8. říj 2009 ve 13:54  • Odpověz
Agat:u nás se dnes taky dlouho usínalo,už jsem to chtěla vzdát a nakonec se povedlo
a výsledky od oční skvělé :wink:

Sylvi:myslíš teda,že je se Matýsek spadnul-psalas že málo jí

my dnes byli na kontrolním převážení a ok,minule 10,3kg a dnes 10,9kg - tak jsem ráda

Ad herna:obvykle je velmi nekolektivní-ale třeba vydrží chvíli v kolečku u básniček,dnes se hned nazačátku schoval do domečku,asi ze strachu aby mu tam pak nevlezly ostatní děti

Hani.tak snad máte nejhorší za sebou
8. říj 2009 ve 14:00  • Odpověz
Veru, já nevím. Ale nevšimla jsem si toho jenom já. Nebo jestli i vyrostl? S tím jídlem je poslední dobou největší problém ten, že chce jíst sám, po pár lžičkách ho to ale nebaví a vzteká se. Když ho chci krmit, vzteká se ještě víc. Na to já nemám nervy ho přemlouvat, ať jí, tak jde od stolu. Plus to, že on určitě nějakou extra velkou potřebu jíst zkrátka nemá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. říj 2009 ve 14:23  • Odpověz
Sylvi:já byla taky v nervu,že V nejí,pak jsem si ale dala na lednici papír a vše,ale opravdu vše co snědl tam psala a večer jsem byla až překvapená-bylo toho dost,ale on teda ovoce a zel může pořád,dost pije a taky pomohlo nechat to vyhládnout jak mi radily holky
8. říj 2009 ve 14:35  • Odpověz
No, on zeleninu ani ovoce nejí, Jen banán mačkaný a jabko - to si vezme i do ruky.
Teď opět scéna u jídla, a to měl poslední svačinu v deset dopoledne.
A docela mě teď vytočil :angry: , fakt si říkám, že mu vysadím veškeré potraviny do kočárku a jen tak do ruky.
8. říj 2009 v 15:27  • Odpověz
ahojky,hezké odpolko :slight_smile:

mám dotaz,prosím.....ted když jsem malou odsála,tak měla trochu do zelena ty nudle,je to normální??????? :unamused:
už mi jinak přijde dobrá,teda zdálo se mi včera,že je rýma úplně pryč,tak to teda ne,ale ta zelená????no nevim....
dneska jsme byly na hudebce s holkama a bylo to sjuuuupr,malá si to mooc užívala :wink:
8. říj 2009 v 16:24  • Odpověz
Peti :grinning: :grinning: si mě pobavila....hobit :grinning: :grinning:
8. říj 2009 v 16:27  • Odpověz
Ahoj,
Hani, jestli máte to, co my, tak zítra už by ty teplotky neměly být tak vysoké, hlavně, že už neblindí a pije.

nevím, jestli jsem takový nervák nebo to taky některý z vás maj, ale někdy už teda fakt nevím, jak zůstat v klidu. Třeba když dětem řeknete, pojď, jdeme se oblíct a jdeme ven, tak když to opakuju po třetí, tak už pro ní jdu a trvám na tom aby šla ke mně a oblíkáme se..jenže když takhle řeknu stokrát za den pojď se oblíct, nedělej to, tohle nesmíš, nelez tam, nepíchej Ambru do očí...atd atd.Vím, že to máte taky, nemaluju si, že děti vám poslochaj na slovo, ale Martin se vracívá až večer, když Elí spí, teď jsem se starala i o starou babí, se kterou je to horší než s Elí, no nějak už mám za těch pár dní dost a zbytečně pěním.

Barru, zelená bývá bakteriální a je lepší jí přeléčit ATB aby z toho nebylo něco chronickýho...ale to Tě nechci strašit, to by musela posoudit Mudra
8. říj 2009 v 17:11  • Odpověz
ahojky

tak jsem přišla domů a ondra si hned rozsekl ret o konferenční stolek a to na něm máme ty krytky z Ikea,nevím, jak se mu to povedlo,asi se spíš kousnul,nevím.krve jak z vola, utěšovala jsem ho na mně,takže celá od krve, ňamka....

barru:zelená nudle je nemocná nudle,ale já si zas říkám,že se to dá léčit doma,ale nejsem odborník, mudrou rozhodně nic nezkazíš,třeba tam Rozárka něco má,radši ať vás zkoukne

terezko vítej v klubu nerváků :grinning:
8. říj 2009 v 18:56  • Odpověz
Baru, z pusinky je vždycky hodně krve, tak posíláme pofoukání
a ty ty nervy ukočíruješ, jenže já někdy prostě zařvu, páč už toho mám až až :zipper_mouth: dnes přišel tatínek v pět a hned nervičky pookřály
8. říj 2009 v 19:38  • Odpověz
teru ty mě vždycky tak pochválíš a přitom.....Martina jsem dneska zahlídla ve městě :dizzy_face: .Děkujeme za pofoukání :wink: .Já jsem hrozně ráda,že nejsem sama, teď hrozně obdivuju ségru,která byla sama od Lukáškovo roku a tří měsíců, nechápu, jak to zvládala....Majenka taky.....klobouk dolů
8. říj 2009 v 19:41  • Odpověz
Peti: díky, tak já si tam zavolám a zeptám se :slight_smile:

jinak popis Týnky je hodně podobnej Matýskovi :wink: taky je takový dobračisko s vrtulkou v zadečku :grinning: zrovna dneska mi to jedna paní v herně říkala

Agi: tak ať se to malýmu dobře zahojí, nj, pusa, to je dost bolestivý :unamused:

Veru: Vítek má 10.9 kg? tak to bych do něj ani neřekla... ale on je vyšší než náš prďolka

jinak Teru: mně taky na zavolání skoro nikdy nepřijde, bere to jako výzvu jít se schovat :wink: pokud není velkej kvalt tak zopakuju Chceš ven? Uvidíme děti. Jdeme na hřiště. Uvidíme třeba motorku. Nebo pejsky. (apod., cokoli ho láká)... pokud fakt nereaguje tak si ho přivedu... ale já jsem zvyklá, že ho furt někde odchytávám, takže to řeším tak, že zavírám dveře do pokoje nebo si ho obšancuju nohama, když ho oblíkám apod...
no ale když jsem vyčerpaná tak už taky někdy pěním, to pak nejlepší vrznout do ohrádky a zapnout mu písničky...
musím říct, že poslední dobou moc nehubuju, ale není to moje zásluha, malej čím je starší tím se s ním víc dá domluvit... ale až dorazí vzdor, tak tu určo budou moje výlevy a nervičky potečou... i když možná do tý doby budu mít bříško jak Peťa a už na to nebudu mít energii :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
8. říj 2009 v 19:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.