• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Petise: krásný fotky :dizzy_face: malej mi připadá asi tak velkej jako Matýsek :wink: (teď má asi 80 cm)

jinak se mi moc líbí ta fotka s kámoškou s těma kafíčkama :slight_smile: a ta nahatá oáza na zahradě u bazénu :grinning:

Teru: já se přiznám, že Tobě to tak sekne, že se kolikrát přistihnu, že víc koukám na fotkách na Tebe než na Eli :pensive: :sweat_smile:

týjo Peti to je bříško, to už na to můžete hupnout! :dizzy_face: :wink:
10. říj 2009 ve 13:13  • Odpověz
10. říj 2009 ve 13:16  • Odpověz
jinak ad paní na hlídání: je to o štěstí, my měli supr paní... tuhle jsme ji pozvali k nám na večeři a řekli jsme jí, že čekáme druhý... ona je jak jak člen rodiny, tak to věděla jako jedna z prvních...
malej ji zná od 3 měsíců, ale teď ji asi 3 měsíce neviděl bo nejsou peníze... nejdřív koukal, pak mu to začalo docházet, lehnul si na zem a strašně se smál a smál až se zalykal...pak vylítnul a skákal radostí a tancoval... pořád se chodil k ní chovat a něco jí vyprávěl... no tak jsme se všichni dojímali a už je to měsíc a malej tu chodí teď a skoro každej den jí jakože telefonuje ze svýho telefonku na hraní :slight_smile:
když paní odcházela tak to obrečela, že už malýho možná neuvidí, řekla jsem jí, že kdykoli se může ozvat a prostě se na nás přijít podívat... dokonce mi nabídla občas hlídání zadarmo, aby malýho viděla.. teď hlídá u nějaký extra bohatý rodiny, mají 2.5 letou holčičku, všecko je ok, ale říkala, že prostě Matýsek má jiskru a hodně se s ním nasmála a jak miluje básničky a písničky a hodně mluví, tak jí to prostě hrozně chybí, prostě si fakt sedli....
a jak už jsem byla rozdojímaná, tak mě dorazila, když mi řekla, že děti hlídá už 20 let a Matýsek bylo její nejoblíbenější dítě :dizzy_face:
prostě to není o tom jestli je někdo cizí nebo z rodiny... je to o tom jaký má kdo srdce a nakolik se dítěti věnuje
10. říj 2009 ve 13:29  • Odpověz
Ahoj,
tak už rýma a nachlazení dorazila i k nám. Zatím to Štěpánek nese statečně, ale sem tam už je i protivka. No není se co divit.

Halkac, Tvůj příspěvek jsem četla ráno a od té doby pořád myslím na tu paní s dvojčátky. Přemýšlím co může mámu přivést k myšlence, že nechá děti po celý rok u rodičů. Chápu, že starat se o dvě maličké děti je únavné, že je vyčerpaná, ale přece když děti nechá na Slovenku a bude za nimi jezdit (třeba i každý víkend, což ale asi nebude) tak se přetrhá pouto mezí ní a dětmi. A už nikdy to nepůjde ničím nahradit a vrátit zpět. Snad se celá situace vyřeší jinak.

A hlídání u nás? Babičky hlídají jen když je to nezbytně nutné (lékař, úřady apod.) Pořád mám pocit, abych je nezneužívala. Štěpánek ještě nebyl pryč na víc než 3-4 hodiny a Vojta měl v létě premiéru, kdy odjel s našimi na týdenní dovolenou. Myslela jsem, že se ustýskám. Když chodím cvičit, ke kadeřnici a na kosmetiku, tak hlídá Honza. Ale za měsíc bude všechno jinak. Přislíbila jsem pomoct v práci a tak budu 3x týdně dávat Štěpánka na max. 4 hodinky ke švagrový a tchýňce. Je na ně zvyklý, je tam moc rád, přesto s tím úplně srovnaná nejsem.
10. říj 2009 ve 13:37  • Odpověz
lu:to je bříšičko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ejanko:Štěpulkovi at je líp :wink: a to že vám zůstává rozum stát jak může nechat nějaká máma dítě tak dlouho pryč tak to nechápu dodnes,udělala to moje sousedka(UK),nechali malého na Ukrajině od 2-6 a půl roku,řekla že ho tam musej dát na půl roku že musej chodit do práce aby něco vydělali a dopadlo to takhle,oni třeba chtěli po roce ho dovézt ale on že jim řek že už sem nechce,tak to je hustý co? :angry: :angry: :angry:
10. říj 2009 v 15:23  • Odpověz
Ahoj,

prosím napíšete mi někdo ty homeopatika na podporu tvorby mléka při kojení :wink: . Byla jsem se dnes podívat na miminko a jeho maminka má pocit, že mlíka teče stále míň, slíbila jsem, že se pokusím to zjistit.

Halkac: moje máma většinu času bydlí v baráku s náma a tchýně si děti nebere vůbec. Takže já jsem bez Lukáše nebyla ještě ani jednu noc a bez Terky jsem akorát, když jede na ŠvP nebo tábor. Hlídání obstarávám akorát na nějaký ten společenský život, doktory a úřady. Děti jsem si přála a dát je na rok k rodičům do jiného státu si prostě nedovedu představit :fearful: :confounded: .
10. říj 2009 v 18:37  • Odpověz
Ahoj,
Tery sluší ti to čím dál víc!!
Peti si sympoška a navíc si kočka, tak neblbni!! :slight_smile:

Mě hlídá jen jednou za 3 měsíce 4 hodiny mamka když jdu ke kadeřnici.
10. říj 2009 v 18:57  •  2 děti  • Odpověz
Gmol - ricinus communis 5ch podporují laktaci
10. říj 2009 v 19:13  • Odpověz
Petrolejko děkuju :slight_smile:
10. říj 2009 v 19:31  • Odpověz
taky si to píšu, vezmu si to s sebou už do porodky :slight_smile:
10. říj 2009 v 19:53  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Robiš fičel na fotbal do hospy, a já se chystám do vany a pak si počtu časáček :slight_smile: Dnes byl náročný den - juniorek byl protivný jak vřed na řiti, kolikrát dostal na prdel, nejde spočítat :zipper_mouth: fakt mazec...neposlechne ani prd!! Hodný byl jen v bazénu, kde jsme pádili rychle, ať ho zabavíme :slight_smile:

A moc děkuji za pochvaly fotek :dizzy_face: potěšily, jakpak by néé :slight_smile:

Kačí, ta paní z dvojčat musí mít krizi, ale tohle bych nebyla schopna...a jak se ptáš ohledně hlídání, nevím, jak často dočítáš, ale já jsem bez Robiška poměrně často :sweat_smile: pravidelně každou neděli od oběda až do večera, a přes týden kdykoliv chci...tchýňka je doma a na Robika se vyloženě těší, kdyby bylo na ní, má ho každý den :sweat_smile: no tak to občas využiju, ale tak nějak rozumně - jednou, maximálně dvakrát přes týden, ale třebas jen na tři hoďky..ale stane se, že je někdy týden, kdy ho má fakt jen tu neděli :wink: přes noc ho mívají každý měsíc - to si zajdeme na véču a do kina

Štěpánkovi ať nachlazení brzo přejde :frowning2:

gmol, co ty robíš, ty jsi snad na mateřské dovolené, že nemáš čas přijít za námi častěji??! :confused: :grinning:

Domek i domeček mimišáčků moc pěkné :dizzy_face: :slight_smile: :slight_smile:
10. říj 2009 ve 20:22  • Odpověz
jo a mám tu rest, na který jsem dneska párkrát pomyslela, a to že jsem nenapsala agatce, že jsem ráda, jak dopadli na očním!!!! At i ta druhá kontrola příští rok dopadne dobře!!!!

a už valím do vany...

a kdybych už tu náhodou nedorazila, tak speciálně hanipeli - Bobrou noc :grinning: :grinning:
10. říj 2009 ve 20:24  • Odpověz
Dobrý večer,
teda Robík je krasavec, to teda jo :slight_smile:
bíška krásný, ale Lu, nemělo by to být už na Tobě vidět :wink: :grinning:

hlídání u nás: když hlídá Martin tak to nepočítám, však je to rodič, né. Hlídá mamka, pokud třeba jedu nakoupit nebo s Martinem do kina, divadla, ale to už většinou spí. Je dobrý, že můžeme jít někam spolu a nemusíme se střdat, páč už takhle se málo vidíme. Mamina v jednom baráku se někdy holt hodí.

dnes jsme se byli podívat na svatbě, Elí stála u okna a až na hlasité výkřiky typu"autoóóóó" "mašinááá" jsme to zvládli.V restauraci už to bylo malinko horší, vysypala všechny příbory, jedný pani ujídala rohlík-naštěstí to vzala s humorem, někdy zavejska tak, že lidi co v klidu jedli s sebou trhli a málem kuckali...ale měla akci, takže nadmíru spokojená
10. říj 2009 ve 20:49  • Odpověz
Petisko: tož čas by byl, ale peru se o PC s puberťákem. Přiznávám, že mi Terka dává docela zabrat (nebo se spíš já s tou pubertou nějak těžko smiřuju :grinning: ) , takže někdy tady u toho počítače sedím úplně psychicky vysoslá a jenom dočítám a čistím si hlavu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

No a když jsem se dneska tak rozpsala :grinning: , tak se chci zeptat jestli už všechny dětičky spí jenom jednou denně po obědě. Já se pokoušela už několikrát, ale Lukáš je pak od 17 hod. na zabití, takže pořád spí mezi 10-11.30 a pak kolem 14 hod. tak ještě na hodinku. Večer chodí kolem 20.30.

A ještě jeden dotaz na maminky holčiček - přemýšleli jste už o tom jestli budete dávat holkám očkování proti rakovině děložního čípku. Tedy máte ještě hromadu času, ale mě to rozhodování čeká. Jsem tedy zatím spíš pro.
10. říj 2009 ve 20:51  • Odpověz
Gmol, to očkování dávat budu, tiše doufám, že za ty roky třeba bude i státem nějak podporovaný. No nejdřív bych si na něj měla našestřir i pro sebe :stuck_out_tongue_closed_eyes: No jenže to je horo, po druhém porodu chci znovu na operaci očí, už jsem to probírala s očařkou, asi na rovnátka, hrozně se mi překládaj zuby a hrozí paradentoza (takže 3 vytrhnout a rovnátka, další palba), laser na odstranění křečáků ... ta bláho, než se já uvedu do nějakého přijatelného stavu, tak budu mrtvá :sunglasses:
10. říj 2009 ve 20:59  • Odpověz
gmol: Elí spí kolem 11 hodiny dopoledne a dá tak půl hoďky, hoďku. Odpoledne většinou nespí, to už musí být, že usne. Večer jde na kutě v osm, někdy dřív. To očkování na děložní čípek určitě chci dát.
ingrid: mám fusak od Emitexu a v pohodě se tam vejde :slight_smile:
10. říj 2009 ve 21:10  • Odpověz
Ahojky,
Gábi: Mája spí snad od roka jen jednou denně okolo 12 hod. do max. 14hod. A večer usíná okolo osmý, jak to stihnem s koupelí.A ohledně očkování,,,teď si myslím,že jí to necháme, uvidím, jestli nevzniknou nějaké okolnosti, kteé by mi změnily názor.V rodině to sice nemáme, ale jeden neví
O hlídání jsem se nechtěla moc rozepisovat, ale když už jsem se zapojila do diskuse.... nemám hlídání :rolling_eyes: teda skoro vůbec. Radek chodí domů okolo sedmé večer, máma sice pracuje, ale má rakovinu kostí a netroufá si být sama s malou, druhá bába taky pracuje, ale ani jednou mi to nenabídla. Tož tak. Takže jsem byla venku večer asi tři krát, bez Radka, pže hlídal, u kadeřnice jsem byla jednou, kosmetička mě od porodu neviděla,kino nehrozí. Když jsem byla pár krát na spinningu (ve večerních hodinách), tak jsem div nesprintovala domů, že jsem měla špatné svědomí. Ale to se musí změnit!!! Aby mi jednou nešiblo a nebyly jsme závislačky.
Ejana:Štěpánkovi ať se rychle uleví, rýma přiblbá.... :sunglasses:
Mi: nakoupili jste nějaké ty hadérky?
10. říj 2009 ve 21:14  • Odpověz
Dobrý večer :slight_smile:
Ingrid čauky, jojo, koupili jsme Denískovi bundičku a Márince jen tak pro radost tepláčky a triko :wink: Nic velkého... Ale prodej na MMB se začíná pomalu rozjíždět, tak se těším, jak to pak utratím za hadérky :grinning:
10. říj 2009 ve 21:19  • Odpověz
Teru díky, to si ho ještě nechám, máme taky Emitex, jsem s ním byla moc spokojená :slight_smile:
10. říj 2009 ve 21:21  • Odpověz
Petrolejko: já se dočetla ohledně toho očkování pro holky, že nejlépe je očkovat ještě před zahájením pohlavního života.Kdybych já tak věděla kolik času na šetření mi Terka ještě dá :grinning: :grinning:
Tenhle týden jsem se dozvěděla, že u Terky jsou rovnátka aktuální, takže budem o 11 tis. lehčí. Já bych rovnátka potřebovala moc, ale v mém případě by to bylo minimálně 30 tis. a jsem taky hrozný srab co se. O to víc si ale přeju, aby měly děti zuby v pořádku. Terka měla před několika lety úraz na bruslích a bohužel to odnesla jednička, která odumřela. Zatím jí nic nebolí a v Motole se o zub starají, ale nikdo nám nedokáže říct, jak dlouho ten zub vydrží. Implantát je dalších 30 tis. :confounded: No prostě na maminku jen tak nezbyde, takže říkám Karlovi, že ty prsa budou pořád níž a níž, zadek větší a větší, pas se bude pomalu ztrácet, zuby dostanu umělý, ale ať si zvyká, lepší už to nebude :grinning: :grinning:
10. říj 2009 ve 21:24  • Odpověz
MI: tyjo, my se poprvé vidíme, ty furt fotíš, místo abys mi vysvětlila, jak se na MMB ty fotky vkládají :grinning: :wink:
Máme 5 velkých krabic oblečků po Máje, bych to mohla taky nějak zpeněžit a prašule utratit za nové. Ne, ale vážně, budu se muset zamyslet a něco s tím dělat. Jsem ti chtěla říct, ale zapoměla jsem, žejsem neměla členství na MMB, a jakmile jsem ho zaplatila (Ametyst), tak se mi ty moje dva inzeráty okamžitě objevily na předních stránkách. To mi připomělo, že si musím zaplatit další období.
Dobrou
10. říj 2009 ve 22:28  • Odpověz
Tak teď jsem měla chvilku na prohlídnutí včerejších fotek. Všechny jsou super :wink:

Tomášek je opravdu švihák ve slavnostním. Pro šibalský očička Elí mám slabost, tak se na její fotky vždycky ráda podívám. Teru mamině to sluší, vypadá jak modelka a taťka je sympoš :slight_smile: Robišek je už velkej kluk od té doby co jsme ho viděli naposledy. Petiska si ho hlídá a moc nám ho neukazuje :wink: A okoukla jsem i bříška. Malé i větší :dizzy_face:
10. říj 2009 ve 22:28  • Odpověz
Ahoj holky, já si k vám jdu jen tak malinko poplakat. Vůbec nevím, jestli teď vyjde ta plánovaná hysteroskopie, protože jsem jak naschvál dostala zase mykózu :frowning2: a bojím se, že se do dalšího pondělka nestihne doléčit. Dostala jsem nějaké čípky, kde by už první měl pomoct, ale nemám ten pocit a teď přišla MS, tak další čípek až po ní. Už jsem se těšila, že to budu mít za sebou a budeme vědět něco víc. Ale co se dá dělat, při nejhorším to odložíme. Zase by prý mohlo hrozit riziko zánětu, což by nebylo dobrý.
10. říj 2009 ve 23:25  • Odpověz
Ahojda :slight_smile:

Marti, to je škoda, že se ta hysteroskopie komplikuje. Přeju, ať je případný oddálení minimální. Bohužel, většina plánovanejch cest má i svý zádrhele. Tak snad jste si právě tímto vy ten svůj "uzlík" vybrali.

Hlídání - moc jsem nad tím nepřemýšlela, komu bych dala a nedala, protože nemáme žádný, takže není co zvažovat. Ale asi takhle - z rodiny oběma rodičům, sourozencům, nikdo jinej by ale asi ani nechtěl. Mimo rodinu souhlasím s tím, co psala Lída, není to jen o krvi, ale o vztahu, povaze a srdíčku. Nejraději bych jednu stálou osobu.

Jinak obě naše rodiny jsou daleko, takže hlídání je u nás sci-fi. Mrzí mě to dost, sem tam lituju sebe, že se nikam nedostanu, ale víc mě to mrzí kvůli Zuzance, svět s prarodiči, s tetama a tak by měla pestřejší, z babiček je totál odvařená :slight_smile: Vlado se nelituje, on je takovej spokojenej realista, a myslím, že upřímně spokojenej :slight_smile:. Vlado je jako táta megaschopnej, zastal by vše a rád, ale chodí v týdnu domů cca v půl osmý. A to je už poměrně pozdě někam od nás vyrazit i na sólo zábavu. Při návštěvě mých rodičů jsme byli jednou v kině, v dalších letech se asi nikam nechystáme, i když, pokud by byl až zas dorazíme do Trutnova koukatelnej program, tak třeba i jo :slight_smile:. Divadla a koncerty už ani nesleduju, kde co běží, večeře servírujeme doma :slight_smile:. Ale zase je pravda, že my si do sytosti užili v těch letech před Zuzankou. A těch 20 měsíců s ní je daleko daleko lepších :slight_smile:.

Možnosti placenýho hlídání tu jsou, ale ty si nemůžeme dovolit. Jasně - výjimečné pohlídání přes agenturu bychom utáhli, ale z toho bych měla obavu, přijatelné by pro mě za určitých podmínek bylo jen takové kontinuální hlídání jedním člověkem. Miniškolek je tu jako smetí, ale tam bych asi hodně vybírala, abych nevybrala blbě. Hlídané děti tu většinou chodí i s učitelkami na místní hřiště, a je to občas síla sledovat. Holky učitelky rozpláclé na lavičkách, zády k dětem, a to, co se odehrává za nima, to je jak z reality show Survival :slight_smile:.

Doufám, že od té paní od Halkač to byl jen takovej krizovka nápad v těžký situaci, kterej zůstane v rovině slov. Přijde mi to jako ochuzení pro obě strany - oddělit mámu od dětí takhle zásadním způsobem. :unamused:

Dobrou noc :slight_smile:
11. říj 2009 v 00:57  • Odpověz
dobré ránko

Marti to je mi moc líto,snad to jen posunou o trošku déle a vyjde to, nezoufej

petisko děkuju moc!

nám se Ondra ráno hodně poblinkal,celou postel, mě i chodbu,když jsem ho nesla, takže čekáme,co z toho bude,zatím ještě leží s Petrem na gauči a je nějaký "hodný",takže nic moc :frowning2: .Poradíte prosím, jak se dávají ten kulíšek,nebo smecta? děkuji :slight_smile:
11. říj 2009 v 07:56  • Odpověz
Dobré ráno,

Barčo ta Smecta se dá buď přimíchat do jídla a nebo nasypat do vody a vypít. Kulíšek nevím, ještě jsem nepoužívala.
11. říj 2009 v 08:34  • Odpověz
Ahoj, no u nás už 3. den rýmy, držela jsem ji doma a stejně dnes začala pokašlávat. Nic dramatickýho, el chtěla jsem zvládnout v úterý plavání a takto to budu muset omluvit, což mě hrozěn štve, protože to možná bylo poslední plavání do Vánoc a já se moc snažím, abychom odchodily co nejvíc kroužků a Týnka měla zábavu. V šestinedělí do vody nemůžu. tak mě to zlobí a dnes zas budeme tvrdnout doma, venku totál hnus. :unamused:Jinak já OK, cítím sebezvadně. :slight_smile:
11. říj 2009 v 08:34  • Odpověz
Ahoj,
sme se te´d s Míšem bavili že sme asi díky lékům na imunitu zvládli tak dvoje nachlazení. Ráno knedlík v krku, ale večer v poho. Amelka to stejný, rýma na 2 dva dny..jinak se jí táhne 10 dní. No ale třeba je to jen haluz.
11. říj 2009 v 08:37  •  2 děti  • Odpověz
gabčo děkuju, uvidíme, určitě Petrovi poradí i v lékárně.Teď si Ondra zase ublinknul a bylo vidět,jak to v něm cuká,takže očekávám velké zvracení pozdějš.Zatím nic nejedl a černý čaj se mu chladí v ledničce

peťo my jsme teď museli rušit troje plavčo po sobě,tak doufám,že v úterý už půjdem
11. říj 2009 v 08:38  • Odpověz
Marti to je škoda :unamused: .
11. říj 2009 v 08:40  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.