• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Ahojda všem,

teda takovou záplavu foteček jsem nečekala....:slight_smile: Hltala jsem je jedním dechem...Moc moc povedené, Kubulín, Rozárka, Mariánka jsou profesionální modelové !! Fakt děti do reklamy!! Mariánka na fotečce 26 je nááááádherná a maminka je teda kost, má krásné jemné rysy, které vynikly na fotečce č. 6.. .no krásná rodinka..

To že je Barru modelka už všichni víme, před objektivem Mišky se to jen a jen potrvdilo..:slight_smile: No a tatínek je teda fešák !! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No a kudrnáček Kubík....to je můj velký oblíbenec, ty kudrlinky, kukadla, no nemám slov, takovýho bych jednou brala ženicha pro Emmi...:slight_smile:

Ondráškovi brzké uzdravení !!

A koukám jak je Berunka od Petrolejky krásně dopečená, no je vidět, že ji Péta dává jen to nejlepší ..:slight_smile:

Jinak se musím pochlubit, Emmi mi od pátku říká Maminko......Kdykoliv vidí nějakou moj věc, hlasí ýe je mmainky, volá na mě maminko, no jsem z toho hotovson, nádhera !! A za poslední týden má tolik nových slovícek že zíráme...:slight_smile:

na jihu čech ráno sněžilo, sice s děštěm,ale bylo to tam........vbrrrrrrrr...je to kosa jako na Sibiři, fuj....:frowning2:
13. říj 2009 v 08:31  • Odpověz
a ještě jsem zaregistrovala, že Zuu tvrdlo bříško..:- tak a už je vše do konce těhu dobré a neopakuje se to !!!

a ad hlídání: už jsem tu kdysi psala, že nikoho na hlídání tu nemáme, obě babičky 250 km daleko no a natom se nic nezměnilo...:frowning2: takže kina, večeře s manžou jsou pro nás pasé...:frowning2: Těch pár hodin co máte hlídání vám fakt závidím !!
13. říj 2009 v 08:37  • Odpověz
ahoj

Agi: tak tos mě uklidnila, že nejsem jediná, která má potíž s malým někam dojít a nebo ho nepřivést domů jako prasátko... ono hlavně když ho pak zvednu když třeba nechce jít tak to bych pokaždý mohla v dešti prát i celý svoje oblečení :stuck_out_tongue_closed_eyes:
no dneska jdeme do MC, tak snad to nějak zdárně zvládneme celej den

akorát nám teda nejde topení a ani teplá voda :fearful: a já jsem jak kdybych nespala :sweat_smile:
13. říj 2009 v 09:02  • Odpověz
Dobré ráníčko, to byla noc :fearful:
Zalehla jsem v půl 1, do půl 2 Márinečka poplakávala, tak jsem jí dala mlíko - takovou nespinkací noc jsem u ní snad ještě nezažila! Pak za tři hodiny mlíčko znovu a to jsem zjistila, že Vladík je přestěhovanej u Deníska - ani jesm neslyšela, že plakal!!!!! Jsem ostuda.... Chupali jsem skoro do půl 9, ale stejně.... :confounded:
13. říj 2009 v 09:32  • Odpověz
Dobré dopoledne,
Miško, Elí vstávala normálně, takže kolem sedmé a teď je rozvrzaná a nedotažená, odpolko už chodit spát prostě nemůžeme...za chvilku jí frknu do kočáru ven ať se trochu prospí a po o jdeme ven

teď tu seděla, dlouze si prohlížela ruce a za chvilku na mě zakřičela "mamí, otžíhat, běž" takže jsem šla pro nůžtičky, ochotně natáhla ruku a nechala si fakt ostříhat nehtíky :slight_smile:
13. říj 2009 v 09:40  • Odpověz
Teru, dobrýýýýýý - no dbá o sebe už od mala :slight_smile:
13. říj 2009 v 10:55  • Odpověz
Ahoj,

tak nejdřív se omlouvám Berunce, jak jsem zkomolila její váhový odhad :confounded: :sweat_smile:

Teruse: dala jsem nějaké fotky včera do alba tady na MK

A zkoukla jsem fotečky Rozárky a Mariánky - holky krásný a rodinky sympatický :dizzy_face: :dizzy_face:

Tak jsem si teď navařila, že půjdu makat na zahradu a tady začaly padat kroupy :angry:
13. říj 2009 v 10:57  • Odpověz
gmol: Lukášek je úžasnej smíšek a Terka jde do krásy, za chvilku abyste si pořídili vzduchovku :wink:
13. říj 2009 v 11:33  • Odpověz
nebo rovnou samopal, Terka je fakt kočka.
holky ještě jednou děkujeme za pochvaly, jen Gabčos: maminka zas tak jemná není, to spíš Míša udělala nějaký čirybáčirybú čárymáryfukotáry :grinning: :grinning: :wink:
Jak kroupy? tady svítí sluníčko, byly jsme do teď venku a malá ukazuje na ruce a říká "pálí", tak matka pochopila a nasadila dceři rukavice :slight_smile:
Teru: hláška dobrá, Elí je šikulka, upomene si matku.. :grinning:
13. říj 2009 v 11:42  • Odpověz
Ahojky,
fotky baru a ingrid nádhernýýýý obě holčičky krásňoučký!

Dneska měla Am na mále..ještě jeden záchvat a už by nebyla..se chtěla nosit když já sem táhla nákup a když sem jí vysvětlovala že to nejde, válale se po zemi, ječela jak siréna, šudlila si sopel po obličeji atd. Sem ji dovlekla domů, dělají nám výtah, všude plno prachu, do pátého patra sem ji vytáhla ani nevím jak a narvala jí do postele. Pak 5 pater nahoru a dolů se psama, ale byla sem tak vytočená že bych šla i dalších 10. Am mezitím usla...její štěstí.
Sory..ale je mi líp..
13. říj 2009 ve 12:27  •  2 děti  • Odpověz
Maminka Ingrid jemná je :grinning: A ani za mák jí nevěřím ten věk, který tu jednou psala :confused:
Luci :sweat_smile: Pardon, ale dala ti, co???
13. říj 2009 ve 12:33  • Odpověz
Váš brouček je s vámi ještě stále velmi citově svázaný, vždyť s maminkou tráví nejvíce času. Vy s ním ale samozřejmě nemůžete být neustále. Když vy, nebo jiná pro dítě důležitá osoba odcházíte, může to být pro něj velmi stresující, protože jeho pocit bezpečí závisí na vaší přítomnosti. Zjednodušte svůj odchod tím, že mu řeknete předem, že budete muset odejít a poté neprotahujte zbytečně samotný moment odchodu. Dejte mu pusu a co nejrychleji za sebou zavřete dveře.

Co umí a dokáže?

Ve dvaceti měsících by vaše dítě mělo umět běhat i když ne tak samozřejmě, jak to bude umět později

Dokáže také samo chodit do schodů, ale při cestě dolů, bude ještě vaši pomoc potřebovat.

Umí také celkem bez problémů kopat do míče. Ještě asi nedokáže skákat a házet předměty z ruky tak, že jí zvedne nad hlavičku.

Svou aktivitu však také vybíjí méně žádoucími způsoby, jakými je bouchání do lidí, strkání, kousání, tahání a další nepříliš příjemné projevy zejména pro jeho společníky. Dělá to pro upoutání pozornosti, ale také tak experimentuje. Co se stane, když bouchnu Míšu? Stane se totéž, když uhodím Janičku? Nereagujte však na toto chování podrážděně. Pokud se sami zachováte tak, že dítěti naplácáte, naučí se pouze, že bití druhých je v pořádku. V klidu a jasně mu sdělte, že podobné způsoby jsou zcela nepřijatelné bez ohledu na to, jak dobře mohou dělat dítěti samotnému.

Děti jsou také přirozeně zvědavé pokud jde o zkoumání vlastního těla. Tak, jak byli v průběhu prvního roku zaujaté svými ručičkami a nožičkami, začnou se nyní zajímat o své genitálie. Není důvod se tím znepokojovat, pokud se tak neděje soustavně. Jestli se vaše dítě dotýká na intimních místech na veřejnosti, nedělejte kolem toho zbytečný rozruch. Vysvětlete mu, že některé věci se dělají pouze doma v soukromí.

Jak pomáhat ve vývoji a jak si hrát?

Povídejte si často s dítětem o obrázcích, které vidí v knihách a učte je spojovat zvuky zvířátek s ukázáním příslušného zvířátka na obrázku.

Dovolte mu, aby postupně začalo pečovat i o sebe. Ať se nadále zdokonaluje v čištění zubů, může se zkusit učesat, nechte ho svléci si tolik oblečení, kolik se mu podaří, veďte ho k uklízení hraček když se jde k večeři nebo k obědu.

Chvalte je za cokoli, co udělá správně. Tento přístup se nazývá pozitivní motivace a je to nejúspěšnější způsob učení.

Tip pro vás

Vaše dítě se obzvlášť dobře vyspalo a teď neví, co s přebytkem energie? Pomozte mu ji vybít. Zahrajte si papírovou bitvu. Z papírů vytvořte koule, jednu místnost, kde není co poškodit (nejlépe asi dětský pokoj) rozdělte provázkem na dvě půlky a vytvořte tak pro každého jeho území. Zahajte bitvu papírovými koulemi. Ty které dopadnou k vám opět použijte a hoďte je k dítěti. Uvidíte, že se vzájemně úžasně pobavíte.
13. říj 2009 ve 12:34  • Odpověz
Holky, já jsem úplně vyřízená, Deny spí, tak jestli se nade mnou někdo slituje a vezme Márinku ven, jdu spát!!! Dvě neprospané noci je hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
13. říj 2009 ve 12:39  • Odpověz
miško tak přeju,ať se někdo slituje a vychrupej se :wink: , já jsem měla krizi včera.Jdu vařit, pa
13. říj 2009 ve 12:44  • Odpověz
Luci, jak já tě chápu :wink:

my jdeme za chvilku ven nebo to tu zbourá, dnes má obzvlášť nabito. Koukám, že zkoumání genitálií je v pořádku, jedna z mála činností, u kterých nějakou dobu vydrží :grinning:
13. říj 2009 ve 12:49  • Odpověz
Labell: no teda, to jsi měla asi nervy nadranc :confounded: my teď máme takový náznaky vztekaček, jakože třeba vrčí.. tak jsem na něj dneska zavrčela zpátky a začal se smát... vzteká se lehce, ale u hodně věcí, furt uklidňuju, ignoruju a říkám si, že to je k tomu očko, ale to asi není :sweat_smile:

Agi: jsi mi připomněla, že jsem někde chtěla koupit plastový kuželky, to by malýho mohlo bavit...
a dneska jsme koupili nůžky, tak uvidím jestli mu je budu moct aspoň pět minut nechat v ruce (na klíně samozřejmě)
13. říj 2009 ve 12:51  • Odpověz
tak jsem koukala na fotečky Rozárky :dizzy_face: nádhera... hrozně se mi líbí fotka č. 16 v tý tmavomodrý čepičce...
a rodiče jsou krásnej páreček :slight_smile: :slight_smile:

no a Mariannka - nemám slov... to je prostě modelína! :dizzy_face: ty culíčky jsou fakt k sežrání :slight_smile:
a Ingrid: fakt Ti to tam sekne, ten make up Ti dělá jemný rysy opravdu :wink:
13. říj 2009 ve 12:59  • Odpověz
Teru: :grinning: :grinning: :grinning:
jo to náš malej u týhle činnosti taky vydrží :grinning: asi i proto mu tak nevadí posedět na nočníku :fearful: :sweat_smile: :grinning:
13. říj 2009 ve 13:00  • Odpověz
autor
ahojda,
tak já zkoukla úplně všechny fotečky, kromě tady prozrazených Kubulína, Rozárky a mariannky i Lucinky, Natálky a Páti..nádhera, nemám slov.. :dizzy_face: :dizzy_face: a co mě zarazilo, jak jsou ty děti už veliký.. :slight_smile:

dál jsem zazanamenala, že Peti berunka už je dopečená..tak fandíme ať si pospíší.. :slight_smile:

zuuu, snad ta noc byla vyjímka.. myslela jsem na Tebe, že ses tu dýl neukázala a říkala jsem si, jestli to je proto, že je ti dobře a Ty si to užíváš a nestíháš nebo naopak..tak snad už je to zas jen ten první případ.. :slight_smile:

a musím dát za pravdu evce že nad papírovejma fotkama slintám ještě daleko víc než u pc.. :sweat_smile:

holky, budu z nich dělat ten kalendář, kde jste si ho nechávaly dělat??
já loni u Happy Fota a kvalita mi přišla nic moc, teď jsem koukala, že má akci i fotolab, máte někdo zkušenost??
13. říj 2009 ve 13:07  • Odpověz
Ahoj holky!
Já nestíhám, zcela nečekaně mám v pátek konzultovat svou závěrečnou práci, tak se snažím sestavit aspoň osnovu. některé mé spolužačky už rozdávaly dotazníky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ale ač toho mám nad hlavu, tak chci moc pochválit fotky. Děti jsou nádherné, o tom žádná - Kubouš je lamač od narození, okatá Rózinka je bezkonkurenční a Marianka s culíčkama, kudrnkama a očima taktéž. Ale moc chci vyzdvihnout všechny maminky - moc vám to sluší! Fakt obrovsky!!!!

ad hlídání - přes léto hlídala tchyně vždy v úterý, teď je tři týdny chladno a neozvala se. takže asi zas do května nic, jako loni :rolling_eyes:
Moji rodiče pohlídají prakticky kdykoliv, ale je mi hloupé je nějak často otravovat. Hodně jsem teď běhala po doktorech, plus škola, takže si víc netroufám, i když někaké odpoledne by mi bodlo. Sem tam hlídají i večer, když chceme někam jít.
A jsem za ně opravdu ráda, Matýskovi ukážou zas něco jiného, přesně jak psala Kreksi - pro děti jsou prarodiče úžasní. Našim fakt věřím, k tchýni mám výhrady, ale už ji prostě řeknu, ať si myslí, co chce.

ad chození ven, když prší - včera jsme snad poprvé nebyli (krom nemocí). Bylo tu opravdu hnusně a pršelo fest.
Co je tam dnes,k tomu nemám slov :rolling_eyes:

včera jsem dala pár nových fotek, kdo chcete
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3395269&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F

a dvě skoro stejná videa
http://www.youtube.com/watch?v=oItJYDkx8L8

http://www.youtube.com/watch?v=fw3cSNdOWTk
13. říj 2009 ve 13:11  • Odpověz
Sylvi krásný fotky, hlavně se mi líbí ty s prarodičema :slight_smile:
a souhlas s Fru, ty "malý" už jsou tak velký! :slight_smile:

no s tím ven, já to asi napsala původně blbě... my jako ven z domu jdeme denně (taky kromě nemocí nebo lijáku jako včera)... ale to neznamená že jsme venku, často jdeme k někomu na návštěvu nebo do MC, hlavně na podzim a v zimě... dneska jsme byli hodinu a malej byl nabalenej, já docela kosla (dokud nedorazí těhu punčocháče, tak fakt asi ven moc nemůžu, jinak nastydnu), ale malej brečel že mu je zima na ruce a na zpáteční cestě chtěl nést, měla jsem co dělat ho domanévrovat domů... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ven jde moc rád, ale jak vidno, tak horal z něj taky nebude :grinning:
a to už si zvyknul že fouká takovej ledovej vítr, před dvěma týdny se otočil už před barákem že "vítl" a chce domů... prostě v kočárku jsou víc chráněný a když jsme tuhle chytli fakt déšť bez něj i bez pláštěnky tak byl dost vykulenej :fearful: :sweat_smile:
13. říj 2009 ve 13:19  • Odpověz
fru: já sem dělala kalendář u Fotolabu a byla sem moc spokojená!!
13. říj 2009 ve 13:24  •  2 děti  • Odpověz
Holky, já někdy koukám, jak vaše děti mají už svůj názor na obyčejný věci- jak třeba zrovna píše Lu, že Matýsek ohiodnotil "vítl" a chtěl domů...nebo nedávno tu kdosi psal, že dává vybrat, jestli prcek chce jahodovej nebo vanilkovej pribiňáček. To tedy u nás děti většinou důvěřujou matce...fakt v tomhle ohledu se zatím neprosazujou. Jediný spory máme v tom, že se chtěj mazlit zrovna ve chvíli, kdy něco dělám :grinning:
13. říj 2009 ve 13:28  • Odpověz
Já nemůžu usnout! No věřily byste tomu!!! :angry:
Barčo, já jsem vloni nechávala dělat kalendář taky ve Fotolabu a dobrý. Posílal jsem to na dvě výrky, ta druhá byla tmavší, ale jinak ok :slight_smile:
13. říj 2009 ve 13:33  • Odpověz
Halkac: no u nás to bude asi spíš tím, že on chytá moje komentáře... jídlo ho vybrat nechám, ale jen v rámci toho co mu jsem ochotná dát... tzn. naše rozhovory vypadají asi takhle: "chceš vínečko?" "jo... vajíčka taky.." "to nejde, vínečko a banán? nebo vínečko a jablíčko?"... "vínečko, vajíčka, doblý"... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
totéž u množství, neustále vysvětluju, že rozinek například dostane jen hromádečku a dost, protože by ho bolelo bříško (a taky bolí, když dám víc)... zatím to vcelku bere, ale musím to dost okecávat.. až dorazí vzdor, tak to budou scénky :sweat_smile: :sweat_smile:

občas si na nějaký věci zavařím sama, jsem mu tuhle vysvětlovala kopec a co je z kopce a do kopce...
za pár dní jsem šli do lékárny a najednou se táhnul hrozně, kouknu na něj a on úplně supěl (do tý doby to nikdy nedělal, vyloženě to hrál) a prej "uff... do kopce!" :rolling_eyes:
no a to je trasa kde chodíme často, do kopce je to jen trochu, ale jak jsem to jednou řekla, tak to teď mám na talíři
13. říj 2009 ve 13:34  • Odpověz
Holky, úplně z jiného soudku - šly byste reklamovat pláštěnku, kterou má Matýs zítra přesně čtyři měsíce, má vel, 98, oblečenou asi osmkrát a úplně se roztrhala aniž bysme si byli vědomi, že za to můžeme.

Já to hádání nesnáším, ale fakt mě to naštvalo.

A u nás dnes taková zima, že Matýsek seděl ve fusaku po nos přikrytý a ani nezaprotestoval!
13. říj 2009 ve 13:34  • Odpověz
sylvi mně se hrozně líbí to video č.2, jak tam Matýsek bouchá do xylofonu a přitom se kouká na tátu, jestli to vidí :slight_smile: :slight_smile: , jsou šikulky,viď?

ondra se dneska koukal venku nahoru na mraky a říkal"zima" hihi :grinning: a v atobuse říkal:"domu" :grinning:
13. říj 2009 ve 13:35  • Odpověz
Kuk :wink: sylvi:fotečky krásný :wink: a videa??Matýsek je koukám u vytržení vid?? :dizzy_face: všem krásný den :wink:
13. říj 2009 ve 13:37  • Odpověz
no Agi já taky furt poslouchala "domenka jít, domenka jít" dneska :sweat_smile:

Sylvi: no jestli byla dražší tak bych se šla i hádat :stuck_out_tongue_closed_eyes: pevný nervy!
13. říj 2009 ve 13:37  • Odpověz
holky tak tuhle tabulku musím ukázat mužovi - podle ní bych měla denně sníst hodně makových koláčů :grinning:
http://www.bioberuska.cz/?menu=zajimavosti&art=obsah-vapniku-a-zeleza-v-potravinach
13. říj 2009 ve 13:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.