• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batolátka únorovek 2008 a jejich sourozenci

(Zamčená)
11. března 2011 
Miško, fotky jsou krásné. Něco takového bych si moc přála - když jsem sice viděla svoje, moc se mi líbili, ale teď mi přijdou (až na pár kousků) takové nudné. Jakože stojíme u stromu, stojíme u klavíru a držíme se kolem pasu :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ne že by nebyly pěkné, ale hrozně moc bych stála o zachycení té atmosféry, co dýchá z těch tvých. Na svou svatbu vzpomínám moc ráda, přes všechny nervy byla super, ale ty fotky co máme tohle vůbec nezachycují - to už spíš různé momentky od kamarádů.
Takže :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
20. říj 2009 ve 13:02  • Odpověz
ahojky, jsme zpět z plavča, ondra chrní, já žeru Milku :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Lu:já bych ráda někdy nějaký dort vytvořila sama,víš? :wink:

petise:tak zvědavá jako vopice,ale registrovat se nechce, jo? :grinning: :grinning: :grinning:

sylvi:to je blbé, páč mě se nikdy korpus v troubě neupekl, tak jak má :frowning2: .Mám plynovou troubu šílený kvality, už se těším na domeček, přála bych si horkovzdušnou.v téhle zvládnu akorát štrůdl

holky já koupila asi před měsícem modelínu a furt se jí bojim vyndat :grinning: :grinning:
20. říj 2009 ve 13:08  • Odpověz
Holky, díky za reakce na fotky... Lenča jich má ještě víc na Bereme se.... (Lennia)

Jak jsi Hani psala, že u vás běží tučňák furt - co je to furt? Protože u nás jede krtek fakt nepřetržitě :frowning2: On je u něj tak šťastný, tak se mi nechce mu to vypínat, no.. Dneska přišel dopoledne z venku a ještě v bundě a v kulichu si sedal do křesla se slovy "Kltešek, zase bude celvenej (Krtek malířem, ja? :sweat_smile: )
20. říj 2009 ve 13:24  • Odpověz
20. říj 2009 ve 13:26  • Odpověz
Sylvi: tak to je Matýsek šikovnej, že takhle chápe tu spojitost... to myslím, že náš malej chápe jen když to následuje hned po sobě... když řeknu "až se vyčuráš, půjdeme se podívat na měsíc", tak to je rychlost...
ale jakmile řeknu "chceš jít ven? tak se musíme oblíknout" tak to už je na dlouhý lokte, mezi tím je tak deset patnáct minut a to už na něj nezabírá :sweat_smile: :confused:

Agi: jsem se snažila jen pomoct :wink: hele korpus se povede když to hodně vyšleháš a pak neotvírat troubu... ale dělala jsem ho taky jen párkrát, tak mě pak nezabíjej :pensive: :grinning: jinak mně se nejvíc vedli v Remosce :wink:

ad myčka: dávám Calgonit v tom rozpustným obalu a rozpouštějí se v pohodě..

hm, tak mě Aco nahlodala, že bych Matýskovi místo svačiny taky připravila věci na lepení? :confused: :confused: :grinning:
modelínu používáme asi dva měsíce, když ji chce tak přijde "mami, hady" :grinning:

Miško: malej krásně mluví :dizzy_face:
já se zasmála dneska po obědě- jsem ho vyndávala ze židličky a on na mě takovým stěžujícím tónem "celej mastnej! vyčisti!" :sweat_smile:
20. říj 2009 ve 13:28  • Odpověz
ahojík,
jsem zapomněla reagovat na domeček pro mimi Barči (fru). To je nádherné..a přijde mi větší a špičatější než s Verčulkou. Že by kluk! :slight_smile:

Míško, nádherný fotky..opravdu z nich sálá atmosféra..jsi skvělá..

Petisko-ukaž pak, jakou máte představu o domečku! a jak teda s pozemkem! už máte smlouvu! :slight_smile:..
ad spaní-Tomí taky hůř spí a já myslím,že to jsou zuby, ty špičáky se ještě neprořezaly! Jo, a jinak u nás je zkušenost, že pokud není moc venku, tak hůř spí..takže proto já lítám ven zima nezima! :slight_smile: :slight_smile:

sylvi-a myslíš, že Maty chápe, že se mu koupí auto, když bude hodný? Mně to přijde jako náhoda! :wink: Ikdyž, proč ne. Já to ještě nezkoušela, páč jsem si myslela, že je to takové "dlouhodobé" a že to jako moc ještě nemůže pochopit..ale asi jo..Jsou to všiváčci malí, žejo! :grinning: :grinning:

holky, já bych měla na něco chut! ten dort od Sylvinky vypadá skvěle!! mnam!! asi půjdu něco ukuchtit! :slight_smile:
20. říj 2009 ve 13:30  • Odpověz
Jako ono se to nezdá, já když chci vydolovat z Denyho pusinku a v tu chvíli si něco prosazuje, tak mu povím ano, ale nejdřív tu pusinku. To byste koukaly, jak okamžitě mlaskne :sweat_smile: :grinning:
20. říj 2009 ve 13:45  • Odpověz
Holky, já nevím - mně by to vůbec nenapadlo, ale inspirovala jsem se Luckou-Verunkou na srazu. Ona hrozně dospěle s Vítečkem mluvila a Vítek úžasně reagoval. Tak jsem to začala praktikovat.
Stoprocentně to funguje třeba u pokladny v obchodě "posaď se (nech to, ....) dám ti XXXXXX až zaplatíme! ..... tak ty nechceš XXXXX? " Tohle chápe, ale ten cíl je ihned.
Možná že si myslel, že mu to auto dám okamžitě ... fakt nevím. Ale po cestě do plavání jsme si ukazovali hračkářství, že TAM si ho koupíme a po cestě zpět hlásil okamžitě auto. Což samozřejmě může být, že si pamatuje, že se tu kupují auta.
Všeobecně si myslím, že chápou víc než si myslíme - nebo aspoň já myslím :grinning:

Agi, upekl! :wink:
20. říj 2009 ve 13:46  • Odpověz
Sylvi:díky to se moc hezky čte-někde jsem četla,že se z dětmi má mluvit jako s dospělími není třeba šišlat atd,pěkně poděkovat a poprosit - myslím že Petrolejka to má dost podobně
u nás funguje např.pokud chceš jít ven je potřeba si vzít bundu atp žádné povely typu musíš
a pamatují si 100%
v pátek jsem malému v Ikea k Vánocům koupila ty kolejničky a vláčky,viděl jak to dávám do žluté tašky a chvilku to pak měl v ruce - max 5 min.-když jsem pak doma o 2 hod později prošla kolem něj s taškou Ikea začal se do ní štrachat a dělal hůůůů -
20. říj 2009 ve 14:09  • Odpověz
Ahoj, hlásím návrat z KO v porodnici, vše je v pořádku, malá stále vysoko, čípěk se připravuje. Mudra odhaduje, že ještě stihneme monitory a KO příští týden a pak to vypukne. Tak sem ještě nějakou dobu poleze s pupkem. :grinning: Ale bylo to teda čekání dlouhý a pak odběr krve na karláku. No půl dne v háji a hned se mi po Týnce stýskalo. :grinning:
20. říj 2009 ve 14:11  • Odpověz
Ahoj :slight_smile:

Mě jednou Lukáš překvapil, když v garáži říká "ryby". Nejdřív jsem nechápala co tím myslí, ale pak mi došlo, že pod garáží máme sklep a tam dáváme ryby s jezírka přes zimu. Překvapilo mě, že si na to vzpoměl po 3 měsících.
Taky jednou zahlídnul tatínka jak štěluje anténu od internetu na střeše a pořád ukazoval na střechu, že táta byl tam nahoře.
20. říj 2009 ve 14:20  • Odpověz
u nás běží imervére ,ale fakt pořád dokola Barney ( ten fialovej dinosaurus) ,Aduš ráno zavolá "Báky" a ještě když jí večer ukládám ,tak se ptá kde je!!!! Prostě tv mánie :unamused: :sunglasses: ale někdy příjde vhod ,páč uklidím a nikdo se mi neplete pod nohy :wink: nejhorší je, že už i mě zní v hlavě pořád ty songy z toho seriálu :grinning: :grinning: :grinning: je to děsně nakažlivýýýýý :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ad myčka: nemám :sweat_smile: není kam dát, piďi kuchyň je záruka mytí vlastními silami :confounded: :wink:
20. říj 2009 ve 14:38  • Odpověz
já myslím, že chápou moc dobře,taky už jsem takhle na Ondru mluvila a zabralo to...vysvětluju...a po tom očním vyšetření jsem mu taky slíbila odměnu a dostal ji a nezlobil tam, byl andílek...takže podle mě už na to věk mají :dizzy_face: :dizzy_face:

sylvi,lu:tak jste mě nahlodaly, já ho asi zkusím, když on vypadá tak mňamňozně !!!!! :dizzy_face: :dizzy_face:

u nás funguje Nemo a Krtek na vyčůrání se po spaní...to jediné ho donutí si na ten nočník sednout a sedět na něm a někdy se i zadaří :grinning: , pak většinou dokoukáme díl a vypnem a jdem dělat něco jiného, nebo ven...mě samotné telka zapnutá furt hrozně vadí, nikdy jsem to nedělala,ani když jsem byla sama.to Petr by na ní čučet mohl celý den
20. říj 2009 ve 14:51  • Odpověz
jj, holky pamatujou si stoprocentně :slight_smile: jen u nás vidím, že ta případná odměna musí bejt dost rychle, jinak si to nespojí... (už jsem to zkoušela)

Veru: "musíš" používám v několika situacích, naučil se tak, že o některých věcech se prostě nemůže diskutovat - typicky je to u silnice, jakmile jsem tohle slovo začala používat, tak se mi nesnaží vytrhávat směrem do toho provozu :stuck_out_tongue_closed_eyes: (kterej tady je prakticky všude)... a pak ještě u čepice, jednu dobu ji vůbec nechtěl a pak nastydnul a prostě od tý doby když není tak se nejde ven... (ovšem když jsem mu to takhle se snažila vysvětlit, tak na to nereagoval)

u jídla už ví, že je až když uklidí ten největší bordel a dojdem se vyčůrat... takže to je v pohodě, tam má motivaci jasnou :grinning:

jinak já taky nesnáším šišlání ... jediný dětský slova co používám je asi hačat a hamat... ale rozumí i sednout si a jíst, takže to střídám...

jste mě docela uklidnily, že taky mluvíte na děti dospěle, na mě občas lidi koukaj, že jsem z Marsu, protože s malým normálně komunikuju jako s dospělým... ale on se tak víc naučí a mimoto dává mnohem větší pozor, soustředí se, aby porozuměl
20. říj 2009 v 15:15  • Odpověz
JJ taky sem si s Lucy vzala příklad a u nás platí prosím..opravdu poslechne. Díky Lucy!!! :wink:
20. říj 2009 v 15:20  •  2 děti  • Odpověz
hm tak to u nás teda nezabírá :sweat_smile: prosím používáme oba dva, děkuju taky (to i dost rád říká v situacích kdy nechápu k čemu se to vztahuje), ale že by chápal, že to znamená něco navíc nebo poprošení nebo jak to mám popsat, tak to teda nechápe.. možná je to i těma dvěma jazykama, nevím...

u nás nejvíc funguje říkat všecko jako "my"... - "pojď, půjdeme se vyčůrat a pak se najíme"... "pojď, nejdřív si sundáme boty a pak si umyjeme ruce"
a hodně funguje "taky" nebo "spolu"... když řeknu "jdeme spolu, spolu za ruku", tak na to reaguje dost dobře :slight_smile:
20. říj 2009 v 15:26  • Odpověz
lu: a říkáš to dost naléhavým způsobem? Když to řeknu ve větě jakoby mimochodem, tak to neplatí. Samozdřejmě ale na děti neplatí to stejný, jen se ptám.. :wink:
20. říj 2009 v 15:30  •  2 děti  • Odpověz
já mluvím dost naléhavě, Labell :grinning:

ale mám dost kamarádek se stejně starým dítětem a musím říct, že na prosím nereaguje ani jedno co jsem si všimla...na děkuju reagujou víc...

jako on když něco chce tak řekne třeba "knížku prosím" ale když já řeknu "prosím" tak to nedělá moc rozdíl..
takže spíš používám to my, spolu a nebo otázky "pomůžeš mi uklidit ty věci zpátky? uděláme pořádek?"

no a to on docela rád jde a na konci řekne třeba "hotovo, požádek" a zubí se :grinning:
20. říj 2009 v 15:33  • Odpověz
a je zajímavý že třeba řeknu "takhle to tady nemůže být všude, to bysme upadli"... tak to chápe a kolikrát to jde i uklidit...
20. říj 2009 v 15:34  • Odpověz
autor
Ahojda,
Romčo, větší je určitě a má i jenj špičatější tvar, ale jestli to bude kluk, to bych se nevsadila.. :sweat_smile:
barru se myslím ptala, jeslti veru mazlí bříško, jak kdy..někdy je schopná mi po břiše rajtovat a pak zas dělá nyny a dává miminku pusinky, jo a jak mám už venku pupík, tak říká, že tam má mimi dudu.. :slight_smile:

slyvi, taky už tyhle nevýchovný metody občas používám, někdy není vyhnutí.. :slight_smile:

někdy taky čumím, co všechno si Veru pamatuje..asi bysme je neměli podceňovat.. :sweat_smile:

ad špatný spaní, určitě zuby, u špičáků se u nás spalo děsně..no a taky že se tolik nevyblbnou venku, jak píše Romča..já mám na to trik, když moc nechodíme venku, tak doma běháme, máme obývák dlouhej asi 8m plus průchod do kuchyně, takže běháme rovinky.. :grinning:

ad tv, u nás by taky mohla běžet od rána do večera, takže tvrdím, že všichni spinkají..(finley požární auto, krtek, pingu a teď nově vochomůrka)

ad komunikace, jak kdy, někdy dospělá domluva absolutně bez odezvy, dělá, že mě neslyší..

peťo, takže pomalu ale jistě se Berunka chystá.. :slight_smile:
20. říj 2009 v 15:36  • Odpověz
Tak jsme venku z prochajdy, brrrrrr :fearful:

Miško : no bohužel teď cca tři dni fakt furt, co jsme doma. Jak jsme byli nemocný a nechodili jsme ven tak jsme hajali v obýváku a koukali na pohádky. No a Pinqu má teď jako kulisu, ráno vstane a křičí poádkýýýý Pinki. Ona si maluje, hraje ale chce to mít puštěný, tak jí to nevypínám, sem tam na to jukne. Vím je to děsný mít pořád puštěnou TV, u nás to tak předtím vůbec nebylo jen se koukala na Kouzelnou školku ale teď to jede fakt pořád, budu muset na ní nějak chytře aby to sama nevyžadovala
Jinak fotečky moc krásné :zipper_mouth: No ani mě to nepřekvapuje :wink: :slight_smile:

Lu : fakt to zkus, já jsem to také riskla a jsem ráda, dneska lepíme z venku nasbírané listy :slight_smile: tatínkovi a babičkám a dědům to bude od Jájinky takový první dáreček, také přemýšlím co vyrobíme na Vánoce aby to bylo opravdu od Jájinky :wink: :slight_smile:

S tím mluvením jako na dospělého, tak se také snažíme na Jáju nešišlat a mluvit jako s velkou, ne tedy pořád ale v hlavním věcech ano. Poděkování a poprošení je u nás na denním pořádku. Podej prosím, přines prosím, děkuji atd... a je fakt že ona to velmi ráda dělá. Strašně ráda donese tatínkovi jídlo, nebo pití, sama přijde a dá pusinku a mi za ní poděkujeme a řekneme že byla vážně moc sladká :slight_smile: Nebo až uděláš toto můžeš toto, pokud nebudeš mít tohle udělané tak tohle nedostaneš atd...

No já jdu pomalu udělat véču, pangase na rajčatech s bazalkou :wink:
20. říj 2009 v 15:38  • Odpověz
kurec se omlouvám samozřejmě mY ne mi, fuj :sweat_smile:
20. říj 2009 v 15:40  • Odpověz
Lu:jj jasně že si nemůže vybrat jestli u silnice skočí pod červený nebo modrý auto-smajl,tam plati důrazné Silnice stop-tip od Labellky
ale situace.upadne mu pití na zem
Petr řekne:Vítku seber si to pití - nic.já řeknu:můžeš sebrat to pití prosím - pokud nic,pak -Vítku,mohl bys prosím sebrat to pití- na 90% řekne jo a jde ho sebrat a tak je to se vším a pokud ani pak zabírá tak pojd udělámo to spolu :wink:
20. říj 2009 v 15:41  • Odpověz
nj, Berunka je už tak trochu "na cestě" :dizzy_face:

Aco: tak to zkusím, i když listy asi ne, to jsme zkusili jednou a on to všecko jí, marný vysvětlování, na něj jedině roubík asi :grinning: tak zkusím nějaký kousky barevný nebo tak

týjo, Jájinka už servíruje jídlo a pití? to by se mi taky šiklo :grinning:
20. říj 2009 v 15:41  • Odpověz
Lu : no Jájinka servíruje a sama uklidí nádobí na linku, už tam na špičkách dosáhne, odpadky hodí do koše, plíny uklidí do poličky, jde si říct že je počí a přinese si plínku ( nočník nějak u nás nejede ), obuje se atd... musím se pochlubit :grinning: No a pochválit jí, je moc šikovná. Sice umí udělat někdy šílenej bordel, vytahat věci ze skříní, drobit jídlo po podlaze ale hezky sama po sobě uklízí, když se jí chce :wink: :slight_smile: a někdy i po tatínkovi když mu odpadne talíř tak mi ho donese do kuchyně. Je to moje pomocnice
20. říj 2009 v 15:47  • Odpověz
Michal je pako..ukazuje Amelce na plastovejch zvířátkách potravinový řetězec a Amelka samozdřejmě po jeho vzoru te´d mlátí zvířátkama o sebe a mlaská u toho jako že se jí.. :grinning: :angry:
20. říj 2009 v 15:55  •  2 děti  • Odpověz
Luci :grinning: :grinning: :grinning: Já bych chtěla jednou být mouchou a lítat si zrovna u vás :grinning:
20. říj 2009 v 15:57  • Odpověz
ahojky, tak jsem dneska stihla vyřídit co jsem potřebovala a navíc i vyměnit gumy u auta, sice jsem musela v servisu trochu ukecávat aby mi to udělali na počkání, ale nechali se :grinning:

jo a k té komunikaci s dětma, dneska mi Tomník řekl při přebalování: Mámo, nedělej klaviny (kraviny)! :confused: :slight_smile: já si fakt musím dávat bacha na to co říkám, protože on nejen že chápe význam a všechno zopakuje tak dobře že mu je rozumět ale ještě to nečekaně použije!!! :grinning: taky říká: "Táta na pivo nemůže" ale to jsem ho nenaučila já, on to slyšel když jsem šla večer pryč a Petr mu říkal že nemůže jít na pivo protože ho bude hlídat, jenže když to někdy Tomík použije tak vypadám jak semetrika :sweat_smile:
a největší bomba byla když Tomík na pískovišti poslouchal nějakou Vietnamku jak volá na svoje dítě a pak to po ní začal opakovat a volal na to dítě taky, nevím jestli to bylo gramaticky správně, tak daleko s jazykama nejsem :confused: :grinning:
20. říj 2009 v 15:58  • Odpověz
Holky, Mári se pořád na to bříško neotáčí. Co s ní mám dělat?? :frowning2:
20. říj 2009 v 16:16  • Odpověz
Luci : :grinning: :grinning: No rozšiřuje Amelce obzory ne :wink: :slight_smile: Náš táta zas Jájinu afektivně zasvěcuje do tajů jiné dimenze, nějakého quadrantu či co :grinning: A Jája to samo sebou žere jako tatínek a o víkendu já chrupkám do 11hod a oni už od 9hod čučí na Star Trek, Atlantidu, Hvězdnou bránu atd...Tuhle jsem jí něco vysvětlovala a ona na mě tak kouká že jsem v ní uplně viděla Martíka, prostě tatínek se nezapře, je to jeho holka :wink: :slight_smile:
20. říj 2009 v 16:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.